İlgili Kategoriler
Avantajlı Ürünler
Fiyat
Renk
Set İçeriği
Kapak Sayısı
Karyola Fonksiyonu
Gardırop Gövde Materyali
Dolap Fonksiyonu
Stil
Tema / Stil
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Yatak Odası Takımı

" araması için 2039 sonuç listeleniyor

İhtiyacınıza ve Zevkinize Göre Yatak Odası Takımları

Yaşamınıza konfor ve dinginlik katmak için doğru yatak odası takımını seçmeniz son derece önemlidir. Keyifli ve rahat uyumanın yolu, kaliteli uyku ürünlerini seçmekten geçer. Yatak odası, gün içinde pek çok ihtiyacın karşılandığı bir alandır. Burada huzurlu hissedebilmek için, kullandığınız eşyaların kaliteli olması gerekir. Ayrıca tercih edeceğiniz ürünlerin tarzınıza hitap etmesi ve ruhunuzu yansıtması da önemli bir konudur.

Bir yatak odası takımı genellikle yatak, baza, komodin ve gardırop gibi eşyalardan oluşur. Fakat farklı ihtiyaçlara göre tasarlanmış olan çeşitli alternatifler de mevcuttur. Bu noktada, doğru bir seçim yapabilmek için beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu sayede yatak odası mobilya takımı çeşitleri arasında tarzınıza uygun olan ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz.

Yatak Odası Takımı

Yatak Odası Takımı

Her insan günün yaklaşık 8 saatini uykuda geçirdiği için, yatak odası takımı başta olmak üzere yatak odaları içindeki mobilyalar, tekstil ürünleri ve diğer tüm eşyalar büyük önem taşıyor. Çiftler, evin en mahrem alanı olarak da bilinen yatak odalarının nasıl dekore edileceği, nasıl bir tasarım çizgisi izleneceği ve hangi çeşit mobilyalar alınacağı konusunda uzun uzun düşünüyor. Hem görünüm açısından hem işlevsellik açısından hem de huzurlu hissetme açısından büyük önem taşıyan bu süreçte çiftlerin önünde pek çok seçenek bulunuyor. İsteyenler avangarde yatak odası takımı, isteyenler lüks yatak odası takımı, isteyenler ise yeni model yatak odası takımı tercih edebiliyor. Yatak odası takımı renkleri konusunda da pek çok seçenek bulunuyor.

Siyah yatak odası takımı tercih edilirse yatak odasına daha ağır ve şık bir hava katarken kırmızı yatak odası takımı modelleri ise daha canlı bir atmosfer oluşturabiliyor. Minimal bir tarz yaratmak isterseniz gri yatak odası takımı ile bunu başarmanız mümkün. Gri renk, farklı aksesuarlar ve duvar süsleriyle de uyum sağlayacaktır. Beyaz yatak odası takımı daha ferah, daha aydınlık bir ortam sağlayarak daha huzurlu ve güvenli hissetmeyi mümkün kılıyor.

Evinize ferahlık ve canlılık katmak isterseniz mavi yatak odası takımı modellerini de inceleyebilirsiniz. Bunların yanı sıra farklı ahşap tonlarının kullanıldığı ahşap yatak odası takımı çeşitleri de sağladığı doğallık ve geleneksellik görüntüsü ile büyük beğeni topluyor. Yatak odası takımı ceviz görünümlü malzemelerden seçilebildiği gibi, lake yatak odası takımı da görüntüsü nedeniyle tercih edilebiliyor.

Odanızın doğal bir görünüme sahip olmasını sağlamak için kahverengi yatak odası takımı modellerini de inceleyebilirsiniz. Canlı ve karakteristik görünüme sahip olan mor yatak odası takımı çeşitleri ise son zamanlarda bir hayli popüler hâle gelmiştir. Yaşam alanınızın dingin bir havaya sahip olmasını arzu ediyorsanız yeşil yatak odası takımı modellerini değerlendirebilirsiniz. Öte yandan modern bir tasarım anlayışı ile dekore edilmiş olan bir yaşam alanı için füme yatak odası takımı modelleri de oldukça idealdir.

