İlgili Kategoriler
Yıldızlı Ürünler
Cinsiyet
Renk
Boy / Ölçü
Fiyat
Materyal
Kumaş Tipi
Boy
Kalıp
Yaka Tipi
Kapama Şekli
Kol Boyu
Desen
Stil
Kol Tipi
Ortam
Satıcı Tipi
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
"

Hırka

" araması için 39956 sonuç listeleniyor

Kullanışlı ve Şık Hırka Modelleri

Hırka; yaz ayları dışında her dönem giyilebilen, her türlü kombini tamamlayabilen ve her yaştan kullanıcıya hitap edebilen nadir giyim ürünlerinden biridir. Son derece kullanışlı ve işlevsel olması nedeniyle farklı kullanıcı profilleri tarafından da tercih edilir. Hırka modellerinin çok geniş bir yelpazeye yayılmasındaki en önemli sebeplerden biri de budur. Günlük, klasik ya da özel tarz fark etmeksizin uyum sağlayabilen bu parça, kadın ve erkek kadar unisex modelleri ile de ön plandadır. Tüketici kitlesini on yıllardır koruyabilmesi de yarar sağlayabilen bir giyim parçası olduğunu göstermektedir. Hırkalar hem şık görünmeyi hem de serin havalardan korunmayı mümkün kılabilmektedir.

Kumaş malzemesi ve tip bakımından geniş seçeneklerin bulunduğu bu ürün grubu, erkek ya da kadın fark etmeksizin her kullanıcının tarzını güçlendirebilir. Bir çeşit ceket olmasına rağmen sadece kış aylarında değil, havanın çok sıcak olmadığı her zaman kullanılabilir. Bu nedenle mevsime göre seçim yapılmalıdır. Seçim sırasında vücut şekline bedene de dikkat etmek gerekir. Kombin yapmak için ise kazak, tişört, pantolon ve tayt gibi diğer giyim parçaları göz önünde bulundurulmalıdır. Aksesuarlar ile de bütünlük sağlayabilen hırkalar, model konusunda zenginlik sunduğu gibi her bütçeye hitap edebilen bir fiyat aralığına da sahiptir.

Hırka Çeşitleri Nelerdir?

Hırka Çeşitleri Nelerdir?

Hırka çeşitleri yakından incelendiğinde, hemen herkes için uygun bir tanenin mutlaka bulunabileceği görülebilmektedir. Kumaş, tarz, model, desen, kullanım şekli gibi pek çok farklı detay üzerinden hırka çeşitleri incelenebilir. Cinsiyet ve yaş unsurları da devreye girdiğinde son derece geniş ve zengin bir yelpaze bulunabilir. Özellikle internet siteleri üzerinden alışveriş yapılacağında, daha fazla model bulabilmek mümkündür. Beğeni toplayan modeller arasında triko hırkalar vardır. Pek çok farklı amaçla kullanılabilen bu ürünlerin temel amacı vücudu ısıtmak olduğu için triko modeller yaygındır. Vücudun ısınmasını desteklediği gibi hava alan bir yapıda olduğu için de farklı mevsimlerde kullanılabilmektedir. Bu da triko hırkaların tercih edilme sebepleri arasında gösterilebilir.

Kadın ve erkek hırka modelleri birlikte incelendiğinde ise örme tip ürünler öne çıkmaktadır. Örgü hırka modelleri, bir yandan gelenekselliği bir yandan da modernliği temsil etmektedir. Geleneksel el örgülerinin izlerini taşıyan bu modeller, modern modanın da önemli parçaları arasında yer almaktadır. Dolayısıyla farklı dönemlerde trend olan, kombin konusunda da yüksek potansiyeli bulunan bir model olduğunu söylemek yanlış değildir. Örme hırkalar genellikle daha kalın yapıda oldukları için sonbahar ve kış aylarında tercih edilir. Bununla birlikte örme kumaşın nispeten daha ağır olduğu da söylenebilir. Bu ağırlık, vücudun ısınmasında ve kişinin kendini rahat hissetmesinde önemli rol oynar. Örme tip modeller çoğunlukla düğmeli olur. Bazı çeşitlerde ise düğme ve benzeri bir materyal kullanılmaz ve hırka, önü açık bir şekilde kullanılır. Şık kombinler için bu tipler daha çok tercih edilir.

