İlgili Kategoriler
Ebatlar
Renk
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Pilli Led Işık

" araması için 2753 sonuç listeleniyor

Yaşam Alanlarının Havasını Değiştiren Pilli LED Işık Çeşitleri Trendyol'da!

Işık yayan diyot anlamına gelen LED, elektrik akımının tek yöne geçişini sağlayan diyot sayesinde yarı iletken özelliğe sahip olan ve ışığı yayan elektronik bir devre elemanı olarak bilinir. İcadı 1920’lere dayanan bu ürün, günümüzde çoğu alanda tercih edilen bir aydınlatma türü olarak kullanılır. Diyotların yaydığı aydınlatma kullanılması başlangıçta yalnızca zayıf bir kırmızı aydınlatmanın oluşturulmasını sağlarken modern pilli LED ışık, daha görünebilir olan mor ötesi ve kızıl ötesi gibi çeşitli dalga boylarında yüksek parlaklığa sahip aydınlatmayı verebilir. LED ışık pilli ürünleri, diğer ışık kaynaklarına göre düşük enerji tüketimi, uzun ömrü, sağlamlığı, ufak boyutu ve hızlı açılıp kapanabilmesi gibi avantajlar sunar. Geniş kullanım alanına sahip olan pilli LED ışıldak; lamba ve dijital tabelalarda sık tercih edilir. Ürün satın almadan önce değerlendirilen kriterler arasında; ürün şekli ve ürünlerin rengi yer alır. Ampul türünü açıklamak için kullanılan harfler, ampul tipini açıklarken sayı ise gerçek boyutun bir göstergesi olur. LED ampuller A şekli, reflektör, dekoratif ve özel olmak üzere dört ana kategoriye ayrılır. Bununla beraber standart şekle sahip ampulleri ifade eder. Bir A19 ampulünün maksimum çapı 2 3/8 inç iken 75 volta varan güce sahip geleneksel ampullerin yerine kullanılabilir. TV ünitesi arkasında kullanılan bu çeşitler, ortamın daha enerjik bir hale gelmesini sağlar. 100 volt ve üstü için tercih edilecek LED pilli ışıklar 21 şeklinde üretilir. Daha küçük tercih edenler için ise A15 şekline de ulaşmak mümkün olur. Spot ampulü olarak bilinen reflektörler, geniş veya dar bir ışık açısı oluşturmak amacıyla kullanılan yansıtıcı kaplamalarla birlikte üretilir. MR olarak bilinen aynalı reflektörler, aydınlatmayı tek bir odak noktasında toplama amacıyla ray aydınlatma, gömme aydınlatma veya peyzaj aydınlatmasında kullanılır. Çok yönlü olan BR ampuller ise aydınlatma dışa odaklayan, aynaya benzer bir kaplamayla üretilir. Bu ürün çeşidi de iç ve dış mekanlarda kullanılır. Tüm bu ampul çeşitleri, Trendyol’da satışa sunulur. Modelleri inceleyerek istediğiniz aydınlatma seçeneğini sipariş verebilirsiniz.

