"

Oval Halı

" araması için 21701 sonuç listeleniyor

Oval Halı

Oval Halı

Halılar, parlak renkleri, ilginç zikzaklı desenleri ile mekanların güzelliğini vurguluyor. Oval halı seçenekleri bulunduğu yere samimi bir dekorasyon sağlıyor. Ayrıca, kolay temizlenebilir özelliği ile birçok mekanda kullanım imkanı sunuyor. Çok çeşitli desenleri, dijital baskılı modelleri ile oval halı seçenekleri kullanıldığı her mekana çok yakışıyor. Antrede minimum sayıda mobilya bulunuyor. Bu yüzden, zikzak tasarımlı, soyut motifli oval halı modelleri ile antreyi koordine etmek heyecan verici bir görünüm ortaya çıkarıyor. Zaten çok canlı renklerle süslenmiş çocuk odaları için nötr renkli oval halı seçenekleri mükemmel seçimler sunabiliyor. Tasarımlarında genellikle soft renklerin tercih edildiği mutfak dolaplarının güzelliğini geometrik desenli, çok renkli ya da mutfak temalı olan oval halılar ile ortaya çıkarmak mümkün oluyor. Leke direnci yüksek ve temizlenmesi kolay halılar mutfaklar için ilk tercihlerden oluyor. Banyo halılarında turkuaz ve pembe tonları ekstra temizlik ve ferahlık hissi sağlıyor. Ayrıca mutfak ve banyolara özel olarak tasarlanmış uzun oval halı seçenekleri olası ev kazalarının önüne geçmeye yardımcı oluyor. Kalın kumaşla üretilmiş oval püsküllü halı modelleri, yoğun insan trafiğinin bulunduğu iş merkezleri girişleri için ideal görüntüyü ve dayanıklılığı garanti ediyor. Ayrıca kalın oval halılar ses geçirgenliğini azalttığı için çalışma alanlarında da kullanıma uygun bulunuyor. Yemek odası gibi daha az kullanılan alanlarda nötr renklerle tasarlanmış düz dokuma oval halı modelleri hem şıklık hem de yumuşaklık sağlıyor.

Mekana Göre Oval Halı Seçiminin İpuçları

Oval halı daha rahat bir his yaratmak için ayak altına bir yumuşaklık bir lüks sunuyor. Bir alana sıcaklık ve ilgi katmanın en kolay yolu, orayı tamamlayıcı bir oval halıyla süslemekten geçiyor. Oval halı mekanın hissini ve şeklini tamamen değiştiriyor. Bu sebeple oval halı seçiminin iyi yapılması gerekiyor. Oval halı seçerken boyut, doku, desen, renk ve şekillerin mevcut mobilyalarla doğru koordine edilmesi mekan şıklığına ivme kazandırıyor.

Oval halı seçiminde renkleri ve desenleri düşünmeden önce, halının malzemesine karar vermek gerekiyor. Malzeme seçimi belirlemek için ‘oda ne için kullanıyor?’, ‘ne sıklıkla kullanılıyor?’, ‘evcil hayvanlar ve çocuklar kullanıyor mu’ ‘dinlenmek için mi yoksa banyo ve mutfak gibi alanlarda mı kullanılacak?’ sorularını sormak gerekiyor. Çocuk odası için halı seçiminde leke tutmayan, temizlenmesi kolay hatta oval yıkanabilir halı tercih edilmesi rahatlık sağlıyor. Banyoda özellikle kaydırmaz özellikteki halıların kullanılması ev kazalarının önüne geçilmesine yardımcı oluyor. Dinlenme bölgeleri için ise seçilecek kalın tabanlı oval halılar ses yalıtımı sağlıyor.

Oval halı seçiminde doğru boyut da büyük önem arz ediyor. Çok büyük boy halılar mekanı daraltabiliyor. Doğru boy seçiminde odanın tasarımının da hesaba katılması gerekiyor. Oturma alanını diğer bölgelerden ayıran bir salon oval halısı hem temizlik açısından kolaylık sağlıyor hem de mekan şıklığını zenginleştiriyor. Örneğin orta büyüklükteki mobilyalarla, 120x180 oval halı, daha büyük mobilyalarla 160x230 oval halı kullanılması oturma grubu şıklığına katkıda bulunuyor.