Hırka çeşitleri temel olarak görünüm ve işlev açısından iki gruba ayrılabilir. Isınma amacı için kullanılanlar daha işlevsel olurken şık kombinlere yönelik üretilenlerde görünüm önceliklidir. Peluş hırkalar ise her iki konuda da verim sağlayan modellerdir. Çoğunlukla kadınlar, gençler ve kız çocuklar tarafından tercih edilir. Peluş modeller son derece yumuşak bir dokuya sahip olurlar. Tüylü bir görünümde olmasından dolayı kombinlere hareket kazandırır. Genellikle tek renkli olmakla birlikte bu modellerde canlı renkler tercih edilir. Kalın bir yapıda olmasından dolayı da ısınma ihtiyacını verimli bir şekilde karşılayabilmektedir. Benzer detaylar polar hırka çeşitleri için de geçerlidir. Polar, kışlık ürünlerin hemen hepsinde kullanılabilen bir kumaştır. Battaniye olarak tercih edilmesinin sebebi de ısıtma performansıdır. Hem ince olup hem de ısıtıyor olması, kullanıcıya ciddi bir avantaj sağlar. Kalın ve ağır kumaşlı hırkaları sevmeyenler için polar modeller oldukça kullanışlıdır.

Hırka modellerinin gruplandırılabileceği farklı özellikleri mevcuttur. Söz konusu boyut olduğunda sadece klasik bedenler değil, tarzdan gelen boyut özellikleri de dikkate alınır. Bu noktada kısa, uzun, mini, regular, midi ve maxi boyutlardan söz edilebilir. Boyutun bir diğer belirleyici unsuru da kalıptır. Bu açıdan bakıldığında ise oversize, semi fit, comfort, büyük beden, basic, regular, crop, slim ve standart kalıp hırkaların olduğu görülebilmektedir. Casual, klasik ya da sokak stillerinin tercih edilebildiği bu giyim ürününde kol ve yaka detayları da önemlidir. Kol ve yaka özelliklerine göre de hırka modellerini çeşitlendirebilmek mümkündür. Yaka kısmında bomber, V, balıkçı, yuvarlak, polo, gömlek, dik ve bisiklet tipleri yoğun bir şekilde kullanılır. Bunun yanında truvakar, uzun, reglan, ay ve balon kol tarzlarının oldukça yakıştığı ürünler arasında hırkalar da yer alır. Tüm bu detaylar doğrultusunda, hırka seçimi konusunda kullanıcıların kararsız kalması her zaman ihtimaller dahilindedir.

Kadın Hırka Modelleri ile Tarzınızı Nasıl Güçlendirebilirsiniz?

Kadın Hırka Modelleri ile Tarzınızı Nasıl Güçlendirebilirsiniz?

Kadın hırka modelleri, geniş bir seçenek havuzu sunduğu için bu ürünlerle tarzınızı güçlendirebilmeniz çok kolaydır. Kendiniz için belirlediğiniz tarzın çizgisinden çıkmadan, son derece şık ürünleri giyebilirsiniz. Tarzınıza hareket katmak ya da farklı bir tarz yaratmak istediğinizde de hırka modelleri imdadınıza yetişir. Giyim türünüzden yaşınıza, sevdiğiniz modellerden kullanacağınız mevsime kadar her yönden hırkaları inceleyebilir, tarzınızı daha güçlü hâle getirebilirsiniz. Söz konusu tarz güçlendirme olduğunda ise renkler ve desenler devreye girer. Yapmanız gereken ilk hamle, kendinizin ve tarzınızın rengini bulmaktır. Hırka renklerini mevsime ya da giydiğiniz diğer parçalara göre seçebilirsiniz. Renkli hırka modellerinde siyah ve kahverengi gibi koyu renkler sıklıkla ilgi çeker. Siyah hırkalar, hemen her renk ile uyum sağlayabilmelerinden dolayı tercih edilir. Kahverengi olanlar ise daha çok mevsimsel sebeplerle seçilir. Kış aylarının favori rengi çoğu zaman kahverengi olduğu için bu seçeneği de değerlendirebilirsiniz.

