placeholder
"

KORKMAZ Tencere

" araması için 888 sonuç listeleniyor

Korkmaz Tencere

Korkmaz Tencere

Tencereler, mutfak araç ve gereçleri içerisinde en önemli işleve sahip ürünler olarak görülür. Günün her öğününde afiyetle yiyeceğiniz her türlü yemeği tencereler ile pişirebilirsiniz. Korkmaz tencere, sahip olduğu şık tasarımı ve kaliteli malzemesi ile mutfağınıza ve sofranıza estetik katar. En iştah açıcı yemekleri şevk ile yapmanıza katkı sağlar. Yemek pişirme motivasyonunuzu yüksek tutması sayesinde daha lezzetli yemekler ortaya çıkarabilirsiniz. Farklı yapılarda üretilen tencereler sayesinde yemeklerinizi daha lezzetli ve kıvamlı oluşturmanızı sağlar. Çelik, granit, seramik, teflon gibi malzemelerden üretilen tencereleri uzun yıllar boyunca güven ile kullanabilirsiniz. Sağlamlığı ve kalitesi ile fark yaratan Korkmaz ürünlerini çeyizleriniz ya da mutfağınız için Trendyol ayrıcalığı ile elde edebilirsiniz.

1972 yılından bu yana mutfak araç ve gereçleri üreten Korkmaz, bu alanda önde gelen firmalardan biridir. En modern teknoloji üretim yöntemleri ile üretilen ürünleri, kalitesi ve tasarımları ile fark yaratır. Bu alanda en dikkat çeken ürünlerinden olan tencereler, her evde mutlaka bulunması gereken araçlardandır. Yemek yapmayı seven veya bunu meslek haline getirmiş profesyonellerin de tercihi olan Korkmaz tencere seti, kullanışlı ve modern çizgileri ile dikkat çeker. Çorbadan pilava, karnıyarıktan kızartmaya ve diğer birçok yemeği lezzetli bir şekilde pişirilmesini sağlar. Mutfağınızın tasarımına uygun çizgilere ve renkleri sahip Korkmaz tencere takımı ile misafirlerinize en güzel sunumları yapabilir ve aynı anda birden fazla yemeği hızlıca pişirebilirsiniz.

Korkmaz Çelik Tencere Modelleri ve Özellikleri

Çelik tencereler, avantajları ile her evde mutlaka bulunan ve en sık kullanılan ürünlerin başında gelir. Bu tencerelerin en önemli avantajları, sağlam, dayanıklı olması, pas tutmaması ve bulaşık makinesinde yıkanabilir olmasıdır. Bu yüzden her evin mutfağında mutlaka bulunması gereken bir malzeme olarak tanımlanabilir. Korkmaz çelik tencere seti de sahip olduğu kalite ve avantajlı kullanımı ile emsallerine kıyasla daha fazla ön plana çıkar. Uzun yıllardır üretim yapmanın vermiş olduğu tecrübe ile en ideal pişirme şekline uygun olarak tasarlanan çelik tencereler, her ihtiyaca uygun modelleri ile sizlerle buluşur. Sağlam yapısı sayesinde uzun yıllar boyu çizilmeden ve paslanmadan kullanım imkânı sağlar. Korkmaz çelik tencere takımı ile yemeklerinizi içerisinde saklayabilir, dayanıklılığını arttırabilirsiniz.

Profesyoneller ve evde yemek yapmayı sevenlerin en ideal pişirme yöntemleri göz önünde bulundurularak üretimleri gerçekleştirilen çelik tencereler, sağlıklı bir şekilde, lezzetli yemekler yapmak için ince detaylara ve özelliklere sahiptir. Özel teknoloji ile üretilen tencereler ısıyı hapsederek yemeğin sıcaklığını korumasını sağlar. 4 mm kalınlıktaki çelik tabanı sayesinde yemeğin yanmasını önler ve ocağın altını kapatsanız dahi kendi ısısı ile pişirmeye devam eder. Korkmaz çelik tencere seti yorumları gözlemlendiğinde, tasarımı ve kalitesi ile beğenilen ürünlerden oluştuğu görülür. Sahip olduğu kulpları rahat tutuş gerçekleştirmek için özel olarak tasarlanır. Cam kapaklı ve çelik kapaklı modelleri bulunur ve bu kapakların üzerinde yer alan delik sayesinde taşmalar önlenir.

