placeholder
"

Şans Bilekliği

" araması için 5847 sonuç listeleniyor

Şans Bilekliği

Şans Bilekliği

Şans bileklikleri, stilinizi tamamlamak için harika bir aksesuar olarak sıkça tercih ediliyor. Hem kadınların hem de erkeklerin severek kullandığı şans bileklikleri pozitif enerji ve şans getirdiği inancı ile dikkat çekiyor. Dilek dilemek, çaput bağlamak, şans sembollerini üzerimizde taşımak uzun yıllardan beri sürdürülen bir gelenek. Bu yüzden şans bileklikleri hem bu geleneği yaşatmak hem de evrene pozitif enerji göndermek için büyük önem taşıyor. Zevkinize göre farklı renklerde ve modellerde çok sayıda şans bilekliği seçeneği bulunan Trendyol’da, en beğendiğiniz bilekliğe avantajlı fiyatlar ve kampanyalar sayesinde sahip olmanız çok kolay. Üstelik şans bilekliği hediyelik olarak da sevdiklerinize verebileceğiniz çok güzel bir takı. Trendyol sayesinde tüm şans bilekliği modellerini inceleyebilir, karşılaştırabilir ve en beğendiğinizi satın alabilirsiniz.

Şans Bilekliği Çeşitleri

Şans bileklikleri, farklı tarzlara ve bütçelere hitap eden çok geniş bir yelpazede beğeninize sunuluyor. Altın ve gümüş gibi değerli madenlerden yapılan şans bileklikleri, ince işçilikleri ve zarif görünüşleri ile öne çıkıyor. Aynı zamanda şans bilekliği ip, deri,süet ve çelik benzeri malzemelerden de yapılabiliyor. En sevilen şans bileklikleri arasında doğal taşlardan yapılan ve stresi azaltma, negatif enerjiyi alma gibi etkileri olan bileklikler de bulmanız mümkün. Giyim tarzınıza göre seçebileceğiniz sade bileklikler olduğu gibi üzerinde renkli ve parlak şans motifleri bulunan pek çok bileklik çeşidi de var. Her bir şans bilekliğinin anlamı farklı olduğu için sahip olduğunuz bileklik manevi değer de kazanıyor.

Rengarenk Şans Bileklikleri

Birbirinden canlı renkleriyle ipli şans bilekliği çeşitleri, hem bileklik hem de halhal olarak kullanılabiliyor. Tek renk bir ipin üzerine, gökkuşağı gibi renkli iplerin bağlanmış olduğu ipli bileklikler zamansız bir stil kazanmanıza yol açıyor. Şans getiren bileklikleri kolunuza bağlarken, gerçekleşmesini istediğiniz bir dileği aklınızdan geçirmelisiniz. Eğer şans bilekliğinizin ipleri zaman geçtikçe sökülmeye başlarsa, dileğinizin gerçekleşeceğine inanılıyor. İpli şans bilekliklerini tek tek kullanabileceğiniz gibi, değişik renklerdeki bileklikleri bir arada da takabilirsiniz. Aynı zamanda renkli ipli şans bileklikleri, diğer aksesuarlarınıza da çok güzel uyum sağlıyor ve kendinizi yansıtmanıza yardımcı oluyor. Üstelik ipli şans bileklikleri, ayak bileklerinize takarak kullandığınızda da sade ancak göz alıcı bir hava yaratıyor.