Renk konusunda daha özgür davranmak istiyorsanız sarı, mavi, kırmızı, yeşil ve pembe hırka modellerini de listenize alabilirsiniz. Bu tip sıcak ve canlı renkler için özel bir tarz yaratmanız gerekeceğini de unutmamalısınız. Her renk ile uyumlu olmadıkları için belirli kıyafetler ve aksesuarlara ihtiyaç duyabilirsiniz. Tarzınızı değiştirirken renk konusunda biraz daha rahat olmak isterseniz, 3 renkli hırka modelleri ideal olabilir. 3 ya da daha fazla rengin bulunduğu modeller, size daha özgür bir tarz fırsatı sunar. Hırkadaki herhangi bir renk üzerinden ilerleyerek tarzınızı güçlendirebilirsiniz. Çok renkli ya da tek renkli ama hareketli bir tarz yaratmak istiyorsanız, desenli modeller her zaman işe yarar. Kareli ve çizgili desenler her dönem beğeni kazanmayı başarabilmiştir. Bununla birlikte etnik desenlere yönelebilir ya da çiçekli desenler ile enerjinizi dışarı yansıtabilirsiniz. Daha diri bir tarz için baskılı ve yazılı seçeneklere yönelebilir; kırçıllı, dokulu ya da baklava desenler ile ağırlığınızı gösterebilirsiniz.

Mevsimlere Göre Hırka Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Mevsimlere Göre Hırka Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

En çok tercih edilen ceket türleri arasında gösterilebilen hırkalar, tek mevsimlik ürünler olmadıkları için bu özelliği taşırlar. Çok sıcak yaz günleri dışında, yılın neredeyse her döneminde giyilebilen bir üründür. Her zaman giyebilmek için ise doğru bir tercih yapılmalıdır. Mevsimler doğrultusunda hırkaların modelleri değişkenlik gösterir. Her ürün dört mevsime uyumlu değildir. Bu nedenle seçim sürecinde dikkat edilmesi gereken ilk unsurlardan biri mevsimdir. Sürekli giymek hedefleniyorsa, birden fazla satın alınmalıdır. Mevsim kriteri doğrultusunda seçim yaparken, elbette ilk olarak kalınlığa bakılmalıdır. Hırkalarda kalınlık konusunda da zengin seçenekler mevcuttur. Çok inceden çok kalına kadar, her koşula uygun bir model mutlaka vardır. Öyle ki bazı modeller neredeyse aksesuar havasındadır, bazı modeller ise sert soğuklarda bile vücudu ısıtabilmektedir.

Mevsimlerin ortasından ziyade geçişlerinde kullanılan bu giyim ürünü, hemen her kadının gardırobunda yer alır. Yaz ve ilkbahar dönemleri için hırka satın alınacağında, elbette ince modeller tercih edilmelidir. Söz konusu incelik, yaşanılan bölgenin yaz ve ilkbahar dönemlerindeki hava koşullarına göre de değerlendirilmelidir. Akdeniz gibi sıcak bölgelerde, her zaman nefes alabilen ve serin tutan türler tercih edilmelidir. Karadeniz taraflarındaki serin yaz akşamlarında ise nispeten daha koruyucu modelde bir hırka almak faydalı olabilir. Temel amaç soğuklardan korunmak olmadığı için düğme ve fermuar detayına girmeye de gerek yoktur. Önü tamamen açık kalan, salaş ve dökümlü tarzlar, yaz ve ilkbahar aylarının trendleri arasındadır. Modele hareket katması ve aksesuar görünümü vermesi amacıyla düğmeli tarzlar da değerlendirilebilir. Vücuda çok yapışmayan, rahat kalıp modellerin ideal bir şekilde kullanılabileceği sıcak mevsimlerde renk seçimine de dikkat etmek gerekir. Güneş ışığını yansıtabilmesinden dolayı başta beyaz olmak üzere açık renkler kullanmak daha konforlu bir deneyim sunar.

