Marka
Renk
Fiyat
Parça Sayısı
Boyut/Ebat
Materyal
Şekil
Stil
Tema / Stil
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Ürün Puanı
"

Sehpa

" araması için 31396 sonuç listeleniyor

Dekoratif Sehpa Modelleri

Sehpalar, salon dekorasyonlarının öne çıkan tamamlayıcılarından biridir. Bu küçük ve kullanışlı mobilyalar, çeşitli renklere ve tasarım detaylarına sahip olduğu için tüm tarzlara uyum sağlar. Farklı boyut ve modellere sahip bu ürünler, salon oturma odası mobilyalarını şık bir şekilde tamamlar. Aynı zamanda bu eşyalar, yiyeceklerin ve içeceklerin sürekli elde tutulmasını gereksiz kılarak konforlu vakit geçirme imkânı verir. Sehpa modelleri, farklı boyutları sayesinde uyumlu ve estetik bir görünüm yaratır. Şık bir sehpa seti, kullanılmadığı zamanlarda salonun bir köşesinde yer alarak dekorasyona katkı sağlar.

Sehpa setleri, şık tasarımları ve dayanıklı üretim materyalleri sayesinde tüm yaşam alanlarında kullanışlı bir mobilya olarak yer alır. Küçük masa olarak da ifade edilen bu eşyalar, farklı ayak modellerine ve boyutlara sahip olduğunda çeşitli isimlere sahip olur. Aynı zamanda üretim aşamasında kullanılan materyal cinsi de bu ürünlerin çeşitlenmesini sağlar. Evi oldukça şık ve konforlu hâle getiren sehpa beyaz, gold ve gümüş gibi renk seçenekleri barındırır. Ev dekorasyonu için mükemmel bir tamamlayıcı olan sehpa takımı; renk, desen, ayak, materyal ve fiyat gibi faktörlere dikkat edilerek seçilir. İyi bir tercihin ardından, mobilyaların kullanım ömrünü uzatmak için önerilen temizlik ve bakım talimatlarına da uymak gerekir.

Sehpa Modelleri Ve Özellikleri Nelerdir?

Sehpa Modelleri Ve Özellikleri Nelerdir?

Evin istenen her alanında kullanılabilen bu portatif mobilyalar; boyut, materyal, renk, desen ve şekillerine göre birçok çeşide ayrılır. Markalar, her dekorasyon stiline rahatlıkla uyum sağlayacak sayısız model ortaya koyar. Çoklu zigon sehpa takımları, hemen hemen her evde kullanılır ve klasik bir tasarıma sahiptir. Bu ürünler, geniş yüzeyleri sayesinde rahat kullanım imkânı verir. Daha yumuşak ve şık bir model arayanlar için yuvarlak sehpalar da bulunur. Bu sehpa yuvarlak üst tablası sayesinde hem dekorasyona modern bir hava katar hem de kişiye özel kullanım alanı sağlar. Yuvarlak modeller, muadillerinden daha yüksek ayakları sayesinde yemek yerken veya içecekleri tüketirken konforlu bir kullanım sunar.

Dikdörtgen, yuvarlak, yonca, üçgen gibi şık orta sehpa modelleri dekorasyonu tamamlamasının yanında rahat kullanım imkânı da verir. Bu mobilyalar, üzerine tabak veya bardak koymak yerine sıklıkla dekoratif objeleri yerleştirmek için kullanılır. Gold tepsiler, kitaplar, dergiler, kayık tabaklar ve şık sepetler, bu mobilyaların ayrılmaz parçaları arasında yer alır. Çoğu zaman küçük bir masa tarzında olan bu ürünler, bazen gizli bölmelere ve raflara da sahip olabilir. Bu modellerde yer alan farklı boyutlardaki çekmeceler, ek bir depolama alanı sunar. Genellikle bir valizden daha büyük boyutlarıyla öne çıkan bu sehpa ortada kalan boş alanı doldurmak için tercih edilir. Bu ürünler, kanepe koltuk ve sandalye gibi mobilyaların bir bütün hâline gelmesini sağladığı için oldukça ilgi görür.

Zigon sehpa ve orta sehpa setleri, bulundukları yaşam alanına estetik bir görünüm katar. Genellikle renk ve materyal uyumu yaratmak için tercih edilen setler hem ev halkı hem de misafirler için son derece kullanışlıdır. Setler, orta ve zigon olmak üzere temelde ikiye ayrılır. Zigon modeller 3 veya 4 parçadan meydana gelir. Bu küçük ve portatif sehpalar, iç içe geçebilme özelliği sayesinde az yer kaplar. Birden fazla parçadan oluşan sehpa çeşitleri, misafirlerinize kendilerini özel hissettirecek sunumlar yapmanıza yardımcı olur. Bu tamamlayıcı mobilyalar, sohbet ederken bardak ve tabakları elde tutma gereksinimini ortadan kaldırır.

