placeholder
"

Bahçe Çiti

" araması için 6688 sonuç listeleniyor

Bahçe Çiti

Bahçe Çiti

Bahçe çiti; evinizi güzelleştirmenin, çocukları güvende tutmanın, gizlilik sağlamanın ve evcil hayvan beslemenin dekoratif ve ekonomik bir yolunu sunar. Kullanım alanına göre çit modelleri çok daha fazla avantaj sağlayabilir. Çok yüksek olmayan vinil ya da plastik çit modelleri, ön bahçeyi vurgulamak için güzel bir yol olabilirken, bambu veya ahşap çitler özel bir veranda alanı oluşturmaya yardımcı olabilir. Nihai hedefiniz ne olursa olsun, satın almadan adımından önce malzeme türlerinden kuruluma sizin için doğru çit stilini nasıl seçeceğinizi öğrenerek, bahçeniz için uzun ömürlü bir çit yatırımı yapabilirsiniz. Çit çeşitlerini ve modellerini inceledikten sonra kurulum yapacağınız alanın ölçülerini ve yeraltı tesisatını göz önünde bulundurarak satın alma adımlarını tamamlayabilir, bahçenizin peyzajını geliştirebilirsiniz. Avantajlı bahçe çiti fiyatları ile estetik uygulamalara imza atabilirsiniz.

Farklı Çit Malzemeleri ve Avantajları

Çit yapımında çelik başta olmak üzere ahşap, bambu, alüminyum gibi farklı malzemeler kullanılabilir. Her malzemenin kendine göre avantajları ve dezavantajları vardır. Örneğin çelik güçlü ve dayanıklı bir çözümdür Koruyucu kaplaması neredeyse hiç bakım gerektirmez. Tel çit fiyatları kullanılan metalin türüne göre değişiklik gösterir. Bambu sizin ve komşu arasında görselliği ihlal etmeden gizlilik amaçlı bir bariyer arıyorsanız en iyi seçeneklerden biridir. Bambu da çelik gibi çok yüksek bir gerilme mukavemetine sahiptir. Bu da onu uzun ömürlü bir malzeme haline getirir. Çevre dostudur ve hava koşullar��na, çürümeye ve termitlere karşı dayanıklıdır. Vinil hem çit fiyatları hem de bakım kolaylığı nedeniyle en popüler malzemelerden biridir. Her zaman temiz ve yeni görünür. Bahçeniz için kıymıklar veya keskin kenarlar olmadan pürüzsüz yüzey sağlayan, sorunsuz bir seçenek arıyorsanız bu malzemeyi deneyebilirsiniz. Ahşap, gizlilik sağlayan klasik bir malzeme olmasının yanı sıra bahçede oynarken küçük çocukları veya evcil hayvanları güvende tutmak için harika bir engeldir. Söğüt gibi doğal ürünler dış mekânınıza tropikal bir hava katar. Maliyeti düşük tutmak için bambuya kıyasla ekonomik bir alternatiftir.

Doğru Bahçe Çitini Bulmak

Farklı bahçe çitlerini keşfederken, standart çit terminolojisini anlamak önemlidir. Zincirli çit modelleri bir alanı çevrelemek, evcil hayvanları kısıtlamak veya istenmeyen hayvanları dışarıda tutmak için ekonomik bir yoldur. Galvanizli çelikten yapılan bu modeller genellikle rulolar halinde satılır. Vinil kaplı zincir çit çeşitleri de bulunabilir. Kaynaklı tel örgü çit, daha büyük hayvanları bahçelerden veya belirli alanlardan uzak tutmak için mükemmeldir. Daha ağır tellerin kullanıldığı bu çitler oldukça güçlü ve dayanıklıdır. Zincirli çit gibi, genellikle yeşil veya kahverengi bir vinil kaplama seçeneğiyle de satışa sunulur. Kümes çit teli veya tavuk teli en ekonomik muhafaza çitidir. Adından da anlaşılacağı gibi, genellikle kümeslere ve tavukların yaşam alanlarına çit yapmak için kullanılır. Ayrıca küçük köpekler, tavşanlar ve diğer küçük evcil hayvanlar için de iyi bir seçimdir. Galvanizli kaplama seçeneği ile kümes telleri uzun ömürlüdür ve pasa karşı dayanıklıdır.

