"

Kaydırmaz Halı

" araması için 15815 sonuç listeleniyor

Kaydırmaz Halı

Kaydırmaz Halı

Kaydırmaz Halı

Evlerimizin olmazsa olmaz eşyalarından biri halılardır. Diğer mobilyalarla uyum içerisinde duracak desende ve renkte ürünler tercih ederek evimizi düzenleriz. Kültürümüzün de bir parçası olan bu halıların zemin üzerinde sağlam bir şekilde durması ve kazalara mahal verecek durumlar ortaya çıkarmaması oldukça önemlidir. Kaydırmaz halı kullanımı güvenlik konusunda etkili olan bir üründür. Altında kullanılan malzemeler, en kaygan zeminde bile sıkıca tutunmasını sağlar ve üzerinde güvenle yürüyebilirsiniz. Güvenliğin yanı sıra sürekli olarak yeri değişen ve kayan bir halı asimetrik bir görüntü sergiler. Eviniz ne kadar düzenli olursa olsun, halının asimetrik bir görüntüsü ile dağınık bir görüntüye sebep olunur. Bu ürünleri kullanarak hem düzenli bir görüntü, hem de güvenli bir kullanım sağlamış olacaksınız. Halı kullanımının başlangıcı her ne kadar zemin için bir koruma amaçlı başlamış olsa da zamanla bir statü simgesi ve insanların görsel zevklerini yansıtabilecekleri dekoratif bir ürüne de dönüşmüştür. Yıkanabilir kaydırmaz halı modelleri içerisinde de pek çok farklı desen ve ebatta seçenek bulmanız mümkün. Kendi zevkinize ve kullanacağınız alanın genişliğine göre farklı seçenekleri bulabilir ve kaydırmaz olması güvencesiyle rahatlıkla kullanabilirsiniz. Evde evcil hayvan ya da küçük çocuklarınız varsa halı üzerinde bolca vakit geçirirler. Bu da halının sürekli yerini değiştirmesi ve katlanması anlamına gelir. Bu ürünleri kullandığınızda, ilk koyduğunuz yerdeki gibi duracaklar ve her zaman düzenli bir görüntü sergileyeceklerdir. Özellikle çok kaygan olan zeminler üzerinde pek çok halı kayar ve bu beklemediğiniz bir anda gerçekleşirse ciddi yaralanmalara dahi sebep olabilir. Kaydırmaz taban halı kullanmak beklenmedik kazaları engelleyebilmeniz için en doğru seçim olacaktır. Kullanacağınız odadaki eşyalara uyumlu görünüme sahip olarak bulabileceğiniz pek çok renk ve desene sahip ürünleri bulunan bu halıları uzun süreler boyunca kullanabilirsiniz ve kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Bu altı kaydırmaz halı modelleri sayesinde en güzel renk ve desenleri ile birlikte evinize hoş bir görünüm verebilirsiniz. Evinizin her köşesi için kullanabileceğiniz farklı modelleri bulunmaktadır. Salonda, mutfakta ya da banyoda kullanılabilmeye uygun olan modellerden ihtiyacınıza uygun olan ürünü seçerek, istediğiniz renk ve desenlerde sahip olabilirsiniz. Evde kullanımın yanı sıra ofiste kullanım için uygun olan modelleri de bulunan bu ürünleri farklı boylarda bulmak mümkün.

