"

22 Ayar Bilezik

" araması için 4237 sonuç listeleniyor

22 Ayar Bilezik Modelleri ve Fiyatları

Geçmişten günümüze dek değerini korumaya devam eden önemli yatırım araçları bulunur. Söz konusu araçlar; altın, dolar ve euro olarak sıralanabilir. Uzun bir listeyi oluşturan yatırım araçları arasında en çok tercih edilen ganimet altındır. Özellikle Türkiye’de önemli bir yatırım aracı olarak kullanılan altın, doğada serbest hâlde bulunur. Söz konusu altın işlenerek bilezik, kolye, künye ya da kelepçe gibi takılar hâline getirilir. Zaman geçtikçe değerini arttıran altın bileziklerde en çok tercih edilen çeşit 22 ayardır. Altın bileklik ya da bilezikte 22 ayar modeller genellikle yatırım amaçlı olarak tercih edilir. 22 ayar altından elde edilen halka şeklinde bilezik modellerinin büyük bir çoğunluğu işçiliksizdir. Geleceğiniz için önemli bir yatırım yapmak isterseniz 22 ayar altın bilezik modellerine göz atabilirsiniz.

Trendyol’da çeşitli kuyumcu mağazaları tarafından sunulan binlerce çeşit 22 ayar bilezik modelleri bulunur. Söz konusu bilezik modelleri arasından en doğru seçimi yapmak için arama sınırlandırmasından faydalanabilirsiniz. Sistemin sunduğu sınırlandırma aracında kategori, cinsiyet, marka, boyut, ebat, fiyat ve tip kriterleri bulunur. Verilen kriterler arasından doğru tercihleri yaptığınızda sistem otomatik olarak uygun bilezik modellerini sunar. Bu modeller arasından seçim yaparak kısa sürede hayalini kurduğunuz bir bilezik modeline sahip olabilirsiniz. Bu aşamada size sadece seçtiğiniz ürünü sipariş etmek kalır. Trendyol’da verdiğiniz sipariş kısa sürede adresinize teslim edilir.

22 Ayar Altın Bilezik Modelleri Nelerdir?

22 Ayar Altın Bilezik Modelleri Nelerdir?

Trendyol’da 22 ayar altından yapılmış bilezik modelleri kendi içerisinde farklı kategorilere ayrılır. Altın bilezik modellerini farklı gruplara ayıran kriterler; gram ve biçim olarak sıralanabilir. Bir bileziğin gramı, değerini belirleyen en önemli kriterler arasında yer alır. Örneğin yatırım amaçlı aldığınız bir altın bileziği bozdururken gram ve ayar özellikleri göz önünde bulundurulur. 22 ayar bilezik gramları 5, 10, 15, 20, 22, 25 ve 30 olarak sıralanır. 5 gr 22 ayar bilezik, diğer modellere göre daha düşük bir fiyat aralığına sahiptir. Aynı zamanda 5 gramlık bir bileziği bozdururken kazancınız da diğerlerine göre daha az olacaktır.

Yatırımlık bir bileziği satarken kâr elde etmek isterseniz 22 ayar 10 gram bilezik ya da 22 ayar 15 gram bilezik modellerini tercih edebilirsiniz. Buna ek olarak düğün ve nişan gibi önemli davetlerde değerli bir takı hediye etmek isterseniz 22 ayar 20 gram bilezik modelini satın alabilirsiniz. Değerli bir yatırım aracı olarak tercih edilen diğer modellerin gramları da 25 ve 30 olarak sıralanır. 22 ayar 25 gram bilezikler diğer modellere göre daha yüksek bir değere sahiptir. Söz konusu modeli bozdururken hayalini kurduğunuz yatırım miktarına erişebilirsiniz. Bunun yanı sıra 30 gram 22 ayar bilezikler de diğer modellere oranla yüksek bir değere sahiptir. 30 gramdan oluşan bir bileziği sattığınızda günlük altın kuruna göre yüksek bir miktara sahip olabilirsiniz.

