İlgili Kategoriler
Materyal
Fiyat
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Sarımsak Ezici

" araması için 1911 sonuç listeleniyor

Sarımsak Ezici

Sarımsak Ezici

Doğal antibiyotik kaynağı denildiğinde pek çok kişinin ilk aklına gelecek besin sarımsaktır. Sarımsak, tarih boyunca zengin içeriği sayesinde hem günlük beslenmede hem de tıpta çeşitli ilaç bileşenlerinde kendine yer edinir. Sahip olduğu mineral ve vitaminler sayesinde vücudun direncini artırmada önemli bir yeri vardır. Sarımsak tüketimi ülkemizde geçmişten bugüne yayın bir kültürel özelliğe sahiptir. Neredeyse her yemeğin olmazsa olmazlarından olan sarımsak, ayıklanması ve doğranması zahmetli bir üründür. Bu nedenle sarımsakların ayıklanıp doğranması işini kolaylaştırmak adına yardımcı materyallere ihtiyaç duyulur. Sarımsak ezici aletler, sarımsakları yemeklerde kullanılabilir bir forma getirebilmek için üretilen basit ama etkili ürünlerdir. Geçmişten bugüne sarımsak ezme işinde kullanılan pek çok alet, sarımsakların kullanımını kolaylaştırmak için geliştirilir.

Geleneksel Havan Sarımsak Ezici

Sarımsak çok eski dönemlerden bugüne mutfağın vazgeçilmez besinleri arasında yer aldığından, sarımsakların ezilmesi işlemi için geçmişten günümüze uzanan çeşitli yöntemler vardır. Hemen herkesin çocukluğunda oyuncak görevi de gören sarımsak ezici tahta havan, anneanne ve babaannelerimizin mutfak aksesuarları olarak bilinir. Genel olarak ayaklı tahta bir çanak ve bir tokmaktan oluşan havan, günümüzde hem bu geleneksel şekli ile hem de yeni tasarımları ile hâlen kullanılır. En eski ama en etkili sarımsak ezme yöntemi olan havanla sarımsak ezmede sarımsakların besin değerleri korunur. Bu nedenle bu yöntem hâlâ kullanılır durumdadır. Ezilerek yemeklere katılan sarımsak, besin değerlerini kaybetmediğinden yiyeceklerin faydalı hale gelmesinde de yardımcı olur.

Havan gibi geleneksel olan ve ahşap malzemeden üretilen benzer bir sarımsak ezici ise zeytin ağacından yapılan bir ezme tahtasıdır. Tokmak ile benzerlik gösteren bu materyal, daha sivri bir uç yapısına sahiptir. Genellikle el işçiliği ile yontulan bu ürünün uç ve gövde kısımları oyma ile şekillendirilir. Gövde kısmı elin kolay kavramasını sağlayacak şekilde ergonomik olarak tasarlanır. Aynı zamanda limon sıkmaya da yarayan çift fonksiyonlu bir özelliğe sahiptir. Zeytin ağacından üretilin bu ürünün daha uzun ömürlü kullanılabilmesi için belirli aralıklarla zeytinyağı ile yağlanması tavsiye edilir.

Tüm geleneksel tahta havan modelleri doğal ahşaptan üretilir. Herhangi suni bir madde ya da vida çivi gibi ek bir malzeme içermez. Tamamen ahşap oyma işlemi ile üretilir. Ürünlerin makinede değil, elde yıkanması tavsiye edilir. Elle sünger yardımı ile rahatça temizlenip uzun ömürlü olarak kullanılabilir.

Klasik tahta havan tasarımları yanında artık farklı tasarımlı havan modellerine de rastlamak mümkündür. Özellikle görsel şıklığı ve dayanıklılığı ile dikkat çeken mermer havanlar da kullanıcıların beğenisini kazanır. Yine bir çanak ve tokmaktan oluşan bu havanlar, sağlam mermer malzemeden üretilmesiyle fark yaratır. Ayrıca havanlar top ve kök baharatların ezilmesinde de kullanılabilir. Bu özellikleri sayesinde sarımsak ezici havalar günümüzde hâlâ en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Beyaz, siyah ya da damarlı mermerden üretilen modelleri mevcuttur. Tüm mermer modeller ısıya ve basınca dayanıklı olduğundan makinede de yıkanabilir. El ile temizliği de oldukça kolaydır. Ürünler doğal mermerden yontma teknolojisi ile üretilir. Kolay yıpranma yapmayacak kadar sağlamdır.

