placeholder
"

Can Yayınları

" araması için 8522 sonuç listeleniyor

Can Yayınları

Can Yayınları

Can Yayınları'nın kurucusu Erdal Öz'ün 1981 yılında başlattığı Türk ve Dünya Edebiyatı'nın en değerli eserlerini okuyucuyla buluşturma serüveni, oğlu Can Öz'ün çabaları sayesinde büyük bir başarıyla yoluna devam ediyor. Kitap kapaklarında ve kenarlarında yer alan kalp sembolüyle artık Türk okurlarının görür görmez tanıdığı bir marka haline gelen yayınevi; yıllardır edebiyat alemine damgasını vurmuş yüzlerce eserin iyi çevirilerini sunmasının yanı sıra, yetenekli yerli yazarların da okurlara ulaşmasına vesile oluyor.

Kendisi de büyük bir yazar olan, çeşitli edebiyat ödüllerinin sahibi Erdal Öz; daha önce de yayıncılıkla uğraşmasının ardından birtakım anlaşmazlıklar sonucu ayrılarak kendi yayınevini açmaya karar vermesiyle, Türk edebiyat tarihini etkileyecek önemli bir adım atılmış oluyor. Başlangıçta hedefi büyük olmamasına rağmen, çocuk kitaplarıyla çıktığı yolda zamanla kurucunun yazın dünyasındaki tanınırlığıyla ve yazarlarını sahiplenmesiyle Türk edebiyatçılar da kitabevinin çatısı altında toplanmaya başlıyor. Okuyuculardan gelen talepler üzerine dünyanın dört bir yanından önemli eserler çevrilerek okuyuculara sunuluyor, her yıl yeni yazarları da aralarına katan kurum büyümeye devam ediyor. Erdal Öz'ün vefatının ardından işleri devralan Can Öz'ün babasına ithaf ederek 2009 yılında aldığı İtalya Kültür Bakanlığından "Yılın Yayınevi" ödülü, Can Yayınları'nın kaliteli çizgisinden ödün vermeden devam ettiğini gösteriyor.

Her Türden Eserin Yer Aldığı Geniş Katalog

Günümüzde herkesin farklı farklı edebi zevkleri olduğunun farkında olan ve dünyanın dört bir yanından değerli eserleri özenle çevrilmiş olarak okurlarla buluşturan Can Yayınları çok satanlar listesinden inmeyen kitaplardan niş bir kitleye hitap edenlere kadar, birçok farklı ülkeden ve türden kitaplara ev sahipliği yapıyor. Can Yayınları Dünya klasikleri serisinde distopyalardan hoşlananlar için George Orwell, Brezilya Edebiyatı'na ilgi duyanlar için Paulo Coelho, felsefe aşıkları için Albert Camus, Alman Edebiyatı'nı merak edenler için Patrick Suskind; listedeki yazarlardan sadece birkaçını oluşturuyor. Şiir okumak isteyenler içinse yabancı şairlerin eserleriyle birlikte, Cemal Süreya ve Küçük İskender gibi birçok yerli şairin kitabı da seçenekler arasında yer alıyor. Eğer araştırma eserleriyle ilgileniyorsanız, ustaca hazırlanmış örneklerin yer aldığı Can Yayınları özel serilerine göz atarak istediğiniz gibi bir kitap bulabilirsiniz.

İlk Türkçe roman, tiyatro ve deneme gibi türlerinin örneklerinin verildiği Tanzimat Devri'nden beri, Türk Edebiyatı gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Günümüzde Türk okurlarının ilgi gösterdiği kadar, artık farklı ülkelerden de kitapseverlerde karşılık buluyor. Kurulduğunda bu yana eski ve yeni bir sürü Türk yazar ve şairin kitaplarını yayımlayan Can Yayınları Türk klasik, modern ve çağdaş edebiyatı alanlarında da bu nedenle geniş bir yelpaze sunuyor. Kurtuluş Savaşı yıllarına dönmek isteyenler için Halide Edip Adıvar, varoluşçu bir yerli eser okumak isteyenler için Yusuf Atılgan veya günümüzden bir isim tercih edenler için Yekta Kopan yayınevinin çok satılan kitaplarındaki isimlerden bazılarını oluşturuyor. Ünlü isimlerin yanı sıra her yıl onlarca yeni kaleme de şans vererek okuyucuyu hünerli genç yazarlarla tanıştırıyor; bu şekilde onların kıyıda köşede kalmasını engelliyor ve hak ettikleri başarının önünü açıyor. Bunların dışında, Türk Edebiyatı'nın temellerini oluşturan yapıtları da günümüz Türkçesiyle yeniden hazırlayarak, bu kitapları okumak isteyen ancak eskimiş dilleri nedeniyle uzak duranlara da önemli bir alternatif sunuyor.

