"

Bilezik

" araması için 12420 sonuç listeleniyor

Birbirinden Şık ve Gösterişli Bilezik Modelleri Trendyol'da!

Bilezik, her daim en çok tercih edilen süs eşyaları arasında yer alır. Buna bağlı olarak altın, gümüş ve bakır gibi farklı materyallerden, tasarımı ile gözlere hitap edecek pek çok modeli üretilir. Fakat bu ürünlerin tek işlevi, bileklerin etrafında hoş bir görüntü yaratmak değildir. Bilezikler, aynı zamanda özel günlerin vazgeçilmez hediyelik eşyaları arasında yer alır. Öyle ki evliliklerde damadın ailesinin geline bilezik takması takması uzun yıllardır devam eden bir gelenek olarak bilinir. Ayrıca özellikle altından üretilmiş bilezikler, bu materyalin kazandığı değer doğrultusunda geniş kitlelerce yatırım aracı olarak da değerlendirilir.

Bilezik Modelleri

Bilezik Modelleri

Bilezik modelleri, pek çok faktöre bağlı olarak kendi aralarında gruplandırılır. Kullanılan materyal, doğrudan ürünün görünümünü de belirlemesi dolayısıyla ilk olarak akla gelen faktör olarak işaret edilebilir. Bu ürün grubunu düşündüğümüzde gözümüzde ilk canlanan altından üretilmiş modellerdir. Altının göz alıcı parlaklıktaki sarı rengini gözler önüne seren bu ürünler, süs eşyaları olarak çok sık tercih edilmelerinin yanında, yatırım aracı olarak da değerlendirilir. Altın kaplama bilezik çeşitleri de dış görünüm itibari ile bu ürünlere benzerdir fakat tahmin edileceği üzere yatırım değerleri ciddi oranda daha düşüktür. Bu tip ürünler, zaman zaman imitasyon bilezik olarak da isimlendirilir.

Gümüş de altın gibi, takılarda en çok kullanılan metallerden biridir. Bu anlamda tasarımları ile dikkat çeken, özgün ve şık gümüş bilezik çeşitlerinin üretilmesi şaşırtıcı değildir. Benzeri, çelik bilezik modeller için de söylenebilir. Fakat bu tip ürünler, genellikle kullanılan metalin ham hâli yerine altın suyu ile renklendirilerek kullanıcıların beğenisine sunulur. Bakır bilezik modelleri ise bu metalin kendine has, parlak kızıl renginin süs eşyalarının bir parçası hâline getirilmesi ile öne çıkar. Tasarım ve renkleri ile fark yaratan bu ürünler, her türden kombinin tamamlayıcı parçaları olarak kullanılmayı fazlasıyla hak eder.

Bu süs eşyaları, ürünlerin boyutlarına göre de sınıflandırılır. Zira söz konusu takıların kalın ya da ince olmaları, görüntü anlamında ciddi bir fark yaratır. İnce ve kalın bilezik arasındaki ayrımın temel nedeni budur. Kalın bilezik modelleri, miktar bakımından daha fazla malzeme kullanılarak üretilmelerinin yanında, boyutları sebebiyle daha dikkat çekici ve iddialı bir görünüm sergiler. İnce bileziklerin ise bu modellere kıyasla sade bir tarzı benimseyen kişiler için daha ideal olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Sade ya da iddialı görünüm, kendisini ürünlerin tasarımlarında da belli eden bir faktör olarak nitelendirilebilir. Düz bilezik modelleri, tasarım açısından âdeta sadeliğin simgesidir. Kalınlığından bağımsız olarak hiçbir işlem uygulanmadan sadece kullanılan materyalin hoş renginin değerlendirilmesi fikrine dayanan söz konusu modeller, bu sebeple görece sade bir görüntüye sahiptir. İlk akla gelen örneklerinden biri Trabzon burma bilezik modelleri olan diğer gruptaki ürünler ise maddelerin çeşitli yöntemlerle şekillendirilmesiyle imal edilir. Böylelikle hareketlilik kazandırılan bu ürünler arasında burgulu bilezik modellerini de sayabiliriz. Yine uzay yolu bilezik olarak tanımlanan çeşitler de ince işçilik ile ortaya çıkarılan çarpıcı ve iddialı görünümleri ile dikkat çeker.

