İlgili Kategoriler
Renk
Boyut/Ebat
Materyal
Fiyat
Şekil
Stil
Tema / Stil
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Orta Sehpa

" araması için 12608 sonuç listeleniyor

Dekoratif Orta Sehpa Modelleri ve Fiyatları

Her evin vazgeçilmezlerinden olan sehpa, uzun yıllardır kullanılan bir eşyadır. Bu eşya, zigon sehpa gibi çeşitli modellere sahiptir. Zigon sehpa ürünleri genellikle salon gibi misafir ağırlanan odalarda kullanılır. Orta ve zigon sehpa modelleri, bu kategorinin en çok tercih edilen ürünleri arasında yer alır. Salondaki mobilyalar ile sehpanın uyumu önemlidir. Sadece ev ile sınırlı kalmayıp ofis gibi iş yerlerinde de sıkça kullanılan orta sehpalar hem tasarım hem de kullanım kolaylığı açısından önemli olan eşyalardır. Evinizin ve ofisinizin tasarımını bütünleyen sehpa modellerinin çeşitli boyutları mevcuttur. Böylece ihtiyacınıza uygun olan modeller arasından seçim yapabilirsiniz.

Orta sehpa modelleri renk ve tasarıma ek olarak üretildiği malzemeler ile de farklılık gösterir. Seçilen malzemeye göre sehpanın dayanıklılığı değişebilir. Demir gibi çeşitli metal malzemelerin yanı sıra ahşap, masif ve ceviz gibi materyaller de üretim aşamasında kullanılır. Sehpalar genellikle ufak boyutlara sahiptir. Bu sayede çok yer kaplamaz ve sempatik bir görüntü oluştururlar. Zigonlu ya da parçalı gibi çeşitleri bulunan orta sehpa modelleri, kullanıcıların evlerinden eksik etmedikleri ürünlerdendir. Sehpalar çay ve kahve ikram ederken ya da yemek servisi sırasında kolaylık sağlar. Hoş görünümleri ile de ortamın havasını güzelleştirirler.

Evinize ya da iş yerinize orta sehpa satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı önemli hususlar mevcuttur. Bu hususlar arasında sehpanın kullanılacağı oda ile uyumlu bir tasarıma sahip olması ilk sırada yer alır. Kaliteli bir ürün seçmek ve bu aşamada sehpanın malzemesine dikkat etmek de önemlidir. Bu noktalara dikkat ederek ihtiyaçlarınızı eksiksiz karşılayan bir orta sehpa modelini kolayca bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Orta Sehpa Modelleri Hangileridir?

En Çok Tercih Edilen Orta Sehpa Modelleri Hangileridir?

Orta sehpa ürünleri bolca modele sahiptir. Bu modeller şekil ve kullanılan malzemenin yanı sıra tasarım açısından da değişiklik gösterir. Dekoratif orta sehpa modelleri şık tasarımları ile ilgi çeker. Evinize işlevsellik katacak olan orta sehpalar, çeşitli modelleri ile kullanıcıların beğenisini kazanır. Bahçelerde kullanılmak üzere hasır ya da bambu gibi çeşitler tercih edilir. Ahşap orta sehpa modelleri ise genellikle iç mekân kullanımı için uygundur. Masif ve ceviz gibi malzemelerden üretilen orta sehpa modelleri doğallık seven ve daha sıcak bir görüntü isteyenler arasında popülerdir. Sağlam, uzun ömürlü ve daha sade tasarımları tercih eden kullanıcılar ise demir gibi madenî malzemelerden üretilen modelleri tercih eder.

Açılıp genişletilebilen ya da kapatılıp küçültülebilen orta sehpa modelleri de mevcuttur. Bu modeller genellikle çok sayıda misafir ağırlayanlar tarafından tercih edilir. Zigonlu orta sehpa modelleri de bu kullanıcıların tercihleri arasındadır. Orta sehpalar; bolca çeşide, birbirinden farklı tasarımlara ve özelliklere sahiptir. Bu ürünler farklı malzemelerden üretilmeleri sayesinde de geniş bir kitleye hitap etmeyi başarır. Modeller arasından seçim yaparken malzeme olarak çok sayıda alternatif ile karşılaşmanız mümkündür.

Salonunuza Şıklık Katacak Orta Sehpaların Şekilleri Nasıldır?

Salonunuza Şıklık Katacak Orta Sehpaların Şekilleri Nasıldır?

