"

Yün Kaban

" araması için 2326 sonuç listeleniyor

Soğuk Havalara Karşı Koruyan Yün Kaban Modelleri Trendyol'da!

Koyun, keçi, lama, ada tavşanı gibi farklı hayvanların yünlerinden kırkılarak veya farklı yöntemlerle elde edilen, aynı zamanda suni yollarla da yün olarak kullanabileceğiniz farklı materyaller mevcuttur. Günümüzün modasında kırkım yün olarak değerlendirilen kısım daha değerli olmak üzere çeşitli yün kaban, kazaklar veya yün eklentili giysiler üretilmiştir. Merinos, Vasat, Uzun, Crossbred ve Halı yün tipi olmak üzere çeşitli koyun ırklarından elde edilen yünlerdir. Farklı işlemlerden geçen ve mevsimsel toplanan tüyler ile çeşitli diğer kaşmir vb. gibi kumaşlar elde edilebilir. Doğal yünlerinden elde edilen ve kullanıma sunulan bu yün çeşitleri insan vücudu için en sağlıklı olanıdır. Yapay yollarla üretilmiş bazı suni yünlerde tehlikeli kimyasal maddeler kullanılabilmekte olup, deri ve cilt sağlığımız için tehlike arz etmektedir.

Yün Kaban Modelleri ve Renkleri

Yün Kaban Modelleri ve Renkleri

Genel olarak sektörde sadece yün karışımlı kaban olarak bilinse de kazak, bere, takım elbiselerde yün kullanılarak elde edilen soğuk hava şartlarında koruma sağlama ve görünüşünüzü tamamlama gibi farklı alanlarda kullanılabilmektedir. Yün elbiseler sahip oldukları yapıları gereği ısıyı çok iyi yalıtırlar ve yüksek oranda nem tutabilme kapasitesine sahiplerdir. Özel bir yıkama prosedürü gerektiren bu yünler doğru kurallara uyulmadığında keçeleşme ve sararma yapabilir. Sektörde ter emici fakat ıslak hissettirmeyen modellerin yer aldığı denim, örme, triko veya dokuma gibi seçeneklerin olduğu kumaş tiplerine sahip ürünler müşteriler tarafından sürekli olarak tercih edilmektedir. Bomber, Çoban Düğmeli, Fonksiyonel, Kaşe, Kolej, Kruvaze ve safari gibi modellerle kış modasına büyük damga vurabilir, lüks ve parlak bir imaj yaratabilirsiniz. Birçok farklı renge ve desene ev sahipliği yün kaban modelleri ile hafif ama yumuşak bir görünüm elde ederken, tüm bunları Trendyol üzerinden inceleyebilirsiniz.

Doğallığın En Sade Hali Yün Kabanlar ve Özellikleri

Doğallığın En Sade Hali Yün Kabanlar ve Özellikleri

Hayvansal kaynaklı olan bu yünler farklı konfeksiyon ve terzilik gibi mekanik işlemlerden geçerler. Kışın kullanımlarda terletmez ve vücudun sıcak kalmasını sağlar. Yazın kullanımda ise aşırı sıcakların oluşmasını engeller ve vücuda nefes aldırır. Yünlü yapıda üretilen kumaşlar ve elbiseler kolay ütülenebilir ve diğer kumaşlara göre daha zor kırışıklık riski oluşturur. Yün kumaşlardan yapılan kabanlar ve türevleri daha dayanıklı ve uzun ömürlü olmaları nedeniyle uzun yıllar boyunca kullanılabilecek niteliktedirler. Alev ve ısıya daha dayanıklı olan bu modeller ile işlerinizi yaparken kaza oluşma riskini en aza indirir. Farklı örgü modelleri ve değişen ağırlıkları ile her mevsime özgü bir kullanım avantajı sağlar. Aşırı yağışlı havalarda doğal bir yalıtım sağlayarak ıslanmanızı engeller. Her aktivite sırasında kullanabileceğiniz yün oversize kaban ile extrem sporlarınızda aşınmaların ve kirlenmelerin önüne geçebilirsiniz.

Yün Kabanlar ve Değişen Fiyatları

Yün Kabanlar ve Değişen Fiyatları

Vatkalı modellerden yırtmaçlı modellere kadar farklı ürün skalasına sahip içi veya dışı yün kumaştan elde edilen birçok markanın sunduğu ürünler mevcuttur. Çift ve fleto cep gibi türleri olan bu kabanlar ile cüzdanınızı veya başka eşyalarınızı taşıyabilirsiniz. Müşterilerin tercihlerine göre kısa, mini, midi, maxi vb. boy ölçülerine sahip olan yün kabanlar tercihe göre kamuflaj, puantiyeli veya ekoseli görünüşlere sahiptir. Sektörde orijinal yünden elde edilen kumaşlar suni muadillerinden elde edilenlere göre daha tuzlu fiyatlar barındırmasının yanında kullanabileceğiniz birçok özellikte sunar. Beden ölçülerinize göre ayarlayabileceğiniz parçalar olmakla birlikte casual veya sokak stillerinden istediğinizi tercih edebilirsiniz. Yün yapısının elde edilmesi için bazı işlemlerden geçmesi gerektiğinden büyük emek ve çaba gösterilmesi gerekir. Bu da dolaylı yoldan moda dünyasında yüksek maliyetli olmasına neden olur. Ancak her bütçeye uygun farklı model ve renklere sahip içi yün kaban olan ürünlere Trendyol aracılığıyla kolayca ulaşabilir, beden ölçülerinizle uyumlu istediğiniz o şık kabanı bulabilirsiniz.