İlgili Kategoriler
DAHA FAZLA GÖSTER
Marka
Renk
"

IPhone 6 Batarya

" araması için 1759 sonuç listeleniyor
Apple Iphone 6s Batarya Pil
KARGO BEDAVA
AppleIphone 6s Batarya Pil
(238)
99 TL
Sepete Git

iPhone 6 Batarya

Cep Telefonlarının Ayrılmaz Parçaları: Bataryalar

Cep Telefonlarının Ayrılmaz Parçaları: Bataryalar

Cep telefonları günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiş olan cihazlardır. Günümüzde pek çok işimizi bu cihazlar yardımı ile gerçekleştiriyoruz. Eğlenmek için kullandığımız bu cihazları; iş görüşmesi, plan hazırlama, ödev hazırlama gibi pek çok önemli etkinlik sırasında da etkin olarak kullanmaktayız. Bu kadar etkin olarak kullanılan ve adeta birer asistanlarımız haline gelen telefonların yedek parça ve aksesuarları da piyasada rağbet gören ürünler arasında yer almaktadır. Telefon piyasasının büyük bir kısmını oluşturan bu yedek parçalar sayesinde telefonlarınız sorunsuz bir biçimde çalışır. Bu yedek parçalar içerisinde oldukça önemli yer tutan ürünler ise bataryalar olmaktadır. Bataryalar; akü ve pil gibi kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine dönüştüren parçalardır. Cep telefonu vb. cihazlara takılarak şarjlı pil görevi gören ürünlerdir. Pil hücrelerinde depolanan enerjinin miktarı ise bataryanın toplam kapasitesini ifade etmektedir. Bir bataryanın sahip olduğu kapasite mAh ile ifade edilir. Bu değerin yüksek olması bataryanın kapasitesinin de yüksek olduğunu göstermektedir. Bataryayı kullanım biçiminiz pilin ömrü açısından oldukça önemli bir noktadır. Bataryalar, pek çok alanda kullanılabilmektedir. Kesintisiz güç kaynakları, ATM, elektrikli bisikletler, bilgisayarlar, tıbbi cihazlar, kablolu televizyonlar, alarm sistemleri gibi pek çok alanda bataryalardan yararlanılmaktadır. Ancak en yaygın kullanım alanları arasında cep telefonları yer almaktadır. Genelde bataryalar, telefonun markasına ve modeline göre değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple batarya satın almadan önce telefonunuzun marka ve modeline uygun bir seçimde bulunmanız gerekmektedir. Ürünün orijinal bir nitelik taşıması da ürünün uzun ömürlü olması açısından önemlidir. Orijinal ürünler, daha kaliteli bir yapıda olup üründen maksimum verim almanızı sağlar. Günümüzde kullanım alanları genişleyen telefonlarınızı şarj etme imkânı bulamadığınızda yedek batarya olarak kullanabileceğiniz bu ürünler ile iletişim ve eğlenceniz bölünmeden devam edebilir. Bunun yanı sıra bazı istenmeyen durumlardan kaynaklı örneğin aşırı ısınma, orijinal olmayan ürün kullanımı vb. gibi bataryaların zarar görmesine neden olabilmektedir. Bu sebeple bataryayı bu tarz bir durum yaşamadan önce satın alarak bataryanızı yedekleyerek telefonunuz ile bağlantınızın kesilmesini engelleyebilirsiniz. iPhone markaya ait olan bataryaları tercih ederek kaliteli ve orijinal ürünlere sahip olabilirsiniz.