Yatak odası takımı çeşitleri; kullanılan malzeme, tasarlanan estetik çizgiler, eşyaların sayısı, biçimi ve büyüklüklerine göre farklı fiyatlarla alıcılara ulaşabiliyor. Yatak odası takımı kampanya ve indirimlerle her keseye uygun fiyatlara satın alınabiliyor. Yatak odası takımı indirim günlerini yakalamak etmek için Trendyol’un takip edilmesi öneriliyor. Modellerin kullanılacağı odanın büyüklüğünün tam ölçülerle hesaplanması ve eşyaların konulacağı yerin önceden saptanması sonradan çıkabilecek sorunların önüne geçiyor. Özellikle gardıropların eni, boyu, yüksekliğinin doğru biçimde ölçülmesi ve kullanılacağı yere göre tercih edilmesi gerekiyor. Küçük yatak odaları için daha makul boyutlarda gardıroplar ve yatak odası mobilyaları olabildiği gibi, çok geniş odalar için de özgün tasarlanmış giysi dolapları, daha büyük karyolalar ve diğer yatak odası eşyaları bulunabiliyor. Herkesin yatak odası ölçülerine ve zevkine göre en doğru modeli bulabilmesi için pek çok yatak odası takımı alternatifi var.

Yatak Odası Takımı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yatak Odası Takımı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İsterseniz klasik yatak odası takımı satın alın isterseniz spor yatak odası takımı, modellerin içerdiği eşyalar genellikle benzer oluyor. Yatak odası takımı çeşitleri içinde genel olarak bazalı ya da bazasız bir karyola ya da baza, bir yatak başlığı, bir gardırop, 2 komodin, bir şifonyer ya da dresuar ve bir ayna yer alıyor. Tercihe ve mekanın durumuna göre bu parçaları artırmak ya da eksiltmek mümkün olabiliyor. Ayrıca isteyenler için daha pek çok yatak odası mobilyası çeşidi bulunabiliyor. Yatak odası takımı fiyatları, kullanılan malzeme kadar içerdiği parçaların sayısı ve çeşidine göre de değişebiliyor.

Yatak odası uygun olanlar, geniş gardırop yatak odası takımı çeşitlerini tercih ederek çok daha geniş bir saklama ve koruma alanı sağlayabiliyor. Kimileri için 6 kapaklı yatak odası takımı yeterli olabildiği gibi, daha küçük odalar ve daha az saklama alanını yeterli görenler için 4 kapılı yatak odası takımları da tercih edilebiliyor. Aynı şekilde ihtiyaca göre tek kişilik yatak odası takımı ya da çift kişilik yatak odası takımı çeşitleri de bulunabiliyor.

Bir mobilya takımından beklenenler ile sahip olunan odanın büyüklüğünün de uyumlu olması gerekiyor. Odanın ölçüleri gözetilerek en doğru mobilya tercihini yapabilmek için, mekanın ölçülerinin doğru alınması ve yatak odası takımı ölçüleriyle uyumlu olduğundan emin olunması öneriliyor. Ölçülere sadece genişlik olarak değil, yükseklik ve derinlik olarak da dikkat edilmesi gerekiyor. Ayrıca sürgülü ve kapaklı gardıropların açılma biçimleri ve ihtiyaç duydukları mesafe farklı olduğundan bunun da göz önünde bulundurulması öneriliyor. Aynı biçimde çekmecelerin açılış yönleri ve açılma mesafeleri de önem taşıyor. Küçük odalarda içinde çekmece olan gardıropların tercih edilmesi bir çözüm olabiliyor. Odanın yapısına göre kimileri alçak ve geniş şifonyerleri tercih ederken, kimi odalarda dar ve yüksek şifonyerler daha işlevsel olabilir. Takımlarda genellikle bu düşünülerek farklı şifonyer seçeneklerine yer veriliyor.

Bir yatak odası grubu üzerine düşünürken ölçüleri kadar işlevselliğinin, göze hitap eden estetik yapısının da düşünülmesi gerekiyor. Yatak takımları sık değiştirilebilen ürünler olmadığı için, kaliteli mobilya seçiminin çok daha uzun ömürlü kullanım imkanı vereceğinin unutulmaması tavsiye ediliyor. Bazen değişik yatak odası takımları arasında kararsız kalınabiliyor ve bu durumda pek çok etkenin göz önünde bulundurulması gerekiyor. Yatak odası markaları tarafından sunulan geniş ürün gamı sayesinde başta tasarımı, rengi, kullanılan malzeme, büyüklüğü olmak üzere tüm detayların incelenmesi ve hayal edilen yatak odasının bulunabilmesi mümkün oluyor.

Mekana ve İhtiyaca Uygun Gardırop Modelleri Nelerdir?

Mekana ve İhtiyaca Uygun Gardırop Modelleri Nelerdir?

