İlgili Kategoriler
Fiyat
Garanti Süresi
Fiyat Geçmişi
Tip
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Kontrol Kalemi

" araması için 363 sonuç listeleniyor
BTS 12045 Dijital Kumpas 200 Mm
Kargo Bedava

BTS12045 Dijital Kumpas 200 Mm

1.156 TL
Sepete Git

En Kaliteli Kontrol Kalemi Çeşitleri Trendyol’da!

Kontrol kalemi günümüzde yaygın olarak kullanılır. Elektrik devresinin açık ya da kapalı olduğunu, yani hat üzerinde elektriğin var olup olmadığını içine yerleştirilmiş küçük lamba sayesinde gösteren bir araçtır. Ucu düz tornavida şeklindedir ve ince yapıdadır. İçine yerleştirilen lamba, elektrik akımı varsa yanar. Böylece aracı kullanan kişi; sigorta panosundan başlayarak tüm elektrik hattında priz, duy gibi noktalar üzerinde elektriğin varlığını ya da kaçak durumunu tespit edebilir. Temaslı ya da temassız tasarımıyla elektrik hattı üzerindeki gerilimi algılayan basit bir elektriksel test ekipmanı olarak bilinir. Elektrik kalemi olarak da bilinen bu ürün ile çok hızlı sonuç alınır fakat üzerinden gerilim okunmaz. Kullanım kolaylığı sağlaması ve uygun fiyat sunması nedeniyle hemen herkes tarafından tercih edilir. Kullanım sürecinde gerilimin olup olmadığını denetleyeceğiniz bölgeye aracı dokundurmanız, sonrasında baş tarafındaki metal bölgeye parmağınızı değdirmeniz yeterlidir. Eğer denetlediğiniz sağladığınız bölgede gerilim varsa içindeki lamba yanar ve son derece güvenlidir. Akım kontrol kalemi uç kısmının düz tornavida şeklinde olması sebebiyle tamirat, tadilat gibi işleriniz için de rahatlıkla kullanabileceğiniz bir araçtır. Düz bir tornavidanın yaptığı her şeyi bu araçla da yapabilirsiniz. Genelde şeffaf saplıdır, bu sayede elektriğin var olup olmadığını anlamanızı sağlayan neon lambayı rahatlıkla görebilirsiniz. Faz; elektriğin geldiği, nötr ise elektriğin gittiği hat anlamına gelir. Faz teline dokunduğunuz zaman elektrik çarpması kaçınılmaz olur. Kaçak kontrol kalemi ile denetim sağlarsanız elektrik çarpması gibi sorunları önleyebilirsiniz. Çünkü ürün, direnci vücudun hissedemeyeceği seviyeye kadar düşürür. Ürünü kullanırken vücuttan az miktarda elektrik geçer. Bu miktar ise aracın içindeki lambayı yakmak için yeterlidir. Ürünün içindeki neon lambanın titrek bir şekilde yanması, yanıp sönmesi kablo bağlantılarında kesinti, kopma ya da zedelenme olduğunu gösterir. Voltaj ölçümü için tasarlanan seçenekler de mevcuttur. Aracın üzerindeki basit bir gösterge sayesinde hat üzerinden geçen gerilim değerini rahatlıkla görebilirsiniz. Akıllı kontrol kalemi kullanarak ürün üzerindeki göstergelerden faydalanabilir ve hızlı sonuçlar elde edebilirsiniz. İhtiyacınız olan ürün seçeneğine Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.

