"

Endüstriyel Mutfak Ekipmanları

" araması için 20238 sonuç listeleniyor

Endüstriyel Mutfak Ekipmanları ile Dayanıklı Mutfak Gereçleri

Endüstriyel mutfak denildiğinde profesyonel ekipmanlar aklınızda canlanan ilk görsellerden olur. Endüstriyel mutfaklar işletmelerde kullanılır. Evlerde kullanılan mutfak ekipmanlarının çok daha donanımlı ve kapsamlı biçimde tasarlanmış modellerinin yer aldığı endüstriyel ekipmanlar, kapasite olarak da daha geniş bir iç hazneye sahiptir. Birden fazla çalışanın yer aldığı, yemek üretiminin yapıldığı kafe, restoran, bar, otel, hastane, kamu binaları olmak üzere pek çok binada bu malzemeler görev yapar. Çok farklı alanlara hizmet eden malzemelerin bulunduğu ekipman koleksiyonu, pratik kullanım temelli üretilir. Yoğun çalışma temposuna uyumlu, dayanıklı ve güvenli malzemelerin bir araya gelerek kusursuz çalışma sürecini oluşturduğu alanlarda bu ekipmanlar hayati önem arz eder. Ticari ve satış temelli alanlarda bulunan malzemeler, iş gücü sanayisinin önemli bir kolunda görev yapar. Sanayi tipi mutfak olarak da adlandırılan endüstriyel mutfaklarda çalışanların bu ekipmanları kullanabilecek şekilde eğitilmeleri gerekir. Evlerde kullanılan mutfak ekipmanlarına nazaran daha komplike ve donanımlı olan endüstriyel mutfak malzemeleri, profesyonellere hitap eder. Kullanmayı bilmeyen insanların herhangi bir yanlış hareketinde kazaların yaşanması kaçınılmaz hale gelir. Büyük hacimleri sayesinde 100’den fazla kişiye hizmet verebilen ekipmanlar, dayanıklılığı yüksek materyallerden tasarlanır. Yıllarca sektöre hizmet veren ve görevlerini yerine getirerek ticarete katkıda bulunan, sürdürülebilir kalkınmada işlev gören parçalar, satış ve ticari amaçlarda rol oynar. Endüstriyel mutfakların klasik mutfaklardan ayrılmasının en önemli nedeni, ekipman niteliğinin farklı seyretmesi olarak karşınıza çıkar. İşlevsellikleriyle ön plana çıkan malzemeler, sağlıklı yemeklerin en pratik şekilde ortaya çıkmasına aracı olur. Yapıları gereği komplike olan ekipmanlar; kullanımı bilen ustalar vasıtasıyla kullanılmaları sonucunda uzun yıllar boyunca güvenle kullanılır. Besinlerin hazırlanma, pişirilme ve sunulma aşamalarının her birinde rol oynayan endüstriyel mutfak malzemeleri, çok daha düşük maliyetlerle yüksek performans almanızı sağlar. Her geçen gün gelişen teknolojinin ve sanayii sektörünün hızına yetişmek adına gerekli ihtiyaçları karşılayan malzemeler sayesinde hızınızı kaybetmeden çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Dünya pazarında kendini kanıtlamış ürünlerin sunulduğu özel koleksiyonlar, donanımlı mutfaklara sahip olmanızı sağlar. Gelişen ekonominin getirdiği rekabet dünyasında kişilerin ön plana çıkmasını sağlayan endüstriyel mutfak malzemeleri, kişi sağlığını ve güvenliğini baz alan tasarımları ile sağlıklı besinleri kişilere armağan eder. Üretimle birlikte artmakta olan tüketim hızının grafiğine uyum sağlayan endüstrinin getirisi olan bu malzemeler, işletmelerin en değerli yardımcıları arasında yer alır.

