placeholder
"

Elektrikli Izgara

" araması için 308 sonuç listeleniyor

Izgara

Izgara

Açık mekanlardaki mangal keyfini dumansız ve güvenli biçimde evlere taşıyan ızgara modelleri, hem mutfakta, hem balkonlarda gönül rahatlığıyla kullanılabiliyor. Kokusuz ve dumansız seçenekleri de bulunanı ızgara çeşitleri, balıktan tavuğa, kırmızı etten sebzelere pek çok yiyeceği lezzetli biçimde pişirmeyi sağlıyor. Oldukça pratik kullanım özellikleri sunan ızgara seçenekleri, tercihe göre elektrikli ya da tüplü olabiliyor. Elektrikli ızgara ürünleri arasında demir döküm malzemeden üretilenler ve ayaklı modeller kullanışlı modeller olarak öne çıkıyor. Ayrıca teflon, granit, seramik gibi malzemeler kullanılarak üretilen yapışmaz yüzeyli ürünler de büyük kullanım kolaylığı sunuyor. Mutfakta ya da diğer kapalı alanlarda kullanılabilen ürünler arasında ısı seviyesini ayarlama olanağı tanıyan gelişmiş seçenekler de bulunuyor. Bazı tost makinesi modelleri de 180 derece açılacak biçimde tasarlanıyor ve kokusuz elektrikli ızgara işlevi taşıyacak biçimde kullanılabiliyor.

Elektrikli mutfak aletleri üreten ünlü markaların farklı modellerine Trendyol aracılığıyla ulaşılabiliyor. Elektrikli ızgara çeşitleri başta olmak üzere değişik modellere geniş ürün yelpazesi içinde yer veren Trendyol, avantajlı ödeme koşulları ve uygun fiyat seçenekleri ile öne çıkıyor. Ev kullanımı için tasarlanmış mini modellerden kokusuz elektrikli ızgara ürünlerine, özel döküm yüzeyli seçeneklerden klasik rezistanslı, kapaklılara pek çok farklı model arasından kişisel tercihe ve kullanıma amacına göre seçim yapılabiliyor. Özel indirimler ve dönemsel kampanyalar sayesinde oldukça makul elektrikli ızgara fiyatları elde edilebiliyor. Outlet kategorisinde yer alan ürünlerde ise ünlü markalar tarafından üretilmiş yüksek kaliteli özel modeller kaçırılmayacak ızgara fiyatları ile satın alınabiliyor.

Elektrikli Modeller ve Avantajları

Elektrikli ızgara çeşitleri uygun fiyatları, konforlu kullanım özellikleri ve pratik yapıları nedeniyle tercih listelerinin ilk sıralarında yer alıyor. Biçim, işlev ve fonksiyonlarına göre pek çok farklı türü olan bu modeller, kırmızı etten tavuk çeşitlerine, sebzelerden köfteye pek çok yiyeceği kolaylıkla pişiriyor. Kimi modellerde termostat ayarları ile farklı ısı kademeleri konulurken, aşırı ısınma durumunda ısıyı kesen emniyet sigortaları da büyük kolaylık sağlıyor. Çıkarılıp yıkanabilen alt kapaklar ve pişirme kısımları hijyenik bir temizliği oldukça basit hale getiriyor. Pişirme yüzeylerinin bulaşık makinesinde yıkanabilen parçalar olması daha kolay ve etkili bir temizlik açısından tavsiye ediliyor.