Her İhtiyaca Uygun Çok Çeşitli Kontrol Kalemi Ürünleri

Her İhtiyaca Uygun Çok Çeşitli Kontrol Kalemi Ürünleri

Tamirat, tadilat işleri sırasında elektrik çarpması herkesin kaçındığı bir durumdur. Bu tarz araçların kullanılmadığı durumlarda hat üzerinde elektrik olup olmadığını anlamak için iletkene doğrudan bir parmakla temas edilir. Eğer parmakta titreme ya da çarpılma hissi oluşuyorsa faz üzerinde elektrik akımı olduğuna karar verilir. Bu üründen yararlanarak bunun gibi sağlıksız durumları ortadan kaldırabilirsiniz. Her evde, ofiste rahatlıkla kullanabileceğiniz ürün, birçok kişinin alet çantasında kendine yer bulur. Kontrol kalemi nedir sorusuna verilebilecek en basit cevap ise “Elektrik devresinin açık ya da kapalı olduğunu, hat üzerinde gerilimin var olup olmadığını söyleyen araçtır” olur. Hat üzerinde elektriğin var olup olmadığını içindeki neon lamba aracılığıyla gösteren aracın pek çok çeşidi vardır. Kontrol kalemi çeşitleri temaslı ve temassız olarak ikiye ayrılır. Temaslı olanlar, elektrik ile temas eden iletken bir uca sahiptir. Ayrıca neon bir lamba ve direnç gibi unsurları da bünyesinde barındırır. Gerilim farkı yaratmak amacıyla lambanın diğer ucuna bir metal bağlanır. Bu metal sayesinde temas eden bir direnç yapısıyla çalışır. Metale temas eden direnç yapısı ise insan vücududur. Devrenin tamamlanması için ürünün baş kısmındaki ufak metale temas etmeniz gerekir. Bu temas ile birlikte hat üzerinde gerilim varsa neon lamba yanar. Temassız kontrol kalemi ise farklı bir biçimde çalışır. İletkene temas etmesine gerek yoktur. Temassız olan türlerinin içinde batarya ve lambayı aktif eden devre bulunur. Bu devre ve batarya sayesinde ürünün uç kısmına dokunmanıza gerek kalmaz. Lambanın yanması için insan vücudundan gelen kinetik enerjiye ihtiyaç duymaz. Hassasiyet ayarı bulunur. Bu ayar değiştirilerek daha uzaktan ya da yakından lambanın yanması sağlanabilir. Ayrıca bazı modellerinde sesli ikaz özelliği vardır. Özellikle gün ışığında ve neon lambayı görmenin zorlaştığı durumlarda sesle ikaz özelliğinden yararlanabilirsiniz. Dijital kontrol kalemi bu gibi durumlarda kolaylık sağlar. Kullanışlı ve uygun fiyatlı olan bu ürünü güvenle kullanabilirsiniz. Yıldız uçlu, çift uçlu, sesli, ışıklı kontrol kalemi gibi seçenekler mevcuttur. Sadece düz tornavida şeklinde uca sahip olanı değil, yıldız ucu olan çeşidi de tercih edebilirsiniz. Sesli uyarı sağlayan ürün, neon lambayı görmekte zorlananlar için iyi bir seçenek olabilir. Elektronik kontrol kalemi göstergeleri ile kolay bir kullanım sağlar. Aynı zamanda farklı amaçlar için üretilen ve kullanılan seçenekler de beğeninize sunulur. Çift uçlu olanlar ise genelde krom kaplı tornavida aparatını söküp takmanıza ve istediğiniz ucu kullanmanıza olanak sağlar. İhtiyacınıza göre tornavida ucunu değiştirebilir, yıldız veya düz uçları kullanabilirsiniz. Trendyol ile birçok ürün seçeneğine ulaşabilir, istediğinizi satın alabilirsiniz.