Endüstriyel Mutfak Malzemeleri

Endüstriyel Mutfak Malzemeleri

Uluslararası alanda kalitesini kanıtlamış ve pratikliğiyle göz dolduran ekipmanlar, çok çeşitli görevlere hizmet eder. El blenderı bu malzemeler arasında yer alır. Endüstriyel el blender modelleri; büyük kazanlarda hazırlanan çorbaların, ana yemeklerin hazırlanmasında rol oynar. Yüksek ve sabit olan hızları kısa sürede yiyeceklerin hazır hale gelmesini sağlar. Motor devir hızları ve hız ayarlarıyla endüstri ihtiyaçlarını karşılayan blenderlar, pratik kullanımlarıyla tatmin eder. Mutfak malzemeleri içerisinde ön plana çıkan bir diğer ürün ise dijital termometrelerdir. Yemeklerin güvenli sıcaklıklara veya pişirme için optimum değerlere ulaşmaları açısından hayati önem taşıyan termometreler, klasik mutfaklarda da sıkça kullanılır. Fırın içerisinde belirli bir sıcaklıkta pişmesi gereken yiyeceklerin, barbeküde pişen etlerin ideal sıcaklığa ulaşıp ulaşmadığı konusunda kişilere bilgi veren termometreler, sıvılarda da işlev görür. Dondurulmuş gıdaların istenilen sıcaklığa düşüp düşmediğinin tespitinde, belirli değerde saklanması gereken gıdalarda sıkça kullanılır. Örneğin; evde yoğurt mayalıyorsanız bu termometreler çok daha kolay biçimde yoğurdu hazırlamanıza yardımcı olur. İdeal mayalanma sıcaklığı olan 42 derecenin ayarlanmasında size yol gösterecek termometreler, etlerin yanmadan sunulmasına destek olur. Bebek mamalarının, suların istenilen sıcaklıklarda ayarlanması için kullanılan malzemeler depolama aşamasında da kontrolü size sunar. İşletmelerde belirli bir sıcaklıkta depolanması gereken besinlerin kontrolünde, katı veya sıvı tüm gıdaların saklanmasında sadece bir dokundurma veya daldırma ile işlev yapan ürünler, yoğun rağbet görür. Paslanmaz çelikten uzun bir sensörü, oldukça açıklayıcı gösterge paneli, geniş sıcaklık ölçüm aralığı ile donanımlı bir yapıda tasarlanan ürünler, işlevsellikleriyle ön plana çıkar. 15 dakika boyunca kullanılmaları durumunda kendini kapatan ürünler kendi kendilerini korur. Geçmişteki ölçümleri gösteren hafızası, ihtiyacınız duyduğunuz anda gerekli verileri size sunar. Minimum ve maksimum ölçüleri gösteren parçalar, emniyetli kullanım için gerekli donanımı sağlar. Düşük pil seviyesinde ve hatalı sensör durumunda kişilere uyarı veren termometreler, her alanda konforlu ve güvenli kullanım imkânı sunar. Ufak bir büfede veya insan trafiğinin yoğun olduğu restoranlarda sıkça kullanılan termometreleri evinizde de gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Öncelikli işlevleri olarak pratik ve güvenli kullanımı esas alan paslanmaz endüstriyel mutfak ekipmanları, kısa sürede yiyeceklerinizin hazır hale gelmesini sağlar. Böylece hem zamandan, hem de maliyetten tasarruf yapabilir keyifli hazırlık sürecinin tadını çıkartabilirsiniz.