Beğenilen Pilli LED Işık Modelleri

Beğenilen Pilli LED Işık Modelleri

Pil ile çalışan ürünler, odaların dekorasyonu için kullanılabilen ürünlerdir. Masa üzerinde, rafta veya duvarda kullanabileceğiniz bu aydınlatmaların pek çok ampul seçeneği mevcuttur. Renk olarak farklılık gösteren ampuller, ortamın genel tarzına göre seçilebilir. A şeklinden daha küçük boyutlara sahip olanlar; dekoratif ampuller duvar iplikleri, avizeler ve diğer dekoratif armatürlerde bulunabilir. Pilli renkli LED ışık dekorun görünümüne katkıda bulunurken ortama uygun aydınlatmayı sağlamak için ideal aydınlatmayı yaratır. Pilli LED yılbaşı ışığı modelleri ise özel günlere uyacak tasarıma sahiptir. Pilli LED şerit ışık olarak da bilinen bu ürün yılbaşı süslemeleri için sık sık tercih edilir. Evin her alanında dekorasyona uygun görünümü sağlayarak modern bir görünüm oluşturur. Mum ve benzeri şekle sahip olan avize ampulleri torpido, konik, bent uçlu, filament olarak dört kategoriden oluşur. Küresel tasarıma sahip modeller ise boyutları 1,5 inçten 5 inç çapa kadar değişen dekoratif süslemelerde ve duvar apliklerinde kullanılabilir. Sınırlı ve özel uygulamalar için kullanılan ürünler ise filament ampullerde bulunan S şekilli, minyatür gösterge ampulleri olarak bilinen otomotiv ve peyzaj aydınlatmasında kullanılan T şekilli olmak üzere ikiye ayrılır. Tüm bu çeşitlerin pilli olarak çalışması, elektriğin ve prizin olmadığı alanlarda kolaylık sağlar. Pek çok değişkene ve istisnaya rastlanabilmekle beraber bazı temel özellikleri bulunur. Dar, esnek bir devre kartına monte edilmiş birçok bağımsız yayıcıdan meydana gelen ürün, düşük voltaja sahip doğru akım gücüne sahip olduğu için düşük maliyetli kullanım sunar. Söz konusu tasarımların sağladığı tasarruf sayesinde bütçenizi koruyabilirsiniz. Mevcut tasarımların farklı renk seçeneği sunması, müşterilerin beğenisini kazanır. Farklı seçeneklere sahip olan modeller sayesinde seçim yapmanız da oldukça kolaydır. Mekanın büyüklüğüne göre değişiklik gösteren voltaj değerlerini inceleyebilirsiniz. Büyük mekanlar için yüksek aydınlatma özelliği sunan seçenekler, popüler şekilde tercih edilir. Benzer biçimde küçük alanlar için de düşük voltaj değerine tasarım modeller seçilir. Her mekana uyum sağlamayı başaran seçenekler sayesinde evin istediğiniz bölgesine kolaylıkla aydınlatma sağlayabilirsiniz. Sunulan özellikler ile birlikte işlerinizi hızlı bir şekilde tamamlamanız mümkün hale gelir. Çeşitli sabit ve değişken renk ve parlaklıkta modele sahip olmasının yanı sıra sarı pilli ve şeritli modellerde yaygın olarak kullanılır. Yapışkanlı pilli LED ışık şerit tasarımına sahip ürünlerde öne çıkar, 3, 4, 5, 10, 15 metre gibi sık kullanılan uzunluklarda üretilen modeller, bu sayede istenilen alanda kullanım yapılmasını mümkün hale getirir. Boyuna kesilebilir olmasının yanı sıra çift taraflı özelliği sayesinde yapıştırılabilir. Yapışan tasarımlar, sağladığı uzun süreli dayanıklılık ile müşterilerin dikkatini çekmeyi başarır. Bu sayede istediğiniz alana kolayca yapıştırabilirsiniz.