Kaydırmaz Halı Modelleri

Kaydırmaz Halı Modelleri

Kullanım alanı, tasarımları ve boyutlarına göre değişen pek çok çeşidi bulunan kaydırmaz halı modelleri her mevsime uygun olarak üretilen ürünleri ile geniş seçenek olanakları sunmaktadır. Evinizin istediğiniz köşesinde kullanma özgürlüğünüz sayesinde, eşyalarınızla uyum içerisinde dizayn edebileceğiniz bu modeller, kolay temizlenebilir olması ile de ön plana çıkıyor. Boyutlarına göre çamaşır makinesinde dahi yıkanabilir modelleri bulunan bu ürünleri elle temizlemek de oldukça kolay ve güvenli. Desenleri ve renklerine göre pek çok çeşide sahip olan halılar aynı zamanda farklı şekillerde de mevcut. Kare şeklinde ya da yuvarlak şekilde bulabileceğiniz gibi oval ve dikdörtgen modelleri de bulabilirsiniz. Mevsim şartlarına göre farklı seçenekler kullanabilir, kış aylarında daha kalın malzemelerden üretilmiş modelleri kullanabileceğiniz gibi ince kaydırmaz halı modellerini de sıcak yaz aylarında evinizde veya ofisinizde kullanabilirsiniz. Pek çok halı modelinde istediğiniz desen ve renkleri bulma imkânınız vardır. Daha açık ve parlak tonları seviyor ve mobilyalarınızla uyumlu olacağını düşünüyorsanız beyaz, pembe ya da sarı gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Evinizde kullandığınız halıların altına yerleştirebileceğiniz halı kaydırmaz tabanlıklar da mevcut halılarınız için kaymalarını engelleyecek pratik bir eşya olacaktır. Farklı boylarda bulabileceğiniz bu ürünlerin de pek çok çeşit ve modeli bulunmaktadır. Daha büyük bir alanda kullanım gerçekleştirmek isterseniz 6 metrekare kaydırmaz halı modellerini tercih edebilir ve uzun süreler boyunca kullanabilirsiniz. Bu modellerin daha koyu ve mat tonlarda tercih edebileceğiniz pek çok çeşidini bulabileceğiniz gibi baskılı ve işlemeli ürünleri de seçebilirsiniz. Evinizin havasını değiştirecek pek çok farklı model ve seçenek sayısız ürün arasında bulunmaktadır. Modern tasarımlar ve dijital baskı teknolojisi ile üretilmiş olan ürünleri ya da zevkinize göre daha geleneksel desenlerin bulunduğu ürünleri tercih ederek evinizin istediğiniz yerine koyabilirsiniz. Salon ve odaların yanı sıra mutfak ve banyolarda da kullanabileceğiniz 4 metrekare kaydırmaz halı modelleri de çeşitli renk ve tasarımlara sahip ürünlerle bulunmaktadır. Boyut ve şekil seçenekleri kadar renk seçenekleri de oldukça geniştir. Tek renk olarak tercih edebilir ya da desenli, çizgili modelleri seçerek evinize daha renkli bir hava katabilirsiniz. Siyah beyaz kaydırmaz halı tercih edebileceğiniz çift renkli halılardan biridir. Siyah ve beyaz renklerinin bir arada bulunduğu bu modeli ister çizgili ister kare şekilli olanlarını zevkinize göre seçebilirsiniz.