Binek Araçlarda Kullanabileceğiniz Kontrol Kalemi Çeşitleri

Binek Araçlarda Kullanabileceğiniz Kontrol Kalemi Çeşitleri

Elektrik günümüzde hemen her yerde kullanılan bir enerji türüdür. Binek araçlarda da elektrik kullanılır. İstenmeyen durumlardan kaçınmak için bu ürün çeşitlerinden faydalanabilirsiniz. Elektrik akımının var olup olmadığını denetlemenize yarayan araçların pek çok farklı amaç için üretilen çeşitleri mevcuttur. Araç kontrol kalemi bunlardan biridir. Otomobil, motosiklet, kamyon, otobüs, tekne ve benzeri taşıt araçlarının elektrik sistemini denetlemek için kullanılır. Motorlu araçlarda elektrik enerjisi, aküler üzerinde kimyasal olarak depolanır. Elektrik devresindeki alıcı çalıştırıldığında elektrik beslemesi gerçekleşir. Böylece devre çalışır duruma gelir. Oto kontrol kalemi timsah ağızlı uca sahiptir. Timsah ağızlı uç herhangi bir şase noktasına sabitlenir. Kalem ucu ise denetlenmek istenen yere temas ettirilir. Böylece ölçüm yapılmış olur. Eğer hat üzerinde elektrik varsa ışık yanar. Elektrik olan canlı kabloların denetimi, kablolar üzerinde kopukluk varsa tespiti, otomobil sigortasının incelenmesi için kullanılır. Far, teyp soketi, aydınlatma ve doğru pin ucunun tespiti için de tercih edilebilir. 12 volt kontrol kalemi binek araçlarda kullanılır. 24 volt kontrol kalemi ise ağır vasıta araçlar için ideal olur. Araç sahibi olanların kullanım kolaylığı ve güvenli deneyim sunması sebebiyle sıklıkla tercih ettiği bir üründür. Lastik basınç kontrol kalemi de aracınızda bulundurmanız gereken bir alettir. Aracınızın lastiklerindeki hava basıncını denetlemek için kullanabileceğiniz alet, aynı zamanda hava basıncını ölçmeye de yarar. Yer kaplamayan bir tasarıma sahiptir. Bu nedenle aracınızda hatta torpido gözünde bile rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Yola çıkmadan lastiklerinizin durumunu lastik basınç kontrol kalemi kullanarak yapabilirsiniz. Her modeldeki aracın lastiklerine uyumludur. Lastiğin sibobunu çıkarmanız ve aleti lastik sibobuna bastırmanız yeterlidir. Kullanım kolaylığı sunması nedeniyle zahmetsizce ölçüm yapabilirsiniz. Aletin alt kısmında bulunan seviye çubuğu, lastiklerinizin basınç seviyesini gösterir. 4 bara kadar basınç gücünü gösteren ürün, güvenli bir sürüş imkanı sunar. Kullanımı kolay ve fiyatı uygun olan alet, aracınızda bulunmasını isteyeceğiniz bir üründür. Sigorta kontrol kalemiyle de akünün durumunu inceleyebilirsiniz. Otomobiliniz için gerekli seçenekleri Trendyol üzerinden temin edebilirsiniz.

