placeholder
"

Set ve Takım

" araması için 52560 sonuç listeleniyor

Set ve Takım

Set ve Takım Modelleri ile Her Daim Şıklık

Takılar günlük kıyafetimizi kendi tarzımızla yorumlayabilmemizin en basit yoludur. Takı dünyası oldukça çeşitli bir alan olduğundan seçilen takılar çok önemlidir. Kıyafetinize eklediğiniz bu parçalar sizi siz yapan tarzınızı bire bir yansıtmanızı sağlar. Takılar ile sade bir kıyafeti şık hale ya da klasik bir parçayı spor hale dönüştürebilirsiniz. Küpe, kolye, yüzük, bileklik, bilezik gibi takıları ayrı ayrı alıp farklı tarzdaki bu ürünleri kombinleme konusunda sorun yaşıyorsanız hepsinin bulunduğu bir set takımı alabilirsiniz. Set halinde aldığınız takıları kombinlemek ile zaman kaybetmeyip dilediğiniz şekilde kullanabilir ve daha şık görünebilirsiniz. Tasarımından ve materyalinden ötürü her şey ile uyum sağlayan gümüş takılar her kıyafetin kurtarıcı parçasıdır. Şık olmasının yanı sıra herkes için uygun gümüş takılar aynı zamanda hediye için de oldukça uygun bir seçenektir. Edineceğiniz bir gümüş set takım ile hem günlük hayatınızda hem de özel davetlerde kıyafetinizle zarif ve modern bir görünüm oluşturabilirsiniz. Gümüş takıların yanı sıra modern ve şık görüntüsüyle pırlanta takılar da oldukça tercih edilir. Pırlanta takılar özellikle davetlerin vazgeçilmez parçalarındandır. Özellikle iş davetleri, yemek davetleri gibi klasik parçaların tercih edildiği zamanlarda pırlanta takılar sade ve zarif bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Koyu renkli klasik elbise ile kullanacağınız bir pırlanta set takım kıyafetinizin resmiyeti ve şıklığını ön plana çıkarır. Resmi davetlerde en çok kullanılan bir diğer takı incidir. İnci modası geçmeyen ve sıklıkla tercih edilen zarafeti temsil eden bir takıdır. Resmi davetlerde, günlük hayatta, gece ve gündüz kullanabileceğiniz zamansız takılardandır. Klasik parçalardan oluşan bir kombini resmi ve şık hale getirirken, renkli bir elbiseyle kullandığınız bir inci set takım ise kıyafetinize zariflik katar. Takı seçiminde dikkatli olunması gereken nokta giyeceğiniz parçaların desenleri, renkleri ile takının uyum sağlamasıdır. Günlük hayatta spor bir tarz için birden fazla kolye, yüzük, bileklik takılabilirken bir davet ya da özel gün için sade ama şık takılar tercih edilmeli, takıyla giyilen parçaların uyumu göz önünde bulundurularak takının kıyafetin önüne ya da kıyafetin takının önüne geçmemesi, dengeli olunması mühimdir. Set halinde kullanılan takılar bu konuda daha avantajlıdır. Ayrıca bir kombin yapmak için düşünmeyi gerektirmeksizin olduğu şekilde takabilmeniz risksiz bir seçim yapabilmenizi sağlar.

