İlgili Kategoriler
Fiyat
Güç (Watt)
Model
Materyal
Renk
Sürahi Kapasitesi
Sıkma Başlığı
Garanti Süresi
Garanti Tipi
Fiyat Geçmişi
Voltaj
Priz Tipi
Frekans
Güvenlik Kilidi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Meyve & Sebze Sıkacağı

" araması için 1032 sonuç listeleniyor

Lezzetli ve Doyurucu İçecekler İçin Meyve Sıkacağı Modelleri Trendyol'da!

Meyve ve sebzeler, faydalı içerikleriyle düzenli olarak tüketilmesi gereken gıdalardır. Vitamin ve mineral yönünden zengin yapıları, bu gıda gruplarını sağlıklı seçenekler hâline getirir. Pek çok meyve ve sebze türü hem yiyerek hem de suları içilerek tüketilebilir. Katı forma sahip olan besinlerin sularını çıkarmak için özel tasarımlı gereçlere ihtiyaç duyulur.

Meyve & sebze sıkacağı modelleri, kolay kullanım özellikleriyle pek çok mutfağa girmeyi başarır. Bu ürünler, farklı özelliklere sahip şekilde üretilir. İçine konulan meyveleri hızlı bir şekilde öğüterek sularının çıkarılmasını sağlar. Bu işlem sırasında meyvelerin ve sebzelerin faydalı içeriklerinin korunması sağlanır. Siz de meyve suyu sıkacağı kullanarak günlük öğünlerinize lezzetli içecekler ekleyebilirsiniz. Bu ürünlerle hazırlayacağınız içecekler sayesinde vücudunuzun ihtiyaç duyduğu besin değerlerine hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Böylece bağışıklık sisteminiz için de faydalı bir adım atmış olursunuz.

Meyve sebze sıkacağı çeşitleri, pratik kullanım özellikleriyle kullanıcılara mutfakta zaman kazandırır. Taze meyve sıkacağı kullanarak sağlıklı ve lezzetli pek çok tarifi deneyebilirsiniz. Hazırladığınız içecekleri sevdiklerinize sunarak onların da beğenisini kazanmanız mümkün olur. Bu ürünleri kullanarak tek çeşit meyve suyu hazırlayabileceğiniz gibi farklı karışımları da deneyebilirsiniz.

Bazı sebzeleri yemekten hoşlanmıyor olabilirsiniz. Ancak içerdikleri besin değerleri için farklı sebze çeşitlerini tüketmenizde fayda bulunur. Bu noktada özel üretim detaylarına sahip araçlar sizin için yardımcı rol oynar. Sebze suyu sıkacağı kullanarak gıdaların suyunu elde edebilirsiniz. Bu sayede yiyerek tüketmek zorunda kalmadan sebzelerin içerdiği besin değerlerine ulaşabilirsiniz.

Sebze ve meyve sıkacakları, farklı özelliklerle üretildiği gibi tasarımında kullanılan malzeme yapısıyla da çeşitlilik gösterir. Sağlıklı malzeme yapısına sahip olan ürünlerden biri de döküm meyve sıkacağı çeşitleridir. Bu üretimler sağlıklı olduğu kadar dayanıklı yapılarıyla da beğeni kazanır. Döküm demirden yapılan ürünler, bilinen eski tip üretimler arasında yer alır. Dayanıklı yapıları sayesinde size uzun süreli kullanım imkânı tanır. Böylece uzun vadede bütçeniz üzerinde de avantaj sağlar. Siz de farklı yapıdaki ürünleri inceleyerek kendi kullanım şeklinize uygun olan modele kolayca ulaşabilirsiniz. Böylece sağlıklı besin değerlerini de hızlı bir şekilde edinmeniz mümkün olur.

