Marka
Beden
Avantajlı Ürünler
Renk
Fiyat
Cinsiyet
Ortam
Materyal
Yaş
Desen
Kumaş Tipi
Deri Kalitesi
Ek Özellik
Paket İçeriği
Koleksiyon
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Sürdürülebilirlik Detayı
Ürün Puanı
"

Çanta

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor

Her Tarza Uygun Çanta Modelleri

Her zaman popüler bir kullanıma sahip olan çantalar, modanın önemli parçalarından biridir. Bununla birlikte kullanışlı olmaları da hem erkekler hem de kadınlar tarafından tercih edilmelerine neden olmaktadır. Çeşitli eşya ve aksesuarları pratik bir şekilde taşımayı mümkün kılan çanta modelleri, ayrıca kombinlerin de mükemmel bir tamamlayıcısı olarak kabul edilir. Kadın çanta modellerinde zengin seçenekler sunulurken erkek çantaları daha çok işlevsellik yönü ile ön plana çıkar. Bunun sebebi erkeklerin, çantaları kombin tamamlayıcısından ziyade ihtiyaçlar doğrultusunda kullanmasıdır. Kadınlarda ise el çantası modellerinden renkli çantalara kadar çok farklı seçenekler söz konusudur. Bir tarz yaratmak amacıyla küçük çanta modelleri tercih edilebilir. Küçük olmalarından dolayı çok fazla materyali içine koymak mümkün değildir. Böyle bir ihtiyaç doğduğunda ise kullanıcıların favorisi, büyük çantalar olmaktadır.

Kadınların En Çok Tercih Ettiği Çanta Modelleri Nelerdir?

Kadınların En Çok Tercih Ettiği Çanta Modelleri Nelerdir?

Çanta tercihinde kadınlar, daha fazla ön plana çıkarlar. Bazı giyim kategorilerinde olduğu gibi bu kategoride de kadınlara sunulan ürün grubu daha fazladır. Bu tamamen kullanıcı talepleri doğrultusunda şekillenmiş olan bir durumdur. Kadınlar ise bir taraftan rahatlık, bir taraftan işlevsellik, bir tarafta da şıklık ararlar. Her bir çanta, bu detayları belirli oranlarda taşır ve kadınlar da buna göre tercihlerini yaparlar. Öne çıkanlar arasında ise küçük ve minimal modeller bulunmaktadır. Söz konusu minimallik olduğunda ise portföy çanta modelleri ilk sıralarda yer alır. Çapraz çanta olarak omza asılan portföy tiplerinin yanı sıra zarf modeller de popülerdir. Zarf çantalar daha çok elde taşınmaya müsaittir ve kıyafet tercihi doğrultusunda kullanılabilmektedir.

Kadınların mini çanta seçeneği de bir hayli fazladır. Örneğin cüzdan olarak kullanılabilen çantalar da mevcuttur. Cüzdan çanta modelleri daha çok günlük olarak kullanılır. Aynı şekilde abiye çanta seçenekleri de kadınlara küçük ve minimal modelleri kullanma fırsatı sunar. Postacı çantası ise hem günlük hem de farklı amaçlarla kullanılabilen modeller arasındadır. Kadınlar kadar erkekler tarafından da tercih edildiği bilinmektedir. Yaygın kullanım alanı ise okul ve iştir. Bunun sebebi, postacı tarzı modellerin laptop taşımaya çok müsait olmasıdır. Bu tip kullanışlı çantalar, özel amaçlardan ziyade iş ve okullarda sıklıkla tercih edilir. Dolayısıyla kadınların tercih yaparken işlevsellik ve şıklık arasında da bir seçim yapmaları gerektiğini söyleyebilmek mümkündür.