Kaydırmaz Halı Fiyatları

Kaydırmaz Halı Fiyatları

Seçeceğiniz model, renk ya da boyut almak istediğiniz kaydırmaz halının fiyatlarında önemli bir rol oynayacaktır. Kullanım alanına göre değişen ve pek çok farklı boyutta bulunan bu modelleri, ihtiyacınıza yönelik olanını tercih ederek en uygun fiyat aralıklarını inceleyebilirsiniz. Dönemlik kampanya ve indirimlerde de kaydırmaz halı fiyatları değişim gösterebilmektedir. Dilerseniz bu kampanyaları da takip edebilir ve bütçenize uygun olduğunu düşündüğünüz dönemlerde de satın alabilirsiniz. Özelliği itibarıyla zemini sıkıca tutan bu modeller evdeki küçük çocuklar için de güvenli olmasını sağlayacaktır. Evde en çok ayakta bulunulan kısımlardan biri de mutfaktır. Bu sebeple mutfakta bulunan halı çok önemlidir. Birçok işimizi ayakta yapmamız gereken mutfak kaydırmaz halı için en önemli alanlardan biridir. Mutfağınızın boyutuna göre tercih edebileceğiniz bir modelle hem güvenli, hem de şık bir kullanım sağlayabilirsiniz. Dilerseniz duvar renginize göre, dilerseniz mutfak dolaplarına göre kombin yapabileceğiniz pek çok seçenek içerisinden seçim yaparak uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Bu ürünler güzel görünümlerinin yanı sıra olası kazalardan da koruma özellikleriyle ön plana çıkmaktadır. Ev içi veya dışındaki merdivenlerde kaza riski mevcuttur. Bu kazaların en önemli sebeplerinden biri de kaygan zeminlerdir. Merdiven kaydırmaz halı kullanarak önleminizi almış olacağınız gibi merdivenlerinizde de hoş bir görüntü yakalarsınız. İsterseniz ev içi mobilyalarınızla, isterseniz dolap veya kapılarla uyumlu hale getirebilmenize olanak sağlayan pek çok çeşidi bu modellerde bulmanız mümkün. Kendi zevkiniz ve tarzınıza göre seçim yapabileceğiniz sayısız seçenek bulunmaktadır. Mermer desenli kaydırmaz halı tercih ederek siyah, beyaz ya da altın sarısı renklerin farklı modellerde ve uyum içerisinde sergilendiği ürünleri kullanabilirsiniz. Desen farklılıkları da fiyata etki eden unsurlardan biridir. Kolay temizlenebilir olan bu halı modelleri aynı zamanda kaliteli malzemelerden üretilmiş olup sağlık açısından zararlı materyaller içermezler. Halılar ile ilgili olarak en önemli konuların başında sağlık faktörü gelir. Temizlenmeyen ve yıkanmayan halılar kir ve bakteri gibi sağlıksız durumlara yol açabilir. Bu halıları temizlerken her kısmına kolaylıkla erişebilir ve bu gibi durumlara yol açmasına engel olmuş olursunuz. Ayrıca küçük boyutlu olan pek çok modeli rahatlıkla çamaşır makinesinde yıkanabilir. Pek çok rengini bulabileceğiniz bu modellerden gri kaydırmaz halı modelini de tercih edebilir eğer sevdiğiniz bir renk ya da evinizin dekoruna uyacağını düşünüyorsanız sağlıklı günlerde kullanabilirsiniz.

Kaydırmaz Halı Çeşitleri

Kaydırmaz Halı Çeşitleri

Kaygan zeminler için çokça tercih edilen bu halı modeline ait pek çok farklı çeşit bulunmaktadır. Boyutlarına göre ya da kullanım alanlarına göre tercih edebileceğiniz sayısız seçenek arasından kendi aradığınız tarzda bir model bulmak oldukça kolaydır. Şekil olarak yuvarlak ya da oval tercih edebilir ya da daha klasik şekilleri tercih edebilirsiniz. Yuvarlak kaydırmaz halı genelde daha küçük alanlar için ya da kısmi bölgelerde kullanılmak üzere tercih edilmektedir. Tek renk olarak birçok farklı çeşidini bulabileceğiniz bu modelin çizgili ya da desenli modelleri de bulunmaktadır. Şekil ya da üzerlerinde modellere göre ayrılan halıların yanı sıra yapımında kullanılan kumaş tipi ve malzemelere göre de farklı çeşitleri bulunmaktadır. Kadife kaydırmaz halı da bu farklı çeşitlerden sadece biridir. Kadife kumaştan üretilen bu halılar kaydırmaz özellikleri ve farklı renkleri ile birlikte evinizin içerisinde gayet şık bir görüntü sergilerler. Yapımında kullanılan kaliteli malzemeler sayesinde uzun süreli kullanımlarda bozulma ve koku yapmaz. Size sadece belli aralıklarla yapacağınız temizlik işlemi kalacaktır. Zemini sağlam bir şekilde tutan kaymaz tabanları sayesinde gün içerisinde halınızın yer değiştirdiğine şahit olmaz ve olası kazalardan da korunmuş olursunuz. Kullanacağınız alanın büyüklüğüne göre tercih edebileceğiniz boylarda mevcut olan bu halılardan dilerseniz 4m2 kaydırmaz halı dilerseniz daha büyük ebatlarda seçenekler bulmanız mümkün. Bu ürünler sayesinde eviniz her zaman daha düzenli gözükecek ve seçeceğiniz şık ve farklı tasarımlar sayesinde evinize hoş bir hava katmış olacaksınız. Salonda, oturma odalarında ya da yatak odalarında kullanabileceğiniz bu modeller evin diğer alanları için de özel olarak tasarlanmış çeşitlere sahiptir. Mutfakta kullanabileceğiniz ve desenleri ya da ebadı mutfak için tasarlanmış modellerin yanı sıra banyoda kullanım için banyo kaydırmaz halı modellerini tercih edebilirsiniz. Evinizin her bölgesine kaydırmaz tabana sahip olan bu ürünleri alabilir ve dekorasyon açısından ev içerisinde hoş bir uyum sağlayabilirsiniz. Birbirinden şık desenlere sahip olan ve göz alıcı birçok farklı seçeneğiyle birlikte misafirlerinizin de hoşuna gidecek ve sizin memnun edecektir. Her mevsime göre seçebileceğiniz farklı ürün modelleri içerisinde yazlık kaydırmaz halı gibi daha ince ve sıcak yaz günlerinde sizi rahatsız etmeyecek halıları tercih edebilirsiniz. Bir ürüne sahip olduktan sonra evinizin diğer kullanım alanları için de araştırmaya ve satın almaya başlayacağınız kalitede bu ürünler hem sağlık, hem de güvenlik sunmaktadır.

