İlgili Kategoriler
Uzunluk
Fiyat
Renk
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Balık Ağı

" araması için 541 sonuç listeleniyor
Cetiner Group şemsiye ağı
Kargo Bedava

Cetiner Groupşemsiye ağı

(3)
349,25 TL
Sepete Git
Decathlon Caperlan Balık Kepçesi Mavi

DecathlonCaperlan Balık Kepçesi Mavi

(11)
105 TL
Sepete Git

Keyifli Balıkçılık İçin Balık Ağı Modelleri

Kişiler tarafından keyifle yapılan doğa sporları hem stres atmaya hem de hobi olarak zaman geçirmeye yarayan doğa aktiviteleri, işlevsel bir spor olarak nitelendirilebilir. Dünya genelinde yoğun talep gören bu sporlar, yeni çevre edinme ve farklı yerleri de tanıma imkanı sunar. Ayrıca doğa sporları arasında yer alan balık tutma aktivitesi kaliteli ve keyifli zaman geçirmenin de kapılarını sonuna kadar aralar. Balıkçılık olarak adlandırılan bu aktiviteler, doğa sporları arasında sıkça tercih edilen ve de dinlendirici özelliği bulunan bir spor olarak görülebilir. Hobi olarak ya da sağlıklı besin tüketmek amacıyla yapılan bu etkinliklerde büyük bir öneme sahip olan balık ağı çeşitleri, en kolay ve zahmetsiz balık tutmanın yöntemidir. Farklı aparatlarla da balık tutmak mümkündür. Buna rağmen balık ağı ile avlanmanın yolunu tutanlar, bu yöntemi kullanmayı tercih ederler. Bu yöntemler bilhassa deniz ve tatlı su balıkçılığı şeklinde sıralanabilir.Sıralanan her iki balıkçılık çeşidinde de olta ve balık ağı gibi farklı aparatlardan destek alınabilir. Balık ağının tercih edilmesindeki temel etken kalabalık olarak sürü halinde hareket eden balıkların kolaylıkla yakalanmasını sağlamaktır. Bu şekilde balıkları korkutmadan ve doğrudan sürü halindeki balıkların yakalanması mümkün olur. Siz de kendi bütçenize hitap eden balık ağı fiyatı ve kampanyaları yakından takip edebilirsiniz.

Balık Ağı Nedir?

Balık Ağı Nedir?

Balık tutmayı kolaylaştıran ve kişiye ideal bir kullanım alanı sunan pratik balık ağı, balıkçılar için de oldukça önemlidir. Balık ağının kullanım amacı toplu halde hareket eden balıkların kolay bir şekilde bu ağ sayesinde yakalanmasını sağlamaktır. Bu bağlamda iyice gözlem yapılarak, sürü halinde yüzen balıkların olduğu bölgelerde uygulanması gerekir. Bu ağın kullanım şekli, fırlatma kapasitesi bereketli bir balık avı için büyük önem taşır. Doğru teknik ile atılan ağ sayesinde maksimum balık yakalayabilmeniz mümkün olur. Ağları bıraktığınız bölgede büyük balıklar kolaylıkla ağa takılır ve siz de rahat bir biçimde yakalayabilirsiniz. Ardından ağı kapatıp, toplamaya başlayabilirsiniz. Balık ağı örme gibi birbirinden farklı boyutlara sahip olan bu ürünlerde 100 metreye yakın model bulmanız olasıdır. Birbirinden farklı modellerin olması sayesinde dilediğiniz ortamda ve farklı ekipmanlar ile işlerinizi sürdürebilirsiniz. Bununla birlikte balık tutmak için farklı alternatifler de vardır. Hayalet balık ağı gibi seçenekleri düşünebilirsiniz. İnce ve varlığı net olmayan bu ürünler sayesinde rahat bir kullanım sağlayabilirsiniz. Amatör veya profesyonel olarak balık ağı çeşitlerini kullanabilmeniz mümkündür. İşiniz gereği balık yakalamanız gerekiyorsa büyük model ürünleri değerlendirebilirsiniz. Bu şekilde büyük ve kalabalık balıkları yakalayıp, tüketiciler ile buluşturabilirsiniz. Amatör olarak sadece kendi tüketiminiz için daha küçük boyutlarda dizayn edilen modelleri tercih edebilirsiniz.

Balık Ağı Çeşitleri Nelerdir?

Balık Ağı Çeşitleri Nelerdir?

