Marka
Beden
Avantajlı Ürünler
Cinsiyet
Uzunluk
Kalınlık
İğne No
Renk
Fiyat
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Outdoor

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor

Outdoor

Outdoor

Son yıllarla popüleritesi artan outdoor, dış mekan aktivitelerin geneline verilen isimdir. Kamp, doğa yürüyüşü, kano, snowboard, yamaç paraşütü, rafting, dağ bisikleti, yelken gibi etkinlikler açık hava aktiviteleri olarak değerlendirilebilir. Kelime anlamı açık hava olan bu kavramı ülkemizde doğa sporlarıyla eşdeğer olarak kullanılır.

Yaptığınız fiziksel aktivitenin kapalı alanda değil de doğal iklim koşullarında gerçekleşmesi kıyafet seçiminin önemini artırır. Değişen hava koşullarının zorlayıcı etkisinden korunmak için outdoor giyim ve ekipman seçiminizi çok iyi yapmalısınız. İndirimli outdoor merkezi Trendyol, geniş ürün yelpazesiyle her tür hava koşulu için uygun giysileri bir arada sunar. Ayakkabıdan monta, outdoor çaydanlık çeşitlerinden hamağa ihtiyaç duyabileceğiniz her ürünü Trendyol'da kolayca bulabilir, kamp macerası ya da outdoor spor etkinliklerinin keyfine keyif katabilirsiniz.

Soğuk Havalarda Outdoor Kıyafet Seçiminde Nelere Dikkat Edilir?

Doğayla iç içe zaman geçirirken, zorlu koşullara karşı koyabilmek için seçtiğiniz giysinin tasarımından, dikişine, kullanılan materyalden, kumaş özelliklerine her şey önem taşır. Her türlü olasılığa hazır olmak için katmanlı giyim stilini benimseyebilirsiniz. Bu stilin temel taşı kıyafetlerinizi 3 katman olacak şekilde giyerek, ısı yalıtımını maksimum düzeye çıkarmaktır.

İç katman seçtiğiniz kıyafetlerin teninize değen kısmı olarak nitelendirilebilir. Bu katmanda giyeceğiniz ürünler, nemin kolayca dışarı verilmesini sağlayan tasarımlar olmalıdır. Bu sayede olası ısı kaybının önüne geçebilirsiniz. Tekstil ürünlerinin kumaşı çabuk kuruyabilmeli, hafif ve yumuşak dokulu lifler kullanılarak üretilmelidir.

Yalıtım görevini karşılayan orta katman, vücudunuzun kendi ürettiği ısıyı koruyarak, konforlu bir doğa macerasına zemin hazırlar. Vücut ısısını korumanın en etkili ve pratik yolu havayı izole etmektir. Durağan havanın izole etme gücüden faydalanan kıyafet tasarımları, orta katman için idealdir. Bu katmanda son dönemlerde yün ürünler popülerliği azalırken, kullanışlı özellikleriyle sentetik kumaşlar ön plana çıkar. Hafif yapıları, ıslakken de hava sirkülasyonunu engelleyen lif dizilimleri sentetik kumaşların avantajları arasında sayılabilir. Orta katmanda tercih edebileceğiniz ürünler genellikle yelek ya da outdoor ceket formunda önden fermuarlı tasarımlardır. Ara katman için tercih edilecek kıyafetlerin hareket özgürlüğünü kısıtlamaması gerekir. Soğuk havalarda outdoor yelek ve ceket tercihlerinizi dolgulu ürünlerden yana kullanarak konforunuzu artırabilirsiniz. Bu aşamada dolgu malzemesi tercihi de önemli bir detaydır. Doğal dolgu malzemeleri ürüne dayanıklılık ve hafifliğiyle ön plana çıkarken, sentetik dolgu malzemeleri avantajlı fiyatları ve ıslakken de bir miktar izolasyon sağlamalarıyla tercih edilir.