Altın bilezik modellerini birbirinden ayıran özelliklerden biri de görselliktir. Şık ve zarif 22 ayarlı altın bilezikler modellerine göre; burma, kelepçe, kaburga, mega, ajda, çeyrekli ve örgü olarak birbirinden ayrılır. 22 ayar burma bilezik modelleri birbirini takip eden sıralı çizgilere sahiptir. Burma bilezikleri, tekli ya da ikili olarak tercih edebilirsiniz. 22 ayar ikili burma bilezik modelleri bilekte oldukça şık bir görünüm oluşturur. Böylece düğün, nişan ve organizasyon gibi önemli davetlerin yıldızı olmanızı sağlar. Bunun yanı sıra yatırım ve takı olarak tercih edilen bir diğer model de kelepçedir. 22 ayar kelepçe bilezik modelleri direkt bileğe geçmeli olarak tasarlanır. Kelepçe görünümünü andıran bilezikler işçilikli bir özelliğe sahiptir. Yani üretim aşamasında harcanan emek ve zaman miktarı oldukça yüksektir. Bu nedenle kelepçe bilezik modellerinde yüksek fiyatlara rastlandığı söylenebilir. Sade bir yatırım aracı arıyorsanız tercihinizi işçiliksiz modellerden yana kullanabilirsiniz. 22 ayar işçiliksiz bilezik modelleri diğer ürünlerin aksine şıklık ve tasarım amacı gütmez. Böylece gelecek için doğru bir yatırım aracı olarak kullanılabilir.

Bilezikleri birbirinden ayıran bir diğer model de kaburgadır. 22 ayar kaburga bilezik modelleri somut bir kaburga görüntüsünü andırmak üzere tasarlanır. Kaburga model bilezikler tasarım aşamasında farklı dokunuşlar ile ilgi çekici detaylara sahip olabilir. Yatırımın yanı sıra gündelik yaşamda kullanabileceğiniz bir ürün arıyorsanız tercihinizi kaburga modellerden yana kullanabilirsiniz. Altın bilezik sektöründe dikkat çeken bir model de mega ürünlerdir. 22 ayar mega bilezik modelleri sahip olduğu kalın görüntü sayesinde gösterişli bir tercih için idealdir. Bilek bölgesini dolduran 22 ayar geniş bilezikler dikkat çekici bir yapıya sahiptir. Bu ürüne şık takılarınız arasında yer verebilirsiniz. Şıklık ve zarafet çerçevesinde üretilen bir diğer bilezik modeli de ajda olarak görülür. 22 ayar ajda bilezik modelleri oldukça ince bir yapıya sahiptir. Bir teli andıran görüntüsü sayesinde ajda model bilezikler minimal bir şıklığa ulaşmak istediğiniz günlük tarzınıza kolaylıkla uyum sağlayabilir. Ajda olarak adlandırılan 22 ayar tel bilezikler, tekli ya da çoklu olarak tercih edilebilir. Modası geçmeyen altın bileziklerde zarif bir şıklığı arzularsanız tercihinizi 22 ayar ince bilezik modellerinden yana kullanabilirsiniz.

Altın bilezik kategorisinde örgü modeller de oldukça dikkat çekmeyi başarır. Hasır örgü bilezik 22 ayar modeli ile klasik bir örgü görüntüsüne sahiptir. Sahip olduğu şık tasarımı sayesinde gösterişli kombinlerinizi tamamlamayı başarır. 22 ayar örgü bilezik modellerini davetlerde takabilir ya da değerli akrabalarınız için düğün hediyesi olarak satın alabilirsiniz. Çeyrekli bilezik 22 ayar modelleri de klasik bir görüntünün aksine oldukça gösterişli bir yapıya sahiptir. Bilek bölgesini saran bileziğin içerisinde çeyrek altınlar bulunur. Geniş bir fiyat aralığına sahip bu ürünleri güçlü bir yatırım aracı olarak tercih edebilirsiniz. Son olarak bilezik seçiminde klasik bir görünüm tercih edenler için beyaz altın modeller üretilmiştir. 22 ayar beyaz altın bilezik modelleri klasik bir altın renginin aksine ilgi çekici beyaz renge sahiptir. Gümüş görüntüsünü andıran altın bilezikler minimal bir şıklığı arzulayan kullanıcılar tarafından tercih edilir. Siz de altın takılardan vazgeçemeyenlerdenseniz tercihinizi 22 ayar bileziklerin çeşitli modellerinden yana kullanabilirsiniz.

22 Ayar Altın Bilezik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

22 Ayar Altın Bilezik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Güçlü bir yatırım aracı olan 22 ayarlı altın bilezik modellerini seçerken dikkat edilmesi gerekenler bulunur. Söz konusu kriterler kullanım alanı çerçevesinde şekillenir. Bir bileziği seçmeden önce mutlaka “Nerede kullanacağım?” sorusunu kendinize yöneltmeniz gerekir. Sorunun iki adet cevabı ortaya çıkar. Altın bileziği yatırımlık olarak tercih ediyorsanız satıldığında zarar etmeyeceğiniz, yüksek gramaja sahip bir ürünü sipariş edebilirsiniz. Eğer yatırımlık değil de kişisel kullanımınız için tercih ediyorsanız daha şık ve zarif modelleri satın almayı düşünebilirsiniz. Minimalist ve zarif bir tarzınız var ise tel ya da ajda model bilezikleri inceleyebilirsiniz. Gösterişli ve zengin bir tarza sahipseniz tercihinizi çeyrek altınlı bilezik ya da örgü modellerden yana kullanabilirsiniz.