Balık avı malzemeleri balıkçılar için oldukça işlevsel parçalardan oluşur. Onlar için büyük bir öneme sahip olan bu parçalar arasında balık ağı seçenekleri de bulunur. Balık ağı dekorasyon alternatifi olarak da düşünülebilen birçok farklı alternatif arasından kendinize uygun olan seçimleri kolaylıkla yapabilirsiniz. Fanyalı, 6 gözlü balık ağı gibi farklı alternatiflerin yer aldığı modeller, grup halinde hareket eden balıkların toplu bir biçimde yakalanmalarına olanak tanır. Balık tutmak için gerekli olan balık ağı modelleri farklı alternatifleri ile balık avcılarının beğenisine sunulur. Birçok çeşit arasından seçim yapmayı kolaylaştıran etken balığın tutulma şekilleridir. Profesyonel olarak kullanımlar için 50 metre mesafeden bile rahatlıkla kullanılabilen alternatifler bulunur. Bu modellerin balık tutma potansiyeli oldukça fazladır. Buna rağmen bu boyutlarda tercih edilen ağ modellerinde ağın toplanma sürecinde zorluk yaşanabilir. Ağın boyutuna göre insan veya makine gücü ile toplama sürecini hızlandırabilirsiniz. Bu bağlamda file, misina, perde balık ağı gibi seçenekler değerlendirebilirsiniz. Ayrıca seçeceğiniz modelin küçük, büyük ve orta boylarını kullanım sıklığına göre belirleyebilirsiniz. Kullanılan kat sayısına oranla 3 katlı balık modellerine de bir göz atabilirsiniz. Balıkçılık sezonu açılmadan balık tutmayı seven herkes av malzemelerine yönelir. Pek çok kişi için de ağ kullanımı oldukça önemlidir. İlk defa tutmaya başlayan ya da bu işin ehli olan herkes için ağın sağlam ve kaliteli olması son derece önemlidir. Amatör kullanıcıları için 5 metrelik ağ modelleri ideal olabilir. Bu çeşitler özellikle tatlı su balıkçılığında tercih edilir. Küçük boyutlarda olmasına karşın doğru tekniklerin uygulanması ile birlikte etkili sonuçlar elde edilebilir. Balık ağı 5, 20, 50, 100 metre formları da kendi uzmanlık alanınıza göre seçebilirsiniz. Balık ağı türleri ile profesyonel kullanım elde edebilirsiniz. Gün içerisinde ihtiyacınız olan balıkları toplayabilirsiniz. Balık ağı şemsiye gibi birçok farklı seçeneği kullanım kolaylığına göre satın alabilirsiniz. Profesyonellerin tercih ettiği bu ürün, yüksek oranda balık tutmayı kolaylaştıran işlevsel tasarımlardır. Ayırca kalın ipten yapılan modelleri de tercih etmeniz gerekir. Balık çeşidine göre farklı ağ ölçüleri bulunur. Farklı boyutlarda tasarlanan bu türler, hedeflenen balık türüne göre değişiklik gösterir. Tonlarca balık avlamak isteyenlere göre üretilen kaliteli ve dayanıklı ürünler mevcutken, az sayıda balık yakalamak içinde hafif ve sağlam ürünler bulunabilir. Bu bağlamda hedeflenen av türüne göre dizayn edilmiş pek çok farklı ölçülerde çeşit bulabilirsiniz. Bu bağlamda model seçmeden önce kullanım amacınıza uygun olacak hafif yapıda ya da çok daha kalın iplerden ve misinadan yapılan türlere ulaşabilirsiniz.

Pratik Balık Ağı Modelleri

Pratik Balık Ağı Modelleri

Balık tutkunlarının yanlarında av için gerekli olan malzemeleri taşıması gerekir. Gün boyu av için gerekli olan malzemelerin ağırlık yapmaması ve hafif yapıda olması büyük bir önem arz eder. Bu nedenle av için seçilecek olan tüm kamp malzemelerinin taşınabilir formlarda olması ve ağır yük oluşturmaması da ayrıca önemlidir. Kolay taşınabilir imkanı bulunan ürünler, konforlu bir deneyim yaşamanız için gerekli olur. Özellikle amatörlerin ağ seçiminde bulunurken hafif ürünlerden oluşan seçeneklerin göz önünde bulundurulması gerekir. Onların rahatça kullanabileceği ince ve olabildiğince hafif olan aparatlar,, kolay taşınabilmeleri ile de tercih edilir. Pratik taşıma imkanı tanıyan modeller, kampa giderken gidilen mesafelerde kolaylık sağlar ve sizi zorlamadan çantanızda taşımanıza olanak tanır. Siz de hem taşırken hem de kullanırken kolaylık arz eden hafif ağ çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca “balık ağı nedir?” sorusunun cevabı içinde çok daha detaylı araştırmalar yapabilirsiniz. Balık ağı fiyatı modelin kalitesine ve kullanılan malzemelerin türüne göre farklılık gösterebilir. Herkesin rahatça kullanabileceği modeller arasında uygun olanlara kolaylıkla ulaşabilir ve hobinizi rahat bir biçimde yerine getirebilirsiniz. Önünüze serilen modeller arasından balık ağı liman yerlerinde kullanılan ürünleri ya da daha fazla seçeneği eleyerek, gereksinim duyduğunuz ürüne hızlı bir biçimde ulaşabilirsiniz. Ayrıca modelleri, özellikleri, kullanım amaçlarını, fiyatlarını ve diğer ayrıntıları kıyaslayabilir ve uygun olan seçenekler arasından ideal olanları tercih edebilirsiniz. İster amatör isterseniz de profesyonel olun fark etmeksizin ihtiyacınız olan çeşitlere siz de sahip olabilirsiniz. Deniz kenarında, derede ya da teknede kullanım için geliştirilen ve farklı boyutlarda satışa çıkarılan modelleri satın satın alabilirsiniz. Siz de Trendyol sayfası üzerinden balık ağı çeşitlerini kolayca satın alabilirsiniz.