Dekoratif Çit Modelleri

Dekoratif bahçe çitleri ve kapıları çeşitli genişlik ve yüksekliklerde mevcuttur. Bileşik çitler bazen çubuklu çitler olarak da adlandırılır. Bu çitler inşa etmek daha uzun sürer. Önceden birleştirilmiş panel çit çeşitlerinin montajı daha kolay olabilir, ancak zemine uyumu bileşik tekli çit modelleri kadar iyi olmayabilir. Bazı ayarlanabilir panelleri hafif eğimli alanlara yerleştirebilirsiniz, ancak yamaçlara uyum sağlamak için basamaklı çitleri tercih etmeniz gerekebilir. Panel olarak metal, vinil ve ahşap malzeme alternatiflerinden üretilmiş çitler mevcuttur. Yaygın olarak sınırlar oluşturmak ya da manzara elemanları olarak kullanılır. Evcil hayvanlara korunaklı alanlar sağlamak ya da diğer hayvanları bahçelerden uzak tutmak için de bahçe çiti kurulabilir. Bazı tipler kurulum için kazma gerektirmez. Bahçe kapıları çitinizin tarzına uyacak şekilde çok sayıda alternatife sahiptir. Çit tipine bağlı olarak, yaya trafiği için tek kapılar ve araçlar için geniş kapılar bulabilirsiniz. Bazı kapı tipleri için otomatik açıcıları tercih edebilirsiniz. Direkler, çit raylarını veya tel örgüyü destekleyerek çitin stabil ve dayanıklı olmasını sağlar. Aynı zamanda başlangıç ​​ve bitiş noktaları olarak işlev görür. Köşe direkleri, çitin yönünü değiştirmenize izin veren açılar oluşturur.

Ahşap Çit Çeşitleri

Ahşap çit modelleri geleneksel bir görünüme sahiptir, ancak sürekli bakım gerektirir. Birkaç yılda bir çitlerinizi boyamanız gerekebilir. Ahşap panel çitler gizliliği ve güvenliği artırır. Aynı zamanda çocuklar ve evcil hayvanlar için sınırlar belirlemek için iyi bir seçimdir. Tek tek bileşenler (levhalar ve raylar) ve önceden oluşturulmuş paneller çeşitli uzunluklara sahip tek parça bölümler halinde gelir. Sağlam bir panel çit, çekici olmayan alanları gizlemek veya bir yolu görünümden gizlemek için en iyi çit çözümlerinden biridir. Çitin her iki tarafına aynı görünümü vermek ve hava sirkülasyonuna sağlamak için tercih edilen ahşap çit modelleri, panelin her iki tarafında alternatif tahtalar kullanır. Ahşap bahçe çiti çeşitlerinde yaygın olarak kazık olarak da bilinen dekoratif unsurlar kullanılır. Özellikle evcil hayvanların muhafazası için işlevsel olan bu çitler, çit rayının bir tarafı boyunca uzanan aralıklı tahtalara veya kazıklara sahiptir. Bölgeye ve stile bağlı olarak sedir, çam, sekoya veya ladin gibi ağaç çitleri mevcuttur. Sedir ve sekoya çürümeye ve böceklere karşı dayanıklıdır. Ladin ve çam ise böcekleri ve çürümeleri caydırmak için tipik olarak basınçla işlenir. Basınçla işlenmiş çit malzemeleri, galvanizli veya paslanmaz çelik bağlantı elemanları ve donanım gerektirir. Bambu malzeme çitler ve kapılar için kullanıldığında bir manzaraya farklı ve egzotik bir görünüm kazandırır. Kompozit çitler ise geri dönüştürülmüş ahşap ve plastikten yapılır. Bazı plastik çit modelleri gerçek ahşap görünümü ile daha az bakım gerektirir. Böceklere, yarılmaya ve çürümeye karşı dayanıklılık sağlar.