Orta sehpa modelleri farklı şekillere ve boyutlara sahip ürünlerdir. Yuvarlak, kare orta sehpa modelleri gibi geometrik şekillere sahip ürünler, salonda kullanmak üzere en çok tercih edilenler arasında yer alır. Buna ek olarak oval orta sehpa da mevcuttur. Genellikle 6 parçadan oluşan ve her bir parçası küçük orta sehpa olarak da kullanılabilen fonksiyonel modeller de vardır. Prizma orta sehpa olarak da adlandırılan bu model oldukça işlevseldir. Altıgen tasarıma sahip bu model, parçaların bir araya gelmesinden oluşur. Büyük orta sehpa arayanlar için uygun bir üründür. Parçalı orta sehpa modelleri, pratik kullanımları ve taşıma kolaylıkları sebebiyle sıkça tercih edilir.

Salonunuza şık bir görüntü katacak olan bir başka model ise yüksek orta sehpadır. Bu orta sehpa modelinin en önemli özelliği bazı çeşitlerinin iki raflı olmasıdır. Böylece işlevselliği daha yüksektir ve aksesuarlarınızı rahatça yerleştirmenize olanak tanır. Tekerlekli orta sehpa modellerinde ise kullanım kolaylığı öne çıkar. Bu sehpalar özellikle geniş salonlar için uygundur. Geniş salonlarda sıkça tercih edilen bir başka model ise dikdörtgen orta sehpadır. Bu modeller özellikle ölçülerinin büyük olması ile öne çıkar. Yuvarlak ya da oval gibi şekillere sahip olan orta sehpa modelleri ise daha dar alanlarda tercih edilir. Köşesiz şekillere sahip orta sehpa modelleri ise küçük çocukların yaşadığı evler için uygundur.

Salona şıklık katacak bir sehpa seçmek için renklere de önem vermek gerekir. Gold renklerin hâkim olduğu bir salon için yumuşak geçişler sunabilen yuvarlak şekilli sehpalar tercih edilebilir. Antrasit gibi koyu renklerin kullanıldığı salonlar için ise kare ya da dikdörtgen sehpa modelleri arasından seçim yapılabilir. Ağaç malzeme kullanılarak üretilen sehpa modellerinin çoğunda kare ve dikdörtgen gibi şekiller tercih edilir. Ağacın detayları bu tasarımlar ile daha belirgin şekilde ön plana çıkar. Bahçelerde kullanılacak olan orta sehpalarda da benzer şekilde dikdörtgen modeller sıkça tercih edilir. Sehpanın genişliği de önemlidir.

Salonda genellikle misafir ağırlanacağından dolayı prizma şekilli ve parçalı zigonlara sahip sehpalar tercih edilir. Böylece birden fazla misafire rahatlıkla servis yapılabilir. Küçük alanlarda kullanılacak sehpaların ise aynalı olması tasarım açısından önem taşır. Aynalı sehpalar hem çoğu tasarıma uyum sağlar hem de dar bir odaya derinlik katarak daha geniş görünüm oluşturur. Papatya gibi çiçek modelli sehpalar ise salonda uyumlu ve sıcak bir görüntü oluşturmak isteyenler için uygundur.

Uzun Süre Kullanabileceğiniz Orta Sehpalar Hangi Materyallerden Üretilmektedir?

Uzun Süre Kullanabileceğiniz Orta Sehpalar Hangi Materyallerden Üretilmektedir?

Orta sehpa modelleri birbirinden farklı malzemeler kullanılarak üretilir. Bu malzemelerin hem dekorasyona katkısı hem de ürünün sağlamlığını belirleme konusunda etkisi olur. Evlerde en sık tercih edilen orta sehpa malzemesi ahşaptır. Ahşap sehpa modelleri zarif görüntüleriyle salonunuza güzel bir hava katar. Ahşap görüntüsünü sevenler, kütük orta sehpa modellerine de göz atabilir. Kütüğün doğal görüntüsü ile çok şık bir dekor oluşturmak mümkündür. Meşe orta sehpa modelleri ise şık ve sade dizaynları ile kullanıcıların beğenisini kazanır. Ceviz orta sehpa modelleri de doğal ürünleri tercih eden kullanıcılar için uygundur. Masif orta sehpa ise uzun kullanım ömrü ile öne çıkar. MDF orta sehpa modelleri de mevcuttur.