Geleneklerimizin Seçkin Takısı Set ve Takım Modelleri

En seçkin takılardan olan altın, özellikle düğünlerde sıkça kullanılır. Zarif, her zevke uyan birçok modelde olan altın takılar gelinlerin ışıltısına ışıltı katar. Takı sadece kendimize özel değil aynı zamanda iyi bir hediye alternatifidir. Sevdikleriniz için alacağınız bir altın set takımı düğün için güzel bir hediye seçimi olabilir. Herkes için uygun olması için yoğun çeşitlilik barındıran altın takılar hem geleneksel modellerden, fresh ve modern modellere hem de bütçe açısından gramajlara ayrılan geniş bir alandır. Geleneksel modellerin yanı sıra modernliğe de yer verilen beyaz, sarı, yeşil altın gibi seçenekleriyle altın set takım modelleri ve fiyatları her kitleye ve bütçe açısından uygundur. Set takımı fiyatları takının işlenmesi ve değerine yönelik olarak değişiklik göstermektedir. Altın oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Bu sebepten uzun süreli kullanım sağlamak adına farklı materyallerle karıştırılarak güçlü bir yapı edinmesi sağlanır. Saf altın bilezikler iyi muhafaza edilmeli eğilip bükülmesine neden olabilecek etmenlerden korunmalıdır. Altın takınızı uzun süre kullanmak istiyorsanız 22 ayar set takım ya da 8 ayar set takımı tercih edebilirsiniz. Sadece tek renk kullanılabileceği gibi son dönemlerde taşlara da ağırlık verilen altın takılarda çeşitlilik artmaktadır. Yoğun taşlı altın takıların yanı sıra sade ince ve zarif duran altın takılara da rağbet oldukça çoktur. Tercihiniz ince ve zarif takılardan yana ise set takımı suyolu akıcı tasarımı ve inceliğiyle zarifliğinize zariflik katacaktır. Altınla beraber harmanlanan taşlar ile takıya ayrı bir form kazandıran tasarımlar çokça rağbet görmektedir. Suyolu bilezik ve kolyeler bunlardan biridir. İnce bir altın zincir üzerinde istenilen taşların art arda dizilmesiyle oluşturulan su yolu bilezik ve kolyelerin altının beyaz ve yeşil tonlarıyla renk çeşitleri de mevcuttur. Beyaz ve yumuşak tondaki sarı olan altının tonlarıyla taşlar iyi uyum sağladığından tasarımlarda taşlara yer verilir. Daha modern modeller popüler beyaz altın ince tırnaklı tektaş kolyeler, altın yaldızlı ince zincirli kolyeler, damla taşlı model altın kolyeler, yaprak motifli altın set takımları hem zarif hem de spor tarzda olduğundan günlük kullanıma uygundur. Zamanla değerini yitirmemesi altın takılara olan ilgiyi arttırmaktadır. Bu sebepten düğün ve nişanlarda geline zarif tasarımlara sahip altın kolyeler, yüzükler ve özellikle bilezik hediye edilir. Kararmaması ve aynı zamanda da bir birikim olması açısından tercih edilen altın takılar zamansız parçalardandır.

Yörelerden Alınan İlhamla Set ve Takım Modelleri

Geleneklerimizde altının yeri oldukça kıymetlidir. Anneden kızına bir aile yadigarı haline gelen takılar maddi değerden çok manevi değer görür. Altının kültürümüzle bu kadar iç içe oluşu bazı yörelerin modellere verilen isimlere konu olmasına sebep olmuştur. Düğün, kına ve nişanlarda altın kullanılması bunun asıl sebebidir. Yörelere özgü isme sahip trabzon set takım oldukça gösterişli ve yatırım olarak da oldukça uygun bir takıdır. Genellikle tercih sebebi yatırım olmasının yanı sıra gösterişli tasarımı ile göz doldurur. Hasır şeklinde düz ve akıcı bir modele sahip olan bu setler aynı zamanda hasır set şeklinde de anılmaktadır. Geleceğe ya da kişiye özel yatırım amaçlı olduğundan hasır set takım fiyatları diğer setlere nazaran bir miktar yüksektir. Geleneksel düğünlerimizde takılan bu setlere farklı ülkelerde de rağbet yüksektir. Altının her halinin ayrı güzel ve estetik durmasında rengin ve tasarımın yeri büyüktür. İşçilik için ayrı bir özen ve ustalık isteyen altın takıların tasarımları haliyle göz doldurur. Tasarımlarda yumuşak ve akıcı bir duruş tercih etmek isterseniz hasır zincirli baget taşlı altın kolyeler, tuğralı altın kolyeler, burgu tasarım altın kolyeler, altının elmasla harmanlandığı tria elmaslı altın setler sizin için iyi bir seçim olacaktır. Daha sade modeller için ise sadece altının kullanıldığı uzun zincir set takım modelleri hem sade hem spor görünüm için uygun bir seçim olacaktır. Genellikle son dönemlerde kullanılan zincirler spor şıklık kavramıyla özdeşleşmiş durumdadır. Günlük kıyafet kombinlerini farklı bir boyuta taşıyan farklı renklerde tercih edilen altın, gümüş zincirler sıklıkla kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra set takımı bileklik, taşların etrafının pırlanta ile bezendiği baget, elips şeklindeki beyaz altın renkli tercih edenler için oldukça şık bir takıdır. Bu setlerde yüzük küpe ve kolye bulunur. Mavi, kırmızı, yeşil, lila gibi doğal taşların renkleriyle tasarlanmış bu setler sade ve tek renk kıyafetleri vurgulayarak şık bir görünüm sergilemenizi sağlar. Hareketli ve yoğun renkli kıyafetler için düz kalın altın zincir şeklindeki modeller tercih edilmektedir. Hazır tasarımların yanı sıra kişiye özel olarak da tasarlanabilen altın takılar özellikle alyans seçimlerinde yüzük ölçüsü alınarak kişiye özel tasarlanmaktadır. Bu sebepten modellerdeki çeşitliliğin yanı sıra dilediğiniz kendiniz için tasarlatabilirsiniz.