Geçmiş yılların modasını yaşatmak isteyen kullanıcılar, nostaljik görünüme sahip vintage çantaları da sıklıkla tercih ederler. Bununla birlikte kadife çantalar da daha çok o nostaljik havayı yaşatabilmek amacıyla kullanılmaktadır. Ayrıca kadife kumaş sevenlerin de favorileri arasındadır. Çantasını elinde taşımak isteyen pek çok kullanıcı olsa da asıl kolaylık, omza asarak taşıyabilmektir. Bu doğrultuda askılı çanta modellerinin neden popüler olduğu da net bir şekilde anlaşılmaktadır. Aynı şekilde zincirli çantalar da asma ihtiyacına yönelik olarak alınır. Fakat zincirli modeller, elde taşımaya da uygundur. Askısı çıkartılabilen modeller de bu açıdan kullanışlı ürünler arasında gösterilir. Kıyafet kombinine ve gidilecek mekâna göre askılı ya da elde kullanılabilmesi mümkündür.

Farklı tarzlar yaratmak isteyen kadınlar, klasik modellerden uzaklaşarak daha yaratıcı tasarımlara yönelirler. Kutu çanta ise bu konuda zirvede yer alan modellerden biridir. Bu modeller, tasarımları itibariyle geniş iç hacme sahip olabilirler. Minimal tasarımlı tarzları da bulunmakla birlikte genellikle kombinlerin patlayan parçası olarak tercih edilir. Aynı şekilde kot çantalar da farkını göstermek isteyenler için kullanışlıdır. Kot materyalden üretilen ürünler, hemen her dönemin popüler tarzları içerisinde kendine yer bulabilmektedir. Bu konu çantalar için de geçerlidir. Daha hareketli bir görünüm elde etmek isteyenler ise büzgülü çanta modellerine yönelmektedir. Bel çanta modelleri ise gösterişten uzak, sadelik arayan kadınların vazgeçilmez ürünlerindendir.

Kadınların sıklıkla tercih ettiği ürünlerde renk de en önemli faktörlerdendir. Hem zevk hem de kombin açısından renge dikkat edilir. Yanlış renk seçimleri kombinleri tamamlama konusunda verimsiz olabilir. Ayrıca dönem dönem değişen renk trendlerine ayak uydurabilmek de çok önemlidir. Bu noktada pek çok aksesuar parçasında olduğu gibi çanta da siyah rengin zirvede olduğunu söyleyebilmek mümkündür. Siyah çantaların alternatifi ise gri çantalardır. Lacivert çantalar da bu renk seçeneklerine eşlik etmekle birlikte koyu renk sevenlerin favorilerini oluşturmaktadır. Açık renk sevenler ise bej ve krem çanta seçeneklerini değerlendirirler. Her renk ile uyum sağlayabilecek bir tarz arayanlar, beyaz çantalara yönelirler. Mevsimlik seçeneklerde ise taba çantalar zirvededir. Renk konusunda kararsız kalıp fantastik bir seçim yapmak isteyenlerin ilk tercihi ise şeffaf çantalar olmaktadır.

Kadınlar kadar kız çocukları da tercihlerinde seçici davranmaktadır. Genel olarak okul için kullanılan modeller dışında özel amaçlar için de çocuklar tarafından kullanılması mümkün olan ürünler de mevcuttur. Bu noktada peluş çantalar son derece popüler seçenekler olarak öne çıkmaktadır. Aynı durum tüylü çantalar için de geçerlidir. Kız çocuk çanta modellerinde favori renkler arasında ise kırmızı ve pembe bulunmaktadır. Kırmızı çantanın renk itibariyle çocukların dikkatini çekmesi son derece doğaldır. Bunun dışında diğer canlı renkler de çocuklar ve ebeveynler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Yaz Aylarının Vazgeçilmez Çantaları Hangi Materyallerden Üretilmektedir?

Yaz Aylarının Vazgeçilmez Çantaları Hangi Materyallerden Üretilmektedir?