Yatak odası grubu alırken karar verilmesi gereken en önemli konulardan birini gardırop büyüklüğü oluşturuyor. Yatak odası takımları ölçüleri konusunda, ölçüsü en değişken olabilen gardıroplar olduğundan önce buna karar vermek gerekiyor. Gardırop modellerinde sadece genişlik değil, boy ve derinlik ölçüleri de büyük önem taşıyor. Kapak sayıları da bu tercihe göre değişim gösterebiliyor. Odanın durumuna göre tek ve büyük bir gardırop yerine iki ya da üç tane küçük gardırop satın almak da kurtarıcı bir yöntem olarak öne çıkabiliyor.

Bazı modüler gardırop modelleri tam köşeye gelecek şekilde farklı açılar ve kombinlerle kullanılabiliyor. Eşyası çok olan ve daha fazla saklama alanına ihtiyaç duyanlar daha büyük gardıropları tercih ediyor. Çok sayıda eşyanız varsa 4 kapılı yatak odası takımı sizin için ideal bir tercih olabilir. Bu ürün sayesinde sahip olduğunuz eşyaları kolay bir biçimde organize edebilirsiniz.

Daha az kişili aileler ya da yalnız yaşayanlar için ise küçük yatak odası takımı ve küçük gardırop modelleri yeterli olabiliyor. Küçük odalar için yatak odası takımı alındığında kapakların açılma mesafesi de düşünülerek kapaklı ya da sürgülü modeller tercih edilebiliyor. Yatak odası takımı sürgülü alındığında gardırobun önündeki boşluğun daha dar olması mümkün olabiliyor. Geniş odalar ve daha geniş saklama alanı için düşünülen 6 kapılı yatak odası takımları içindeki geniş gardıroplarda, ayrıca çekmeceler, raflar, pantolon askılığı gibi aksesuarlar bulunabiliyor. 4 kapılı yatak odası takımları ise daha küçük alanlara kolayca sığabiliyor ve daha pratik ama işlevsel bir kullanım sunuyor.

Yatak odası markaları işlevselliğin öne çıktığı gardırop tasarımlarında farklı ihtiyaçları göz önünde tutuyor ve farklı modeller geliştiriyor. Örneğin minimal tasarımların ön plana çıktığı Japon yatak odası takımı modelleri küçük yaşam alanları için idealdir. Böylece geniş gardırop yatak odası takımı ya da küçük odalar için yatak odası takımı almak kullanıcıların imkanlarına ve tercihlerine kalmış oluyor. Daha yoğun biçimde tercih edilen aynalı yatak odası takımı çeşitleri ise en küçük yatak odalarını dahi daha geniş ve ferah göstermeye yarıyor. Yatak odası takımı aynalı olduğunda alan derinliği hissi sağlanıyor ve evin eşyası çok olan bölümlerinden biri olan yatak odaları daha ferah ve daha kullanışlı hale gelebiliyor. Yatak odası takımı fiyatları üzerinde gardırop büyüklüğü ve malzemesi doğrudan etkili oluyor.

Karyola, Baza ve Yatak Başlığı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Karyola, Baza ve Yatak Başlığı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Yatak odası takımı mobilya alışverişinin önemli bir aşamasını da karyola ya da baza seçimi oluşturuyor. Yatak odası takımı bazalı olduğunda kullanıcılara ekstra olarak çok geniş bir saklama alanı daha sağlıyor. Yükseklik ve temizlik açısından da bazalar ekstra avantajlar sunabiliyor.

Değişimi seven ve farklılık peşinde olan kullanıcılar için yuvarlak yatak odası takımı gibi daha özgün seçenekler de bulunabiliyor. Kimi kullanıcılar ise bazaların altının temizlenmesinin zor olduğunu ya da çok yüksek olduğunu düşünerek değişik yatak odası takımları peşinde koşmak yerine daha klasik modelleri tercih ediyor.

Klasik yatak odası takımı grupları içinde bulunan karyolalar, metal ya da ahşap malzemeden yapılabiliyor. Alçak yatak odası takımı isteyenler için karyolalar geniş bir seçenek sunuyor. Yeni model yatak odası takımı çeşitleri içinde farklı karyola seçenekleri, daha çağdaş çizgilerde özgün tasarımlar ve yatak odası klasik modelleri bulunabiliyor.

Yatak odası takımı mobilya tercihleri arasında baza ya da karyolaya uygun yatak başlığı seçimi de yatak odasını gösteren önemli bir unsur olarak öne çıkıyor. Kapitoneli modeller, deri ya da kumaş yatak başlıkları, metal parmaklıklı modeller, masif ahşaptan başlıklar ve daha pek çok estetik model kullanıcıları bekliyor.