Set ve Takım Modellerinde Elmaslarla Artan Işıltı ve Zarafet

Pırlanta doğanın bize verdiği en güzel hediyelerdendir. Elmaslarla bezenmiş takılar vazgeçilmezler arasındadır. Düğünlerde, evlilik tekliflerinde, özel günlerde kullanılan elmas detaylı takılar hem ışıltısı hem de zarif duruşuyla oldukça rağbet görmektedir. Gece ve gündüz zaman fark etmeksizin kullanılabilen elmas takılar modern ve şık görünüşün anahtarı niteliğindedir. Aynı zamanda hediye seçimi konusunda sıkça tercih edilir. Hediye edeceğiniz bir elmas set takım zarif duruşuyla sevdiğinizi oldukça mutlu edecektir. Elmasın, altın ve gümüş renkleriyle uyumundan ötürü bu renklerle yorumlanarak tasarlanan modeller elması her yerde kullanılabilir hale getiriyor. Bu sebepten günlük hayatta sıkça kullanılabilir. Gümüş bir bileklik ya da kolyeye serpiştirilen elmaslar takıyı oldukça farklı bir görünüme götürüyor. Bu sayede çeşitlilik oldukça artıyor ve her zevke uygun geniş bir kitleye sesleniyor. Sadece bileklik ya da küpe şeklinde kullanılabildiği gibi elmas set takım halinde de kullanımı yaygındır. Takılarınızda renk seviyorsanız pırlantanın safir, zümrüt gibi taşlarla buluştuğu setler sizin için uygun olacaktır. Bunun yanı sıra üç taştan meydana gelen akıcı tria pırlanta kolyeler de duruşunuza zariflik katacaktır. Set olarak edineceğiniz elmas takıları dilediğiniz şekilde ister set halinde ister tek olarak dinamik bir şekilde kullanabilirsiniz. Elmasların kesim olarak farklı tasarımlı hallerine pırlanta denir. Özellikle yatırım için saın almayacaksanız, en çok tercih edilen yuvarlak kesim pırlantalar sizin zarifliğinize zariflik katacaktır. Bunun yanı sıra baget set takım pırlantalar da kare ve dikdörtgen şeklindeki farklı kesim ve tasarımlarıyla zevkinize en uygun seçimi yapabilmeniz için çeşitlilik sağlar. Uzun süreli kullanım için de uygundur. Yoğun darbelere maruz kalmadıkça kırılma bükülme gibi sorunlarla karşılaşmayacağınız pırlantalar, saf altın gibi yumuşak ve hassas olmadığından rahat bir kullanım sunar. Miktarı ise altındaki gibi gram ile değil karat ile tanımlanan pırlantalar her bütçeye uygun olması açısından düşük karattan yüksek karata dek zarif tasarımları birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Elmaslarda en çok tercih edilen tektaşlarda kesim farklılıklarıyla çeşitli tasarımlar elde edilir. Bunlar baget kesim, yuvarlak kesim ve prenses kesimdir. Genellikle yuvarlak kesim pırlanta yüzükler tercih edilmektedir. Sadece yüzük değil kolye, bileklik, suyolu bilekliklerde de pırlanta sıklıkla kullanılır. İnce tasarıma sahip suyolu bileklikler günlük kullanım için iyi bir seçimdir ve oldukça zariftir.