Ayar, altının saflık derecesini ifade etmek için kullanılan bir birimdir. Bu derece, aynı zamanda bu malzeme kullanılarak üretilmiş bileziklerin sınıflandırılması için de kullanılır. Zira söz konusu derece, ürünün değerini de belirler. Daha net anlaşılması için 18 ayar bilezik çeşitlerini farklı ürünlerle karşılaştıralım. Bu özellikteki ürünler, 8 ayar bilezik modellerinden daha kıymetlidir. Bunun yanında 22 ayar bilezik çeşitlerine kıyasla değerleri daha düşüktür. Bir ağırlık birimi olan gram da bilezik çeşitleri için bir değerlendirme kriteri olarak kabul edilir. Tıpkı ayar gibi, bir ürünün gramajı ne kadar yüksekse değeri de buna bağlı olarak artar. Piyasada pek çok farklı ağırlıkta ürün bulmak mümkündür. Buna bağlı olarak kullanıcılar; 15, 25 ve 30 gram bilezik çeşitleri gibi alternatifler arasından kendilerine en uygun değerdeki modellere rahatlıkla ulaşabilme şansı bulur.

Günlük Kullanıma Uygun Bilezik Modelleri

Günlük Kullanıma Uygun Bilezik Modelleri

Bu ürün grubuna dâhil edilen takılar, günlük şıklığınızı tamamlamanız adına oldukça kullanışlıdır. Kombinlerinizi daha da çarpıcı kılmak için tercih edebileceğiniz birçok farklı model mevcuttur. Bu da istediğiniz görünüme kavuşmak için seçim yapabileceğiniz ürün yelpazesinin son derece geniş olduğu anlamına gelir. Daha sade ya da iddialı olmak istediğiniz zamanlarda doğru bileziği bulmak için tek yapmanız gereken model alternatiflerini detaylı şekilde incelemektir. Böylelikle şartlarınıza, görsel zevklerinize ve stilinize en uygun bileziğe kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Genel olarak kelepçe bilezik olarak isimlendirilen modeller, çok farklı tarzlara hitap eden ürünleri kapsar. Bu gruba dâhil olan ürünler, ince ya da kalın olabilir. Klips veya vida yardımıyla açılıp kapananarak kullanılan çeşitlerinin yanına doğrudan bilekten geçirilerek takılan modelleri de vardır. Kaburga bilezik modelleri, yapısı gereği kalındır ve görünüm itibarıyla isminin geldiği kemik grubununu andırır. Bu ürünler, kelepçe bilezik modelleri arasında değerlendirilir. Aynısı, hasır bilezik için de söylenebilir. Örgülü yapıları nedeniyle hasırı andıran bu tasarımlar, genellikle kalın ve dikkat çekici bir görünüme sahiptir.

Samanyolu bilezik modelleri, altın halkaların bir zincir gibi iç içe geçirilmesi ile üretilir. Hareketli ve dikkat çekici dizaynları, gündelik hayatında da şık olmayı tercih eden kadınlar için son derece idealdir. Tasarım anlamında biraz farklı olsalar da örgülü bilezik modelleri de yine iddialı görünümleri ile öne çıkar. İki ya da üç altın şeridin, bir saç örgüsü gibi şekillendirilmesi ile oluşturulan bu ürünler, iddialı bir şıklığın âdeta simgesi gibidir. Gelenek ve kökenlerine ait esintileri süs eşyalarının bir parçası olarak kullanmak isteyenler için ise tuğralı bilezikler vazgeçilmezler arasında yer alır. Genellikle farklı biçimlerde tasarlanmış takılara bir tuğra eklenerek oluşturulan bu modeller ile tarihsel köklerinize olan saygınızı her zaman ve her yerde gösterebilirsiniz.