İphone 6 Bataryalar ile Kesilmeyen İletişim

İphone 6 Bataryalar ile Kesilmeyen İletişim

Cep telefonu yedek parçaları denildiğinde akla gelen ilk ürünlerin başında telefon bataryaları gelmektedir. Lityum İyon ve Lityum Polimer içeren bataryalar üzerinde yazan değer kadar elektrik enerjisi vermektedir. Bataryalardaki bu elektrik enerjisini depolama değeri ise mAh yani miliamper saat değeriyle gösterilmektedir. Bu değerden yola çıkarak cep telefonunuzun batarya kapasitesini öğrenmiş olursunuz. Yüksek batarya kapasitesine sahip olan telefonlar, genelde daha yavaş bir biçimde dolarlar (şarj olurlar). Bunun yanı sıra yüksek batarya kapasiteli telefon bataryaları daha düşük mAh değerli telefon bataryalarına oranla daha büyüktür. Ancak kullanılan bataryanın mAh değeri ne kadar yüksek olsa da kullanılan uygulamalar, mobil internet kullanımı (mobil internet, Wi - fi bağlantısına oranla daha fazla batarya tüketmektedir.), uygulamalardan gelen bildirimler, kamera gücü gibi durumlar kısa bir süre içerisinde şarjın bitmesine neden olmaktadır. Cep telefonları sık kullanılan ürünler oldukları ve bu tür etkinlikler devamlı tekrarlandığı için sürekli şarj edilen cihazlardır. Bu sık sık şarj etmenin olumsuz sonucu olarak bataryalar zarar görebilmektedir. Aynı şekilde telefonu tam dolmadan şarjdan çıkarma gibi durumlar da uzun vadede bataryanın zarar görmesi ile sonuçlanabilmektedir. Günde birkaç defa gibi sürelerle şarja takılmak zorunda kalınan telefonların bataryasının ömrü kısalabiliyor. Bataryası zarar gören ya da ölen bir telefon için yeniden batarya satın almak ise akıllıca bir seçenek olmaktadır. Bu tarz olumsuz durumlar yaşamadan önce de bataryanızı yedekleyerek telefonunuzla olan bağlantınızın kesilmesini önleyebilirsiniz. Bataryanın telefona uyumlu bir nitelik göstermesi gerekmektedir. Bu sebeple batarya satın alırken telefonunuzun marka ve modeline uyumlu olan bataryaları tercih etmeniz gerekmektedir. iPhone 6 model için tasarlanan iPhone 6 batarya sık tercih edilen batarya modelleri içerisinde yer almaktadır. 2015 yılında piyasaya sürülen ve iPhone ailesinin dokuzuncu nesil üyesi olan Apple iPhone 6 "Değişen şey, her şey." sloganı ile kullanıcılarla buluşmuştur. Cep telefonunun aynı zamanda Plus şeklinde isimlendirilen daha geniş bir ekrana ve büyük kasaya sahip olan bir modeli daha bulunmaktadır. Donanım gücü bakımından birbirine benzer olan bu telefonların bataryaları ise birbirinden ayrılmaktadır. iPhone 6S, 4. 7 inç genişliğinde bir ekrana sahiptir. Bataryası boyut olarak daha küçük yapıda olmaktadır. iPhone Plus modelleri ise daha geniş ekrana sahip olan telefonlardır. Bu sebeple bu telefonlara uyumlu olan bataryaların boyutları da daha büyük olabilmektedir. mAh değeri bakımından da bu ürünler farklılaşabilmektedir.

