Koltuktaki Lekeler Nasıl Çıkar?

Koltuktaki Lekeler Nasıl Çıkar?

Koltuğunuz evinizi yansıtan en önemli unsurlardan birisidir, fakat zaman zaman koltuğun üzerine ufak tefek şeyler dökülebilir ve bunlar da leke oluşturabilir. Koltuk lekesi görünümü hoşunuza giden bir görüntü olmayabilir, bu yüzden koltuk lekesi çıkarıcı ürünler araştırarak size en uygun olan ürünü bulup koltuğunuzda oluşan lekeleri çıkarabilirsiniz.

Koltuk Lekesi Çıkarıcı Çeşitleri Nelerdir?

Koltuk Lekesi Çıkarıcı Çeşitleri Nelerdir?

Koltuğunuza istemeden çay, kahve ya da başka şeyler dökülebilir ve hemen internete “Koltuk lekesi nasıl çıkar?” yazabilirsiniz. Koltuk lekesi çıkarıcı ürünleri araştırarak da koltuk lekelerinizi bu ürünler sayesinde kolaylıkla çıkarabilirsiniz. İlk olarak arap sabununu deneyebilirsiniz. Arap sabunu koltuk lekesi çıkarmadan oldukça etkili bir sabundur. Eğer koltuğunuzda oluşan lekeyi arap sabunu ile çıkarmak istiyorsanız, biraz ılık suda arap sabununu eritin ve bir bez yardımı ile koltuğunuzdaki lekeyi silin.

Bunun dışında koltuğunuzda oluşan lekeleri sirkeli su veya karbonatlı su ile temizleyebilirsiniz. Eğer koltuğunuzda basit lekeler oluşmuşsa sodalı su hazırlayarak lekelere anında müdahale edebilirsiniz. Böylelikle evinizde kolayca koltuğunuzdaki lekeyi temizlemiş olursunuz. Ayrıca, üzerine beyaz sabun sürerek de lekeleri oldukça kolay bir şekilde geçirebilirsiniz. Eğer evdeki malzemeleri kullanmak istemiyorsanız, dışarıda satılan koltuk temizleme ürünlerini de deneyebilirsiniz. Marketlerde ya da internette kolayca bulabileceğiniz bu ürünlerle de koltuklarınızı temizleyebilirsiniz.

Koltuk Lekesi Çıkarıcı Sprey Pratik midir?

Koltuk Lekesi Çıkarıcı Sprey Pratik midir?

Koltuk lekelerinizi çıkarmak için evde hazırlayabileceğiniz birkaç alternatif yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden çok daha pratik bir yöntem arıyorsanız o da koltuk lekesi çıkarıcı sprey edinmeniz olacaktır. Koltuk lekesi çıkarıcı spreyler ile sadece birkaç saniyede koltuğunuzda oluşan lekeleri çıkarabilir ve oluşan kirliliği geçirebilirsiniz. Koltuğunuza çay, kahve ya da başka maddelerin dökülmesi ile koltuğunuzda oluşan lekeler can sıkıcı olabilmektedir. Fakat koltuk lekesi çıkarıcı sprey ile bu sorunlarınızı dert etmenize gerek kalmıyor.

Koltuk lekesi çıkarıcı spreyinizi internetten kolayca sipariş edebilirsiniz. Bu spreyi sadece evinizde kullandığınız koltukta değil arabanızdaki koltuklara da uygulayabilirsiniz. Zorlu kirleri oldukça kolay bir şekilde çıkarmanıza yarayan bu koltuk spreyleri günlük hayatınızda böyle bir sorunla karşılaştığınızda oldukça rahat bir şekilde çözmenizi sağlayacaktır. Leke çıkarıcı koltuk spreyleri aynı zamanda taze olan lekeleri değil kurumuş ve derinlemesine işlemiş lekeleri çıkarmada da oldukça etkilidir. Koltuk leke çıkarıcı sprey aldıktan sonra spreyi lekeli bölgeye sıkın ve 5 dakika bekledikten sonra bir bez yardımıyla lekeyi silin.

Koltuk Lekesi Çıkarma Yöntemleri

Koltuk Lekesi Çıkarma Yöntemleri

Koltuk lekesi çıkarmanın birden fazla yöntemi vardır ve oldukça kolaydır. Bunlardan ilki belirli bazı sabunlar yardımı ile lekeli bölgeyi silmektir. Örneğin, arap sabunu ya da beyaz sabun gibi sabunlar leke çıkarmada etkili olabilmektedir. Arap sabununun en büyük özelliği ise mikropları kolayca öldürebilmesidir. Arap sabununu ovalayarak uygulamanız önerilir.

Koltuktaki lekeleri çıkarmanın bir diğer yöntemi ise sirkeli sudur. Sirkeli su ile temizlemek istiyorsanız bölgeye sirkeli sulu bezinizi silerek uygulayabilirsiniz. Böylelikle bakterileri yok etmiş olacaksınız. Bölgeye bulaşık tableti dökmek de lekeyi temizlemede yardımcı olacaktır. Fakat bu işlemleri yaparken koltuğunuzun kumaşının cinsine dikkat edin ve uygun olan seçeneği de ona göre belirleyin aksi takdirde koltuğunuzda renk açılmaları meydana gelebilir. Koltuk leke çıkarma işleminin en pratik ve hızlı yolu ise koltuk leke çıkarıcı sprey edinmektir. Siz de Trendyol’dan kendinize en uygun koltuk leke çıkarıcı spreyinizi bulabilir ve kolaylıkla temin edebilirsiniz.