İlgili Kategoriler
Fiyat
Tip
Kağıt Formatı
Garanti Tipi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Tarayıcı

" araması için 274 sonuç listeleniyor

Dikkat Çekici Özellikleriyle Tarayıcı Çeşitleri Trendyol'da!

Tarayıcılar kitap, dergi ve diğer yazılı kaynaklardaki verileri dijital ortama aktarmada kullanılan işlevsel cihazlardır. Kalem tarayıcı gibi farklı formlarda modeller bulunur. Taşınması ve kullanımı kolay olan seçenekler yaygın olarak kullanılır. Boyutları ve özellikleriyle farklı avantajlar sunan A2, A4, evrak tarayıcı modelleri arasından istek ve ihtiyaçlarınıza göre seçim yapmak gerekir. Boyut standartlarına karar verdikten sonra netlik için dpi değerleri karşılaştırılır. Dijitale aktarılacak olan belgedeki unsurların bulanıklık gibi problemler olmadan taranması istenir. Bu nedenle belge tarayıcı alırken dpi ile ilgili bilgiler kontrol edilir. USB ile cihazlara bağlanan modeller kullanışlı ve pratiktir. Evde, ofiste ve diğer ortamlarda kullanım kolaylığı sağlayan taşınabilir tarayıcı seçenekleri de bluetooth bağlantısı aracılığıyla kullanılır. OCR bulunan modeller belgedeki verileri word ve diğer programlara aktarma özelliği taşır. Bu cihazlar sadece belgeleri dijitale aktarma işlevi görmez. Aynı zamanda nesnelerin 3 boyutlu çizimini kolaylaştıracak aktarım işlemlerinde de kullanılır. Bunun için özel olarak geliştirilen 3D tarayıcı cihazlarına teknolojik gelişmelerle her geçen gün yeni bir özellik eklenir. Oldukça gelişmiş ve işlevsel olan bu scanner tarayıcı cihaz seçenekleri sayesinde nesnelerin en ince ayrıntılarına kadar tarama imkanı elde edilir. Farklı boyuttaki dökümanlar için özel olarak geliştirilen beslemeli çift, çoklu, taraflı, büyük, küçük tarayıcı alternatifleri mevcuttur. A4 ve A3 tarayıcı seçeneklerinin yanı sıra büyük ebatlardaki dökümanları aktarmayı yarayan cihazlar da bulunur. Tercih edilen modelin hızı en az dpi değeri kadar önem taşır. Hızlı ve fonksiyonel özellikleri ile işlerinizi kısa sürede yapmanızı sağlayan bu cihazları Trendyol üzerinden satın alabilirsiniz.

Geniş Kullanım Alanı Sunan Scanner Çeşitleri

Geniş Kullanım Alanı Sunan Scanner Çeşitleri

Belgelerdeki verileri bilgisayara aktarmak için kullanılan scanner çeşitleri, farklı boyutlardaki dökümanlara uyum sağlar. Kitap, defter, dergi ve diğer belgeler üzerindeki yazıları dijital ortama aktarmak için bu cihazlar kullanılır. Bu tip cihazlarda büyük boyutlu belgelerde de çalışmayı sağlayan özellikler bulunur. Bununla beraber kimlik ve kartvizit gibi belgelerde kullanılanlar manuel seçenekler olarak adlandırılır. Çeşitli belge tiplerinde çalışma olanağı veren bu cihazlarda 300-400 arasında değişen dpi değerleri bulunur. Kartvizit gibi belgelerde çalışma olanağı sunduğu için oldukça sık kullanılır. Pratik kullanımıyla ön plana çıkan taşınabilir cihaz çeşitlerinde dakikada 3000 kelime okuyabilme gibi üstün özellikler bulunur. ORC niteliği taşıyan modeller kısa süre içerisinde belgedeki verileri word dosyası haline getirir. Fotoğraf tarayıcı eskiden çekilmiş fotoğrafları dijital hale getirme imkanı sunar. Benzer şekilde kitap tarayıcı basımı gerçekleştirilmiş kitapları pdf formatına getirme olanağı verir. Kolay taşınabilir olduğu için her zaman elinizin altında olan tarayıcı kalem ile okul ve ofis işlerinizi bilgisayar ortamına taşıyabilirsiniz. Bluetooth bağlantısıyla çalışan bu cihazları uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Gelişmiş özellikleriyle rağbet gören usb cihazlar sayesinde bilgisayara gerek kalmadan doğrudan aktarma işlemi yapılır. Usb bağlantısı ve bluetooth ile çalışan modellerin yanı sıra masaüstü kablolu cihazlar da bulunur. Büyük boyuttaki belgelerde çalışma imkanı veren masaüstü seçeneklerinde ayrıca kartvizit, kimlik ve pasaport için aktarma özellikleri de bulunur. Farklı işlevleriyle ön plana çıkan tarayıcı çeşitleri mevcuttur. Her biri ayrı kullanım alanında tercih edilen bu çeşitlerde temelde bilgileri dijitale aktarma özelliğinden faydalanılır. Çek üzerindeki verileri aktaran makineler işyerlerinde oldukça sık kullanılan cihazlardır. Sahte çeklerin ayırt etmeyi sağlar. Bu nedenle işletmeler için önemli bir cihazdır. Bununla benzer olarak barkod tarayıcı da alışveriş merkezlerinde ve marketlerde ürünlerin fiyat bilgisini kontrol etmede kullanılır. Son teknolojik gelişmeleri içeren lazer yazıcı tarayıcı aracılığıyla nesneler ve çevresi 3 boyutlu olarak incelenir. İnşaat ve mimarlık alanında fayda sağlayan cihazlardır. Trendyol’da yer alan tarayıcı öneri ve yorumlarını inceleyerek sizin için uygun olan modele karar verebilirsiniz.

