İlgili Kategoriler
Renk
Materyal
Parça Sayısı
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Ürün Puanı
"

Banyo Seti

" araması için 15042 sonuç listeleniyor

Estetik ve Şık Banyo Seti Modelleri

Banyolarda birçok temizlik ve kişisel bakım ürünü bulunur. Bunlardan en sık kullanılanları diş fırçası, sabun, çöp kovası ve fırça gibi malzemelerdir. Banyonun büyüklüğüne ve işlevselliğine bağlı olarak çamaşır sepeti, tuvalet kağıtları ve daha birçok malzeme de bu alanda kendine yer bulabilir. Tüm bu gereçler düzenli bir şekilde konumlandırılmadıklarında hem dağınık bir görünüm hem de hijyenik olmayan bir durum oluşturabilir. Bunun önüne geçmek için düzenliliğe yardımcı olabilecek ve yapılan temizliği hissettirmeyi sağlayacak banyo seti ürünleri tercih edebilirsiniz. Bu alanda yapılacak köşe bucak bir temizlik ve yoğun bir emeğin sonucunda sağlanan hijyen, şık banyo seti ürünleriyle kendini bir bakışta hissettirebilir. Banyo seti ürünleri, birbirinden yenilikçi tasarımlarıyla düzenli ve temiz bir görünüm sağlar.

Banyo Seti Modelleri Ve Özellikleri Nelerdir?

Banyo Seti Modelleri Ve Özellikleri Nelerdir?

Banyo seti modelleri birkaç farklı şekilde sınıflandırılabilir. Karşınıza 3’lü, 5’li veya 7'li banyo seti gibi seçenekler çıkabilir. Bu sınıflandırmada sette bulunan farklı parça sayıları göz önünde bulundurulur. Farklı gruplarda yer alan parçaların hangileri olduğu değişiklik gösterir. 3’lü banyo seti ürünlerinin parçaları yaygın biçimde birer adet kuru ve sıvı sabunluk ile diş fırçası ve macununun koyulduğu bir bardaktır. Bu üçlü, özellikle lavabonun etrafına dizilen öğeleri kapsamasıyla banyo sabunluk seti olarak adlandırılır. Buna karşın banyo çöp kovası seti gibi değişik kombinasyonlar da farklı banyo gereçleri barındırır. Örneğin, bazı setler birer havlu, duvar ve tuvalet kağıdı askısından oluşur. Bazıları ise sadece temizlik fırçalarını düzenli bir şekilde tutmaya yarayan banyo fırçalık seti niteliğindedir. Yapılan kombinasyonlar, banyo seti markalarının farklı ürünlerinde değişiklik gösterir. Bu bakımdan ihtiyaç duyduğunuz üçlüyü bir araya getiren birçok ürün seçeneğini bu kategoride bulabilirsiniz.

Beşli setler de üçlüler gibi farklı banyo gereçlerinin çeşitli kombinasyonlarından oluşur. Burada yaygın üçlü lavabo setlerine ek olarak tuvalet fırçası ve çöp kovası gibi banyo eşyaları gibi gereçler de sık sık karşımıza çıkabilir. Parça sayısına göre değişen modeller içinde en kapsamlı seçeneği ise yedili banyo aksesuar seti sunabilir. Bu ürünler ile kirli ve temiz çamaşır sepetleri, deterjan kutusu, mandal sepeti, sabun sepeti, çöp kovası, tuvalet fırçası gibi birçok eşya tek bir sette toplanır. Aynı temayı taşıyan ve banyonun farklı noktalarına serpiştirilen bu objeler, görsel bir uyum oluştururak düzenli ve şık bir görünüm sağlayabilir.

Banyo Setlerinin Kullanım Alanları Nasıldır?

Banyo Setlerinin Kullanım Alanları Nasıldır?

İsminde banyo geçse de, bu setlerin kullanım alanı sadece bu alanlarla sınırlı değildir. Bu takımlar en büyük banyolardan en küçük lavabolara kadar pek çok yerde kullanılabilir. Havlu ve sabunların kullanıldığı, suyun sık sık aktığı, hijyenin ve düzenin önemli olduğu her köşede banyo seti parçalarına yer verilebilir. Bu bakımdan tasarım olarak avangart ya da minimal fark etmeden her türlü banyoda işlevsellik sağlamak için banyo seti parçaları tercih edilebilir. Bu alanlara ayrılan alan ne olursa olsun, banyo setleriyle her alanda verimlilik sağlayabilirsiniz.

