"

Askı

" araması için 3595 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Askı

Günümüzde sıklıkla kullanılan askıların kıyafetleri asmada önemli bir yeri vardır. Çeşitli boy ve ebatlarda üretilen askı çeşitlerinin kullanım amaçları da birbirinden farklıdır. Askılar; gömlek, tişört ve pantolon gibi giyim ürünlerini asmada sıklıkla tercih edilir. Öte yandan havlu asmak, şal asmak ve kravat asmak için de birçok farklı askı aparatı da bulunur. Askılar, pek çok farklı malzemeden imal edilebilir. Eskiden metal ve ahşaptan üretilen askılar yaygın olarak kullanılırken günümüzde ise plastik malzemeden üretilen askılar tercih edilir. Üstelik plastik askılar fiyat avantajı nedeniyle de dikkat çeker. Askı modelleri arasında en bilinenlerinden biri de takım elbise askılarıdır. Takım elbiseleri, kırışmadan ve ütüsü bozulmadan bir dolapta muhafaza etmek gerekir ve bu nedenle takım elbise askıları sıklıkla kullanılır. Takım elbise askısı modelleri, genellikle sert plastik malzemeden üretilir ve 10’lu paketler halinde satılır.

Kıyafet ve Elbise Askıları

Kıyafetleri ve elbiseleri asmak için özel olarak tasarlanan kıyafet askısı modelleri, kumaşa zarar vermeme özellikleri ile bilinir. Askılarda yer alan kaydırmayan kaplama sayesinde kıyafetler, askıların üzerinde kaymadan durabilir ve düşmez. Elbise askısı modellerinin birçoğu oldukça ince bir yapıya sahiptir. Böylelikle sözü edilen askılar, kıyafet dolaplarında az yer kaplar ve daha çok kıyafetin rahatlıkla asılabilmesine olanak tanır. Pantolonlar ve etekler için askılarda çapraz kol kullanılır. Böylelikle elbise askıları, etek askısı ve pantolon askısı olarak da rahatlıkla kullanılabilir. Bazı askılarda kullanılan kancalarda krom kaplama mevcuttur ve kancaların dönebilme özelliği de vardır. Kancaların kalınlığı yaklaşık 3 mm’dir. Askıların her biri yaklaşık 10 kilogram ağırlığı rahatlıkla taşıyabilir. Pantolon, elbise, gömlek ve tişört asmak için sıklıkla tercih edilen askılar, akrilonitril bütadien stiren kopolimer malzemeden imal edilir.

Evlerin Vazgeçilmezi Havlu Askıları

Havlu askıları, evlerin banyo, tuvalet ve mutfak gibi hijyen ihtiyacının ön planda olduğu yerlerde tercih edilir. Havlu askısı modelleri, genellikle paslanmaz çelik ve ABD malzemelerinden imal edilir ve krom ile kaplanır. Böylelikle uzun yıllar boyunca güvenle kullanılabilir. Üstelik havlu askılığı modellerinde kararma ve paslanma gibi durumlar gözlenmez. Havlu askılığı modelleri, birçok farklı renk ve tasarıma sahip olabilir. Ayrıca havlu askılıklarının 3’lü, 4’lü ve 6’lı modelleri de yaygın olarak kullanılır. Öte yandan parçalı havlu askılıklarının uzun havlu askılıkları da sıklıkla tercih edilir. 40 cm uzunluğa sahip olan havlu askıları, paslanmaz çelikten ve kromdan imal edilir. Böylelikle uzun yıllar güvenle kullanılırlar. Tüm bunların yanı sıra kağıt havluları asmak ve kullanmak için farklı askılıklar ve diğer ev gereçleri de mevcuttur.

Sağlam Yapısıyla Bilinen Şal ve Ceket Askıları

Ceketler ve şallar, özenle bakılması gereken kıyafetler arasında yer alır. Söz konusu kıyafetlerin kırışmaması için düzgün bir askı kullanmak oldukça önemlidir. Ahşap, metal ve plastik malzemelerden imal edilen ceket askısı modelleri, farklı renklerde ve farklı ebatlarda üretilirler. Ceket askılarının boyları 34 cm ve 50 cm arasında değişir. Özellikle plastik malzeme kullanılarak üretilen ceket askıları, son derece esnek bir yapıya sahiptir ve bu nedenle kırılma ve bükülme gibi durumlara karşı da oldukça dayanıklıdır. Ceket askılarının dışında şal ve kravat gibi özel aksesuarları asmak için birtakım farklı askılar bulunur. Şal askısı modelleri, diğer askılara göre farklı şekillere ve boyutlara sahiptir. Bir şal askısı sayesinde 4-5 adet şal aynı anda asılabilir. Ceket, takım elbise, şal ve kravat gibi kıyafetleri asmak ve uygun fiyatlı askı modellerine sahip olmak için Trendyol’u ziyaret edebilirsiniz.