Gündelik hayatta iş koşuşturmacasından ve başka sıkıntılardan dolayı kitap okumak için çok zaman ayıramıyor olabilirsiniz. Kalın kitaplar gözünüzü korkutuyor, odaklanamayıp yarıda bırakmak zorunda kalmak istemiyor, okuma alışkanlığınızı geri kazanmak isteyip bir türlü başlayamıyor da olabilirsiniz. Merak ettiğiniz bir yazarın külliyatına giriş yapmak için başlangıç arıyor ya da sevdiğiniz bir öykü yahut novellayı ayrı bir parça olarak koleksiyonunuza katmak istiyor olabilirsiniz. Can Yayınları öykü kitapları bunun için oldukça ideal. Daha da çoğaltılabilecek bu sorun ve isteklere yönelik hazırlanan Can Yayınları Kısa Modern ve Can Yayınları Kısa Klasikler dizileri ünlü yazarların tek oturuşta bitirilebilecek yapıtlarını bir araya getiriyor. Can Yayınları romanları D.H. Lawrence'dan Mihail Bulgakov'a, Lovecraft'tan Poe'ya, Kafka'dan Tolstoy'a onlarca yazarın eseri özel olarak tasarlanmış kapaklarıyla okuyucuların beğenisine sunuluyor. Fiyatlarının da uygun olarak belirlenmesiyle, satın alırken yaşanacak tereddütlerin büyük bir kısmının önüne geçiliyor.

Kitap okumak yetişkinlerin ilgisini çektiği kadar gençler ve çocukların da ilgisini çekiyor. Üstelik bireye kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için küçük yaşlarda bu konuyla ilgilenilmesinin son derece önemli olduğu biliniyor. Her yaştan okura ulaşmayı hedefleyen Can Yayınları çocuk romanları, öyküleri ve masallarıyla küçükleri de unutmadığını gösteriyor. Yaş aralıkları dikkatle belirlenmiş, editörün titizlikle incelediği, Türkiye'den ve tüm dünyadan kıymetli Can Yayınları çocuk kitabı yazarlarının hazırladığı bu kitaplarla erken yaşta edebiyatın büyülü alemiyle tanışmak isteyenleri ve minik kitap kurtlarını yalnız bırakmıyor. Çocuğunuza okumayı sevdirmek istiyor ve onun için doğru kitabın hangisi olacağından emin olamıyorsanız kapakların üzerindeki yaş ibarelerine bakarak karar verebilir; 4-6 yaş, 7-9 yaş, 10-12 yaş ile 12 yaş ve üzeri için olan kitaplardan ihtiyacınız olanı seçebilirsiniz. Ayrıca ayrı başlıklarla kategorilendirilmeleri sayesinde ister beraber okuyabileceğiniz bir kitap, isterseniz de onun ilgi duyabileceği konularda olan bir kitap alabilirsiniz. Ünlü kişilerin yaşam öyküleri, destanlar, serüven kitapları, masallar, klasik ve Can Yayınları çağdaş dünya edebiyatı eserleri bu seçeneklerden yalnızca birkaçını oluşturuyor.