Yatak odası takımları vintage özellikteyse yatak başlığının da ona uygun olarak seçilmesi gerekiyor. Şık yatak odası modelleri göz alıcı estetiği tamamlamak üzere oldukça şık ve gösterişli yatak başlıkları içeriyor. Takımın büyük ve görünür bir parçasını oluşturduğundan yatak odası takımları, renkleri ile uyumlu başlık seçimi açısından büyük önem taşıyor.

Yatak odası takımı bazalı ise baza ile uyumlu bir yatak başlığı mutlaka bulunuyor. Çoğunlukla kullanıcıların başlık ve baza kumaşının rengini renk kartelasından seçme şansı bulunuyor.

Rahat bir görünüm yaratmak, güneşten ve tozdan korunmak için üretilen tüllü yatak odası takımı çeşitleri ise sıklıkla tercih edilen modeller arasında yer alır. Yatak başlığı, komodin, şifonyer ve diğer eşyaları seçerken abartıya kaçılmaması ve yatak odasının eşyalarla doldurulmaması da önem taşıyor. Yatak odaları aslolarak dinlenme ve uyku için tasarlandığından konforlu olması, iç huzuru sağlaması ve kişinin zevkine uygun olması büyük önem taşıyor. Odanın büyüklüğüne göre değişse de, yatak odalarında kullanılan eşyaların mümkün olduğunda az ve sade olması da tavsiye ediliyor. İhtiyaç duyulan eşyaların da buna göre seçilmesi, göze kalabalık gelmemesi ve daralma hissi yaratmaması öneriliyor.

Her Tarza ve Her Zevke Uygun Yatak Odaları

Her Tarza ve Her Zevke Uygun Yatak Odaları

Yatak odaları, genellikle bir kere alınan ve uzun süre kullanılan eşyalar arasında yer alıyor. Sık değiştirilen bir eşya olmadığı için de uzun süreli kullanım için sadece kullanılan malzeme kalitesi değil, tasarımın da uzun süre kullanıma uygun olması gerekiyor. Baştan doğru seçim yapmak için de tüm modelleri incelemek, en uygun tarzı doğru belirlemek öneriliyor.

Yatak odası takımı modern olabildiği gibi, daha geleneksel çizgiler de barındırabiliyor. Yatak odası takımı country çizgilere sahip olduğunda kimi kullanıcılar daha rahat ve ferah hissedebiliyor. Bazı kullanıcıların tercihleri ise avangart yatak odası takımı ya da yuvarlak yatak odası takımı olabiliyor. Spor yatak odası takımı çeşitlerini sevenler daha modern çizgilere sahip ve daha pratik modellere yöneliyor. Lüks yatak odası tercih edenlerin aradığı ise daha gösterişli modeller, ışıltılı renkler ve kaliteli mobilya modelleri oluyor.

Vintage tarzı ev dekorasyonuna yansıtmak isterseniz ferforje yatak odası takımı modellerini tercih edebilirsiniz. Bu ürünler sayesinde yaşam alanlarınıza oldukça şık bir hava katabilirsiniz. Öte yandan masif yatak odası takımı çeşitlerini tercih ederek de odanızın vintage bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca bir camlı yatak odası takımını satın alarak odanıza karakteristik bir görünüm kazandırabilirsiniz. Yaşam alanınızın huzurlu bir havaya sahip olmasını arzu ediyorsanız, sedef yatak odası takımı modellerini inceleyebilirsiniz. Oldukça zarif tasarım detaylarına sahip olan bu ürünler, pek çok kişinin favorileri arasında yer alır.

Renk tercihleri de büyük önem taşıyor. Kullanılan mobilyaların tarzı yanında rengi de odanın kişiliğini veren önemli bir unsur olarak öne çıkıyor. Uyku kalitesini dahi etkileyen renk tercihleri kişiden kişiye değişebiliyor. Beyaz yatak odası takımı daha klasik ve ince işçilik içeren modellerde tercih edilirken dantel yatak odası takımı gibi özel modeller de öne çıkabiliyor. Her dönem popülerliğini koruyan ve tercih edilen ahşap yatak odası takımı çeşitleri, ahşabın rengi ve çeşidine göre farklı estetik görünümler sağlayabiliyor. Siyah yatak odası takımı ise daha çok modern yatak odası tercihlerinin aranan renkleri arasında bulunuyor. Farklılık ve canlılık arayanlar kırmızı yatak odası takımı ya da şık yatak odası modelleri arasında tercih yapabiliyor.

