İlgili Kategoriler
Yıldızlı Ürünler
Cinsiyet
Renk
Materyal
Fiyat
Boy
Kumaş Tipi
Ortam
Yaka Tipi
Kalıp
Kapama Şekli
Desen
Astar Durumu
Cep Sayısı
Kullanım Alanı
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
Ürün Değerlendirmesi
"

Yelek

" araması için 27480 sonuç listeleniyor

Son Moda Yelek Modelleri ve Fiyatları

Serin havalarda vücudu sıcak tutmak için yelek çeşitlerinden yararlanılabilir. Uzun, kısa, siyah ve tüylü gibi seçenekler incelenebileceği gibi tarzınıza uygun farklı modelleri de değerlendirebilirsiniz. Her stile ve kombine uygun bir yelek modeli bulunabilir. Hem sıcak tutması hem de şık durması ile bu giysiler özellikle serin saatlerde ve mevsimlerde birçok kombinle kullanılabilir. Dışarıda giyilen yelek çeşitleri kadar evde veya iç mekânda giyilebilecek yelekler de bulunur. Hem erkek hem kadın yelek modelleri içerisinden uygun boy ve kalınlıktaki alternatiflere yönelebilirsiniz. Yetişkinliker için olan ürünlerin yanı sıra çocuk yelek modelleri de vardır. Cepli yelekler sayesinde küçük eşyalarınızı taşıyabilirsiniz. Fermuarlı yelekler ise giyim kolaylığı sağlaması açısından tercih edilen ürünlerdendir. Düğmeli yeleklerle de hem klasik hem de şık bir görünüm elde edilebilir.

Yelekler arasında oldukça kullanışlı olanlardan biri kapüşonlu modellerdir. Kapüşon sayesinde vücudun üst kısmı sıcak tutulurken, baş kısmı da rüzgardan korunabilir. Böylece serin havalarda ideal bir koruma sağlanabilir. Kapüşon ebatları ve tarzları farklı kullanıcıların beğenisine hitap edebilecek çeşitliliğe sahiptir. Örneğin yüzü çerçeveleyen kısmı tüylü yelek modelleri kullanılarak şık bir görünüm elde edilebilirken, sade görünümlü kapüşon çeşitleri seçilerek daha sportif bir tarz yaratılabilir. Yürüyüşler, geziler, sportif faaliyetler, arkadaş buluşmaları gibi etkinliklerde rahatlıkla giyilebilen bu parçalarla hoş bir görünüm sağlanırken, gün içinde vücut sıcak tutulabilir.

Yelek modelleri kotlar, gömlekler, elbiseler, taytlar ve daha birçok giyim ürünüyle kombinlenebilir. Daha soğuk havalarda kazak benzeri kalın giysilerle birlikte kullanılabilir. Renk seçimi giyim tarzına göre belirlenebilir. Sade görünümler için aksesuarsız, desensiz ve açık tonlardaki yelekler tercih edilebilir. Bununla birlikte tüyler, taşlar ve tercihe bağlı çeşitli aksesuarlar ile daha göze çarpıcı ürünler değerlendirilebilir. Tercihe göre farklı cep model ve sayıları düşünülebilir. Örneğin iç cebe sahip bir model ile telefon, anahtarlık gibi önemli eşyalarınızı güvenli bir şekilde yanınızda taşıyabilirsiniz. Bununla birlikte fermuarlı cepler de tercih edilebilir. Taşınması düşünülen birçok eşya için fazla sayıda cebe sahip çeşitleri incelemek faydalı olabilir.

Yelek Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Yelek Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Yelek özellikleri giyilmek istenen mevsime göre değerlendirilebilir. Örneğin kış için daha kalın ve uzun yelek modelleri düşünülebilir. Yaz mevsimi için ise terletmeyecek, kısa ve ince seçenekler incelenebilir. Bu şekilde her mevsime uygun bir ürün seçimi yapabilirsiniz. Tesettür yelek modelleri ise yine her mevsimde tercih edilebilecek giysiler arasındadır. Bu ürünlerin uzun boyu sayesinde vücut soğuktan rahatlıkla korunabilir. Oldukça kullanışlı olan bu giysileri daha hoş bir görünüm için kuşaklı veya kemerli seçenekleriyle değerlendirebilirsiniz. Farklı renkte birçok seçeneğe sahip tesettür yelek çeşitleri dilediğiniz kıyafetlerle kolayca kombinlenebilir. Pembeden siyaha kadar her beğeniye hitap edebilen parçalar bulunabilir.

