"

Halı & Kilim & Paspas

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor

Halı&Kilim&Paspas

Ev dekorasyonunun en önemli parçalarından olan halı, kilim ve paspas modelleri, göz alıcı tasarımları ve detaylarıyla tüm beğenilere hitap ediyor. Ev tekstili ürünleri içerisinde önemli bir yere sahip olan halı seçenekleri, mükemmel desen ve dokuma özellikleri sunuyor. Yaşam alanlarında sıklıkla kullanılan kilim ve paspas modelleri de estetik tasarımları, canlı renkleri ve her ihtiyaca cevap veren ebat ölçüleri ile büyük ilgi görüyor. Trendyol ev tekstili kategorisi size pek çok ürün seçeneği sunuyor. Kategoride yer alan halı, kilim, yolluk ve paspas modellerini inceleyebilirsiniz.

Ev Tekstili Kategorisindeki Halı Modelleri

Ev dekorasyonunun önemli bir unsuru olan halı çeşitleri, işlevsel özellikleriyle öne çıkıyor. Isınmaya katkı sağlayan halı modelleri kullanıcılarına çok farklı tasarım özellikleri sunuyor. Desenleri, üretildikleri dokuma özellikleri, renkleri, boyutları ile her beğeniye ve ihtiyaca cevap veriyor. Günümüz ev dekorasyonunda küçük ebatlı halılar daha çok tercih ediliyor. Özellikle modern tarzda döşenen yaşam alanlarında, zemini kaplamayan ve geometrik desenler içeren halı modelleri yer alıyor. Klasik tarza sahip olan mekanlarda ise büyük ebatlı ve klasik desenli halılar tercih ediliyor. Vintage halı modelleri ile çiçek motifli halı çeşitleri bu amaca hizmet ediyor. Çok beğenilen halı seçenekleri arasında yer alan Shaggy halı modelleri; göz alıcı renkleri, desen ve tasarım özellikleriyle evinize hoş bir tarz katıyor. Çocuk odaları için özenle tasarlanan ve en uygun dokuma özellikleriyle üretilen çocuk halısı modelleri ise canlı renkler içeriyor. Kız ve erkek çocukların ilgi alanlarına uygun figürler taşıyan çocuk halıları kaydırmaz taban özellikleriyle öne çıkıyor.

Halı Örtüsü Seçenekleri

Değerli halıları kirlenmeye ve yıpranmaya karşı koruyan halı örtüsü çeşitleri, sundukları renk ve desen özellikleriyle dikkat çekiyor. Yumuşak dokuya sahip olan halı örtüleri halınızı koruyor. Aynı zamanda kayma, toplanma ve tüylenme yapmıyor. Genellikle kenarları lastikli olduğu için halıları tamamen kavrıyor. Nefes alan yapı sayesinde halılarınız da nefes almaya devam ediyor. Halı örtülerinizi çamaşır makinesinde yıkayarak kolayca temizleyebilirsiniz.

Dikkat Çeken Kilim Modelleri

Ev tekstili kategorisinde sunulan kilim modelleri, renkleri ve desen özellikleriyle göz dolduruyor. Çift taraflı kullanılan makine dokuması kilimler; pamuk, polyester ve viskon dokuma özelliği ile üretiliyor. Genellikle geri dönüşüm tekstil ürünü olan kilim modelleri, çamaşır makinesinde yıkanıyor ve akrilikten üretilen modeller ise kurutma makinesinde kurutulabiliyor. Modern tasarımlı kilimlerin yanında geleneksel tasarım özellikleri sunan kilim modelleri de bulunuyor. Kilim çeşitleri; evlerin oturma odası, banyo, mutfak ve antrelerinde rahatlıkla kullanılıyor. Çok özel tasarımlar sunan bazı modeller, salonlarda bile kendine yer buluyor. Kilimler, ince olmaları ve kolayca temizlenebilmeleri sayesinde evin her alanında kullanılan ürünler arasında yer alıyor. Halı kullanmayı sevmeyen veya yaz mevsiminde daha ince zemin dokumaları tercih edenler için en ideal seçenek olmayı başarıyor.