Yaz ayları, hareketli kombinler yapmayı mümkün kıldığı için aksesuar olarak kabul edilen bu ürünler de zengin fırsatlar yaratmaktadır. Bu dönemlerde kullanılabilecek son derece şık modeller mevcuttur. Hem işlevsellik açısından hem de tarz anlamında avantajlar sunan yazlık çanta modelleri, farklı ortamlara uyum sağlama konusunda da kullanışlıdır. Yazlık modeller arasında öne çıkanlardan biri ise hasır çantadır. Hasır çanta, dokusu itibariyle kullanım sırasında ciddi bir konfor sunar. Oldukça hafiftir ve iç hacmi de bir hayli geniştir. Plaj, avm, kafe ya da herhangi bir yerde rahatlıkla kullanılabilir. Hasır modellerin avantajı, her ortama uyum sağlayabilme özelliğidir. Hasır rengi ise mükemmel bir doğal görünüm sunarken özellikle elbiseler ile şık bir şekilde kombinlenebilir.

Hafiflik ve konfor konusunda hasır modeller kadar bez çantalar da ön plana çıkar. Bez modeller, daha çok günlük kullanıma uygundur. Arkadaş ortamına girerken tercih edilebilen bu tip çantaların farkı, baskılı olmalarıdır. Yaratıcı tasarımları seven kullanıcılar, üzeri baskılı bez modelleri sıklıkla tercih eder. Daha sade ve şık bir seçenek arayanlar ise örgü çantalara yönelirler. Yaz aylarında pratik bir kullanım sunan örgü modeller, kombinlerini modern bir görünüme ulaştırmak isteyenlerin favorileri arasında yer alır. Örgü modellerin alternatifi ise file çantadır. File çanta, daha çok görünüme odaklı modellerden oluşur. İşlevsellik konusunda çok yüksek bir performans göstermez. Bu nedenle belirli ortamlarda, belirli amaçlar ile kullanılmaktadır.

Her mevsim zirvede yer almayı başarabilen deri çantalar, yaz aylarında da popülaritesini korur. Özel davetlerde modern ve şık görünmenin anahtarı, deri materyale sahip modellerdir. Yaz aylarında hem modern hem de günlük görünümde bir model arayanlar ise jüt çanta seçeneklerini değerlendirebilirler. Rengi ve dokusu itibariyle doğallık sunan bu modeller, kıyafetler ile birlikte modern bir hava yaratacak şekilde kombinlenebilir. Söz konusu doğallık olduğunda boncuk çantalar da dikkat çeker. Çoğunlukla el yapımı olarak satışa sunulan bu ürünlerin yüzey kısımları boncuklar ve işlemeler ile doludur. Yazlık kadın çapraz çanta seçenekleri arasında boncuklu modeller de bulunur. Bu modellerin el, omuz ve sırt gibi farklı seçenekleri de mevcuttur.

Seyahatlerde Kullanabileceğiniz Valizlerin Boyutları Nasıldır?

Seyahatlerde Kullanabileceğiniz Valizlerin Boyutları Nasıldır?

Seyahatler, çantanın önem arz ettiği süreçleri oluşturur. Bir yerden başka bir yere seyahat ederken taşınması gereken tüm eşyalar, çantalara ya da valizlere konabilir. Bu noktada seyahatin süresi, mesafesi ve gidilecek yerde kalınacak süre gibi detaylara dikkat edilmelidir. Farklı boyutlarda valiz seçeneklerinin sunulması da bu detayların bir sonucudur. Temelde küçük, orta ve büyük olmak üzere üç farklı boyut seçeneği bulunur. Fakat bu boyutlar, kendi aralarında da farklılığa sahip olabilir. Marka, model ve üretim materyali, boyut ile birlikte iç hacmin kullanım alanını da belirler. Uzun mesafelere gidileceği zaman boyuttan çok malzeme kalitesine dikkat etmek gerekir. Eşyaların güvenli bir şekilde taşınabilmesi, valizin kalitesine bağlı bir durumdur. Dış gövdesi güçlü olan modeller tercih edilmelidir.