Çelik tencereler ile pişirilen yemekler daha sağlıklı ve hızlı olur. Ayrıca artan yemeklerin çelik tencerede saklanması yemeğin ömrünü uzatır. Kolaylıkla temizleniyor olması sizlere mutfakta zaman kazandırır. Çeliğin sağlıklı olması ve uzun ömürlü kullanılabilmesi dışında bakımları da oldukça önemlidir. Tencereler kullanıma başlanmadan önce deterjan ve sıcak su ile iyice yıkanmalıdır. Aşırı nemli ortamda saklanması gerekir. Bazı yemeklerde pişirme esnasında tencerenin dibinde artıkları kalabilir. Bu artıklar sert bir cisim yardımı ile temizlenmemelidir. Bu temizliği sağlamak için sıcak su ile yumuşatılarak yardım alınabilir. Dikkatli bir kullanım ve düzenli bakımları ile Korkmaz çelik tencereleri uzun yıllar boyunca gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Şık Tasarımlı Korkmaz Granit Tencereleri

Lezzetli bir yemek hazırlamak istediğinizde malzemelerin kalitesi kadar kullanılacak tencerenin kalitesi de oldukça önemlidir. Granit malzemeden üretilen tencereler ev hanımlarına ve profesyonellere büyük avantajlar sağlar. Aynı zamanda da yemeklerin daha sağlıklı ortamda pişmesine olanak tanır. Korkmaz granit tencere yemek yapmaktan keyif alan, yemek sonrası temizlikten kaçınan kullanıcılar için birbirinden farklı fonksiyonel avantajlar sağlar. Granit kaplanarak üretilen bu tencereler dayanıklıdır. Yemek pişirme esnasında olabilecek yapışmaları engeller. Çabuk ısınır ve geç soğuması sayesinde yemeklerinizi uzun süre sıcak kalmasını sağlar. Granit malzeme kaplı yüzeyi sayesinde çizilmelere kaşı durur. Özellikle tavalarda ve ızgara yemekleri pişirirken çizilmeleri önler. Korkmaz’ın granit tencere çeşitleri ile konforlu ve eğlenceli bir şekilde yemeklerinizi yapabilirsiniz.

Profesyonellerin ve yemek yapmayı sevenlerin tercihi olan Korkmaz granit tencere seti, farklı renk ve boyut alternatifleri ile kullanıcılarına faydalar sağlar. Yapışmaz ve yüksek derecedeki ısılara dayanıklı malzeme kalitesi ile her türlü ocakta kullanılabilir. Solar Base tabana sahip olan tencere çeşitleri yüksek ısıyı iletebilir. Dolayısı ile mutfakta zaman ve enerji tasarrufu edinmenizi sağlar. Ergonomik kulpları sayesinde el yakmadan rahatça istenilen yere taşınabilirler. Farklı renk alternatifleri sayesinde sizin zevkinize hitap eder. Boyut alternatiflerine sahip olması farklı yemek türlerine göre tencere seçebilme imkânı yaratır. Yemeklerinize yapacağınız eşsiz lezzetli soslarınız için yapışmaz yüzeyi büyük avantaj sağlar. Korkmaz granit pilav tenceresi ile lezzetli tereyağlı pilavlarınızı yapabilir, dibi tutmadan en kıvamlı şekilde pişirebilirsiniz. Üstün özelliklere sahip kaliteli granit tencerelere Korkmaz ayrıcalığı ile sahip olabilirsiniz.

Korkmaz Düdüklü Tencere Kullanımı

Düdüklü tencere her mutfakta bulunan, daha besleyici ve pratik yemekler pişirmeye yarayan bir malzemedir. Yemek pişirme süresini neredeyse yarı yarıya düşüren pratik bir ürün olarak bilinir. Buhar gücünü kullanarak yemeklerin pişirilmesini sağlar. Düdüklü tencerede yer alan subap sayesinde basınç arttığı anda hava çıkar. Bu da yüksek basınçtan meydana gelebilecek patlamaların önüne geçer. Hava çıkarken çıkan ses de tencerenin adını almasını sağlar. Özel kilitli sistem ile üretilen Korkmaz düdüklü tencere seti, et ve sebze yemeklerini yüksek ısıda, çok çabuk ve en lezzetli biçimde pişirilmesini sağlar. Farklı hacimlerde ve renklerde yer alan modelleri ile ihtiyaca uygun alternatifleri yer alır. Siyah, kırmızı, mavi, mor gibi renk alternatifleri ile mutfağınıza uygun düdüklü tencere modellerini seçebilirsiniz.

