İlgili Kategoriler
Renk
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Karbon Kağıdı

" araması için 195 sonuç listeleniyor

Karbon Kağıdı Çeşitleri ile Ödevlerini Kolayca Hallet

Öğrencilik yıllarının çoğunda öğrencinin yapmakta zorlandığı yazı ve çizimleri gerçekleştirmekte kolaylık sağlayan karbon kağıdı, diğer adıyla kopya kağıdı olarak bilinmektedir. Yardımcı gereçlerden biri olan karbon kopya kağıdı yapım aşamasında içinde farklı bileşenleri barındırır. Bu bileşenler iç yağı, stearik asit, parafin, nigrosin stearat, karbon black olmak üzere bir kapta hepsi karıştırılır. Dikkatli bir şekilde yapılması gereken bu işlem daha sonra çok ince özel kağıtlara sürülür. Daha sonra bu bileşenlerle ortaya çıkan karbon kaplama kağıdını daha çok çizimlerde kolaylıkla kullanabilirsiniz. Genellikle siyah ve mavi olan kopya kağıtları ile birlikte son zamanlarda renkli karbon kağıdı üretimi yapılmaktadır.

Karbon Kağıdı Çeşitleri

Karbon Kağıdı Çeşitleri

Sarı karbon kağıdı yanında beyaz karbon kağıdı da aynı şekilde kolay kopyalama işlemi yapmanızı sağlayacaktır. İş yerinde kullanımı daha yaygın olan siyah karbon kağıdı öğrenciler tarafından sık kullanılan kırtasiye ürünlerinden biridir. Karbon kağıdı, renkleri ile farklılık gösterdiği gibi çeşitleri ile de müşterilerine sunulmaktadır. Yalnız kağıtlara değil kumaşlara da kopya edebilmeniz kumaş karbon kağıdı ile mümkün olmaktadır. Böylece çanta, kıyafet ya da farklı kumaş yüzeylerine işleme yapmada bu karbon transfer kağıdı oldukça işi kolaylaştıran ve tercih edilen bir üründür. Kopya kağıtları, çeşitleri arasında a2 karbon kağıdı, a3 karbon kağıdı ile a4 karbon kağıdı yer almaktadır. İstediğiniz boyutta karbon kağıdı edinebilir daha geniş alanlarda birkaç kağıdı yan yana getirerek kullanabilirsiniz. Çizim tasarımlarında kullanılan karbon kağıdı, dövme sanatçıları tarafından da tercih edilen bir üründür. Tekrar tekrar kullanılması ile de karbon kağıdını uzun süre kullanabilirsiniz.

Karbon Kağıdı Kullanımı

Karbon Kağıdı Kullanımı

Karbon kağıdı kullanımı, yazıların ve çizimlerin bir kopyasını oluşturmak için çeşitli alanlarda kullanımı olan bir üründür. İki yazım ya da çizim yapacağınız kağıtların arasına karbon kağıdını koymak suretiyle üstteki kağıda yazılıp çizeceğiniz her şey karbon kağıdındaki boya nedeniyle alttaki kağıda geçecektir. Yani kolaylıkla zor olan işleri olduğu gibi kopyalamaya yarar. Karbon filtre kağıdı ise genellikle temizlik malzemelerinde kir tutucu özelliği sebebiyle tercih edilmektedir. Aktif karbon kağıdı da denilen bu kağıt türü etil alkol filtrelemede de kullanılmaktadır. Kullanım alanı çeşitliliği ile dikkat çeken karbon duvar kağıdı olarak da kullanılmaktadır. İz bırakmayan karbon kağıdı kullanılan yüzeyde leke bırakmamakla birlikte seramik, cam, metal gibi yüzeylerden kolayca temizlenir ve tekrar tekrar kullanılır. Karbon kağıdı kullanım alanı da oldukça geniş olmakla birlikte bazı özel kullanım alanları da vardır. Bu özel alanlardan biri polis kanıt makbuzlarıdır. Aynı zamanda cezaevindeki mahkumların kullandığı karbon kağıdı, mektup ve diğer notları yazarken kullanmak zorunda oldukları araç gereçlerden biridir. Bu alanların yanında iş yerlerindeki formlarda, satın alma gibi siparişlerde ve her türlü faturalarda da karbon kağıdı kullanılmaktadır. Bankalar ile küçük firmalarda karbon kağıdını kullanan yerler arasındadır.