Kış ve sonbahar ayları, hırka seçimi konusunda kullanıcıların daha özgür olabildiği dönemlerdir. Özellikle sonbahar, tam anlamıyla hırka mevsimidir. Çünkü ısınmak için hırka yeterli olabilmektedir. Buna karşın kış aylarında mont ve yağmurluk gibi ürünlerden dolayı hırka giymeye yer olmayabilir ya da giyilenler arka planda kalabilir. Yine yaşanılan bölge doğrultusunda bir kalınlık seçilmelidir. Kış aylarında mümkün olan en kalın türlere yönelmek doğru iken sonbaharda, hem optimum kalınlığa hem de ideal rahatlığa önem verilmelidir. Bu mevsimlerde rüzgâr faktörü de göz ardı edilmemelidir. O nedenle fermuarlı hırka modellerine yönelmekte fayda vardır. Fermuar sayesinde bu modeller, karın ve göğüs bölgesini rüzgâra karşı korur. Yine soğuk hava şartlarında yola çıkıldığında, kapüşonlu hırka seçenekleri de değerlendirilmelidir. Boyun, kulak ve baş bölgesinin soğuk havalardan olumsuz etkilenmemesi adına kapüşon, çok faydalı olabilecek bir detaydır. İşlevselliğin yanında şıklığa da önem vermek gerekir elbette. Bu noktada dokulu ya da desenli kumaşlar tercih edilebilir. Renk seçimi de gardıroptaki diğer kıyafetler dikkate alınarak yapılabilir.

Farklı Tarzlarda Olan Hırkaları Nasıl Kombinleyebilirsiniz?

Farklı Tarzlarda Olan Hırkaları Nasıl Kombinleyebilirsiniz?

Kombin yapma konusunda hırkalar, size çok büyük avantajlar sağlar. Bir yanı eksik gibi görünen kombinlerinizi bu parçalar ile tamamlayabilir ya da tüm kombini sadece hırka üzerinden kurgulayabilirsiniz. Kazak & hırka ikilisinin mükemmel uyumunu kullanmalısınız ve kombinlerinizde bu iki parçayı mutlaka bir araya getirmelisiniz. Aynı şekilde hırka sweatshirt uyumu da tarzınızın havasını değiştirebilmeniz için bir fırsat yaratır. Her zaman ilgi çekiciliğini koruyan uzun hırka modelleri ile birlikte de alt giyim parçalarınızı öne çıkarabilirsiniz. Neredeyse tüm kombin parçaları ile birlikte kullanılabilen hırkalar, size hem tayt hem de jean gibi iki farklı uçtaki alt giyim parçaları ile kombin yapma olanağı tanır. Yaz aylarında şort ve etekler ile bile kombinlenebilen bu ürünler, kış aylarında gerek slim fit gerekse bol kalıp pantolonların şık partneri olmaya adaydır.

Uzun hırka kombini yapmak istiyorsanız, öncelikle renk uyumu yakalamalısınız. Bu konuda gri ve siyah, mükemmel bir ikili oluşturabilir. Siyah bir bluz ile gri bir hırkadan oluşan sade bir kombin yaratabilirsiniz. Alt giyim olarak da gri ya da siyah, slim fit bir pantolon seçebilirsiniz. Pantolonu hangi parçaya uyumlu hâle getirmek istiyorsanız, o rengin tonlarına yönelebilirsiniz. Skinny ve jean pantolonlar ile de hırkaları uyumlu bir şekilde kombinlemek mümkündür. Bu parçalara ek olarak sade bir tişört ya da triko kazak seçebilirsiniz. Farklı tarzların birleşmesinden oluşan bu kombinin altına hem topuklu hem spor ayakkabı hem de çizme giyilebilir. Spor ayakkabı tercih ediyorsanız, kombini biraz daha sadeleştirip sportif bir görünüm elde edebilirsiniz. Bunun için kısa bir hırka ile tek parça elbiseyi kombinleyebilirsiniz. Renk konusundaki kararsızlığınızı giderebilmek adına ise yeşil ile beyazı, mavi ile krem rengini, siyah ile de pembe tonlardaki renkleri eşleştirebilirsiniz.