Seyahatlerde kullanabileceğiniz valizlerin boyutları, yine ürünün modeline göre çeşitlenebilir. Bazı modeller, ön kısımlarında bulunan fermuarlar sayesinde genişleyebilmektedir. Sık sık seyahat edenler için bu modeller son derece kullanışlıdır. Az eşya varken küçültülebilir ve pratik bir şekilde taşınabilir. Çok eşya olduğunda ise genişletilebilir ve ikinci bir valiz ihtiyacını ortadan kaldırır. Seyahatlerde valiz kadar sırt ya da el çantalarının tercihi de titiz bir şekilde yapılmalıdır. Valizler genellikle bagajda yer alır ve yolculuk sürecinde erişim mümkün değildir. Bu nedenle temel ihtiyaçlarınızı ve özel eşyalarınızı, farklı bir çanta ile yanınıza almalısınız. Böyle ihtiyaçlarınızda her zaman güven veren modelleri kullanmalısınız. Yolculuk sırasında sık sık içecek tüketiyorsanız, sıvı temasının yaratabileceği problemlere karşı su geçirmez çantaları tercih edebilirsiniz.

Bebekli Annelerin Yanlarından Ayırmadığı Bebek Çantaları Hangileridir?

Bebekli Annelerin Yanlarından Ayırmadığı Bebek Çantaları Hangileridir?

Bebekli annelerin pek çok ihtiyacı gibi bu ürünlerdeki ihtiyacı da bir anda farklı bir boyuta ulaşır. Bebeklerin her zaman, her yerde çeşitli ihtiyaçları olur ve anneler, bu ihtiyaçları kolayca karşılayabilmek için bebek çantaları kullanırlar. Bu durumda yapılacak ürün seçimi, her yönden düşünülmelidir. Çünkü sürpriz ihtiyaçların doğabilmesi mümkündür. Ayrıca bebeğin tüm eşyalarını güvenli bir şekilde taşıyabilmek de son derece önemlidir. Örneğin biberon ceplerinin korumalı olmasına dikkat edilmelidir. Korumalı cepler hem biberon içerisindeki mama ve suyun dökülmesini önler hem de her zaman sıcak kalmasını sağlar. Cepli olanların anında fermuarlı bölmesi olanlar da tercih edilebilir.

Annelerin yanlarından ayırmadığı bebek modellerinden biri de yataklı olanlardır. Özel olarak tasarlanan bu modeller, yatağa dönüşebilmektedir. Bu sayede ihtiyaç hâlinde belirli noktalardan açılarak bir yatak elde edilebilir. Seyahatlerde ve misafirliklerde mükemmel bir kolaylık sağlayan bu modeller annelerin favorileri arasındadır. Yatak olabilenler, her zaman yeterli iç hacmi sunmayabilir. O yüzden tercih sırasında bu noktaya dikkat etmekte de fayda vardır. Örneğin bebek bezleri çok fazla yer kaplar. Bununla birlikte önlük, havlu, battaniye, yedek kıyafet, mama ve oyuncak gibi materyaller düşünüldüğünde, geniş iç hacim önemli bir kriter olmaktadır. Annelerin sıkça tercih ettiği bebek modeller ise hem minimal tasarıma hem de geniş iç hacme sahip olanlardır. Taşıma kolaylığı ise tercih sebepleri arasında yer almaktadır.

Spor Tutkunu Gençlerin İşine Yarayacak En Kullanışlı Çantalar Hangileridir?

Spor Tutkunu Gençlerin İşine Yarayacak En Kullanışlı Çantalar Hangileridir?

Çantalar, sportif faaliyetler için işlevselliği ile ön plana çıkan ürünlerdir. Sporcuların özel kıyafet ve ayakkabı gibi çanta ihtiyacı da bulunur. Bu malzemelerin rahatlıkla taşınabilmesi için iç hacmi geniş ve taşıması kolay modeller tercih edilir. Söz konusu spor olduğunda ise sırt çantası, öne çıkan ürünler arasında yer alır. Sırt çantalarının avantajı, elde taşıma uğraşının olmamasıdır. Özellikle spor sonrasında vücutta yorgunluk olduğu için çantanın kolay taşınıyor olması önemli bir kriterdir. Sırt çantalarında ise ağırlık neredeyse tüm vücuda eşit olarak dağılır ve taşıma kolaylaşır. Kıyafet, havlu, ayakkabı, su şişesi ve diğer malzemelerin tamamını içine alabilecek genişlikte bir model tercih etmekte de fayda vardır.

