placeholder
"

Huawei Nova 5T

" araması için 36844 sonuç listeleniyor

Huawei Nova 5T

Huawei Nova 5T’nin Dünyasına Hoş Geldiniz

Huawei Nova 5T’nin Dünyasına Hoş Geldiniz

Akıllı telefonlardaki hızlı değişim, eklenen yeni özellikler pek çok kişiyi cezbediyor. Daha iyi bir kamera, daha hızlı bir ara yüz, daha iyi eklentiler telefon alacaklar için belirleyici olabilir. Bu anlamda pek çok marka hızla yeni modeller tasarlayıp üretmeye devam ediyorlar. Akıllı telefonların hayatımızda önemli yer ettiği açık. Özellikle telefon özelliklerinin yanı sıra online olarak da pek çok işimizi yapabildiğimizi düşünürsek bizlerin ayrılmaz bir parçası olmuş durumunda. Akıllı telefon piyasası ise yerinde durmak bilmeyen, sürekli gelişmeye açık bir piyasa. Dünya genelinde pek çok marka sürekli yeni modelleri ile piyasadaki rekabeti genişletiyorlar. Farkı özellikler ve fiyat aralıklarındaki değişkenlik ise kullanıcılara geniş seçenekler sunuyor. Her geçen gün özellikleri artan akıllı telefonlar insan hayatını çok daha fazla kolaylaştırıyor. Fotoğraf, kamera, ajanda gibi özelliklerinin yanı sıra pek çok faydalı uygulama ile insanların en büyük yardımcısı yine akıllı telefonlar oluyor. Tek bir tuş ile randevularınızı düzenleyebiliyor, sosyal medya hesaplarınızda gezebiliyor, dünya üzerinde neler olup bitiyor anında öğrenebiliyorsunuz. Kısaca akıllı telefonlar hiçbir zaman yanımızdan ayırmadığımız en özel ve kullanışlı eşyalarımız durumunda. Telefon markalarının sürekli geliştirdikleri akıllı telefonlar sayesinde insanlar hızlı iletişimin ve kolay öğrenmenin faydalarından sonuna kadar yararlanabiliyorlar. Kaliteli bir telefon kamerası ile benzersiz fotoğraflar çekmek, özel günleri video özelliği sayesinde kayıt almak gibi oldukça işlevsel özellikleri bulunuyor. Tüm bu özellikler her gün bir yenisini daha kendisine ekleyerek, katlanarak artıyor. Akıllı telefon çeşitliliğin bu denli yoğun olması dünya genelinde kendisini ve kalitesini ispatlamış pek çok markanın yer almasından kaynaklanıyor. Bu markalardan bir tanesi de popülerliği ile bilinen Huawei. Markanın 2019 yılının son modellerinden olan Huawei Nova 5T ile oldukça ses getirdi. Bunun nedeni de elbette yenilikçi pek gelişme olarak söylenebilir. Kullanıcıların çok daha iyi bir deneyim ile tanışması için üretilen bu son model olumlu geri dönüşler ile dikkat çekiyor.