Yatak odası takımı modern tercihlerin yanı sıra daha kıvrımlı ve detaylardaki işçilik ile öne çıkan modeller arasından da seçilebiliyor. Yatak odası takımı country çizgileriyle göze oldukça hoş gelen estetik modeller arasından tercih edilebildiği gibi, eskitme yatak odası takımı gibi klasik ile modern arası bir görünüm içeren popüler bir model de olabiliyor.

Dantel yatak odası takımı çeşitleri, kusursuz detayları ile uygun aksesuarlarla birleştiğinde mükemmel bir estetik sunabiliyor. Yatak odası takımları vintage görünümleri ya da İtalyan yatak odası gibi özel seçimlerle zamanın çoğunun huzurla geçtiği özel mekanlar yaratabiliyor.

Yatak odası takımı ister klasik çizgilerde olsun ister İtalyan yatak odası modellerinden biri olsun, en uygun aksesuarlarla desteklenmesi mekana ayrı bir hava katıyor. Elbette yatak odası takımı spor modellerden biriyse ona uygun aksesuar ve mobilyalarla desteklenmesi de öneriliyor. Uyumadan önce kitap okumayı seviyorsanız led ışıklı yatak odası takımı modellerinden birini de seçebilirsiniz. Bu ürünlerin genellikle başlık kısmında monte edilmiş LED lambalar yer alır. Bu sayede kitap okumak için ek bir ışık kaynağına ihtiyacınız kalmaz.

Mekan Uygun Yatak Odası Modelleri Nelerdir?

Mekan Uygun Yatak Odası Modelleri Nelerdir?

Çift kişilik yatak odası takımı arayanlar için tercih şansı çok daha fazla olurken karar vermesi de giderek güçleşiyor. Tek kişilik yatak odası takımı arayanlar ise daha küçük boyutlarda ve daha sade modellere yönelebiliyor. 3 parça yatak odası takımı çeşitleri bu açıdan geniş bir tercih skalası sunabiliyor. 3 parça yatak odası takımı içerdiği aksesuar ve parçalarla ihtiyaca yanıt verirken daha küçük boyutlu odalara da kolayca sığabiliyor.

Aynalı yatak odası takımı çeşitleri hem tek, hem çift kişilik takım alacaklar için sık tercih edilen ürünler olarak öne çıkıyor. Yatak odası takımı sürgülü olduğunda kapaklar yana doğru açılacağından daha pratik bir kullanım sunabiliyor. Ancak sürgülü modellerin gardıropları kullanılan mekanizma nedeniyle, kapaklı yatak odası takımı çeşitlerindeki gardıroplara göre biraz daha derin olabiliyor.

Kapaklı yatak odası takımı modelleri, daha kolay kullanımı ve hafifliği ile tercih edilirken perdeli yatak odası takımı çeşitleri de farklı bir seçenek sunuyor. Perdeli yatak odası takımı çeşitleri, hem perdeyle farklı bir estetik yakalıyor hem de işlevsel olarak oldukça pratik bir kulanım sunuyor.

Genellikle stüdyo daireler ve küçük alanlar için tercih edilen tv li yatak odası takımı çeşitleri, oldukça kullanışlıdır. Televizyonunuzu yerleştirebileceğiniz bir ünite barındıran bu ürünler, alandan tasarruf etmenizi sağlar.

Alçak yatak odası takımı isteyenler, sadece karyola ya da bazanın değil, diğer mobilyaların da daha alçak bir seviyede olmasını tercih edebiliyor. Bu tercihe uygun olarak komodin ve şifonyerler de biraz daha küçük yapılabiliyor. Büyük yatak odası takımları ise tersine daha iri ve yüksek parçalardan oluşuyor. Gardıropların daha geniş ve derin, şifonyerlerin daha yüksek olabildiği büyük yatak odası takımlarında, Josephine koltuk ya da puf gibi ekstra mobilya ve aksesuarlar da bulunabiliyor.

Yatak odası takımı aynalı olup olmamasına ya da kullanılan malzemeye göre farklı fiyat alternatifleri de sunabiliyor. Örneğin, lake yatak odası takımı ile masif ahşap bir takım farklı fiyat oluşturabiliyor. Yatak odası takımı ceviz, meşe ya da farklı ahşap görünümleri ile odanın dekorasyonunu tamamlayıcı bir unsur olabiliyor. Koyu renk duvar ve zemin rengi olduğunda daha koyu ahşap renkleri, daha açık renkler olduğunda daha koyu mobilya renkleri seçilerek kontrast yaratılabiliyor. Yatak odası takımı aynalı olduğunda da benzer bir etki sağlanabiliyor. Öte yandan cibinlikli yatak odası takımı fiyatları söz konusu ürünlerin barındırdığı tasarım detaylarına göre değişkenlik gösterebilir.