Vinil Çit Çeşitleri

Vinil çit modelleri çekici görünüme sahip olmasının yanı sıra daha az bakım gerektirir. Malzemeler ara sıra su ile hafif bir yıkama gerektirebilse de çürüme ya da solma gibi hava koşullarının neden olduğu sorunlardan etkilenmez. Vinil çit modelleri, ahşap çitlere benzer görünümlerde mevcuttur. Düz paneller sınırlar ve gizlilik yaratabilirken, aralıklı paneller hava sirkülasyonuna izin verir ve görüşünüzü tamamen engellemez. Kazıklı paneller dekoratif bir görünüm katar ve bazı evcil hayvanlar için en iyi çözümdür. Vinil raylı çitler genellikle ahşap görünümüne sahiptir. Sınırları ve manzaranın diğer alanlarını tanımlamak için iyi bir seçimdir. Dekoratif bahçe çiti demir malzemeden yapıldığında, manzara alanlarınızı güzelleştirir. Dikkat çekici ve lüks bir görünüme sahiptir. Metal çitlerde dayanıklılık ve minimum bakım için genellikle elektrostatik boyalı çelik ya da alüminyum kullanılır. Çeşitli uzunlukların yanı sıra stil ve boyut alternatifleriyle de mevcut olan metal çitlerin montajı nispeten kolaydır. Zeminin kazılmasını gerektirmeyen çok sayıda dekoratif bahçe çiti bulabilirsiniz. Kumaş ya da file çitler geniş bir renk yelpazesi ile satışa sunulur. Bölgenizi vurgulamak için çitinizi çeşitli renklerle eşleştirebilirsiniz. Daha koyu renklerle uygulama alanını daha gizli hale getirebilir ya da koyu bir arka plan sağlayabilirsiniz. Siyah ya da yeşil çit gibi popüler renk alternatifleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Elektrikli Çit Çeşitleri

Elektrikli çit çeşitleri normal koşullarda hayvancılık faaliyetleri için tercih edilir. Düşük akımlı şarj cihazlarıyla donatılan elektrikli çit modelleri, hayvanları bahçelerden uzak tutmak için konutlarda da kullanılabilir. Şarj cihazları alternatif akım (AC) veya güneş enerjisi ile çalışacak şekilde modifiye edilebilir. Evcil hayvan muhafaza çitleri, görünür bir çit olmadan evcil hayvan muhafazası sağlar. Sistemler bir verici ve bir bileklik içerir. Bazı modellerde, içermek istediğiniz alanı belirlemek için gömülü bir tel bulunur. Çoğu model kablosuz olarak çalışır. Evcil hayvan çit çevresine yaklaşırsa, bir uyarı sinyali verilir. Çiftlik çitleri, büyük hayvanları için kullanılan çeşitli tel alternatiflere sahiptir. Örneğin küçük hayvanları belirlenen alanın içinde tutmak için kaynaklı tel ve bahçenizi diğer hayvanlardan korumak için ise plastik çit çeşitleri kullanılabilir.

