"

Polar Yelek

" araması için 1667 sonuç listeleniyor

Polar Yelek Modelleri ile Serin Havalardan Korunun

Özellikle kış aylarında hem erkekler hem de kadınlar tarafından ısınmak amacı ile kullanılan polar yelek oldukça sevilen modellere sahiptir. Hem kadınlar hem de erkekler için çeşitliliği bol olan polar yelekler özellikle kışın en soğuk aylarında daha çok kullanılmaktadır. Polar yelek modelleri değişkenlik gösterebilir. Bu modellerden bazıları; kapüşonlu polar yelek, fermuarlı polar yelek ve baskılı polar yelek olmaktadır. Özellikle en sevilen modellerden olan kapüşonlu polar yelek hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilir.

Polar Yelek Modelleri

Polar Yelek Modelleri

Kışın soğuktan korumasının daha yüksek olması sebebi ile tercihi yüksektir. Daha çok montların ve kabanların altına giyilmesi tercih edilen kolsuz polar yelek genellikle siyah veya beyaz polar yelek olarak alınmaktadır. İçi polar yelek ise daha soğuk olan bölgelerde daha sık kullanılır. Kadın ve erkekler tarafından ortak olarak kullanılabilen bu yelek modeli istenilen her renkte bulunabilir. Herkes tarafından ısınmak için sevilerek kullanılan polar yeleklerin soğuk olan aylarda satış oranı artmaktadır. Fermuarlı polar yelek kullanım anlamında daha fazla fayda sağlamakla beraber daha kullanışlı bir modeldir. Polar yeleklerin cepli ve cepsiz modelleri de bulunmaktadır. Cepli modeller cepsiz modellere göre daha fazla tercih edilir. Yalnızca iç giyimde değil dış giyimde de kullanılmakla beraber sporcular tarafından da kullanılan hayat kurtarıcı bir parçadır. Yürüyüş yapılırken veya koşu esnasında ağırlık yapmamakla beraber üşümeyi engelleyen bir kıyafettir.

Polar Yelek Özellikleri

Polar Yelek Özellikleri

Erkeklerin de sık sık kullandığı alternatif parçalardan olan polar yelekler kolayca temin edilebilir. Cepli olan modeli daha çok sevilmekle beraber tercih oranı daha yüksektir. Her rengi bulunan polar yeleklerin erkekler için olan modellerinde en sık siyah rengi seçilmektedir. Her yaş grubuna hitap edebilen polar yelekler sade haliyle sevilen yelekler arasındadır. Önünde iki yan tarafta birer cep ve göğüs kısmında fermuarlı bir cep bulunması olasıdır. Erkek polar yelekler içerisinde cep dışında kapüşonlu olması da tercih olasılığını arttırır. Polar yelek fiyatları poların kalitesine göre değişmektedir. Cepli olması veya olmaması da fiyatta değişikliğe sebep olabilir. Erkeklerin özellikle çalışma hayatında polar yelek tercih etme sebebi ise poların örgü yapısından dolayı havayı içinde hapsedip vücut ısısının hapsolan havayı ısıtması ile giyildiğinde sıcak hissedilmesini sağlamasıdır. Çabuk giyilmesi ve çıkarılması ile de pratik olduğu için erkek polar yelek daha fazla tercih edilebilir. İş hayatında kullanıma uygun olan polar yelek, sık kullanıldığı taktirde kullanım ömrü bulunmaktadır. Bu kullanım ömrü iklim koşulları Türkiye gibi olan ülkelerde oldukça uzun olmaktadır. Bu kullanım süresi 6 ile 8 ay arasında değişmektedir. Erkek polar yelek modelini aynı zamanda en çok depo ve mağaza gibi hava değişimlerinin bol olduğu alanlarda hareket imkanı sağladığı için de tercih edebilirsiniz.

Polar Yelek Fiyatları

Polar Yelek Fiyatları

Polar yeleklerin imal edildiği polar kalitesine göre fiyatta artış ve düşüş gözlemlenebilir. Kapüşonlu, fermuarlı veya cepli olup olmaması da fiyatta değişikliğe neden olabilir. Polar yelek fiyatları pek çok farklı konuda değişiklik gösterebilmektedir. Genel olarak kumaşı ve modelleri fiyatların değişiklik göstermesine neden olabilirken aynı zamanda üretici firmanın fiyatlandırma politikası da fiyatların değişiklik göstermesine neden olmaktadır. İş hayatında kullanılan polar yeleklerin genellikle hafif ağırlıklı polar kumaştan imal edilmesi önerilir. Sporcu kadınlar tarafından daha sık kullanılan polar yelekler birçok modelde bulunabilir. Kampçılık ve doğa yürüyüşleri esnasında aktivitelerde daha çok tercih edilir. Soğuk iklime sahip ülkelerde satış oranı yüksek olan polar yelek Türkiye’de ise daha az tercih edilmektedir. Kadınlar için renk skalası daha yüksek olan polar yelekler canlı renkleri ile oldukça dikkat çekmektedir. Polar yeleklerin boyları değişkenlik gösterebilirken uzun polar yelek modelleri daha fazla tercih edilen çeşitlerdendir. Siyah polar yelek kadınlar tarafından da hayat kurtarıcı bir parça olarak kullanılmaktadır. Kadın ve erkekler tarafından tercih edilebilecek birbirinden farklı polar yelek modelini Trendyol’da bulabilirsiniz.