"

Mayo

" araması için 11110 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Mayo

Her yıl değişen plaj modası ve yaz trendleri mayo seçimini biraz zorlaştırabilir. Bununla birlikte en iyi mayo içinde en rahat ettiğiniz mayodur. Yeni mayonuzu seçerken vücudunuza uyumunu, rengini ve tarzınızı göz önünde bulundurabilir, tüm yazı konforlu bir mayo ile geçirebilirsiniz. Klora dayanıklı havuz mayolarından, profesyonel yüzme mayolarına, bikinilerden etekli mayo çeşitlerine kadar aradığınız tüm modelleri, en iyi mayo markaları ile plaj giyim kategorisinde bulabilir, ayrıcalıklı fiyatlarla Trendyol’dan satın alabilirsiniz.

Mayo Modelleri

Güneş, deniz suyu, klor, kum ve diğer etkenler satın aldığınız mayonun kullanım ömrünü önemli ölçüde kısaltabilir. Bu nedenle mayo seçimini bilinçli tercihlerle yapmalısınız. Fiyat ve kullanım ömrü arasında bir denge kurmak için mayolarda en çok kullanılan kumaşların özelliklerini öğrenebilir, vücudunuza en uygun modeli seçebilirsiniz. Geniş bir yelpazede sunulan mayo fiyatları arasından, bütçeniz için en uygun ürünü tercih edebilirsiniz.

Mayo Çeşitleri

Bazı kumaşlar dayanıklılık ve renk koruması özelliği ile öne çıkar. Mayonuzu uzun yıllar boyunca giymek istiyorsanız, bu tür kumaşlardan üretilmiş mayoları seçmeniz gerekebilir. Mayonuzu sezonluk olarak giyecekseniz, konforun ön plana çıktığı, daha uygun fiyatlı ürünleri inceleyebilirsiniz.

Polyester: Hem erkek hem de kadın mayolarında son yıllarda en çok tercih edilen kumaş türüdür. Klorun zararlı etkilerine karşı oldukça dayanıklıdır. Likra kumaş ile kıyaslandığında solmaya ve gevşemeye karşı daha dirençlidir. Mayodan beklentiniz dayanıklılık ise polyester malzeme iyi bir seçim olabilir.

Likra: Birçok yüzücünün tercihi likra mayolardan yanadır. Vücuda uyumu yüksektir. Yumuşak dokusuyla cilde nazik bir şekilde temas eder. Klor dayanıklılığı düşüktür. Bu nedenle kullanım ömrü kısadır. Mayonun kullanım ömründen çok konforu sizin için önemliyse likra mayolar iyi bir seçim olabilir. Yeni nesil likra-polyester karışımlı kumaşlar, klorun zararlı etkileriyle daha iyi mücadele edebilir. Polyester kadar dayanıklı olmasa da konforlu kullanımıyla saf likraya kıyasla daha uzun ömürlüdür.

Kadın Mayo Modelleri

Kadın mayo modelleri tek parça mayolardan bikinilere, tankinilerden mayokinilere kadar çeşitlilik gösterir. Tesettür mayosu gibi plaj giyiminde muhafazakar çizgileri seven kadınlar için tam ya da yarım boy mayo seçenekleri, kullanım rahatlığı ve şıklığını bir arada sunar. Büyük beden mayo modelleri ise standart bedenler dışında, vücut yapısına uyumlu mayo seçenekleriyle öne çıkar. Özellikle büyük göğüslü kadınlar için standart mayo bedenlerinde bir üst bulmak oldukça zor olabilir. Havuzdan çok plajda kullanmak için tasarlanan mayo bikini modelleri ise farklı vücut tiplerine göre tasarlanmıştır. Askılı, askısız, yüksel bel, düşük bel, üçgen ya da destekli gibi çok sayıda model arasından, vücudunuza en uygun bikiniyi kolayca bulabilirsiniz.

Dizin hemen üstünde biten şortlu mayo modelleri atletik yüzücüler arasında giderek daha popüler hale gelen bir stildir. Kullanım alanları su aerobiğinden, yüzme yarışlarına kadar çeşitlilik gösterir. Şortlu mayo modelleri hemen hemen her amaç için geniş bir stil ve renk yelpazesi sunar.

Erkek Mayo Modelleri

Erkek mayo modelleri de en az kadın mayo modelleri kadar çeşitliliğe sahiptir. Diz üstü ve dar kesimli jammer mayolardan, slip mayolara, boxer şortlardan uzun şortlara kadar, hemen hemen her vücut tipine uygun bir erkek mayosu bulunabilir.

Çocuk Mayo Modelleri

Yetişkin mayolarındaki çeşitlilik, çocuk ve bebek mayolarında da görülebilir. Farklı stillerde tasarlanmış çok sayıda model çocuklarınızın hem konforunu hem de plaj şıklığını tamamlayabilir. Kız çocuklar ve bebekler için tek parça mayo ya da bikini modelleri, erkek çocuklar ve bebekler için şort ya da slip mayolar tercih edilebilir. Çocuk mayosu satın alırken, çocuğunuzun nazik cildini güneşin zararlı etkilerinden korumak için UV korumalı mayo seçeneklerini de düşünebilirsiniz. UV korumalı mayo modelleri (UV 50) zararlı güneş ışınlarının %98'inden fazlasını filtreleyebilir.

Mayo Beden Seçimi

Mayo satın alırken doğru bedene sahip ürünü seçmek, plaj ya da havuz konforunuz için önemlidir. Mayoyu giydiğinizde güzel bir görünüme sahip olması ve su içinde vücudunuzdan kaymaması için vücut ölçünüze uygun seçimler yapmanız gerekir. Seçtiğiniz mayo çok sıkı ya da vücudunuzdan kayacak kadar gevşek olmamalıdır. Mayo kumaşlarının güneş ve su ile bir miktar gevşeyeceğini de göz önünde bulundurarak, seçiminizi biraz daha dar modellerden yana yapabilirsiniz.