Enli bilezik olarak isimlendirilen modeller, isimlerinden de anlaşılabileceği üzere oldukça kalın yapılıdır. Bileğe tam anlamıyla oturur ve bu bölgeyi kaplar. Bu ürünlerin yüzeyleri düz ya da farklı desenlerde şekillendirilmiş olabilir. Baklava dilimi bilezik, şekillendirilmiş modellerin en net örneklerinden biridir. Tepsideki baklava görünümünü andırır şekilde karolarla süslenmiş olan bu modeller geometrik şekillerin yarattığı hoş görüntülerden faydalanmak için oldukça kullanışlıdır. Kalın ama düz bilezik çeşitleri ise daha sade ve cool görünmeyi tercih eden kadınların severek kullanabileceği süs eşyaları olarak nitelendirilebilir.

Sadelikte son söz etmişken, kibrit çöpü bilezik modellerine de ayrı bir parantez açabiliriz. Bu modeller genellikle ince yapılıdır. Kibriti çağrıştıran köşeli hatlara ve pürüzsüz yüzeylere sahiptir. Altının göz alıcı etkisinin sadelikle buluşma noktası olarak tanımlanmayı hak eden bu tasarımlar, gündelik kullanım için uygundur. Tel bilezik modelleri de görsel olarak bu ürünlere benzer özellikler taşır. Bu aksesuarlar altın levhaların belirli genişliklerde kesilmesi ile üretilir ve bilekte kibar bir duruş sergiler.

Şarnel bilezik çeşitleri ise özellikle ürünlerin kalınlığı bakımından bu modellerin tam tersi olarak değerlendirilebilir. Bu tür ürünler, tel bileziğine benzeyen üst ve alt halkalara sahiptir. Halkalar arasında kalan kalın kısım ise desenli ya da düz bir görünümde olabilir. Çarpıcılık seviyesi olarak şarnelli modellerin örgü bilezik türlerine yakın bir noktada durduğunu söyleyebiliriz. Bu anlamda her iki model de gündelik hayatında şık ve dikkat çekici olmayı seven kişiler için önde gelen alternatifler arasında yer alır.

Hediyelik Olarak Tercih Edebileceğiniz Bilezik Modelleri

Hediyelik Olarak Tercih Edebileceğiniz Bilezik Modelleri

Bu süs eşyalarını sadece kendi kişisel kullanımızın için değil, sevdiklerinize hediye etmek için de satın alabilirsiniz. Çok beğendiğiniz bir bileziği en yakınınızdaki kişiye armağan olarak sunmak, iki tarafı da fazlasıyla mutlu edecektir. Buradan hareketle hediyelik bilezik çeşitlerinin sevgiyi ifade etmenin son derece hoş bir yolu olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz.

Tercihiniz geleneksel ürünlerden yana ise hediyenizi burma bilezik modelleri arasından seçebilirsiniz. En çok tercih edilenler arasında yer alan klasik yapıdaki bu model, zarif görünümüyle son derece kullanışlıdır. Eğer klasik motiflerden uzaklaşmak istemiyor ama daha iddialı bir hediye almak istiyorsanız rotanızı kalın burma bilezik çeşitlerine yöneltmenizi önerebiliriz. Tasarımları ile kelimenin tam anlamıyla göz dolduran bu modelleri hediye ettiğiniz kişinin kolunda görmek sizi de fazlasıyla mutlu edecektir.