Yeni Özellikleri, Rahat Kullanımı ile Huawei Nova 5T

Yeni Özellikleri, Rahat Kullanımı ile Huawei Nova 5T

Tasarım olarak oldukça yenilikçi ve tatminkâr bir deneyim sunan Huawei Nova 5T performansı ve kamerası ile de oldukça potansiyeli yüksek bir model sunuyor. Barındırdığı özellikler göz önüne alındığında Huawei P30 Pro gibi üst düzey modellere karşı oldukça iyi bir alternatif oluşturduğunu söylemek mümkün. Akıllı telefon arka kısmında nova kelimesinin harflerini görmek mümkün. Telefon rengi ise yine herkese cazip gelebilecek olan Midsummer Purple yani mor. Huawei Nova 5T mor renkte tasarlanıp sizlere sunulmuş durumda. Farklı tasarımı ve bu tasarımla bütünleşen mor renkleri ile gayet enerjik bir hava kazandırıyor. Telefonun 2.5D ekranla kaplanmış yüzeyi ışığa göre renk değiştirebilen bir kapasitede. Bu da aslında telefona farklı bir canlılık katıyor diyebiliriz. Ancak yine de farklı zevklere hitap etmek isteyen Huawei Nova 5T mavi renk seçeneği ile de alıcılarla buluşuyor. Arka yüzüne baktığımızda ise Huawei Nova 5T kamera özelliklerini görebiliyoruz. Köşede 4’lü kamera kurulumu dikkatleri çekiyor. Kamera dikey bir şekilde sıralanmış şekilde ayarlanmış. Parmak izi sensörü ise telefonun hemen sağ tarafına yerleştirilmiş durumda. Sensörün bu yerleşim şekli de oldukça ilgi çekici. Bunun nedeni kişi doğal tutuş yöntemi ile telefonu kavradığında parmağın tam altına gelmesi. Eğer telefonu sağ elinizle tutuyorsanız hemen başparmağınızın altına denk geliyor. Eğer sol elinizle tutuyorsanız orta parmak altına geliyor. Ayrıca sensörünün de gayet hızlı çalıştığının altını çizmek gerekiyor. Telefonda ayrıca bir yüz tanıma sistemi de yer alıyor ve gayet kullanışlı. Telefonun kenarında ses butonları yer alıyor ve diğer kenarında ise SIM kart yerleştirme alanı mevcut. Model çift SIM kart desteği barındırıyor ancak microSD kart desteği bulunmuyor. Telefonun alt kenar bölgesinde USB-C portu ile hoparlör mazgalı görülebilir. Tek taraflı bir hoparlör ve 3.5 mm kulaklık girişi bulunmuyor. Ancak Huawei Nova 5T kutu içeriği kapsamında bir dönüştürücü aparata yer verilmiş durumda. Telefonun üst kenarında kızılötesi sensör olduğunu da hatırlatmak gerekiyor. Akıllı telefon ekran olarak 6.26 inç büyüklüğüne sahip. Ekran-gövde oranı ise %84. Cihazda IPS LCD panel tercih edilmiş. Küçük kasaya geniş bir ekran sığdırıldığını gördüğümüz model ince ekran çerçeveye sahip ve 19.5:9 görüntü oranına yer vermiş. Çözünürlüğe baktığımızda karşımıza 1080x2340 piksel çıkıyor ve yoğunluk açısından 412 ppi seviyesi göze çarpıyor. Cihazda yüksek parlaklık seviyesi oldukça tatmin edici derecede sunuluyor. Öyle ki güneş altında dahi ekran görünürlüğü son derece net. Zaten akıllı telefon kullanıcıların özellikle kamerayı kullanarak video ve fotoğraf çekmeye hevesli kişilerin en çok dikkat ettiği konulardan bir tanesi bu oluyor ve Huawei bu konuda oldukça iyi bir performans sunuyor.