Farklı zevk ve ihtiyaçlara yönelik olarak üretilen takımlar, Trendyol güvencesi ve avantajları ile satın alınabiliyor. Yatak odası takımı indirim dönemlerinde çok daha cazip fiyatlarla alıcılara ulaşabiliyor. Yatak odası takımı kampanya seçeneklerini inceleyerek en uygun zamanda en uygun takımı almak mümkün olabiliyor.

Yatak Odası Takımında Neler Var?

Modern yatak odalarının içinde günümüzde gardırop başta olmak üzere aynalık, komodin ve yatak bulunur. Fakat elbette ki modelden modele bu seçeneklerde farklılıklar gözlemlenebilir. Yatak odası takımları bir evin en önemli kısmıdır ve en iyi şekilde dekore edilmelidir. Öncelikle yatak odası takımı seçerken kullanacağınız odanın rengine uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Seçtiğiniz yatak odası takımı ile odanızın rengi uyumlu olursa odanızı daha ferah ve şık gösterecektir. Ayrıca yatak odası takımı seçerken kullanacağınız odanın şekline de dikkat etmelisiniz. Örneğin, küçük bir odada büyük bir yatak odası takımı seçerseniz odanız daha küçük görünecektir. Geniş bir odada ise küçük bir yatak odası takımı seçmeniz odanızı daha ferah gösterecektir. Dolayısıyla yatak odası takımı tercih etmek günümüzde detaylı bir süreci teşkil eden önemli bir faktör olarak ön plana çıkmayı başarıyor.

Yatak Odası Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yatak odası takımı alırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktaların başında yatak odasının dekorasyonunu yapmak geliyor. Yatak odasının duvar rengini, yatak, komodin, ayaklık, tabure gibi mobilyaların rengini ve kumaşlarını seçerken dikkatli olunmalıdır. Ayrıca yatak odası için seçilecek olan ışıklandırma da çok önemlidir. yatak odası takımı seçerken ışıklandırma ve dekorasyon en önemli iki unsur olmalıdır. Yatak odası takımı seçerken en çok dikkat edilmesi gereken unsur yataktır. Özellikle yatak odasında uygun bir yatak seçilmelidir. Yatak odasında uygun yatak seçilmediği takdirde, yatak odasındaki tüm mobilyaların uyumu bozulur. Yatak odası mobilyaları seçerken dikkatli olunmalıdır. Örneğin yatak odasında kullanılan komodinler, ayaklıklar, tabureler gibi mobilyaların hepsi aynı renkte olmalıdır. Aksi halde yatak odasının dekorasyonu bozulur. Yatak odası takımı seçerken ayrıca ışıklandırma da çok önemlidir, böylelikle dekorasyonunuzu en iyi şekilde tamamlayabilirsiniz.

Yatak Odası Takımı Kaç Parça Olur?

Yatak odası takımları günümüzde başta yatak olmak üzere gardırop, karyola, baza, şifonyer, komidin, makyaj masası gibi parçalardan oluşmaktadır. Elbette ki bu parçalar alınacak olan markaya ve seçim yelpazesine bağlı olarak farklılık gösterebilir. Fakat sayılan bu parçalar yatak odalarında olması gereken standart parçalar olarak sektörde belirlenmiştir. Yatak odaları birçok açıdan kişiler için önemli bir yere sahiptir. Evlerimizin en güzel dekorasyonunun olması gereken noktalar yatak odaları olarak belirlenmiştir. Dolayısıyla yatak odası seçimi yaparken mutlaka parça açısından zengin ürünlere yönelmekte fayda var. Böylelikle ayrıcalıklı bir seçim yapabilme olanaklarına sahip olabileceğiniz gibi geniş bir ürün yelpazesine de erişebileceksiniz. Bütün parçaların birbiriyle uyumlu olması ve renk bütünlüğünü tamamlaması bu süreçte en önemli detay unsurları arasında bulunuyor. Parçalardan birinin bile rengi farklı olsa yatak odanızın kombin uyumunda bozulmalar meydana gelebilir. Birbirinden şık ve kullanışlı yatak odası takımlarına Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.