Sehpa Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar Nelerdir?

Sehpa Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar Nelerdir?

Ev dekorasyonunu şık bir şekilde tamamlamak isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilen sehpalar, oldukça çeşitlidir. Bu sayısız seçenek arasından uygun ve uzun ömürlü modeli tercih edebilmek için dikkat edilmesi gereken birkaç nokta bulunur. İç ve dış mekân koşulları, çeşitli materyaller kullanılarak üretilen bu mobilyaların ömrünü kısaltabilir. Örneğin balkonda kullanmak için ahşap bir sehpa almak iyi bir fikir olmayabilir. Sehpa ahşap materyal kullanılarak üretildiğinde genellikle salon ve oturma odasında yer alır. Balkonda gün boyunca güneş ışınlarına maruz kalan ahşap, zamanla deformasyon belirtileri gösterebilir. Bunun yerine dış mekânda kullanmak için metal veya plastik sehpaları tercih edebilirsiniz. Üstelik plastik sehpa fiyatlarıyla da farklı bütçelere sahip birçok insanın beğenisini kazanır.

Şık ve göz alıcı bir salon dekorasyonunun hayalini kuran herkes, çoğunlukla cam sehpalardan yana tercih yapar. Ancak sehpa cam materyal kullanılarak üretildiğinde son derece hassas bir eşya olur. Ne kadar kırılmaz özellikte olsa da özellikle çocuklu evlerde camlı mobilyalar, tehlike doğurabilir. Ancak camın doğal ve uyumlu tarzından vazgeçmek istemiyorsanız daha güvenli ve uzun ömürlü bir kullanım için pleksi modellere yönelebilirsiniz. Bu materyal, dayanıklı bir döküm plastik türü olmasının yanı sıra tamamen şeffaf tasarımı sayesinde her dekorasyona uyum sağlar.

Klasik tarzdaki salon dekorasyonları, sıklıkla gold veya gümüş rengin hâkim olduğu küçük mobilyalarla tamamlanır. Birçok farklı renk seçeneği barındıran pirinç sehpalar, sağlam ve gösterişli olduğu için birçok kişinin ilgisini çeker. Bu materyal, darbelere karşı gösterdiği yüksek direnç sayesinde çocuklu evlerde de rahatlıkla kullanılabilir. Pirinç, bakır ve çinko karışımından elde edildiği için kırılma, çizilme, bükülme ve esnemeye karşı son derece dayanıklıdır. Bu özelliği sayesinde pirinç ürünler hem iç hem de dış mekânda rahatlıkla kullanılabilir. Bu modeller, pirincin yapısı sayesinde doğal olarak sarı bir renge sahip olur. Pirinç alaşımdan meydana gelen ürünlerde herhangi bir kaplama bulunmasına da gerek yoktur.

En Kullanışlı Sehpa Modelleri Hangileridir?

En Kullanışlı Sehpa Modelleri Hangileridir?

Markalar, mobilyaların kullanışlılığını artıracak olan yeni tasarımlar ve modeller ortaya koyar. Örneğin koltuk üstü sehpalar, rahat kullanım imkânıyla her kesimden ilgi gören modellerin başında gelir. Koltuk üstü tablalar, film izlerken yiyecek veya içeceklerin dökülmesi gibi dezavantajları ortadan kaldırır. Bu ürünler, ayaklı veya koltuk koluna yerleştirilebilen türde de olabilir. Özellikle katlanabilir ahşap kolçak modelleri, dinlenme pozisyonunuzu hiç bozmadan yiyecek ve içeceklerinize ulaşabilmenizi sağlar. Bu ürünler, birkaç adet ahşap şeridin hareketli bağlantı elemanlarıyla birleştirilmesi sonucunda meydana gelir. Ayrıca koltuk kolunun ölçüleri fark etmeksizin kolay bir biçimde kullanılabilir.

