"

Led Şerit

" araması için 8824 sonuç listeleniyor
HOPEL 5 Metre İç Mekan Şerit Led

HOPEL5 Metre İç Mekan Şerit Led

125 TL
116,48 TL
Sepete Git

LED Şerit Çeşitleri ile Mekanlarınızı Renklendirin

LED şerit yaşamın her alanında var olan ve çeşitli amaçlar doğrultusunda kullanılarak görsel şölen sunan bir objedir. Bu ışıklandırmalar genelde eğlence amacı ile kullanılsa da iş yerleri ve ev gibi yerlerde de kullanılır. Eski model aydınlatmalar yerine evlerde hemen hemen her oda için LED şerit kullanılabilir. Salonlardaki nişler ve TV üniteleri, asma tavan altı dekoratif LED şerit aydınlatma bunlara dahil olur. Kullanılan ortamın havasını bir anda değiştiren LED süslemeler, alışılmışın dışında bir ambiyans sunabilir. Bu atmosfer içinde neşeli zaman geçirebilirsiniz. LED şerit set sahibi olmak günlerinizin ışıltı ile geçmesini neden olur. Işıkların insan ruhu için olan olumlu etkisini LED şerit uzaktan kumandalı sayesinde ayarlama yaparak arttırabilirsiniz. LED şerit tavsiye edilen bir çok güzel modeli ile göz dolduran dekorlar yapmanıza yardımcı olur.

LED Şerit Çeşitleri

LED Şerit Çeşitleri

LED şerit çeşitleri farklılık gösterdiği için her ihtiyaca uygun modelde şerit bulabilirsiniz. Farklı renk ve modellere sahip bu şeritler, diğer aydınlatmalara alternatif oluşturduğu için kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir. Çocuk odalarını renklendirmek ve çocukların hayal dünyasını geliştirmek için LED şerit rgb (red-green-blue) model seçilebilir. Kırmızı, yeşil ve mavi ana renklerden oluşan model, oldukça eğlenceli bir ortam yaratır. 3 renk LED şerit olan model, ayarlanabilen renk seçenekleri ile de sunulmaktadır. Sadece çocuklar için değil ebeveyn yatak odasında da kullanıma uygun modeller vardır. Yatak odaları için LED şerit sarı renkte tercih edilebileceği gibi huzur veren ve göz yormayan gün ışığı renginde seçilebilir. Ev dışında da kullanımı yaygın olan Led Şerit ışık yaymak amacıyla iş yerinizde kullanabilirsiniz. Tabelanın dikkat çekmesini istiyorsanız tabela üstüne ya da ürün tanıtımı için işyeri camlarına kullanılabilir. Dış mekanda kullanılan LED şerit silikonlu ve suya dayanıklıdır. Böylelikle reklamınızı en kaliteli şekilde yapıp kendi tanıtımınızı kendiniz gerçekleştirebilirsiniz. İşyerinin iç mekan tasarımı şerit LED floresan modeli yardımıyla göz alıcı bir hal alabilir. Mekan dizaynı için şerit LED renk seçenekleri arasından en beğendiğinizi seçebilirsiniz. İç mekanda kullanılan şerit LED silikonsuz modeldir. Tamamen dış mekan olan ve LED şerit fişli kullanıma müsait olmayan yerlerde LED şerit pilli olarak kullanım imkanı sunar. Bu dış mekanlar bahçeleriniz olabileceği gibi kamp yerleri de olabilir. Ayrıca balkon süslemesi içinde çok sık kullanılan LED şerit, sarmaşık yeşil yapraklı modeller ile dekor sağlanabilir. LED şerit kumandalı modellerden biri olan, LED şerit 44 tuşlu model değişik fonksiyonları ile görenleri hayran bırakabilir. Kumanda üzerinde tuşlar bulunmaktadır. Her bir tuşun farklı görevi olup 20 renge varan farklı renk yelpazesi ile alıcılarını cezbedebilir. Bu sayede ister tek bir renk ister birçok rengi kullanabilirsiniz. Farklı modlarda çalışan bu model flash mod, fade mod, smooth mod, strobe mod seçenekleri sunar.

