Avantajlı Ürünler
Yaş
Fiyat
Cinsiyet
Renk
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Boyut
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Çocuk Oyuncak

" araması için 20090 sonuç listeleniyor

Çocuk Oyuncak Çeşitleri ile Mutlu Gülen Yüzler Trendyol'da!

Çocuk ve bebekler için oyuncak seçimi oldukça önemlidir. Çocuğun ilk oyuncakları kişilik belirleyici olur. Çocuk ilk gördüğü oyuncakları benimser ve yaşamının bir parçası haline getirir. Özellikle küçük yaş çocuklar oyuncaklarına aşırı bir şekilde bağlı olur. Onlarsız bir yere gitmeyecekleri için küçük ebatlı oyuncak tercihi yaparak çözüm bulabilirsiniz. Çocuk oyuncak çeşitlerinde ilk alınan peluş oyuncak gibi yumuşak ürünler olur. Bu şekilde bebek uyku arkadaşı olarak da peluşun yumuşaklığı ile uykuya dalmak ister. Oyuncak zamanla kirlendiğinde yıkanma özelliği olduğu için temizlemesi oldukça kolaydır. Sert yapıda olan modellere göre daha kullanışlı bir yapıya sahip olur. Küçük yaştaki çocuklar yumuşak dokulara özellikle ilgilidir oyuncak bebek kız veya erkek bütün çocukların merakla oynamış olduğu ürünler arasında bulunur. Canlı renklerdeki bebek çeşitleri çocuğun dikkatini çeker ilerleyen yaşında bebeğin saçını tarayıp örmeye kalkışırlar.Çocuklar seçmiş oldukları oyuncaklar ile bir şeyler anlatmaya çalışırlar. Zekâ geliştirici ve eğitici oyuncak çeşitleri sayesinde doğru tercihler yapabilirsiniz. Çocuğunuz için uygun olan ürünleri o büyüyene kadar sizin seçip almanız gerekir. Onun iyiliğini ön plana çıkarmış olan kaliteli oyuncaklar tercih ederek ruhsal ve bedensel yönde sağlıklı bir çocuk yetiştirmek için çaba sarf etmeniz gerekir. Kimyasal veya kanserojen içeriği bulunmayan materyallerden üretime yapılan ürünler ile temas etmesini sağlayabilirsiniz. Çocuk oyuncak arabaları çeşitlerine bakarken ürünün üretildiği malzemeleri incele yaparak bebeğinizin sağlığını koruyabilirsiniz.

Çocukların Zevklerini Ön Plana Çıkaran Oyuncak Çeşitleri

Çocukların Zevklerini Ön Plana Çıkaran Oyuncak Çeşitleri

Bilmediğiniz kimyasalları içermiş olan ürünler satın alınmadan evvel araştırma yaparak doğru tercihler gerçekleştirebilirsiniz. Çocuğunuzun gelişim çağına geldiğinde ahşap gibi sağlam ve doğal içeriği sahip ürünleri tercih ederek sağlığı için önemli bir adım atmış olursunuz. Bebek oyuncak araba çeşitlerinde ahşap olan oyuncağı tercih etmek onun sağlığı için büyük önem taşır. Ahşap özellikteki oyuncaklar doğal ve sağlıklı bir seçenektir. Özellikle oyuncaklar ile oynayabilecek kadar büyüyen bebekler her şeyi ağızlarına götürmeye meyillidir. Bu durumda ağızlarına kimyasal içerikli bir ürün sokmaları halinde bedenlerinin nasıl reaksiyon gösterdiğini kestirmek mümkün değildir. Kimyasal endişenizden uzaklaşıp çocuğunuz ile zevkli bir oyun zamanı geçirebilirsiniz. Küçük ebatlı oyuncaklar ellerini aktif olarak kullanmaya başlayan çocuk için büyük bir tehlike arz eder. Küçük parçaları da yutulma tehlikesi vardır. Bu sebeple her şey ağzına götürme alışkanlığı tamamen bitmeden ufak parçalı ürünler almaktan kaçınılması gerekir. Kaliteli ve fiyatı uygun oyuncak çeşitleri tercih ederek çocuğun verimli bir şekilde oyun oynamasını sağlayabilirsiniz. Bambu ürünler hafif ve sağlığa uygun olduğundan bebekler bile rahatlıkla bu materyalden yapılan malzemeler ile zaman geçirebilir. Geri dönüşümü kolay ve çevre dostu ürünler çocuğunuz için en sağlıklı seçenektir. Uzun ömürlü kırılmadan ya da bozulmadan kullanabileceği etkinlik parçaları ile hesaplı ve ekonomik bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz. Çocuk oyuncak araba fiyatları bazı zamanlarda fazla olabiliyor. Fakat kampanyaya girerek uygun fiyata satılabiliyor. Belli dönemlerde yapılmış olan kampanyaları takip ederek oyuncak indirim avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Değişik Özellik de Oyuncak Çeşitleri