Kullanışlı ve tamamlayıcı mobilyalardan biri de C sehpalardır. Böyle bir ürünü C şeklindeki ahşap veya metal ayak tasarımı sayesinde koltuğa dilediğiniz kadar yaklaştırabilirsiniz. Böylece özellikle dinlenirken bilgisayar veya atıştırmalıkları yanınızda bulundurabilirsiniz. C modelli sehpa spor ve modern tarzı sayesinde özellikle çağdaş dekorasyon türlerine uyum sağlar. Bu ürünler, sabit veya tekerlekli ayaklara sahip olabilir. Bu model, portatif tasarımı ve geniş kullanım alanı sayesinde yan sehpa olarak da adlandırılır. Bu mobilyaların konforlu ve güvenli bir şekilde kullanılmasını sağlayan unsurlardan biri de ayak tasarımıdır. 3 ayaklı sehpalar hem şık olduğu hem de az yer kapladığı için kişilerin beğenisini kazanır. Öte yandan 4 ayaklı modelleri tercih ederek daha dengeli bir ürüne de sahip olabilirsiniz.

Birkaç kattan oluşan ürünler, depolama ve kullanım alanını genişlettiği için son derece ilgi görür. Bu modellerin üst katı düz bir tabladan oluşurken alt katta sıklıkla birçok eşyanın muhafaza edilmesini sağlayan sepetler bulunur. 2 katlı sehpalar, dekoratif eşyaları ve çiçekleri yerleştirmek için de son derece uygundur. Bu ürünler aynı zamanda herhangi bir hobiyle ilgilenirken ihtiyaçlarınızı yanı başınızda tutar. 3 katlı sehpalar da farklı bölmeleri sayesinde kullanım alanını son derece genişletir. Bu ürünler, düz veya asimetrik bir tasarıma sahip olabilir.

Dayanıklı Sehpa Malzemeleri Hangileridir?

Dayanıklı Sehpa Malzemeleri Hangileridir?

Sehpa modelleri, birçok farklı materyal kullanılarak üretilebildiği için hem iç hem de dış mekânda yer alabilir. Bu sayede ürünler, farklı kullanım ihtiyaçlarını karşılayabilir. Özellikle ceviz sehpalar, klasik tarzı benimseyen kullanıcıların bir hayli ilgisini çeker. Bu şık ve göz alıcı sehpa ceviz tablası ve bacakları sayesinde doğanın güzelliğini yaşam alanınıza taşır. Özellikle şehir hayatının gri ve kasvetli havasından bunalanlar; salon, oturma odası ve balkon dekorasyonlarına ceviz mobilyalar ile doğallık katar. Ceviz; ısı, ışık ve neme karşı son derece dayanıklı bir materyaldir. Ancak darbelere karşı yeterli direnci göstermeyebilir. Özellikle sivri uçlu cisimler ile temas eden bu tür ürünler üzerinde deformasyon belirtileri gözlemlenebilir. Bu model, uzun süre boyunca sürekli olarak kullanılsa dahi rengini ve formunu korur ancak darbe alırsa şekli bozulabilir.

Isı, ışık, nem ve darbelere tamamen dayanıklı bir ürün arıyorsanız metal ve pirinç kullanılarak üretilen modelleri inceleyebilirsiniz. Böyle bir tercih yapacaksınız satın almak istediğiniz sehpanın kaplama ve boya özelliklerine dikkat etmeniz gerekir. Özellikle çocuk ve evcil hayvanların bulunduğu evlerde sağlığa zararsız toz boyama tekniği kullanılarak kaplanmış mobilyalar tercih edilmelidir. Bu ürünler, kimyasal salınımının önüne geçerken darbelere ve diğer zorlayıcı ortam koşullarına karşı direnç gösterir. Dayanıklı sehpa malzemelerinden olan metal ve pirinç, uzun süre boyunca kullanım imkânı verir. Cam materyal kullanılarak üretilen modellerden vazgeçmek istemiyorsanız kırılmazlık garantisi veren ürünleri inceleyebilirsiniz. Kırılmaz cam sehpa, agresif koşullara karşı yüksek direnç göstermese de dikkatli kullanıldığında deforme olmaz.

Malzemelerine Göre Sehpa Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Malzemelerine Göre Sehpa Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Sehpalar, üretim materyallerine göre değişen farklı fiyatlara sahip olur. Özellikle malzeme kalitesi, sehpa fiyatlarını doğrudan etkileyen unsurların başında gelir. Üretim aşamasında tercih edilen materyal, kullanım ömrünü de belirlediği için mobilyaları araştıran çoğu kişinin ilk olarak dikkat ettiği özellikler arasında yer alır. Örneğin plastik sehpalar, ortalama dayanıklılık seviyesine sahip ve kolay bulunabilir materyali sayesinde uygun fiyatlıdır. Plastiklerin yanında balkon dekorasyonunda son derece ilgi gören ürünlerden biri de rattan sehpalardır. Bu model hem çevre koşullarına karşı gösterdiği direnç hem de kaliteli el işçiliği sayesinde standart ürünlerden daha farklı fiyatlara sahip olabilir.