Uzun yelek modelleri de aynı şekilde hem giyim tarzına uygunluğu hem de kullanım açısından işlevselliği sayesinde satın alma aşamasında değerlendirilebilir. Diz hizasına gelen ürünler düşünülebileceği gibi bele yakın veya daha aşağısında boylar da kullanıcıların tercih edebileceği uzunluklardır. Rüzgârlı havalar için bu boyların seçimi kullanıcıya daha rahat ve sıcak bir deneyim imkânı oluşturabilir. Özellikle kış aylarında tercih edilebilecek uzun şişme yelek modelleri ile soğuk hava koşullarında vücut sıcak tutulabilir.

Ev içerisinde ise örgü yelek modelleri tercih edilebilir. Farklı desen ve renklere sahip bu giysiler ile ev içerisinde de uyumlu bir tarz sağlanabilir. Bunun için hem kadın hem de erkekler için ev içerisinde giyilebilecek örgü yelek modelleri incelenebilir. Kış ayları için çocuk yelek modelleri inceleniyorsa ebatı, rengi, kalınlığı onların isteklerine göre belirleyebilirsiniz. Örneğin kalın kumaşlarda rahat edemeyen çocuklar için daha ince ama aynı zamanda yeterli sıcaklıkta tutabilecek kumaşlı çeşitlerden yararlanabilirsiniz. Pembe renk tercih ediliyorsa, o tonlardan oluşan modeller gözden geçirilebilir. Bununla birlikte modeller takım hâlinde de kullanılabilir. Örneğin, baba ve anne yelekleri ile çocukların giydiği ürünler aynı renk tonlarında seçilebilir. Bunun için erkek yelek modelleri de detaylı bir şekilde incelenebilir. İstenilen kalınlık ve boy ölçüsü belirlenerek beğenilen alternatifler değerlendirilebilir.

Sıklıkla Tercih Edilen Yelek Kumaşları Hangileridir?

Sıklıkla Tercih Edilen Yelek Kumaşları Hangileridir?

Kullanıcılar tarafından çoğunlukla tercih edilen yelek kumaşları kullanım alanına göre farklılık gösterebilir. Örneğin kot yelekler daha sportif görünümler için tercih edilebilir. Şapkalı veya içi tüylü kot yelek modelleri de daha genç bir tarza hitap edebilecek giysilerdendir. Üzerinde çeşitli aksesuarlar bulunan yeleklerle kişinin tarzına uygun ürün çeşitleri incelenebilir. Söz konusu giysiler kolsuz olmaları sayesinde tişörtler veya gömleklerle birlikte rahatlıkla kullanılabilir. Kürk yelek çeşitleri ise daha seçkin görünümlerde veya daha serin havalarda tercih edilebilir. Suni kürk seçimiyle birbirinden çeşitli ve yapı ve renkteki modeller ile oldukça dikkat çekici kombinler elde edilebilir. Sıcak tutan yapısı sayesinde serin günlerde gerçekleştirilecek davet ve etkinliklere eşlik edebilir. İnce bir gömlekle kombinlenebileceği gibi deri tayt modelleri ve beğendiğiniz daha birçok kumaş ve kıyafet türüyle birlikte giyilebilir.

Deri yelek modelleri dış mekânda kullanılmak için değerlendirilebilir. En çok tercih edilen siyah ve koyu tonlarla birçok kombinde kolaylıkla kullanılabilir. Uygun mevsimlerde tarzınızı bütünleyen ve ihtiyaçlarınızı karşılayan bir parça olabilir. Farklı parçalarla birleştirilebileceği gibi benzer kumaş türüne sahip kıyafetlerle de uyumlu olabilir. Çeşitli aksesuarlarla, deri yelek görünümüne farklılık katabilirsiniz. Deri, parlak veya mat bir dokuya sahip olabilir. Suni deri kullanımıyla oldukça şık kombinler yapılabileceği gibi çeşitli renkleri sayesinde özgün görünümler elde edebilirsiniz.