Rengarenk Pilli LED Işık

Rengarenk Pilli LED Işık

Pek çok farklı türü olan modeller, renkli tasarımları ile dikkat çeker. Her alanda kullanılabilen ürünlerin boyutları ve diğer özellikleri birbirinden farklılık gösterir. Şerit aydınlatmayı tipik olarak yarım inçe denk gelen 10-12 mm genişlikte üretilir. Parçalar ayrı ayrı şerit boyunca 18-36 aralığında monte edilir. Açık renk olması ve kalitesi toplam aydınlatmanın rengini belirleyen faktörler arasında yer alır. Arka tarafında bulunan çift taraflı yapışkanı ve esnek devre kartı sayesinde eğimli, düz veya girintili yüzeylerin çoğuna monte edilebilir. Parlaklığı belirleyen metrik lümenler ise geleneksel ampullerin aksine farklı verimlilik seviyelerine sahip olabilir. Bu istenen aydınlatmanın seviyesinin belirlenmesini sağlar. LED şerit modeli, farklı renk tonlarına ve şerit yapısına sahip olabilir. Pilli beyaz modellere ulaşılabileceği gibi sarının farklı tonlarına da rastlamak mümkün olur. 16 renge ve 24 tuşlu kumandaya sahip, iç ve dış mekana uyumlu pilli kumandalı LED ışık, özellikle kutlama ve eğlence merkezlerinde yaygın olarak kullanılır. Genel olarak beyaz renk iç mekan aydınlatma uygulamalarında tercih edilirken sarı renge sahip modeller ev dekorasyonlarında sık tercih edilir. Renk sıcaklığı ve renk geriverim indeksi, beyazın farklı tonlarını ve niteliklerini tanımlarken öne çıkan ürünler arasında pilli beyaz LED ışık yer alır. Ürünlerde bulunan renk sıcaklığı, aydınlatmanın renginin ne kadar sıcak ya da soğuk göründüğünün bir ölçüsünü temsil eder. Bilinen ampulün yumuşak parlaklığı düşük renk sıcaklığına sahipken, doğal gün ışığının canlı ve parlak beyazı yüksek renk sıcaklığına işaret eder. Pilli sensörlü LED ışık modelleri ise sese karşı duyarlı olarak renk değişikliği gösterir. A şekline sahip LED pilli lambalar, yaygın şekillerden biri olarak pek çok alanda kullanılır. Müzikli eğlence alanlarında da bu ürün sıkça kullanılır. Pilli LED ışık kullananlar, ürünün yerini istedikleri arzuda kolayca değiştirebilirler. Bu sayede portatif özellik de yakalanmış olur. Evinizde, bahçenizde, işletmenizde veya diğer yaşam alanlarında kullanabileceğiniz pilli aydınlatmalar, farklı pil boyutları ile çalışır. Oldukça az bir enerji harcayan bu ürün, bütçenizi de korumuş olur.

Pilli LED Işık Özellikleri

Pilli LED Işık Özellikleri

Ticari amaçlı olarak 2010'dan beri kullanılan bu aydınlatmalar, aydınlatmanın kaynağı olan diyotların katı hal lambası hali olarak tanımlanır. Organik aydınlatmayı yayan OLED ve polimer görüntüyü yayan PLED teknolojileri olarak farklı dallara ayrılan bu ampuller, farklı ürünler içerisinde kullanılır. Özel aydınlatma yayan diyotların parlaklığı ampul ve yoğun floresan lambalar ile karşılaştırıldığında çoklu diyotlar birlikte daha sık kullanılır. Bu sayede dış mekan pilli LED ışık çeşitleri birbirinin yerine kullanılabilir ya da diğer türlere uyarlanabilir. Ayrıca diyotlar elektrik gücünü doğru akımda kullandıkları için mini pilli LED ışık, standart AA gerilimini elde etmek için sistemin iç devrelerine eklenebilir. Bu modeller, yarı iletken malzeme özelliği gösterir. Normal durumlarda yalıtkan olmayı sağlayan bu özellik ısı, ışık, manyetik etki veya elektriksel gerilim gibi dış etkiler oluştuğunda elektronların harekete geçerek iletken duruma geçmelerini sağlar. Ana maddesi yarı iletken olan silisyumdan oluşan ürünler, bu sayede sıcaklığın arttıkça iletkenliğin de artmasını sağlar. LED ışıklar pilli olarak çalışırken bazıları da prize takılarak kullanılabilir. Ayrıca bu ürünler ile dış mekanlarda yapacağınız organizasyonları da renklendirebilir ve iç açıcı bir hale getirebilirsiniz. Top şeklinde üretilen modelle ise farklı renklere de sahip olabilir. Üzerinden akım geçerken foton açığa çıkar, aydınlatmanın parçacıklarını oluşturan bu fotonlar beyaz ve diğer renkteki ürünlerin oluşmasına yardımcı olur. Birbirinden güzel model ve tasarıma sahip olan bu ürünler, farklı şekillere sahip olarak da üretilir. Çocuk odaları için tasarlanan ürünler; yıldız, kalp ve ayıcık gibi figürlere sahip olabilir. Ayrıca perdelere asmak için de üretilen çeşitler mevcuttur. Tüm bu çeşitler arasından istediğinizi alabilir ve istediğiniz alana, kolayca kurulum yapabilirsiniz.