Yüksek Performans Hızlı İşlem

Yüksek Performans Hızlı İşlem

Huawei Nova 5T ekran köşesinde delik biçiminde bir ön kamera yer alıyor. Ekran üzerinde ise bir koruma bandı bulunuyor. Huawei Nova 5T performansı ile kullanıcıları gayet tatmin edecek nitelikte. Huawei Nova 5T işlemci olarak Kirin 980'i kullanıyor. 7nm fabrikasyon sürecinde güçlendirilmiş olan bu işlem piyasadaki en güçlü modellerden bir tanesi olarak sunuluyor. 6 GB RAM’i bulunan Huawei Nova 5T 128 GB depolama alanı barındırıyor. Cihaz Kirin 980 işlemcisinden yapay zekâ konusunda sonuna kadar fayda sağlıyor ki daha önce Mate 20 ve P30 modellerinde de aynı durum söz konusudur. Bu anlamda güç yönetimini de en iyi şekilde dengeliyor. Ayrıca Huawei Nova 5T sar değeri 0.84 W/kg. olduğunu da belirtmek gerekiyor. İşlemci hem yüksek performans hem de uzun pil ömrü sağlıyor. Günlük uygulamaların yanı sıra ciddi performans gerektiren uygulamalar da bu anlamda güçlü işlemcinin kapasitesini en iyi şekilde gösteriyor. Ancak tüm bunların yanı sıra cihazda bir performans modu da mevcut. Ekstra güç gerektiren oyun ya da uygulamalarda performans modunu da aktif edebilirsiniz. Bu da daha hızlı bir performans almanıza destek oluyor. Fakat tahmin edilebileceği üzere bu mod ile pil çok daha hızlı bir şekilde tükenebilir. Oyunlardaki performansına baktığımızda ise popüler olan pek çok oyunda en yüksek grafik ayarlarında sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Özellikle oyun tutkunlarının bu anlamda oldukça tatmin olacağını belirtmek gerekiyor. Önemli bir not ise Huawei Nova 5T android 10 ile değil, Android 9 işletim sistemiyle çalışmaktadır. Arayüz olarak ise EMUI 9.1 kullanılıyor. Ara yüzün tüm avantajlarından yararlanan telefon ilk açıldığında bir yazılım güncellemesi gerçekleştirecektir. Google servisleri ise kusursuz bir şekilde çalışmaktadır. Telefonu satın alırken bu gibi konularda sorun yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz. Batarya durumuna baktığımızda ise Nova 5T’nin 3750 mAh kapasiteli bir bataryası olduğunu görüyoruz. Bu batarya özellikle günlük kullanımda büyük avantaj sağlıyor. Yani sosyal medyada gezinirken, online müzik dinlerken ya da oyun oynarken günü %20 gibi bir şarj değeri ile tamamlamanız mümkün. Huawei Nova 5T kullananlar pil ömrünün gayet tatmin edici olduğuna dair geri dönüş sağlıyorlar. Normal pil ömrü ile günü tamamlamak mümkün. Bunun yanı sıra ertesi gün pil tasarruf modu kullanarak devam etmek mümkün olabiliyor. Cihazın pilinin ne kadar sürede şarj olduğuna değinmek gerekirse akıllı telefonun kutusu içerisinde 22W gücünde bir şarj adaptörü yer alıyor. İçerisinden çıkan bu adaptör ile şarj ettiğiniz takdirde ortalama 30 dakikalık bir sürede %50 şarj edildiğini görebilirsiniz. Bu ise piyasadaki telefonların şarj ölçümlerine baktığımızda gayet iyi bir netice. Cihazın tamamen şarj olması ise 1 saat 20 dakika gibi bir süreyi bulabiliyor. Cihazda hızlı şarj desteği mevcut. Fakat bir kablosuz şarj desteği söz konusu olamıyor.

4’lü Kamera Kurulumu, Berrak ve Net Renkler

4’lü Kamera Kurulumu, Berrak ve Net Renkler

Telefonun en önemli özelliklerinden bir tanesi elbette kamerası. Yapay zekânın da desteği sayesinde 4’lü kamera kurulumu benzersiz fotoğraflar yakalamanıza imkân sağlıyor. Huawei Nova 5T ana kamerası 48 MP boyunda Sony IMX586 sensörden meydana geliyor. Diyafram açıklığı f/1.8, lazer oto fokus ve optik görüntü sabitleme yer alıyor. Bu sayede oldukça geniş ve net kareler yakalamanız mümkün oluyor. Fakat daha geniş açılı fotoğraf çekmek isterseniz ikinci kameraya geçiş yapabilirsiniz. f/2.2 diyaframlı, 16 megapiksel çözünürlüklü 13 mm’lik lens sayesinde 117 derecelik geniş açılı kareler elde etmek mümkün oluyor. Cihazın üçüncü kamerası ise 2 MP çözünürlükte. 27 mm’lik f/2.4 diyaframlı makro kamera. Dördüncü kamera ise derinlik sensörü görevi gören 2 MP ölçüsünde bir kamera. Cihazı kullananlar elbette 48 MP’lik ana kamerayı tercih ediyorlar. Daha fazla ışık yakalayabilen ve ana sensörden daha büyük boyutlu Sony IMX586 varsayılan ayarda 12 MP ölçülerinde kareler yakalıyor. Şayet 48 MP’lik fotoğraflar çekmek isterseniz kamera ayarlarına girerek geçiş yapmak gerekecek. Bu modda yapay zekânın da tüm desteği alınıyor. Dış çekim yapmak isteyenler oldukça iyi bir performans yakalayabiliyor. Yapacağınız 3 çekim de sizlere gayet iyi bir fotoğraf deneyimi sunuyor. Düşük ışık söz konusu olduğunda gece modundan yararlanmak mümkün. Bu da daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı oluyor. Herhangi bir kayıp olmadan 10x dijital ve 2x optik zum yapabiliyorsunuz. Geniş kamera seçeneklerinden dilediğiniz gibi faydalanabiliyorsunuz. Hem modlar hem de yetenekli kamera ayarları sayesinde geniş ölçekten faydalanabiliyorsunuz. Hızlandırılmış ya da ağır, hareketli çekimler yapabiliyor, dilerseniz profesyonel çekim moduna geçebiliyorsunuz. Arka kamerası ile 30 karede 4k kalitesinde video kayıt imkânı da bulunuyor. Ön kamera f/2.0 diyaframlı, HDR destekli ve 32 MP ölçüsünde. Video kaydında full HD çözünürlükten faydalanabiliyorsunuz. Ayrıca bu kaliteli çözünürlük ile oldukça iyi selfie kareleri de yakalamanız mümkün oluyor. Bu kamerada da yapay zekânın olanaklarından faydalanmak mümkün oluyor. Benzersiz Huawei Nova 5T özellikleri yanı sıra ayrıca selef model nova 4 üzerine güncellemeleri de söz konusu oluyor. Cihaz pek çok yönü ve özelliği sebebi ile P30 Pro'yu andırabiliyor. Ancak kendi segmenti baz alındığında bir amiral gemisi özellikleri taşıdığını söylemek gerekiyor.

Akıllı Telefon Anlayışınızı Değiştiren Huawei Nova 5T

Akıllı Telefon Anlayışınızı Değiştiren Huawei Nova 5T

İnternette ufak bir inceleme yaptığınızda karşınıza çıkabilecek olan Huawei Nova 5T yorumlar cihaza karşı beklentilerin ne kadar tatmin edici olduğunu da gösteriyor. Alacağınız akıllı telefonun sizi yıllarca memnun etmesi açısından fiyat konusunda çok ucuza kaçmamak gerektiğinin de farkında olmak gerekiyor. Piyasada pek çok ucuz akıllı telefonu bulunuyor ancak bunlar ne işlemci ne kamera ne de kullanım kolaylığı açısından avantaj barındırmıyor. Bu nedenle de insanlar keşke biraz daha yüksek bir maliyet ile daha iyi bir akıllı telefon alsaydım diyerek pişman olabiliyorlar. Özellikle elektronik cihazlarda maliyeti kısmak pek çok önemli özelliklerden de mahrum kalmak anlamına gelebilir. Bu sebeple diyebiliriz ki Huawei Nova 5T ödeyeceğiniz maliyeti de oldukça iyi bir şekilde karşılayarak sizleri memnun ediyor. Tüm dünyada akıllı telefonları ile Huawei şimdi sizleri kendi dünyasına çağırıyor. Akıllı telefon konusunda aklınıza gelebilecek tüm özellikleri en kaliteli şekilde sizlere sunan Huawei ile yıllarca sürecek bir deneyim yaşayacaksınız. Trendyol'un online mağazasından Huawei Nova 5T özelliklerini, fiyatlarını inceleyebilir, karşılaştırabilir ve Türkiye’nin neresinde olursanız olun anında sipariş verebilirsiniz.

