"

Lazer Yazıcı

" araması için 1104 sonuç listeleniyor

Lazer Yazıcı

Lazer Yazıcılar

Lazer yazıcı ürünleri işyerlerinde en fazla kullanılan ofis makinelerinin başında yer alır. En fazla kullanım olanağı bulduğu yer ofis olmasına rağmen ev, okul gibi mekânlarda da sıklıkla kullanılır. Yazıcılar sadece çıktı almak için değil aynı zamanda fotokopi çekme, belge tarama gibi özelliklere de sahip olan komplike cihazlardır. Çıktı alma konusunda biraz daha gelişmiş teknolojiye sahiplerdir. Lazer yazıcılar, baskı almak istediğiniz belgenin renkli ya da siyah çıktısını verebilir. Her bir farklı modelin kendine göre farklı bir çalışma mekanizması vardır. Lazer sistemli ürünler mürekkepli ya da nokta vuruşlu şeklinde tasarlanmış rakiplerine göre daha fazla tercih edilir. Lazer yazıcılar baskı kalitesinin yüksek olması ve kısa sürelerde işlem yapabilmeleri nedeniyle diğer ürünlere göre her zaman bir adım önde yer alır.

Daha Hızlı ve Kaliteli Çıktı Alın

Gün içinde kullanılan yazıcıların bir kısmı kartuşlu mürekkep sistemleri kullanılırken lazer teknolojili yazıcı ürünleri tonerli olan sistemleri kullanır. Kartuşların büyük bir kısmı doldurulabilir özellikte olmadığı halde tonerler rahatlıkla doldurulabilir. Doldurulabilir tonerli lazer yazıcılar, avantajları oldukça fazla olan modellerdir. Kartuşlu sistemler baskı sırasında mürekkebi ısıtarak kullanır. Tonerli sistemler ise baskı için toz halinde mürekkep kullanır. Toz olarak kullanması ile aslında daha uzun süren bir kullanım ömrü ve daha kısa işlem süresi sağlar.

Yazıcılar genel yapı itibariyle işlem yapmak istenilen sayfayı kendi hafızalarına alır. Eğer işlem çıktı alma işlemi ise lazer ışınları ve tonerdeki mürekkep devreye sokularak yerleştirilen kâğıda aktarım sağlanır. Kâğıda aktarım sağlamak yazım işleminin gerçekleşmesidir. Lazer yazıcı renkli çıktı almanızı sağlar. Renkli çıktı almak istemeyenler için aynı işlem siyah beyaz lazer yazıcı ile de yapılarak siyah beyaz baskılar da alınabilir. Renkli yazıcı tonerli modeller standart kartuşlu yazıcılara göre çok daha fazla sayıda çıktı alabilir. Kartuşlardan daha uzun süre kullanılmasının temel sebebi ise mürekkebi toz halde kullanmasıdır. Bu durum siyah beyaz olan lazerli yazıcı modelleri için de aynıdır. Bu modeller de yine eşdeğeri olan kartuşlu modellerden çok daha avantajlıdır. Bunun yanında tekrar dolum yapılabilir olması ekstra bir fayda sağlar. Kartuşlarda da dolum yapmak mümkündür. Ancak çok daha zor ve oyalayıcı bir işlem gerektirir. Toner ise hızlı ve basit biçimde doldurularak kullanılmaya başlanır.

Lazer yazıcı modelleri arasında yer alan jet yazıcılar çok hızlı şekilde baskı alabilir. Bu özellikleri ile daha kısa sürelerde çok daha fazla sayıda çıktı alabilmeyi sağlar. Matbaalarda kullanılan baskı makinelerinin hızına yakın bir baskı hızları mevcuttur. Kartuş tipi yazıcılar ise mürekkebe ısıl işlem uygulayarak çalışan bir mekanizmaya sahip oldukları için baskı hızı lazere göre daha düşük kalır. Tonerli ya da kartuşlu yazıcılarda farklı türde kağıtlar üzerine baskı yapılabilme sistemi bulunur. Genel kullanım açısından en yaygın olan kağıt türü A4 kağıdıdır. A4 kağıdının boyutları 297x210 mm büyüklüğündedir. Bunun dışında 297x420 mm boyutlara sahip olan A3 kağıtlara baskı alınmasını sağlayan a3 lazer yazıcılar da en fazla tercih edilenler arasındadır. Özellikle ofislerde A3 kağıda basılan çıktı sayısı oldukça fazladır.

Lazer Yazıcınız İle Daha Fazla Baskı

Lazer modeller lazer yazıcı tarayıcı fotokopi imkânları sunan ürünlerdir. Yazıcı modelleri renkli ya da siyah beyaz olarak baskı yapabilmenize olanak sağlar. Bu ayrımın dışında ev tipi lazer yazıcı gibi daha sade modeller ve ofislerde daha komplike kullanımlar için çok fonksiyonlu renkli lazer yazıcı kullanılabilir. Çok fonksiyonlu türler ile birden fazla işi eş zamanlı olarak yapmak mümkündür. Renkli yazıcılar aynı zamanda siyah beyaz baskı da yapabildikleri için içerisinde birden fazla toner bulunur. Renklerin çeşitliliği arttıkça toner sayısı da artar. 5,6 ve daha fazla tonere sahip yazıcılar bulunabilir.

Yazıcı çeşitleri marka ve model bakımından oldukça zengindir. Her bir modelin farklı bir baskı kalitesi ve baskı hızı bulunur. Genel olarak incelendiğinde lazer özellikli yazıcıların baskı kalitesinin ve hızının diğerlerine göre daha yüksek olduğu görülür. Özellikle renkli baskı özelliğine sahip olan yazıcılarda çözünürlük daha fazladır. Çözünürlüğün fazla olması çıkan baskının kalitesini yükseltir. Lan bağlantısı kurulabilen modeller en gelişmiş modellerdir. Bunlarda hız ve çözünürlük en yüksektir. Lazer yazıcı fotokopi olarak da kullanıldığı için fotokopilerin baskı kalitesi de önemlidir. Yazıcının genel kalitesi yüksek ise baskı işleminde olduğu gibi fotokopide de üst düzey sonuçlar anılabilir.

Kâğıt kapasitesi bakımından da yazıcılar arasında farklılık bulunur. Yazıcıların kağıt kapasitesi 100 ile 700 arasında değişkenlik gösterir. Evlerde kullanılan modellerde daha az kağıda ihtiyaç duyulduğundan bu cihazların kağıt kapasitesi daha azdır. İş yerlerinde yazıcı kullanımı daha yoğun olduğundan maksimum kapasiteli ürünler tercih edilir. Kağıt kapasitesi yazıcı seçimi yaparken dikkat edeceğiniz bir nokta olmalıdır. İş yerinde kullanılan düşük kağıt kapasiteli yazıcı mağduriyet yaratabilir. Ayrıca modellerin farklı renklere sahip olan versiyonları da bulunur. Seçim yaparken bu alternatifler içerisinden herhangi biri tercih edilebilir.

Farklı Modelde Lazer Ürünler

Lazer özellikli yazıcılar içerisinde mono ya da çok fonksiyonlu modeller bulunur. Mono fonksiyonlu ürünlerde bir ön bellek bulunur. Gelişmiş ön belleğe sahip yazıcılar aynı baskıyı hafızada tutarak daha sonra tekrar alabilmeyi sağlar. Farklı modeller arasında Wi-Fi bağlantısı yapabilen türler de bulunur. Bunlar oldukça hızlı hareket ederek saniyeler içerisinde çıktınızın alınmasını sağlar. Ürünlerde bulunan led ekranlar sayesinde baskı ayarları kolay bir biçimde kontrol edilebilir. Baskı sayısı, belge seçimi, sayfa boyutu gibi seçenekler ile istediğiniz çıktıyı anında alabilirsiniz. Yazıcılar sadece bilgisayara değil smart teknolojisi sayesinde akıllı cihazlarınıza da kolayca bağlanabilir. Akıllı cihazlarınızı kullanarak da yazıcıyı kullanmanız mümkün olur.

Fotokopi özelliği olan lazer ürünlerle çıktının dışında aynı kalitede fotokopi almak da mümkün olur. Fotokopi çekebilen yazıcıların birçoğunda aynı zamanda tarayıcı özellik de bulunur. Tarayıcı olarak kullanmak istediğinizde tarattığınız belgeyi bağlı olan cihaza kolaylıkla transfer edebilirsiniz. Bilgisayar ya da diğer cihazlarla kablosuz ya da kablolu bağlantı sağlayan farklı modeller de vardır. Kablolu bağlantıyı USB kablosu üzerinden yaparken kablosuz bağlantı LAN ya da bluetooth bağlantısı üzerinden yapılabilir. Standart modellerden daha hızlı çıktı almayı sağlayan jet yazıcılar da yine alternatifler arasındadır. Baskı hızının çok yüksek olması ile matbaalardaki makinelere yakın sayıda çıktı almak mümkün olur. Lazer yazıcı çeşitleri arasında sıklıkla tercih edilen bu model tonerinin doldurulabilir olmasının da etkisiyle çok uzun ömürlü kullanılabilir.

Mono sistemlinin daha üst modeli olan çift çekirdeğe sahip modeller ise hızı bir seviye daha yukarı taşır. Çıktı alma miktarının fazla olduğu kullanım alanlarında en sık talep gören ürünlerdir. CPU denilen teknoloji yazıcıya bu hızı kazandıran sistemdir. Bazı yazıcılar ReCp denilen teknoloji ile donatılmıştır. Bu teknoloji ise ürünün baskı kalitesini yükseltir. Daha kaliteli baskı gerektiren durumlarda bu ürün daha fazla tercih edilir. Bu gelişmiş modeller sadece ön belleğe sahip olan modeller değildir. Ön belleğin dışında ek bellekleri bulunan modeller de bu kategoride yerini almıştır.

Toner Sistemi İle Daha Uzun Kullanım

Lazer sistemli yazıcılar daha uzun süre dolu kalabilen tonerler ile çalışır. Kartuşlar, tonere göre daha kısa sürede boşalan, tekrar dolum yapılabilme imkânı kısıtlı ürünlerdir. Ancak toner çok daha uzun süre baskı yapabilme ve tekrar doldurulabilir olması ile birden fazla defa kullanılabilme imkânı sunar. Toner dolumu ev ortamında dahi kolaylıkla yapılabilecek bir işlemdir. Set olarak satılan toner dolum aparatlarından satın alarak biten toner tekrar doldurulabilir. Dolum sırasında mürekkebin toz halde oluşu akma, dökülme, sıçrama gibi istenmeyen durumlara yol açmaz. Üstelik bu işlem için tonerin tamamen bitmesini beklemeye de gerek yoktur. İlave olarak tonere dolum yapılabilir. Bu işi kendiniz yapmak istemezseniz dolum için teknik bir servisle görüşebilir ya da yeni bir toner satın alabilirsiniz. Lazer ürünler kullanarak bir ay içerisinde 3000 sayfaya yakın çıktı alınabilir.

Çıktı almak istediğiniz kağıt standart A formatında değil ise farklı baskı teknolojileri bulunan lazer türü yazıcılar yine sizlere yardımcı olur. Bu yazıcılar ile zarf, saman kağıt, dokulu kağıt gibi farklı özelliklerdeki kağıtlara çıktı almanız da mümkün olur. Evinizde çok fonksiyonlu yazıcılar kullanmak isterseniz lazer yazıcı ev tipi arkalı önlü çıktı almanızı da sağlar. Kâğıdı çevirme işlemi yapmadan anında çift taraflı çıktı alabilirsiniz. Günümüz teknolojisinde bu özellik artık çok fazla cihazda bulunur. Dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta da cihazın uyku modundan çıkmasıdır. Kullanılmadığı süre içerisinde uyku moduna giren cihaz uyarı geldiği anda kısa sürede uyku modundan çıkmalıdır. Bu özellik yazıcı seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bir nokta olmalıdır.