Değişik Özellik de Oyuncak Çeşitleri

Seçilecek oyuncağın çocuğun yaşına ve gelişme düzeyine uygun olması çocuk açısından önemlidir. Değişik özelliklerde olan oyuncakların içinde mutfakta yer alan büyük aletlerin küçük bir şekilde tasarlanıp çocukların oynamasına sunuluyor. Çocuk mutfak oyuncak büyük seçenekleri içinde özellikle kız çocuklarına hitap etmiş olan çamaşır makinesi elektrikli süpürge çeşitleri vardır. Ayrıca oyuncak barbie özellikle kız çocuklarının keyif aldığı ve hayranlıkla bakmış olduğu ürünler arasında bulunur. Mola arasında barbie ile oyun kurarak ortamın daha samimi bir hal almasına oğlanak sağabilirsiniz. Bebek oyuncak halka küçük çocukların tercih ettiği ellerinde sürekli oynadıkları oyuncaklar arasında yer alır.Her birey daha gelişim döneminde belli zevklere sahip olur. Çocukların ilgisini çekmiş olan şeyler her yaşta farklılık gösterir. Özellikle meslek ve el becerisi alanında alakalı olan çocuğu teşvik etmek gerekir. Oyuncak doktor seti konuşmaya başladıktan sonra çocuğun rahatlıkla oynayabileceği Çocuk oyuncaklar 3 yaş grubunda yer alır. Bu set 3 yaş çocuklar için oldukça ideal olan bir settir. Meslekler hakkında fikir sahibi olması ve geleceğinin şekillenmesinde devamlı etrafında olan ve dikkatini çeken eşyalar onun için etkili olur karakterlerini küçük yaşta şekillendirmeye yardımcı olmak için destek amaçlı meslek setleri alabilirsiniz. El becerilerinin geliştirilmesi için oyuncak tamir seti büyük ölçüde erkek çocuklar için oldukça faydalı olur. Fakat plastik vida gibi küçük parçalar içeren bu setler satın alınırken üzerinde yazan yaş sınırlamasına dikkat ederek satın alınması gerekir.

Çocuğun Karakterini Etkileyen Oyuncak Çeşitleri

Çocuğun Karakterini Etkileyen Oyuncak Çeşitleri

Oyuncaklar çocuğun fiziksel ve zihinsel gelişimini yüksek düzeyde etki eder. Karakterlerin şekillenmesini sağlayan oyuncaklar çocukların oyunları düşünce dünyalarının gelişmeye yardımcıdır. Çocuklara ev işlerine alıştırmak kendi ayakları üzerinde durmaya hazırlamak için oyuncak mutfak seti gibi günlük hayat ile iç içe oyuncaklar seçmek önemlidir. Ayrıca her yaşa göre uygun oyuncakları seçimi çocuğun gelişimi yönünden oldukça önemlidir. Çocuk oyuncaklar 7 yaş grubu oyuncak çeşitleri biraz daha farklı olabilir. Her şeyi tam olarak algılayıp okula başlama dönemleri olduğu için bu yaş aralığında oyuncak seçimlerini oldukça dikkat edilmesi gerekir. Bu dönemlerde çocuklara oyuncak hayvanlar hayvan sevgisi aşılamak ve ileride hayvanları alımlı bir şekilde yaklaşması için tercih edilebilir. Çocuğun dikkatini çekmek için ilginç oyuncaklar tercih edebilirsiniz. 7 yaşına gelmiş olan çocuk artık oyuncaklarını kendi seçebilir durumundadır. Çubuk oyuncak grupları ile matematiksel faaliyetler yapıp sayısal zekânın gelişimini destekleyici oyuncaklar tercih edilebilir. Sayıları saymayı öğrenme gibi temel becerileri geliştirmede çubuklardan faydalanmak büyük yarar sağlar. Toplama çıkarma işlemlerini kavramada ve geometrik şekiller tasarlama da hayal gücünün gelişmesine destek olan çubuk materyallerden yararlanıp yaratıcı etkinlikler düzenlenebilir.Kaliteli ve fiyatı uygun oyuncak çeşitleri tercih ederek çocuğun verimli bir şekilde oynamasına ortam sağlayabilirsiniz. Çocuğun gelişim düzeyine göre büyüdükçe yavaş yavaş küçük parçalı oyuncaklar ile tanıştırmak ve ebeveyn gözetiminde normalleşene kadar kontrollü bir şekilde oynamasını sağlamak gerekir. Tüm oyuncaklar ilgi çekici ve oyuna cezbedici olmayabilir. Çocuk oyuncak çeşitleri içinde fazla oynadığı ve sıklıkla görmüş olduğu eşyaları artık eskisi gibi dikkatli şekilde incelemez. Dikkat çekmek için ilginç oyuncaklar tercih edebilirsiniz. Renkleri canlı olan ve hareket özelliği yer alan ürünler özellikle küçük yaşlarda oldukça çekicidir. Çocuk oyuncak modelleri içinde ışıklı sesli oyuncak çeşitleri başta küçük yaş grubu olmak üzere çocukların ilgisini çekmekte başarılı olan oyuncak grupları arasında yer alır. Oyuncaklar çocuğun fiziksel ve zihinsel gelişimini çok yüksek düzeyde etki ettiği için karakterlerin şekillenmesini sağlayıcı oyuncaklar almak uygundur. Kız ya da erkek ayrımı yapmadan her oyuncağın denenmesini teşvik ederek özgüvenin yerinde olan çocukları özgüvenli bir şekilde yetiştirebilirsiniz. Özgüvenli yetişen çocuklar her ortama rahatlıkla uyum sağlayabilecek ve arkadaş edinme de ortamda kendini ifade etmede zorluk yaşamayacaktır. Çocukların gelişimini düşünülerek birbirinden farklı özellikle oyuncak çeşitleri mevcuttur. Bütün farklı oyuncak çeşitlerini Trendyol'dan kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Çocuk Oyuncak Nereden Alınır?