LED Şerit Fiyatları

LED Şerit Fiyatları

LED şerit ışık oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu geniş model seçenekleri birçok özelliğe sahip olmasını sağladığı gibi fiyat farklılığına da neden olur. Şerit LED şerit çeşitleri ve özellikleri kullanım yeri, kullanım amacı ve ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak seçmek akıllıca olabilir. Bu yüzden özelliklerine ve ne işe yaradığına hakim olmak gerekir. Led ışıkların öncelikli amacı aydınlatma sağlamaktır. Bu aydınlatma için ışık güçleri incelenebilir. LED şerit, SMD LED çiplerinin sıralanması ile oluşur. Bu SMD kutucukları ufacık ve beyaz renktedir. Bu kutucuklar sayesinde şerit LED 2, 3, 7, 8, 10 çipli olabilir. Şerit üzerindeki çip sayısı arttıkça kutucukların büyüklüğü de artmaktadır. Ayrıca kutucuklar çip sayısına göre kare dikdörtgen olabilir. Tek çipli olan şerit LED metresinde 60 adet LED bulunur. Bu özelliğe sahip LED 0,4 amper akım çeker ve 4,8 W güç tüketimi yapar. Tek çipli şerit LED 12 volt besleme yapabilir. Bu LED şerit renkleri; mavi, beyaz, yeşil, kırmızı ve amber ile günışığı şeklindedir. Çip sayısına göre fiyat aralığı da değişir.Kullanım amacına göre dikkat edilmesi gereken bir başka özellik ise metre boyudur. Şerit LED ölçüleri; 1m, 2m, 3m, 4m, 5m, 6m, 7m, 10m, 15m, 20m, 30m, 100 m şerit LED uzunluğunda bulunabilir. İstediğiniz uzunlukla bulabileceğiniz LED şerit lamba modelleri ile problem yaşamadan hayal gücünüzün yettiği kadar dizayn yapabilirsiniz. Şerit boyu arttıkça fiyat doğru orantıda artmaktadır. Bunun dışında bağlantı ayarını da iyi yapmak gerekebilir. 220v şerit LED için fazla olabileceğinden voltaj ayarı ayarlanmalıdır. 5 volt, 6 volt, 9 volt, 24 volt şerit LED akıma göre ayarlanmalıdır. LED şerit fiyatları kullanım amaçları ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. 7 renk şerit LED fiyatları ile 4 renkli LED şerit fiyatları aynı olmayabilir. Ayrıca LED şerit metre fiyatı olarakta uzunluğa bağlı olarak değişebilir. LED şerit adaptörlü olması fiyatı etkileyen bir başka husustur. Bu model adaptörsüz LED şerit ile kıyaslandığında farklı bir fiyat ortaya çıkar. Evinizdeki mutfak, dekorasyonu yapılırken aydınlatma olarak LED şerit mutfak uyumlu modeller seçilebilir. Mutfak için LED şerit bant şeklinde seçilebileceği gibi farklı modellerde de seçilebilir. Tavanlar evde bütünlüğü sağlayan ve akışa ayak uydurunca şık bir görünüm veren bölümlerdir. LED şerit tavan modeli evinize hareket katarken bütünlüğü tamamlar. LED şerit avize modeli de evin tavanı için oldukça idealdir. Bu modellerin her biri maliyet olarak değişiklik gösterir. Evler haricinde zaman geçirdiğiniz başka bir yerde otomobiliniz olabilir. Sıkıcı trafik tıkanıklığını keyifli bir bekleyişe dönüştürmek için şerit LED yapışkanlı çeşidi kullanılabilir.

Işıldayan Anılar için Trendyol

Işıldayan Anılar için Trendyol

Anılarınıza LED şeritler sayesinde ışıltı katabilirsiniz. Özel anlarınızı yaşayacağınız mekanları süslemenizi sağlayan LED ışıklar, perde LED ve romantik kalp desen LED ışık modelleri ile sizlerle olabilir. Doğum günleri, evlilik teklifleri, nişan, kına ve söz gibi özel günlerinizde ortama sıcacık bir hava katabilirler. Neon renklerin göz alıcılığı ile canlı ortamlara ev sahipliği yapabilirsiniz. Neon sevmeyenler için şerit LED renk çeşitleri daha dingin bir tonda bulma şansına sahipsiniz. LED şerit beyaz, sarı, günışığı renklerde bulunur. Bu renklerle odanızı fotoğraf stüdyosuna çevirebilir birbirinden güzel kareler çekebilirsiniz. En çok rağbet gören modellerden LED şerit 44 tuşlu farklı kullanım alanlarında boy gösterir. Ev hayatını renklendirmek isteyen insanların öncelikli tercihi olabilir. Koridor ve oda ışıklandırmasında kullanılabilir. LED şerit modelleri arasında olan LED şerit seti, harf tabelalar için kullanılır. Led şerit beyaz renk seçeneği makyaj masası etrafı aydınlatma için kullanılırken, peri LED ışık fotoğraf çerçeveleri için kullanılabilir. En özel alan evinizdir. Evinizin iç dizaynının tasarımında farklı modelleri olan LED ışıklar kullanabilirsiniz. Bu modeller, dekoratif kar taneleri, sevimli ananaslar, çılgın flamingolar, parlayan yıldızlar, boncuk ve çan şeklinde beğeninize sunulur. Yeni yıl ağaç süslemelerinde kullanılan LED lamba ağaç dallarına sarılarak hoş bir görüntü oluşturur. Balkonunuzda hoş sohbet edecek ortamlar oluşturup sevdikleriniz ile kaliteli zaman geçirebilirsiniz. Bahçe ışıklandırmasındırması için kullanılan ampül şeklindeki LED ışık nostaljik bir hava katılabilir. LED şerit USB girişe sahip modeli sayesinde kullanım imkanı sağlar. Böylelikle huzurlu ortamlarda ışıl ışıl anılar biriktirme keyfine Trendyol sayesinde varabilirsiniz.