Kaydırmaz Halı Kullanımı

Kaydırmaz Halı Kullanımı

Bu ürünlerin kullanımı ve bakımı oldukça kolaydır. Evinizin istediğiniz köşesine ya da merdivenlere sererek, tabana sıkıca tutunacak bu ürünleri güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Ev içerisinde kaygan zeminlerde kullanılan halılar kimi zaman öngörülemez kazalara sebebiyet verebilir. Zemine sıkıca tutunan bu ürünler bu tip kazaları engelleyerek size güvenli bir kullanım sunacaktır. Pratik ve güvenli kullanımının yanı sıra kaydırmaz halı desenleri birbirinden farklı modellerde bulunmaktadır. Zevkinize göre bulabileceğiniz pek çok çeşit seçim yapmanız konusunda size yardımcı olacaktır. İstediğiniz her rengi ve deseni bulabileceğiniz gibi dijital baskı ile tasarlanmış özel modelleri de rahatlıkla bulabilirsiniz. Evinizde kullandığınız eşyalar ve mobilyalar koyu renklerde ve koyu renklere daha çok ilginiz varsa siyah kaydırmaz halı gibi koyu renkli modelleri tercih edebilirsiniz. Siyah rengin dışında da seçebileceğiniz farklı koyu tonda modeller mevcuttur. Mermer desenlere sahip halıların yanı sıra ahşap desenlere ve taş görünümlü desenlere kadar pek çok farklı deseni bulabilirsiniz. Bu geniş model seçeneği içerisinde, zevkinize ve tarzınıza uygun olan ürünü bulmak çok kolay olacaktır. Modellerin tasarım ve renklere göre farklılıklarının yanı sıra şekilleri itibariyle de farklılıkları mevcuttur. Oval kaydırmaz halı şekli itibariyle her yerde kullanabileceğiniz bir modeldir. Bu ürünü tek renk ya da farklı tasarımlarla bulabileceğiniz gibi geleneksel motiflerin işlendiği modellerini de tercih edebilirsiniz. Mutfak gibi ayakta çok fazla vakit geçirilen alanlarda halının kaydırmaz olan işlevi çok işe yarar bir ürün olmasını sağlamaktadır. En çok merak edilen kaydırmaz halı makinede nasıl yıkanır sorusuna cevap verecek olursak, sıkma yaptırmadan ve deterjan kullanmadan 30 derece yıkayabilirsiniz. Evinizdeki pek çok halıyı bu yöntemle temizleyebilir ve zarar görmeden kullanabilirsiniz. Böylelikle halılarınızın temizliğini hem kolay bir şekilde gerçekleştirebilecek hem de uzun süreler boyunca kullanabileceksiniz. Ev ve ofisler için kullanabileceğiniz bu halı modellerinin yanı sıra, aynı zamanda dış mekân kaydırmaz halı modellerinden seçim yaparak, dış mekân kullanımlarında da tercih edebileceğiniz ürünler içerisinden seçim yapabilirsiniz. Dış mekânlar için kullanıma uygun olan bu ürünlerde de pek çok renk seçeneği ve farklı model tiplerini bulmanız mümkün. Kullanılan kaliteli malzemeler ve işçilikleriyle ön plana çıkan bu ürünleri uzun süreli kullanımlar için tercih edebilirsiniz.

