İlgili Kategoriler
"

Ton Balığı

" araması için 455 sonuç listeleniyor
Dardanel Light Ton Balığı 2x160g
DardanelLight Ton Balığı 2x160g
(11)
39,90 TL
Sepete Git
Dardanel Mısırlı Ton Balığı 185g
DardanelMısırlı Ton Balığı 185g
(1)
14,90 TL
Sepete Git
Dardanel Somon 85g
DardanelSomon 85g
(1)
27,90 TL
Sepete Git
Dardanel Kinoalı Ton Balığı 185g
DardanelKinoalı Ton Balığı 185g
(5)
14,90 TL
Sepete Git
Dardanel Zeytinyağlı Ton Balığı 3x75g
DardanelZeytinyağlı Ton Balığı 3x75g
(3)
37,90 TL
Sepete Git
Dardanel 4 Tahıllı Ton 185g
Dardanel4 Tahıllı Ton 185g
(2)
14,90 TL
Sepete Git

Ton Balığı

Severek tüketilen ve konserve yemek, hazır gıda alanında en çok tercih edilen ürünlerden olan ton balığı, vitamin zenginliği ve mineralli içeriği ile sofralara hem lezzet hem de sağlık getirir. Balık yapmanın zahmetini bir kenara bırakarak, tüketicilerine kolay bir şekilde balık yeme lüksü sunan ton balığı, dayanıklı oluşu ile uzun süre mutfaklarda saklanabilir. Açlık krizlerinde, son dakika menülerinde, acil misafir organizasyonlarında kurtarıcı olur. Dayanıklı konserve kutularda veya özel korumalı ambalajda sunularak sağlıklı muhafazayı mümkün kılar. Ton balığının yağ içinde, ışık ve hava almadan saklanması gerekir. Özel paketler, ideal koşullarda saklamayı mümkün kılarak tazelik vadeder.

Ton Balığı Besleyici Bir Öğün Sunar

Ton balığı, faydaları ile diğer hazır gıda ürünlerinden ayrılır. İçerisinde Omega 3 ve selenyum bulunduran balık, temiz sularda yaşadığı için güvenle tüketilebilir. Açık denizlerin derinliklerinde yaşam sürdüğü ve doğal yollarla beslendiği için çok daha sağlıklı ve besleyici öğünler sunar. Ton balığının içindeki selenyum maddesi, birçok hastalığa karşı koruyucu rol üstlenir. Antioksidan etkisi ile bilinen mineral, bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesinde önemli rol oynar. Çiftlik balıklarından daha fazla protein içeren ton balığı, mineral yönünden de daha zengindir.

Ton Balığı Konservesi Nasıl Tüketilir?

Ton balığı içerisinde balık, yağ, su ve tuz bulunur. Bazı markalar, limon, bakliyat ve baharatlarla balığı aromalandırabilir. Fasulyeli, baklalı, kaparili ton balığı çeşitleri bulunur. Son yıllarda, ayçiçeği yerine sızma zeytinyağı ile marine edilmiş ürünlere de sıkça rastlanmaktadır. Ton balığı konservesi, genellikle ton balığı salatası veya makarna yapılarak tüketilir. Ton balıklı pizza ve sandviçler de beğeni ile sofralarda yer alır. Konserveler, üzerlerindeki halka açacak veya konserve açacakları ile kolaylıkla açılır. Ton balığı tüketilmeden önce içindeki fazla yağın süzülmesi önerilir. İsteğe göre ton balığının üzerine tuz, limon, nar ekşisi gibi eklemeler yapılabilir. Ton balığı, direkt pizzaların üstüne konularak fırına da verilebilir. Pişirme için ön işleme ihtiyaç duyulmaz. Ton balığı ile roka ve soğan tüketilmesi önerilir. Hem sandviçler hem de pizzalarda roka ve soğan, ton balığına iyi eşlik eder. Kapari gibi aromatik bitkiler de menüde yer alabilir.

Konserve Alırken Dikkat

Balık ve konserve ton balığı alınırken, tüketiciler dikkatli olmalıdır. Hasar görmüş kutular, açık paketler kesinlikle alınmamalıdır. Balık, çabuk bozulabilen ve hava almadan özel ambalajda muhafaza edilmesi gereken gıda maddelerinden biridir. Paket açıldıktan sonra en fazla iki gün içinde tüketilmelidir. Raflarda yer alan tüm ton balıkları, bakanlık tarafından belirlenen standartlara uygun üretilir Örneğin, SuperFresh ton balığı, Avrupa Birliği ve Türkiye mevzuatlarına uygun özel ambalajlarda paketlenir; üretimden ambalaj aşamasına kadar her adımda hijyen şartları gözetilir. Poşetli paketler, genellikle kilitlidir; tüketiciler paketin tamamını bitiremediklerinde ambalajı kilitleyerek bir gün daha saklayabilir.

Ton Balığını Doğru Saklama Yolları

Ton balıkları, süpermarket raflarında genellikle oda sıcaklığında tutulurken, tüketiciler ürünleri sıklıkla buzdolabında muhafaza etme gereği duyar. Konserve veya poşet ambalaj açılmadığı sürece ton balıkları oda sıcaklığında tutulabilir. Konserve balıklar, üretim tarihinden itibaren genellikle 5 yıl; light ve az yağlı ürünler ise ortalama 3 yıl saklanabilir. Son kullanım tarihine dek balıkları tüketmekte hiçbir sakınca yoktur. Ürünlerin raf ömrü, özel çalışmalarla belirlenir ve belirtilen tarih doğru saklama şartları karşılandığında güvenlidir.

Ton Balığı Fiyatları

Ton balığı fiyat aralığı oldukça geniştir. Konserve veya poşet ambalajların fiyatları değiştiği gibi balıkta kullanılan yağ da fiyat üzerinde değişikliğe neden olur. Zeytinyağlı balıklar, genellikle ayçiçeği yağı kullanılan alternatiflerden daha pahalı fiyatlara alıcı bulur. Konservenin içinde yer alan fasulye, kapari, limon gibi eklentiler de yine fiyatı artırır. Ton balığının markası, gramajı, tekli veya çoklu paketleri, farklı fiyatlar oluşmasına neden olur. Üçlü veya ikili ürünler toplamda tekli konservelerden daha yüksek fiyatlı olsa da, birim fiyatta daha avantajlı alternatifler sunar. Belirli markalar, organik içerikleri, katkısız özellikleri ile öne çıkar. Bu ürünler, genellikle diğerlerinden daha yüksek fiyatlarla alıcı bulur. Kilitli ambalajlar ile konserveler arasında da fiyat farkı görülebilir.

Siz de ton balığı konservelerini ve poşetli ton balığı ürünlerini güvenle Trendyol'dan satın alabilirsiniz. Hemen dilediğiniz ürünü sepete atın, avantajlı alışverişe başlayın.