Şans Bilekliklerinin Anlamları

İpli şans bilekliklerinin her birinin farklı bir anlamı bulunuyor. Bu yüzden şans bilekliklerinizin rengini gerçekleşmesini istediğiniz dileğe ve hayallerinize göre seçebilirsiniz. Ayrıca şans bileklikleri arkadaşlarınıza ve ailenize iyi dileklerinizi aktarmak için de çok iyi bir yol. Kırmızı şans bilekliği, renginden de anlaşıldığı gibi aşkı ve sevgiyi temsil ediyor. Beyaz renkteki ipli şans bileklikleri ise özgürlük ve barışın sembolleri olarak kolunuzda yerini alıyor. Şans bilekliği anlamlarından bir diğeri ise yeşil rengin temsil ettiği dostluk ve sadakat. İpli şans bileklikleri arasından sarı renkli olanı tercih etmenizin hayatınızdaki bereketin ve kazancın artmasına sebep olacağına inanılıyor. Taktığınız şans bilekliği mavi veya lacivert ise en zor zamanlarda bile umudunuzu asla kaybetmemeniz gerektiğini size hatırlatıyor. Pembe ve açık mavi ipli şans bileklikleri de hayatınızın her alanında size şans getiriyor.

Eğlenceli Şans Bileklikleri ile Tarzınızı Yansıtın

Şans bileklikleri; rengarenk ipler, anlamlı motifler ve şifalı doğal taşların öne çıktığı çok şık takılardan biri olarak yerini koruyor. Şans bilekliklerinde en çok kullanılan doğal taşlar arasında ametist, aytaşı,akik ve kuvars gibi seçenekler bulunuyor. Doğal taşların pozitif enerji yayma etkisi olduğu gibi stresi de azalttığı biliniyor. Şans bilekliği modelleri arasında makromeden yapılmış dilek bileklikleri de var. İçinizden bir dilek tutup taktığınız bilekliklerin dileğinizin gerçekleşmesinde size yardımcı olacağı düşünülüyor. Birbirinden eğlenceli şans bilekliği modellerinin yapıldığı malzeme kadar rengi de büyük önem taşıyor. Çünkü farklı renk tonları, etrafa farklı enerjiler yayarak kullanan kişiyi pozitif şekilde etkileme gücüne sahip. Hayatınızı daha neşeli bir hale getirecek şans bileklikleri, her gün kolunuzda taşıyabileceğiniz çok şık bir aksesuar. Üstelik seçtiğiniz şans bilekliğinin rengini, materyalini ve üzerinde bulunmasını istediğiniz süsleri de kendi zevkinize göre belirleyerek ruhunuzu özgürce yansıtabilirsiniz.

Altın Şans Bilekliği Modelleri

Altın şans bilekliği modelleri, en çok tercih edilen şans bileklikleri arasında yerini alıyor. Bazı altın şans bilekliklerin bilek kısmı ipten yapılıyor ve ortasında altından bir şans simgesi bulunuyor. Bazı modellerde ise bilekliğin ince kordon kısmı tamamen altın. Trendyol’da inceleyebileceğiniz şans bilekliği altın seçenekleri arasında gösterişli, burgu bilezikler de bulunuyor. Altın şans bilekliklerinin uç kısımlarında nazar boncuğu, anahtar, fil ve dört yapraklı yonca gibi simgeler görmek mümkün. Bilekliğin yarısından fazlasının saf altından yapıldığı 14 ayar şans bilekliği modellerini de çarpıcı stilinizi tamamlamak için tercih edebilir ve gözlerin size çevrilmesini sağlayabilirsiniz. Altın şans bilekliklerinin üzerinde bulunan sabit ya da sallantılı şans sembolleri genellikle açık mavi ve turkuaz tonlarında seçiliyor. Bu renklerin önemi ise hem dikkat çekici olmaları hem de sakinleştirici etkileri.

Şans Bilekliği Simgeleri

Şans bilekliklerinin üzerinde onlarca farklı şans figürü görmeniz mümkün. Her birinin ayrı bir hikayesi ve anlamı olan bu simgeler, bilekliklere estetik bir hava da katıyor. Şans bilekliklerinde en sık karşılaşılan simgeler arasında yusufçuk, fil, uğur böceği, kelebek, kuş ve balık gibi hayvan figürleri var. Ay, kutup yıldızı ve kar tanesi de şans bilekliklerinde öne çıkan figürler arasında. Sevdiğiniz kişiye uğur getirmesi için hediye edebileceğiniz, aşkı temsil eden bir bileklik arıyorsanız kalp, melek kanadı veya sonsuzluk işareti bulunan modellere yönelebilirsiniz. Minimal tasarımlarıyla anahtar ve asma kilit sembolleri ile süslenmiş şans bileklikleri de çok anlamlı ve romantik bir seçenek olabilir. Sabrın temsili olan vav harfinin ve bereket sembolü olan hamse figürünün yer aldığı şans bileklikleri de son dönemde dikkat çekiyor.