Orta katman outdoor ürünleri, negatif doğa koşullarından korumayı hedefleyen dış katman, yağmur, kar ve rüzgarın etkisini orta kısımdaki kıyafetlerinizden uzak tutar. Koruyucu özellikli bu kıyafetlerin olumsuz hava koşullarından korurken teninizin hava almasını engellememesi gerekir. Dış koruma adına giyeceğiniz outdoor mont, fermuarlı cepleriyle pratik bir kullanım sunar. Doğa koşullarına uyum sağlarken seçeceğiniz dış giyim alternatiflerinin hareket özgürlüğü sağlaması da yüksek önem taşır. Dış giyim ürünlerinin su geçirmez özellikte olması kullanım kolaylığı sağlar. Outdoor yağmurluk için su geçirmezlik kadar hava geçirgenliği de önem taşır. Hava geçirmeyen kumaş dış etmenlerle ıslanmanızın önüne geçse de, vücudunuzun kendi nemini içinde hapsederek ıslaklık hissi ve ısı kaybına yol açar. Bu ürünlerin tasarımlarında kumaş özelliklerinin seçimi kadar dikiş teknikleri de önem taşır. Dikişlerden su sızmasını engelleyecek, özel teknikler kullanılmış modellerle daha konforlu bir doğa deneyimi yaşayabilirsiniz.

Doğada Sıcak Havalarda Nasıl Giyinmeli?

Sıcak havalar kamp ve doğaseverleri harekete geçirse de doğa koşullarına uygun kıyafet seçimi yaz ayları için de önemlidir. Hızlı kuruyan kumaş tercihleri yaz ayları için oldukça kullanışlıdır. Hava alan yapısıyla teri dışarı atan modeller sıcak havalarda uzun doğa yürüyüşleri ya da kamplar için idealdir. Outdoor şort seçiminde kumaş özellikleri kadar ürün tasarımı da önem taşır. Sıcak günlerde üzerinizdeki parça sayısı az olacağı için ihtiyaç duyduğunuz malzemelere çabuk ulaşabilmek için bol cepli modellere yönelebilirsiniz. Güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korunmak için uzun kollu, nefes alabilen, ince dokulu tasarımlar biçilmiş kaftandır. Yaz gecelerinde bile özellikle ormanlık kamp alanlarında hava çok serinleyebilir. Böyle bir ihtimale karşı üşümemek için yanınızda outdoor sweatshirt bulundurabilirsiniz.

Sıcak havalarda aksesuar seçimi de en az standart giyim elemanları kadar önemlidir. Rahat tabanlı outdoor sandalet yürüyüş deneyimi boyu konfor sağlarken, ayaklarınız hava alır ve sıcaklamaz. Outdoor sandalet kadın modelleri, doğada yaşadığınız rahatlığı şehir yaşantınıza da taşıyabilmenizi sağlar. Şık ve rahat tasarımlar, günlük yaşamda da kıyafetlerinize uyum sağlayan trendy bir alternatiftir. Outdoor şapka seçimi de özellikle yaz ayları aktiviteri için oldukça önemli bir detaydır. Güneşten korumanızı sağlayacak şapka modelini seçerken geniş bir siperliği olmasına önem vermelisiniz. Şapka modelleri için doğru ölçüde olması ve başınıza tam oturması olmazsa olmaz kriterler arasındadır. Bu sayede şapkanız başınızı sıkmazama olası güneşli ve sıcak havalarda da başınızdan kolayca çıkmaz. Doğa sporları için özel tasarlanan şapkalarda yer alan, gömlek ya da outdoor tişört yakasına şapkanızı bağlamanızı sağlayan aparatlar, rüzgar etkisiyle şapkanızın uçmasını engeller. Outdoor şapka modelleri, indirimli ürünler ile şık ve fonksiyonel şapka tasarımlarına uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

Outdoor gözlük modelleri de yaz ayları doğa aktivitelerinin olmazsa olmazları arasında yer alır. Özel camları güneşin zararlı etkilerini gözlerinizden uzak tutarken, hafif ve dayanıklı malzemeleri her türlü koşulda kullanım kolaylığı sunar. Özel tasarımlı outdoor güneş gözlüğü modelleri gözlerinizi sadece güneş ışınlarından değil yağmur, çamur, rüzgar gibi bütün zorlu hava koşullarından da korur. Tozlu ortamlarda görüş kapasitenizi korumanıza ve doğanın keyfini konforlu şekilde çıkarmanıza yardımcı olur.