Korkmaz düdüklü tencere kullanımı oldukça basit ve güvenliklidir. İlk bakışta tehlikeli görünse de aslında en güvenilir mutfak aletleridir. Yemekleri lezzetli pişirmesi, pratik olması ve besin değerlerini koruyarak sağlıklı beslenmenizi sağladığı için mutfağın kahramanları olarak tanımlanır. Birkaç püf nokta ile gayet basit bir kullanım sağlar. Bunlardan ilki düdüklü tencereyi ağzına kadar yemek ile doldurmamaktır. Buharın dışarı çıkmasını engellemek ve yemeğin taşmaması için en az 1/3 oranında boşluk bırakmak faydalı olur. Korkmaz’ın güvenlikli kapakları sayesinde bu durumun önüne geçilmiştir. Düdükten ses çıktıktan bir dakika sonra düdüğü indirebilirsiniz. Pişirme süresi dolduğunda ocağı kapatıp biraz bekledikten sonra açıp afiyetle yemeğinizi yiyebilirsiniz. Korkmaz düdüklü tencere modellerinin güvenlik sistemi, aşırı basınçta kapağı otomatik açarak oluşabilecek hasarların önüne geçer bu sebeple hem sağlıklı yemekler yapabilir hem de gönül rahatlığı ile yiyebilirsiniz.

Düdüklü tencere satın almadan önce kullanım amacınızı belirmeniz gerekir. Bu sebep ile Korkmaz düdüklü tencere yorum ve önerilerine bakabilir fikir alabilirsiniz. İhtiyacınızdan çok büyük ya da çok küçük tencere almamak için kullanım amacınızı belirlemelisiniz. İki kişi için yemek yapmayı düşünüyorsanız 3 veya 4 lt sizin için yeterli olur. Ancak daha kabalık durumlarda Korkmaz 7 lt, 9 lt, 5 lt düdüklü tencere gibi alternatifleri de mevcuttur. Bu sayede misafirleriniz geldiğinde hazırlıklı olabilirsiniz. Ancak çok daha büyük davetlerde veya profesyonel kullanıcılar için Korkmaz düdüklü tencere 12 lt ideal alternatif model olur. Tüm modellerde el yakmayan kulplar kullanılır. Ayrıca özel olarak üretilmiş paslanmaz çelikten oluşur ve bulaşık makinesinde rahatlıkla yıkanabilir.

Gerçek Döküm Tencere Modelleri

Dökme demirden elde edilen döküm tencereler yüksek ısıya dayanıklı olma özelliği ile öne çıkar. Yemeğin lezzetini koruması ve daha sağlıklı bir pişirme evresi geçirmesi bakımından oldukça faydalıdır. Korkmaz döküm tencere ısıyı tüm tencereye eşit şekilde paylaştırır ve eşit bir oranda pişmesini sağlar. Genellikle et yemeklerinin pişirilmesinde tercih edilmesine rağmen diğer sebze yemeklerinde de kullanılır. Çok yüksek derecedeki ısıya dayanıklı olma özelliği ile fırına da rahatlıkla girebilir. Döküm tencereler ile mangal lezzetini mutfağınızda yaşayabilirsiniz. Dış yüzeyinin kalın olması sebebi ile geç ısınır ancak geç de olsa çok lezzetli pişirme ve besin değerlerini koruma özelliğine sahiptir.