Peluş yelek ise iç ve dış mekânlarda sıkça tercih edilen giysiler arasındadır. Bu modellerde kullanılan peluş kumaş oldukça yumuşak ve tüylü bir dokuya sahiptir. Farklı renk ve tasarımlarda üretilebilir. İsteğe göre şapkalı veya şapkasız peluş modeller de tercih edilebilir. Sıklıkla beğenilen çeşitlerden bir diğeri olan triko yelek modelleri ise iç mekânda kullanılabilir. İnce yapılı olması sayesinde hareket kolaylığı sağlar. Farklı renk ve desenlere sahip olabilir. Kalın veya ince seçenekleri arasından kendi kullanımınıza uygun olanı seçebilirsiniz. Gömlekler, tişörtler, triko bluzlar, etekler ile kombinlenebileceği gibi isteğinize ve tarzınıza göre daha birçok giyim ürünüyle birleştirebilirsiniz.

Yaka Modellerine Göre Yelek Seçenekleri Nelerdir?

Yaka Modellerine Göre Yelek Seçenekleri Nelerdir?

Yaka modelleri kullanım sırasında rahat ettirecek farklı tarzlarda olabilir. Örneğin katlanabilir yakalarla şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Aynı zamanda boynu saran şekli sayesinde o bölgenin sıcaklığını koruyabilir. Dik yakalar ise katlanabilir olanlara alternatif olarak tercih edilebilir. Fermuarlı yelekler arasında da bu modeller bulunabilir. Boyun bölgesini sıcak tutarken kullanılan kumaş çeşidine göre oldukça rahat bir his elde edilebilir. Dik veya katlanan yakalar dışındaki giysiler ile de rahat bir giyim deneyimi yaşayabilirsiniz. Örneğin kare yakalar ile oldukça şık kombinler elde edilebilir. Bunun yanı sıra bisiklet yakalar, özellikle bebek yelek modelleri başta olmak üzere geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Yakalar fermuar yardımıyla kapatılabileceği gibi düğme ile de iliklenebilir. Alınan ürüne göre yaka kapama modeli de çeşitlilik gösterebilir. Boyun bölgesindeki sade parçalar ile birlikte düğmeleri taşlar veya çeşitli aksesuarlarla zenginleştirilmiş giysiler ile şık görünümler elde edilebilir. Kürklü yakalar ise soğuk günlerde boyun bölgesini sıcak tutması için değerlendirilebilecek seçeneklerdendir. Bu parçalar yelekle birleştirilmiş olabileceği gibi sonradan da eklenebilir. Kürkün istenilen zamanlarda kullanılabilmesi için takıp çıkarılabilecek şekilde uyarlanmış yakalara da bakılabilir. Bazı modellerde sadece yaka kullanılabileceği gibi bunlara düğme veya fermuar kullanılarak şapka da eklenebilir. Böylece farklı hava koşullarına uyum sağlayacak şekilde giysilerin işlevselliği artırılabilir. Gerek duyulmadığı anlarda ise yine fermuar ve düğme yardımıyla kapüşon kısmı yelekten ayrılabilir.

Boynu örten parçaların kullanılması hâlinde şal, fular veya atkı gibi ek parçalara gerek kalmadan vücudun ısınması sağlanabilir. Tercihinize göre geniş yakalı yelek modelleri de incelenebilir. Örneğin, evde giyilebilecek ince triko yeleklerde bu parçalar kullanılarak içerisine giyilen çeşitli bluzlar veya tercih edilen giyim ürünleriyle rahat ve şık bir görünüm oluşturulabilir. Bununla birlikte dar veya geniş yaka modelleri de yine kullanım alanı ve tercihlere göre farklılık gösterebilir. Rahat bir kullanım için geniş yakalar tercih edilebilir. Dar yakalar ise vücut ısısının korunması için değerlendirilebilir.

Kadınlara Şıklık Katacak Yelek Modelleri Hangileridir?

Kadınlara Şıklık Katacak Yelek Modelleri Hangileridir?