22 Ayar Altın Bilezik Modellerinin Fiyatları Nasıldır?

22 Ayar Altın Bilezik Modellerinin Fiyatları Nasıldır?

22 ayarlı altın bilezik modelleri kendi içerisinde değişken bir fiyat aralığına sahiptir. Söz konusu altın bileziklerin fiyatını marka, boyut, tip ve gram gibi kriterler belirler. Örneğin Trendyol’da 22 ayar bilezik fiyatları kaplama modeller ile düşük rakamlardan başlayarak oldukça yüksek meblağlara kadar devam eder. Bu noktada 22 ayar bilezik gram fiyatını belirleyen en önemli kriter tercihlerinizdir. Trendyol’da 22 ayar desenli bilezik fiyatları geniş bir aralıktadır. Bunun yanı sıra 22 ayar bebek bileziğini daha makul fiyatlarda bulabilirsiniz.

22 Ayar Bilezik Nasıl Anlaşılır?

Altın bilezik alırken merak edilen konular arasında takının ayarı sayılabilir. Bu değerli ürünün ayarını öğrenmek için dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunur. Altınların üzerinde veya iç kısmında damga ve sayılar yazar. Bu bilgilere göre ayarları anlaşılır. Bileziklerin iç kısmında 22, 910, 912, 916, 930, 933 sayılarından bir tanesi varsa bu onun 22 ayar altın olduğu anlamına gelir. Damga veya ayar görünmüyorsa bu konuda hemen şüphelenmenize gerek yok çünkü bazı durumlarda yıpranma veya üretim hatası gibi olumsuzluklar da buna sebep olabilir. Bu tip bir sıkıntı yaşarsanız uzman birinden yardım isteyebilirsiniz. 22 ayar bilezik satın almak istediğinizde güvenilir internet satış kanallarını kullanmanız önemlidir. Böylece sahte altın riskinin önüne geçebilirsiniz. Altın gibi kazançlı bir yatırım yöntemini değerlendirmek amacıyla uygun yerlerden alışveriş yapmanız önemlidir.

22 Ayar Bilezik Kaç Gramdır?

22 ayar bileziğin gramı; 5, 10, 15, 20, 22, 25 ve 30 olarak sayılabilir. Bilezik modellerinin fiyatları belirlenirken gramın etkisi büyüktür. Yatırım amaçlı altın bilezik almak isterseniz 25 ve 30 gibi yüksek gramlılardan birini tercih etmeniz gerekir. Böylece birikimlerinizi kârlı bir hâle getirebilirsiniz. Düğün, nişan veya söz gibi özel günlerde bir yakınınız için bilezik takacaksanız bütçenizi düşünerek düşük veya yüksek gramlı olanlar arasından seçim yapabilirsiniz. 22 ayar bilezikler bu açıdan kullanıcılara pek çok olanak sunar. Her bütçeye hitap eden alternatifleri satın almak diğerlerine göre daha kolay olur. Paranızın yettiği kadar bir bilezik seçimi yaptığınızda hem sevdiklerinizi mutlu edersiniz hem de zorlanmazsınız. 22 ayar bilezikleri kendi kriterlerinize göre sıralayarak aradığınız ürünü kısa sürede bulup sipariş verebilirsiniz.

22 Ayar Bilezik Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ülkemizde yatırım yapmak isteyenlerin büyük bir çoğunluğu altın ve altın takıları değerlendirir. Siz de kazanç elde etmek istiyorsanız 22 ayar bilezikleri tercih edebilirsiniz. Bu tarz takılar işçilik oranı düşük olan alternatifler arasında sayıldığı için satış döneminde kazancınızı düşürmez. Yatırım olarak bilezik alırken bütçenize göre yüksek gramajda olanları değerlendirebilirsiniz. Hediye olarak takmak için alacaksanız daha gösterişli ve süslü modeller uygun olur. Bunun yanından takı amaçlı kullanımlarda kişinin zevki ve tarzı da önemlidir. Günlük hayatta takacağınız bir bileziğin zarif bir modeli olması yeterliyken daha zengin göstersin isterseniz örgü ve biraz daha kalın bilezikler ideal olabilir. 22 ayar bilezik alırken, beyaz veya sarı renkli altın alternatiflerinden birini de seçmeniz mümkündür. Modası geçmeyen altın bilezikler zamansız takılar olarak kadınlar tarafından tercih edilir.