İşlevsel Özellikleri ile Beğenilen Yazıcı Modelleri

İşlevsel Özellikleri ile Beğenilen Yazıcı Modelleri

Kısa sürede çok sayıda kelimeyi tarama imkanı veren hızlı tarayıcı seçenekleri, çalışma ortamlarında verimlilik sağlar. Hızlı tarama özelliği hem masaüstü hem de taşınabilir nitelikteki modellerde mevcuttur. Dakikada 35 sayfa ve daha fazlasını tarama özelliği bulunan taşınabilir ve usb özellikli cihaz çeşitleri sayesinde işler aksamadan yürütülür. Cihazda yer alan otomatik besleme özelliği kısa sürede çok sayıda veriyi dönüştürebilme yeteneğini de beraberinde getirir. Renkli veya siyah beyaz belge tarama işlemini saniyeler içerisinde yapar. Mini, el tipi tarayıcı scanner cihazı modellerinde yer alan çift ibaresi, cihazın belgenin arkalı önlü taramasını otomatik olarak yaptığını belirtir. Tarama işlemiyle birlikte yazıcı özelliği de taşıyan modeller sık tercih edilir. Fotokopi, tarama ve baskı işlemlerinin sürekli yapıldığı ofis ve basım evlerinde yaygın olarak kullanılır. Tarayıcı yazıcı cihazlarda kimlik, kartvizit ve poster gibi birçok seçenekte istediğiniz sonuçları elde edebilirsiniz. Gelişmiş özellikleri bulunan 3 boyutlu tarayıcı cihazlar, nesneleri tüm detaylarıyla dijital ortama aktarır. Çizim gerektiren mesleklerde önemli bir yeri olan bu özelliği talep görmesini sağlar. Lazer tarayıcı gibi işlevsel modeller gün içinde birçok belgeyle işlem yapma olanağı sunar. Ofis ortamlarında tercih edilen döküman tarayıcı A4 ve A5 formatındaki aktarma işlemlerini yapar. Daha büyük boyutlardaki belgeler için özel olarak geliştirilen cihazları tercih edebilirsiniz. Çek makinesi özellikleri içerisinde dpi değeri önem taşır. Belgedeki verilerin net bir şekilde aktarılması için kullanılan scanner modelinin yeterli dpi oranına sahip olması gerekir. ORC niteliği taşıması hızlı döküman tarayıcı özellikleri içerisinde dikkat edilen bir başka noktadır. Bu özellik belgeleri doğrudan word ve pdf formatına çevirmeyi sağlar. Fonksiyonel scanner tarayıcı yazıcı lazer cihazları sayesinde dijital hale getirmek istediğiniz belgeleri kısa sürede aktarabilirsiniz. Çok sayıda taşınabilir ve portatif çek, kağıt, kartvizit tarayıcı makinesi markaları içinden sizin için uygun olanı Trendyol üzerinden seçebilirsiniz.