iPhone 6 Batarya Özellikleri

iPhone 6 Batarya Özellikleri

İş hayatında ve günlük hayatımızda iletişim kurmak amacıyla en çok tercih edilen cihazlar uzun yıllardır cep telefonları olmaya devam etmektedir. Bu telefonları uzun süreler sağlıklı bir biçimde kullanabilmek için cep telefonlarında yer alan batarya sağlığına da dikkat etmek gerekmektedir. Batarya sağlığına dikkat etmek cihazınızı uzun yıllar sıkıntı yaşamadan kullanmanıza imkân tanır. Bu noktada telefonu şarj etme konusunda özen göstermek gerekmektedir. Telefonu uzun saatler şarjda bırakmamanın yanı sıra şarj olmadan şarjdan çıkarmak ve devamlı şarja takmak da bataryayı olumsuz etkileyen durumlar arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra kendi cep telefonunuzun marka ve modeli ile uyumlu olan bataryaları tercih etmeniz gerekmektedir. Ürünün orijinal yapıda olması da daha sağlıklı bir kullanım sağlayacaktır. iPhone 6 orijinal batarya orijinal nitelik taşıyan son derece kaliteli bir üründür. iPhone 6 telefonunuzun için uyumlu nitelik gösteren bu ürün ile cep telefonunuz ile olan bağlantınız kesintiye uğramadan günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. iPhone 6 batarya özellikleri içerisinde ürünün sahip olduğu elektrik depolama değerini belirleyen mAh değeri yer almaktadır. Genel manada iPhone 6 yüksek kapasiteli batarya kategorisi içerisinde yer almaktadır. Bataryaların yüksek kapasiteye sahip olmaları mAh değerlerinin yüksek olduğu anlamına gelmektedir. Yüksek mAh ise bataryaların daha hızlı bir biçimde doldurduğunun göstergesidir. iPhone 6 batarya kaç mah? sorusunun cevabı ise üretici firmaya göre değişkenlik gösteren bir durumdur. Ancak genel olarak bataryanın mAh değeri 2500 ve 4000 mAh arasında değişkenlik göstermektedir. iPhone 6 Plus için olan bataryalar daha yüksek mAh değerine sahip olabilmektedir. iPhone 6 batarya yüksek mah batarya seçenekleri içerisinde iPhone 6 batarya 4000 mah yer almaktadır. 4000 mAh değeri bataryanın içerisine yüksek miktarda elektrik depolayabildiğinin göstergesidir. Telefonunuza yerleştireceğiniz bu batarya ile uzun saatler boyunca şarjınız bitmeden iletişim, eğlence, iş gibi etkinliklerinizi kesintisiz bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. Aynı şekilde iPhone 6 3000 mah batarya da yüksek bir mAh değerine sahip olan üründür. 3000 civarlarında örneğin 3510 mAh ve 3680 mAh değerleri donatılan ürünlerdir. Hızlı bir biçimde şarj olan ve telefonun şarjının uzun süreler boyunca bitmemesini sağlayan yapıları ile hayatınızı kolaylaştıran ürünler içerisinde yer alabilirler.

Kaliteyi Deneyimleyeceğiniz iPhone Bataryalar

Kaliteyi Deneyimleyeceğiniz iPhone Bataryalar

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus Apple markasının rağbet gören telefon modelleri içerisinde yer almaktadır. Ancak bu iki ürün batarya noktasında ve ekran boyutu olarak birbirinden farklılaşmaktadır. iPhone 6 4. 7 inç genişliğinde bir ekrana sahipken Plus modeli, daha geniş bir ekran boyutuna sahip. Bunun yanı sıra Plus modelinin bataryası da daha geniştir. Ancak iki ürünün de batarya kapasitesi geniştir. Yüksek kapasiteli iPhone 6 bataryanız ile cep telefonunuzu keyifli bir biçimde kullanabilirsiniz. iOS 12 işletim sistemi güncellemesi yapılabilen bu telefonlar ile yüksek performansı ve gelişmiş donanımın keyfini sürebilirsiniz. Apple iPhone 6 batarya ile de tüm işlemleri uzun saatler boyunca sürdürebilirsiniz. İleri teknoloji ile geliştirilen telefonlar, dâhili donanım bileşenleri ile en yoğun işlemler sırasında dahi düşük miktarlarda enerji kullanmaktadır. Bu sayede iPhone 6 batarya gücü gün içerisinde kullanım sıklığına da bağlı olarak düşük oranlarda azalmaktadır. Bu durum telefonunuzu sürekli şarja zahmetinden sizi kurtarmaktadır. Pek çok donanıma sahip olan telefon modeli ile pek çok işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle telefonun mobil internetinden internete bağlanmak şarjı bitiren olaylar arasında yer almaktadır. Ancak iPhone 6 4000 mah batarya bu tarz durumlarda dahi şarjınızın uzun süre dayanmasını sağlayarak üründen ekstra verim almanızı sağlamaktadır. iPhone modellerinin öne çıkan özelliklerinden biri de gelişmiş kameralarıdır. 5 megapiksel ön kamera ve 12 megapiksel arka kamera özelliklerine sahiptir. Ön kamera ile görüntülü görüşmelerinizi gerçekleştirmenizin yanı sıra selfie çekimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Arka kamera ile de fotoğraf çekimi ve video kaydında bulunabilirsiniz. 4K çözünürlükte video kaydedebileceğiniz arka kamera ile kaliteli kayıtlar oluşturabilirsiniz. Bu kayıtları oluştururken de iPhone 6 bataryalar ile bataryanızın şarjı kesilmeden uzun süreler kullanıma devam edebilirsiniz. Bu batarya telefonda bulunan lightning portu ile tam doluluğa ulaştırabiliyor. iPhone 6 batarya değişimi sonrası performans ilk günkü performansına yeniden dönmektedir. Deneyimli telefon tamircileri ya da daha öncesinde bu tip batarya değişimi gerçekleştirmiş olan kullanıcıların kolay bir biçimde yapabilecekleri batarya değişimi sonrasında telefonların batarya performansı telefonu ilk satın alınan zamanlardaki kaliteye dönmektedir. Kısa sürede azalan batarya kapasitesi sorunları ile karşı karşıya kalmadan telefonlarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

