"

Jane Austen Kitapları

" araması için 690 sonuç listeleniyor

Jane Austen Kitapları ile Kütüphanende Yer Aç

Jane Austen 16 Aralık 1775 yılında dünyaya gelen ve 19. yüzyılda yaşayan İngiliz bir roman yazarıdır. On iki yaşında hikaye yazmaya başlayan Austen’in, yirmi beş yıl sonra ilk kitabı olan Sağduyu ve Duyarlılık kitabı anonim olarak basılır. Sade anlatımıyla bilinen bir yazardır. Jane Austen romanlarının her birinde ana karakter kadındır. Sağduyu ve duyarlılık kitabının yayınlanmasının ardından, Gurur ve Önyargı, Mansfield Park ve Emma gibi romanları basılır. Northanger Manastırı ve İkna isimli kitapları ise yazar öldükten sonra yayınlanır. Yazarın bütün romanları film ve dizilere uyarlanmıştır. Dünyaca ünlü yazarın pek çok kitabı kitabı dünya klasikleri arasında yer alır. Jane Austen kitaplarını Trendyol üzerinden inceleyebilirsiniz.

Jane Austen Romanları

Jane Austen Romanları

Jane Austen Gurur ve Önyargı, kadınların evliyken söz ve miras haklarını eleştiren bir kitaptır. Jane Austen romanlarında güçlü kadın karakterlere yer verir. Bu nedenle İngiliz Edebiyatı’nın feminist yazarlarından biri olarak bilinir. Bu roman 18. yüzyılın romantizm akımından izler taşır. Aşk ve Gurur Jane Austen, Gurur ve Önyargı kitabı ile aynıdır. İki farklı yayınevinin Türkçe çevirisi olduğundan isimleri bu şekilde bir değişikliğe uğramıştır. Jane Austen İkna, iki kişinin birbirine aşık olması ve kavuşamamaları üzerine yazılan bir romandır. Yazarın yazdığı son kitaptır ve ölümünden sonra yayınlanır. Jane Austen Akıl ve Tutku kitabında ise aile ilişkileri ve 19. yüzyılın düşünce yapısı eleştirilir. İki kız kardeş arasında geçen bir romandır. Jane Austen Kül ve Ateş kitabında da ana karakterler iki kız kardeştir. Kardeşlerden biri ateş diğeri ise külü temsil eder. Asıl konu kardeşlerin aşk ve evlilik hayatları olsa da karakterlerin duygu, düşünce ve karakterlerinden bahsedilir. Jane Austen klasiklerine Trendyol ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Jane Austen’in Sevilen Eserleri

Jane Austen’in Sevilen Eserleri

Jane Austen Umut Parkı, yazarın en önemli eserlerinden biridir. Evlilik, aşk ve toplumsal değerleri sade bir dille eleştirdiği bir kitaptır. Ana karakterin evlatlık olması ve giderek yükselmesi konu alınır. Yazarın tüm romanlarında olduğu gibi bu romanda da ana karakter kadındır. Jane Austen İnanç romanında çok sevdiği bir adamdan babasının isteği üzerine vazgeçen bir kadının yaşamı anlatılır. Emma, Jane Austen’in en çok sevdiğini söylediği romanıdır. 19. yüzyıl İngiltere’sindeki kadınların yaşadığı zorluklar mizahi bir dille okuyucuya aktarılır. Jane Austen’in hayattayken basılan son romanıdır. Aşk ve Mantık ciltli Jane Austen ve karton kapaklı olmak üzere iki seçeneği bulunur. Biri geleneklerine bağlı, diğeri aşık ve duygularını gizlemeyen iki kardeşin yaşadıkları ele alınır. 18. yüzyılda para ve statünün evliliğe olan etkisinin, aşk, romantizm ve kalp kırıklığı gibi konuların işlendiği bir romandır. Jane Austen eserlerine Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.

Jane Austen’in Tüm Eserleri Trendyol’da

Jane Austen’in Tüm Eserleri Trendyol’da

Jane Austen kitap seti çeşitlerinde yazarın sevilen kitapları üçlü ve dörtlü gibi setlerle satışa sunulur. Jane Austen Gurur ve Önyargı, yazarın en önemli eserlerinden biri olduğu için tüm setlerde bulunur. Bu setlerde Gurur ve Önyargı kitabı Aşk ve Gurur olarak karşınıza çıkabilir. Ayrıca setlerde Emma, Northanger Manastırı, İkna ve Umut Parkı gibi önemli eserlere yer verilir. Northanger Manastırı Jane Austen’in yazdığı ilk roman olmasına karşın, ölümünden sonra yayınlanır. Diğer eserlerinde de sıklıkla yaptığı gibi, Northanger Manastırı kitabında da gotik türünde yazılan eserleri eleştirir. Eleştiri yaparken sade bir dil kullandığı için romanlarını anlamak kolaydır. Jane Austen tüm kitaplarında ana karakter olarak kadınları kullanmıştır. Kadınların evlilik, toplumsal değerler ve namus gibi kavramlarla başa çıkma şeklini okuyucuya sunar. Jane Austen’in kitap setlerini ve eserlerini Trendyol’dan inceleyebilirsiniz.