placeholder
"

Tesettür Mayo

" araması için 10341 sonuç listeleniyor

Tesettür Mayo ve Haşema

Tesettür Mayo

Tesettür giyim alışkanlıklarını yazın, plaj giyimde devam ettirmek isteyen kadınlar tesettür mayo ürünleri ile şıklık ve rahatlık beklentilerini karşılar. Her yaştan kadının severek kullanacağı, farklı zevklere hitap eden modeller, klasik kesimlerin yanında sezon modası renk ve desenler de bulundurur. Tesettür mayo modelleri hakkında detaylı bilgi almadan önce tesettür mayo nedir, bu soruya cevap alabilirsiniz. 

Tesettür Mayo Nedir? 

Mayo, 20. yüzyılda icat edilen bir deniz giysisidir. Daha önceleri denize günlük kıyafetlerle giyilirken, sonra hazırlanan özel tasarımlar deniz ve havuzda rahat edilmesini sağlar. Plajda, havuzda kullanılan, çabuk kuruyan kumaştan yapılması nedeniyle konfor sağlayan ve iç göstermeyen kıyafetler hem kadın hem de erkekler için aynı isimle anılır. Mayo denince tek parça plaj giyim ürünleri akla gelir. Yıllar içinde iki parça bikiniler, mayo ve bikini arası görünümdeki mayokiniler kullanıcıların beğenisine sunulur. Tesettür mayoların ise bilinen mayo ve bikini modellerinden ziyade yazlık kıyafetleri anımsattığını düşünebilirsiniz. Modeller genellikle bilinen mayolara göre daha bol kesimli, uzun, vücut hatlarını örten şekilde tasarlanır. Tesettür ürünler başı ve saçları da örter. Kolların, bacakların tamamını veya bir kısmını örten tasarımlar, vücudun güneş ışınlarına maruz kalmasına da büyük ölçüde mani olur. Tesettür mayolar söz konusu olduğunda tek bir modelden bahsedilemez. Farklı birçok çeşit görebilirsiniz. Özellikle moda endüstrisinin ve tesettür giyimin gelişmesi ile tesettür mayolarda da yenilikçi modeller raflarda yerini almıştır. 

Tesettür Mayo Çeşitleri Rahatlık ve Şıklık Vadeder 

Tesettür mayo çeşitleri, günümüzde tesettür giyim alışkanlığına sahip kadınların, deniz veya havuzda rahatlık arayanların, güneşe karşı alerjen bünyeye sahip kişilerin tercihi olmaktadır. Tesettür mayo modern ve klasik tasarımlarla kullanıcılarına alternatif sunar. Her modelin farklı avantajları mevcut olmakla beraber genel ortak özellikleri şunlardır; kapalı mayo çeşitleri su tutmayan kumaşlardan üretilir ve mayolar, ıslandığında vücuda yapışmaz özellikte olmalıdır. Tesettür mayoların hem güneş koruyucu etki sağlayan hem de bronzlaştırabilen çeşitleri bulunur. Böylelikle kullanıcılar beyaz ten renklerini koruyabilir veya diledikleri bronz görünüme rahatlıkla kavuşabilir. Alerjen ve hassas bünyeye sahip kişiler ise koruyucu etkili mayoları tercih ederek güneşten korunabilir, sürekli güneş kremi tazeleme zahmetinden kurtulabilir. Tesettür mayolar hızla kurur ve kullanıcılara rahatsızlık vermez. Ağırlık yapmayan su itici kumaşlar, yüzme esnasında rahat hareketi mümkün kılar. Bu yüzden mayolar herhangi bir kumaştan değil, özel suya temasa uygun kumaştan yapılır. Bazı modellerde vücuda oturan taytlar bulunsa da üst parça uzun tasarlanarak vücut hatlarında kamufle etkisi oluşturur. Genellikle tesettür mayo üst, alt ve bone olarak üç parçadan oluşur. Boneler özellikle kaymaz özellikli olmalıdır, böylelikle yüzme esnasında saçların açılması önlenir. Bol eşofman şeklindeki tasarımlar haşema adını alır. Dar alt parçaların olduğu ürünler ise taytlı mayo olarak adlandırılır. Taytlar bileğe kadar uzun veya diz altında olabilir. Kimi zaman uzun taytların bilekli tasarımlarına da rastlanır. Eskiden çok fazla çeşidi bulunmayan mayolar, yıllar içinde çeşit kazanmıştır. Günümüzde onlarca markanın yüzlerce farklı modeli bulunabilir. Tasarımlarda rahatlık kadar estetik de vadetmelidir. Haşema ve taytlı mayo modellerini detaylarıyla inceleyebilirsiniz. 