Dorika bilezik, altın toplarının farklı motif ve şekillerde dizilmesiyle üretilen takılara verilen özel bir addır. Yuvarlak çizgilerin baskın olduğu bu tasarımlar, her yaştan kadına hitap edecek özelliklere sahiptir. Dolayısıyla bu modelleri, seçim yapma konusunda kafanızın karıştığı anlarda gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz ideal bir hediye olarak değerlendirebilirsiniz. Ajda bilezik modelleri ise sadeliği seven kişilere armağan etmek için son derece uygundur. Zira bu türün en belirgin özelliği, ince ve zarif tasarımıdır.

Bu noktaya kadar sadece yetişkinlere yönelik hediyelerden bahsettik. Fakat, küçükleri de bu tür süs eşyaları ile sevindirebilirsiniz. Sevimli tasarımları ile dikkat çeken ya da üzerinde isim yazan çocuk bilezikleri, her yaştan çocuğu son derece mutlu edecek bir hediye olabilir.

Elbette ki sevdiklerinize armağan edebileceğiniz bilezik çeşitleri, bu saydıklarımızla sınırlı değildir. Hediye vermeyi düşündüğünüz kişinin beğeni ölçütlerini göz önünde bulundurarak en doğru tercihi yapabilirsiniz. Üstelik hediyelik bilezik fiyatları da çok geniş bir aralığa yayılmış durumdadır. Bu da herkesin kendi şartlarına uygun bileziğe rahatça ulaşmasını ve sevdiklerini bu yolla sevdirmesini olanaklı kılar.

Özel Günler İçin Bilezik Seçimi Nasıl Yapılır?

Özel Günler İçin Bilezik Seçimi Nasıl Yapılır?

Evlilik yıldönümü, anneler ya da sevgililer günü gibi özel tarihlerde sevilen kişilere ve aile fertlerine hediye almak sempatik, canlı tutulması gereken bir gelenektir. Ama bu durum, özellikle ne tür bir hediye alacağınıza karar veremediğiniz durumlarda oldukça zorlayıcı, hatta can sıkıcı olabilir. Farklı bileklik çeşitleri, bu gibi anlarda bir hayat kurtarıcı olarak devreye girer. Zira bu klasik takılar, farklı model ve tasarımları sayesinde herkesin beğenisine hitap edecek bir çeşitliliğe sahiptir.

Pırlanta bilezik modelleri, sevgililer günü için son derece ideal hediye alternatifleri olarak öne çıkar. Farklı firmaların bu güne özel olarak tasarlayıp kullanıcıların beğenisine sunduğu tasarımlar arasında her kadının hayallerini süsleyen bir seçenek mutlaka vardır. Pırlantanın göz alıcı parlaklığını zarafetle buluşturan bu tarz ürünler ile sevgililer gününde sevdiğiniz kişiye muhteşem bir hediye verebilirsiniz.

Akıtma bilezik çeşitleri de görkemli ve göz alıcı tasarımlarıyla farklı özel günler için tercih edilebilir. Hediye almayı düşündüğünüz kişi geleneksel ve yerel çizgilerden hoşlanıyor, takıları ile girdiği her ortam dikkat çekmeyi seviyorsa bu modelleri iyi bir alternatif olarak aklınızda tutmanızı öneririz.

Bu seçenekler dışında, doğrudan belli gün ve dönemler için spesifik olarak üretilmiş bilezik modelleri de vardır. Söz konusu modeller, seçim yapmayı oldukça kolay hâle getirir. Bu noktada ilk akla gelen örnek, söz bileziği modelleridir. Söz törenlerinde gelin adaylarına bu tür hediyelerin verilmesi toplumumuzda yerleşmiş bir âdettir. Bu geleneği yerine getirmek adına söz bileziği olarak tanımlanan ürünler arasından rahatlıkla seçim yapabilirsiniz. Aynısı, gelin bileziği olarak ifade edilen ürünler için de geçerlidir. Bu tür özel amaçlar için satışa sunulan modeller ile evililik öncesi koşturmacasının önemli bir aşamasını son derece pratik şekilde geçirmeniz mümkün olur.

Yatırımlık Bilezik Modelleri Nelerdir?