Şans Sembolleri Ne Anlama Geliyor?

  • Nazar boncuğu: Neredeyse tüm Orta Doğu kültürlerinde yer alan nazar boncuğunun tarihi milattan önce üç binli yıllara kadar uzanıyor. Yaygın inanca göre nazar boncuğu, takan kişiyi kötü bakışlardan ve negatif enerjiden koruma gücüne sahip. Genellikle mavi, siyah ve sarı renklerden oluşan nazar boncuklarının birçok alternatif rengi de var.
  • At nalı: Avrupa kültürlerinde çok uzun zamandır uğurlu sayılan at nalı sembolünün hikayesi Hıristiyanlık’ın başlangıcı ile aynı döneme dayanıyor. At nalının kullanan kişinin tüm kötülüklerden korunacağına inanılıyor. Özellikle şans eseri bulunursa ya da hediye edilirse at nalının daha çok uğur getireceğine dair bir inanç da var.
  • Dört yapraklı yonca: Dört yapraklı yonca, çok nadir bulunduğu için uzun yıllardır bulan kişiye şans getirdiği şeklinde yorumlanıyor. Her bir yaprağına bir anlam yüklenen yoncanın ilk üç yaprağı inanç, umut ve sevgiyi temsil ederken dördüncü yaprağı şansı temsil ediyor.
  • Yusufçuk: Çok çalışkan bir hayvan olan yusufçuk, çoğu kültürde zekanın ve gayretin simgesi olarak görülüyor. Eskiden balıkçıların yusufçuk olan yerde daha fazla balık tutması sebebiyle de yusufçuk sembolü taşımanın bereket ve zenginlik getireceği söyleniyor.
  • Fil: Pek çok Avrupa ve Asya kültüründe önemli bir yere sahip olan fil, genellikle sağlık ve doğurganlığın simgesi olarak görülüyor. Aksesuarlarınızda ve evinizdeki eşyalarda fil sembolü kullanmanın bolluk ve bereket getireceğine inanıldığı için de fil figürlü şans bileklikleri sevilerek takılıyor.
  • Lades kemiği: Tarihi milattan önceye kadar dayanan bir inancın simgesi olan lades kemiği, şansın en büyük göstergelerinden biri. Antik Roma dönemindeki tavuk kemikleri kırarak dilek dilemek şeklinde gelişen bu gelenek, günümüzde de iyi haber ve talihin habercisi olarak aksesuarlarda kullanılıyor.
  • Hayat ağacı: Türk kültüründe önemli bir yere sahip olan hayat ağacı, aile bağlarını temsil ediyor. Birçok farklı mitolojide de adı geçen hayat ağacı; gücü, büyümeyi ve gelişme anlamına da geliyor. Aynı zamanda bu sembol, gökyüzü ile yeryüzü arasındaki ilişki olarak da görüldüğü için şans bilekliklerinde sıkça karşınıza çıkıyor.

Gümüş Şans Bileklikleri

Hem günlük yaşantınızda hem de özel günlerde kullanılabilecek bir aksesuar olan gümüş şans bilekliği, zarafetinizi en iyi şekilde yansıtıyor. Yıldız, kuş, kar tanesi ve yunus gibi pek çok şans getirdiğine inanılan figür ile süslenmiş gümüş bileklikler, kaliteleri ve dayanıklılıkları ile dikkat çekiyor. Hassas ciltlerde alerji ve tahriş benzeri durumlar yaşanmasını engelleyen gümüş şans bilekliklerinin uzun süre kullanılabilmesi de önemli tercih sebeplerinden. Trendyol’daki şık gümüş şans bileklikleri arasında asansörlü bileklik modellerinin yanı sıra kendi zevkinize göre simge ekleyip çıkarabileceğiniz modeller de var. Her renk ile kolayca uyum sağlayan gümüş şans taşı bileklikler de dikkat çekiyor. Modern tasarımı ve elegan görünümü ile gümüş su yolu şans bileklikleri de yalın bir tarza sahip kadınlara hitap ediyor.