Orta sehpa üretiminde kullanılan malzemelerden biri de camdır. Cam orta sehpa modelleri estetik görünümleri ile öne çıkar. Buna ek olarak camın şeffaflığı sayesinde ferah bir görüntü yaratmak mümkün olur. Şeffaf orta sehpa modelleri de genellikle camdan üretilir. Bu ürünlerin temizliği son derece kolaydır. Sehpa üretiminde kullanılan ve dayanıklılığı ile öne çıkan bir diğer malzeme ise hasırdır. Hasır orta sehpa modelleri samimi görüntüye sahiptir. Hasır modeller bahçe orta sehpası olarak da kullanıma uygundur. Hem dış hem de iç mekân kullanıma uygun bir başka model ise bambu orta sehpadır. Bu ürünler hasır tercih etmeyenler için iyi bir alternatiftir. Bambunun sağlamlığı sayesinde bu sehpalar son derece dayanıklıdır. Aynı zamanda bakımları da oldukça kolaydır.

İyi bakıldığında uzun süre dayanıklı olan bir başka model ise deri orta sehpadır. Deri, yapısı sayesinde kolay kolay leke tutmaz ve şık bir görüntüye sahiptir. Sağlamlıkları ile ön plana çıkan ve şık tasarımları ile kullanıcının beğenisine sunulan demir orta sehpa modelleri de mevcuttur. Metal orta sehpalar çok dayanıklıdır ve uzun süreli kullanıma uygundur. Krom orta sehpa modelleri sağlamlıklarının yanı sıra güzel görüntüleri ile dikkat çeker. Salonunda farklı bir tarz oluşturmak isteyenler için son derece uygun bir modeldir.

Antrasit orta sehpa, evinde koyu renkleri tercih edenler için uygundur. Renge ismini veren antrasit aslında dayanıklılığı ile bilinen bir madendir. Antrasit madeninden imal edilen sehpalar uzun süreli kullanım için idealdir. Hoş sarı tonları ile öne çıkan pirinç orta sehpa modelleri de oldukça popülerdir. Bir alaşım olan pirinç, son derece sağlam bir üründür. Sehpa üretiminde kullanılan sağlam malzemelerden bir diğeri de mermerdir. Dekorasyonda açık ve ferah renkleri tercih edenler mermer orta sehpanın iç açıcı görüntüsünü tercih edebilir.

Madenî malzemeler genel olarak sağlam ürünlerdir. Fakat bambu ya da hasır gibi ürünler hem sağlamlıklarıyla hem de ev dışında bahçe gibi ortamlarda kullanılmalarıyla ünlüdür. Bu sebeple sağlamlığın yanı sıra ihtiyacınıza uygun bir sehpa modeli seçmelisiniz. Demir ya da metal gibi ürünlerden üretilen sehpalar bahçenizde hava şartlarına bağlı olarak çabuk yıpranabilir. Yağmur, güneş ya da kar gibi sert etkenlere uzun süre maruz kalmak, sehpanızın ömrünü kısa sürede doldurmasına sebep olabilir. Bu gibi hava şartları sehpanıza direkt olarak zarar vermese bile ürünün renginin solmasına ya da tasarımının bozulmasına neden olabilir. Bu nedenle seçim aşamasında kullanım alanına uygun malzemeleri tercih etmek önemlidir.

Evinizin Dekorasyonuna Uyum Sağlayacak Orta Sehpa Çeşitleri Nelerdir?

Evinizin Dekorasyonuna Uyum Sağlayacak Orta Sehpa Çeşitleri Nelerdir?

Orta sehpaların pek çok farklı çeşidi mevcuttur. Birbirinden şık tasarımlara sahip sehpa modelleri arasından seçim yaparak evinizin dekorasyonuna olumlu katkıda bulunabilirsiniz. Gold orta sehpa modeli altın renkli tasarımı ile evinizde şık bir görüntü oluşturur. Gümüş orta sehpa modeli ise hem ev hem ofis kullanımına uygun klas bir tasarıma sahiptir. Evinizde daha kırsal bir tarz oluşturmaya çalışıyorsanız rustik orta sehpa modellerine göz atabilirsiniz. Avangart orta sehpa modelleri ise klasik dekorasyonlara kolayca uyum sağlar. Gold ya da gümüş sehpa modelleri gibi avangart stil de kendine has bir şıklığa sahiptir. Ferforje orta sehpa ise demir ayaklarıyla oluşturulan hoş desenleri sayesinde evinizin dekorasyonuna farklı bir katkı sağlar. Ferforjeye benzer fakat kendini daha fazla belli eden tasarımı ile kum saati orta sehpa da oldukça popüler bir modeldir.