Grill ızgara ürünleri arasında dumansız olanlar özellikle tercih ediliyor ve etrafa fazla koku yaymadığı için kapalı alanlarda da kullanılabiliyor. Barbekü grill de denilen modeller genel olarak alt yüzeyden ısı uygulayarak yiyecekleri pişiren, grill etkisi sağlayan ürünler olarak öne çıkıyor. Mangal gibi kullanılan bu modeller elektrikli ya da gazlı olarak tercih edilebiliyor. Tüplü ızgara seçenekleri çoğunlukla piknik tüpü denilen küçük tüplerle çalışıyor ve kullanım esnasında güvenlik açısından dikkatli olmak gerekiyor. Tüplü ızgara ürünleri şebeke elektriğine ihtiyaç duyulmadığı için istenilen tüm açık mekanlarında rahatlıkla kullanılabiliyor. Yerleşim yerlerine uzak ortamlar için de ideal çözümler sunan gazlı ızgara seçenekleri, uzun süre gönül rahatlığıyla kullanılabiliyor. Gazlı ızgara ürünleri çoğunlukla alttan ısıtmalı olarak ve geleneksel mangal sitemine yakın sonuçlar veriyor. Bu modeller arasında dumansız ızgara olarak tasarlanmış ürünler de bulunuyor. Dumansız ızgara seçenekleri kapalı mekanların yanı sıra balkonlarda da etrafa rahatsızlık vermeden gönül rahatlığıyla kullanılabiliyor. Gazlı modeller sanayi tipi ızgara olarak da yaygın biçimde öne çıkıyor. Doğal gaz ve tüp gibi yakıtlar daha uygun fiyatlı olduğu için uzun süreli kullanımlarda ekonomik sonuçlar sağlayan sanayi tipi ızgara seçenekleri, profesyonel kullanım için daha yoğun olarak tercih ediliyor.

Ayaklı ızgara seçenekleri ise kullanım konforu açısından bilhassa uzun süreli kullanımlarda büyük fayda sağlıyor. Elektrikli ayaklı ızgara ürünleri balkonlar, bahçeler ve biraz daha geniş alanlarda rahatlıkla kullanılabiliyor ve eğilme derdini ortadan kaldırdığı için konforlu bir kullanım sağlıyor. Elektrikli ayaklı ızgara seçenekleri bel ağrısı çekenler ve uzun süre ızgara başında duracaklar için kusursuz çözümler oluşturuyor. Isınmaz saplar ya da yapışmaz plaka yüzeyleri gibi özellikler de kullanım konforunu artıran detaylar arasında yer alıyor. Ev tipi olarak ise en çok elektrikli ızgara seçenekleri ön plana çıkıyor. Kapalı mekan kullanımı için tasarlanmış modeller, her türlü yiyeceği mutfakta gönül rahatlığıyla pişirebilmeye imkân veriyor. Oldukça lezzetli grill ürünleri yapmayı, mangal keyfini dört mevsim yaşamayı mümkün kılan bu ürünler, farklı çalışma prensipleri ile pek çok değişik seçenek sunuyor.

Farklı Izgara Çeşitleri ve Özellikleri

Telli ızgara ürünleri ile yapışmaz yüzeye sahip olan modeller biraz farklı çalışma prensipleri ile kullanılıyor. Tel rezistanslı ızgara seçenekleri daha makul fiyatlarla satın alınabiliyor ve günlük kullanım için geleneksel mangal lezzetine yakın sonuçlar veriyor. Telli ızgara seçenekleri arasında kapaklı modeller de bulunuyor. Tel rezistanslı ızgara seçenekleri gibi yapışmaz yüzeylere sahip gizli rezistanslı ürünler de büyük ilgi görüyor.

Döküm elektrikli ızgara seçenekleri demir döküm malzemeden oluşan yüzey yapıları ile geleneksel lezzetlere kolayca erişilmesini sağlıyor. Döküm elektrikli ızgara ürünleri gibi paslanmaz ve yapışmaz malzemeden plakalara sahip olan pek çok model de bulunuyor. Granit, teflon, seramik gibi malzemeler kullanılan yüzey kaplamaları kolayca çıkarılıp yıkanabiliyor ve uzun ömürlü bir kullanım sağlıyor. Ev tipi ızgara ürünleri çoğunlukla çıkarılabilir plakalara sahip, kolay temizlenebilen modeller olarak dikkat çekiyor. Ev tipi ızgara seçeneklerinin önemli bir özelliği de fazla koku yapmayan, dumana neden olmayan tasarımları olarak öne çıkıyor. Sac ızgara gibi daha güçlü ısı kaynağı içeren modeller ise daha çok açık alanlarda tercih ediliyor. Hamur işleri için de tercih edilebilen sac ızgara seçenekleri farklı yüzey tasarımları ile çok yönlü olarak kullanılabiliyor.