iPhone 6 Batarya Tavsiye

iPhone 6 Batarya Tavsiye

Lityum İyon ya da Lityum Polimer yapıdaki bataryalar eskimeye yüz tuttuklarında değiştirilebilen yapıdaki ürünlerdir. Telefonu daha uzun süre kullanmayı hedefleyen kullanıcılar tarafından tercih edilen bu işlem ile telefonunuzdan uzun yıllar verim alabilirsiniz. Ancak yeni alacağınız batarya, cihazınız ile uyumlu bir modelde olmalıdır. Bunun yanı sıra üründen yüksek verim elde edilmek istendiğinde orijinal ürünlerin kullanımı son derece önemlidir. iPhone 6 orijinal batarya nasıl anlaşılır? sorusunun cevabına bakacak olursak ürünün yan sanayi üretimi olmadığından emin olunmalıdır. Markasız olan ve içeriği tam olarak bilinmeyen bataryalar orijinal ürünler değildir. Orijinal nitelikteki ürünlerin markası ve içeriği net olarak belirtilmektedir. Bu markasız ve içeriği tam olarak bilinmeyen telefon bataryaları şarj işlemlerinden kısa bir sürede etkilenmekte ve içerisinde bulundurduğu kimyasalların tepkimeye girmesi sonucunda batarya şişmektedir. Bunun yanı sıra bazı eski cep telefonları şarjdayken bataryaya gelen elektrik enerjisini kesme özelliği gösteremeyebilir. Bu durum sonucunda çok akıma maruz kalan bataryalar, verimini kaybedebilir ya da tıpkı yan sanayi ürünlerinde olduğu gibi bataryada şişme meydana gelebilir. Bu sebeple cep telefonlarınızı şarj ederken dikkatli davranmanız bataryanın verimliliğini uzun yıllar yüksek kalitede tutacaktır. Aynı şekilde şarj aletlerinizin de orijinal nitelikte olması bataryanızdan alacağınız verimi artıracak olan bir konudur. Kullandığınız telefonu sadece kendi şarj aletiniz ile şarj etmeniz telefonunuzun ve telefon bataryanızın ömrünü uzatır. Gün içerisinde telefonların şarjının çabuk bitmesi sık karşılaşılan bir problemdir. Bu durum cep telefonu kullanım sıklığı ve bataryanın sağlıklı olup olmaması ile ilişkili bir durumdur. Telefonun sıklıkla kullanılması ve Wi - fi yerine mobil internetin kullanımı şarjı çabuk bitiren durumlar arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra şarjınızın yüzde 10 - yüzde 15 civarlarına düştüğünde telefonu aktif olarak kullanmayı bırakmanız yerinde bir karar olacaktır. Yeni nesil bataryalar, sonuna kadar kullanıldıklarında ömürleri azalabilmektedir. Ayrıca telefonları tek seferde tamamen şarj etmek bataryaların uzun ömürlü olmalarını sağlayan unsurlardandır. Gün içerisinde sürekli şarja takılan ve şarjdan çıkarılan bataryalara oranla tek seferde tamamen şarj edilen bataryalar daha sağlıklı nitelik göstermektedir. iPhone 6 kaliteli batarya şarjınızın uzun süreler bitmeden kullanılmasını sağlar. Bunun yanı sıra telefonunuzun da uzun ömürlü olmasına fayda sağlayarak uzun yıllar aynı telefonu kullanmanıza yardımcı olacaktır.