Yatırımlık Bilezik Modelleri Nelerdir?

Bileziği sadece bir süs eşyası olarak görüp değerlendirmek kısıtlı bir bakış açısı olur. Zira bu ürünler, uzun yıllardır yatırım amacıyla da satın alınır. Tabii bu durum da yatırımlık bilezik modellerinin sahip olması gereken özelliklere yönelik bir merakı doğurur.

Saf altın, 24 ayardır. Yani bir altın bilezik 24 ayar olarak ifade ediliyorsa bu, onun oldukça değerli olduğu anlamına gelir. Fakat üretimde kullanılan malzemenin yapısı gereği bu tür ürünlere çok sık rastlanmaz. Yatırım amacıyla üretilen ve satışa sunulan altın bilezik çeşitleri, genellikle 22 ayar olur. Bu özellikteki ürünler, taş ya da benzeri süs malzemeleri içermez ve işçiliksiz bilezik kategorisine dâhil edilir. Model olarak genellikle burma bilezik türündedir. Bu bilgiler ışığında 14 ayar bilezik ve benzer özellikli çeşitlerin, üretimlerinde kullanılan altının saflık derecesinin düşük olması sebebiyle yatırım için doğru bir tercih olmadığı söylenebilir. Ayrıca çeyrekli bilezikler de yatırım yapmak için satın alınabilir.

Bir bileziği yatırım amacıyla satın almak, onun üretildiği altına atfedilen değer ile alakalıdır. Yani bir bileziğin ağırlığı ne kadar fazla ise yatırım değeri de o ölçüde artar. Yani bu amaçla 10 gram bilezik almanın çok doğru bir alışveriş olduğunu ifade etmek zordur. Bu modeller yerine 20 gram bilezik çeşitlerine yatırım yapmanızı önerebiliriz. Bu doğrultuda düşünüldüğünde 40 gram bileziklerin yatırım aracı olarak daha yüksek değere sahip olduğu çıkarımı kolay bir şekilde yapılabilir.

Bilezik Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Bilezik Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Bilezik fiyatları, pek çok farklı faktöre bağlı olarak belirlenir. Ürünlerin gramajı, ayarı ya da diğer adıyla saflık derecesi, imalatında uygulanan yöntemler ve işçilik düzeyi bu faktörler arasında öne çıkanlardır. Saydığımızlık bu faktörler, bilezikler için belirlenmiş fiyatların da oldukça geniş bir yelpazeye yayılmasına neden olur. Örnekler üzerinden açıklamak gerekirse; 7 gram bilezik modelleri ile daha ağır ürünler arasında bir fark olması son derece doğaldır. Ağırlık farkı ne kadar büyük olursa ürünlerin satış fiyatları arasındaki makas da buna paralel olarak açılır.

Benzer şekilde ince bilezik fiyatları ile daha kalın modeller için belirlenmiş tutarlar da aynı olmayacaktır. Zira ince bir modelde kullanılan malzeme miktarı ile kalın tasarımlar için gerekli olan miktar farklıdır. Bu fark da kaçınılmaz olarak fiyatlara yansır. Ürünler üzerinde yapılan işlemlerin miktarı da ürünler arasında bir fiyat farkı yaratabilir. Bunun nedeni ise desenli ya da özel biçimselere sahip modeller için harcanması gereken mesai ve giderin, düz olanlara kıyasla daha fazla olmasıdır.

Bu ürünler için belirlenen fiyatların bu denli geniş bir aralıkta yer alması, farklı seviyede bütçelere sahip kişilerin kendi şartlarına uygun bileziği bulmasını kolaylaştırır. Kişisel kullanım, hediye etmek ya da yatırım amacıyla olması fark etmeksizin kendiniz için en ideal bilezik alternatiflerine bu sayede ulaşabilirsiniz. Türkiye’nin önde gelen online alışveriş platformu Trendyol üzerinden her türden bileziği güvenle ve başta uygun fiyat olmak üzere pek çok avantajdan yararlanarak satın alabilirsiniz.

