"

1 2 Yaş Oyuncak

" araması için 43252 sonuç listeleniyor
Moli Toys Buz Tuzağı
HIZLI TESLİMAT
Moli ToysBuz Tuzağı
(8392)
Buz Tuzağı
79,40 TL
Sepete Git

1 & 2 Yaş Oyuncak Çeşitleri Trendyol'da!

Gelişim döneminde olan çocuklar için oyuncak seçimleri önemli bir yere sahiptir. Öğrenmeye açık olan bebekler, dokundukları ve gördükleri şeyleri direkt olarak öğrenmeye çalışırlar. Bu dönemde maruz kalınan sesler ve görüntüler hayatlarına ciddi anlamda etki eder. Bu kapsamda bebeklere yaşlarına uygun beceri yeteneklerini geliştirecek ve hoşlanacakları 1-2 yaş oyuncak seçimi yapabilirsiniz. Her yaş için gelişen motor, kas ve zihin gelişimleri farklıdır. Bu ihtiyaç doğrultusunda markaların sundukları ürün çeşitliliği de farklılaşmaktadır. Belirli oyuncaklar alıp bunlarla oynamasına izin verdiğinizde çocuğunuzun gelişimi için önemli bir adım atmış olursunuz. 1 2 yaş oyuncak modelleri özellikle düşme, çarpma gibi durumlarda çocuğunuza zarar verecek etkilerden uzak özel olarak üretilmektedir. Güvenli oyun alanları inşasında bu ürünlerden destek alabilirsiniz. Ağır ya da sivri uçlarda tasarlanan oyuncak modelleri özellikle 1-2 yaş döneminde çocuklar için tehlikeli durumlara sebebiyet verebilir. Bu anlamda ebeveynlerin bilinçli olması gerekir.

Zihinsel ve Bedensel Gelişme Destek Olan 1 2 Yaş Oyuncak

1-2 yaş arasındaki süreç her ne kadar bebeklik olarak tanımlansa da hızlı gelişim sürecinde olan bebeklerin değişimleri yetişkin bir insana ya da büyük bir çocuğa göre daha hızlı gerçekleşir. Bu nedenle 1 aş ile 2 yaşındaki çocukların ilgi, beceri ve beğenileri farklılaşabilir. Öğrenme becerileri her geçen gün gelişme gösterdiğinden farklı yaşlarda eğitici oyuncaklar ile oynayabilirler. Bu sayede yavaş yavaş da olsa güvenli bir şekilde hayata hazırlık içinde bulunurlar. Etrafındaki bilgileri bu dönemde sünger gibi çeken çocuklar için 1-2 yaş bebek oyuncakları modellerinde eğitici yönü yüksek olan ürünler tercih edilmelidir. Bebeklere iyi bir eğitim ortamı inşa etmede önemli bir durum olarak gelişimlerinde ciddi farklar oluşturur. Özellikle el kas ve motorlarını geliştirecek ürünler zihinsel gelişime de katkı sağlar. 1-2 yaş zeka geliştirici oyuncaklar çocukların iletişim becerilerini kuvvetlendirdiği gibi anlama, kavrama, birleştirme gibi yetilerde de gelişmesine olanak tanır.

Kaliteli ve İşlevsel 1 2 Yaş Oyuncak Çeşitleri

1-2 yaş oyuncak önerileri özellikle çocukların bulunduğu ay grubuna göre yapılmaktadır. Her ay çocuklarda farklı özellikler ön plana çıkacağından evde gerçekleştireceğiniz her etkinlik ya da iletişim onun güvenli bir gelişimine neden olur. 1 2 yaş oyuncak tavsiyesi aldığınızda markaların ürün materyallerinde kullandığı ürün gruplarına dikkat etmelisiniz. Çocukların sağlığını tehlikeye atacak herhangi bir katkı maddesi içermemesi, kolay temizlenebilir olması gibi detaylar önemlidir. Bu dönemde bebekler sık sık ellerini ağızlarına götürdüğünden gördükleri ya da elle tuttukları her şeyi ağızları ile de deneyimlemek istediğinden oyuncaklarda hijyen koşulları önemlidir. Ürün seçimlerinizde küçük parçacıklı ya da kolayca çıkabilen ağır materyallere dikkat etmelisiniz. Olası kaza risklerinin önlenmesi adına ebeveynlerin dikkatli olması gerekir.

1 2 Yaş Oyuncak Modelleri Özellikleri ve Fiyatları

1 2 yaş oyuncak fiyatları marka özelinde geliştirildiğinden ürün özellikleri, yaş grubu ve hedeflediği amaç belirleyicidir. Her oyuncak belirli bir gelişim evresini desteklediğinden kullanılan materyal ya da teknoloji desteği de bu kapsamda farklılaşabilir. Özellikle sesli desteği olan ya da dijital içerikli oyuncaklar düz modellere göre daha yüksek fiyatlarda yer alabilir. Ancak genel anlamda her bütçeye ve her ebeveynin çocukları için tercih edebileceği model skalası mevcuttur. Burada evyenler bebekleri için oyuncak tercih etmeden önce renk, model gibi detayları dikkate alabilir. Yaş ve cinsiyete uygun geniş model skalası mevcuttur. 1-2 yaş oyuncak modelleri, özellikleri ve fiyatları Trendyol'un web sitesinde sizleri bekliyor. Sizlerde küresel anamda hizmet veren bu online platform üzerinden 1 2 yaş oyuncak satın al adımlarınızı güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

1-2 Yaş Oyuncaklar Nelerdir?