Oval Halı Seçiminde Renkten Korkmayın!

Renkli ve desenli oval halı modelleri her stile uygun olacak şekilde üretiliyor. Ayrıca desenli oval halılar ufak yıpranma, aşınma ve küçük lekeleri gizliyor. Dar alanların geniş gözükmesine yardımcı oluyor. Kullanıldığı mekanları canlı renkleriyle keyifli kılıyor. Oval halı tasarımındaki renkler görenleri iyi hissettiriyor. Dekorasyonda kırmızı tonları enerji, turuncu tonları ise biraz dingin bir enerji veriyor. Parlak renklerdeki meyveleri içeren halılar mutfak dekorasyonunu canlandırıyor. Oyun ve misafir odaları oval halı tercihlerinde sarı tonlarının hakim renk olarak seçilmesi, neşeli bir atmosfere destek oluyor. Yeşil renk doğayı, yenilenmeyi ve sağlığı simgelediği için yatak odası ve salon dekorasyonuna çok yakışıyor. Mavi gökyüzü ve denizi temsil etmesiyle yatıştırıcı renkler arasına giriyor. Sadakati, güveni ve bilgeliği temsil ediyor. Bu yönleriyle her odadaki oval halı seçiminde tercih edilebilecek renkler arasında yer alıyor. Genç odalarındaki oval halı seçiminde mor, gücü ve başarıya giden motivasyonu artırıyor. Siyah, gücü, gizemi çağrıştıran enerji ile bağdaştırılıyor. Doğru koordine ile zarafetin sembolü olabiliyor. Bu sebeple yemek odasındaki oval halı seçimine zarif bir dokunuş sağlıyor. Beyaz, temizlik ve masumiyet hissi veriyor. Herhangi bir kusuru açıkça gösterebileceği için mükemmelliğin rengi addediliyor. Bu sebeple beyaz rengin hakim olduğu mobilyalarla birlikte beyaz oval halı seçimi dekorasyona şıklık katıyor. Nötr renkler olduğu için, bej ve gri tonlarındaki oval halı seçimi her odadaki çeşitli renklerle kolay koordine olabiliyor.

Oval Halıların Diğer Modellerle Koordinasyonu

Halılarda doğru şekli tercih etmek gerekiyor. Sekizgenden dikdörtgene, kareden ovale kadar birçok farklı şekillerde halı üretiliyor. Her oda benzersiz, bu yüzden farklı şekillerde halı seçimi yapılması gerekiyor. Halılar şekillerine göre işlevsellik de gösteriyor. Halı alışverişi yapmadan önce en yaygın stiller hakkında bilgi sahibi olmak gerekiyor.

Kare odalardaki alanı kaplamak için kare halılar tercih ediliyor. Üzerine ayrıca oval halı yerleştirilerek ekstra bir dekorasyon sağlanabiliyor. Koruyuculuğu, soğuk geçirmezliği, ses yalıtımı gibi durumlarda iki halının kombine edilmesi halı özelliklerini ikiye katlıyor. Dikdörtgen halılar geniş alanlarda tüm zemini kaplayarak mekanı geniş gösteriyor. Oval halı seçenekleri ile koordine edildiğinde mekana bir derinlik kazandırıyor.