Vücut Şeklinize Göre Hırka Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Vücut Şeklinize Göre Hırka Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Giyim ürünleri satın alırken, aradığınız ilk uyumluluk elbette vücudunuzun ölçüleridir. Bu konuya sadece beden açısından bakmak ise her zaman olumlu sonuçlar vermeyebilir. Small, medium ve large doğrultusunda şekillenen bedenler, alacağınız ürünün vücut ölçüleriniz ile olan uyumunu gösterebilir. Fakat anatomik açıdan vücut şekliniz için tercih etmeniz gereken beden ya da tarz farklı olabilir. Bu detaya dikkat ederek her zaman şık bir hırka kombini yapabilirsiniz. Vücut şeklinize göre hırka seçerken dikkat etmeniz gereken önemli detaylardan biri boyunuzun uzunluğudur. Eğer çok uzun boylu değilseniz, uzun hırka modellerini çok fazla tercih etmemelisiniz. Uzun modeller bacaklarınızı kapatacağı için olduğunuzdan daha kısa görünmenize sebep olabilir. Bu durumun tam tersi ise uzun boylular için geçerlidir. Boyunuz nispeten daha uzun ise kalçanın üst kısmında kalacak kadar kısa modeller sizin için uygun olmayacaktır. Dolayısıyla bedenden ziyade her zaman boyunuza göre bir model satın almalısınız.

Boy gibi kilo da belirleyici unsurlar arasındadır. Genel olarak kilo üzerinden beden seçimi yapılır fakat kilolu olan bölge de dikkate alınmalıdır. Dar ve vücudu saran modeller ile birlikte büyük beden hırka modelleri bu noktada devreye girer. Ortalamanın altında kalan bir kilonuz var ise çok bol olan türleri kullanmak sizin için zor olabilir. Bu modeller, kombininizin diğer parçalarını geri plana atar. Bol modeller, bölgesel kilolara sahip kadınlar için idealdir. Bununla birlikte oversize hırkalar, her kadın tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Bolluğu optimum düzeyde olan oversize türler, hem fit hem de bölgesel kiloları bulunan kadınlara uygun olabilir. Görünüm dışında rahatlığa da önem vermeniz gerekir. Hırkayı giydiğinizde hareket kabiliyetinizi kısıtlamıyorsa ve içinde rahat ediyorsanız, vücut şeklinize en uygun model de odur.

Kullanılan Materyallere Göre Hırkaların Fiyat Aralığı Nasıldır?

Kullanılan Materyallere Göre Hırkaların Fiyat Aralığı Nasıldır?

Hırkalarda kullanılan çok farklı materyaller vardır. Hemen her kumaş türü ile üretilmiş bir model ile karşılaşabilmek mümkündür. Fiziksel özelliği gereği neredeyse tüm kumaşlar ile üretilebilen bir üründür. Rahatlık, tarz ve kombin konusunda zenginlik sunan bu detay, fiyat konusunda da çeşitliliğe sebep olmaktadır. Hırka fiyatlarını etkileyen en önemli unsur, üretiminde kullanılan materyaldir. Fiyat ve kullanım sürecindeki verimlilik baz alındığında penye hırka modellerinin öne çıktığı görülebilmektedir. Bununla birlikte yünlü ve pamuklu seçenekler de her zaman revaçta olan modellerdir. Dönem dönem trend olan bazı kumaşlar dışında mevsimsel uyumluluk sağlayan türler de vardır. Akrilik, polyester, viskon, elastan pamuk ve yün gibi materyaller, çoğunlukla birbirleri ile karıştırılarak kullanılır. Bunların dışında sıklıkla tercih edilen materyaller arasında likra, poliamid ve kaşmir de bulunmaktadır.