Pilli LED Işık Tavsiye ve Önerileri

Pilli LED Işık Tavsiye ve Önerileri

Verimlilik, bu modellerin sağladığı avantajların başında yer alır. Aydınlatma sağlamak için çevreye yayılan toplam aydınlatmanın miktarının ölçüsü olarak bilinen lümen, bu ürünlerde ampullere oranla watt başına yüksek yayılım gösterir. Bu sayede daha az enerji harcanarak daha kuvvetli bir görüntü elde edilir. Pek çok açıdan avantajlı olan bu malzeme, kullanım alanı olarak da pek çok alternatife sahiptir. Evlerde, ofislerde, eğlence alanlarında ve çeşitli işletmelerin dekorunda kullanmak için pilli LED ışık tavsiye edilir. Çok yönlü olan bu ürün hem aydınlatma hem de dekorasyon amacıyla kullanılır. Çocuk odalarında, yatak odalarında veya mutfak gibi alanlarda bulunan dolap altlarında pilli LED ışık modelleri kullanılabilir. Ayrıca çeşitli eğlenme merkezlerinde de sese duyarlı sensörlü modeller seçilebilir. Ortamı daha enerjik göstermeyi sağlayan bu modeller, ev içerisinde de daha ferah ve dinamik bir dekor yapılmasını sağlar. 9 volta kadar 450 lümen gücünde ışığı yayan çeşitler, daha az güç tüketimi ile daha fazla aydınlatmanın çıkışı elde edilebilir. Bu sayede pilli spot LED ışık aydınlatmalarının verimliliği floresan ampuller veya tüplerden farklı olarak şekil ve boyuttan etkilenmez. Yarı iletkenliğe sahip olan pilli dekoratif LED ışık, akımın bir yönde kolay ilerlemesi, değiştirilebilir direnç, ışığa ve sıcaklığa duyarlılık gibi özellikleriyle pratik ve kullanışlı bir aydınlatma yöntemi sunar. Bunlar belirli bir dalga boyunda ışığı verecek şekilde özel olarak tasarlanmış yuvarlak plastik ampulleri sayesinde aydınlatmayı daha parlak ve daha konsantre hale getirir. Kırmızı renkli olanlar yaklaşık 630-660 nanometre dalga boyunda ışığı üretirken; mavi olanlar 430-500 nanometre daha kısa dalga boylarına sahip modeller üretir. Seçilen diğer renkler bu sayede herhangi bir renk filtresi uygulamadan istenen renkte ışığı yayabilir, yüksek verim sağlayarak pilli LED ışık fiyatları arasında dengeli dağılım sağlar.