Kısa Sürede Mükemmel Yiyecekler İçin: Endüstriyel Mutfak Malzemeleri

Kısa Sürede Mükemmel Yiyecekler İçin: Endüstriyel Mutfak Malzemeleri

Yemeklerin kısa sürede hazır hale gelmesi için kullanılacak tüm besin maddelerinin hazır hale getirilmesi önem arz eder. Sebzelerin doğranarak harmanlandığı yemeklerde hız önem kazanır. Yüzlerce insana hizmet eden geniş alanlarda hızlı biçimde yemeklerin hazırlanması için kişilerin rolüne katkıda bulunan doğrama cihazları, endüstriyel mutfak malzemeleri arasında yer alır. Soğan doğrama makinesi, kısa sürece soğanların ve diğer sebzelerin ufak parçalara ayrılmasını sağlar. Dakikada 1500 devirde çalışan hızlı ekipman, soğanı doğradığı zaman sulandırarak yemeklere ek lezzet katar. Paslanmaz çelikten tasarlanan ürün, ekmek çekimi de yapar. Sebze çekiminde de sıkça tercih edilen doğrama makinesi, birinci sınıf malzemelerden üretilir. Kişilerin çok daha rahat doğramasına yardım eden makinelere ek olarak doğrama tahtaları da son derece pratiklik sağlar. Polietilenden üretilen kesme tahtası, tüm gıda çeşitleri için uygun yapıda tasarlanır. Tamamen hijyenik bir biçimde besinleri kesmenizi sağlayan tahta, bakteri barındırmayan yapısı sayesinde kişi sağlığına dost olur. Aşınmalara ve deformasyonlara karşı dayanıklı olan tahtalar, lekelenmelere karşı set çeker. Güzel ve temiz görünümleri ile yemeklerin hazırlanma aşamasında steril ortamı koruyan tahtalar, kişilerin aktif rol aldığı mekanlarda tercih edilir. Yemeklerin ardından içilen leziz çayların hazırlanması konusunda işletmelere destek veren endüstriyel çay demleme aparatları, uzun süreli deneyimler için ideal performans sergiler. Çay demleme makineleri ile özellikle kahvehanelerde kullanılan geniş hacimli demlikler uyumlu yapıda sunulur. Paslanmaz çeliklerden üretilen demlikler, dem haznesi ve süzgeci ile maksimum performans sergiler. Çayın lezzetinin uzun süre korunmasını sağlayan yapısı, yoğun insan tüketimine ayak uydurur. Isı yalıtımlı kulpları, taşıma esnasında kolaylık sağlar. Uzun ömürlü ve hijyenik yapıları dayanıklılıklarıyla göz doldurur.

2.5 litre hacmi ile çay saatini uzatır. Parlaklığını uzun süre koruyan parlak dış yüzeyi, görüntü açısından da tatmin eder. Şirketlerde, ofislerde, kahvehanelerde sıkça kullanılan hem sıcak suyu, hem de çayı bir arada sunan otomatlar demliklere nazaran daha pratik bir kullanım sunar. 160 bardağa kadar çay sunabilen semaverler, ayarlanabilir termostatları kullanım kolaylığı sunar. Sıcaklığı kaç dereceye ayarlarsanız o sıcaklığı koruyan semaver, toplamda 15 litreye kadar su alabilir. Kolay temizlenebilme özellikleri ile işletmelere pratiklik kazandıran makineler, hijyenik kullanım açısından beklentileri yüksek derecede karşılar.Günümüzde yaygınlaşan kahve kültürünün destekleyicisi olan kahve makineleri, kahvelere sunum ve tat açısından yenilikler katmayı hedefler. Kahve içmek için en uygun sıcaklığın ayarlanmasını sağlayan optimal denge sıcaklığı özelliği ile donatılan makineler, estetik görünümleriyle göz doldurur. Kahve keyfinin artırılması için gerekli donanımı sunan ürünler, paslanmaz çelik parçaları sayesinde dayanıklılıklarını korur. Modern tasarımları, mükemmel görüntüleri işletmelerdeki havayı yeniler. Aroma seçimi başta olmak üzere gerekli fonksiyonlarla zenginleşen makineler yüksek kalitenin örneğini sergiler. 10 fincana kadar kahve yapabilen cihazlar, kişisel tercihlerinize göre sert veya yumuşak kahve yapabilmenizi sağlar. Çıkartılabilir su haznesi pratik kullanım imkânı sunar. Entegre öğütücüsü sayesinde kahve çekirdeklerinin aromasını tamamen suya veren cihaz, fincan seviyesini gösteren göstergeleri kontrolü rahatlıkla sağlamanıza yardımcı olur. Sayaç fonksiyonu demlenme süresinin gözlemlenebilmesini dijital göstergelerle belirtir. Zaman içerisinde cihazlarda oluşan kirecin çözülebilmesi için var olan programı sayesinde malzemenin ömrü uzarken cihaz, kendi kendini rahatlıkla temizleyebilir. Damlama önleyici sistem kahvenin veya suyun damlamasının önüne geçer. Sadece filtre kahve yapabilen makineler kahvenin en sade halini mükemmel bir lezzetle sunuma hazırlar. Ofislerde kullanılabilen filtre kahve makinelerinin ebatı biraz daha küçüktür. Kahveyi 5 dakika gibi kısa bir süre içerisinde hazır hale getiren cihazlar, gün boyu taptaze kahvelerin hazırlanmasına aracı olur. 0.3 litre su ısıtıcı kapasitesi ve yıkanabilir filtresi ile son derece fonksiyonellik kazandıran makineler, filtre kahve keyfini katlar. Kahve dükkânlarında baristaların sıkça kullandığı süt köpürtücüler ise kahve sektöründeki sunum aşamasında etkili rol oynar. Krema aromasını kahvelere katan köpürtücüler, güçlü, yüksek torklu motorları ve yüksek hızlarıyla zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Latte, Cappicino, Macchiato başta olmak üzere birçok kahve türünün sunumuna ahenk katan süt köpürtücüler sayesinde kadifemsi bir köpük oluşturabilirsiniz. Köpüklü süt üretmek için ideal performans sergileyen cihazlar, ergonomik kavrama ile rahatlıkla taşınır. Benzersiz ve yumuşacık bir dokunuş sunan cihazlar, kullanım kolaylığı ile göz doldurur. Geleneksel Türk kahvesinin kumda yapılışının lezzetini sunan Türk kahvesi makineleri ise işletmelerde sıkça tercih edilen ürünler arasında yer alır. İki bakır cezve ve kumun yer aldığı sistemdeki kum, ateş tuğlası yapımında kullanılan bir tür topraktır. Aynı anda birden çok cezve ile Türk kahvesi pişirmenize imkân tanıyan sistem, geleneksel motifleriyle adeta bir Osmanlı havasını yansıtır.