Led Şeritler Nasıl Bağlanır?

Led şeritlerin bağlama aşamasına geçmeden önce ilk olarak kullanılmak istenen şeritlerin belirlenmesi gerekmektedir. Led şeritler diğer aydınlatma çeşitleri gibi direkt şebeke elektriğine takılarak kullanılamaz. Bu nedenle led şeritlerin bağlanması için bir trafoya ihtiyaç vardır. Bu trafo şebeke elektriğine takılarak kullanılabilmektedir. Led şeritlerin aydınlatma sağlaması için mutlaka uygun bir trafoya bağlanması gerekir. Genel olarak 12V trafolar tercih edilir. Ancak farklı modellerinin kullanılabilmesi de mümkündür. Bağlanmayı yapabilmek için çıkış bağlantısının led şerite giriş bağlantısının giriş olarak alınması gerekir. Yani yaklaşık olarak 12 V led şerite ve trafoya, trafonun diğer ucu ise 220 V olarak elektriğe bağlanmaktadır. Bağlantı yaparken trafoda yer alan harflere mutlaka dikkat edilmelidir. Bağlantı süreci boyunca da elektrik kullanımına önem verilmesi yaşanabilecek kazaların önüne geçer. Tüm bağlantılar sağlandıktan sonra led şeritler aydınlatma için kullanılır.

Led Şerit Ne Kadar Elektrik Harcar?

Led şeritlerin harcadığı elektrik miktarı bazı konulara bağlı olarak değişebilmektedir. Örneğin, led şeridin sahip olduğu uzunluk kullanılan elektrik miktarını değiştirir. Buna bağlı olarak 3 metre led şerit ile 2 metre led şeritin harcadığı elektrik değişecektir. Bunun dışında kullanılan led şeritin türü de harcanan elektrik miktarını değiştirecektir. Çok farklı led modelleri bulabilmek mümkündür. Modellere bağlı olarak led ışıkların çalışma ve aydınlatma güçleri değişecektir. Bu konulara ek olarak tek ve üç çip kullanılan led şerit modelleri bulunmaktadır. Bu özellik de yine led şeritin harcadığı elektrik miktarını değiştirmektedir. Örneğin, tek çipli led şeritler uzunluğu dikkate alınarak yani 1 metrede ortalama 5 watt elektrik harcamaktadır. 3 çipli led şeritler için de bu durum genel olarak 2 katı olarak görülmektedir. Bu harcama miktarları ortalama olarak belirtilmiştir.

Şerit Led Nerelerde Kullanılır?

Led şeritler iç ve dış mekanlarda kullanılabilen aydınlatmalar arasında yer almaktadır. Genel olarak dekoratif amaçla kullanılan şerit led modelleri yeterli bir aydınlatma da sunabilmektedir. Kullanım alanlarına göre tercih edilebilecek şerit led modelleri de bulunur. Örneğin silikonlu led şeritler genel olarak dış mekanlarda kullanılır. Suya dayanıklı olması ile bu alanlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Silikonsuz olan şerit led çeşitleri ise genel olarak iç mekanlarda tercih edilir. Yaşam alanlarında mutfak, yatak odası ve salon gibi farklı alanlarda kullanabilmeleri mümkündür. Yani zevklere göre farklı alanlara sabitlenerek kullanılabilmektedir. Şerit led çeşitleri çok farklı yüzeylerde de tercih edilebilir. Ahşap, metal veya daha farklı yüzeylerin üzerine yapıştırılarak kullanılabilir. Güçlü yapıları ile yüzeylere sağlam bir şekilde tutunurlar. Kullanım alanı da isteklere kalmış bir durumdur. Duvar ve tavan gibi alanlar üzerine yerleştirilerek de kullanılabilir. Bu alanlara farklı uzunluklar tercih edilebilir. Trendyol’dan led şerit modellerine ulaşabilir ve hemen satın alabilirsiniz.