Yıllara Meydan Okuyan Ciltler ve Özenli Kapaklar

Kitaplar elbette ki içlerindeki yazılarla, yazarların aylar ve hatta yıllar süren çabalarıyla meydana getirdikleri metinlerle değer kazanıyor. Ancak basılı bir kitap satın alırken başka faktörleri de göz önünde bulundurmak gerekiyor. Kaliteli bir kağıt kullanılması, yazının font seçimine dikkat edilmesi, dizgi hatalarının dikkatle kontrol edilmesi, kapak baskısının kolay yıpranmayacak ve çıkmayacak olmasına özen gösterilmesi, sayfaların kolayca kıvrılmaması veya ciltten ayrılmaması gibi örnekleri çoğaltılabilecek birçok husus yayınevinin hassasiyetle ilgilenmesi gereken alanlar olarak karşımıza çıkıyor. Bu konularda belki bilinçsiz ve özensizce çalışmaktan, belki de masrafları azaltmak adına bazı kalemleri önemsemeyerek yapılacak hatalar; okuyucunun kitaptan aldığı zevki azaltmaya, bir daha aynı kitabevini tercih etmemesine ve hatta direkt olarak okumaktan soğumasına bile neden olabiliyor. Neyse ki, yıllardır okur sayısını devamlı arttıran Can Yayınları, kimin tarafını tutması gerektiğini biliyor. Yönetici kadrosundakilerin de sıkı birer kitap kurdu olmalarından dolayı, kendilerinin de okumaktan keyif alacağı şekilde, görmek istedikleri kalitede kitaplar yayınlamaya çalışıyorlar.

Kitap aşıkları ve koleksiyoncuları, yazılı bir esere nasıl davranılması gerektiğini çok iyi biliyorlar. Kağıdın sararmaması ve solmaması için güneş ışığı altında fazla bekletmiyorlar, sayfaların yıpranmaması için nemden uzak tutuyorlar, kitabın kıvrılmaması için ona gözleri gibi bakıyorlar. Lakin ne kadar dikkatli özenli davranılırsa davranılsın, karton kapaklı bir kitap aradan bir müddet geçince yıpranma evresine geçiyor ve eğer kalın bir kitapsa belki de sayfalar kitaptan ayrılmaya başlıyor. Tekrar tekrar okumak için aldığınız ya da çok beğenip de bir köşeye ayırarak sanki çocuğunuzmuş gibi iyi baktığınız kitabın bu hale gelmesi sizi de üzüyorsa, Can Yayınları ciltli baskı kitaplarından almayı düşünebilirsiniz. En sevilen kitaplarının Can Yayınları ciltli versiyonlarını da çıkarttığı bir dizi oluşturan yayınevi, hepsinin kapaklarını da değiştirerek bu seriyi kitap koleksiyoncuları için de kıymetli bir duruma getiriyor. Böylece seneler geçtikçe aynı kalacak, kaliteli ciltleme sayesinde ne kalın kapağı ne de sayfaları hasar görecek ve özel olarak tasarlanmış kapağıyla kitaplıklardaki yerini eskimeden koruyabilecek bir kitap arayanlar için mükemmel bir seçeneğe dönüşüyor. Ayrıca bazı kitapların koleksiyon amacıyla üretilmiş özel kutulu veya ahşap kutulu versiyonları da bulunuyor.

İlk başlarda yalnızca kitabı toz ve ışığın zararlı etkilerinden korumak amacıyla üzerine sarılmış alelade bir kağıttan ibaret olan kitap kapaklarının; bugün olunan noktada üzerine kafa yorularak karar verilen, büyük bir emekle tasarlanan, okunacak eseri seçerken karar vermeye yardımcı olan, kitapla bütünleşmiş ve hatta eserin ruhunu da taşıyan bir parça haline geldiği görülüyor. Her zaman kapaklarıyla adından söz ettirmiş olan ve bu konuyla ilgili çeşitli ödüller de kazanan Can Yayınları fotoğraflı klasikler dizisiyle özel olarak seçilmiş eserlerin kapaklarında Türkiyeli fotoğrafçıların çalışmalarını tam boy olarak kullanıyor. İki farklı sanat formunun bir araya getirildiği bu fikir, elinize aldığınız kitaba artık farklı bir gözle bakmanızı sağlıyor. Yıllarca beyaz kapaklı kitaplarıyla okuyucuların tanıdığı ve bağ kurduğu yayınevi, kendilerini ön plana koymaktan çok yazarları ve kitaplarını öne çıkarabilmek adına yeni ilüstratörlerle çalıştıkları ve her kitap ayrı ve özel bir tasarım yaptıkları çalışma modeline geçmişlerdi; ancak okurların yoğun isteği sonucu arzu eden okurlar için beyaz kapaklı Can Yayınları klasikler serisi de basılıyor. Her seçkisinde yeni bir tarz belirlemesi, yeni işlere kalkışması ve yeni sanatçılarla çalışması nedeniyle çıkacak olan her kitap büyük bir heyecanla bekleniyor.