Çocuklar, gelişim dönemini kolayca tamamlamak için çeşitli oyuncaklardan destek alır. Özellikle görsel ve işitsel algıları açık olan miniklerin çevreye karşı duyarlı olduğunu görebilirsiniz. Her yaş grubuna uygun olarak üretilen oyuncaklar ise çocuğunuzun öğrenme alışkanlıklarını destekleyen çözümler sunar. 1-2 yaş grubundaki çocukların öğrenme becerileri oldukça hızlıdır. Bu dönemde Squishy oyuncak modellerini tercih edebilirsiniz. Squishy oyuncaklar, genellikle kauçuk adı verilen bir materyalden elde edilir. Elastik yapısı sayesinde çocuğun dokunma ve kavrama yeteneğini geliştirir. Dondurma, ananas ve ördek gibi farklı şekilleri sayesinde hayal dünyasının gelişmesine de katkı sunar. Oyuncak sepeti, öğrenme çağındaki çocuklar için de oldukça faydalıdır. Minikler, sepette bulunan oyuncaklarına göz atarak dilediğini seçebilir. Tüm oyuncakların düzenli şekilde bir arada kalmasını sağlayan sepetler, ebeveynler için de fayda sağlar. Çekmeceli ya da bölmeli oyuncak dolabı, 1-2 yaş oyuncaklarını saklamanız için ideal çözümler sunar. Görsel olarak da şık ve modern tasarıma sahip dolaplar, farklı renklerde üretilir.

1-2 Yaş Oyuncaklar Zeka Geliştirir mi?

Öğrenmek, 1-2 yaş grubundaki çocuklar için keyifli bir aktivite hâline gelir. Oyuncaklarıyla birlikte uzun süre vakit geçiren minikler zihin, motor ve kas gelişimini hızla tamamlar. Örneğin ışıklı ve tuşlu ürünler, bu dönemde tercih edebileceğiniz alternatiflerden bir tanesidir. Görsel ve işitsel becerileri destekleyen oyuncakların üzerinde tuşlar bulunur. Çocuklar bu tuşlara basarak parmak kaslarını da geliştirebilir. El - göz koordinasyonunu destekleyen yapbozlar, problem çözme yeteneğini geliştiren oyuncaklar arasında yer alır. Çocuğun ileriki yaşlarına katkı sağlayan bu tip ürünleri mutlaka tercih etmelisiniz. Kule oyuncakları, 1-2 yaş grubunda kullanılan bir diğer alternatiftir. Birleştirme yeteneğini destekleyen ürünler, farklı boyutlarda ve renklerde tasarlanan kule parçalarının üst üste dizilmesiyle oluşur. Bu sayede çocuğunuzun kavrama becerisinin de geliştiğini görebilirsiniz. Her yaşa uygun özelliklerde üretilen oyuncaklar, minikler için hem eğlenceli hem de öğretici sonuçlar doğurur.

1-2 Yaş Oyuncaklar ile Çocuklar Nasıl Zaman Geçirilmeli?

1-2 yaş grubundaki çocuklar, öğrenmeye ve keşfetmeye açıktır. Tüm enerjilerini oyun oynamaya harcamak istediklerini görebilirsiniz. Bu süreçte tercih edeceğiniz 1-2 yaş oyuncaklarının çocuğun isteklerine karşılık vermesini sağlamalısınız. Oturmayı henüz yeni öğrenen çocukların dikkatini ışıklı ya da müzikli oyuncaklarla çekebilirsiniz. Günde birkaç saat oyun oynayan çocuklar, zihinsel ve bedensel gelişimini daha kolay bir şekilde tamamlar. Dilerseniz sosyalliği teşvik etmek için miniklerinizle birlikte oyun oynayabilirsiniz. Bu sayede çocuklara paylaşmanın güzelliğini hissettirmek mümkün olur. 1-2 yaş grubundaki çocuklar parçalara ayırmayı, eklemeyi ve birleştirmeyi çok sever. Boyutları göz önünde bulundurarak parçalı oyuncak modellerine göz atabilirsiniz. Oturarak oyun oynamaktan sıkılan minikleri hareket edebileceği oyunlara doğru yönlendirebilirsiniz. Bu süreçte yürüme arkadaşı gibi çeşitli ürünleri tercih etmek mümkündür. Üzerindeki tuşlar sayesinde ses çıkaran oyuncaklar, çocuğunuzun hareket ederken seslere ilgi göstermesini de sağlar.