Sempatik ve sıcak bir tasarımı tercih edenler için papatya orta sehpa modeli uygundur. Küçük alanlara derinlik katarak ortamı güzelleştiren aynalı orta sehpalar da sıkça tercih edilen modeller arasında yer alır. Zarafete önem verenler ve evinde sadelik isteyenler ise siyah, beyaz orta sehpa modellerine göz atabilir. Renk uyumu sehpa seçiminde önemlidir. Evinizin dekorasyon rengine uygun bir sehpa tercih etmelisiniz. Ev dekorasyonu ile uyumlu olmayan sehpa kötü bir görüntü oluşturur. Sehpa tek başına güzel olsa bile diğer salon mobilyaları ile uyum içinde olması son derece önemlidir. Bu uyum hem mobilyaların hem de sehpanın çok daha şık bir görüntü oluşturmasına imkân verir.

Orta Sehpa Alırken Dikkat Edilmesi Gerekilenler Nelerdir?

Orta Sehpa Alırken Dikkat Edilmesi Gerekilenler Nelerdir?

Orta sehpa satın alırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Bunlardan biri uyumdur. Kullanacağınız alanın dekorasyonu ile alacağınız orta sehpanın tasarımı birbiriyle uyumlu olmalıdır. Dekorasyona uyum sağlamayan bir model edinmeniz evinizin ya da ofisinizin tasarımını bozabilir. Bir başka önemli nokta ise alacağınız orta sehpanın işlevselliğidir. Kanepe ve koltuk boylarına dikkat ederek seçim yapmanız önemlidir. Fazla yüksek ya da alçak bir ürün almanız orta sehpanın işlevselliğini azaltabilir. İşlevsellik açısından ön plana çıkan çok amaçlı orta sehpa modellerini bulmak mümkündür. Kullanım ihtiyacına göre genişleyen açılır orta sehpa modelleri mevcuttur. Akıllı orta sehpa modelleri arasında da açılıp genişleyebilen çeşitli ürünler vardır. Buna ek olarak zigonlu bir orta sehpa almanız misafirlerinize servis yaparken kolaylık sağlar. Tepsili orta sehpa modelleri sayesinde ise hem servis yapmak kolaylaşır hem de uyumlu bir görüntü oluşturulur.

Satın alacağınız orta sehpanın üretiminde kullanılan malzeme önemlidir. Kullanılan malzeme, ürünün tasarımının yanı sıra sağlamlığını da etkiler. Dayanıklı bir malzemeden üretilen orta sehpa uzun yıllar kullanılabilir. Bu doğrultuda pirinç, mermer ve demir gibi malzemelere sahip ürünler arasından seçim yapabilirsiniz. Bambu gibi özel malzemeler de sağlamlıkları ile öne çıkar. Depolama açısından avantaj sunması da seçim sırasında önem arz eden kriterlerden biridir. Sandık orta sehpa modelleri bu açıdan popülerdir. Çekmeceli orta sehpa modelleri ise sık kullanılan eşyaları yer kaplamayacak bir şekilde saklamanıza olanak sağlar.

Küçük çocuğu olan aileler için ise güvenlik önemlidir. Köşeleri sivri orta sehpa çeşitleri tercih edilmemelidir. Deri gibi kumaş kaplı sehpaları genellikle evcil hayvan sahibi kullanıcılar tercih etmezler. Kedi ya da köpek gibi tırnakları uzun hayvanlar deri sehpaya zarar verebilir ve kumaşın yırtılmasına sebep olabilir. Bu durum, sehpanızın tasarımını bozacağı gibi ilerleyen zamanlarda kullanılamaz bir hâle gelmesine de sebebiyet verebilir. Bu gibi durumlarda cam, şeffaf ya da ahşap gibi sehpa modellerinin tercih edilmesi daha yararlıdır.

Orta Sehpa Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Orta Sehpa Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Orta sehpa fiyatları; ürünün boyutlarına, tasarımına ve üretildiği malzemeye göre değişir. Ağaçtan üretilen orta sehpa modelleri ile maden ya da alaşım kullanılarak hazırlanan ürünlerin fiyatları farklıdır. Fiyatlarına ek olarak, bu ürünlerin sağlamlıkları ve kullanım alanları da değişir. Sadece sağlam olduğu için demir bir orta sehpa edinmek fakat bu ürünü bahçede kullanmak eşyanın ömrünü kısaltabilir. İhtiyacınıza, evinizin tasarımına ve kullanacağınız alana göre bir orta sehpa tercih etmeniz önemlidir. Orta sehpa modellerinin fiyatları tasarıma göre değişir.