Ceviz mobilyalar ise öncelikleri şıklık ve dayanıklılık olanların sıklıkla tercih ettiği ürünler arasında yer alır. Yüzey direnci ve doğallığı sayesinde ceviz, plastiğe oranla daha farklı fiyatlara sahip olur. Metal ve pirinç sehpalar da son derece uzun ömürlü bir kullanım imkânı sunduğu için öne çıkar. Sıklıkla metal ayaklarla eşleştirilen mermer tablalar, göz alıcı ürünler arasında yer alır. Mermerin rengi, cinsi, damar yoğunluğu ve kesim tarzı ise fiyatı doğrudan etkiler. Cam ve pleksi sehpalar da nispeten uygun bir fiyata sahip olduğu için her bütçeye hitap eder.

Sehpa ölçüleri, fiyatlandırmayı etkileyen önemli unsurlardan biridir. Zigon ve orta sehpa fiyatları, boyut ve kullanım alanı göz önünde bulundurularak belirlenir. Büyük sehpa modelleri, nispeten daha uygun fiyatlara sahip olur. Zigonlar ise birden fazla ve farklı boyutlarda parça içerdiği için daha geniş bir kullanım alanına sahiptir. Küçük boyutları sayesinde kolay taşınabilen bu ürünler, üretim materyalleri ve parça sayıları gözetilerek fiyatlandırılır.

İkili sehpalar son derece uygun fiyatlarıyla her kesimin ilgisini görür. 3’lü sehpalar ise tek yan sehpalara nazaran daha farklı fiyatlara sahip olabilir. Ancak birden fazla parçayı tek seferde satın alma imkânı, hemen hemen herkesin ilgisini çeker. 3’lü yuvarlak sehpalar, üretim aşamalarının zor olması ve hassas kenarları nedeniyle dikdörtgen modellere nazaran daha farklı fiyatlandırılabilir. 4’lü sehpa modelleri, çok sayıda misafiri şık bir şekilde ağırlamanıza yardımcı olur. 4 parçadan oluşan bu ürünlerin iç içe geçme özelliği, fiyatlarını etkileyen unsurlardan biridir. Materyal ve parça sayısı fark etmeksizin sehpa satın almak isteyen çoğu kişi, online alışveriş yöntemini tercih eder. Bu, tarzınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun mobilyayı bütçenizi zorlamadan ve fazla zaman kaybetmeden bulabilmenizi sağlar. Siz de yaşam alanınıza farklı bir hava katacak dayanıklı ve kullanışlı sehpayı, uygun fiyatlarla Trendyol’dan satın alabilirsiniz.

Daha Uzun Süre Kullanım İçin Sehpalarınızı Nasıl Temizlemelisiniz?

Daha Uzun Süre Kullanım İçin Sehpalarınızı Nasıl Temizlemelisiniz?

Farklı materyaller kullanılarak üretilen tüm mobilyalar, uygun bakım ve temizlik yöntemleri uygulanırsa uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Özellikle kaplaması bulunmayan kütük gibi nefes alan materyallerin su ve deterjan ile temizlenmesi tavsiye edilmez. Gözeneklere sahip olan bu malzemenin yüzeyinde biriken toz ve kalıntılardan etkilenmemesi için kuru bir bez ile temizlenmesi gerekir. Sehpanın üzerinde toz birikmesine engel olarak mobilyanızın renginin solmasını engelleyebilirsiniz.

Ahşap sehpanızı temizlemek için nemli ve deterjansız bir bez kullanabilirsiniz. Islattığınız bezi iyice sıkarak nemli hâle gelmesini sağlamanız gerekir. Ardından yüzey temizleyici uygulamadan mobilyanın tozunu alabilirsiniz. Bardak ve tabakları koymak için kullanılan bu ürünlerde sık sık lekeler oluşabilir. Bu kirleri de nemli bir bezle kolayca ortadan kaldırabilirsiniz. Bazı lekeler ise ancak ahşap yüzeyler için özel olarak üretilen cilalı deterjanlar yardımı ile çıkabilir. Ancak bu ürünleri doğrudan sehpa üzerine sıkmak yerine temizlik suyu ile karıştırmanız önerilir. Böylece ahşap yüzeyin doğal rengini ve cilasını bozmadan uzun yıllar boyunca evinizin dekorasyonuna eşlik etmesini sağlayabilirsiniz.