Korkmaz döküm tencere seti ile sevdiklerinize taze ve lezzetli yemekler pişirebilir, sağlıklı ve uzun ömürlü bir kullanım sağlayabilirsiniz. Ağır olması dayanıklı malzemeden üretiliyor anlamına gelir. Çizilmelere ve yıpranmalara karşı son derece dayanıklıdır. Alüminyum döküm gövdesi yüksek derecede iletkenlik sağlar. Böylece kısık ateşte lezzetli yemekler pişer. Genellikle et yemeklerinin yumuşak ve tam kıvamında olması için döküm tencereler kullanılır. Aynı şekilde döküm kapağı ile buharı hapseder ve uzun sürede muhteşem tatlar meydana getirir. Üretildiği malzeme geri dönüştürebilir malzeme olduğu için tamamen çevre dostu ürünlerdir. Bulaşık makinesinde yıkanabiliyor olmasından dolayı temizliği de oldukça kolaydır. Yemeklerin pişimi esnasında asla yapışma olmaz ancak temizlerken ılık su ve sirke kullanılması tavsiye edilir.

Her Yemeğe Uygun Kullanışlı Tencere Setleri

Her mutfakta yemeğe uygun bir tencere ve tava olması gerekir. Tencere seti alırken dikkat edilmesi gereken nokta nasıl ve ne için kullanılacağıdır. Korkmaz tencere tekli olmasının yanında set olarak da satılır. Çelik, granit, seramik, döküm gibi ihtiyaca uygun malzeme setleri mevcuttur. Farklı boylarda tencereler ve bir adet tava olan setlerin yanı sıra daha fazla alternatifli setlerde bulunur. Kalabalık bir aile değilseniz Korkmaz mini tencere seti size uygun olabilir. Daha küçük boyutlardaki tencereler ile az sayıdaki kişilere rahatlıkla yemek pişirebilirsiniz. Daha büyük çekirdek aileler için Korkmaz midi tencere seti kullanışlı olabilir. 6 parça şeklinde biraz daha büyük hacimli tencereler ile lezzetli sofralar oluşturabilirsiniz.

Tencere setleri 6 parça, 8 parça, 7 parça şeklinde olabilir. Korkmaz 3’lü tencere seti 6 parçadan oluşur. Üç adet tencere ve kapakları ile yer alır. Metal kulplu kapakların yanında silikon kulplu el yanmasını önleyen kapaklı modelleri de mevcuttur. Geniş hacimli tencerelerde çorbanızı yapabilir daha kısa boylu, çapı geniş modellerde karnıyarık, patates yemekleri gibi yemekleri pişirebilirsiniz. Yanındaki tava ile soslarınızı hazırlayabilir, muhteşem yemekler ortaya çıkarabilirsiniz. Yalnız yaşayanlar için Korkmaz küçük tencere seti oldukça uygun olur. Daha az bulaşık oluşması ile zamandan tasarruf sağlanırken yeteri kadar yemek yaparak da yemek artmasını engelleyebilirsiniz.

Tencere setleri genellikle yeni evlenecek olan çiftler için oldukça önemlidir. Özellikle Korkmaz hiper tencere seti içerisinde yel alan tencere ve tavalar ile her ihtiyacı karşılar. Düdüklü tencereden tavalara, çaydanlıktan cezveye ve farklı boyuttaki tencerelere kadar tüm modeller içerisinde yer alır. Bunun dışında daha renkli modeller de mevcuttur. Mutfağınıza uygun renklerde tencere setleri ile evinize renk katar ve yemek yapmayı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Korkmaz tencere seti pembe renkli kapakları ve kulpları ile mutfak dolaplarında hoş görünüm sağlar. Aynı şekilde Korkmaz mor tencere seti de tarzınıza uygun alternatifler sunar. Korkmaz tencere seti fiyatları da içerisinde yer alan parça sayısı ve çeşidine göre farklılık gösterir. Trendyol ayrıcalığı ve sağladığı avantajlı fiyat seçenekleri ile size en uygun tencereyi kolayca satın almak mümkündür.