Üstü açık biçimde tasarlanan, alttan ısıtmalı grill ızgara ürünleri çağdaş versiyonları ile mutfaklarda yerini alıyor. Pek çok elektrikli ev aleti markasının iç mekan kullanımına özel grill modelleri bulunuyor. Bazı modellerde daha güvenli ve temiz kullanım için kapak seçeneği de yer alabiliyor. Kapaklı ızgara seçenekleri dumanı ve buharı hapsederek ortamda kirlilik oluşmasının önüne geçiyor. Kapaklı ızgara sisteminin içine hapsedilen duman, buhar ve kirler daha sonra pratik biçimde temizlenebiliyor. Elektrikli kapaklı ızgara seçenekleri kırmızı et, beyaz et, köfte, balık ve sebze gibi yiyecekleri kolayca pişirmesi yanında ısıtma ve buz çözme işlemleri için de kullanılabiliyor. Geleneksel metal yüzeyli modellerin dışında ünlü markaların son derece çağdaş tasarımlara sahip elektrikli kapaklı ızgara ürünleri de bulunuyor. Bulaşık makinesinde yıkanabilen çıkarılabilir plakalara sahip bu ürünler, tercihe göre granit, döküm ya da teflon yüzeyler içerebiliyor. Geniş pişirme yüzeyleri, ısıya dayanıklı tutma sapları, yiyeceklerin durumunu görmek için cam kapak gibi özellikleri bulunan bu modeller evi içi mutfak kullanımı için kusursuz tercihler sunuyor. Tezgah üstü kullanıma uygun biçimde tasarlanan bu ürünler arasında, balkon kullanımını kolaylaştırmak için ayaklı ızgara seçenekleri de bulunuyor.

Her Ortamda Grill ve Mangal Keyfi

Grill işlevi ile tost fonksiyonunu bir araya getiren özel tost makineleri de yoğun biçimde tercih edilen elektrikli mutfak aletleri arasında yer alıyor. 180 derece açılan kapaklar sayesinde geniş bir grill yüzeyi oluşturan grill özellikli tost makineleri, tercihe göre küçük ya da büyük boy olabiliyor. Küçük boy tost makineleri küçük aileler ve yalnız yaşayanlar için yeterli olurken, kalabalık aileler için oldukça geniş pişirme alanı sağlayan büyük tost makineleri tercih ediliyor. Farklı et yemekleri, tostlar, sandviçler, sebzeler bu kullanışlı aletler sayesinde kolayca pişirilebiliyor. Bazı tost makinelerinin değişebilir plaka yapısı farklı grill yüzeyleri ve waffle yapma olanağı da sağlıyor. Izgara makinesi özelliği taşıyan gelişmiş tost makinelerinde sıcaklık göstergeleri, farklı ısı programları, kapak kilitleme sistemleri bulunabiliyor. Dikey saklama imkânı ile fazla yer kaplamayan bu ürünlerin pişirici yüzeyleri çıkarılarak bulaşık makinelerinde rahatlıkla yıkanabiliyor.

Yeni nesil elektrikli döküm ızgara ürünleri çalışma mantığı açısından tost makinelerine benziyor. Fişi takılıp, açma düğmesine basıldıktan sonra gizli tel rezistanslar çalışmaya başlıyor ve pişirici plakalar ısınıyor. Duruma göre tırtıklı, gözenekli ya da farklı şekillerde kabartmalar içeren pişirici yüzeyler çoğunlukla teflon, granit, demir döküm gibi malzemelerden üretiliyor. Elektrikli döküm ızgara seçenekleri demir döküm lezzetinde mükemmel yiyecekler hazırlamayı mümkün kılarken, teflon ya da granit kaplama yüzeyler büyük bir kullanım kolaylığı sağlıyor. Elektrikli ızgara mangal modelleri de benzer bir mantıkla açık havada mangal keyfini çok daha konforlu hale getiriyor. Elektrikli ızgara mangal ürünleri hem günlük kullanım için, hem de özel mangal organizasyonları için ideal çözümler sunuyor. Kömür gibi dumanlı yakıtlar içermediği için kokusuz ve dumansız biçimde kullanılabilen ızgara modelleri, daha az yağ içerdiği için sağlıklı ve güvenli yiyecekler hazırlanmasını kolaylaştırıyor. Elektrikli ürünlerde grill olarak hazırlanan yiyecekler hızlı piştiğinden besinlerin suyu içinde kalıyor ve hem lezzet, hem de besin değeri fazlasıyla korunmuş oluyor. Geleneksel yöntem ile aynı sonuçları veren elektrikli modeller, bu etkiyi oluşturacak sıcaklığı sağladığından dumansız ve kokusuz olarak bu lezzetlere ulaşılabiliyor.