Paslanmaz Çelik Sarımsak Ezici

Sarımsak ezici modeller arasında en sık kullanılan ürünler metal gövdeli olanlardır. Özellikle sağlam ve uzun ömürlü olan paslanmaz çelik sarımsak ezici oldukça fazla tercih edilir. Pek çok farklı model ve tasarımı bulunan bu ürünler, hemen herkesin mutfağında yer alır. Çelik veya demir sarımsak ezici metal gövdesi ile oldukça sağlamdır. Bu da mutfaklarda tercih edilir olmasının en önemli nedenidir. Modelleri ise tasarımlarına paralel olarak farklılık gösterir.

Metal sarımsak eziciler genellikle çift taraflı elle sıkıştırılabilir bir gövdeye sahiptir. Bu gövdenin bir yanında sarımsakları diş halinde yerleştirmeniz gereken delikli bir bölme bulunur. Diğer tarafta ise bu bölmeye baskı uygulayabilmenizi sağlayacak çıkıntılı ezici metal uç bulunur. Burada uç klasik tavandaki tokmağın görevini görür ve sarımsakları ezmeye yarar. Ezilen sarımsak haznenin delikli yapısı sayesinde kolayca parçalanmış bir halde hazne dışına çıkar. Oldukça pratik bir kullanım sağlayan metal sarımsak eziciler, sağlamlığı ile uzun yıllar kullanılabilir ürünlerdir. Görünümü penseye benzeyen ve elle rahatça kavranabilen bu ürünler 10 – 15 cm boyutlarındadır. Tasarım olarak da el ile rahat kullanım sağlayacak şekilde üretilir. Tutma gövdesi modellere göre farklılık gösterebilir. Tamamen çelikten üretilen modellerin yanında, tutma gövdesi plastik ya da silikon malzeme ile kaplanan ürünler de mevcuttur. Farklı tasarımlı modellerinde sarımsak ezici yanında çekirdek çıkarıcı bulunan modeller de mevcuttur. Bu modellerde fazladan bir yuvarlak hazne ve ince metal bir bölüm bulunur. Zeytin ve kiraz gibi meyve ve sebzelerin çekirdeklerini çıkarmada oldukça kolaylık sağlayan bir yapısı vardır. Ayrıca bu tarz sarımsak ezicilerle yaş zencefil gibi ürünleri de ezerek kullanmanız mümkündür. Kullanım sonrası sorunsuzca temizlenebilen bu ürünler kolay yıpranma göstermez.

Tamamen paslanmaz çelikten tasarlanan bir diğer sarımsak ezici ise diş görünüm açısından eleğe benzeyen bir tasarıma sahiptir. Bu üründe iki yanda tutma kolları bulunur. Orta kısım bir rende ya da elek gibi deliklidir. Kesme tahtası ya da tabak üzerine alınan sarımsağın üzerine ürün yerleştirilir. Ardından iki yanda bulunan kollar yardımıyla baskı uygulanır. Bu sayede altta kalan sarımsak rendeli bölmeden parçalanarak geçer. Saniyeler içinde kullanıma hazır sarımsak püresi ortaya çıkar. Bu ürünün tamamen plastikten ya da rende bölümü metal sapları plastikten oluşan modelleri bulunabilir. Metalden üretilen ürünler klasik metal rengidir. Hem metal hem plastik özellikli ürünlerde farklı renk seçenekleri bulunabilir.

Kolay ve Pratik Plastik Sarımsak Ezici

Hayatı kolaylaştıran pek çok mutfak eşyasında olduğu gibi sarımsak ezici ürünlerde de plastik malzemeden üretilen modeller mevcuttur. Bu modeller diğer sarımsak ezicilerden daha fazla çeşitlilik gösterir. Plastik sarımsak ezici modellerinin en önemli ortak özelliği ise pratik olmalarıdır. Oldukça pratik plastik sarımsak ezici modelleri, yemek yaparken elinizin altında olması gereken ürünlerdir.

Metal sarımsak ezicilerle birebir aynı tasarıma sahip ürün grupları bulunur. Ancak bunların yanında çok daha farklı model seçenekleri de bulunur. Avuç içi kullanım sağlayan yuvarlak yapılı sarımsak eziciler farklı modellerden biridir. Oldukça kolay ve pratik bir şekilde sarımsak ezmeye yarayan bu alet avuç içi kullanıma uygun olacak boyuttadır. İki adet yuvarlak diskten oluşan bu modelde bir bölüm hazne şeklindeyken, diğer bölüm ise doğramaya yarayacak dişlerle doludur. Hazneye yerleştirilen sarımsağın ardından dişli olan bölüm kapatılır ve avuç içerisinde diskler çevrilir. Bu işlemin ardından 1 dakika gibi kısa bir sürede sarımsaklar ezilmiş olur. Bu tasarımdaki modellerin düz yuvarlak disk şeklinde olanları yanında, sarımsak görünümünde tasarlananları da mevcuttur. Renk olarak da yine pek çok çeşit bulunur. Bu model ürünlerde ceviz, fındık gibi ürünler de rahatlıkla parçalarına ayrılabilir.

Plastik sarımsak ezici modellerinde diğer bir ürün daha basit bir kullanıma sahip olan çevirmeli sarımsak ezicidir. Bu modelde delikli haznenin olduğu silindir şeklinde bir aparat bulunur. Bu aparata geçebilen ve sarımsak ezmeye yarayan ufak bir baskı aparatı da vardır. Hazneye yerleştirilen sarımsağın ezilebilmesi için önce baskı aparatı kapatılır. Daha sonra ucundaki mandal çevrilerek sarımsağın ezilmesi sağlanır. Çevrilen mandalın yaptığı baskıyla sarımsak hazineden dışarı doğru dökülür. Oldukça uçak olan bu aparat en pratik sarımsak eziciler arasında yer alır. Yine bu ürün grubunda da farklı renk seçenekleri bulunur.

Sarımsak ezicilerin plastik rende şeklinde tasarlanan modelleri de vardır. Bu rendeler normal rende boyutlarından çok daha küçüktür. Üzerinde ileri geri hareket ettirilebilen ve bir diş sarımsak alabilecek kadar küçük boyutlarda bir haznesi bulunur. Hazneye sarımsak yerleştirdikten sonra ileri geri rendeleme hareketi yapılarak sarımsağın parçalanıp rendeden tabağa aktarılması sağlanır. Oldukça uzun süredir var olan bu model ürünler oldukça popülerdir. Bu nedenle renk seçenekleri de bir hayli fazladır. Pembe, mavi, yeşil, mor, beyaz vesaire gibi pek çok renk seçeneği bulunur. Mutfağında uyumlu rengi bularak kullanabilmeniz mümkündür.

Plastik sarımsak ezici modellerinden bir diğeri kase seklinde hazneye sahip ezici ve dışlayıcı özellikteki modellerdir. Bu model görünüm itibariyle kapaklı bir kaseye benzer. Kapak kısmında sarımsak ezmeye yardımcı olan plastik dişler bulunur. Bu dişlere ek olan alt kısımda metal rende de yer alır. Kapak bölümünün altında ise şeffaf kase biçiminde hazne yer alır. Kapak kısmındaki metal bölmenin üzerine sarımsak yerleştirdikten sonra dişli kapak kapatılır. Dişli kapak ve metal rende sayesinde parçalanan sarımsaklar, şeffaf hazne içerisine dolar. Çıkarılabilir özellikteki bu şeffaf hazne işlem tamamlandıktan sonra yerinden çıkarılır ve sarımsaklar kullanıma hazırdır. Dayanıklı plastikten üretilen ürün kolay kullanım özelliğiyle tercih edilen ürünlerdendir.

Plastik sarımsak ezici ürün grubunda yer alan tüm ürünler kolay temizlenebilir özelliğe sahiptir. Sağlam ve ısıya dayanıklı olan plastik ürünler bulaşık makinesinde de yıkanabilir. Farklı tip parçalara sahip olan ürünlerin her bir parçası ayrı ayrı makinede yıkanabilme özelliğine sahiptir. Haznelerde sebze kalıntısı sorunu yaşanmaz. Bu sayede kullanım sıkıntısı yaratmaz. Uzun süreli kullanımda yıpranma yapamayan bu ürünler de gönül rahatlığıyla satın alınıp kullanılabilir.

Yeni Nesil Sarımsak Ezici Modelleri

Değişen teknoloji sayesinde çeşitlenen ürün yapısı hayatınızı kolaylaştıran ufak araç gereçlerde de kendini gösterir. Farklı model ve fonksiyonlara sahip pek çok yeni nesil sarımsak ezici, kullanıcı ihtiyaçlarına paralel bir şekilde tasarlanır. Yeni nesil ürünlerde temel amaç daha pratik ürün grupları geliştirmektir. Bu amaçla üretilen her sarımsak ezici kullanımı daha kolay ve hızlı olacak şekilde tasarlanır. Bunun yanında yeni nesil ürün gruplarında tasarımlarda şıklığa da önem verilir. Pek çok yeni nesil sarımsak ezici tasarımsal anlamda göze hitap eden modellerden oluşur. Bu sayede herkesin ihtiyacına uygun ve beğenisini kazanabilecek ürün seçeneği mevcut olur. Lüks tasarımların yanında sadelikten hoşlananlar için daha basit ama kullanışlı modeller de yine kullanıcıların beğenisine sunulur. Bu anlamda hem model hem renk hem de fonksiyonel açıdan çok çeşitli ürün grupları mevcuttur.

Bu gruptaki ilk ürün grubu son zamanlarda oldukça popüler olan ve satışı hızla artan tutma kollu sarımsak ezicidir. Bu ürün eğimli paslanmaz çelik rende bölümü ve ona monte haldeki sağlam plastikten üretilen tutma kolundan oluşur. Yarım ay görünümündeki eğimli yapısı ürünün kolay kullanılmasını sağlar. Bu eğimli yapı sayesinde tek bir bilek hareketi ile ezme işlemi gerçekleştirilebilir. Ürün kullanımı, bir tahta ya da tabak üzerine yerleştirilen sarımsağın üzerine uygulanan baskı sonrası sarımsağın rende kısmından ezilerek parçalanması işlemine dayanır. Tutma sapı elinizle kolay kavrayabileceğiniz şekilde ergonomiktir. Ürün paslanmaz çelik rende bölümü ve sağlam plastikten üretilen kol sayesinde uzun ömürlü kullanıma uygundur. Sarımsak dışında elma, armut gibi meyvelerini dilimledikten sonra püre haline getirebilmek için de kullanılır. Bu sayede bebeklerinize sağlıklı atıştırmalık meyve püreleri hazırlayabilirsiniz. Sağlam, pratik yapısı ve şık tasarımı ile son zamanların gözdesi olan bu ürün ayrıca fiyat performans açısından son derece başarılıdır. Uygun fiyat seçenekleri olan tutma kollu sarımsak eziciler, fiyatının çok üzerinde bir performans sunar. Rende seklindeki haznede sarımsak kalıntısı oluşmaz. Bu sayede rahat yıkanıp yeniden kullanıma hazır hale getirilebilir. Genellikle siyah tutma sapı kullanıcıların oldukça beğenisini kazanır. Ancak dinleyenler için farklı renk seçenekleri de mevcuttur. Pratik kullanımı ürünün son zamanlardan en çok satanlar listesine girmesinde etkili olmuştur.

Diğer bir yeni nesil ürün yürüyen sarımsak ezici olarak ifade edilen, kendi küçük ama marifetleri büyük olan üründür. Bu modelde üst bölümde bir kapak ve kapağın altında sarımsaklar için bir hazne bulunur. Alt kısımda ise iki yanda küçük yuvarlak tekerlekler bulunur. İç bölümde doğramaya yaşayan metal bıçakları olan ufak bir dişli çark bulunur. Hazneye sarımsak yerleştirilerek alet tekerlekleri üzerinde ileri geri hareket ettirilir. Bu sayede içerideki dişli çark döner ve üzerindeki bıçaklar sayesinde sarımsak ezilir. İşlem tamamlandığında hazne kapağı açılarak sarımsak ezmesi tabağa alınabilir. Bu şekilde dakikalar içinde ezilen sarımsaklar kullanıma hazır olur. Adeta bir oyuncak araba kullanıyor gibi işleyen sarımsak ezici size eğlenceli bir deneyim sunar. Oldukça pratik ve eğlenceli bir tasarıma sahip olan bu ürünün renk seçenekleri de tasarımı kadar eğlencelidir. Canlı renklerde modeller mevcuttur. Parçaları rahatça birbirinden ayrılabilir olduğundan kullanım sonrası temizliğinde de bir sorun yaşanmaz. Her bir parça ayrı ayrı yıkanabilir. Bulaşık makinesinde yıkanmasında da bir sorun yoktur. Gönül rahatlığında bulaşık makinenizde yıkayıp yeniden kullanabilirsiniz. Tüm parçaları kolay bozulma yapmayacak sağlam plastik ve metal ürünlerden oluşur.