Kadınlara şıklık katacak ürün modelleri ile günlük kıyafet kombinleri yapabilirsiniz. Hem kış ayları için hem yaz ayları için ayrı türler incelenebilir. Örneğin yazlık yelek modelleri için daha canlı renklerde, ince ve kısa çeşitlere bakılabilir. Böylece yaz mevsimine uygun bir giyim elde edebilirsiniz. Çeşitli parçalarla birleştirilebileceğiniz gibi içerisindeki kıyafetler ile beraber kullanılabilecek alt giyim ürünleri ile çeşitlendirilebilirsiniz. Örneğin benzer renk ve yapıdaki kısa bir etekla kombinlenebilecek kısa bir yelekle, takım görünümü elde edebilirsiniz. Kot pantolonlarla kombinlenebilecek uzun yeleklerle daha rahat ve spor bir tarz elde edebilirsiniz. Beğenilen parçalar incelenirken yine aynı tarz ve görünümdeki ceket modelleri de gözden geçirilebilir. Dilerseniz kısa ve uzun kollu ceketleri birleştirebilirsiniz.

Hoş giysiler arasından çeyizlik yelek modelleri de seçilebilir. Evlilik hazırlıkları sırasında oluşturulan çeyizlerin içerisine oldukça şık yelek modelleri eklenebilir. Bu modeller rahatlığıyla ön plana çıkabileceği gibi çeşitli renk ve süslemelerle de zenginleştirilir. Ev içerisinde kullanılabilecek bu ürünler sayesinde serin havalarda üşümeden vakit geçirebilirsiniz. Balkonlu ve bahçeli evlerde veya açık alanda geçirilen süre içerisinde kullanmak için hızlıca ısınmayı sağlayabilecek bu ürünlere bakabilirsiniz. Özellikle çocuk ve bebeklerin soğuktan korunması için ihtiyaç duyulan kalınlıkta giysilerle olumsuz hava koşullarının neden olabileceği hastalıkların önüne geçilebilir.

Çocuk ve bebekler için düşünülen yelek modelleri hem iç hem de dış mekâna uyum sağlayabilmesi için birden fazla alınabilir. Yine hem iç hem dış mekân için çocuk ve bebeklere uygun nitelikteki parçalardan birden fazla alternatif belirlenebilir. Bu parçalar da çeşitli görünümlerde ve özelliklerde olabilir. Renk ve desen açısından çocukların sevebileceği ürünler bulunur. Örneğin, mavi yelek modeliyle hem erkek hem kız çocuklar için uyumlu bir görünüm yakalanabilir. Aynı uyumu farklı birçok renkle de sağlayabilirsiniz.

Bununla birlikte söz konusu ürün, hediye olarak da düşünülebilir. Örneğin yeni doğan bebekler için düşünülebilecek yelek modelleriyle hediye seçenekleri oluşturulabilir. Seçim sırasında alerji yapmayacak kumaşların belirlenmesi uzun süreli kullanım imkânı yaratabilir. Hava aldıran materyallerin seçilmesi ise sağlık açısından rahatlık sağlarken terletmeden kullanım imkânı oluşturabilir. Bu ürünlerle birlikte mevsime bağlı olarak mont seçeneklerine de bakabilirsiniz. Ev içerisinde giyilebilecek bir yelekle dış giyim parçası olan montu birleştirilerek oldukça şık görünümler elde edebilirsiniz.

Erkek Yelek Kalıpları Nasıldır?

Erkek Yelek Kalıpları Nasıldır?

Erkek yelek kalıpları, bebek, çocuk ve kadın ürünlerine göre daha büyük ebatlara sahiptir. Dolayısıyla erkek kullanıcılar almak istedikleri parçaları büyük yelek modelleri içerisinden kolaylıkla bulabilirler. Bunun için satın alınmadan önce ceketlerin boyutlarının kontrol edilmesi uygun bir ürününün tercih edilebilmesi için faydalı olabilir. Yelek erkek kullanıcıların da sıklıkla tercih ettiği bir giyim ürünü olması sayesinde oldukça çeşitli modellerde üretilir. Yaza ve kışa göre farklı seçenekler belirlenebileceği gibi kullanım alanı da seçimlerde belirleyici olabilir. Örneğin kamp gibi sportif ve zorlu hava koşulları ile karşılaşılabilecek etkinliklerde polar yelekler tercih edilebilir. Polar yeleklerin dokuları ince veya kalın olarak seçilebilir. Bunlar hareket kolaylığı sağlarken aynı zamanda serin gecelerde ısınmak için de giyilebilir. Tüylenme yapmayacak modellerin seçilmesi ile yelekler uzun süre boyunca görüntüsü bozulmadan kullanılabilir.