Haşema, Burkini ve Taytlı Mayo Tasarımları 

 • Haşema şeklindeki tesettür mayo takımı çeşitleri arasında tulumlu haşemalar, tam haşema ve jileli haşemalar bulunur. Tam haşemalar daha çok denizde tercih edilir, pantolon, elbise ve bone bulundurur. Bone üzerine veya yerine eşarp da tercih edilebilir. Tulumlar, dalgıç kostümlerini anımsatabilen tek parça modellerdir. Fermuar ile kapanan tulum haşemalar, skuba kumaştan imal edilir ve su üzerinde hızla yol almayı sağlar. Tulum haşemalar vücuda yapışan şekilde tasarlandığı için bazı modellerde tulumun üstünü kapatan, paraşüt kumaştan bir yelek bulunabilir.
 • Tesettür mayo kolsuz ve yelekli üst ile tulumu örtebilir. Kullanıcılar havuzda ise daha çok taytlı tasarımları tercih eder. Daha sportif görünüm sağlayan taytlı mayolara, yarı kapalı mayo veya yarı tesettür mayo da denebilir. Bu modellerde yarım kollu tesettür mayo seçeneklerini ve askılı tesettür mayo ürünlerini görebilirsiniz. 
 • Burkini adı verilen tasarımlar ise sadece elleri, ayakları ve yüzü açıkta bırakır. Dünyanın birçok ülkesinde kullanılan burkinilerin erkek için tasarlananları ise belden diz altına dek uzanan şortlardan oluşur. Kadın burkiniler, eşofman üzerine uzun bir elbise veya tunik bulundurabilir. Yelekli alternatifler de vardır. Üst her zaman uzun kollu, alt parça da bileklere dek uzanan boyutlardadır. Başı ve boynu kapatan bone, saçların hiçbir şekilde görünmemesi için özel tasarlanmıştır. 

Her Bedene Uygun Alternatifler 

Tesettür mayoların beden alternatifleri de bir hayli fazladır. Modern tesettür mayo ürünleri, özel kesimlerine zaman zaman korse etkisini de dahil eder. Böylelikle özellikle fazlalıklar gizlenerek daha fit bir görünüm elde edilir. Kadınlar doğru mayoları seçerek plaj giyimde bile olduklarından daha zayıf görünüm elde edebilir. Toparlayıcı etki bacaklarda, karın ve basen gölgesinde sağlandığı gibi özel kuplarla göğüslerde de elde edilebilir. Büyük beden tesettür mayo modellerinde beden seçenekleri 7XL'a kadar çıkabilir. Uzun tesettür mayo tasarımları selülitleri gizlemek için de birebirdir. Tesettür mayolar arasından seçim yaparken vücut ölçülerine uygun seçenekleri değerlendirmek önemlidir. Örneğin basen kısmında fazlalık bulunduranlar etekli tesettür mayo alternatiflerini tercih edebilir. Fazlalıkların olduğu bölgeler, bol üstler veya altlar tercih edilerek görünmez kılınabilir.

Kaliteli ve Genç Tesettür Mayo Tasarımları 

Spor ve çabuk kuruyan tesettür mayo ürünlerinde modern baskılar sıklıkla görülür. İlk zamanlarda sadece koyu renklerde ve özellikle siyah tesettür mayo üretilirken günümüzde birçok farklı kesimde, baskıda mayoya rastlayabilirsiniz. Yalnızca baskılar değil, nakış gibi eklentiler de mayolara tarz katar. İncili, pullu, püsküllü tesettür mayo seçenekleri bulunabilir. Taytlı veya garnili tesettür mayo modellerinde kimi zaman ise kıyafetler sade, pareo ve eşarp gibi aksesuarlar işlemeli, baskılı olabilir. Kullanıcılar takımları bir arada kullanmayı tercih edebileceği gibi diledikleri parçaları birbirleri ile kombinleyerek yeni takımlar oluşturabilir. Tesettür mayo ve pareo ürünlerinde tek rengin yanı sıra blok renkler ve degrade geçişlere sık rastlanır. Puantiye, ekose gibi geometrik desenler, vahşi desenler, egzotik baskılar, floral tasarımlar dikkat çeker. Yaz enerjisini yansıtan canlı renkler bir arada kullanılarak plaj stili oluşturulabilir. 