Kontrol Kalemi Çeşitleri ve Kullanım Şekilleri

Kontrol Kalemi Çeşitleri ve Kullanım Şekilleri

Elektrik devreleri üzerinde kullanılan ürünleri alet çantasında, evinizin bir köşesinde, binek aracınızda ya da ofisinizde rahatlıkla bulundurabilirsiniz. Oldukça basit kullanımı olan alet sayesinde elektrik çarpmalarına, sigorta yanmalarına karşı önlem sağlamış olursunuz. LED göstergeli ürünleri tercih ederek rahat bir kullanım sağlayabilirsiniz. Elektrik devrelerinde ve tesisatlarında önemli bir diğer konu da voltaj ölçümüdür. Elektrik alanında bulunan iki nokta arasındaki potansiyel farka voltaj denir. İki nokta arasındaki gerilim değeridir. Voltajı ölçmeye yarayan voltaj kontrol kalemi, dedektörlüdür. Açık kablolardaki hat kopukluklarını dedektör yardımıyla hızlı şekilde tespit eder ve kablo makaraları, ışık zincirleri gibi gerilim taşıyan hatları da belirlemeyi sağlar. Bunun yanı sıra prizler, şalterler ya da kablo bağlantıları gibi alanlarda gerilimi teşhis eder. Karanlık bölgeler dahil olmak üzere, hızlı ve güvenilir bir şekilde voltaj kontrolü yapar. Dedektörü ölçüm yapmak istediğiniz yere yaklaştırmanız yeterlidir. Dedektör kontrol kalemi, LED ışıkla ve alarm sesiyle uyarı verir. LED lamba sayesinde kötü aydınlatılmış ya da karanlık olan bölgelerde bile çalışmanız mümkündür. Pek çok özelliği içinde barındıran fonksiyonel kontrol kalemi ise voltajı test eder. Elektronik ekipmanlarda, otomotiv devre elemanlarında ve konut elektrik tesisatlarında kullanılabilir. Hem kontrol hem de kaçak kontrol kalemi olarak kullanılan kablo kontrol kalemi, kablolar üzerinde kaçak olan noktaları bulmanızı sağlar. Üzerinde bulunan LED ışıklar sayesinde elektriğin yoğunluğunu görebilirsiniz. Elektrik yoğunluğunu ölçmek istediğiniz kablo üzerinde aleti gezdirmeniz gerekir. Böylece hangi bölgenin riskli olduğunu anlayabilir, kopukluğu fark edebilirsiniz. Kopuk kablo kontrol kalemi sayesinde kablolardaki kopuklukları rahatlıkla bulup düzeltebilirsiniz. Üzerindeki ışıklı göstergeden yararlanarak kabloda kopuk olup olmadığını gözlemleyebilirsiniz. Eğer tamirat, tadilat, elektrik tesisatı ile ilgili işler yapıyorsanız taşıma kolaylığı olması açısından mini cep kontrol kalemi tercih edebilirsiniz. Böylece ihtiyacınız olduğu an cebinizden çıkarıp kullanabilirsiniz. Tüm bu seçeneklere Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.

Çeşitli Kullanım Alanlarına Özel Kontrol Kalemi

Çeşitli Kullanım Alanlarına Özel Kontrol Kalemi

Bu tarz aletler, sadece elektrik akımının var olup olmadığını anlamak amacıyla kullanılmaz. Gelişen teknoloji sayesinde pek çok alanda kullanılabilir hale gelen ürün çeşitleri vardır. Para kontrol kalemi bunlardan yalnızca biridir. Alınan güvenlik önlemlerine rağmen sahte parayla karşılaşabilirsiniz ve bu tarz sahte paralar yüzünden zarara uğrayabilirsiniz. Fark edemediğiniz bir sahte parayı almanız daha sonra başka birine farkında olmadan vermeniz güvenlik açısından olumsuz bir izlenim bırakabilir. Bunları yaşamak istemiyorsanız bu cihazı kullanabilirsiniz. Bunun için yanınızda taşıyabileceğiniz ürün, size verilen banknotun sahte olup olmadığını anlamanıza yardımcı olur. Paranın üzerine bir çizik atmanız yeterlidir. Üzerinde bir iz kalırsa paranın sahte olduğunu anlayabilirsiniz. Eğer kontrolünü sağladığınız para sahte değilse üzerinde herhangi bir iz kalmaz. Yerli ve yabancı her türlü banknot için geçerli olan bu alet, hem maddi zarara uğramanızı engeller hem de farkında olmadan aldığınız sahte parayı başka birine verip olumsuz bir izlenim bırakmanızı önler. Boya kontrol kalemi de elektrik harici durumların denetimi için üretilen araçlardan biridir. Boyanın ve cilanın kalınlığını ölçmek için geliştirilir. Metal ve metal olmayan ahşap, plastik, beton, alaşım gibi yüzeylerde aynı zamanda demir dışı metaller üzerinde kullanılan ürün, yüzeyde bulunan boyanın kalınlığını tespit eder. Sıva altı kontrol kalemi ise duvarın ardında kalan göremediğiniz tesisatlar hakkında bilgi verir. Sıvanın altında kalan kısımda eğer bir elektrik hattı varsa sesli ve ışıklı uyarı veren bu ürün sayesinde işlerinizi sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. Duvara bir delik açacaksanız ya da herhangi bir işlem uygulayacaksınız tesisata zarar vermeden bunu yapmanız mümkün olur. Farklı amaçlar için kullanabileceğiniz ürün seçeneklerine Trendyol sayesinde ulaşabilirsiniz.