Yazlık outdoor ayakkabı seçiminizi esnek ve rahat tabanlı, korumalı ve nefes alabilen modellerden yana kullanmalısınız. Hava akımını geçiren bu modeller, ayağınızın terlemesini engelleyerek, su toplaması gibi acı verebilecek durumları oluşmadan engeller. İhtiyaçlarınıza uygun modelleri, outdoor ayakkabı indirim fırsatlarıyla Trendyol'da bulabilirsiniz.

Outdoor Ayakkabı Seçimi

Ayakkabı seçimi yaparken doğa sporunuzun şartları, hava koşulları ve bulunduğunuz ortamın fiziksel koşullarını göz önünde bulundurmalısınız. Yapacağınız aktivitenin uzunluğu ve fiziksel hareketlilik oranı da ayakkabı seçerken dikkate almanız gerekenler arasında yer alır.

Outdoor bot modellerini soğuk havalarda günlük kullanım ya da sakin park yürüyüşleri için de tercih edebilirsiniz. Bu amaca yönelik bir bot satın almak istiyorsanız, konforlu ve dayanıklı modellere göz atabilirsiniz. Üstün teknoloji ile donatılmış profesyonel tasarımlar, daha günlük kullanım için kullanışsız olabilir. Kışlık outdoor ayakkabı modellerinde daha sade tasarımlar, günlük kıyafetlerinizle daha kolay uyum sağlar.

Hem doğa aktiviteleri sırasında hem de günlük yaşamda kullanmak istiyorsanız, ayağınızı tam saran, nefes alan, su geçirmez özellikli outdoor bot kadın seçeneklerine göz atabilirsiniz. Bu sayede ayaklarınız kuru ve sıcak kalırken, uzun süreli yürüyüşler sırasında zarar görmez.

Outdoor spor ayakkabı modelleri yaz ve kış sezonu için özel tasarımlarıyla ön plana çıkar. Ayakkabı seçimi yaparken, hava sirkülasyonunun olması son derece önemlidir, yeterince hava almayan bir ayakkabı, ayağın terlemenin etkisiyle nemlenmesine sebep olabilir. Nemli ayak yürüyüş sırasında zarar görebilir ve bu durum yürüyüş esnasında sizi zorlayabilir. Bu problemle karşılaşmamak için ayakkabı seçimi kadar çorap seçimi de önemlidir. Outdoor çorap modellerinin teri hızlı bir şekilde emen ve çabuk kuruyan kumaşlardan üretilmesi gerekir. Outdoor activities sırasında yanınızda fazladan bir çift çorap bulundurmanız, açık havada oluşabilecek aksiliklerle konforunuzdan ödün vermeden baş edebilmenizi sağlar.

Açık havada yapılan sporlar için de özel outdoor spor malzemeleri kullanmanız, hem performansınızı hem de fiziksel aktivite esnasında konforunuzu bir üst seviyeye taşır. Örneğin açık havada düzenli olarak basketbol oynuyorsanız, tercihinizi outdoor basketbol ayakkabısı çeşitlerinden yana kullanabilirsiniz. Açık hava maçlarında kullanacağınız outdoor basketbol topu, değişken zemine uyum sağlayan özel tasarımı ve dayanıklılığıyla basketbol oyunlarınızın vazgeçilmezi olur.

Yazın sahil kenarı bir beldede kamp yapmayı planlıyorsanız yanınıza outdoor terlik almalısınız. Çok engebeli olmayan rotalarda yürürken de kullanabileceğiniz rahat taban yapılı terlikler, hızlı giyilebilir olmasıyla özellikle çadır hayatında kolaylık sağlar.