Çocuk oyuncak modelleri eğlenceli ve öğretici tasarımları ile Trendyol'dan satın alınır. Hem bebeklerin hem de çocukların gelişimlerini destekleyen, çıkardığı sesler ile onlara yeni şeyler öğreten oyuncak çeşitleri, farklı renk ve modellerden oluşur. Küçük çocuklar oyuncakları çok sever. Onların ilgisini çekebilecek, rengarenk ürünler tercih edilir. Küçük ya da büyük, peluş veya sert yapılı pek çok oyuncak vardır. Kolay temizlenebilen, çocuklara zarar vermeyen ürünler kullanılabilir. Çocuklarınız büyüyene kadar onlara destek olabilecek sağlam yapıda ürünler tercih edebilirsiniz. Hareket eden ışıklı oyuncak çeşitlerinden bul tak mekanizmasıyla çalışan modellere kadar ihtiyacınız olan tüm çocuk oyuncaklarını güvenle Trendyol'dan satın alabilirsiniz.

Çocuk Oyuncak Modelleri Nelerdir?

Çocuk oyuncak modelleri geniş ürün yelpazesinden oluşur. Top çeşitleri, bebekler, yapboz çeşitleri, legolar, peluş oyuncaklar, bisiklet, paten, scooter, eğitici ve zeka geliştirici oyuncaklar bu alanda çocuklarınız için tasarlanır. Çocuklar oyun dünyası içerisinde hayal güçlerini geliştirir. Arabalar özellikle erkek çocukların en sevdiği ürünler arasında yer alır. Çoğu kız çocuğunun da tercih ettiği yüzlerce araba çeşidi vardır. Bebekler ve peluş oyuncaklar da farklı çeşitleri ile çocuklar tarafından sevilerek tercih edilir. Zeka geliştiren ve eğitici olan çocuk oyuncakları arasında legolar bulunur. Yapbozlar ile birlikte çocukların kas gelişimini destekler. Yapı oyuncakları ile çocuğunuz farklı alanlar tasarlayabilir. Doktor seti, dişçi seti ya da kuaför seti gibi meslek tanıtan pek çok ürün çeşidi de vardır. Aksesuarlı çantaları ve çeşitli içerikleri ile çocuğunuz meslek deneyimi yaşayabilir.

Çocuk Oyuncak Türleri Nelerdir?

Çocuk oyuncak türleri evcilik oyuncakları, yarış oyuncakları, yapı oyuncak çeşitleri, bebekler ya da sportif oyuncaklar gibi farklı kategorilere ayrılabilir. Bebekler için eğitici ve öğretici olan oyuncak türleri, genellikle ışıkları ile dikkat çeken aynı zamanda sesli anlatımları ile öğretici olan modellerden oluşur. Geometrik şekillerin yer aldığı bul tak oyuncakları, koordinasyon geliştirici renkli ahşaplar sevilerek tercih edilir. Oyuncak bebek çocukları heyecanlandırıp onların hayal dünyasına katkı sağlayan çeşitlerden oluşur. Hem kız hem de erkek çocukları için güvenle satın alınabilir. Peluş oyuncaklar, 0 ile 3 yaş arası bebeklik döneminden ilgi duyulmaya başlayan seçenekler arasında yer alır. Genellikle hayvan figürlerinden oluşur. Çocukların hem oyun arkadaşı hem de evcil hayvanı olarak kabul ettiği çeşitlerdendir. Erkek çocuklarının araba tutkusu başkadır. Tırlar, kamyonlar, otomobil çeşitleri veya jeep modellerinin yanı sıra oyuncak traktör de ilgilerini çeker.