Erkek spor çanta modelleri arasında, geniş iç hacmi nedeniyle elde taşınan yuvarlak çantalar öne çıkar. Silindir şeklinde tasarlanan bu modeller, farklı boyutlara sahip olurlar. Yapılan spor özelinde malzemelerin miktarı da değişeceği için, bu doğrultuda seçim yapmakta fayda vardır. Aynı şekilde kadın spor çanta modellerinde de el çantalarının yeri ayrıdır. Elde taşınabilen sportif çantalar, diğer modellere göre daha geniş bir iç hacim sundukları için tercih edilirler. Fakat daha fazla malzeme konulabilmesi, ağırlık konusunda bir dezavantaj yaratabilir. Bu durumda da uzun askısı bulunan modeller tercih edilebilir. Sportif çantaların genellikle çıkarılabilir uzun askıları olur. İhtiyaç dahilinde bu askılar ile birlikte omza takılarak çapraz bir şekilde de taşınabilir.

A’dan Z’ye Çantaların Fiyat Aralıkları Nasıldır?

A’dan Z’ye Çantaların Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Pek çok aksesuara göre daha fazla seçeneğin bulunduğu çantalar, fiyat konusunda da daha fazla farklılık sunar. A’dan Z’ye modellerde fiyat aralıkları, oldukça geniş bir seviyede seyreder. Dolayısıyla bütçe belirlemeden önce ihtiyaç duyulan ürün grubuna ve çeşidine karar vermek gerekir. Her bir grubun fiyat aralıkları kendi içerisinde de farklılık yarattığı için bu detaylara dikkat etmek önemlidir. Çanta fiyatlarında etkili olan değişkenlerden bazıları marka, model ve kalitedir. Ürün grubu, şık tasarım ve işlevsellik gibi detaylardan önce bu unsurlar göz önünde bulundurulmalıdır. Markaların kendi kalite standartları için belirledikleri bir fiyat aralığı vardır. Bu fiyat aralıklarını, modeller arasında farklı seviyelerde ayarlayarak her bütçeye hitap edebilirler. Dolayısıyla her segment, her kullanıcıya hitap etmez. Fakat ihtiyaç duyulan modele, bütçe dahilinde sahip olabilmek mümkündür.

Okul çantalarında fiyatlar, ortalama seviyelerde seyreder. Bunun sebebi bu modellerin zorunlu ihtiyaç dahilinde olmasıdır. Dolayısıyla çok düşük fiyatlarla satılması söz konusu değildir. Özel tasarımlar içermediği sürece de bütçeyi aşabilecek kadar yüksek fiyat seviyelerine sahip olmaz. Omuz çantası modellerinde ise üretim malzemesi önemli bir faktör olarak öne çıkar. Deriden ketene, rugandan hasıra kadar geniş bir skala ile karşılaşabilmek mümkündür. Üretim malzemelerinin yanı sıra fermuar, düğme ve benzeri aksesuarların materyal kalitesi de fiyat üzerinde etkili olabilir. O yüzden çanta fiyatlarını, tüm bu detayları göz önünde bulundurarak değerlendirmek gerekir.

Fiyatların dalgalı olduğu modeller arasında salaş çantalar da bulunur. Sala modeller kadar paraşüt çantalar da her seviyede fiyata sahip olabilir. Püsküllü çantaların popüler olması, farklı tarzlarda püskül kullanımına sebep olduğu için değişken fiyatlarla bu modellerde karşılaşmak da ihtimaller dahilindedir. Renk konusunda trendler arasında bulunanların da fiyatları, diğer renklere göre farklı olabilir. Metalik çantalar, sıcak renkler ile karşılaştırıldığında fiyat farkı göze çarpar. Altın ya da gümüş çanta renkleri ise her dönemin favorileri arasında olup ortalamanın üzerinde bir fiyat seviyesine sahiptir. Ekonomik bir seçim yapabilmek adına bez çanta modelleri tercih edilebilir. Nispeten daha pahalı olmakla birlikte işlevselliği yüksek olanlar ise bond çantalardır. Özel ihtiyaçlara hitap eden bu şifreli çantalar, kullanıcı deneyiminin de en yüksek olduğu seçenekler arasındadır.