Korkmaz Seramik ve Volkanit Tencere Özellikleri

Seramik yüzeyler tıpkı granit ve teflon gibi yapışma gerçekleştirmez. Bu sayede az yağlı yiyecekler pişirebilirsiniz. Korkmaz seramik tencere modelleri yüksek teknolojiler ile üretilmiş sağlığa zararlı herhangi bir işlem görmemiş ürünlerdir. Farklı renklerde olması şık ve estetik duruş kazandırır. Tencerelerin temizlenmesi oldukça pratiktir. Kendi sahip olduğu yağlı yüzey sayesinde kir tutmaz, kolayca yıkanabilir. Seramik tencerelerde sağlığa zarar vermeyen çizikler meydana gelebilir. Korkmaz tencere yorumları içerisinde seramik tencere kullanıcıları olumlu dönüşler verir. Ancak seramik tencerelerin bulaşık makinesinde yıkanması sakıncalıdır. El ile hafif ılık suda, köpüklü deterjan ile yıkanması tavsiye edilir.

Volkanit kaplama, ısıya dayanıklı çizilme ve yıpranmaya karşı güçlü duran bir malzemedir. Korkmaz volkanit tencere kesinlikle yanmaz ve yapışmaz özelliğine sahiptir. Bu tencereler ile daha lezzetli yemekler pişirebilirsiniz. Etkileyici ve karizmatik tasarımları ile mutfağınıza ayrı bir hava katacak olan tencereler, yemek yapma şevkinizi arttırır. Volkanit tencerelerin en büyük özelliği PTFE kaplı olmaları ve bunun sonucunda asla yanma ve yapışma yapmazlar. Uzun ömürlü ve dayanıklı olması kullanım ömrünü arttırır ve aile bütçenize katkı sağlar. Isıyı eşit şekilde dağıtması ile yemekleriniz aynı oranda pişer. Uzun sürse de daha lezzetli ve sağlıklı besinler alabilmenizi sağlar. Ayrıca yıkaması da oldukça kolaydır. Bulaşık makinesine girebilir ve elde de bulaşık deterjanı yardımı ile kolayca temizlenebilir.

En Lezzetli Yemekleri Pişirmenizi Sağlayan Korkmaz Tencere Çeşitleri

Korkmaz tencereleri üretirken kullanıcılarının ihtiyaçlarını gözeterek üretimlerini gerçekleştirir. Bu nedenle kullanımı pratik ve dayanıklı modeller geliştirir. Boyut olarak ihtiyaca uygun ve amaca odaklı modeller üretir. Korkmaz büyük tencere modelleri genellikle kalabalık aileler ve profesyoneller için uygundur. Küçük tencereler daha yalnız yaşayan veya az sayıdaki kullanıcılar için uygun olabilir. Bunun yanı sıra Korkmaz buharlı tencere gibi farklı alternatif modeller de bulunur. İçerisinde yer alan delikli süzgecin altına bir miktar suyun kaynamasından oluşan buhar ile yemeklerin pişmesini sağlar. Bu özel delikli kapağı sayesinde gıdalar su ile temas etmeden pişer. Yağsız ve sağlıklı beslenmeyi tercih edenler için oldukça kullanışlı bir üründür. Isı iletiminin yüksek olması sayesinde çabucak pişirme gerçekleştirir. Ayrıca düz kapakları ile bulaşık makinesinde yer kaplamaz.

Bir diğer ergonomik tasarım ise Korkmaz süzgeçli tencere olarak göze çarpar. Kapağındaki süzgeç görevi gören delikleri ile yemeklerin suyunu kolaylıkla, dökülmeden süzebilirsiniz. Daha çok makarna veya sebze yemekleri için uygun olan ürün susuz yemek isteyen herkes için kullanışlı olabilir. Korkmaz tencere fiyatları ise boyuta ve malzemesine göre farklılık gösterir. Boyut olarak büyükten küçüğe doğru fiyatlar daha uygun hale gelir. Korkmaz tencere yorumları herkese uygun tencere modellerinin bulunduğunu gösterir. Herkesin evinde mutlaka bulunması gereken Korkmaz tencereleri Trendyol’da bulabilirsiniz.

Korkmaz tencere indirim fırsatlarından Trendyol sayfasında yararlanabilir, birbirinden şık ve kaliteli tencereleri satın alabilirsiniz. Böylece kaliteli tencereler ile en lezzetli yemekleri pişirebilir, sağlıklı ve uzun ömürlü kullanabilirsiniz. Korkmaz online satışlarının bir numaralı adresi olan Trendyol’da ayrıntılı Korkmaz tencere kampanya fiyat listesine ulaşabilirsiniz.