Tesettür Mayo Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? 

 • Tesettür mayo markaları arasından seçim yaparken öncelikle giyim alışkanlıklarınızı dikkate almalısınız. Tam kapalı, uzun veya kısa kollu tesettür mayo seçenekleri arasından dilediklerinizi seçebilirsiniz. Daha rahat etmek için etekli, garnili, haşema türü veya taytlı alternatifleri değerlendirebilirsiniz. 
 • Giyim zevkiniz seçim esnasında esas kriteri oluşturur. Püsküllü bohem tasarımları veya payetli klasik tasarımları dolabınıza ekleyebilirsiniz. 
 • Ürünlerin bedeninize tam uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Mayolarda yanlış beden seçtiğinizde kuplar bedeninize uymayabilir, yüzme esnasında bol kıyafetler cildinizden kayabilir ve rahatsızlık oluşturur. 
 • Deniz ve havuz için tasarlanan mayolar farklı tasarımdadır. Mayonuzu seçerken nerede kullanacağınıza dikkat etmelisiniz. 
 • Yarım veya tam tesettür mayo alırken, ürünlerin sezon modası baskılar, renkler, kesimler bulundurması seçim kriterleri arasındadır. 
 • Tesettür mayo tavsiye edenlerin dediklerini dikkate almalı ancak özellikle kendi beden yapınıza göre seçiminizi siz yapmalısınız. Sizinle farklı vücut yapısına sahip biri ile aynı ürünü giymeniz doğru değildir. Mayo seçerken daha fit gösterecek alternatifleri tercih edebilirsiniz. Örneğin bel bölgenizde fazlalık varsa üstü bol tasarımlar alabilir, basenlerde kilo taşıyorsanız bol ve uzun üstlere, kollarda kilo bulunduruyorsanız kolları ve üstü kapalı mayo alternatiflerine yönelmelisiniz. 
 • Vücudunuzun geniş olan bölgelerinde düz renkler ve minimal desenler tercih etmeli, dar olan kısımlarda büyük desenler ve açık renkler kullanmalısınız. Böylelikle kusurlarınızı rahatlıkla kamufle edebilirsiniz. 

Tesettür Mayo Kumaşları Hakkında

 • Elbise türü veya tatlı tesettür mayo alırken, kumaşlara özellikle dikkat etmelisiniz. Taytlı tasarımlarda kumaşlar likralı veya süprem olmalıdır. Haşemalar ise genellikle yüksek oranda polyemid ve elastan bulundurur. Kumaşlar su çekmeyen, hızlı kuruyan özellikli olmalıdır. 
 • Mayoların kumaşları klor ve güneş ışığına karşı dayanıklı olmalıdır. 
 • Yaz sıcaklarında mayo, giyen kişiyi rahatsız etmemeli, güneş ışığını çekmemeli, yansıtmalıdır. Bu hassasiyete dikkat edilerek üretilen kumaşları almalısınız. Böylelikle sıcak ve nemli havada bile rahat edebilir, daha serin hissedebilirsiniz. 
 • İsteğinize göre güneş koruyuculu veya bronzlaştırıcı seçeneklere bakabilirsiniz. 
 • Yazın tatil yerlerinde mayo üzerine bir tişört veya elbise giyerek günü geçirebilirsiniz. Bu nedenle seçtiğiniz mayonun gün içinde rahat edebileceğiniz modelde olması önemlidir. 
 • Mayolar vücut hatlarını belli etmemeli ve iç göstermemelidir. Bu nedenle keten ve ince penye gibi ıslanınca transparanlaşan ve yapışan kumaşlar mayolarda kullanılmaz. 