Çanta Ne İle Ölçülür?

Çanta, boyutuna bağlı olarak birçok eşyanızı koymanıza yarayan önemli bir aksesuardır. Kullanım amacınızın yanı sıra takacağınız yer ve takma şekline göre farklı kategorilere ayrılır. Modaya bağlı olarak revaçta olan modeller değişse de askılı modellerin yanı sıra sırt çantaları da sürekli olarak talep görür. Bu gibi alternatifleri olan çantalar, farklı ölçülere sahiptir. Sizler de bu ürünler arasından ihtiyacınıza uygun olan modeli seçerken çanta ölçülerine dikkat edebilirsiniz. İlk olarak çantanın uzunluğuna bakabilirsiniz. Bunun için çantanın ön tarafından mezura yardımıyla uzunluğu ölçmeniz mümkündür. Ardından çantanın tam ortasından yukarıya doğru çıkarak çantanın yüksekliğini öğrenebilirsiniz. Sapları ya da kayışı bu ölçüye dâhil etmemeniz gerekir. Son olarak çantanın genişliğini ölçmek için ürünün yanından ölçüm yapmanız mümkündür. Ölçü sıralaması genel olarak en, boy ve yükseklik olarak belirtilse de bunun bir standardı olmadığını söylemekte fayda vardır.

Çanta İçi Nasıl Düzenlenir?

Pek çok malzemenin bir arada bulunduğu çantaları düzenli tutmak zor olabilir. Ancak bu konuda birkaç hususa dikkat etmek, bunu daha pratik hâle getirir. Çanta içi düzenleyici olarak geçen ürünler bu konuda sizlere oldukça yardımcı olur. Böylece ürünleri ilgili bölmelere koyarak birbirlerine karışmasını önleyebilirsiniz. Buna ek olarak öncelik sıralamasına göre eşyalarınızı yerleştirmeniz de faydalı olabilir. Daha az kullanacağınız ve öncelikli olmayan ürünleri çantanızın altına yerleştirebilirsiniz. Alt kısma ağır eşyaları koymanız da diğer malzemeleri ezmemesi ve çantanın formunun düzgün olması için önemlidir. Ardından üste doğru öncelik sıralamasına göre yerleştirmeye devam edebilirsiniz. Her an ihtiyacınız olabilecek ürünleri en üste koymanızda fayda vardır. Ayrıca dökülebilecek, içerisinde sıvı olan ürünleri varsa çantadaki ilgili bölmelere yerleştirmeniz daha korunaklı olmasını sağlayacaktır. Çanta içine koyacağınız ürünlerin de küçük boylarda olmasına özen gösterebilirsiniz. Bu da yerden tasarruf etmenizi sağlayabilir.

Hangi Renk Çanta Alınmalıdır?

İhtiyacınıza ve zevkinize uygun çantayı seçerken birçok renk alternatifiyle karşılaşabilirsiniz. Tarzınıza uygun çantayı bulduktan sonra birçok kombinde tercih etmek üzere beyaz çanta tercih edebilirsiniz. Kapitone, bez, peluş ya da saten gibi birçok farklı materyalden üretilen bu çantalar, pek çok kombini tamamlayacak niteliktedir. Klasik olan ve modası hiç geçmeyen siyah çanta seçenekleri oldukça fazladır. Herkesin dolabında bulunması gereken renklerden biri olan siyah, kurtarıcı bir renktir. Sade tasarıma sahip çantaların yanı sıra taşlı modelleri de bulabileceğiniz alternatifler arasından tarzınızı tamamlayacak parçayı kolaylıkla seçebilirsiniz. Düz ya da tek renk kombinleri bile canlandıracak son dokunuşu pembe çanta tercihinde bulunarak yapabilirsiniz. Sık tercih edilen siyah, beyaz, gri, krem ve lila renklerine tam uyum sağlayan pembe çantalar, kombinize daha enerjik bir hava katabilir. Sizler de yansıtmak istediğiniz imaja bağlı olarak çanta rengini seçebilirsiniz.