Meyve Severlerin Mutfağından Eksik Etmeyeceği Meyve Sıkacağı Modelleri ve Özellikleri

Meyve Severlerin Mutfağından Eksik Etmeyeceği Meyve Sıkacağı Modelleri ve Özellikleri

Katı meyve sıkacakları, çeşitli markalar tarafından üretilir. Bu ürünler de kendi aralarında farklı modellere ayrılır. Meyve & sebze sıkacağı modellerini birbirinden ayıran nokta, makinelerin sahip olduğu çeşitli özelliklerdir. Bu ürünler arasında manuel ve elektrikli meyve sıkacağı gibi ayrımlar bulunur. Manuel üretimlerde meyvenin suyunu çıkarmak için insan gücüne ihtiyaç duyulur. Manuel tasarımlar, çevirmeli ya da basmalı meyve sıkacağı gibi alt kollara ayrılır. Çevirmeli ürünler; limon, portakal ve mandalina gibi besinler için ideal tasarıma sahiptir.

Kollu meyve sıkacağı, gıda ürünlerinin sıkıştırılması yoluyla suyunu çıkarır. Bu ürünlerde sıkıştırma işlemini gerçekleştirmek için bir kol detayı bulunur. Kola uygulanan güce bağlı olarak meyve ve sebzelerin suyu alt hazneye akar. Bu ürünler, nispeten yumuşak yapıdaki besinler için uygundur. Bıçaksız katı meyve sıkacağı olarak da isimlendirilebilirler. Sert yapıdaki gıdaları sıkmak için bıçaklı üretimlere ihtiyaç duyulur. Bu ürünlerin bıçak tasarımları farklı şekillerde yapılabilir. Metal ya da plastik bıçaklı katı meyve sıkacağı gibi farklı türler bulunur. Bıçak yapıları, ürünlerin performansı üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Makinede yer alan bıçakların keskinliği ve kalitesi gıdaların parçalanma oranına etki eder.

Otomatik makineler, içine konulan besin maddelerini parçalayarak suyunu kendi haznesinde biriktirir. Bu ürünlerde hazneli tasarımlar bulunur. Bunların yanı sıra bardaklı meyve sıkacağı gibi cihazlar da mevcuttur. Özel bardak tasarımına sahip olan modeller sayesinde sıkma işlemi sırasında ortalığın kirlenmesi gibi sorunlar yaşanmaz. Bu meyve & sebze sıkacağı modelleri, pratik şekilde besinlerin suyuna ulaşmanızı sağlar.

Otomatik ürünlerde yavaş sıkım katı meyve sıkacağı gibi seçenekler bulunur. Bu seçimler elde etmek istediğiniz içeceğin özelliklerine bağlı olarak yapılabilir. Meyveler sıkılırken haznede köpük oluşabilir. Bu durumla karşılaşmak istemeyen kişiler için köpüksüz katı meyve sıkacağı modelleri tasarlanır. Böylece lezzetli ve posasız içecekler hazırlamak mümkün olur.

Meyve & sebze sıkacağı modelleri, üretimde kullanılan farklı malzemelere göre de değişkenlik gösterir. Metal, plastik, döküm ya da seramik katı meyve sıkacağı gibi seçenekler arasından kendinize uygun modele kolayca ulaşabilirsiniz. Seramik malzeme yapısına sahip ürünler, mutfağınızda nostaljik bir tarz elde etmenize yardımcı olur. Bununla birlikte, farklı malzeme yapılarına sahip ürünlerin zengin renk seçeneği bulunur. Farklı değişkenleri göz önünde bulundurarak kendinize uygun olan meyve & sebze sıkacağı modelini seçebilir ve mutfağınızda işlevsel olarak kullanabilirsiniz.

Mutfağınızın Gözdesi Meyve Sıkacaklarının Enerji Tüketimleri Nasıldır?

Mutfağınızın Gözdesi Meyve Sıkacaklarının Enerji Tüketimleri Nasıldır?

Meyve & sebze sıkacağı tasarımları, farklı özelliklere sahip şekilde üretilir. Bu konudaki ayrımlardan biri de ürünlerin çalışma prensipleri neticesinde oluşur. Manuel kullanım şekline sahip modellerde meyvenin suyuna ulaşmak için insan gücüne ihtiyaç duyulur. Bu ürünlere alternatif olarak seçilebilecek elektrikli modeller de mevcuttur. Bu ürünler çalışmak için ihtiyaç duyduğu gücü, elektrik enerjisinden alır.