Yuvarlak ve oval halı evlerin her yerinde kullanılabilmesi ile dekorasyonun en önemli tamamlayıcıları arasına giriyor. Mutfaklarda, yemek odalarında, çocuk odalarında ve salonlarda kullanılabiliyor. Ayrıca her mekanın bir bölümünü ayıracak vurgu parçası olarak da kullanılabiliyor. Oval halı samimiyet köşesinin bir sembolü olarak karşımıza çıkıyor. Büyük salonlarda yemek yeme köşesine özellikle yemek masasının altına serilen oval halı yemek bölümünün ayrıcalıklı kılınmasını sağlıyor. Aynı sebeple çocuk odalarında bir oyun köşesi ayrılması da mümkün oluyor. Oval halı eğlencenin, rahatlığın ve samimiyetin bir simgesi oluyor. Oval halı diğer halı modelleriyle kolaylıkla koordine olabiliyor. Büyük dikdörtgen halıların üstünde hem ayrıcalık hem de şıklık yaratmak için kullanılıyor. Taşımasının ve temizliğinin kolay olması oval halıyı alternatiflerinden ayrı bir yere koyuyor. Bugün salonda kullanılan oval halı başka bir gün başka bir odada kolaylıkla kullanılabiliyor. Hem serildiği her yere yakışıyor hem de boyutlarıyla her yere sığabiliyor. Diğer halı türlerine göre çok daha fazla renkli, desenli, şekilli modelleriyle her yere yakışacak bir oval halı seçeneği bulmak mümkün oluyor.

Oval Halı Nerede Kullanılır?

Oval halı bulunduğu yere yumuşaklık ve samimiyet katıyor. Yuvarlak bir oda, dairesel bir tavan detayı olan yerlerde oval halı çok şık görünüyor. Oval yemek masası ve sehpa, kavisli kanepe, oval avize, kavisli mobilya oval bir halının tamamlayıcısı oluyor. Tasarımcılar oval halıyı bir odanın geniş görünmesi için tercih ediyorlar. Ancak, oval halı duvarlardan uzakta kullanılırsa daha şık bir görüntü sunuyor. Çünkü oval halı odanın bir bölümünü odak noktası yapıyor. Kare duvarlar ve dar alanlarla ilginç bir zıtlık oluşturuyor. Oturma odasında bir oturma grubunu tamamlamak için odak noktası oluşturan 6 metrekare oval halı iyi bir tercih oluyor. Oval halının bu gibi durumlarda dikkat çekilmesi gerekilen noktaların tam ortasına yerleştirilmesi gerekiyor. İç mimarlar tarafından oval halının mobilyaların dışında, orta sehpanın altında konumlandırılması öneriliyor. Çünkü, mobilyalar halı kenarına dayandırılınca daha şık bir görüntü sunuyor.

Yemek odalarında oval halı kullanımında halının büyüklüğü en önemli detaylar arasında gösteriliyor. Sandalyelerin halının kenarlarına takılmaması gerekiyor. Doğru ölçü için oval halının masadan biraz daha büyük olması gerekiyor. Oval masaların oval halıyla koordine edilmesi şıklık sunuyor. Oval halı yuvarlak masayla da kullanılabiliyor. Ancak şekillerin birbiriyle çatışmaması için oval halının masadan daha büyük seçilmesi gerekiyor. Yatak odası oval halı modelleri, yatağın her iki tarafında da şık bir zemin oluşturuyor. Ya da yatağın her iki tarafına yumuşaklık sağlıyor. Her iki durum için de halının yatağa yakın, boyutlarının da yatakla örtüşmesi öneriliyor. 80x150 oval halı yatak odasına şıklık katıyor. Büyük boy çift kişilik yataklarda yatağın her iki tarafına küçük boy şık iki küçük oval halı yerleştirilmesi yatak odası rahatlığını destekliyor. Tercihe bağlı olarak yatağın ayak kısmına da oval büyük halı ile şıklık kazandırmak mümkün oluyor. Çocuk odasında oval halı iyi bir oyun alanı ayırmak için güzel bir seçenek sunuyor. Ayrıca bebek odasında bebek yatağına ve anne koltuğuna bir köşe oluşturmak için çok uygun bir alan oluşturuyor. 4 metrekare oval halı çocuk ve bebek odalarında uygun bir odak alan oluşturabiliyor. Antre dekorasyonuna eklenen oval halı antre dekorasyonunu canlandırıyor. Özellikle zıt renkli, şık modeller ile antrenin daha geniş, güzel ve modern görünmesini sağlıyor.