Outdoor Aksesuarlar Nelerdir?

Aksesuarlar günlük yaşamda tarzınızı yansıtmanın bir formülü olsa da özellikle açık hava faaliyetlerinde işinizi kolaylaştırırlar. Outdoor çanta modelleri, bol cepli tasarımlarıyla ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyi yanınıza alabilmeniz için özel tasarımlara sahiptir. Araştırmalar soğuk bir havada en ciddi ısı kaybının baş üzerinden gerçekleştiğini gösterir. Soğuk havalarda uzun bir trekking rotasını takip etmek istiyorsanız kıyafet takımlamanıza bir outdoor bere dahil etmek, yürüyüş konforunuzda artış sağlar. Soğuk havalarda ellerde hissizleşme meydana gelebilir. Bu his kaybı dikkatsizlikle birleşirse istenmeyen kazalar ortaya çıkabilir. Hem vücut sıcaklığınızı artırarak aktivite sırasında yaşam kalitenizi yükseltmek hem de bu tür kazaların önüne geçebilmek için outdoor eldiven modellerini kullanabilirsiniz.

Aksesuar konusunda açık hava maceralarının olmazsa olmazlarından biri de outdoor saat modelleridir. Su geçirmez olmalarıyla diğer modellerden ayrılan outdoor kol saati tasarımları son teknoloji ürünleriyle güçlendirilmiştir. Kronometre, saat, pusula özellikleri klasik bir maceraseverin doğayla mücadelesini kolaylaştırırken, sıcaklık göstergesi, kalp atış ve adım ölçme özellikleri de çevrenizde ve kendinizde oluşan değişiklikleri her an ölçebilmenizi sağlar.

Outdoor şemsiye ve yağmurluklar, yağmurun işinizi zorlaştırmasının önüne geçerek açık hava etkinliğinin tadını çıkarmanıza olanak tanır. Outdoor çizme de yağmurlu havalarda yapılan yürüyüşler ve balıkçılık gibi ıslak yüzeylerin çok olduğu aktiviteler için ideal bir seçenektir. Outdoor kemer, size hareket özgürlüğü sağlayan, yumuşak bir tasarıma sahip olmalıdır. Zorlu hareketler sırasında dahi kullanılabilen kemerler, vücut ısınızı korumak için ufak ama etkili bir detaydır.

Suya ve darbeye dayanıklılığıyla ön plana çıkan outdoor telefon modelleri uzun bir do��a yürüyüşü sırasında ulaşılabilir olmanızı sağlar. Özel darbe koruması sağlayan telefon kılıflarıyla kendi telefonunuzun dayanıklılığını artırarak, doğayla içi içe bir fiziksel aktivite için hazır hale getirebilirsiniz.

Ailece Bir Kamp Deneyimi İçin Yanınıza Neler Almalısınız?

Ailece kaliteli zaman geçirmenin en eğlenceli yollarından biri kampa gitmek olabilir. Bütün bu keyifli deneyimi tüm aileniz için daha güvenli ve konforlu hale getirmek istiyorsanız, yanınıza alacağınız outdoor kamp malzemeleri ile bunu sağlamak çok kolay.

Çekirdek aile olarak kampa giderken tercih ettiğiniz outdoor sırt çantası için iç hacmi ve dizayna dikkat etmelisiniz. Kamp eşyalarınızı kolayca sığdırmak için geniş iç hacimli, rahat taşımak için de sırt ve bel destekli sırt çantası outdoor modelleri kullanabilirsiniz. İstediğiniz ürüne (çantanın en altında olsa dahi) ulaşabilmenizi sağlayan özel fermuarlı ve bölmeli modeller, hızlı hareket etmenizi sağlar ve kullanım kolaylığı sunar.

Kampa giderken önce güvenlik mottosunu göz önünde bulundurmalısınız. Yanınıza alacaklarınız arasına bir outdoor ilk yardım, omuz çantası ekleyerek, olası kaza ve yaralanmalara hızlı şekilde müdahale edebilirsiniz. Outdoor markaları tarafından üretilmiş çeşitli ebatlardaki ilk yardım çantası modellerine Trendyol'dan kolayca ulaşabilirsiniz.