Endüstriyel Mutfak Malzemeleri Fiyatları

Endüstriyel Mutfak Malzemeleri Fiyatları

Ürün yelpazesi olarak çok geniş bir hizmet alanına sahip endüstriyel mutfak malzemeleri koleksiyonu, fiyat olarak da aynı geniş skalayla müşterilerin karşısına çıkar. Farklı alanlara hitap eden ürünler; yemeğin hazırlanma, pişirilme ve sunulma aşamalarında rol oynar. Hamur yoğurma makineleri; hamur işi gıdaların kısa sürede hazırlanması için hamurları hazır hale getirir. Paslanmaz kazanları ve yoğurma için gereken aparatları bir araya getiren cihazlar, kendi üzerinde yer alan kumandasıyla yönlendirilir. Hamurların değerlendirilmesi için sunulan Waffle ve ekmek yapma makineleri işletmelerde elde yapılan besinlerin servisine destek olur. 12 adet programı ve zamanlayıcısı sayesinde ekmeklerin istenilen kıvamda olmasını sağlayan ekmek yapma makineleri, fırınlarda sıkça tercih edilir. Pişen ekmekleri sıcak tutma özellikleri ve 3 kademede kabukları pişirebilen donanımı ekmeklerin taptaze hazır hale gelmesini sağlar. Waffle yapma makineleri ise tatlıcılarda yoğun olarak kullanılır. Turistik tesislerde, otellerde, restoranlarda ve kafelerde sunulan wafflelara renk katan cihazlar pratiklikleriyle göz doldurur. Çiçek ve kare olmak üzere 2 şekilde hazırlanan tatlıların sunumu da oldukça hoş bir hale gelir. Teflon kaplama dökümlü yüzeyleri yapışmadan waffleları almanızı sağlar. Termostatı sayesinde sıcaklık kontrolünün yapılabildiği cihazlar olası kazaların önüne geçer. Paslanmaz rezistansı uzun ömürlü kullanım imkânı sunar. Sanayi tipi endüstriyel mutfak ekipmanları, ergonomik dizaynları ile rahatlıkla kullanılır. Tereyağı ve ayran yapabilmenizi sağlayan, 3 pervaneli 15 litre yayık ayran tereyağı makinesi, kısa sürede doğal tereyağlarının hazır hale getirilmesine aracı olur. Endüstriyel hizmet veren tesislerde tost pişirmek için üretilen makineler; cafelerde, restoranlarda ve büfelerde tercih edilir. Endüstriyel mutfak ekipmanları kullanmanın avantajları nelerdir? 12 dilime kadar tostu pişirebilen cihazlar, kaliteli döküm yüzeyleri ile steril kullanım avantajı yaratır. Oldukça hızlı ısınarak hem zamandan, hem de maliyetten tasarruf edilmesine aracı olan tost makineleri, ısı yalıtımlı kulplarıyla kolay tutuş özelliği sağlar. Tostların kurumadan incecik olmasını sağlayan ve tost lezzetini katlayan makineler ısındıkları zaman tostları birkaç dakika içerisinde hazır hale getirir. Aşınmazlık ve dayanıklılık bakımından tatmin eden cihazlar fonksiyonel özellikleri ön planda tutularak üretilir.