Pişirme işlevi yanında ısıtma ve közleme gibi fonksiyonları da üstlenebilen bu cihazlar daha önceden pişirilmiş besinlerin istenen sıcaklıkta tutulmasını da kolaylaştırıyor. Izgara makinesi seçenekleri düşük tüketim yapan tasarruflu modeller arasından seçildiğinde aile bütçesine ciddi katkı sağlayabiliyor ve tasarruflu sonuçlar elde edilmesini kolaylaştırıyor. Demir döküm ızgara gibi geleneksel ve sağlıklı seçenekler, yapışmaz yüzey yapısına sahip granit, seramik ve teflon kaplama ürünler insan sağlığına zarar veren maddeler içermediği için güvenli biçimde kullanılabiliyor.

Nasıl Seçilir, Nasıl Kullanılır?

Döküm ızgara ya da farklı elektrikli modelleri satın almadan önce kullanım amacının göz önünde tutulması ve buna uygun modellerin incelenmesi gerekiyor. Kalabalık aileler için biraz daha büyük ve işlevsel ürünlere yönelinmesi gerekirken, küçük aileler ve yalnız yaşayanlar için mini ızgara seçenekleri daha uygun bir seçim oluşturuyor. Ünlü markaların yüksek kaliteli, güvenilir ürünlerine yönelmek uzun vadede daha ekonomik oluyor ve sonra yaşanabilecek sıkıntıları en aza indiriyor. Kapaklı modellerin seçilmesi çok yönlü ve konforlu bir kullanım sağlarken, pişirici yüzeylerin çıkarılabilir ve bulaşık makinesinde yıkanabilir olması önem taşıyor. Pişirme plakalarını sökmesi ve takması kolay olan modeller daha pratik ve fonksiyonel bir kullanım sağlıyor. Izgara, şiş gibi seçenekler sunan ürünler farklı ihtiyaçlara yanıt verirken, gizli rezistanslar duman ve kokuyu azalttığı için daha sık tercih ediliyor. Altında su tepsisi bulunan pratik ürünler ise damlayan yağları burada biriktirerek daha kolay temizlenme olanağı sunuyor.

Teflon, granit, seramik ya da döküm ızgara ürünlerinde pişirme sonrası temizlik büyük önem taşıyor. Sabit pişirme plakalarının temizliğinin yerinde yapılaması gerektiğinden biraz uğraştırıcı olabiliyor ve istenen temizlik biraz güçleşiyor. Bulaşık makinesi ile uyumlu olan çıkarılabilir plakalar ise pişirme sonrası kolayca makineye konularak temizlenebiliyor. Bu durumda kalan bölümleri nemli bir bezle silmek ve kirlerden arındırmak yeterli olabiliyor. Pişirici yüzeyleri bulaşık makinesine koymadan önce yapışmış yiyecek artıklarını çizmeyen bir spatula ile çıkarmak daha etkili bir temizlik sağlıyor. Yağ birikme haznesi bulunan modellerde kuruyan yağları kazımak ve sonrasında yağ çözücü ile kalan kısmı temizlemek daha pratik sonuçlar verebiliyor. Çizilmeye karşı temizlik esnasında metal araç gereçler yerine çizmeyen tahta ya da plastik spatula ya da maşa kullanılması tavsiye ediliyor. İster açıkta, ister gizli olarak tasarlanmış olsun rezistans bölgesinin kesinlikle yıkanmaması ve suyla temas etmemesi gerekiyor. Kısa devre ve daha ciddi sorunlara karşı ürününün tamamının değil, sadece çıkarılabilir uygun yüzeylerin suyla yıkanması tavsiye ediliyor. Aynı şekilde elektrikli ürünlerin temizliği öncesinde mutlaka fişten çekilmesi de gerekiyor. Hem can güvenliği hem de üründe olası bozulmaların önüne geçmek için temizleme işlemi öncesinde mutlaka elektrik ile bağının kesilmiş olması öneriliyor. Temizlikten sonra yeni bir kullanım için de bazı noktalara dikkat edilmesi tavsiye ediliyor. Kullanmadan önce ürünün tamamen kuru olduğundan emin olunması gerekiyor. Termostatlı modeller belirli bir sıcaklığa kadar çalıştıktan sonra soğuma evresine geçebiliyor, pişirirken bu noktanın göz önünde tutulması fayda sağlayabiliyor. Özellikle etleri mühürleme yöntemi ile pişirirken pişirme yüzeylerinin maksimum sıcaklıkta olması büyük önem taşıyor.