iPhone 6 Batarya Fiyatları Bütçenize Uygun Seçenekler ile Trendyol'da

iPhone 6 Batarya Fiyatları Bütçenize Uygun Seçenekler ile Trendyol' da

Bataryalar telefonunuzun ömürlerini uzatan ürünler olarak bizi karşılarken sevdiğiniz cep telefonlarınızın da uzun yıllar sizinle birlikte kalmalarını sağlayacaktır. iPhone 6 güçlendirilmiş batarya ile bataryanızdan aldığınız verimi üst düzeye taşıyabilirsiniz. iPhone 6 batarya değişimi son derece kolay olan bir işlemdir. Deneyimli olan bir telefon tamircisinin bu işlemi gerçekleştirebileceği gibi bu işlemi daha önceden gerçekleştirmiş her birey de bu işlemi kolayca gerçekleştirebilmektedir. Ancak siz profesyonel kişilerin yardımı ile bu batarya değiştirme işlemini daha kısa sürede ve daha kısa süreler içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Birkaç dakika gibi kısa bir süre içerisinde yapılabilen batarya değişimi ile telefonunuzu ilk günkü performansı ile kullanmaya başlayabilirsiniz. iPhone 6 batarya performansı yüksek kalitede olan bir üründür. Kaliteli olan iPhone 6 batarya ömrü de uzun olmaktadır. Eski bataryanızı değiştirdikten sonra yeni bataryayı taktığınız ilk andan itibaren telefonunuzu ilk satın aldığınız zamanlardaki kaliteye dönmeniz olasıdır. Ancak bu yeni bataryayı kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalara dikkat ederek kullanım sağlamanız durumunda bataryanızı daha sağlıklı bir biçimde kullanmanız mümkün hale gelmektedir. Telefonunuzu tek seferde şarj ederek, gün içerisinde sürekli telefonunuzu şarja tak çıkar yapmayarak ve şarj yüzdeniz 10 - 15 civarına düştüğünde telefonunuzu etkin bir biçimde kullanmayı bırakmanız sonucunda bataryadan elde edebileceğiniz verim üst düzeyde olacaktır. Bunlara ek olarak telefonunuzun bataryası tamamen şarj olduktan sonra hala şarjda takılı bırakmamanız da bataryanızın daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. iPhone batarya, genelde yüksek mAh değerine sahip olan bataryalardır. 4000 mAh, 3000 mAh gibi değerlere sahip olan bataryalar arasında yine yüksek değerli olarak değerlendirilen iPhone 6 batarya 2850 mah da yer almaktadır. iPhone 6 batarya yorumları genel anlamda olumlu niteliktedir. Ürünü satın alan kişiler, genelde diğer kişilere almaları konusunda öneride bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yüksek puan ve değerlendirilmeler yapılmaktadır. iPhone 6 batarya fiyatları ile de yüz güldüren bir unsurdur. Bütçeye uygun fiyatlar ile satışa sunulan bu ürünleri Trendyol güvencesi ile satın alabilirsiniz. Bataryalar orijinal nitelik göstermekle birlikte makul fiyatlar ile satışa sunulmaktadır. Kolay bir biçimde sepetinize ekleyerek satın alma işlemlerinizi tamamlayabileceğiniz ürünlere sahip olabilirsiniz. Bütçenize uygun fiyatlar ile yeni bataryanıza kavuşabilirsiniz.

Yukarı Çık