Yazıcılardan çıktı alabilmek için içinde belge bulunan cihazı yazıcıya bağlamak gerekir. Bu bağlantıyı kurmak için farklı yöntemler kullanılır. Bu yöntemlerden biri kablosuz lan bağlantı yöntemidir. Bu bağlantı oldukça basit şekilde birkaç ayar ile yapılabilir. Bir diğeri bluetooth bağlantısıdır. Yine kablosuz olarak gerçekleşen bu bağlantı daha az tercih edilen yöntemdir. Bilgisayardan aktarımın en hızlı yapılabildiği transfer şekli ise USB bağlantı yöntemidir. Bu bağlantı yöntemi cihaz ve yazıcı arasında bir kablo bağlantısı kurulması ile gerçekleşir. USB girişlerinden kurulan bağlantı bilinen en sağlam bağlantıdır. Sonrasında diğer yöntemlerde olduğu gibi cihaz ve bilgisayar arasında tanıtılma işlemi yapılır. Lazer yazıcı tarayıcı olarak kullanılan tüm modellerde USB yöntemi ile en hızlı veri transferi sağlanır. Veri kablolar yardımıyla hızlı şekilde hedefine ulaşır.

Daha Hızlı Daha Pratik Kullanım

Lazer teknolojili yazıcıların uyku moduna girme ve çıkma süreleri oldukça kısadır. Baskı kaliteleri yüksek çözünürlüktedir. Bu ürünlerin dakika alabildiği baskı sayısı diğerlerine göre fazladır. Dolayısıyla bu cihazlar en pratik kullanıma sahip ürünlerdir. Ürünlere ait farklı çözünürlüklerde tonerler satın alarak düşük ya da yüksek çözünürlükte baskılar yaratabilirsiniz. Ayrıca bu özellikteki yazıcılar da bulunan ön bellek yardımıyla belgeniz saniyeler içerisinde yazıcınıza transfer edilmiş olur. Bu ürünler sadece masaüstü cihazlar değil aynı tekniği kullanan tüm akıllı cihaz modelleri ile de uyum sağlayabilir. Giren ve çıkan kâğıt hazneleri farklı olan çeşitlerin dışında bir de aynı anda birden fazla bölmeden sayfalarca çıktıyı eş zamanlı almanız mümkün olur. Standart giden bir iş akışı içerisinde sizlere sıkıntı çıkarmadan hayatınızı kolaylaştırmayı başarır.

Cihazlar üzerinde led teknolojili ekranlar bulunur. Bu ekranların aynı zamanda ışıklı sistemleri vardır. Ortam karanlık olduğunda bile rahatlıkla ekranda işlem yapılabilir. Sistem dokunmatik olduğundan çıktı alma, fotokopi çekme ya da tarama işlemlerinin yönergeleri hızlıca tamamlanır. Lazer yazıcı önerileri arasında ışıklı led ekranı bulunan modellerin sayısı oldukça fazladır. Yazılımında kullanılan gelişmiş teknoloji donanımı için de kullanmıştır. Toner değiştirmek istediğinizde toneri kolaylıkla çıkartıp takabilirsiniz. Temizlik aşamasında cihazın elektrik bağlantısının kesildiğine emin olmalısınız. Sonrasında nemli bir bez yardımıyla basit bir şekilde temizlik yapabilirsiniz.

Yazıcı ihtiyacınız olduğunda hangi tip bir ürüne ihtiyacınız olduğunu önceden belirlemelisiniz. Lazer yazıcı fiyatları seçtiğiniz marka ve markanın farklı modellerine göre değişen geniş bir skalaya sahiptir. Modeller değiştikçe ürünlerin özellikleri ve buna bağlı olarak da fiyat değişir. Siyah beyaz bir yazıcı ile renkli lazer yazıcı fiyatları aynı olmaz. Bellek kapasitesi, baskı çözünürlüğü, baskı sayısı gibi değişen her özellik fiyatta da değişikliğe sebep olur. Teknolojinin gelişimine ayak uydurarak daha işlevsel hale gelen yazıcı modelleri arasında ergonomi de istenilen bir özelliktir. Geliştirilen her yeni modelde ergonomi bir adım daha önce çıkar. Ürünler tüm çeşitleri ile Trendyol’ da yer alır.