Pratik Kullanım İmkanı Sunan Kontrol Kalemi

Pratik Kullanım İmkanı Sunan Kontrol Kalemi

Bu ürün; sadece profesyonellerin değil, aynı zamanda profesyonel olmayanların da sıklıkla tercih ettiği bir araçtır. Profesyonel kontrol kalemi kolay ve pratik kullanımı ile herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir üründür. Genellikle selüloz asetat kaplı şeffaf bir saptan ve düz tornavida ucundan oluşur. Düz tornavida ucuna sahip olması sebebiyle kontrol kalemi tornavida olarak da kullanılabilir. Bazı ürün seçeneklerinde düz tornavida ucu değiştirilebilir şekilde tasarlanır ve yıldız tornavida olarak kullanım imkanı sunar. Çift uçlu ürünler ise takıp çıkarma kolaylığı verir. Bu sayede ihtiyacınıza göre hangi ucu kullanacağınızı belirleyebilirsiniz. Ürün sapının şeffaf olması ise içerisinde bulunan LED lambanın kolay gözükmesini sağlar. Gerilimin olup olmadığını kontrol edeceğiniz bölgeye aletin ucu dokundurulur, ardından sap kısmında bulunan metal bölgeye parmakla temas edilir. Eğer temas ettirilen bölgede elektrik varsa sapın içindeki küçük LED lamba yanar. Işığın az olduğu ortamlarda ya da karanlık bölgelerde LED lambayı görmekte zorlanabilirsiniz. Bu gibi durumlarda sesli uyarı veren seçenekleri tercih edebilirsiniz. Alarm sesi sayesinde neon lambayı göremeyen kişiler, uyarıyı daha rahat almış olur. LEDli, manyetik, hassas kontrol kalemi isteklerini ve ihtiyaçlarınızı karşılar. Eğer sık kullandığınız bir ürün ise mini cep modellerini tercih edebilir ya da aleti kıyafetlerinizin cebine takmanızı sağlayan bir klips kullanabilirsiniz. Elektrik enerjisi içeren devrelerde ve tesisatlarda voltaj bulunur. Voltaj, iki nokta arasındaki gerilimi ifade eder. Yüksek gerilim kontrol kalemi; kentsel elektrik kaynakları, 90-1000V gibi yüksek gerilim içeren üç fazlı sistemler, güç dağıtım üniteleri, elektrik panoları gibi alanların voltaj ölçümü gibi alanlarda kullanılabilir özelliktedir. Temassız olan ve dedektör ile çalışan ürünü ölçüm yapmak istediğiniz alana tutmanız yeterlidir. İhtiyacınız olan ürün çeşidine Trendyol aracılığıyla sahip olabilirsiniz.

En Kaliteli Kontrol Kalemi Çeşitleri Trendyol’da!

En Kaliteli Kontrol Kalemi Çeşitleri Trendyol’da!