Farklı tasarıma sahip yeni nesil ürünlerden bir diğeri iki parçadan oluşan sarımsak ezicidir. Bu ürün tasarım ve model anlamında lüks tasarımlı ürün grupları içerisinde yer alır. İki parçadan oluşan ürünün alt bölümü delikli hazne ve tutma sapından oluşur. Üst bölümde ise bu delikli hazne içerisine geçebilen bir yeni nesil tokmak yer alır. Bu yeni nesil tokmak tasarım olarak eski tiplerden çok farklıdır. Tokmak üzerinde spiral yapıdaki oyuklar bulunur. Bu oyuklar sarımsak ezme işlemi sırasında bu işlemi kolaylaştırıcı etkiye sahiptir. Alt hazneye sarımsak yerleştirildikten sonra metal başlıklı baskı tokmağı haznenin üzerine konulur. Daha sonra elle makas hareketi yapılarak sarımsakların ezilerek hazne dışına aktarımı sağlanır. Oldukça kaliteli çelikten üretilen bu modellerin tasarımında ele uyumlu ergonomik yapıya özellikle dikkat edilir. Kenar kısımlarında renk katmak için silikon şeritler kullanılır. Şık ve sağlam yapısı bu ürünlerin tercih edilebilirliklerini artıran özelliklerdir.

Tüm bunlar ve daha pek çok farklı ürün seçeneği ile sarımsak ezici modelleri Trendyol'da. Uygun sarımsak ezici fiyatları ve çeşitli kampanyalarla siz de vakit kaybetmeden ihtiyacınıza uygun modelleri inceleyebilirsiniz. Trendyol ile gerçek kullanıcı yorumlarını inceleyebilir ve güvenle alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. Trendyol'un ayrıcalıklarla dolu alışveriş dünyasında beğendiğiniz ürünleri kapınıza kadar getirmeniz çok kolay. Üstelik alışverişinizi evinizin rahatlığında yapabilirsiniz. Vakit kaybetmeden siz ihtiyacınıza uygun ürünleri seçip, hemen siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Sarımsak Ezici Nasıl Kullanılır?

Sarımsak ezici modellerini kullanmanın ilk adımı; sarımsakları hazırlamaktır. Sarımsakları soymadan önce uç kısımlarını kesip kabuklarını çıkarmalısınız. Sarımsak ezicinin sapını tutup ezici bölümünü açmalısınız. Bazı modellerde eziciyi açmak için bir düğme veya kolu çevirmeniz gerekebilir. Sarımsakları ezici bölüme yerleştirip sapını iyice kavrayarak sıkmalısınız. Ezmek için gerekli olan gücü kullanarak sarımsakları parçalamalısınız. Sarımsakları ezdikten sonra eziciden çıkarmak için sapı gevşetebilirsiniz. Daha sonra sarımsak ezicinin içinde kalan kabukları çıkarılıp ürün temizlenmelidir. Sarımsak ezicinin kullanımı oldukça basittir. Bu sayede kolayca işlerinizi halledebilirsiniz.

Sarımsak Ezici Ne İşe Yarar?

Sarımsak ezici; söz konusu ürünleri kolay doğramaya yarar. Kabukları soyulmuş sarımsakları eziciye yerleştirerek, hızlı ve kolay bir şekilde parçalayabilirsiniz. Bu sayede sarımsakların lezzeti ve aroması daha yoğun hale gelir. Böylece yemeğinizde daha iyi bir tat elde edersiniz. Sağlık açısından da birçok faydası bulunur. Sarımsak ezici, sarımsağı tüketmenin en kolay yollarından biridir. Bu seçenekler sayesinde sarımsağı kolayca yemeklerinize dahil edip bu faydalardan yararlanabilirsiniz. Sarımsak ezicinin kullanımı oldukça pratiktir. Kişilere büyük oranda zaman kazandırır. Sarımsakları elle doğramak ya da bıçakla kesmek, zaman alıcı ve zahmetli olabilir. Ancak sarımsak ezicisi kullanarak sarımsakları hızlı ve kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

Sarımsak Ezici Nerede Satılır?

Kaliteli ve kullanışlı olan sarımsak ezici modelleri Trendyol’da cazip bir şekilde satılır. Bu noktada farklı renk tonlarına ve tasarımlara sahip çok sayıda seçenek vardır. Böylece rahat bir şekilde seçim yapma imkanı vardır. Modellerin her biri ergonomik şekilde dizayn edilir. Bu durum ise konforlu deneyim olanağı sunar. Ürünlerin üretiminde farklı malzemeler kullanılır. Seçim sürecinde bu unsuru da göz önünde bulundurabilirsiniz. Trendyol üzerinden seçeneklerin tamamına kapsamlı biçimde göz atma imkanı vardır. Birbirinden farklı model arasında beklentilerinize yanıt veren ve bütçenize uyum sağlayan tasarımı satın alabilirsiniz.