Kaydırmaz Halı Özellikleri

Kaydırmaz Halı Özellikleri

Zemine sıkıca tutunabilme özelliğiyle tasarlanmış olan bu ürünlerin en belirgin özelliği, bu tabanları sayesinde en kaygan zeminlerde dahi sıkıca tutunabiliyor olmalarından dolayı, herhangi bir şekilde kaymaya ve bozulmaya izin vermiyor oluşudur. Desenli ve baskılı tasarımlarına bulabileceğiniz bu ürünler içerisinde her zevke uyan tasarımlar bulabilirsiniz. Kelebekli kaydırmaz halı da bu hoş desenlerden sadece biridir. Üzerinde kelebek desenleri bulunan bu ürünü kullanarak evinize farklı bir hava katabileceksiniz. İç mekân ya da dış mekân için kullanacak olun, kaydırmaz özellikleri sayesinde olası kazaların önüne geçebilecek ve güvenle kullanabileceksiniz. Ayrıca üretiminde kullanılan kaliteli malzemelerden dolayı farkı hissedeceksiniz. Pembe kaydırmaz halı gibi canlı renkleri ya da daha sade veya koyu renkleri tercih edebileceğiniz çok fazla renk seçeneği de mevcut. Sayısız seçenek ve model arasından her zevke uygun olarak bulabileceğiniz bu modeller içerisinden kendi zevkinize uyan modeli mutlaka bulabilirsiniz. Püsküllü, peluş, ipek, saçaklı kaydırmaz halı modelleri gibi pek çok seçenek içerisinden en güzel renkleri ve desenleri bulabileceğiniz çeşitleri bulunan ürünleri kesinlikle çok seveceksiniz. Malzemelerinde olan farkların yanı sıra tek renkli seçenekleri ya da birden fazla renge sahip olan ürünleri tercih edebilirsiniz. Sade tasarımlar tercih ediyorsanız tek renk modellerin içerisinden seçim yapabilirsiniz. Renk konusunda sayısız seçeneğe sahip olan bu ürünler renkli, mor, yeşil, mavi, beyaz kaydırmaz halı olarak ve diğer renklerde de bulunmaktadır. Bu kadar çeşitli seçeneğe sahip renk yelpazesi içerisinden kendi sevdiğiniz renge ait modelleri kolaylıkla bulabilirsiniz. Evinize ya da kullanılacak diğer alanlara göre üretilen farklı modelleri ve özel tasarımlarıyla göz dolduran bu ürünler uzun süreli kullanımlar için uygun olup, üretiminde kullanılan kaliteli malzemeleri sayesinde sağlıklı bir kullanım sunmaktadır. Temizliği gayet kolay bir şekilde yapılabilen bu ürünler için kaydırmaz halı kaç derecede yıkanır sorusuna verilecek cevap modelden modele değişiklik gösterse de ortalama 30 derece olarak önerilmektedir. Uzun süreli kullanımlarda koku yapmayan ve zemini sıkıca tutan alt tabanıyla kaymayı ve bozulmayı engelleyen özelliği kaydırmaz halı kullanmanın avantajları nelerdir sorusuna verilebilecek cevaplardan biridir. Geniş renk seçenekleri, farklı tasarımları ve kullanım alanlarına göre değişen modellerini Trendyol sayfasından inceleyebilir ve kolaylıkla satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kaydırmaz Halı Nasıl Yıkanır?