Erkek kullanıcılar kapüşonlu yelek kullanımıyla soğuk havalardan etkilenmeden diledikleri spor faaliyetlerini veya günlük işlerini gerçekleştirebilirler. Takıp çıkarılabilen kapüşon modelleriyle ürün görünümünde değişiklikler yapılabilir. Erkek kullanıcılar için avcı yeleği çeşitleri de sıklıkla tercih edilen modeller arasında gösterilebilir. Bu giysiler genelde yeşil tonlardadır. Balık avı gibi sportif faaliyetlerde hem rahatlığı hem de oldukça işlevsel oluşlarıyla tercih edilir. Sıcak tutma özelliğiyle gece ve gündüz saatlerinde kullanılabilir. Bu modellerin birçok cebi bulunur. Dolayısıyla giyildiği anlarda gerekli malzemeler kolaylıkla taşınabilir. Kamuflaj desenli olanlar seçilebileceği gibi düz renkli ürünler de tercih edilebilir. Bu yelekler, oldukça sağlam yapıları ile uzun süreli kullanımlar için seçilebilir.

Yelek modelleri, alındıktan sonra doğru şekilde giyildiği sürece oldukça uzun süre kullanılabilir. Temizliğinin doğru yapılması bu ürünlerin kullanım ömrünü uzatan önemli noktalardandır. Örneğin, siyah veya koyu renkli giysilerin boya açıcı hijyen malzemeleriyle temas etmemesi tavsiye edilir. Bununla birlikte belirli aralıklardaki sıcaklıklara uygun kumaşlar, belirtilenden yüksek derecelere maruz kalmaları hâlinde deforme olabilir. Sert hareketlerle çekiştirilerek kullanılan ürünler de formlarını yitirebilir. Bu tür problemlerin önüne geçmek için ürünlerin etiketlerinde bulunan kullanma talimatları dikkatlice okunabilir. Bununla birlikte satıcıyla da iletişime geçilerek doğru yıkama bilgileri edinilebilir.

Yeleklerin Fiyatları Ne Kadardır?

Yeleklerin Fiyatları Ne Kadardır?

Yelek fiyatları beğenilen modele göre değişiklik gösterebilir. Örneğin kaz tüyü yelek ile örgü modellerin fiyatı birbirinden farklı olabilir. Ürününü kumaşına, kullanım alanına veya rengine göre de farklılıklar ortaya çıkabilir. Kışlık kot kumaşla yazlık ince triko yelek farklı fiyat aralıklarında olabilir. Satın alınan parçaların değeri özelliklerine göre değişiklik gösterse bile üründen verim almak mümkündür. Örneğin kış aylarında soğuktan korunmak için alınabilecek bir polar yelekle günlük işlerinizi üşümeden tamamlayabilirsiniz. Yazın tercih edilebilecek bütçe dostu ince bir triko model ise serin akşamlarda şık görünüm sağlanabilir.

Bununla birlikte anne, baba ve bebek ürünlerinin takım yapılması hâlinde de fiyatlar değişiklik gösterebilir. Farklı modeller karşılaştırılarak aradığınız ürünün özelliklerini kapsamlı bir şekilde gözden geçirebilirsiniz. Böylece ihtiyaç duyduğunuz niteliklere sahip özelliklerdeki seçenekler arasından kendiniz için uygun bir seçim yapabilirsiniz. Satın alma işlemi gerçekleştirilmeden önce ürüne ait yorumlar incelenerek kullanıcı deneyimlerinden faydalanabilirsiniz.. Alınmak istenen model hakkında ek sorunuzun olması hâlinde ürünün satıcısıyla iletişime geçerek yanıt alabilirsiniz. Seçilen ürün Türkiye'nin önde gelen online alışveriş platformları arasında bulunan Trendyol ile kolaylıkla satın alınabilir. Satın alma aşamasında kolaylıkla platforma özel avantajlı fiyatlardan ve indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Yelek Beden Ölçüsü Nasıl Alınır?