Banyo Ve Mutfaklarda Oval Halı Zemini Koruyor

Banyo oval halı kullanılması için en önemli yerlerden biri olarak görülüyor. Özellikle kaymaz taban oval halı, mutfak ve banyo kullanımına uygun olacak şekilde üretiliyor. İşlevsel olarak, oval halı paspas modeli banyoda duştan gelebilecek suyu emmeye yardımcı oluyor. Banyo zeminini fazla sudan uzak tutarak kaymayı önlüyor Suyu emerek banyo zeminini küften koruyor. Genellikle yıkanabilir modellerden üretiliyor. Oval halı mutfak adası ve tezgahların arasındaki dar alanları doldurmak için kullanılıyor. Çok renkli ve desenli oval paspas halı modelleri küçük mutfakları geniş göstermeye yardımcı oluyor. Oval halı kolay temizlenebiliyor. Bu sebeple, mutfakta oluşabilecek yağ ve kir lekeleri dert olmaktan çıkıyor. Mutfakta yemek hazırlarken, tabakları süslerken yumuşak ve sıcak bir zemin imkanı sağlıyor.

Temizliği kolay olacağı için mutfak, çocuk odası ve antrede genellikle ince halılar tercih ediliyor. İnce halılar kolay yıkanabiliyor. Ayrıca boydan boya kalın halıyla döşenmiş yerlerde yemek köşesi gibi alanları diğer alanlardan şıklıkla ayırmak için ince oval halı seçilebiliyor. Oval halı modelleri rahat taşınabiliyor. Bu sebeple yaz sıcaklarında kalın modeller kaldırılabiliyor ve oval yazlık halı modelleri rahatlıkla dekorasyona eklenebiliyor.

Oval Halı Model Ve Fiyatları

Oval halı fiyatları halının boyutuna, modeline, halı yapımında kullanılan materyale göre farklılık gösteriyor. Banyo ve mutfaklarda sabit durması ve ev kazalarını önlemesi amacıyla oval kaymaz halı tercih ediliyor. Bu halılar genellikle 2’li banyo ve lavabo önü olarak set halinde üretiliyor. Çoğu yıkanabilir olarak üretilen bu modeller antibakteriyel özellik taşıyor. Canlı renk ve çeşitleriyle banyolar için şıklık vadediyor. Genellikle kolay temizlenebilir polyester ve pamuklu modeller üretiliyor. Bu modeller çamaşır makinesinde 30 derecede hassas programda yıkanabiliyor. Oval yıkanabilir halı çeşitleri farklı desenlerle, dijital baskılı ve çok renkli şekillerde sunuluyor. Pudra, mor, mavi, turkuaz oval halı banyolara çok yakışıyor.

Oval saçaklı halı modelleri yatak odası şıklığında ilk tercihler arasına giriyor. Genellikle yatak başlığı ve perdelerle koordine ediliyor. Renk tercihinde soft renkler ön plana çıkıyor. Yatak odalarında sadelikten yana olanlar pembe oval halı seçeneklerini çok seviyorlar. Çocuk odası oval halı seçiminde çok renkli ve dijital baskılı modeller tercih ediliyor. Antre oval halı modellerinde renkli, zikzak desenli modeller antrenin alanını geniş gösteriyor. Özellikle dijital baskılı, dekoratif oval yolluk halı modelleri ve renkleriyle antreye çok yakışıyor.

Son Derece Şık Hasır Oval Halı Modelleri

Hasır suya, kire ve neme çok dayanıklı bir materyal olduğu için salonun her yerinde her mobilyada kullanılabiliyor. Hasır oval halı balkonlar için çok ideal özellikler taşıyor. Özellikle hasır sandalyeler ve puflarla hasır şıklığını görsel bir şölene dönüştürmek mümkün oluyor. Oval jüt halı da aynı özellikleri taşıyor. Aşınmaya karşı çok dayanıklı olduğu için evin her yerinde kullanıma uygun oval halı seçenekleri arasına giriyor ancak nemli alanlarda tercih edilmiyor. Çünkü, jüt bitkisinden üretiliyor. Anti alerjik özellik taşıyor. Evlere rustik bir şıklık veriyor. Bitkilerden üretildiği için makinede yıkanmaması gerekiyor. Ancak ıslak bez yardımıyla kolaylıkla temizlenebiliyor. Oval koridor halı modelleri arasında jüt halılar şıklıklarıyla iyi bir alternatif oluşturuyor.