Bahçe Çiti Kurulumu

Bahçenize zararlı ya da vahşi hayvanların girmesini önlemek için bahçe çiti en pratik ve kolay yöntemlerden biridir. Bahçe çitleri hayvanlara karşı ek koruma sağlamak için yerin altına yerleştirilebilir. Çitinizi ne kadar derin gömeceğine karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken iki faktör vardır. Bunlar bölgenizdeki hayvanlar ve çitinizin ideal yüksekliğidir. Örneğin bir tavşan ya da köpek koruması farklı özelliklere ve yüksekliklere sahip çit çeşitlerini seçmenizi gerektirir. Çit yüksekliğine karar verirken, bahçenizin bu durumdan çeşitli şekillerde etkileneceğini unutmamalısınız. Örneğin, daha yüksek çitler, kolayca açılıp kapanabilen kapılar veya uyarlanabilir çit direkleri gerektirir. Bahçe çiti uygulamalarında ne tür bir çit taktığınıza bakılmaksızın, en önemli adım çit direklerinizi doğru şekilde konumlandırmaktır. Çit direkleri çitinize istikrar ve uzun ömür sağlar. Bahçe çit direkleri için maksimum aralık genellikle 6 metredir. Bu mesafeye kadar olan direkler, çit malzemesi için uygun tutma gücü sağlar. Hem hafif hem de ağır yükler için tasarlanan çit direkleri, genellikle gövde boyunca tırnaklara sahiptir. Bu tırnaklar çitin direk üzerinde birden fazla yere sabitlenmesini veya takılmasını sağlar. Bu tırnakları ayarlamak isterseniz, tırnakları açmak veya kapatmak için bir tornavida veya çekiç kullanabilirsiniz. Ağır yük direkleri genellikle zeminin daha büyük bir derinlikte sürülmesini gerektirir. Derinlik çitinizin dengesini artırır ve bağlantı noktalarına gerekli olan ek desteği sağlar.

Çim Çit Çeşitleri

Çim bahçe çitleri, çim görünümü taklit ederek, dekoratif bir çit çözümü sunan panel çit modelleridir. Estetik açıdan göze hoş gelen uygulamalar için en popüler çözümlerden biri olan çim çit uygulamalarıyla konutlardan ticari alanlara parklardan spor tesislerine kadar geniş bir uygulama alanına sahiptir. Çevre ve giriş uygulamalarının yanı sıra hem iç hem de dış mekânlarda uygulanabilen çim çitler sentetik malzemeleri ile uzun süreli kullanım için tasarlanır. Solmaya ve yıpranmaya karşı dayanıklıdır. Estetik özellikleri dışında çim çitler gizlilik ve güvenlik endişeleri için de tercih edilebilir. Duvar uygulamalarında da kullanılan suni çim duvarları, bahçe teli ya da çim paneller ile oluşturulabilir. Uygulandığı tüm alanlarda çimle kaplanmış izlenimi verir ve doğal görünümü ile dikkat çeker. Bahçemizi süslemek için çim bahçe çiti modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Yüksek UV koruması ile üretilen suni çimler dolmaz. İlk günkü gibi daima yeşil kalır, canlı görünümü korur. Doğal çim gibi sürekli bakım ve sulama gerektirmez. Bahçe çiti tel gibi metallere kıyasla montajı daha kolaydır. Suni çim ile oluşturulan çim çitleri yüksek kalitededir. Yanmaz ve aleve dayanıklıdır.

Gölgelik Çit Çeşitleri

Gölgelik çitler adından bağımsız olarak, çok çeşitli uygulamalar için kullanılır. Bahçe tel örgü çeşitlerine alternatif olarak tenis kortları, voleybol sahaları, parklar, konut ve hatta şantiyelerde gölgeliklerin avantajlarından sıklıkla yararlanılır. Çık bir görünüme sahiptir. Gizlilik seviyesi nedeniyle hem konutlar hem de yoğun sokaklardaki şehir parkları için mükemmeldir. Rüzgâr azaltma özelliği sayesinde, aşırı rüzgârın neden olabileceği rahatsızlıkları en aza indirmeye yardımcı olur. Gölgelik özelliği ile sıcak yaz aylarında tenis kortlarını ve diğer açık hava spor sahalarını daha rahat hale getirir. Dikkat dağıtıcı unsurları veya görsel olarak rahatsız edici alanları engeller. Oyuncuların daha iyi odaklanmasını ve topu daha iyi görmesini sağlar. Estetik görünümü sayesinde mükemmel bir görsel arka plan oluşturmaya yardımcı olur. Gölgelik çit teli çeşitleri genellikle birkaç boy seçeneği ile standart olarak üretilir. Bununla birlikte yükseklik veya uzunluğa göre özel boyutlarda özel üretim de yapılabilir. Kurulum kolaylığı ve gelecekteki bakım uygulamaları için gölgeliklerin olması gerekenden biraz daha fazla alınması önerilir. Herhangi bir yırtılma ya da değişim durumunda yedekte malzeme bulundurmak bu da bölümlerin kolayca çıkarılmasını ve değiştirilmesini sağlar. Bu sayede çit görünümü bozulmadan yenileme yapılabilir. Bazı bahçe çiti çeşitleri, geleneksel çit boyutlarından biraz daha kısa üretilir, bu da kurulumu kolaylaştırır ve çitin düzgün bir şekilde gerilmesine izin vererek kırışıklıkları azaltır.