Elektrikli meyve & sebze sıkacağı çeşitleri kendi aralarında farklı ayrımlara uğrar. Bu gruplandırma, ürünlerin motor gücüne ve enerji tüketim düzeyine göre yapılabilir. Bu ürünler, genellikle 220V elektrik enerjisiyle çalışır. Ürünlerin motor gücü arttıkça elektrik tüketimleri de paralel yönde değişim gösterir. Bu noktadaki seçimler üründen beklenen performansa göre yapılabilir.

800 Watt katı meyve sıkacağı çeşitleri, minimum enerji tüketimiyle maksimum performans elde edilmesine yardımcı olur. 800 Watt motor gücü, genellikle ev tipi kullanım için üretilen cihazlarda bulunur. Bununla birlikte, 1000 W katı meyve sıkacağı gibi seçeneklerle daha yüksek bir motor performansı elde edilebilir. Enerji tüketimleri her ne kadar motor gücüne göre artış gösterse de kaliteli üretim detaylarıyla ürünlerin bu konuda avantaj sağlaması hedeflenir.

Yüksek düzey enerji sınıfına sahip olan 1500 Watt katı meyve sıkacağı modellerinde elektrik sarfiyatı da uygun aralıklardadır. Bu ürünlerde motor gücü arttıkça ürünün hızı ve performansı da olumlu şekilde değişir. Böylece ürünü çalıştırdığınız süre kısalarak enerji tüketimi konusunda avantaj elde edebilirsiniz. Kaliteli markalar tarafından üretilen seçeneklerin pek çoğunda düşük enerji tüketimi sağlanır. Böylece bütçeniz üzerinde kontrol imkânınız oluşur. Bu seçimler meyve & sebze sıkacağı ürünlerini kullanmak istediğiniz alana göre de değişebilir. Düşük enerji tüketimine ve yüksek performansa sahip olan 1200 Watt katı meyve sıkacağı gibi seçenekleri hem kişisel hem de profesyonel amaçlarla kullanabilirsiniz. Bu kapasitedeki ürünler, işlemleri oldukça hızlı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olarak size zaman kazandırır.

Birbirinden Farklı Seçenekleriyle Meyve Sıkacaklarını Kimler Tercih Edebilir?

Birbirinden Farklı Seçenekleriyle Meyve Sıkacaklarını Kimler Tercih Edebilir?

Meyve & sebze sıkacağı modelleri küçük ev aletleri arasındaki sıklıkla tercih edilen seçeneklerdendir. Bu ürünler farklı kullanım alanlarına uygun tasarımlarıyla çok sayıda kişiye hitap eder. Robot meyve sıkacağı modelleri, mutfaktaki yardımcı elemanlar arasındadır. Bu ürünleri kullanarak çeşitli smoothie tarifleri yapılabilir.

Meyve ve sebze sıkacakları, özellikle çocuklu aileler için ideal yapıya sahiptir. El meyve sıkacağı kullanarak çocuklar için lezzetli öğünler hazırlanabilir. Bu sayede hassas vücut yapılarını desteklemek de mümkün olur. Bu ürünler, çocuklara meyve ve sebzeleri sevdirmek için de ideal seçeneklerdir. Kuru meyve sıkacağı kullanımıyla misafirleriniz için farklı lezzetler oluşturabilirsiniz.

Tek başına yaşayan kişiler, mini meyve sıkacağı seçeneklerini tercih edebilir. Bu ürünler farklı bir hediye seçeneği olarak da değerlendirilebilir. Evde kişisel kullanımların dışında profesyonel anlamda da bu ürünlerden yardım alınır. Profesyonel meyve sıkacağı modelleri, işi gereği sürekli mutfakta bulunan kişiler için de idealdir.

Yüksek kaliteye sahip meyve & sebze sıkacağı çeşitleri, mutfakta geçirdiğiniz süreyi kısaltmanıza yardımcı olur. Bu ürünler özellikle aşçılar için pratik kullanımlarıyla dikkat çeker. Bu ürünlerle içecekler dışında farklı lezzetlere sahip soslar da hazırlanabilir. Ayrıca sanayi alanında çalışan kişiler de soğuk sıkım meyve sıkacağı çeşitlerini değerlendirebilir. Soğuk sıkma işlemi yapmaya olanak veren bu cihazlar, meyve ve sebzelerin özlerinde bulunan besin değerlerini korumanızı sağlar. Siz de amatör ya da profesyonel olarak bu meyve & sebze sıkacağı çeşitlerini tercih edebilir ve farklı tarifler için değerlendirebilirsiniz.