İster ev sahibi olun ister işletmeci, misafirlerinizi ağırladığınız mekânın banyo ve tuvaleti hem kendinize hem misafirlerinize ne derece önem verdiğinizi gösteren detaylarla doludur. Bunun sebebi tuvalet ve banyonun herkesin sağlığı için önemli yerler olması ve en az mekânın diğer kısımları kadar yoğun şekilde kullanılmasıdır. Bu bakımdan düzenli bir banyo kişinin hem kendini iyi hissetmesinde hem misafirlerini öz güvenle ağırlamasında etkili olabilir. Böylece yaşadığı bölgeyi bir kompozisyon edasıyla en ince detayına kadar özenle hazırlayan birçok kişi için banyo kozmetiği de büyük önem taşıyabilir. Banyoda aranan düzenli ve temiz görünümü sağlamak, basit bir set ile büyük değişiklikler yapmadan da mümkün hâle gelebilir.

Bu setleri kullanmak isteyecek kişiler yalnızca evini döşemek isteyenlerle de sınırlı değildir. Aynı zamanda çeşitli hizmetler sunan işletmeler de her detayını incelikle düşündüğü mekânlarında bu ürünlere de yer verebilirler. Müşteri memnuniyetinin, en ufak detayları da kapsayan bir deneyim sonucunda edinilebileceğinin farkında olan işletmeciler, estetik ve hijyenik lavabolar kurarken bu ürünlere yönelebilir. Mekânlarda şık bir görünüm yaratmak, birbirinden farklı tasarımlara sahip setler ile oldukça kolaydır. Örneğin, gold banyo seti ürünleri göz kamaştıran lavabolar yaratmanıza yardımcı olur.

Ev sahipleri ve işletmecilerin yanında, evini sırtında taşıyan karavan severler için de ürünler bulunur. Karavan banyo seti, kompakt tasarım ve araçlara uygun tesisat özellikleriyle gelir.

Banyo seti aynı zamanda yeni eve çıkanlar için de son derece kullanışlı bir hediye olabilir. Bunun yanında ileride kuracağı evin hayalini kuran kişilerin çeyizinde yer verebileceği, incelik ve zarafetle tasarlanan birçok banyo çeyiz seti de seçenekler arasında yer alabilir. Banyoda temizlik ve düzen aradığı kadar göze hitap eden bir görünüm isteyen herkes için birçok farklı tasarımda setler bulunur.

Banyo setleri, 3, 5, 7 veya daha fazla parçaya sahip olabilir. Farklı boyut ve işlevselliklere sahip banyolar için her bir sette farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek gereçler bulunur. Bu setler yalnızca ev banyolarında kullanılmaz. Aynı zamanda birçok banyo lavabo seti, tuvaletleri de hoş ve düzenli bir hâle getirmek için de gerekli parçalara sahiptir. Bu bakımdan birçok ev dışı alanın lavabolarında da sık sık bu ürünler tercih edilir. Müşterilerine önem verdiğini en az hizmetleri kadar hizmet verdiği mekânın nitelikleriyle de hissettirmek isteyen işletmeler için iyi bir lavabo peyzajı sağlamak banyo seti takımı ürünleriyle mümkün olabilir.

Banyo Seti Ürünlerinde Kullanılan Materyaller Nelerdir?

Banyo Seti Ürünlerinde Kullanılan Materyaller Nelerdir?

Banyo setleri barındırdıkları parçaların sayısı bakımından farklı modellere sahip olduğu gibi, yapımında kullanılan malzemeler göz önünde bulundurularak da sınıflandırılırlar. Her banyonun parkeleri, lavabosu ve musluk başlıkları malzeme ve tasarım açısından çeşitlilik gösterir. Tıpkı bunun gibi banyo setleri de çeşitli malzemelere ve tasarımlara sahiptir. Banyo setlerinin yapımında cam, seramik, mermer, metal veya ahşap malzemeler kullanılabilir. Bunların her biri farklı bir alana uyum gösterebilir, hatta kimi zaman banyonun geri kalanının tarzınıda belirleyebilir.

Yapımında cam kullanılan banyo setleri, en sağlıklı ve zarif seçeneklerin olduğu modellere sahiptir. Cam banyo seti ürünleri, farklı desenler ve renklerde, farklı parça sayılarına sahip birçok çeşit sunar. Cam, insan sağlığına zararı olmaması sebebiyle mutfak ve banyo ürünlerinde en yaygın kullanılan malzemelerden biridir. Temizlemesi kolaydır ve temizlik malzemelerindeki birçok kimyasala karşı son derece dirençlidir. Banyoda zarif ve hoş bir görünüm yaratmak, cam setler ile oldukça kolay bir hâle gelebilir.