Genellikle metal ve metal alaşımlarından üretilen makinelerin fiyatlarının farklı olmasında kullanıldıkları alan belirleyici etken olur. Kahve makineleri ve tost makineleri aynı fiyat skalasında değerlendirilmedikleri için ayrı klasmanlarda yer alır. Üretimlerinde kullanılan materyaller, eklenen donanımlar ve boyutlar endüstriyel mutfak malzemeleri konusunda belirleyici etkenler olarak karşınıza çıkar.Endüstriyel mutfak malzemelerinin seçimi, her elektronik cihazın seçimi gibi titizlikle yapılmalıdır. Bu seçim esnasında öncelikli olarak endüstriyel mutfak ekipmanları ölçülerini belirlemelisiniz. Zengin endüstriyel mutfak malzemesi koleksiyonu, beklentilerinizi karşılamayı hedefler. İhtiyacınız olan cihazın boyutuna, hacmine göre uygun bir cihazı kolayca bulabilirsiniz. Temelde belirli başlıklar etrafında toplanan endüstriyel mutfak malzemeleri; tezgâh, raf, doğrama tahtası olmak üzere sabit cihazları, çırpıcı, karıştırıcı, yoğurucu gibi taşınabilir makineleri içerir. Elektronik döner bıçağından kevgire kadar geniş ürün yelpazesinden ihtiyacınıza yönelik bir cihazı seçerek yemek yapma işlemlerini hızlandırabilirsiniz. Sanayii tipi bir mutfak kurulurken envanter listesi ile birlikte belirlenen ihtiyaçların mutfağın kusursuz olmasını sağlar. Yemek yapımında kullanılan cihazların yanı sıra içecekleri kısa sürede hazırlayan cihazlar da koleksiyonun ilgi çeken ürünler arasında yer alır. 20 litreye kadar çay demleyebilen kazanlar; kahvehanelerde, çay ocaklarında veya insan trafiğinin yoğun olduğu işletmelerde sıkça kullanılır. Sızdırmaz muslukları, çayın ve kaynar suyun güvenle bardaklara akmasına yardımcı olur. Otomatik ısı kontrolü sağlayan modeller, enerji tasarrufu açısından mükemmele yakın performans sergilerken bütçelere dost olur. Düşük maliyetle yüksek performans sergilemek adına özenle üretilen cihazlar, paslanmaz çeliğin kalitesini yansıtır. Yemek pişirme aşamasında gözleme pişirme cihazları, döner makineleri başta olmak üzere tüm cihazlar ergonomik tasarımlarıyla göz doldurur. Ayarlanabilir döner şişi ve 7 kiloya kadar et takılabilen hazneleri ile ufak işletmelerde rahatlıkla kullanılabilen döner yapma makineleri pratik kullanımlarıyla beğeni toplar. Hazırlama, pişirme ve sunum aşamasında farklı alternatifleriyle müşterilere sunulan endüstriyel mutfak pişirme ekipmanları koleksiyonu pratik ürünleriyle ön plana çıkar. Uzman mühendislerin ve tasarımcıların ellerinden çıkan ürünler bütçe dostu fiyatlarla size sunulur. Dayanıklı yapılarıyla uzun süre kullanılabilen cihazlar, her dönem yeni bir tanesini almanız gerekmeden en değerli yardımcılarınız olur. Kaliteye yatırım yapma amacında olan işletmecilerin yoğun rağbet gösterdiği cihazlar Trendyol’un güvenli alışveriş politikasıyla birlikte son derece avantajlı seçeneklerle müşterilere sunulur. Siz de bu kaliteden yararlanmak için Trendyol’u ziyaret edebilir işletmenize yatırım yapabilir ya da mutfağınızı pratik kullanım sağlayan ürünler ile zenginleştirebilirsiniz.

Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Nelerdir?

Endüstriyel mutfak ekipmanları; hazırlık, pişirme ve servis aşamasında kullanılan farklı çeşitlerden oluşur. Ev yemekleri yapılan bir işletmenin hazırlık mutfağında soyma, doğrama, kesme ürünleri ya da sebze parçalama aletleri kullanılır. Bunların yanı sıra kıyma makineleri, et döven ürünler, parçalama makineleri ve kemik kesme seçenekler de skalada yer alabilir. Hamur işleri yapılan bir mutfakta hamur yoğurma makinesi, mikser çeşitleri ya da hamur açma makineleri tercih edilir. Pişirme aşamasında kullanılan endüstriyel mutfak ekipmanları ise donanımlı ızgara çeşitleri, ocaklar, kazanla, fırın ve kızartma makineleridir. Servis aşamasında kullanılan ekipmanlar ise müşteriye sıcak ya da soğuk servis yapmaya uygun çeşitlerden oluşur. Benmari kazanları, salata kaseleri, özel sunum tabaklar ve servis istasyonu da denilen araçlar kullanılan endüstriyel mutfak ekipmanları arasında yer alır.

Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Nereden Alınır?

Endüstriyel mutfak ekipmanları kapsamlı ve çok daha donanımlı çeşitleri ile Trendyol'dan satın alınır. Fonksiyonel şekilde tasarlanmış modellerin yer aldığı ürünler, kapasite olarak daha geniş bir hazneye sahiptir. Yüksek kapasitede çalışan büyük işletmelerde bu malzemeler, görev yapar. Çok farklı alanlara hizmet veren malzemeler, pratik kullanımlı çeşitleri ile Trendyol'dan incelenebilir. Dayanıklı ve güvenli markaların öncülüğünde tasarlanan ürünler, kusursuz çalışma süreci deneyimi yaşatır. İşlevsel olmaları ile üretilen endüstriyel mutfak ekipmanları; yemeklerin hazırlanma, pişirilme ve sunulma aşamalarının her birinde rol oynar. Üretilen özel koleksiyonlar; donanımlı mutfaklarda daha güvenli, dayanıklı ve kaliteli besinler ortaya çıkarır. Kaliteli endüstriyel mutfak ekipmanlarından yararlanmak için ihtiyacınız olan ürünleri kolayca satın alabilirsiniz.

Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Kullanışlı Mıdır?

Endüstriyel mutfak ekipmanları avantajlı bir kullanım imkanı sağlayan ürünlerden oluşur. Bu ürünlerin kullanılacağı alanlar genelde büyük işletmeler olduğundan modeller çoklu üretim yapabilen cihazlara sahiptir. Yaklaşık 12 dilime kadar tost pişirebilen işlevsel makineler, döküm yüzeyleri sayesinde hem pratik hem de kolay kullanım sağlar. Hızlı ısınan cihazlar sayesinde yiyecekler çok daha kısa sürede hazırlanabilir. Döküm tavalar, büyük ocaklar üzerinde saniyeler içerisinde ısınarak tavuk ve etlerin dakikalar içerisinde kıvamında pişirilmesini destekler. Sunum ekipmanlarında bulunan ısı yalıtımlı kulplar, sıcak servis edilmesi gereken ürünlerin kolay tutuş özelliği ile servis edilmesine yardımcı olur. Dayanıklılık ve aşınmazlık özellikleri ile tercih edilen endüstriyel mutfak ekipmanları, fonksiyonel ve kullanışlıdır. Kahve makinelerinin çoklu pişiren çeşitleri; büyük çay kazanları, tencereler ve kesme aletleri gibi akla gelebilecek pek çok ürün kullanışlı seçeneklerden oluşur.