İlgili Kategoriler
Amper
Akü Volt
Akü Özellikleri
Fiyat
Garanti Süresi
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Akü

" araması için 7533 sonuç listeleniyor
ZİNOVA 12V 7AH AKÜ
Kargo Bedava

ZİNOVA12V 7AH AKÜ

285 TL
Sepete Git

Akü Hakkında Sık Sorulan Sorular

Akü Takviyesi Nasıl Yapılır?

Akü takviyesi yapmak için ilk olarak iki aracın kontakları kapalı halde beklemesi gerekir. Dolu aküsü olan araçtan akü takviye kablosu kullanılarak boş aküye doğru bağlantı yapılır. Araba ve motor gibi taşıma araçlarında akünün bitmesi durumuyla karşılaşılabilir. Böyle bir durumda aküler arasında güç takviyesi yapılarak biten aküye enerji verilir. Takviye için bağlanan kablo ilk olarak doludan boşa doğru + yani artı terminalinden bağlanır. Diğer uç ise – yani eksi terminalinden herhangi bir alana bağlanması gerekir. Aküsü dolu olan araç takviye için ilk başta çalıştırılır. Daha sonra ise boş aküsü olan araç çalıştırılarak takviyeye başlanır. Dolum işlemi son derece hızlı şekilde yapılır. Ortalama 5 ile 15 dakikalık süre yeterli olur.

Akü Ömrü Ne Kadardır?

Akünün kullanım süresi farklı koşullara göre değişiklik gösterebilir. Bunun sebebi akünün markasının, kullanım süresinin ve akü tipinin çeşitlerinin olmasıdır. Standart bir akü ömrü 4 ile 6 yıl gibi uzun süre şeklindedir. Binek ve ticari araçlarda da bu sürede değişkenlik görülür. Yapısal olarak dayanıklı şekilde üretilen materyallerdir. Akü ömrü doğru kullanımla uzun yıllar sorunsuz şekilde değerlendirilebilir. Gerekli bakım ve özenli kullanım sayesinde akü ömrü daha uzun süreler kullanışlı halde kalır. Araca yapılan değişik eklentilerin harcadığı akü gücüne de dikkat edilmesi ile kullanım ömrü olumlu şekilde değişiklik gösterir. Araç kullanım süresine de dikkat edilmesi de bu noktada yardımcı olabilir.

Akü Bitince Ne Yapılır?

Araçlarda yer alan akünün bitmesi halinde akü takviyesi yapılması gereklidir. Aracın çalışması için aküden güç alması ve bu güç ile marşa basılıp çalıştırılması yapılmalıdır. Akü herhangi bir sebepten dolayı bitebilir. Bu durumun hızlıca halledilmesi için çalışır bir araç aküsünden takviye yapılması yeterli olur. Özel takviye kablosu yardımıyla araç aküsünden aktarım yapılır. Kısa süre biten aküye takviye yapılarak tekrar dolu hale gelir. Böylece kullanılmaya hazır halde olur. Biten akü için takviye doğru aktarım kablosu ile doğru şekilde yapılarak sorunsuz çalışma sağlanır. Pratik bir uygulama ile akünün dolumu kolayca yapılır. Kısa süreli takviye sayesinden ideal dolum sağlanması yeterli olur.