Kaymaz halılar, kaymaz bir yüzey sağlamak üzere tasarlanmıştır, bu da onları koridorlar, mutfaklar ve banyolar gibi yoğun trafik alanları için ideal kılar. Aynı zamanda daha sık temizlik gerektirebilecekleri anlamına da gelmekte olan bu durum, kaymaz bir halıyı temizlerken izlenecek adımları önemli kılmaktadır. Henüz halıya yapışmamış kir ve kalıntıları temizlemek için halıyı iyice vakumlayın. Bulaşık deterjanı ve benzeri bir temizleme materyaliyle az miktarda yumuşatıcı deterjanı ılık suyla karıştırın. Temizleme solüsyonunu halıya uygulamak için temiz, beyaz bir bez veya sünger kullanabilirsiniz. Halıyı ıslatmaktan kaçındığınızdan emin olmalısınız, aksi takdirde bu durum halının boyutunun çekmesine veya renginin solmasına neden olabilir. Temizleme solüsyonunu silmek için temiz, nemli bir bez kullanırken, bezi sadece hafif nemli olacak şekilde iyice sıktığınızdan emin olun. Kalan nemi emmek için temiz, kuru bir bez kullanabilirsiniz. Üzerinde yürümeden veya herhangi bir mobilyayı değiştirmeden önce halının tamamen kurumasını beklemelisiniz, aksi takdirde yeni temizlediğiniz halınız yeniden kirlenebilir.

Kaymaz Taban Halı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kaymaz zemin halısı alırken ihtiyacınıza uygun, güvenli ve fonksiyonel yüzeye sahip bir ürün seçtiğinizden emin olmanın birçok yolu vardır. Kaymaz halılar, kauçuk, vinil ve polipropilen dahil olmak üzere çeşitli malzemelerde üretilir. Her malzemenin kendi avantajları ve dezavantajları vardır, bu nedenle ihtiyaçlarınıza uygun bir malzeme seçmek önemlidir. Yüksek çekiş derecesine sahip halılar satı almak, halının kaymaz bir yüzey oluşturmasını sağlayacaktır. Alanınızın taleplerine uyacak, dayanıklı bir ürün seçmek için halının maruz kalacağı aşınma ve yıpranma düzeyini göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz. Halının kullanılacağı alan için doğru boyutta olduğundan ve istenen yere sığacağından emin olunmalıdır. Halının tasarımını, rengini ve mekânın mevcut dekorunu nasıl tamamlayacağını veya kontrast oluşturacağını dikkate alın. Farklı markaların ürünlerini araştırmak fiyat performans açısından size en uygun kaymaz taban halıyı bulmanızı sağlayacaktır.

Halı Kaydırmaz Bant Nasıl Yapıştırılır?

Kaydırmaz bant, halı kaplı bir yüzeyde ek çekiş sağlamak ve daha az kaygan hale getirmek için kullanılabilen bir üründür. Kaymaz bandı halı altına uygularken kaymaz bandın uygulanacağı alanı ölçülmesi ve bandı uygun uzunlukta kesilmesi oldukça önemlidir. Bandın uygulanacağı halı yüzeyini temizledikten sonra bandın düzgün şekilde yapışmasını sağlanacaktır. Kaymaz bandın arka katmanında bulunan kâğıdı çıkararak yapışkan yüzeye ulaşılabilmektedir. Bandı halıya sıkıca bastırarak kırışıklıkları veya kabarcıkları düzeltebilirsiniz. Bandın temiz, kuru bir yüzeye uygulanması ve yüzeyde herhangi bir kir, toz bulunmaması önemlidir. Bazı kaymaz bantlar diğerlerinden daha dayanıklı olabilir, bu nedenle halının maruz kalacağı aşınma ve yıpranma düzeyine uygun bir bant seçmek önemlidir. Kaymaz bandı uygulamadan önce üreticinin talimatlarına başvurmak her zaman en iyisidir.