Birçok sehpa renkli kaplamalar kullanılarak üretilir. Modern ve genç dekorasyon tiplerine uyum sağlayan bu ürünlerin aşındırıcı kimyasallarla temizlenmesi önerilmez. Özellikle parlak sehpa renklerinin solmaması için nemli bir bez kullanmak gerekir. Parlak bir kaplaması olan modellerde leke veya su emme gibi problemler oluşmasını engellemek için temizliğin ardından kurulanması önerilir. Pirinç alaşımdan üretilen sehpaların rengi de temizlik yöntemine göre kararabilir veya solabilir. Buna benzer bir deformasyon belirtisi ile karşılaşmamak için bu ürünleri temizlerken limonlu veya sirkeli su kullanabilirsiniz. Az miktarda asit, bir element alaşımı olan pirincin parlamasını ve rengini korumasını sağlar. Nemli bir bez ile yaptığınız temizliğin ardından sehpayı, yumuşak bir havlu ile kurulamanız gerekir. Daha parlak bir görünüm ve uzun ömürlü bir kullanım için pirinç bölümleri, keten tohumu gibi uçucu bir yağ ile de ovalayabilirsiniz. Aynı kurulama havlusuna birkaç damla yağ dökerek sehpanın tüm yüzeyine dairesel hareketler ile uygulayabilirsiniz.

Bu eşyalar genellikle üzerine yiyecek ve içecek koymak için tercih edildiğinden, bu tür durumların meydana gelmesi kaçınılmazdır. Bahsi geçen bakım ve temizlik koşullarına dikkat ettiğiniz takdirde sehpanız ilk günkü formunu uzun süre boyunca korur. Bu sayede yaşam alanlarınız her zaman için şık bir görünüme sahip olabilir.

Sehpa Nereden Alınır?

Trendyol tarafından satışa sunulan sehpa modelleri, ev dekorasyonuna uyumlu tarzlar içerir. Klasik, modern, özel tasarım sehpa çeşitleri ile yaşam alanlarında işlevsel mobilyalara sahip olabilirsiniz. Pratik servis ve şık bir dekor havası oluşturan orta sehpalar, salon ya da balkon dekorasyonu için farklı tasarımlar barındırır. Yaşam alanlarının genel dekor bütünlüğüne göre sahip olabileceğiniz bu servis, sunum, dekor araçları tekli ya da çoklu olarak seçim şansı verir. Renk, desen ve tarz farklılıkları gözeterek tercih edeceğiniz modeller; farklı formlarda ve dilediğiniz ebatlarda satışa sunulur. Trendyol’dan keyifli ve hızlı bir şekilde sehpa satın alabilirsiniz.

Renkli Sehpalar Nasıl Kullanılır?

Renk farklılıkları ile karşınıza çıkan sehpa tasarımları, çok çeşitli alanlarda değerlendirilebilir. İlk dikkat edilmesi gereken nokta ise sehpanın diğer dekor parçaları ile bütünlük sağlamasıdır. Genel dekor havası modern tarzı yansıtıyorsa geometrik formlu rengarenk sehpa tasarımlarına yönelmek doğru olabilir. Ayrıca metal ayaklarla desteklenen saydam renkli zigon sehpalar, çiçek gibi dekoratif eşyaları sergilemede kullanılır. Renkli sehpaların kullanım şekli odanın genel durumuna göre belirlenir. Servis amaçlı değerlendirebileceğiniz siyah renkli C sehpa modelleri, koltuklarla bütünlük sağlayarak konforlu bir şekilde kullanılabilir. Orta sehpalar genellikle depolama alanının işlevselliği ve dekora kattığı aydınlık görünümle tercih edilir. Bu noktada koltuk, perde ve halı renklerine uyum sağlayan gümüş ya da altın renk seçimi yapılabilir. Servis ve sunum amaçlı rengarenk sehpa modelleriyle göze hitap eden dekorlar yapabilirsiniz.

Sehpa Çeşitleri Nelerdir?

Zigon, orta, yan veya C sehpa gibi pek çok alternatifi bulunan sehpa çeşitleri; yaşam alanlarına işlevsel dokunuşlar eklemek için tercih edilir. Sık kullanılan parçalardan biri olan yan sehpa tasarımları çay, kahve servisi için kullanılır. Yan sehpalar, koltukların kol koyma kısımlarını koruma görevi üstlenen pratik modellerdir. Dikkat çeken çeşitler arasında yer alan çok renkli sehpa modelleri, kullanıldığı alanlara zarif dokunuşlar ekler. Kullanışlı parçalar içeren 3’lü sehpa çeşitleri, servis amaçlı değerlendirilen çoklu ürünlerdir. Bu alternatifler içerisinde yer alan C sehpa çeşitleri, yükseklik ve işlevsellik açısından oldukça avantajlıdır. Konforla değerlendirebileceğiniz sehpa çeşidine sahip olarak dekoratif bütünlük sağlayabilirsiniz.