Hırka Ölçüsü Nasıl Alınır?

Hırkalar için beden seçimi yapmadan önce kol, omuz, bel ve sırtın ölçüleri alınır. Kol uzunluğu hırkaların duruşunu doğrudan etkilediğinden ölçünün tam alınmasına dikkat edilmelidir. Dirseklerin hafif kıvrık şekilde tutulması kol boyunda hareket payının da bırakılmasına yardımcı olur. Göğüs ve bel ölçüleri belirlenirken de en kalın noktanın dikkate alınması bedenlerin birebir tespit edilmesine yardımcı olur. Genellikle düşük omuz detayına sahip olan salaş hırka tasarımları, kol boyunun beklenenden daha uzun görünmesine yol açabilir. Salaş ve bol tasarıma sahip olan hırka modelleri arasında beden seçimi yaparken kendi ölçülerinize uygun olan numaraları tercih etmeniz gerekir. Hırkanın uzun olması durumunda bacak boyu ve basen için de ölçü alınması zorunlu hâle gelir. Hırka modellerinin kalınlığı, dokuma tarzı ve iplik türü dikkate alınarak duruşu hakkında daha belirgin fikirler elde etmek mümkündür.

Hırka Nasıl Katlanır?

Hırka katlama stillerini kullanarak dolaplarda düzenli bir görüntü elde etmek mümkündür. Kalın dokuları ve önü açık tasarımlarıyla dikkat çeken hırkalar, diğer parçalara kıyasla biraz daha zor katlanır. Düğmeli ya da fermuarlı tasarıma sahip olan hırkaları katlamadan dağınıklığı engellemek için ilikleme yapılması gerekir. Fermuarlar ve düğmeler kapatıldıktan sonra, hırkanın ön yüzü yere bakacak şekilde düz bir zemine serilir. Arka yüzü size bakan hırkaların her iki kolu da kenara açılır. Sağ kol havaya kaldırılarak hırkanın sırtına yatay şekilde serilir. Aynı işlem sol kola da yapıldıktan sonra, kenarlardan taşma olmaması için eşitleme yapılır. Hırkaların alt kısmı eşit şekilde katlanarak yukarı doğru ilerlenir. Kol ve yakalar bir sıra katlandıktan sonra, alt bölümle birleştirilir ve dikdörtgen bir görünüm elde edilir. Bu aşamadan sonra yapılacak tek işlem soldan sağa doğru katlamak ve kare görünüm elde etmektir.

Hırka Nasıl Kombinlenir?

Hırka kombinleri hazırlanırken tarza ve kullanılacak parçalara göre seçim yapılması gerekir. İnce veya kalın dokudaki hırkalar arasında seçim yaptıktan sonra, kullanacağınız modelin duruşuna göre tamamlayıcı parçaları da belirleyebilirsiniz. Düğmeli, fermuarlı ya da kuşaklı şekilde tasarlanan hırkaların rengine göre uygun tonlarda etek veya pantolon seçebilirsiniz. Elbiseleri modern şekilde tamamlamak için de etkili olan hırkalar, soğuk havalarda etkileyici ve rahat kombinler yapmanızı sağlar. Özellikle tişört ve gömlek gibi ince parçaların üzerine hırkaları giyerek kışlık kombinler yapmak mümkündür. Mevsim geçişlerinde modern ve rahat kombinlerle şıklığı yakalamak isterseniz uzun hırka seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Özellikle düşük omuzlu ve balon kollu hırka tasarımları, her beden tipine uyum sağlar. Şort ve tayt gibi parçalarla da tercih edilebilrn hırkalar, günlük ya da özel kombinlerin vazgeçilmezleri arasındadır. Hırka kombin önerileri için sayısız örneğin yer aldığı sayfada, parçaların birbiriyle uyumu gibi birçok detay ön plandadır.