Cep Kitaplar ile Her Yerde Kitap Okuyabilme Lüksü

Okuma alışkanlığı ve biçimi insandan insana değişiklik gösteriyor. Kimi sadece evinde rahat hissettiği zamanlarda uzanarak okurken, kimisi de gittiği her yere kitabını da götürmek ve fırsat bulabildiğinde okumak istiyor. Kitap okumak her ne kadar zevkli ve doyurucu bir eylem olsa da, böyle durumlarda bazen kitapların ağırlıklarından bazen de boyutlarından dolayı bir külfete dönüşebiliyor. Çantaya sığmayan kitaplar, toplu taşımada geçirilen vakti değerlendirmek isterken boğuşulan büyük sayfalar, tüm gün yanınızda bulundurmak isterken ağırlığından dolayı işkenceye dönüşen ciltler kitapseverlerin canını sıkabiliyor. Tüm bu problemlerin önüne geçebilmek için yayınevinin sunduğu iki farklı çözüm var.

İlk çözümüyle Can Yayınları Mini Kütüphane ile kitaplıktaki dünya klasiklerini cep boy kitapları haline getiriyor. Türkiye patenti yayınevi tarafından alınmış bu formatın alışıldık cep kitaplarından önemli farklılıkları bulunuyor. Can Yayınları cep kitapları bir diğer adıyla mini kitaplar genellikle sadece 8 santimetreye 12 santimetre boyutunda oluyor ve gerçekten kitabı cebinizde taşımanıza olanak sağlıyor. Satırların yatay boyutunu kısaltmak okuma deneyimini zorlaştırdığı için bu ürünlerde normal boyutlardaki bir kitabın satır uzunluğu korunuyor, bu da sayfaların boyuna açıldığı klasik tasarım yerine enine açılarak okunduğu dikey bir dizaynla başarılıyor. Üstelik bu durumun bir diğer avantajı olarak kitabı tek elinizle de okuyabiliyor, toplu taşıma araçlarını kullandığınız zamanlarda ve başka benzer durumlarda kitap okumakta zorluk yaşamıyorsunuz. Can Yayınları mini kitap serisindeki eserler Hollanda'da, özel olarak üretilmiş incecik ve dayanıklı bir kağıda basıldığı için cebinizde rahatlıkla bin sayfalık bir kitap taşıyarak istediğiniz yere gidebiliyorsunuz. Yüzlerce sayfalık ağır bir kitabın küçük ve taşınabilir bir duruma getirilirken orijinalinden çıkarmalar veya kısaltmalar yapılıp yapılmadığını merak edenler için, tüm mini kitapların kapağında "tam metin" ibaresi yer alıyor. E-kitap kolaylığında basılı kitap okuma keyfi sürmek istiyorsanız bu seçeneği değerlendirebilirsiniz.

İnsanlığın papirüs, parşömen ve tabletlerle başlayan okuma macerası; matbaanın icat edilmesinden itibaren herkesin ulaşabildiği kağıda basılı kitaplarla devam ediyor. Lakin her alandaki gelişme ve ilerlemelerle birlikte ortaya çıkan e-kitap teknolojisi, bazı okurlar tarafından çeşitli nedenlerle tercih edilmemesine rağmen bazı kişiler arasında da hızla yayılıyor. Okurken teknolojinin imkanlarından faydalanmak isteyenler için Can Yayınları e-kitap formunda da bir sürü yayınını arzu eden okuyucularına sunuyor. Kendine has bir sürü avantajı olan e-kitap formatı, yazılı bir eserin dijital hale aktarılmış versiyonu anlamına geliyor. Bu sayede binlerce yapıtı ufak bir cihazın içine sığdırarak taşımak mümkün hale geliyor; istenilen an istenilen yerde kitaplara erişilebiliyor. Üstelik e-kitabın kağıt, ciltleme, depolama, taşıma ve benzeri masrafları olmadığı için satış fiyatlarında basılı versiyonuna göre Can Yayınları indirim de uyguluyor. Eğer kişinin bir akıllı telefonu, tableti, bilgisayarı veya e-kitap okumak için özel olarak tasarlanmış bir cihazı varsa dilediği eseri satın aldığı an okuma imkanına kavuşuyor.