Renkli oval halı modelleri oturma grubuyla uyum sağlıyor. Balkon kenarlarına, tv ünitesi önüne ve yemek masasının altına pudra oval halı modelleri çok yakışıyor. Çok renkli mobilyalarla döşenmiş salonlarda nötr renkli halılar ön plana çıkıyor. Oval gri halı, çok renkli koltuklarla ve perdelerle çok iyi bir uyum yakalayacağı için dekorasyonda sıklıkla tercih ediliyor. Gri renk zarif bir görüntü sunuyor. Parlak gri seçeneklerle zeminin gümüş parlaklığında olması sağlanıyor. Hem de kiri, tozu ve lekeleri gizliyor. Açık renk zemin için koyu gri modeller tercih edilebiliyor ancak zemin koyu renk ise açık gri oval halının kullanılması öneriliyor.

Oval Halı Örtüsü Sayesinde Halılarınız Tertemiz Kalsın

Halı örtüsü yumuşak kumaşlardan yapılıyor. Halıların temiz kalmasını sağlıyor. Lastikli kolay kullanım özellikleri sebebiyle herkes tarafından tercih ediliyor. Her renk ve desende üretiliyor. Özellikle çocuk odalarında, mutfakta halıya bir şeyler dökülmesi riski olan her yerde tercih ediliyor. Antibakteriyel olarak üretilen halı örtüleri kolaylıkla yıkanıp kurutulup tekrar kullanıma hazır hale getirilebiliyor. Özel üretimleriyle halı örtüleri, halıların nefes almasını sağlıyor. Eskiyen halıları tamamen kaplıyor ve yıpranan yerlerin gizlenmesine yardımcı oluyor. Örtüler halıları tam olarak kavrıyor ve potluk yapmıyor. Tamamen kavrama özellikleri sayesinde elektrik süpürgesiyle süpürme işlemi sırasında herhangi bir sorun yaşanmıyor. Bu sayede dışarıdan bakıldığı zaman bir halı örtüsü kullanıldığı fark edilmiyor. Yeni alınan halıların çabuk yıpranmasını da önlüyor.

Halı örtüsü satın alınacağı zaman halının ölçülerinin iyi belirlenmesi gerekiyor. Doğru olmayan ölçüdeki halı örtüsü potluk yapıyor ya da halıyı doğru kavrayamıyor. Kumaş çeşidinin kullanım yerine göre özel olarak seçilmesi gerekiyor. Mutfakta, çocuk odası ve yemek odası gibi yerlerde kullanılacak örtülerin leke tutmaz özellikte olması rahat temizlik için yardımcı oluyor. Halı örtüleri dekoratif değişikler yapma avantajı da sağlıyor. Zaman zaman evde değişiklik yapmak isteyenler için değişik renk ve model seçenekleri sunuyor.

Birbirinden Güzel Oval Halı Çeşitleri Trendyol’da

Geniş ürün yelpazesiyle Trendyol, birbirinden farklı yüzlerce oval halı seçeneğini bir arada sunuyor. Ev dekorasyonunuza ve ihtiyacınıza uygun oval halı marka ve modellerini Trendyol’da tüm detaylarıyla inceleyebilir, birbirleriyle karşılaştırıp kendinize en uygun olanını seçebilirsiniz. Trendyol’un birbirinden avantajlı fırsatlarından da yararlanabilirsiniz. Seçtiğiniz ürünü hemen sipariş vererek güvenli alışveriş ve hızlı teslimat seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Dilediğiniz modeli sepetinize ekleyin, benzersiz bir alışveriş deneyimi yaşama fırsatını yakalayın!