Elektrikli Izgara Fiyatları ve Özel Fırsatlar

Elektrikli ızgara yorum ve görüş sayfalarında farklı modellerin pratik kullanım özelliklerine ve uygun satın alma fırsatlarına dair paylaşımlara sıklıkla rastlanıyor. Hem evde, hem açık alanlarda gönül rahatlığı ile kullanılabilen ve geleneksel mangal lezzetini dört mevsim yaşanır hale getiren demir döküm ızgara seçenekleri, enfes sofralar hazırlamayı büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Küçük aileler ve tek başına kalanlar için mükemmel bir seçim oluşturan mini ızgara seçenekleri de, çok özel lezzetleri oldukça pratik biçimde hazırlama imkânı tanıyor. Geleneksel mutfak kültürüne ait yemekleri rahatlıkla pişiren pratik modeller olduğu gibi, Avrupa mutfağının seçkin lezzetlerini hazırlamayı sağlayan grill ya da barbekü seçenekleri de tercih edilebiliyor. Özellikle et ve balık yemekleri için kusursuz çözümler sunan grill ürünleri, ev tipi ya da sanayi tipi seçenekleriyle her türlü ihtiyaca yanıt veriyor. Grill özelliği olan tost makineleri, dumansız, ayaklı ya da kapaklı ürünler ve diğer tüm modeller, makul fiyat seçenekleri ile Trendyol’da satın alınabiliyor. Trendyol’un avantajlı alışveriş dünyasında bu modelleri önce detaylı biçimde incelemek, ardından karar verildiğinde gönül rahatlığıyla satın almak mümkün oluyor.

Izgara fiyatları ürünün özelliklerine, üretiminde kullanılan malzemelerin yapısına, marka ve modeline göre değişiklik gösteriyor. Bahçe ve balkon için tasarlanan büyük modeller, mutfak kullanımı için geliştirilen gelişmiş ürünler biraz daha yüksek bir fiyat bandında yer alabiliyor. Farklı markaların günlük kullanım için geliştirdiği basit modellerden, yüksek teknoloji içeren gelişmiş seçeneklere her bütçeye uygun alternatifler kolayca bulunabiliyor. Trendyol’un zengin ürün yelpazesi içinde dünyaca ünlü mutfak aletleri markalarının farklı ürün seçeneklerine yer veriliyor. Uygun fiyatlı, standart ürünlerden gelişmiş döküm ya da kaplama modeller her türlü ürünün bütün özelliklerinin detaylı biçimde incelenmesini mümkün kılan Trendyol, avantajlı satın alma koşullarıyla her bütçeye hitap eden ürün seçenekleri sunuyor. Trendyol’un dönemsel indirimleri ve çok özel kampanyaları yüksek kaliteli modellerin uygun fiyatlarla satın alınabilmesini mümkün kılıyor. Dönemsel kampanyaların yanı sıra Trendyol’un outlet kategorisinde bulunan ürünler de kaçırılmayacak fiyat fırsatları ile satın alınabiliyor.