Kitaplara Doyamayanlar İçin Can Yayınları Kampanya Fırsatları

Can Yayınları kitap listesi çağdaş dünya edebiyatından Can Yayınları Türk klasikleri serisine, hikaye kitaplarından Can Yayınları resimli klasikler eserlerine; okumayı seven herkese hitap edebilecek ürünler barındırıyor. Can Yayınları hikaye kitapları çocuklara da okuma alışkanlığını aşılıyor. Okuma alışkanlığı olmayanlara kazandırmayı hedefleyen serilerden, çocukları edebiyatın sihirli dünyasıyla kaynaşmasını sağlayacak kitaplara; ödüllü genç Türk öykücülerin ilk eserlerinden dışarıda okumayı alışkanlık haline getirecek cep boy kitaplara; herkese bir şekilde faydası dokunacak çalışmalarla Türkiye'deki kitap okuma kültürünü ayakta tutan önemli bir direk görevi üstleniyor. Can Yayınları Mini kitaplık serisindeki kitapların fiyatlarını yüksek maliyetlerine rağmen okuyucuya ulaşabilmek adına makul düzeyde tutuyor; beyaz kapaklı klasikler gibi seçkileri herkesin okuyabilmesi için yeni baskılarda indirime gidiyor. Siz de Can Yayınları sipariş imkanı için Trendyol'u tercih edebilirsiniz.

Kütüphanesindeki eksiklerini tamamlamak isteyen, beğendiği serideki tüm kitaplara sahip olma arzusunda olan veya birkaç kitabını okuyup hayran olduğu sanatçının tüm eserlerini merak edenler için Can Yayınları klasikler seti, Can Yayınları cep boy seti ve yazar setleri gibi birçok set sunuyor. Can Yayınları set olarak alındığında kitaplar tek tek alınacakları zamana göre daha hesaplı oluyor; üstelik tüm yapıtları tek tek aramakla uğraşmanıza gerek kalmıyor, hepsi eksiksiz olarak kapınıza geliyor. Yayınevi, kitaplarını seven ve dahasını da okumak isteyenlere sunduğu bu avantajlı fırsatlar ile okuruna verdiği değeri de göstermiş oluyor.

Can Yayınları, kitap sektöründeki öncü konumunda, devamlı yeniliklerle ve okuyucuya katabilecekleriyle ilgilenerek, adeta yıllar içinde bu noktaya boşuna gelmediğini ispat ediyor. Dünyanın her yerinden yetenekli ve ses getirmiş yazarları bulup teliflerini almaları, her biri işinde son derece ehil olan çevirmenlere bu dosyaları emanet etmeleri, üzerinde uzun süre çalışılmış kapaklarla da bu kitapları tamamlamaları her adımında profesyonel bir emeğin ve tutkunun var olduğunu anlatıyor. Ayrıca Türk yazın dünyasına gönül vermiş insanları sahipleniyor, farklı ülkelerin edebiyat dahilerinden yaptıkları çevirilerle dünya kültürleri ile Türk kültürü arasında güzel bir bağlantı kuruyor, okumanın gücünü ve okuma sevgisinin önemini böylece her fırsatta insanlara göstermiş oluyor. Başarılı satış rakamları olmasına rağmen risk almaktan korkmuyor ve bu sayede mini kitaptan Can Yayınları modern klasikler serisine birçok faydalı girişimle insanların ihtiyaçlarına yanıt veriyorlar. Seçilebilecek her seçeneği ortaya koydukları derin bir okyanus oluşturdukları için okuyucunun mutlaka ilgisini çekebilecek bir eser bulunuyor ve artık okuyucunun tek yapması gereken ihtiyacı olan kitabı oradan çekip almak oluyor. Can Yayınları modern klasikler ile siz de gizemli dünyaların kapılarını arayabilirsiniz.

Aradığınız Can Yayınları roman, öykü kitabını Trendyol'da bulabilirsiniz. Eğer siz de Can Yayınları online satış, sipariş imkanlarından yararlanmak isterseniz kolay bir şekilde Trendyol'dan uygun fiyatlarla alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.