Kullanım Alanlarına Göre Meyve Sıkacağı Modelleri Nelerdir?

Kullanım Alanlarına Göre Meyve Sıkacağı Modelleri Nelerdir?

Meyve & sebze sıkacağı üretimleri, farklı pek çok alanda kullanılabilir. Bu ürünler kullanım alanlarına bağlı olarak çeşitli isimler alır. Ev tipi meyve sıkacağı, kompakt özellikleriyle dikkat çeker. Bu ürünler farklı boyutlarda seçilebilir. Evde bireysel kullanımlar için ideal seçenekler oluşturan ürünlerin boyutları, genel kullanım miktarı düşünülerek belirlenebilir. Evde kullanım yapmak isterseniz manuel ya da otomatik ürünleri tercih edebilirsiniz.

Otomatik meyve ve sebze sıkma makineleri, tezgâh üstünde kullanım için idealdir. Sürekli elinizin altında olan bu ürünler sayesinde dilediğiniz zaman taze meyve sularına ulaşma imkânınız olur. Eğer evde sıklıkla limon ve portakal suyuna ihtiyaç duyuyorsanız, bir narenciye sıkacağı da seçebilirsiniz. Bu ürünler genellikle manuel kullanım olanağı sunar.

Yarı otomatik narenciye sıkacakları da mevcuttur. Bu modellerde ürünün üst kısmına bastırıldığında mekanizma kendiliğinden hareket ederek sıkma işlemini sizin yerinize gerçekleştirir. Böylece ekstra bir efor harcamanıza gerek kalmaz. Kafe ve restoran gibi işletmeler için sanayi tipi meyve sıkacağı modelleri uygundur. Sanayi tipi üretimlerde genellikle otomatik kullanılabilen çeşitler bulunur. Bu sayede yüksek hacimli içeceklerin kısa sürede elde edilmesi sağlanır.

Sanayi tipi meyve ve sebze sıkacakları, yüksek motor gücüne sahiptir. Bu meyve & sebze sıkacağı çeşitleri, kafe ve restoran gibi işletmeler dışında okul kantinleri ya da konser alanları gibi kullanım yerlerine de sahiptir. Bunun dışında yüksek performans gösteren bu ürünlerden çeşitli organizasyon ve toplantılar için de yararlanılabilir. Sanayi tipi meyve sıkma makineleri, çok sayıda çalışanın bulunduğu iş yerleri için de uygun tasarım detaylarına sahiptir. Çalışanların gün içinde taze meyve ve sebze sularına ulaşması sayesinde zinde kalmaları sağlanabilir. Meyve & sebze sıkacağı üretimleri, farklı alanlarda da tercih edilebilir. Örneğin, taşınabilir meyve sıkacağı modellerinden kamp alanlarında yararlanabilirsiniz. Bu ürünleri devre mülk tarzı tatil alanlarına taşıyarak taze meyve sularına dilediğiniz an erişmeniz mümkün olur.

Uygun Meyve Sıkacağını Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Uygun Meyve Sıkacağını Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Meyve sıkacağından beklediğiniz verimi almanız için kullanım şeklinize uygun ürünü seçmeniz önerilir. Meyve ve sebze gibi katı gıdaların suyunu sıkmaya yarayan aletlerin, çok sayıda farklı özelliği bulunur. Bu durum da seçim sırasında dikkat edilmesi gereken çeşitli detayları beraberinde getirir. Katı meyve sıkacağı almaya karar verdiğinizde ürünü kullanım amacınıza ve yerine net bir şekilde karar vermeniz üründen beklediğiniz performansı belirler. Böylece beklentinizi karşılayan ürün özelliklerini belirtmeniz kolaylaşır.