Balık Ağı Nasıl Örülür?

Balık ağı, avlanma işini kolaylaştırır ve verimliliği artırır. Ürünü örebilmek için bir çerçeve veya halka hazırlayarak başlayabilirsiniz. Ağın boyutunu belirleyecek olan bu çerçeveyi genişleterek daha geniş bir avlanma bölgesi elde edebilirsiniz. Balık ağı ipini çerçeve veya halkanın etrafına dikkatlice ve sıkıca gererek bağlayabilirsiniz. İpi sararken düğümler oluşturabilirsiniz. Ağı örmeye başlamadan önce temel bir stil olan mariner düğümüyle başlayabilirsiniz. Mariner düğümü, örgünün ilk halkasını oluşturmanıza yardımcı olur. İpi çerçeve ya da halkanın etrafına dört kez sarıp her dönüşte çubuğun üstünden geçirerek işlemi tamamlayabilirsiniz. Daha sonra ucu çekerek düğümü sıkıştırmanız gerekir. Mariner düğümünü oluşturduktan sonra ağın ana gövdesini örmeye başlayabilirsiniz. Düğümü tekrarlayarak istediğiniz boyuta gelene kadar devam edebilirsiniz. İstediğiniz boyuta ulaştığında son düğümü atıp ipi keserek ürünü kullanıma hazır bir hale getirebilirsiniz.

Balık Ağı Çeşitleri Nelerdir?

Farklı türleri yakalamak için kullanılan birçok model vardır. Her türlü su ortamında kullanılmak üzere tasarlanmış olan bu ürün, avcıların ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilir. Döküm ağı, suyun altındaki balıkları yakalamak amacıyla kullanılır. Genellikle deniz mahsulü yakalamak için kullanılan bu ürün, dairesel bir şekilde açılır ve bir atıcı tarafından suya fırlatılır. Ağırlıklı kenarları sayesinde su altında yayılarak açılır ve balıkları yakalamak için kullanılır. Trawl, büyük ölçekli ticari avlanma için kullanılır. Gemi ya da tekne arkasına bağlanır ve deniz tabanına sürüklenerek mahsulleri toplar. Gillnet, denizde yüzen balıkları yakalamak için kullanılan bir ağdır. Su altında serilir ve balık, ürüne başını geçirir. Balıkların başının dışarı çıkması engellenir ve yakalanır. Düşme ağı ise özellikle sardalya ve somon yakalamak için tercih edilir.

Balık Ağı Kaç Mm Olmalıdır?

Bir balıkçının ihtiyacı olan en önemli araçlardan biri doğru malzeme seçimidir. Balık ağı seçimi, avlanmayı büyük ölçüde etkiler ve hangi tür canlıları yakalayabileceğinizi belirler. Ürünün boyutu, ağın gözlerinin ne kadar büyük veya küçük olduğunu belirlemeye yardımcı olur. Gözler, canlıları yakalamak için kullanılan boşluklardır. Hedeflediğiniz avın boyutuna göre seçim yapmanız doğru tercih olabilir. Balıkların yaşları ve büyüklükleri, ağ boyutunu belirlerken önemli bir rol oynar. Genç balıkların veya küçük canlıların yakalanmasını istiyorsanız, daha küçük gözlere sahip bir ağ kullanmanız gerekebilir. Büyük ve olgun deniz canlılarını hedefliyorsanız büyük gözlere sahip bir ürün tercih edebilirsiniz. Genel olarak tercih edilen boyut, 22 ila 32 mm arasında değişiklik gösterir.