Seramik banyo seti ürünleri, duş gibi alanlarda sık tercih edilen seramik ile uyumlu bir görünüm oluşturabilir. Pek çok beyaz banyo seti parçasının yapımında kullanılan seramik, aynı zamanda lavabo, klozet, duş kabini ve küvet gibi banyo parçalarında sık sık görülebilir. Bu kadar çeşitli bir kullanım alanına sahip olmasında seramiğin bazı özellikleri etkili olmuştur. Bu özellikler arasında en önemlileri suya dayanıklılık, temizlik malzemelerine karşı direnç, doğa ve insan sağlığına zararlı olmamak şeklinde sıralanabilir.

Banyolardaki alışılmış klasik beyaz ve hijyenik görünümü sağlayan temel unsur seramiklerdir. Seramikten yapılan taş desenli banyo seti gibi ürünler bu temayla uyumlu ve sade bir banyo peyzajı yaratmak için son derece yerinde seçeneklerdendir. Aynı işlevi porselen banyo seti takımları ile de yakalamak mümkündür. Porselen, tıpkı seramik gibi killi toprak ve çeşitli minerallerin pişirilmesiyle elde edilen bir malzemedir. Mutfak ürünlerinde sıkça kullanılmasından da anlaşılabileceği gibi insan sağlığıyla en uyumlu ham maddeler arasındadır. Porselenle yapılan banyo aksesuarları yalnızca beyaz renge sahip değildir. Porselenle yapılan pek çok siyah banyo seti ürününe de rastlamak mümkündür.

Kimi banyoların yüzeylerinde ve lavabo gibi parçalarında ağırlığı ve etkileyici görüntüsü ile bilinen mermer kullanılır. Mermerin kullanım alanları dış cephe kaplamalarından banyo gereçlerine geniş bir alanı kapsar. Bunun sebebi bu malzemenin sahip olduğu bazı önemli özelliklerdir. Bu özelliklerin başında, dış etkenler tarafından aşınmaya karşı son derece dirençli olması gelir. Bu sebeple suyla bile uzun yıllar temas etmesi sonucunda ilk günkü formunu ve kalitesini koruyabilir. Dolayısıyla temizlemesi de oldukça kolaydır. Bunun yanında kolay işlenebilmesi, onunla en küçük ölçekteki eşyaların bile yapılabilmesini mümkün kılar. Parke veya diğer parçalarında mermer kullanılan banyolarda en iyi uyumu sağlamak için mermer banyo seti ürünlerine yönelmek faydalı olabilir. Mermer setler, geniş bir renk yelpazesine sahiptir. Mermerin doğal desenleriyle göz alıcı bir görünüme sahip olan bu ürünler hem ev banyolarına hem de mekân lavabolarına şıklık katmak için en iyi seçeneklerden biridir.

Paslanmaz çelik banyo seti ürünleri, kullanılan malzeme sayesinde en dayanıklı ve hijyenik seçenekleri barındıran bir başka kategoridir. Birçok parçayı barındırabilen, banyo fırça seti şeklinde de karşımıza çıkabilen bu ürünler, banyonun farklı noktalarında göz kamaştıran detaylar oluşturabilir. Bu alanlara yerleştirilecek metal ve çelikler, neme dayanıklı özelliğe sahip değillerse paslanmaya meyilli olabilir. Her ne kadar üzerine su gelmese de banyo her kullanıldığında içeriye dolan nem, paslanma sürecini hızlandırabilir. Paslanmaz çelik setler ile bu problemin önüne geçilebilir. Suyla teması bir sorun teşkil etmediği için endişe etmeden bol suyla hijyenik hâle getirilebilir. Paslanmaz çelik banyo aksesuarları, son derece temiz ve minimal bir görünüme sahip banyolar tasarlamayı kolaylaştırır. Aynı zamanda pek çok metal banyo seti de paslanmaz özellik taşır.

Banyo Seti Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Banyo Seti Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Doğru takım seçiminde sahip olduğu parçalar, tasarımı ve yapıldığı malzeme dikkat edilmesi gereken başlıca noktaları oluşturur. Bu bakımdan tercih edeceğiniz sette banyoda eksik olduğunu düşündüğünüz parçaların bulunduğundan emin olmanız yararlı olabilir. Aynı zamanda, bazı ürün grupları ihtiyacınızdan fazla parça barındırabilir. Bu açıdan ihtiyaçları doğru tespit etmek alışverişte karar verirken işlerinizi bir hayli kolaylaştırabilir. Bunun yanında alanın genel renklerine uyum sağlayacak tercihler yapmak, uyumlu bir görüntü oluşturmak için faydalı olabilir. Örneğin, siyah fayanslarla çevrili alanlarda gri veya kırmızı banyo seti ile bütünlüklü bir tarz yakalayabilirsiniz. Renk seçiminde başka belirleyici unsurlar da olabilir. Örneğin, havlularınız mor veya lila ağırlıklı renklerdeyse bir mürdüm banyo seti ile göze hitap eder bir kompozisyon oluşturabilirsiniz.

Birçok banyo seti içerisinde en sık kullanılan ve göz önünde bulunan eşyaları düzenlemeyi yarayacak farklı parçalar bulunur. Bunlara örnek olarak 5’li banyo seti ürünleri genellikle birer adet katı ve sıvı sabunluk, diş fırçalığı, fırça ve çöp kovasıyla gelir. Setteki tüm gereçler ortak bir tasarıma sahiptir. Böylece çeşitli noktalarına yerleştirildiklerinde ortam genelinde bütünlüklü bir hava oluşturabilirler. Banyo setlerindeki ürün çeşitliliği, farklı tasarımlara sahiptir ve her peyzaja uyum sağlayabilecek seçenekler sunar. Örneğin, minimal tasarımlar ve koyu renklerin ağırlıkta olduğu modern banyo seti ürünleri ile sade ve ciddi bir hava yaratmak mümkündür. Öte yandan bir kır bahçesinde lavaboların doğayla uyum içinde bir tasarıma sahip olmasını arzulayanlar da olabilir. Bunun için birçok taş görünümlü, ahşap veya deniz kabuklu banyo seti vardır. Tüm bu çeşitler arasından tercih yaparken kullanacağınız alanla ve zevkinizle uyumlu olmasına dikkat edebilirsiniz.

Banyo Seti Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Banyo Seti Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Bütün setler farklı parçalar barındırır ve bunların isteyeceği bakım şekli ve sıklığı değişebilir. Kesin olarak söylenebilecek olan, bu alanlarda üst düzey hijyeni sağlamak için bütün aksesuarların sık sık temizlenmesi gerektiğidir. Örneğin, diş fırçalarının koyulduğu kaplar, en üst düzey bakım ve temizliği isteyen eşyalardandır. Bunun sebebi her fırçalamadan sonra kaba akan suların hijyenik olmayan bir ortam yaratmasıdır. Katı sabunluklar da bir o kadar sık temizlik gerektiren aksesuarlardandır. Bunun yanında fırçalıklar, çöp kovası ve kirli sepeti gibi parçalar da düzenli şekilde temizliğe ihtiyaç duyan gereçlerdendir. Bu ürünler markaya ve kaliteye bağlı olarak, sıklıkla neme ve temizliğe maruz kalacağı göz önünde bulundurularak dayanıklı malzemelerle üretilir. Bunların yanı sıra her parçaya imal edildiği materyal doğrusunda bir bakım uygulanmalıdır.

Mermer veya metal gibi ağır ve inorganik maddelerin yanında, ahşap, hasır veya bambu gibi organik malzemelerin kullanıldığı banyo setleri de vardır. Bambu, hasır ve ahşap banyo seti ürünleri, diğer alternatiflerine kıyasla çok daha sıcak ve doğal bir görünüm yaratabilir. Bazı setler tamamen bu içeriklerden üretilse de kimileri farklı tasarımları değişik maddelerle birleştirir. Ahşap özellikle akrilik veya camla bir arada karşınıza çıkabilir. Bunda temizliği kolay sağlamak ve dayanıklılığı artırmak gibi faktörlerin etkisi vardır. Ahşap ve hasır gibi materyalleri uzun ömürlü olması ve küflenmemesi için ara ara havalandırılmalıdır.

Ahşap veya metalik desenlerle süslenen akrilik banyo seti ürünleri, son zamanlarda modası giderek artan minimal bir tarza hitap edebilir. Hasır banyo seti ürünleri, özellikle havluları veya çamaşırları saklamak için sepetler barındırır. Banyo kirli sepeti seti ürünlerinde sıkça kullanılan hasır, bambuyla benzerlikler gösteren bir malzemedir. Hasır ve bambu banyo seti ürünleri çeşitli bitkilerin kuru gövdelerinin yan yana sık şekilde dokunmasıyla meydana getirilir. Bu setler açık mekânların lavabolarında kullanılarak çevreyle bütünlük sağlamayı mümkün kıldığı gibi, kapalı mekânlarda kullanıldığında doğadan bir esinti yaratır.

Banyo Seti Fiyatları Ne Kadardır?

Banyo Seti Fiyatları Ne Kadardır?

Banyo takımları farklı sayıda parça içerir ve farklı malzemeler kullanılarak üretilir. Bu bakımdan banyo seti fiyatları geniş bir aralığa yayılır. Daha az parça içeren ve değerli taş veya metal barındırmayan setler en uygun seçenekler arasındadır. Takımdaki parça sayısı arttıkça fiyatın da artacağını söylemek yanlış olmayacaktır. Tabii bunda kullanılan malzeme de belirleyici rol oynar. Fiyatlar açısından söylenebilecek kesin bilgilerden biri her bütçeye hitap edebilen seçenekler bulunduğudur. Birbirinden farklı dokuya, tasarıma ve malzemeye sahip olan son derece uygun fiyatlı birçok ürün Trendyol’un geniş ürün yelpazesinde bulunabilir.

Banyo Seti Nasıl Takılır?

Banyo setlerinin takılmasında öncelikle duvara montaj için uygun bir yere ihtiyaç vardır. Uygun bir yere ihtiyacı olmayan banyo setleri, tabanlık olarak kullanılabilir. Öncelikle, banyo setinin uygun bir yere ihtiyacı olup olmadığını belirlemek gerekir. Uygun olmayan bir yere takılan banyo seti, duvara takılırken zorlanır ve deforme olur. Duvara takılacak yere, banyo setinin boyutlarına göre birkaç adet destekleyici eklenmelidir. Destekleyiciler, banyo setinin daha iyi sabitlenmesini sağlayacaktır. Destekleyicilerin eklenmesinden sonra, banyo setini duvara yerleştirmek gerekir. Banyo setinin yerleştirilmesinde, en önemli nokta yerin düz olmasıdır. Banyo setleri, genelde birkaç parçadan oluşur. Bu setler; sabunlukları, sıvı sabunları, şampuanları ve diğer banyo aksesuarlarını içermektedir. Banyo setleri, genelde metal, plastik, ahşap, cam veya seramikten yapılmaktadır.

Banyo Setinde Neler Var?

Banyo setlerinde bulunan çeşitli aksesuarlar, kişilerin banyolarını daha konforlu hale getirmektedir. Örneğin, küvet içerisinde su akışını sağlayan bir musluk, banyo tabanını ıslatmayacak bir termostatik ayaklık, sabunluk, şampuanlık gibi aksesuarlar bulunur. Banyo setlerinde ayrıca, farklı renk ve desenlerde kaliteli porselenler bulunabilmektedir. Bu porselenler, kişilerin banyonun görüntüsünü daha güzel hale getirmektedir. Yeni nesil banyo setleri, hem fonksiyonel hem de estetik olarak daha da ileri gitmişlerdir. Örneğin, duş perdesiyle birlikte duş başlığında sıvı akışını kontrol etme özelliği bulunur. Ayrıca, banyo setleri artık birinci sınıf kaplamalıdır. Bu sayede, her türlü banyonun şıklığını yakalayabilirsiniz. Banyo setleri, vücut hijyeni açısından da önemlidir. Bazı banyo setleri, duşlara veya küvete bağlantı sağlayan bir boruya sahiptir. Ürünlerin kullanım amacına göre seçilmesi gerekir. Dolayısıyla hijyen açısından sağlık dostu ürünlerin tercih edilmesi bu süreçte önemlidir.

Banyo Seti Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Günümüzde banyo eşyaları oldukça fazla seçeneğe sahiptir. Bu seçeneklerden her biri kendi içinde farklı avantaj ve dezavantajlara sahiptir. Öncelikle banyonun genişliğine ve boyutlarına uygun banyo eşyaları seçilmelidir. Bunun yanı sıra banyonun estetiğine uygun eşyalar seçmeliyiz. Çünkü banyonun dizaynına uygun eşyalar kullanmak banyonun daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Banyonun kullanım amacına göre banyo eşyaları seçilmelidir. Banyo eşyaları seçerken kullanım kolaylığına da dikkat edilmelidir. Son olarak banyonun bakımını kolaylaştıracak eşyalar seçilmelidir. Örneğin küveti temizlemek için küvet aralarına yerleştirilen silme aparatları, banyonun duvarlarını temizlemek için silme maddeleri gibi ürünler tercih edilebilir. Banyo eşyaları seçiminde bu hususlara dikkat etmek son derece önemlidir. Çünkü banyonun görünümünü ve kullanım kolaylığını etkileyen en önemli faktörlerdir. Dolayısıyla bu etmenlere dikkat ederek siz de en güzel ve uyumlu banyo setlerini tercih etme olanaklarına sahip olabilirsiniz. Banyo setlerini Trendyol’dan inceleyerek hemen satın alabilirsiniz.