Meyve & sebze sıkacağı satın alırken dikkat edebileceğiniz ilk konu, ürünlerin hangi çalışma prensibine sahip olduğudur. Bu noktada mekanik ve otomatik meyve sıkacağı gibi farklı ürünler karşınıza çıkar. Sık kullanım yapan kişiler, zamandan tasarruf elde etmek için genellikle otomatik ürünlere yönelir. Bu ürünler, elektrik enerjisiyle çalışır. Elektrik enerjisine ulaşımın kısıtlı olduğu durumlarda da meyve suyu elde etmeniz manuel ürünler sayesinde mümkün olur. Bu seçim, kullanım alanıyla doğrudan bağlantılıdır.

Ürünün boyutları da seçimlerinizi etkileyebilir. Tüketim ihtiyacınıza uygun boyutta üretilen birçok seçenek mevcuttur. Küçük meyve sıkacağı modelleri az sayıda kişiye hazırlanan içecekler için idealdir. Kalabalık gruplar için daha yüksek kapasiteye sahip ürünler gerekebilir. Büyük kapasiteli cihazlar hem geniş aileler hem de sanayi tipi kullanımlar için avantajlı seçeneklerdendir. Katı ve sıvı meyve sıkacağı üretimlerine fonksiyonellik katan pek çok tasarım detayı bulunur. Bu detayları ayrıntılı şekilde inceleyerek kendi kullanım tarzınıza uygun olan ürüne ulaşabilirsiniz.

Ürünlerin bıçak yapısı, seçim sırasında dikkat edilebilecek detaylar arasındadır. Kaliteli bıçak yapısına sahip meyve & sebze sıkacağı tasarımları sayesinde ürünleri uzun ömürlü kullanmak mümkün olur. Ayrıca elektrikli ürünlerdeki motor gücü de ürünün performansını doğrudan etkiler. Pratik kullanım elde etmek için yüksek motor gücüne sahip olan meyve & sebze sıkacağı modellerine yönelebilirsiniz.

Kullanımınız için doğru ürüne ulaşmak için cihazın ağız yapısına da dikkat edilmelidir. Dar ağız yapısına sahip olan ürünlerde meyveleri ve sebzeleri bölmeniz gerekir. Ancak geniş ağızlı sıkacaklar için böyle bir zorunluluk bulunmaz. Ürünlerin tasarım detayları da birbirinden farklı şekillerdedir. Mutfağınızda uyumlu bir bütünlük sağlamak için farklı renk seçeneklerindeki ürünleri değerlendirebilirsiniz. Böylece çeşitli açılardan kendi tarzınıza uygun bir ürüne ulaşmanız mümkün olur.

Meyve Sıkacağı Fiyatları Nasıldır?

Meyve Sıkacağı Fiyatları Nasıldır?

Meyve sıkacağı fiyatları, farklı değişkenlerden etkilenir. Bunlar arasındaki büyük farklardan biri, ürünlerin çalışma prensipleridir. Manuel ürünlerle otomatik meyve sıkacakları arasında fiyat farkları gözlemlenir. Bu durumun sebebi, otomatik çalışma sunan ürünlerin motor mekanizmasına sahip olmasıdır. Elektrikli seçenekler de kendi aralarında motor güçlerine bağlı olarak fiyat değişiklikleri yaşar. Genellikle motor gücü arttıkça ürün fiyatları da doğru orantılı olarak değişir.

Presli meyve sıkacağı çeşitleri, motor gibi karmaşık aksamlara sahip olmadığı için daha uygun fiyat aralıklarında bulunabilir. Bu ürünler, farklı malzemeler kullanılarak tasarlanır. Bu çeşitlilik, ürünlerin fiyatlarına da etki eder. Metal meyve sıkacağı çeşitleri ile plastik ürünler arasındaki satış değeri farklıdır. Metal üretimler dayanıklılıklarıyla ön plana çıkar. Bu açıdan avantaj elde etmek için kaliteli cihazlara yönelmek fayda sağlar.

Katı meyve sıkacağı modelleri farklı markalar tarafından tasarlanır. Küçük ev aletleri üreten pek çok markanın ürünleri arasında bu seçeneklere yer verdiği görülür. Markaların fiyatlandırma şekilleri de farklılık gösterir. Her marka, kendi üretim politikasına göre ürünlerin satış değerini belirler.