Tesettür Mayo Bonesi Seçerken 

Tesettür mayolar kadar bonelerin de seçimi önem taşır. Günlük giyimde kullanılan boneler, denizde kullanılamaz. Deniz bonelerinin kaymayacak kadar dar ama başı sıkmayacak kadar bol olması gerekir. Bağlanarak, başa geçirilerek giyilebilir. Bonelerin kumaşlarının iç kısmında kaymayı engelleyici kumaş destekleri bulunabilir. Boneyi başınıza oturtmak için toka gibi eklere gerek kalmaz. Bonelerin bazıları boynu örterken bazıları yalnızca başı kapatır ve boyna ulaşmaz. Kullanıcılar alışkanlıklarına, rahatlıklarına göre boneleri seçmelidir. Bone seçerken eğer likralı bir ürün almıyorsanız şapka ölçünüzü dikkate alabilirsiniz. Likralı kumaşlar ise başı kavrayarak sıkmadan saçları kaplar ve genellikle standart bedendedir. Ürünlerin kulakları sıkması uzun saatler içinde rahatsızlık oluşturabileceğinden, bonenin lastiğinin sizi sıkmadığından emin olmalısınız. Bonelerin kumaşları ağırlaşmamalıdır. Bazı boneler su geçirmez olabilir, bazıları ise nem transferlidir. Su geçirmez olanlar saçların ıslanmasını engellerken, nem transferi vadeden seçenekler saçların hızla kurumasına yardımcı olur. Böylelikle saçlar uzun süre ıslak kalmaz ve plajda geçen vakitler boyunca konfor sağlanır. 

Tesettür Mayoları Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli? 

Tesettür mayoların yüzerken hareketlerinizi kısıtlamaması önemlidir. Rahat etmediğiniz mayoları yüzme esnasında giymemelisiniz. Mayoları kullanırken, denizde olduğu kadar plajda da rahat etmeniz önemlidir. Kalabalık ortamlarda vücut hatlarınızın belli olmamasını sağlayan ürünler daha rahat etmenizi sağlayabilir. Çok bol mayolar suyun içinde şişebilir veya rüzgarda savrulabilir. Bu nedenle tek parça mayoların dar kesimli olmasına, bol olanların ise iki parçadan oluşmasına özen göstermelisiniz. Mayonun suyu hapsetmesini bu şekilde engelleyebilirsiniz. Mayoları her giyimin ardından temizlemeli ve kurutarak kaldırmalısınız. Daha uzun süre kullanılabilmesi için tuzlu su ile uzun süre durmasını önlemeli, durulamalısınız. Mayolar kişiye özel kullanım için tasarlanmıştır, hijyen açısından kimse ile paylaşmamalısınız. Mayoların ağ kısmında pamuklu bir kumaş olmalı, göğüs bölgesinde ise süngerli ince kuplar yer almalıdır. Mayoların içine iç çamaşırı giymeniz gerekmez. Giysi bedeniniz ile aynı beden numarasında mayoları alabilirsiniz. Mayonuzu kullanırken girdiğiniz suyun değerleri de önemlidir. Mayonuz sıcak su ile temasa uygun değilse kaplıcalarda ve termal havuzlarda kullanmamalısınız. Klor bazı kumaşlarda leke yapabilir, aldığınız ürünün tuza ve klora dayanıklılığından emin olmalısınız. 

Mayoların Bakımı ve Temizliği 

 • Mayoları, elde veya otomatik çamaşır makinesinde sıradan deterjanlar ile yıkayabilirsiniz. Bazı mayolar sadece elde temizliğe uygundur, yıkama talimatını inceleyerek bakıma başlamalısınız. 
 • Kumaşların renklerine uygun deterjan seçmeli (örneğin koyu renk mayolarda koyu renklilere özel deterjanlar kullanmalısınız) ve kullanım talimatında yer alan su sıcaklığında temizlemelisiniz. 
 • Mayoları yıkarken yumuşatıcı kullanmamalısınız. Özellikle paraşüt kumaşlar, su geçirmez dokumalar yumuşatıcıyı dokusuna hapsedip durulanmadığı için zararlı olabilir. 
 • Mayoları güneş altında ters çevirerek asmalı ve bu şekilde kurutmalısınız. Böylelikle renklerin canlı kalmasına yardımcı olabilirsiniz. Ürünleri gölgede kurutmayı da tercih edebilirsiniz. 
 • Mayoların aşınmadan daha uzun süre kullanılması için tuzlu su üzerindeyken beklememeli, temiz su ile üzerinizi durulamalısınız. 
 • Eğer bakım talimatında kurutma makinesinde kullanıma uygun olduğuna dair bir ifade yoksa, mayoları kurutma makinesinde kurutmamalısınız. 
 • Mayolar genellikle kırışmaz kumaştan yapılır ve giyildiğinde açılır. Ütülememelisiniz. 

