"

Huawei

" araması için 1308 sonuç listeleniyor

Huawei

Cep telefonları ilk üretildiği günden bu yana bir devrim yaşamış olup bunu gerek fiziki özellikleri gerekse de kullanım fonksiyonları açısından söylemek mümkündür. İlk cep telefonu olarak 1921'de Detroit Emniyet Müdürlüğü'nde tek yönlü haberleşmeyi sağlayan iletişim cihazı kabul edilmektedir. Bu tarihten 1993'e kadar sürekli olarak üzerinde çalışmalar yapılarak 1993 yılında ise şu an piyasada yer alan cep telefonlarının atası kabul edilen ilk cep telefonu üretilmiştir. Yıllar ilerledikçe cep telefonu piyasasına katılan farklı markaların katılımları ile cep telefonlarında gelişim hızlanmıştır. Her yıl farklı özellikler eklenerek akıllı telefon piyasasında model serileri olan veya yeni modellerin piyasaya sürüldüğü telefon piyasasında farklı telefon markaları yer almaktadır. Son yılların trend yakalamış ve dikkat çeken markası Huawei'dir. Huawei, Çin'in en büyük ve dünyanın ise ikinci üreticisi konumundadır. Huawei pek çok ülkede telekominikasyon hizmeti vermektedir. Direkt hizmet vermediği pek çok ülkede Huawei'in telekomünikasyon hizmeti veren markalar ile ortaklıkları bulunuyor. Huawei'in telekomünikasyon hizmeti tecrübesinin yanında diğer markalara nazaran sıyrılan bir yönü bulunuyor. Şirket hisselerinin %62'sini çalışanlar arasında paylaştırarak marka kalitesini çalışanların katkılarıyla artırmayı amaçlıyor.

Huawei'in Tarihsel Gelişimi

Huawei, cep telefonu markası olarak son yıllarda adını duyursa da telekomünikasyon sektöründe uzun yıllardır yer alıyor. 1987 yılında Çinli iş adamı Ren Zhengfei tarafından kurulan Huawei markası, 2003 yılında Huawei cep telefonu temelini oluşturan ahize departmanını kurar ve Huawei 2004 yılında Fransa'da 3GSM konferansında Çin'e ait ilk WCDMA cep telefonunu sergiler. Huawei, en önemli başarısını 2007 yılında E270 ürünü ile Red Dot tasarım ödülü ve E172 ürünü ile IF ürün tasarımı ödülünü alarak elde eder ve mobil Wi-Fi tasarımı sayesinde küresel çapta bir üne ulaşır. Huawei Android sistemine ait ilk telefonunu 2009 yılında tanıtır. 2010 yılı ile birlikte Huawei'in mobil bant ürünlerine ait sevkiyatı 100 milyon ünite kapasitesine ulaşarak kendi rekorunu kırar. Huawei resmi lansmanından tam 100 gün içinde Çin'de bir milyonu aşan C8500 akıllı telefonu ile satış yapmıştır. Aynı yıl içerisinde dünyada ilk bulut etkin akıllı telefon özelliğine sahip Huawei Vision modelini tanıtır.

Huawei Telefon Modelleri

Huawei telefon modelleri ile piyasada yer alan pek çok markanın aksine çeşitli modeller çıkartmak yerine az ürün üretmeyi ve ürün kalitesini artırmayı amaçlayan bir şirkettir. Huawei Mate modelinin yanında Huawei P serisi ve Huawei Y serisi yer almaktadır. Her telefon markasına ait amiral gemisine karşılık Huawei'de amiral model olarak Huawei Mate modeli ile piyasada yer almaktadır. 2018 yılında kullanıcıların en çok dikkat ettiği unsurlardan bir tanesi olan Mate modelinin arka kapağında yer alan 3 kamera özelliğidir.

Huawei'in Amirali

Huawei Mate 20 modeli markanın amiral gemisi olarak biliniyor. Huawei özellikle 2017 ve 2018 yılında Mate modeli ile büyük kullanıcı kitlesine ulaşmıştır. Huawei Mate, Mate 20 ve Mate 20 Pro modellerine sahiptir. Mate 20 modelinde Huawei 6.53 inç büyüklük ve LCD ekranı 18.7.9 formatındadır. FHD+ özelliği bir başka deyişle 2244 x 1080 piksel çözünürlüğe sahip olmasıyla oldukça iddialı bir ekrana sahiptir. 4 GB RAM ve 128 GB depolama imkanı ile piyasaya sürülen telefon, Mate 20 serisinin diğer modelleri gibi Kirin 980 işlemciden güç almaktadır. Mali G76 dahili grafik birimine sahip olan Huawei Mate 20’nin arka kısmında, Huawei P20 Pro ve Huawei Mate 20 Pro ile benzer şekilde üç kamera yer alıyor. Bu üç kamera telefoto, geniş açı ve ultra geniş açı olmak üzere farklı görevlere sahiptir. Geniş açılı ana kamera 12 megapiksel çözünürlüğe ve f/1.8 diyaframa sahiptir. Bu kameranın arkasından 16 megapiksel çözünürlük özelliği ve f/2.2 diyaframı ile ultra geniş açılı kamerası gelmektedir. Son olarak 8 megapiksel çözünürlük f/2.4 diyaframı bulunan telefoto kamerası yer alır. Tüm bunlarla beraber Huawei Mate 20'nin ön tarafındaki kamerası 24 megapiksel çözünürlük ve f/2.0 diyafram özelliklerine sahiptir. 2018 yılında sunduğu kamera imkanı ile birlikte 2019 yılında piyasaya süreceği Huawei Mate modelinde Huawei'den büyük bir beklenti olduğu bilinmektedir. Huawei Mate'in batarya kapasitesi 4000 mAh ile oldukça iyi bir seviyededir.

Yukarı Çık