Size Uğur Getirecek Benzersiz Bileklikler

Uğurlu sayı, favori renk ya da en sevdiğiniz giysiniz hayatınızda her zaman çok önemli bir yere sahip. Şans getiren bileklikler de aynı şekilde özel bir bağ kurduğunuz eşyalardan biri. Her zaman taktığınız bir takı olarak şans bileklikleri adeta ayrılamayacağınız bir parçanız haline geliyor. Şans bilekliği takmak psikolojik açıdan da sizi pozitif şekilde etkiliyor ve daha iyi hissetmenizi sağlıyor. Hayatınızın en zor ya da önemli anlarında, kritik kararlar verirken şans bilekliğinizin kolunuzda olduğunu bilmek rahatlatıcı bir etki sağlıyor. Bir iş görüşmesine katılırken veya bir sınava girerken size güç verecek olan şans bileklikleri, zor durumlarda işinizin kolaylaşmasını ve kendinize güvenmenizi sağlıyor. Aynı zamanda size uğurlu gelen bilekliği bir yarışmaya ya da spor müsabakasına katılan arkadaşınıza ödünç vermek çok ince bir hareket olabilir.

Herkes İçin Bir Şans Bilekliği

Estetik olarak tatmin edici olduğu kadar anlamlı olan şans bileklikleri, her yaştan ve cinsiyetten kişinin kullanabileceği tasarımlara sahip. Özellikle kol saati gibi aksesuarların yanına takıldığında çok kibar görünen ipli şans bilekliklerini giydiğiniz kıyafete göre değiştirebilir ve takımlayabilirsiniz. Erkeklerin en severek kullandığı aksesuarlar arasında deri şans bileklikleri de bulunuyor. Aynı zamanda üzerinde at nalı gibi uğur getiren figürlerin yer aldığı çelik şans bileklikleri de gençler tarafından tercih ediliyor. Yeni doğan bebeklere ve küçük çocuklara da şans bilekliği takmak çok yaygın. Bebek şans bilekliği çeşitleri arasında gümüş ve altın bilekliklerin yanı sıra kehribar bileklikler de var. Sakinleştirici etkisi olan kehribar, uğurlu semboller ile birleştiğinde çocuklar için çok güzel bir aksesuar haline geliyor.

Şans Bilekliği Kullanımı ve Bakımı

Bilekliklerin yapıldığı materyallerin, dolayısıyla farklı şans bilekliği modellerinin kullanım şekli ve bakımı özel bir rutine sahip. Şans bilekliğinizi doğru şekilde kullanmak ve bakımını yapmak hem aksesuarınızın ömrünü artırıyor hem de daha keyifli bir kullanım sunuyor. Hem ipli bileklikler hem de değerli madenlerden yapılan bileklikler farklı boyutlardaki bileklere uyum sağlayabilecek şekilde ayarlanabiliyor. İpli şans bilekliklerinizi el veya ayak bileğinize bağladıktan ve düğümledikten sonra uzun kalan kısmı kesebilir, dilerseniz iplerin ucunu bir çakmak yardımı ile yakabilirsiniz. Asansörlü ya da klipsli bileklikleri de aynı şekilde bileğinizin ölçüsüne göre kolayca ayarlamanız mümkün. Her zaman üzerinizde taşıyacağınız renkli ipli şans bilekliklerini elinizi yıkarken ya da duş alırken çıkarmanıza gerek yok. Üzerinde gümüş parçalar olan şans bilekliklerini ise parfüm, sabun gibi maddelerden uzak tutmanız takınızın ömrünü uzatıyor ve kararmasını engelliyor. Değerli taşların da üzerinde bulunduğu bir şans bilekliği kullanıyorsanız takınızı kullanmadığınıza zaman yumuşak bi kutuda saklamalısınız. Altın ve gümüş şans bileklikleri hassas ürünler olduğu için fiziksel aktivite esnasında çıkarmak yararlı olabilir. Belli aralıklarla nemli bir bezle silerseniz bileklikleriniz parlaklığını ve şıklığını uzun süre koruyacaktır.