Konforlu bir kamp deneyimi için doğru çadır seçimi de son derece önemlidir. Hava koşullarını göz önünde bulundurarak outdoor çadır modelleri arasında size en uygun olanı seçebilirsiniz. Çadır tasarımları alabildiği maksimum kişi sayısıyla anılır. Çocuklu bir aile daha geniş bir alana ihtiyaç duyabilir. Siz de kamp deneyimini daha ferah alanlarda yaşamak için 2 + 1 tarzında tasarlanmış çadır modellerini deneyebilirsiniz. Outdoor sandalye ve masalarla konfor alanınızı çadırın dışında oluşturabilirsiniz. Outdoor hamak da sıcak havalarda açık havada uyumak isteyenler için idealdir. Daha serin havalarda outdoor uyku tulumu ile gece boyu vücut sıcaklığınızı dengede tutabilirsiniz.

Bir kamp mutfağının vazgeçilmez outdoor ekipmanları söz konusu olduğunda çakı, termos, duş kiti ilk sıralarda yer alır. Outdoor termos çeşitleri sıvının sıcaklığını uzun süre koruyarak, doğayla başbaşa bir günde, tekrar ısıtma gibi problemlerle uğraşmanızın önüne geçerek, işinizi kolaylaştırır. İstediğiniz bir noktaya asabilmeniz için askı aparatı bulunan duş kitlerini tüm temizlik ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz. Ekstra su taşımak için de hafif ve kullanışlı bir seçenek olarak değerlendirilebilir. Profesyonel kampçılar doğayla içe konaklama ve kamp etkinlikleri için çantanızda yer alması gerekenler söz konusu olduğunda, outdoor çakı,duş kiti tavsiye ederler.

Kamp sırasında olabilecek her tür aksilik için yanınıza fazladan kıyafet almanız tavsiye edilir. Ailece yaşanan bir kamp deneyiminde çocuklar için daha detaylı bir hazırlık yapmanız gerekir. Çocuk outdoor giysilerini hazırlarken sıcak havalarda bile havanın serinleme ihtimalini göz önünde bulundurmalısınız. Fermuarlı ya da yarı fermuarlı bir outdoor polar, gece havanın serinlemesi durumunda çocuğun vücut ısısını korumak için işe yarar. Çocuk outdoor ayakkabı seçiminde de doğru numarada ve hava şartlarına uygun modelleri inceleyebilirsiniz. Özellikle kışlık ayakkabı alırken, kalın çorap giyiminden kaynaklı oluşabilecek numara değişimlerine dikkat etmeniz gerekir.

Uzun Bir Doğa Yürüyüşü İçin Gerekenler

Uzun doğa yürüyüşleri diğer adıyla trekking sırasında yanınızda bazı outdoor malzemeleri bulundurmak, işinizi kolaylaştırır. Bu malzemelerden en önemlisi hava koşullarına uygun, alternatifli giysi çeşitleridir.

Kıyafet seçiminizin materyal detayları mevsime göre değişkenlik gösterse de trekkingin değişmez kuralı rahat hareket edebileceğiniz, yumuşak dokulu kıyafetler seçmektir. Doğa yürüyüşü, kadın outdoor için özellikle bahar aylarında bir outdoor gömlek kurtarıcı olabilir. Outdoor kargo pantolon ile beraber kullanabileceğiniz gömlekleri, fermuarlı modellerden seçerek, gerektiğinde hızlı bir şekilde giyip çıkarabilirsiniz. Outdoor pantolon kadın modellerinden mevsim ve hava koşullarına uygun olanları seçebilir, dört mevsim doğayla buluşabilirsiniz.