Muhteşem Tasarımlı Paspas Çeşitleri

Kapı önü paspası, banyo ve mutfak paspası, dekoratif paspas gibi çeşitleri olan paspas seçenekleri; ilgi çekici dokuma, tasarım ve renk alternatifleriyle öne çıkıyor. Halı, kilim ve benzeri dokuma özellikleri ile üretilen modellere pelüş paspas çeşitleri de ekleniyor. Kapı önü paspasları, ayakkabıların altında biriken kirleri temizlemeye yarayan ürünler oldukları için sert bir malzemeden üretiliyor. Sert kıllı ve kaymaz tabanlı ürünler daha çok tercih ediliyor. Banyo, mutfak ve diğer yaşam alanları için tasarlanan ürünler ise yumuşak dokumaları ve muhteşem tasarım özellikleriyle dikkat çekiyor. Paspaslar, bazen de halı ve kilimlerin tamamlayıcı parçaları olarak kullanılıyor. Trendyol, ev tekstili kategorisinde size pek çok halı, kilim ve paspas modeli sunuyor. Evinizin dekorasyonuna uygun modelleri kolayca satın alabilirsiniz.

Halı Neyle Silinir?

Halı silmek için kullanabileceğiniz malzemeler arasında ilk sırayı halı şampuanı alır. Derinlemesine temizlik sağlayan özel maddeler içeren bu ürünler genellikle suyla karıştırılır ve köpürtülerek yüzey üzerine uygulanır. Kötü kokuların giderilmesi amacıyla tercih edilen bir diğer alternatif ise sirkedir. Karbonat, halının üzerindeki lekelerin çıkarılması için kullanılabilir. Biraz karbonat su ile karıştırılarak macun kıvamına getirilip leke oluşan bölgelere sürülebilir. Bir diğer seçenek olan bulaşık deterjanları yağlı kirleri çözmek için etkilidir ve halının üzerindeki inatçı lekeleri çıkarmaya yardımcı olabilir. Yaygın metotlar arasında su ve deterjan karışımı bulunur. Bu karışım, halının kirlilik derecesine göre ayarlanabilir. Sabunlu suyu halının üzerine uygulayarak bir sünger yardımıyla ovulduktan sonra bol suyla durulamak son derece etkili bir yöntemdir. Dilediğiniz seçeneği tercih ederek halılarınızı silebilir, yaşam alanında hijyen sağlayabilirsiniz.

Halı Çeşitleri Nelerdir?

Halılar, farklı malzemelerden ve değişik tekniklerle üretilen pek çok çeşide sahiptir. Tufting alternatifler, genellikle makineyle üretilen ve düğümlü yapıya sahip türlerdir. Bu halıların üzerindeki desenler genellikle dokulu ve kabarık olur. İki yüzeyi de aynı görünüme sahip ince, sert bir halı türü olan kilim modelleri, el dokuması olarak yaygın şekilde üretilir ve geometrik desenlere sahiptir. Shaggy halılar, uzun havlu lifleri ile karakterize edilen kalın ve yumuşak bir türdür. Sıcaklık sağlaması nedeniyle özellikle kışın tercih edilir. Hooked seçenekler, el yapımı bir halı türüdür ve yüzeyi küçük döngülerden oluşan bir yapıya sahiptir. Berber halısı olarak tabir edilen modeller, dokuma yerine sürekli döngülerin kullanılması ile üretilir. Dayanıklı olduğu için ofislerde tercih edilir. El yapımı modeller, geleneksel yöntemlerle ve doğal malzemeler kullanılarak üretilir. İşlemeli, desenli ve oymalı çeşitler arasından ihtiyacınıza uygun modeli temin edebilirsiniz.

Kilim Çeşitleri Nelerdir?

Farklı bölgelerde ve kültürlerde üretilen, geleneksel dokuma tekniğine sahip kilimlerin birçok çeşidi vardır. Yaygın şekilde kullanılan Anadolu kilimleri, Türkiye'nin farklı bölgelerinde dokunur ve her bölgenin kendine özgü desenleri, renkleri vardır. İran'da üretilen ve dünya genelinde tanınan Pers kilimleri el işçiliği ile yapılır ve genellikle güzel geometrik desenler ile bilinir. Gürcistan, Azerbaycan ve Ermenistan gibi Kafkasya bölgesinde üretilen kilimlere ise Kafkas kilimi adı verilir. Üzerinde canlı renkler ve geometrik desenler kullanılır. Türkmen kilimleri, Orta Asya'daki Türkmenistan, Özbekistan ve Kazakistan gibi ülkelerde üretilir. Bu kilimler üzerinde de özellikle geometrik desenler ve genellikle kırmızı renk hakimdir. Sentez kilim modelleri, geleneksel ve modern tasarımların sentezlenmesi ile oluşan yeni nesil seçeneklerdir. Geleneksel teknikleri kullanarak modern tasarımlar yaratılır. Dilediğinizi tercih ederek ev dekorasyonunda değerlendirebilirsiniz.