Avantajlı Scanner Fiyatları

Avantajlı Scanner Fiyatları

Tarayıcı nedir ve nasıl kullanılır sorusu ürünü almak isteyen müşteriler tarafından merak edilir. Scanner belgelerdeki verileri dijital ortama aktaran ve çalışma ortamında en sık kullanılan teknolojik aletlerden biridir. Tarayıcı fiyatları ürünler arasında değişen özelliklere göre farklılık gösterir. Çeşitli işlevleriyle ön plana çıkan tarayıcı seçenekleri bulunur. Cihazlar dokunmatik ekran, led ışık ve şık tasarım gibi özellikleriyle dikkatleri üzerine çeker. Ürün modelleri arasında seçim yaparken kullanım amacınızı göz önünde bulundurmanız gerekir. Çalışma ortamınıza yeni tarayıcı almak istiyorsanız, dpi oranı ve dakikada kaç işlem yaptığı gibi unsurları inceleyebilirsiniz. Ofis işlerinde hızlı sonuç veren renkli, USB, portatif, seri tarayıcı alternatifleri arasından seçim yapabilirsiniz. Bu alternatifler içerisinde renkli ve siyah beyaz işlemleri yapabilen modeller bulunur. Ayrıca beslemeli ve çift bölmeli olan cihazlar pratik kullanım sunar. Evrak tarama işlemini arkalı önlü otomatik olarak yapan ve kısa sürede çok sayıda veriyi aktaran bu modelleri tercih edebilirsiniz. Usb ve bluetooth bağlantısı sağlayan scanner cihazı çeşitleri, bilgisayara bağlanmadan çalışma imkanı verir. Kimlik, fotoğraf, pasaport tarayıcı tavsiyesi olarak verilen çok işlevli modeller tek ürünle fotokopi ve baskı gibi işlemler yapmanız sağlar. Belgeyi hem dijitale aktarma hem de fotokopisini çekme gibi görevler üstlenir. Tarayıcı isimleri sunmuş olduğu işleve göre değişir. Çek ve barkod taraması yapan cihazlar bulunur. Yazıcı tarayıcı olduğu belirtilen ürünler birden fazla işlemi bir arada sunar. Evrak tarayıcı ve kimlik, kartvizit ve poster için kullanılacak olan model arasında özellikler değişim gösterir. Kullanım amacınıza göre seçenekler arasından tercih yapabilirsiniz. Trendyol’da yer alan modeller arasından scanner fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Özellik ve fiyat karşılaştırması yaptıktan sonra istediğiniz ürünü satın alabilirsiniz

Tarayıcı Nerede Bulunur?

Trendyol birçok elektronik cihazı sunar ve tarayıcı da bunların arasındadır. Tarayıcılar belgeleri, resimleri veya herhangi bir yazılı metni dijital formatlarda kaydetmek için kullanılan cihazlardır. Tarayıcılar gelişen teknolojide çok farklı şekillerde ve boyutlarda üretilir. Bunlar masaüstü, el tipi, taşınabilir ve kablosuz modellere ayrılır. Tarayıcılar özellikle okul ve ofis gibi çeşitli ortamlarda oldukça kullanışlıdır. Seçkin markaların tarayıcı seçenekleri oldukça çeşitlidir. Üstelik en iyi tarayıcı markasına ait modeller uygun fiyatlarla sunulur. Geniş ürün yelpazesi arasından ihtiyacınız olan tarayıcıyı seçerek kolayca satın alabilirsiniz. En kaliteli tarayıcı modellerini Trendyol'da bulabilir ve ihtiyaçlarınıza göre güvenle satın alabilirsiniz.

Hangi Tarayıcı Daha Hızlıdır?

Tarayıcılar belgelerin hızlı bir şekilde dijital formata dönüştürülmesinde önemli bir rol oynar. Hangi tarayıcının daha hızlı olduğu birkaç faktöre bağlıdır. Öncelikle tarayıcının işlem hızı belirleyicidir. Daha yüksek işlem hızı daha hızlı tarama süreleri için önemlidir. Ayrıca tarayıcının sensör teknolojisi ve yazılımı da hız üzerinde etkili olabilecek unsurlar arasındadır. Daha yüksek DPI, daha yüksek kalitede taramalar yapılmasına olanak tanır ancak tarama süresini uzatabilir. Bu özellik tarayıcı kullanan kişiler tarafından kabul görür. Tarayıcıların özellikleri ve performansı da marka ve modellere göre değişiklik gösterir. Ancak yüksek işlem hızına sahip modeller gelişmiş sensör teknolojisine sahiptir ve yüksek performans sergileme konusunda iyidir.

Tarayıcı Kaç DPI Olmalıdır?

Yalnızca belge taraması yapmak isteyen biri için 300-600 DPI yeterli olabilirken yüksek kaliteli resim veya fotoğraf taramaları yapmak isteyen biri için 1200 DPI veya daha yüksek bir DPI seçimi önerilir. Tarayıcıların DPI özelliği, tarayıcının ne kadar detaylı bir görüntü taraması yapacağını belirler. DPI değeri, tarama kalitesi ve ayrıntı seviyesi için önemlidir. Yüksek DPI'lı bir tarayıcı daha yüksek kalitede ve detaylı bir görüntü taraması yapar. Ancak daha yüksek DPI'lı tarayıcıların daha yavaş çalışması da olasıdır. Kişiler bu unsuru göz önünde bulundurarak seçim yapmalıdır. DPI seçimi ayrıca tarayıcı kullanım amacına da bağlıdır. Bu nedenle kişisel tercihlerle beraber kullanım amacına uygun bir tarayıcı seçimi yapmak önemlidir.