Bilezik Ölçüsü Nasıl Alınır?

Bilezik modelleri farklı malzemelerden tasarlanan seçenekleriyle kadınların severek kullandığı aksesuarlar arasında yer alır. Yatırım veya süs olarak değerlendirebileceğiniz bu ürünleri, zevkinize ve bütçenize göre seçebilirsiniz. Kendinize veya sevdiklerinize bilezik alırken ölçüsünü belirlemeniz önemlidir. Bu sayede ürün bileğinizden düşmez ve güzel durur. Bu aşamada deneyebileceğiniz birkaç yöntem bulunur. Öncelikle ip, mezura veya kâğıt gibi malzemelere ihtiyacınız olur. Elinizi tüm parmaklarınız birleşecek şekilde tutup baş ve serçe parmaklarınızı birbirine değdirmeniz gerekir. Başparmak kökünüzün hizasında yani elinizin en geniş bölümünden itibaren ipi sarıp işaretleyebilirsiniz. Sonrasında cetvel veya mezurayla kâğıt veya ipin uzunluğunu ölçmeniz yeterli olur. Çıkan rakam bileğinizin ölçülerini verir ve bu bilgiye göre bilezik siparişi verebilirsiniz. Böylece internetten yaptığınız alışverişlerde sorun yaşamazsınız. Aldığınız bilezik bileğinize rahatlıkla geçer ve istediğiniz gibi görünür.

Bilezik Fiyatı Neye Göre Hesaplanır?

Bilezik fiyatları; üretildiği malzeme, altın oranı, kullanılan değerli taşlar ve işçilik gibi konular dikkate alınarak hesaplanır. Aynı zamanda bileziğin ince ve kalın olması da fiyatını etkiler. Özellikle altın takılarda ürünün gram, ons ve milyem değeri çok önemlidir. Yatırım amaçlı olarak aldığınız bileziklerin satışını yaparken kuyumcular, milyem değeri ve gram rakamlarını çarparak fiyatını belirler. Bunlara ek olarak takıların ayarı ve gramı da fiyata etki eden konular arasında sayılır. Düz ve üzerinde herhangi bir işleme bulunmayan bir bilezikle süslemeleri olan bir ürünün fiyatı da değişir. Dolayısıyla bileziği alırken yatırım, hediye veya günlük kullanım amaçlarıyla tercih edebilirsiniz. Bu konuları değerlendirerek beklentilerinizi karşılayan ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz. Böylece bileziği satmak istediğinizde aldığınız fiyatın nelerden etkileneceği bilerek uygun bir ürün seçimi yapma şansınız olur.

Bilezik Çeşitleri Nelerdir?

Bilezik çeşitleri altın, paslanmaz çelik, altın kaplama, telkâri ve pek çok özelliğe sahip alternatiflerden oluşur. Kullanım amacına uygun olarak tasarlanan modelleri inceleyebilirsiniz. Genellikle yatırım veya takı olarak tercih edilenler arasında 22 ayar bilezik çeşitleri öne çıkar. Bu ürünler minimum işçiliğiyle ve gramajıyla kullanıcıların satış yaparken zarar etmemeleri amacıyla tercih ettikleri bir üründür. Ayrıca bilezik çeşitlerini bütçenize göre ince, kalın ve orta seçenekleri arasında belirleyebilirsiniz. Bu tip ürünleri kendiniz için alırken 20 gram bilezik çeşitlerinin işçiliksiz olanlarını, sevdiklerinize hediye etmek amacıyla daha ince ve fiyatı uygun olan 10 gram bilezik alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. Böylece bütçenizi aşmadan istediğiniz takıyı alma şansınız olur. Geleceğinizi düşünerek bilezik çeşitlerine yatırım yapabilirsiniz. Bu sayede hayallerinizi gerçekleştirmek için gereken maddi imkânı dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz.