"

Banyo

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor

Banyo

Banyo

Ev dekorasyonunun önemli bir parçasını oluşturan banyo aksesuarları, her zevke uygun geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Banyo setleri modelleri farklı konseptlerdeki ürünler ile değişik renk ve tasarım seçenekleri içeriyor. Banyo köşe rafı ürünlerinden diş fırçalıklara, banyo paspas seçeneklerinden sabunluk çeşitlerine pek çok model ve aksesuar, banyo dekorasyon ürünleri arasında yerini alıyor. Hem işlevsel açıdan, hem de estetik bakımdan önemli bir rol üstlenen bu ürünler, kolay temizlenebilme ve hijyeni artırma gibi özellikleriyle öne çıkıyor. Banyo çeşitleri, tercihe göre plastik, seramik, fayans, mermer, paslanmaz çelik ve ahşap malzemelerden üretilebiliyor. Mermer gibi özel dokular şık tasarım özellikleri sunarken, beyaz seramik ya da plastik yüzeyler genel dekorasyon ile uyumlu bir çizgi izliyor. Ahşap, bambu gibi malzemeler ise ıslak olmayan alanlarda oldukça hoş görüntüler oluşturuyor.

Farklı markaların birbirinden güzel ve fonksiyonel banyo ürünleri, Trendyol güvencesi ile satın alınabiliyor. Trenyol’un avantajlı ödeme koşulları sunan alışveriş dünyasında yer alan modeller, uygun fiyat seçenekleri ile kolayca edinilebiliyor. Dönemsel indirimler, özel kampanyalar banyo ürünleri fiyatlarını herkes için erişilebilir kılıyor. Yüksek kaliteli ürünler cazip fiyat fırsatları ile kolayca satın alınabiliyor.

Banyo Setleri Modelleri ve Özellikleri

Banyo seti seçenekleri içeriklerinde yer alan uyumlu ürünlerle oldukça pratik olarak dekorasyon imkânı sağlıyor. Set seçenekleri arasında duş setlerinden paspaslara, sabunluk ürünlerinden ayna, raf setlerine pek çok ürün bulunuyor. Diş fırçalık, sabunluk, sıvı sabunluk gibi ürünlerin yer aldığı banyo sabunluk seti seçenekleri günlük hayatı kolaylaştıran bir işlev üstleniyor. Sık sık kullanılan diş fırçası ve sabun gibi ürünlerin hijyenik ve sağlıklı biçimde saklanmasını sağlayan bu setler ile uyumlu olacak şekilde çöp kovaları, tuvalet fırçaları gibi ekstra parçalar da bulunabiliyor. Banyo sabun seti tercihe göre sıvı ya da katı sabun için özel parçalar içerebildiği gibi, sensörlü özel modeller de tercih edilebiliyor. Özellikle çok kişinin bulunduğu ofis gibi ortamlarda sensörlü sabunluklar daha hijyenik bir kullanım sağlıyor. Katı sabunların suyu çekerek yumuşamasını ve çirkin bir görünüm oluşturmasını önleyen ızgaralı sabunluklar, aynı zamanda hijyen açısından da önemli bir rol üstleniyor. Akrilik, plastik, seramik gibi malzemelerden üretilen sabunluk seçenekleri, hem renk, hem tasarım açısından sade ya da gösterişli olarak tercih edilebiliyor. Özellikle mermer ve porselen ürünler daha şık bir görünüm sunuyor. Banyo sabunluk seti içinde yer alan parçalar isteğe göre tek tek de alınabiliyor, ancak set halinde almak dekoratif açıdan çok daha uyumlu ve güzel bir görüntü oluşturuyor.

Kimi banyo tuvalet setleri sıvı sabunluk ile birlikte tuvalet fırçası ve çöp kovası gibi ürünleri de içeriyor ve üçlü setler halinde satın alınabiliyor. İçinde beş parçanın yer aldığı daha kapsamlı setlerde ise çöp kovası, katı ve sıvı sabunluk, tuvalet fırçası ve diş fırçalık bir arada yer alıyor. Banyolarda bütünlüklü ve uyumlu bir görüntü oluşturan bu setler, sonradan kişisel tercihe göre alınabildiği gibi, evin inşaası sırasında da kalıcı olarak konulabiliyor. Duvara monte edilmiş sabunluk ya da diş fırçalık gibi ürünler mekanın genel tasarımı ile uyumlu bir görünüm sunuyor. Banyo çöp kovası kullanım alışkanlıklarına ve mekanın büyüklüğüne göre farklı boyutlarda seçilebiliyor. İçinde banyo çöp kovası bulunmayan bir set alınacaksa, çöp kovası bağımsız olarak ayrıca da seçilebiliyor. Çöp kovaları elle dokunmamak için pedallı modellerden seçilebildiği gibi, kapaklı ya da kulplu ürünler de tercih edilebiliyor. Banyo tuvalet setleri arasında daha fazla parça içeren komplike setler de olabiliyor, ancak çoğunlukla 4 ya da 5 parçalı setler yoğun olarak tercih ediliyor. Çoğunlukla beyaz renkler tercih edilse de, dokulu mermer, paslanmaz çelik ya da özel motifli porselen setler de ön plana çıkabiliyor. Kullanıldığı mekanın genel renk ağırlığına ve dekorasyonuna göre daha koyu renkler ya da ahşap dokular da seçilebiliyor. Siyah banyo aksesuarları beyaz zeminlerle kontrast yaratmak ya da uyumlu bir görüntü oluşturmak için tercih edilebiliyor. Özellikle koyu renkli mermer dokular ile siyah banyo aksesuarları uyumlu dekoratif görüntüler oluşturabiliyor.

Paspas, Havluluk ve Kirli Sepetleri

Banyo ve tuvaletlerdeki dekorasyonun en önemli parçaları arasında yer alan banyo paspas seti, ferah temiz bir görünüm için büyük önem taşıyor. Oldukça renkli tasarımlara, değişik motiflere sahip olan paspaslar, her türlü beğeniye uygun seçenekler sunuyor. Yuvarlak, elips ya da dikdörtgen şeklinde olabilen paspas modelleri mekanın genişliğine göre farklılık gösterebiliyor. Çoğunlukla biri büyük, biri küçük iki parçadan oluşan paspas setleri, çiçek desenlerinden geometrik motiflere, tüylü seçeneklerden ince kumaşlara sayısız tasarım ve malzeme seçeneği sunuyor. Özellikle biraz daha büyük banyolar için banyo halısı da konforlu bir seçenek olarak öne çıkıyor. Mekanın biçimine göre farklı ebatlarda olabilen halılar yerine, ince uzun banyo yolluk çeşitleri de ön plana çıkabiliyor. Banyo yolluk ürünleri kaymaz tabanlı modellerden, deri ya da akrilik ürünlere geniş bir seçenek yelpazesi sunuyor. Bazı paspas seçenekleri kaymaz tabanlarının yanı sıra yumuşak üst kısımları ve hijyen sağlayan antibakteriyel özellikleri ile de öne çıkıyor. Banyo ve tuvaletin birlikte olduğu küçük boyutlu mekanlarda ise klozet takımları paspas ya da halı işlevini üstlenebiliyor.

Banyo sepeti çoğunlukla hasır, plastik gibi malzemelerden üretiliyor ve çamaşır makinesinin hemen yanına konuluyor. Bazı banyo setleri içinde yer alsa da çoğunlukla kirli çamaşır sepetlerini tek olarak satın almak mümkün oluyor. İşlevsel ve dekoratif yönüyle öne çıkan çamaşır sepetleri, oldukça hoş tasarım seçenekleri sunuyor. Çamaşır sepetinin ortada görünmesini istemeyenler ise banyo dolaplarının alt kısımlarına monte edilen ya da dolap içinde kapalı biçimde tasarlanmış kirli çamaşır sepetlerini tercih ediyor. Böylece sadece dolap kapağı açıldığında banyo sepeti ortaya çıkıyor ve dışarıdan görünmüyor.

Banyoların vazgeçilmezi olana havlular için de özel askı, raf ya da dolaplar gündeme gelebiliyor. Özel işlemeli, desenli ve renkli havlular için banyo havluluk modellerine ve askı sistemleri gündeme geliyor. Banyo havluluk seçeneklerinin yanı sıra tuvalet kağıtları için de özel askı ya da mekanizmalar bulunuyor. Klozetin yanında yer alan tuvalet kağıtlıkları duvara monte edilebildiği gibi, fırça ve kova ile birlikte bütünlüklü setler olarak da düşünülebiliyor. Kimi ürünlerde alt tarafta fırçalık ya da çöp kovası, üstte ise tuvalet kağıdı asma yeri bulunabiliyor. Bazı tuvalet kağıtlıkları ise alt tarafta tuvalet kağıdı depolayacak alanlar sunuyor.

Banyolar İçin Ayna, Raf ve Dolaplar

Banyo gereçleri arasında ayrıca raflar, askılar, küçük dolaplar ve daha pek çok ürün bulunabiliyor. Banyonun büyüklüğü ve ihtiyaçlarına göre seçilebilen banyo malzemeleri, daha düzenli ve işlevsel dekorasyonlar oluşturmayı kolaylaştırıyor. PVC ve MDF başta olmak üzere farklı malzemeler kullanılarak üretilen banyo dolapları, farklı banyo malzemeleri için depolama alanı olarak da işlev görüyor. Hijyen ürünlerinden temizlik araç gereçlerine pek çok ürün dolaplarda sağlıklı biçimde korunuyor ve estetik açıdan da olası dağınıklıkların önüne geçiliyor. İç hacmi geniş olan dolaplar çamaşır makinesinin ya da klozetin üst kısmına gelecek biçimde özel tasarımlara sahip olabiliyor. Yerden kazanmayı sağlayan bu özel tasarımların yanı sıra duvara monte edilmiş dolaplar da oldukça işlevsel çözümler sunuyor. Banyo köşe rafı seçenekleri ya da köşe dolapları da oldukça fonksiyonel kullanım alanları sağlıyor. Banyo rafları lavabo aynasının etrafında yer alabildiği gibi, duş bölümü için de paslanmaz çelik raf sistemleri tercih edilebiliyor. Banyo rafları suya ve neme dayanıklı malzemeden, uzun ömürlü kullanıma uygun olacak şekilde tasarlanıyor. Organizer ürünleri duş bölümünde sabun, şampuan, saç kremi gibi ürünlerin kolay erişilebilir biçimde saklanmasını sağlıyor. Duvara monte olarak kullanılabilen ya da duşakabine asılı şekilde tercih edilen özel raflar, pratik kullanım özellikleriyle öne çıkıyor. Banyo düzenleyici ürünler, yerde ya da duvara monte halinde kullanılan küçük raflardan, klozet ya da çamaşır makinesi üzerine konulan organizerlara geniş bir ürün yelpazesi sunuyor.

Raflar ve dolaplar ile birlikte ayna tasarımları da büyük önem taşıyor. Çoğunlukla birlikte düşünülen bu ürünler, aynı ürün içinde raf, ayna ve dolap seçeneğini bir arada sunuyor. Banyo dekorasyon çeşitleri arasında başı çeken aynalar, farklı büyüklük ve tasarım seçenekleri ile öne çıkıyor. Hem aynaların da estetik görünmesini sağlamak, hem de daha net bir görüş oluşturmak için kullanılan LED lambalar, görsel açıdan etkileyici ve fonksiyonel çözümler sunuyor. Banyo ayna seti seçenekleri, raflar, kapalı dolaplar ve ayna sistemleri ile birlikte duvara monte edilen askılar, sabunluklar ya da diş fırçalıklar da içerebiliyor. Bütünlüklü setler içinde özel aydınlatma sistemleri de bulunabiliyor. Banyo lambası da içeren ve çoğunlukla lavabonun etrafına monte edilen bu tip gelişmiş setler, dekorasyona ana rengini veriyor ve oldukça estetik tasarımlar oluşturuyor. Set dışında da suya ve nemli ortamlara karşı koruma özelliği bulunan banyo lambası seçenekleri tercih edilebiliyor.

Lavabo Sistemleri ve Dekoratif Süsler

Banyo takımları içinde özel bir yere sahip olan armatürler de hem işlevsel, hem estetik açıdan büyük önem taşıyor. Batarya ve musluk modelleri pratik kullanım özellikleri ve dış görünümleri ile öne çıkıyor. Spiralli batarya yarı yarıya su tasarrufu sağlama özelliği ile öne çıkarken, gelişmiş duş başlıkları sayısız seçenek sunuyor. Evye ve lavaboların yapısı, malzemesi ve büyüklüğü de mekanın durumuna göre değişik tasarım seçenekleri sunabiliyor. Lavabolar dolapların bir parçası olarak düşünülebileceği gibi, tamamen bağımsız özel tasarımlar da yapılabiliyor. Lavabolar gibi duş bölümleri de özel tasarımlar ve detaylar içeriyor. Duşakabin bölümleri işlevsel açıdan büyük kolaylık sağlarken, küvetli banyolar da özel dekoratif süslemeler yapmaya imkân tanıyor. Akrilik malzemeden üretilen duşakabin, duş teknesi ve benzeri ürünler hoş görünümleri yanında kolay temizlenmeleri ile de tercih ediliyor.

Banyo dekorasyon ürünleri ise banyonun farklı noktalarında görsel açıdan önemli işlevler üstleniyor. Kurutulmuş çiçekler, çeşitli koku ürünleri, tablolar ya da dekoratif objelerden oluşan banyo dekorasyon çeşitleri, daha keyifli yaşam alanları için vazgeçilmez özellik taşıyor. Banyo süsleri arasında küçük biblolardan duvara asılan çiçeklere sayısız seçenek bulunuyor. Kokusuyla öne çıkan ve sürekli bir ferahlık sağlayan banyo süsleri de ikili işleviyle büyük ilgi görüyor. Banyo süsleri modelleri arasında giderleri kaplayacak cam ya da seramik panolardan, farklı malzemelerden üretilmiş objelere pek çok seçenek bulunuyor. Banyo giderleri için özel olarak tasarlanan banyo süsleri modelleri çirkin görüntülerin önüne geçerken, kokulu ürünler mekanın daha ferah olmasına katkıda bulunuyor.

Banyolarda kullanılacak ürünlerin ıslanmaya ve neme karşı dayanıklı, küf oluşumuna karşı dirençli olması büyük önem taşıyor. Daha uzun ömürlü bir kullanım alınacak ürünlerin özelliklerinin bu açıdan incelenmesi tavsiye ediliyor. Özellikle metal ve ahşap banyo aksesuarları seçiminde zaman içinde yaşanabilecek sorunlara karşı dikkatli olunması gerekiyor. Ahşap banyo aksesuarları başta olmak üzere bu alanlarda kullanılan ürünlerin düzenli bakımlarının yapılması gerekiyor. Uzun yıllar işlevsel biçimde kullanabilmek ve gereken hijyenin sağlanması için özenli biçimde temizlik yapılması, tekstil ürünlerinin kısa aralıklarla yıkanarak dezenfekte edilmesi tavsiye ediliyor. Banyo duş seti ürünlerinin de sürekli suya ve kirece maruz kalması nedeniyle sistemli olarak temizlenmesi gerekiyor. Virüs, mikrop gibi mikroorganizmalara, küf oluşumuna ve kireçten kaynaklı lekelere karşı sağlık açısından da düzenli bir bakım tavsiye ediliyor. Banyo gereçleri ve ürünlerinin düzenli temizlenmesi hijyenin yanı sıra uzun ömürlü kullanım için de büyük önem taşıyor. Yüksek kaliteli malzemeden üretilmiş, dayanıklı ürünler sistemli bir bakım ile uzun yıllar ilk günkü performans ile hizmet verebiliyor.

Ofisler İçin Özel Banyo Çözümleri

Ofis ve iş yerleri gibi toplu kullanım olan ortamlara uygun banyo setleri kullanılması hijyen açısından önem taşıyor. Daha küçük boyutlu olan ve duştan çok tuvalet ve lavabo kısmının bulunduğu ofis banyoları için 2 ya da 3 parçalı küçük setler yeterli olabiliyor. Yoğun kullanımın söz konusu olduğu ofis tuvalet ve lavabolarında, çoğunlukla daha dayanıklı olan plastik, çelik ya da akrilik banyo çeşitleri tercih ediliyor. Banyo için tasarlanmış endüstriyel ürünler de oldukça popüler modeller olarak öne çıkıyor. Uygun banyo setleri halinde satışa sunulan bu modellerin içinde diş fırçası ve macun için özel bölme, sıvı sabun kullanımı için tasarım çeşitler ve diğer gerekli gereçler yer alıyor. Hem ofislerde, hem evlerde farklı ve özgün bir görünüm sunan özel set ve takımlar, kolayca temizlenebiliyor ve dekoratif özellikleriyle göz dolduruyor. Kalabalık evlerin yanı sıra ofisler, kafeler ve çok fazla insanın kullanıldığı tuvaletlerde el kurutma makineleri, özel üfleme başlıkları, saç kurutma makinesi tutucular gibi ürünler de yer alabiliyor.

Banyolar için tasarlanmış her türlü aksesuar, dolap, süs, paspas ve diğer gereçler Trendyol’un avantajlı alışveriş koşulları ile satın alınabiliyor. Bu ürünlerin fiyatları kullanılan malzemeye, büyüklüğe, işçilik özelliklerine göre farklılık gösterebiliyor. Mermer ya da el yapımı porselen gibi ürünler biraz daha yüksek fiyatlardan alıcı bulurken, plastik, akrilik ya da paslanmaz çelik ürünler oldukça uygun fiyatlarla satışa sunuluyor. Yüksek kaliteli malzemeden yapılan ürünler, su ve neme daha dayanıklı olduğu için uzun ömürlü bir kullanım sunuyor ve uzun vadede ekonomik açıdan da avantajlı hale geliyor. Trendyol aracılığıyla başta mermer, seramik, paslanmaz çelik ve akrilik ürünler olmak üzere her türlü araç gereç ve dekoratif obje rahatlıkla bulunabiliyor ve özellikleri detaylı biçimde incelenerek daha sağlıklı kararlar verilebiliyor. Özel sabunluk setlerinden paspas modellerine, klozet kapağı ürünlerinden duş setlerine tüm ihtiyaçların kolayca karşılanabilmesine imkân tanıyan Trendyol, herkesin beğenisine ve bütçesine uygun ürün yelpazesi ile öne çıkıyor. Farklı dekoratif stillere ve mekan büyüklüklerine uygun ürün seçenekleri kolayca bulunabiliyor, ayrılan bütçeye uygun olacak biçimde her türlü ürüne rahatlıkla ulaşılabiliyor. Yüksek malzeme kalitesi ve ince işçilik ürünlerinin makul fiyatlarla satın alınmasını mümkün kılan Trendyol, dönemsel kampanyalarla makul fiyat fırsatları sunuyor. Özel indirimler sayesinde oldukça kullanışlı ve lüks ürünler dahi çok cazip fiyatlarla kolayca satın alınabiliyor. Trendyol’un outlet kategorisindeki ürünler ve sezon sonu model seçenekleri de oldukça kaçırılmayacak fiyat seçenekleri sağlıyor.