Dekoratif Pilli LED Işık Seçenekleri

Dekoratif Pilli LED Işık Seçenekleri

Dekoratif amaçlı seçilen pek çok LED modeli bulunur. Bunlar arasında yer alan yıldız, ananas, deniz kabuğu, çam ağacı şekline sahip olanlar farklı boyutları sayesinde her ortama uyum sağlar. 1 metre uzunluğu sayesinde evinizin birçok alanının estetik ve loş görünüm kazanmasına yardımcı olur. 1,5 metre uzunluğa sahip olan mandal, kalp, küre ve ayıcık çeşitleri sevdiklerinize veya çocuklarınıza hazırlayacağınız sürprizler esnasında kullanılabilir. Gün ışığı aydınlatması tercih edenler için yıldız motiflerine sahip aydınlatmalar öne çıkar. 3 metre boyutlarındaki yıldız ve ay şekilli seçenekler ise çocuk odalarında gece lambası olarak seçilebilir. Özellikle pencere kenarlarında veya yatak etrafında çalıştırılan bu ürünler, loş bir aydınlatma arayanlar için uygun olur. Gözü yormayan ürünler, peri motifleriyle de üretilir. Peri görünümüne sahip olan ürünler, 15 adet küçük mandal ile beraber sunulur. Ayrıca bu ürünlerde beyaz, sarı ve mavi renk seçenekleri de vardır. Yüksek kalite beyaz aydınlatmaya sahip olan çeşitler, 5 metre ve daha fazla uzunluğa ihtiyaç duyulan alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Mıknatıslı pilli LED ışık modelleri ise mıknatıs özelliği sayesinde bazı yüzeylere kolayca tutunur. İz kalması derdini ortadan kaldıran bu tasarım, mutfak gibi alanlarda tercih edilebilir. Pilli LED ışık yorumları, ürünler hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlar. Modele karar vermeden önce özelliklerine göz atabilir ve yorumlarına bakabilirsiniz. Pilli LED ışık online çeşitleri arasında yılbaşı konseptine sahip olanlar da bulunur. Bu modeller yılbaşı ağacında veya ev dekorasyonunda tercih edilebilir. Herkesin zevkine ve ihtiyacına hitap edebilecek çeşitleri bulunan Beyaz ve pilli sarı LED ışık seçeneklerini eviniz için tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu modeller ile dış mekanlarda da aydınlatma ihtiyacını ve dekorasyon ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

Avantajlı Pilli LED Işık Fiyatları

Avantajlı Pilli LED Işık Fiyatları

LED ışıklar, diğer türlere oranla nispeten daha uzun kullanım ömrüne sahiptir. Bu yönüyle uzun yıllar boyunca kullanılabilen ürünler ekonomik olur. Her türlü alanda aydınlatmayı sağlayacak olan çeşitler, dekoratif yönleri sayesinde ortamın havasını değiştirir. LED ışık zinciri pilli olması sayesinde elektriğin olmadığı alanlarda da kullanılabilir hale gelir. Bu sayede kamp esnasında kullanmak mümkün olur. Her yaştan kişinin ilgisini çeken çeşitler arasında bulunan aydınlatma zinciri, iç mekanlarda da prizi işgal etmek ve bu sayede pratik bir kullanıma sahip olur. Sahip olduğu düğme sayesinde aydınlatmanın açılıp kapanmasını mümkün hale getiren bazı modeller, aydınlatmanın seviyesinin ve renginin de ayarlanmasını sağlar. Pilli LED ışık satın alacak olan kişiler, kullanacakları alanın boyutunu ölçmelidir. Bu sayede ihtiyaç duyulan uzunluk ortaya çıkar. Farklı metrajlara sahip olan bu tasarımlar, dekoratif yönleri nedeniyle de sık sık tercih edilir. Pilli şerit LED ışıklar, yeni ve çok yönlü aydınlatma biçimleri arasında yer alır. Yaşadığı evi veya odayı hareketli bir tasarıma büründürmek isteyen kişiler, pilli LED ışık kampanyalarını kullanarak ürünleri satın alabilirler. Farklı uzunluk, boyut, özellik, tasarım ve renge sahip olan modeller, farklı fiyatlara da sahip olur. Özellik konusunun değişiklik göstermesi nedeniyle fiyatta da değişiklik görülür. Uygun fiyata sahip olan LED ürünlerini, pilli LED ışık indirimleri sayesinde daha ekonomik olarak almanız da mümkün olabilir. Her an elinizin altında olacak bu ürünü kolayca gittiğiniz yerlere taşıyabilir ve yapışkanlı seçenekleri alarak istediğiniz alana sabitleyebilirsiniz. Aydınlatma ve dekor ihtiyaçlarınızı aynı anda karşılayacak olan bu ürünlerin farklı tasarımlarına göz atarak sizin için uygun olan seçenekleri sipariş verebilirsiniz. Tüm seçenekleri inceleyerek fiyat bilgilerine de ulaşabilirsiniz.