Erkek outdoor için ise tişört ve rahat bir outdoor hırka tercih edebilirsiniz. Outdoor eşofman modelleri de uzun süreli yürüyüşler sırasında, sağladığı rahatlıkla sıklıkla tercih edilir. Eşofman yerine outdoor pantolon modelleri tercih ederek konfor, stil ve şıklığı aynı anda yakalayabilirsiniz. Outdoor yürüyüş ayakkabısı ile de ayaklarınızın konforunu ön planda tutabilirsiniz. Sıcak havalarda şort modelleri tercih edilse de outdoor yazlık pantolon kullanarak yürüyüş sırasında bacaklarınızı rahatsız edebilecek ot ve dikenlerden kurtulabilirsiniz.

Outdoor bel çantası uzun süreli yürüyüşler sırasında yanınıza ekstra malzeme almanıza olanak tanır. Bol cepli ve fermuarlı bu çanta modeli, taşırken ellerinizi özgür bıraktığı için extreme outdoor parkurlarında bile kullanılabilir. Outdoor taktik pantolon üzerinde de kullanabileceğiniz çantayla açık alan oyunları için gereken hareket kabiliyetine ulaşabilirsiniz. Bel çantası kullanmaya alışık değilseniz omuz çantası size daha uygun bir alternatiftir. Farklı modelleri bulunan bu omuz çantalarıyla ihtiyaç duyabileceğiniz ürünleri kolay ulaşabileceğiniz şekilde taşıyabilirsiniz.

Outdoor ayakkabı markaları tarafından doğa yürüyüşü için özel olarak tasarlanmış modeller kullanarak, performansınızı artırabilirsiniz. Esnek tabanlı, koruyucu burunlu bu erkek ve kadın outdoor ayakkabı, zorlu yürüyüş parkurlarında dahi ayağınızı korur. Yürüyüş sırasında kendinizi rahat hissetmenize yardımcı olur.

Outdoor Türkiye Aktivitlerinde İhtiyaç Duyacağınız Her Şey İçin

Outdoor games, doğayla iç içe bir yürüyüş ya da deniz kenarında bir kamp, açık hava aktiviteniz ne olursa olsun ihtiyaç duyabileceğiniz her şey Trendyol'un geniş ürün yelpazesinde yerini alır. Detaylı ürün açıklamaları, kaliteli görselleri ve kullanıcı yorumları, tam ihtiyacınız olan ürünü seçmenize yardımcı olur. Örneğin outdoor omuz çantası, pantolon tavsiye isteğinizde, modellerin yorumları size kılavuzluk eder.

Outdoor kadın ürünlerindeki çeşitlilikle ön plana çıkan Trendyol'da, beğeninize ve ihtiyaçlarınıza uygun modellere kolayca ulaşabilir, özelliklerini karşılaştırarak size en uygun olanı sipariş edebilirsiniz. Outdoor markalar tarafından hazırlanan ürün ölçü tablolarını takip ederek seçtiğiniz ürünlerin bedeninden emin olabilirsiniz.

Çocuk outdoor ayakkabı modellerinden, outdoor hoparlör çeşitlerine kadar her tür ürünü barındıran site, spor alışverişlerinize Trendyol imzasını atar. Bütçe dostu kampanya seçenekleriyle de yanınızda olan Trendyol, outdoor ayakkabı outlet ürünlerinde de fırsatlarının adresidir. Outdoor outlet seçenekelerini değerlendirerek tüm sezonların kaliteli ve dayanıklı modellerine, kampanyalı fiyat seçenekleriyle ulaşabilirsiniz.

Siz de outdoor alışveriş sırasında değil, doğada vakit geçirmeyi seviyorsanız, istediğiniz her maceraya evinizin konforundan uzaklaşmadan hazırlanabilirsiniz. Sırt çantasından, kıyafete, termostan, ayakkabıya ihtiyaç duyacağınız outdoor ekipman çeşitleri için Trendyol sizlerle. Ürün görselleri ve açıklamalarını inceleyerek size en uygun ürünlere outdoor indirim fırsatlarıyla ulaşabilir, hızlı ve güvenli bir şekilde sipariş edebilirsiniz.