İşlenen Altınla Birbirinden Güzel Renklerle Set ve Takım Çeşitleri

Altın doğada saf halinde sarı renkli olarak elde edilir ve oldukça hassas bir yapıya sahip olduğundan takı üretiminde kullanılabilmesi için belli elementler aracılığıyla alaşım haline getirilir. Bu elementlerle işlenen altın renk değişimine uğrar ve oldukça hoş renkler elde edildiğinden takılarda farklı renklerde tasarımlarla çeşitlilik sağlanır. Kuyumculuk sektöründe bu elementlerin oranları belli sınırlara bağlıdır ve bu sınırların dışına çıkılmaz. Özellikle nişan ve söz için kullanılan alyanslarda beyaz altın sıklıkla tercih edilir. Beyaz ve parlak renge sahip olan beyaz altın içeriğinde çinko, paladyum ve gümüş elementleri bulunur. Bunun yanı sıra beyaz rengini elde edilebilmesi için rodyum ile kaplama yapılır. Alyans seçimlerinde tercih edilebildiği gibi set takımı beyaz altın modellerinde de rağbet görmektedir. Sadelikten yanaysanız beyaz altın takıların ince ve zarif tasarımları sizin için uygun olacaktır. Eğer gösterişli ve şık tarzlardan hoşlanıyorsanız pırlanta safir ya da zümrüt setler, simulant altın tektaş setler şık bir seçim olacaktır. Yeşil altın beyaz altına nazaran daha sarı bir renktedir ve çoğu tasarımda da renginden ötürü tercih edilir. Yeşil altın saf altının gümüş ile karıştırılmasından elde edilir. Yeşil altın küpe, yüzük ve kolye tasarımlarında sıkça görülür. Özellikle alyans için tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra yeşil altın ile kelepçe bilezik, ince zincirli nazar boncuğu detaylı bileklikler, saat şeklinde modeller de mevcuttur. Özellikle çocuklar için çocuk künyesi modelinde yeşil altın dayanıklı olduğundan sıklıkla tercih edilir. Beyaz altın takılarda ise özellikle beştaş yüzük, tam tur taşlı yüzük, tektaş yüzük, baget taş yüzük ve inci zincirli spor kolye modelleri mevcuttur. Yüzük tercihlerinde özellikle pırlanta ile beyaz altının yoğun kullanımı mevcuttur. Parlak görüntüsü ve dayanıklılığından ötürü yüzük modellerinde genelde beyaz altın tercih edilir. Altın set modellerinde altının yanı sıra gümüş, ametist, safir, zümrüt, pırlanta gibi taşlar da kullanılır. Taşlarla beraber tasarlanan tasarımlar takıyı sadelikten kurtararak ışıltılı bir görünüm elde edilmesini sağlar. Sade ve klasik modellerden olan burgu detayı hem bileziklerde hem kolyelerde sıklıkla kullanılır. Daha zarif durması için bu burgu detayı akıcı ve yumuşak hatlarla kolye uçlarında kullanılarak farklı tasarımlar oluşturulur.

Set Takım Modelleri

Vazgeçilmez aksesuarlardan olan takılar kıyafetin bütünlüğü için oldukça önemlidir. Spor, klasik, günlük kıyafet kullanımında takılar şıklığınıza şıklık katar. Rahat hissettiğiniz bir kıyafet ile birlikte kullanacağınız doğru seçilmiş bir takı sizi özensiz görünmekten kurtararak görünümü daha iyi bir seviyeye taşımanıza yardımcı olur. Set halindeki takılar kombin yapmak için zaman harcamamanızı sağlayarak rahat bir kullanım sunar. Altın, gümüş, pırlanta takıların üç ana ürünü olmasının yanı sıra birbiriyle karıştırılarak yorumlandığından ve özellikle altının beyaz, yeşil gibi tonlarının da kullanılmasıyla geniş bir çeşitlilik elde edilir. Set modellerinde bu çeşitlilik genele hitap eden hem bütçe açısından hem zevk açısından geniş bir alana yayılmaktadır. Takıların yanı sıra hem korumak amaçlı hem hediye için seçildiğinde estetik duruş açısından set takımı kutusu da oldukça mühimdir. Alınan takının ya da setin kutusu takı için özel tasarlanmış ve takının hasar görmemesi, kolayca saklanabilmesi açısından temin edilir. Takı kutuları diğer hediye kutularından yapısal ve tasarım olarak farklıdır. Yumuşak, kadifemsi bir yüzeyle kaplanmış olup, içlerinde bulunan oyuklar alınan takıya özel şekilde oyularak takının içinde muhafaza edilmesini amaçlar. Kutu renkleri kişinin tercihinin yanı sıra genellikle altın ve gümüş için kırmızı renk, pırlanta için ise lacivert renk kullanılır. Set halindeki takılarda kutular setteki her takı için alanlar ayrıldığından oldukça büyük olabilmektedir fakat kutular kalın tutulup takılar kutunun içine gömülü halde muhafaza edilmesi sağlanarak kutu boyutları daha küçük tutulabilmektedir. Kutu boyutunun küçük olması saklama açısından da kolaylık sağlar. Takı seti modelleri beyaz altın üzerinde pırlantalarla bezenmiş kolye, küpe, bileklikler, gümüş üzerindeki yeşil altın renklerinin uyumuyla harmanlanmış akıcı kolyeler, pırlantanın ışıltısı ve baget, brillant kesimler ile yoğun çeşitliliğe sahiptir. İstenilen çeşitte istenilen bütçeye uyan ürün bulabilmek mümkündür. Bu kadar çeşitlilik göstermesi nasıl bir takı alınacağı sorusunu da akıllara getirir. Bu tamamen sizin kendi zevk ve tarzınıza bağlı ucu açık bir konu olmasının yanı sıra uzun süreli kullanabilmeyi ve risk almamayı tercih ediyorsanız zamansız parçalardan olan renk ve tasarım olarak kendi içinde dahi yoğun çeşidi bulunan altın takıları tercih edebilirsiniz. Gümüş baget setler, otantik tasarımlı altın setler, ametist ya da pırlanta taşlı altın ve gümüş setler; dilediğiniz tarzda takıları edinebilmeniz için Trendyol’a bakıp çok sayıda takı ürününe erişebilirsiniz.