Polyester Çit Çeşitleri

Gölgelik çit ya da file çeşitleri VCP / VCM (vinil kaplı polyester hasır), polietilen ve sert vinil gibi malzemelerden üretilir. % 50 vinil ve % 50 polyester kullanılarak tasarlanan vinil kaplama gölgelikler, mevcut olan en dayanıklı çit çeşitleridir. Tenis kortları ve yoğun rüzgâr alan alanlar için idealdir. Kaplamalı ekranlar dış ortam koşullarına dayanacak şekilde tasarlanır. Bahçe çiti plastik çeşitleri daha hafif gramajda, daha ekonomik bir malzeme seçeneğidir. Ağırlık arttıkça malzemenin dayanıklılığı da artar. Polietilen, yaygın olarak kullanılan plastik esaslı bir malzemedir. Ağır hizmet tipi kategorisinde güçlü bir malzeme olarak tüm iklim koşullarında dayanıklıdır. Özellikle siyah renkli plastik bahçe çiti çeşitleri solmaya karşı yüksek mukavemete sahiptir. Öte yandan hacimli ve çok esnek olmaması bazı uygulamalarda kullanışlılığını sınırlayabilir.

Bunlara Dikkat Edin

Bir metre kullanarak, bahçeniz boyunca belirlediğiniz hat boyunca çit çizgisini ölçün. Kapıların nereye yerleştirilmesini istediğinizi not edin. Daha geniş bir girişe ihtiyacınız varsa, çift genişlikli bir açıklık oluşturmak için iki kapı sipariş etmeyi düşünün. Mülkünüzün sınırlarının farkında olduğunuzdan emin olun. Hak ihlali durumunda meydana gelebilecek tartışmaları önlemek için, çitinizi kurmadan önce tapuda sınırını kontrol edin. İki mülk arasında kalan sınırlarda çit uygulaması yapmadan önce komşularınızın da fikrini almaya ve uzlaşmaya çalışın. Komşunuzun masrafları sizinle paylaşabilme olasılığını göz ardı etmeyin. Bazı bölgelerde, kazı yapmak belediye yönetmelikleri gereğince yasaklanabilir. Elektrik, gaz veya su hatlarını delmemek ve hem kendinizin hem de çevrenizdekilerin güvenliğini sağlamak için gerekli önlemleri aldığınızdan emin olun. Çit kurulum projenize başlamadan önce kurulum kılavuzunu baştan sona okuyun. Üretici tavsiyelerini takip etmek, çitinizin hızlı ve doğru bir şekilde kurulmasına yardımcı olabilir. Kurulum rehberinizi okuduktan sonra çitleri en iyi şekilde monte etmek için hangi araçlara ihtiyacınız olacağını belirletin. Kurulum başlamadan önce gerekli olabilecek tüm ögelerin hepsine sahip olduğunuzdan emin olun. Kendinize yeterli zaman tanıyın. Projenin ne kadar süreceğine karar verirken gerçekçi olun. Daha önce bir çit kurulumu yapmadıysanız, kendinize ekstra zaman ayırdığınızdan emin olun. Ayrıca, yılın zamanına ve çalışmayı geciktirebilecek hava koşullarına dikkat edin.

Bahçeler, konutlar ya da ticari alanlarınızı geniş bir model yelpazesi ile sunulan çit çeşitleriyle koruyabilirsiniz. Avantajlı tel örgü fiyatları ile ekonomik kurulumlar yapabilir, mülkünüzün güvenliğini ve gizliliğini geliştirebilirsiniz.