Huawei Nova 5T Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Huawei Nova 5T Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Huawei Nova 5T sizlere bir akıllı telefondan almak istediğiniz tüm performansı bir kerede sunuyor. İşlemcisi sayesinde oldukça hızlı bir verim alabiliyorsunuz. Güçlü pili sayesinde gün içerisinde sorun yaşamadan internette gezinebilir, sınırsızca müzik dinleyebilirsiniz. Günümüz akıllı telefonlarında yaşanan pil sorunları göz önüne alındığından Huawei Nova 5T sizler bu konuda oldukça rahatlatacak bir model olarak öne çıkıyor. Huawei Nova 5T fiyat ve özellikleri bir araya geldiğinde gerçekten maliyetini en iyi şekilde çıkarttığını belirtmek gerekiyor. Sizlerin de görebileceği üzere Huawei Nova 5T inceleme ve müşteri görüşlerinde modeller arasındaki en iyi performanslardan bir tanesini sunduğunu anlayabilirsiniz. 6 GB Ram gibi gayet geniş bir kapasite ile karşılaştığınız gibi Huawei Nova 5T 8 GB RAM seçeneğinden de faydalanabiliyorsunuz. Huawei Nova 5T 64 GB yerine sizlere 128 GB sunarak çok daha geniş kapasitede işlem görmenize olanak sağlıyor. Önemli konulardan bir tanesi de Huawei Nova 5T renkleri oluyor. Özellikle mor renkte tasarımı ile öne çıkan Huawei’nin bu anlamda biçimsel bir bütünlük oluşturduğunu söylemek de mümkün oluyor. Ancak seçenekler içerisinde Huawei Nova 5T siyah renk arzu edenler için pil kapağının siyah olduğu modelleri de görmek mümkün oluyor. Bu tamamen kişisel zevk ile alakalı bir durum. Akıllı telefonunuz ile günün her saati online olarak müzik dinleyebilirsiniz. Daha önce de belirttiğimiz gibi hem müzik hem de video izlerken pil oldukça tasarruflu bir şekilde kullanılıyor. Bu da size gün içerisinde herhangi bir performans düşüklüğü olmadan müziğinizin ya da videonuzun tadını çıkarmanıza olanak sağlıyor. Huawei Nova 5T kulaklık ile en kaliteli performansı deneyimleyebilirsiniz. Kamera ve videodaki kaliteyi aynı şekilde hoparlörden de almak mümkün oluyor ve size müzik konusunda oldukça etkili bir sonuç çıkarıyor. 4’lü kamera kurulumu olan Huawei Nova 5T ile ölümsüz karelere imza atabilirsiniz. İster iç çekim olsun ister dış çekim en yüksek çözünürlükte kamera performansı alabilirsiniz. Tasarım harikası olan telefonda zoom özelliği oldukça etkili oluyor. İster profesyonel olarak ister amatör olarak fotoğrafla ilgilenin bu özellikler ile oldukça keyif alacağınız kesin. Bütçe anlamında ise rakiplerine bakıldığında gayet makul seçeneklerle sizlere geldiğini söylemek mümkün. Hem özellik hem de maliyete bakıldığında Huawei Nova 5T fiyatı uygun bir dengede gözüküyor. Piyasada pek çok akıllı telefon pek çok farklı fiyattan sunuluyor ve bazı telefonların maliyeti performansına eş değer olmadığı görülebiliyor. Ancak Huawei Nova 5T özelliklerini iyi bir şekilde okuduysanız maliyetine göre oldukça dengeli bir fiyatın olduğunu da görebilirsiniz.