Günlük kombinlerde sıkça tercih edilen yelekler, özellikle serin havalarda hayat kurtarıcı parçalardır. Fermuarlı, kapüşonlu ve daha pek çok farklı özelliğe sahip bu üst giyim ürünü hem kadın hem erkekler tarafından kullanılmaktadır. Yelek ebatları kullanıcının bedenine ve tarzına göre değişebilir. Uzun yelekler tercih edenler kadar kısa giymeyi sevenler de vardır. Ayrıca yeleklerin kalıpları tarza ve bedene göre de farklılık gösterir. Kendiniz ya da bir başkası için yelek diktirmek isterseniz bu unsurları göz önünde bulundurmanızda fayda var. Yelek beden ölçüsünü hem bir yakınınız hem de terzi alabilir. Giysiyi kullanacak olan kişinin dik durup kollarını iki yana doğru açması gerekir. Bu noktada ölçüm yapacak kişi ise mezurayı koltuk altlarından geçirerek modelin göğüs ebatlarını alır. Yeleği giyecek kişi kollarını aşağı indirdikten sonra mezura göğüste birleştirilir ve ölçü netleştirilmiş olur. Kol ölçüleri ise kişinin omzundan elinin değdiği noktaya kadar olan kısımdan alınır.

Yelekler Nasıl Kombinlenir?

Birçok giysiyle uyumlu olarak kullanılabilen yelekler, farklı tarzlarda kombinlenebilir. Tabii ki yeleğin kesimi ve tasarımı kombin tarzını belirler. Kadınlar daha çok balıkçı yaka kazaklar ya da boğazlı badilerle yelekleri giymeyi tercih ederler. Klasik tasarıma sahip yelek modelleri, iş takımlarıyla da kullanılabilir. Şişme ya da kapüşonlu yelekleri ise daha spor kazaklarla kombinlemek mümkündür. Kot pantolon ve sweatshirt kombinleri spor tarz yelekleri giymek için uygundur. Ayrıca hem spor hem klasik tarz yelekler, elbiselerin üstünde de hoş durabilir. Uzun yelek modelleri, mini etek ve botlarla sıklıkla tercih edilir. Eşofman ve taytlarla polar fermuarlı yelekleri giymek uygun bir seçenek olabilir. Deri yelekler, içerisine kısa kollu tişörtler giyildiğinde oldukça güzel durmaktadır. Erkekler ise keten pantolon, gömlek ve kazaklarla yelek kombinleri yapabilir. Yelekler, genelde mevsimlik giysilerle uyumlu durmaktadır.

Yelek Hangi Mevsimde Giyilir?

Soğuk havalarda kurtarıcı bir giyim ürünü olan yelek, yılın pek çok döneminde tercih edilmektedir. Özellikle ilkbahar ve sonbahar ayları, yelek kombinleri yapmak için uygun olan zaman dilimleridir. Serinleyen havalarla birlikte yelek modelleri sokaklarda yerini almaya başlar. Kalın montları çıkarmadan sıcak kalmaya yarayan bu ürünler, mart ve nisan aylarında ince bluzlarla giyilebilir. Yeleklerin sıkça tercih edildiği aylar arasında eylül, ekim ve kasım yer almaktadır. Kışın kapıya henüz dayandığı bu aylarda yelek giymek hem sıcak tutar hem de kombinlere farklı bir şıklık katar. Elbette yelek modelleri yelpazesinde yazlık ürünler de bulunmaktadır. Merserize ipten ya da penyeden tasarlanan ince yelekler, yaz akşamları üstünüze atabileceğiniz üst giyim alternatiflerinden biridir. Yelek, daha çok soğuk zamanlarda tercih edilen bir giyim parçası olsa da çeşitli tasarımlar sayesinde bu ürünü her mevsim kullanmak mümkündür.