Şans Bilekliği Fiyatları

Şans bileklikleri çok çeşitli olduğu için, bileklik fiyatları da farklı bütçelere uyum sağlayacak şekilde değişim gösteriyor. Tabii ki şans bilekliğinizin manevi değerinin her zaman fiyatının önüne geçtiği de bir gerçek. İpli ve minimal sembollü şans bilekliklerinin fiyatları diğerlerine göre daha uygun. Altın şans bileklikleri modelleri ise aynı zamanda bir yatırım olduğu için daha yüksek fiyatlarla satışa sunuluyor. Altın ve gümüş kaplama bileklikler de hem dayanıklı hem de şık alternatifler olarak karşınıza çıkıyor. Makrome örgülü, nazar boncuğu detaylı ince şans bileklikleri de oldukça ilgi görüyor. Trendyol ayrıcalığıyla, size en çok hitap eden şans bilekliğini keşfedebilir ve hemen sepetinize ekleyebilirsiniz. Üstelik tüm şans bilekliklerini bütçenize göre filtrelemeniz ve sıralamanız da mümkün.

Şans Bilekliğiniz Her Zaman Yanınızda

Şans bileklikleri, bir aksesuar olduğu kadar duygusal bir bağ kurduğunuz bir eşya olarak da hayatınızda çok önemli bir yere sahip. Çünkü şans bilekliğinin üzerindeki motif veya renk, sizin için daha büyük bir anın bir parçası olabilir. Örneğin size hediye edilen bir bilekliği taktığınız her an, hediyeyi veren kişiyi hatırlamanız ve mutlu olmanız kaçılmaz. Çok uzakta olsanız da sevdiğiniz birinden aldığınız bu hediye, her zaman yanınızda gibi hissetmenize sebep olabilir. Üstelik şans bilekliğinizde birinin baş harfi veya burcunuzun uğurlu doğal taşı gibi anlamlı parçalar da bulunuyorsa değeri daha da artıyor. Aynı zamanda birbirinden kaliteli şans bileklikleri nesilden nesile aktarılan bir eşya haline gelebilir ve ailenizin simgesi olabilir. Şans bilekliğinizi her takışınızda anılarınız aklınıza gelebilir ve o anı yeniden yaşayabilirsiniz.

Birbirinden Şık Şans Bileklikleri

Şık ve göz kamaştırıcı şans bileklikleri, tarzınızı küçük bir dokunuşla bambaşka bir boyuta çıkarıyor. Örneğin zarif tasarımları ile pırlantalı şans bilekliği modelleri, etkinliklerde ve özel günlerde vazgeçilmez takılarınızdan biri olabilir. Aynı şekilde renkli swarovski taşlar ile bezenmiş şans bileklikleri de pırlantaya bir alternatif olarak sıkça tercih ediliyor. Bazı şans bileklikleri set olarak da satılıyor. Şans bilekliği setlerinde birbirine en iyi uyumu gösteren renklerdeki ürünler bir arada bulunuyor. Set şans bilekliklerini yakın arkadaşlarınıza ya da kardeşinize hediye ederek sevginizi her an hatırlamalarını sağlayabilirsiniz. Her zevke ve kritere uygun, birçok markanın şans bilekliği modeli Trendyol’da bir araya geliyor. Şans bilekliği renkleri, modelleri ve fiyatlarını incelemek için Trendyol’u ziyaret edebilirsiniz. Bu sayede Trendyol’un avantajlı alışveriş dünyasını tek tıkla keşfedebilirsiniz.