Karbon Kağıdı Fiyat

Karbon Kağıdı Fiyat

İş ve okul hayatında sık sık kullanılan karbon kağıdı çeşitleri ile ihtiyacınız olan her ortamda rahatlıkla kullanacağınız özelliklere sahiptir. 50x70 karbon kağıdı ebatı ile birlikte 35x50 karbon kağıdı ebatı da hem çalışma alanlarında, hem de okulda faydalı olacak boyutlardadır. Farklı boyutlarda bulunan bu kağıtlar arasında büyük boy karbon kağıdı özelikle resimle ve çizimle meşgul olanların tercihidir. Yağsız karbon kağıdı ile silinebilir karbon kağıdı çeşidi aynı türde olmakla birlikte hem çizimde, hem de kumaşlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Karbon kağıdı fiyat seçenekleri karbon kağıdının çeşidine ve boyutuna göre farklılık göstermektedir. Aradığınız daha fazla karbon kağıdı çeşitlerini bütçenize uygun fiyatlar ile Trendyol’da bulabilirsiniz.

Karbon Kağıdı Nasıl Kullanılır?

Karbon kağıdı aslında bir çeşit aktarım veya transfer yöntemi olarak bilinir. Belgenin, çizimin veya aktarılmak istenen motifin kopyalarını elektronik bir cihaza ihtiyaç duymadan elde etmeye yardımcı olur. Bir tarafı karbon içeren koyu renkli mürekkep türevi bir madde ile kaplıdır. Bu yüzü, aktarılmak istenen alan üzerine konulur ve ardından motif ya da belge bu kağıdın üzerine yerleştirilir. Elde bulunan çizimin üzerinden tekrar geçilir. Böylece motif, belge veya çizim, karşı tarafa aynı şekilde aktarılmış olur. Karbon kağıdı yalnızca eğitim kurumlarında değil iş yerlerinde de sıklıkla kullanılır. Özellikle makbuzlar, sipariş formları veya faturalar gibi evrakların kopyasını almak için ihtiyaç duyulur. Her evrakın arasına konularak kopyası alınır. Farklı motifler ya da yazılar kullanmak zorunda olan dövme sanatçıları da ürünü vücut üzerine yapıştırarak kullanır.

Karbon Kağıdı Ne İşe Yarar?

Karbon kağıdı oldukça eski dönemlere dayanan bir çeşit transfer yöntemidir. Aktarımın yapılabilmesi için elektronik cihazların henüz gelişmediği süreçlerde daha çok revaçta olan bu materyal, bugün de halen kullanımdadır. Karbon kağıdının çok geniş bir kullanım alanı bulunur. İş yerleri resmi olan ve kopyasını karşı tarafa vermesi gereken belgeleri bu yöntemle çoğaltır. Böylece tek bir sayfa yazılarak iki kopya elde edilir. Görsel sanatlarla ilgilenen kişiler, motiflerin olduğu yerden diğer bir zemine yine bu materyal yardımıyla aktarır. Böylelikle çizim sırasında hata payı en aza indirgenir. Diğer yandan dövme sanatçıları çizdikleri motifleri dövme yaptıracak olan kişilere gösterme şansı yakalar. Kalıcı olan bu çizimler için hatasız olması açısından en çok tercih edilen yöntemdir. Birçok alanda kullanılan bu ürünler, işlevleri sebebiyle kopya kâğıdı olarak da adlandırılır.

Karbon Kağıdı Kaç Kere Kullanılır?

Karbon kâğıdı genel olarak A4 boyutunda olur ancak daha büyük olanlarına da ulaşmak mümkündür. Aktarım yapılmasını kolaylaştıran ve sayfanın bir tarafını tamamen kaplayan bu madde karbon olarak adlandırılan bir çeşit mürekkeptir. Ancak mürekkep türevi olsa dahi kuruma veya fonksiyonunu kaybetme gibi bir durum da söz konusu değildir. Bu sebeple de birçok defa kullanılabilir. Örneğin bir motif aktarırken kullanılan ürün, sonraki birkaç motif sırasında da değerlendirilir. Ancak resmi evraklarda birden fazla kullanımda önceki yazıların karşı tarafa aktarılması olasılığı da mümkündür. Bu nedenle çoklu kullanım sırasında dikkat etmek gerekebilir. Dikkatli kullanımla beraber bu problemin olmayacağı ve kullanım ömrünün de uzun olacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca daha küçük ölçekli aktarımların yapılacağı durumlarda bu kullanım süresi çok daha uzun olabilir.