Her Bütçeye Uygun Tesettür Mayo Fiyatları 

Mayoların fiyatları ürünlerin tasarımlarına, tesettür mayo markaları ve modellerine göre değişiklik gösterir. Mayolarda yer alan işleme, nakış, payet ve pullar mayo fiyatlarında artışa neden olur. Düz tasarımlar genellikle daha uygun fiyatlıdır. Mayoların desenleri, kumaşların ek özellikleri fiyat üzerinde etkilidir. Sezon modası ürünler diğerlerine göre daha yüksek fiyatlarla alıcı bulur. Sezon trendi jileli tesettür mayo tasarımları diğerlerindan daha fazla etiket fiyatına sahip olabilir. Daha önceki sezonlara ait outlet tesettür mayo tasarımları ve modası geçmeyen basicler genellikle daha uygun fiyatlıdır. Hem sezon reyonlarında hem de indirimli tesettür mayo butiklerinde her bütçeye ve zevke uygun, birbirinden farklı yüzlerce model, onlarca marka bulabilirsiniz. Dönemsel kampanyalar da ürünler arasında fark yaratabilir. Markalar stok durumlarına göre ürünlerinde indirim oluşturur. Tesettür mayo indirimli ve cazip fiyat seçenekleri ile yazın en şık kadını olmanız için birbirinden özel tasarımları beğeninize sunar. 

Bone ve Aksesuarlarla Tesettür Mayoları Yeniden Yaratın 

Etekli, şortlu tesettür mayo modelleri üzerinde tarzınızın imzası olacak değişiklikler yapmak isteyebilir, yenilikçi dokunuşlarla fark yaratabilirsiniz. Bonelerde klasik tasarımların yanı sıra gölgelikli alternatifler, eşarp benzeri aksesuarlar da yer alır. Kimi başlıklarda baş üstünde düğüm gibi görünen burgular veya bantlar bulunabilir. Bonelerin bazılarının boyu açık, bazılarının ise kapalıdır. Bonelerin üstüne şapka takabilir, plaj takıları ile stilinizi renklendirebilirsiniz. Mayo ve haşemalar rengarenk tasarımları ile stil sunarken, size kendi dokunuşlarınızı bırakmak için de fırsat yaratır. Uyumlu kombinlerle plajın en şık kadını olarak tüm gözleri üzerinizde toplamanız mümkündür. Tesettür mayo altı üstüne bağlayacağınız bir pareo, giyeceğiniz bir yelek ile fark oluşturabilirsiniz. Aksesuarların mayonuzla uyumlu veya kontrast renklerde olmasını tercih edebilirsiniz. Plaj terlikleri veya ayakkabıları kullanabilir, hasır çantalarla sıcak yaz esintisini imajınıza yansıtabilirsiniz. 

Tesettür Mayo Nereden Alabilirim Diye Düşünmeyin, Trendyol Sizinle

Onlarca markanın yüzlerce farklı tesettür mayo modeli Trendyol'da sizlere sunulur. Tesettür mayo arıyorsanız, farklı tarzlara ve bütçelere uygun birçok seçeneği bir arada bulabilirsiniz. Filtreler üzerinden markaları, bedenleri ayırarak kendinize en uygun alternatife kısa süre içinde ulaşabilirsiniz. Cazip fiyat, avantajlı ödeme fırsatları ile yaz keyfini artırmanız, ayrıcalıklı alışverişin keyfine varmanız mümkündür. Siz de önde gelen tesettür mayo firmalarının sezon modası tasarımlarını inceleyebilir, beğendiğiniz ürünü beden seçerek sepetinize ekleyebilirsiniz. Yazın en stil sahibi kadını olarak deniz ve havuz kenarında tarzınızla dikkatleri üzerinize çekmek için daha fazla beklemeyin, hemen sipariş verin.