En Çok Tercih Edilen Lazer Yazıcı Modelleri

Lazer yazıcı tavsiye eden kullanıcıların sayısının fazla olması en çok tercih edilen ürünlerin lazer özellikli modeller olduğunu gösterir. Lazer yazıcı özellikleri incelendiğinde öncelikli olarak baskı hızının yüksek olması gözlemlenir. En çok tercih edilir olmasının altında yatan ana neden budur. Ofiste iş yoğunluğu arasında kısa sürede verdiği çıktılar ile kullanıcılarını rahatlık ve konfor sağlar. Tonerin kartuşa göre çok daha fazla süre çalışabilir olması tercih edilmesinde en büyük etkenlerden bir diğeridir. Kartuş içerisindeki mürekkep tamamen bitmeden baskıyı sonlandırmasına rağmen tonerli modeller mürekkebi sıfırlanana kadar yazmaya devam eder. Tercih nedenlerinden biri olan baskı kalitesi tonerli modellerde kartuşlu modellere göre daha yüksektir. Baskı kalitesinin yüksek olması toz halinde bulunan mürekkebin lazerli sistem ile kağıda aktarılmasından kaynaklanır. Bu şekilde dağılma ya da akmaya sebep olmadan kağıda basılması sağlanır.

Renkli lazer yazıcı tavsiye edilen diğer bir modeldir. Bu tip modellerin aynı zamanda siyah beyaz çıktı da alması tavsiye edilmesinde etkin rol oynar. Yazıcıların boş kağıt hazneleri de farklılık gösterir. Lazer türleri daha hızlı ve fazla sayıda baskı yapabildiği için kağıt hazneleri daha geniş ve büyüktür. Toner ve kağıt haznesi tam dolu olduğu durumlarda uzun süreli olarak çıktı alabilmek mümkün olur. Toner içerisindeki mürekkep toz olarak işlem gördüğü için bozulma ya da akıtma gibi problemlere neden olmaz. Ayrıca lazer ürünlerin sessiz çalışması yazıcı seçiminde etkili olur. Uzun zaman kullanımlarının ardından bile ilk günkü gibi sessiz çalışmaya devam eder.

Lazer yazıcı kampanya, satın alma seçenekleri sayesinde daha uygun koşullarda bir yazıcıya sahip olabilirsiniz. Yazıcı almadan önce hangi alanda ihtiyaç duyduğunuzu ve hangi özelliklere sahip bir alet istediğinizi belirlemelisiniz. Lazer yazıcı yorumları, satın alma öncesi size faydalı bilgiler verebilir. Kullanıcı yorumları cihazların ve özelliklerin artı ya da eksi yönleri hakkında size görüşler sunar. Bunlardan yola çıkarak size uygun ürünü daha basit şekilde tespit edip satın alabilirsiniz. İstediğiniz tüm ürünler ve daha fazlası için Trendyol’u ziyaret edebilirsiniz.

Yazıcı Seçerken ya da Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Yazıcınızı satın almadan önce mutlaka hangi özelliğinin sizin için daha önemli olduğunu belirleyin.
  • Toneri uzun soluklu kullanmak için doldurulabilen ürünlere göz atın.
  • Her cihazın kendi modeline uygun bir toner içerdiğini unutmayın.
  • Kullanıldığı alanda kaç kişi tarafından ve ne amaçla kullanılacağını belirleyin.
  • Kullanırken baskı kalitesini toner mürekkebinin ve kullanılan kâğıdın seviyesinin belirlediğini unutmayın.
  • Uzun süreli kullanım için cihazın temizliğine özen gösterin.
  • Ürünü mutlaka kullanım kılavuzunda anlatıldığı şekilde kullanın.