Kabuklu meyve sıkacağı gibi yüksek performans gösteren cihazlar için fiyat belirlenirken tasarım detayları göz önünde bulundurulur. Bu ürünlerin farklı çeşitlerinin bulunması sayesinde fiyat aralıkları oldukça geniş bir aralıkta çeşitlenir. Bu durum, her bütçeye uygun seçeneklerin bulunmasını sağlar. Kaliteli malzemelerle tasarlanan ürünleri satın almak, uzun vadede avantaj sağlar. İşlevsel özelliklere sahip pek çok katı meyve sıkacağına, avantajlı fiyatlarla Trendyol üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Katı Meyve Sıkacağında Neler Sıkılır?

Katı meyve sıkacağı neredeyse her ev için olmazsa olmaz şeylerden birisidir. Katı meyve sıkacağı için sizler de kolay bir şekilde taze meyvenin tadına yudumlayarak varabilirsiniz. Katı meyve sıkacakları bıçak kullanmadan kolay bir şekilde meyvelerin preslenmesini yardım eder ve ortaya çok leziz bir tat çıkarır. Katı meyve sıkacağında aklınıza gelen her türlü meyveyi kolay bir şekilde sıkabilirsiniz. Mandalina, portakal, greyfurt, elma, üzüm, kavun ve daha nice meyveyi katı meyve sıkacağı sayesinde dakikalar içinde içime hazır bir hale getirmek mümkündür. Aynı zamanda sadece meyve değil sebzeleri de katı meyve sıkacağında kolay bir şekilde sıkmanız oldukça mümkündür. Yazın satılan doğal ve güzel sebzeleri kışa saklamak isteyen insanlar da havuç, kabak gibi sebzeleri presleyerek buzluklarında soğuk kış ayları için bulundurmaktadırlar.

Katı Meyve Sıkacağı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kişilerin en çok merak ettiği şeylerden birisi de katı meyve sıkacağı alırken nelere dikkat edilmeli sorusuyla meydana gelmektedir. İnsanlar katı meyve sıkacağı alırken kesinlikle ürünün kalitesi hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Katı meyve sıkacağı alırken kap hacmi göz önünde bulundurulmalıdır. Büyük hacmi olan meyve sıkacakları daha hızlı bir işlem yapabilmek için çok önemlidir. İki kademeli hız ayarı da keza aynı şekilde insanlara yardımcı olacak şeylerden birisidir. Kişiler işlemleri normalde olduğundan daha hızlı bir şekilde bu sayede gerçekleştirebilmektedir. Motor hacmi gelişmiş olan meyve sıkacağını almak da kişiler için büyük önem teşhir etmektedir. Kolay temizlenebilir ve kilide sahip olan ürünlerin de çocuklardan korunması gerekir. Katı meyve sıkacağı alırken posasının tamamen kuru olabileceği filtre yani meyveyi sıkan filtre deliklerinin ince olmasına da dikkat edilmesi gerekir. Aynı zamanda katı meyve sıkacağının da oldukça sessiz çalışması çok önemlidir. Ürünün sessiz ve ayaklarının kaymıyor olmasına çok önem verilmelidir.

Katı Meyve Sıkacağı Kaç WATT Olmalı?

Kişilerin en çok merak ettiği şeylerden birisi de katı meyve sıkacağı kaç WATT olmalıdır sorusu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bilmeniz gereken bilgilerden birisi de şudur; eski motor sistemine sahip meyve sıkacakları genelde 800-1500 Watt arasında iken slow juicer diye adlandırılan sistemler 200-300 Watt gibi oldukça düşük enerji ile daha rahat bir şekilde çalışabilirler. Yavaş döndürülen vida dolayısı ile düşük enerji tüketiyor olmasından dolayı 1500 Watt tüketen eski meyve sıkacaklarından neredeyse 3 kat daha da fazla tork gücü elde etmektedirler. Bu durum sıktığınız meyve ya da sebzenin daha fazla verimli sıkılmasını sağlamaktadır. 5. Nesil meyve sıkacakları genelde 240 Watt enerji tüketseler de 280 civarında bir tork gücü verir ve güçlü motoruyla pancar, havuç, zencefil benzeri besinleri dahi rahatlıkla sıkabilir ve posalarının oldukça kuru çıkmasını sağlar. Katı meyve sıkacağı almak için hemen Trendyol’a girebilir ve ürünleri inceleyebilirsiniz.