Her evin vazgeçilmezi olmayı başaran orta sehpalar son derece fonksiyonel ürünlerdir. Masa olarak kullanılabilenlerin yanı sıra yan sehpa şeklinde konumlandırmaya uygun modeller de mevcuttur. Çeşitli kullanım alanlarına sahip orta sehpalar arasından seçim yaparken kalite göz önünde bulundurulmalıdır. Satın alacağınız kaliteli bir orta sehpayı uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Böylece tekrar tekrar orta sehpa almanıza gerek kalmaz. Alınan kaliteli orta sehpanın bakımı da büyük önem taşır. Temkinle kullanılan, temizliği ve bakımı iyi yapılan orta sehpalar uzun ömürlü olur. Bu da ekonomik açıdan avantaj sağlar.

Bolca çeşide sahip olan orta sehpaların fiyatları geniş bir aralığa sahiptir. Bu sayede her bütçeye hitap eden bir model bulmak mümkün olur. Bütçenize uygun ve zevkinize hitap eden bir sehpa ararken özenli olmanız önerilir. Satın alacağınız sehpanın markası da önemlidir. Kendini kanıtlamış ve tüketici dostu bir markanın ürününü satın alarak pek çok avantaj elde edebilirsiniz. Kalite standartlarında üretilen ve belirli testlerden geçen orta sehpaları uzun yıllar boyunca sorunsuz şekilde kullanmak mümkündür. Farklı özelliklere sahip çok sayıda ürüne Trendyol üzerinden sadece birkaç tıklama ile kolayca ulaşabilirsiniz. Kampanyalar ve indirimler sayesinde dilediğiniz modeli bütçenizi zorlamadan temin edebilirsiniz.

Orta Sehpanın Üstüne Ne Konulur?

Dekor ve servis amacıyla değerlendirilen orta sehpaların üzerine kişisel tercihlere uygun eşyalar konulabilir. Kullanım amacı göz önüne alarak yapılan seçimler, yaşam alanının dekoruna da katkı sağlayabilir. Sunum yaparken çeşitli gıdaların konulabileceği orta sehpalar, servisi kolaylaştırır. Günün büyük bölümünde salonun ya da oturma odasının merkezinde sergilenen bu eşyaların üzerine vazo, dergi, örtü, biblo veya şekerlik gibi eşyalar konulabilir. Çiçeklerin teşhir edilmesini de kolaylaştıran bu eşyalar üzerinde kuru veya canlı bitkiler muhafaza edilir. Kullanıldığı odanın görünümünü değiştiren orta sehpaların büyüklüğüne göre farklı eşyalarınızı taşımasını sağlayabilirsiniz. Farklı fonksiyonlar ve biçimlerde üretilen orta sehpaların üzerinde ortam dekoruna uyumlu parçaları sergileyebilirsiniz.

Orta Sehpa Ne İşe Yarar?

Yaşam alanlarının dekoruna büyük katkı sağlayan orta sehpalar, misafirlere ikramda bulunurken de işleri kolaylaştıran eşyalardır. Kullanım şekilleri kişisel ihtiyaçlara göre değişen orta sehpalar, alan büyüklüğüne göre değerlendirilir. Yüzeyi yumuşak dokulu tasarımlar, ayaklarınızı uzatarak dinlenmenize yardımcı olabilir. Salon dekorunda payı bulunan bu eşyaların üzerinde çok çeşitli dekoratif ürünler teşhir edilebilir. Küçük parçalarla desteklenen ve ihtiyaç anında ana kısımdan ayrılabilen bu parçalarda sunum yapılabilen alternatifler de mevcuttur. Çay, kahve veya kek servisi yaparken kullanılabilen ürünler; gıdalar için güvenli alan yaratır. Oturma odasında kullanılan orta sehpaların üzerinde genellikle çiçekler sergilenip ortamın güzel görünmesi sağlanır. Ayrıca televizyon izlerken atıştırmalıkları bu eşyalar üzerinde konumlandırabilirsiniz.

Orta Sehpa Renk Çeşitleri Nelerdir?

Beyaz mobilyaların görünümünü vurgulamak için tercih edilen siyah orta sehpa modelleri, oldukça şık ayrıntılara sahiptir. Gümüş ya da altın renklerle çerçeve edilen siyah modeller, her ortama zarafet katabilir. Açık renkte dekore edilip yaşam alanlarını güzelleştiren beyaz orta sehpa çeşitleri; mermer, ahşap ya da deri alternatifler sunar. Tarzınıza uyumlu halde tercih edebileceğiniz farklı materyallerle üretilen beyaz tonlar, aydınlık görüntü vadeder. Renk avantajıyla her alanda kullanıma uygun gri orta sehpa seçenekleri, estetik duruşuyla son derece idealdir. Kişisel eşyalarınıza kolay ulaşım avantajı sunan bu eşyaları dilediğiniz renklerde tercih edebilirsiniz.