Kontrol kalemi; sigorta panosu başta olmak üzere tüm elektrik hattında, priz, duy gibi noktalar üzerinde elektriğin varlığını ya da kaçak durumunu tespit etmenizi sağlar. Temaslı ya da temassız tasarımıyla elektrik hattı üzerindeki gerilimi algılayan bu tarz elektriksel test ekipmanlarını evinizde, iş yerinizde, binek aracınızda kullanabilirsiniz. Profesyonel ve amatör kullanıma uygun olan ürün seçenekleri bulunur. Bunları isterseniz alet çantanıza koyabilir isterseniz de evinizin ya da ofisinizin bir köşesinde bulundurabilirsiniz. Cepte taşınabilen modeller ise elektrikli alet tamiratı ya da elektrik tesisatı ustalığı gibi işlerde çalışıyorsanız taşıma kolaylığı sağlar. Yer kaplamaz, kolay kullanım imkanı sunar. Pek çok ürün seçeneği bulunduğu için kafanız karışabilir. Bu noktada müşteri yorumlarından, daha önce ürünleri alıp deneyimlemiş olan müşterilerin paylaşımlarından yararlanabilirsiniz. İlk defa kontrol kalemi kullanacak biri iseniz kontrol kalemi kullanımı hakkında verilen bilgilendirmelerden faydalanabilir ve ideal kullanım şekliyle ilgili fikir edinebilirsiniz. Binlerce ürün çeşidi içerisinden ihtiyacınıza uygun olanı ya da istediğiniz modeli bulabilir, uygun fiyat avantajıyla kaliteli kontrol kalemi sahibi olabilirsiniz. Özel filtreleme seçenekleri sayesinde fiyat aralığı belirleyebilir, çok beğenilen ve satılan ürünleri görebilirsiniz. Kontrol kalemi fiyat seçeneklerini inceleyebilir, her bütçeye uygun ürün seçeneklerinden dilediğinize sahip olabilirsiniz. Her ürün için yapılan yorumları, değerlendirmeleri ve puanlamaları detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Bütün bunlar, satın alma sürecini sizin için daha doğru ve keyifli bir hale getirir. Tek tek almak istemiyorsanız kontrol kalemi seti alabilir ve paket içerisinde pek çok işlevi olan parçalara tek seferde sahip olabilirsiniz. Birbirinden farklı ürün çeşitlerini görebilir, pilli kontrol kalemini ve çok daha fazlasını Trendyol’dan temin edebilirsiniz.

Kontrol Kalemi Ne İşe Yarar?

Kontrol kalemi, elektrik bağlantısının ve varlığının bir göstergesi olarak kullanılmaktadır. Alçak gerilimlerin yer aldığı sigorta panosundan prizlere kadar birçok elektrik noktasında hem elektrik varlığı hem de kaçakların tespitinde kullanılan bir üründür diyebiliriz. Bu işlemi temaslı veya temassız olarak gerçekleştirebildiğinden oldukça etkili bir test elemanıdır diyebiliriz. Elektrik test elemanları arasında en basit ancak oldukça etkili bir üründür. Temaslı kontrol kalemleri içerisinde elektrik ile direkt teması sağlayan iletken uç, direnç, neon lamba ve lambanın diğer ucuna bağlı olan bir direnç kondansatör bulunmaktadır. Kontrol kaleminin uç noktası bir elektrik akımına temas ettirildiğinde akım bu uç üzerinden neon lambaya ulaşır ve lambada bir ışık kaynağı ortaya çıkar. Bu ışık kaynağı en basit manada, o bölgede bir elektrik akımının olduğunu göstermektedir.

Kontrol Kalemi Nasıl Kullanılır?

Kontrol kalemini kullanırken bir ucunu elektrik akımına dokundurmanız diğer ucundan da parmağınızın yer alması gerekmektedir. Bu iki bağlantı devrenin tamamlanmasını sağlamaktadır. Bu kullanım sırasında tercih edilen kalem temaslı kontrol kalemi olmaktadır ve devrenin bir elemanı olarak kullanıcı kişisi de bulunmaktadır. Aynı zamanda kontrol kalemlerinin modeline ve teknolojisine göre hassaslık ayarları yapılır ve bu noktada lamba ya da sesli ikaz ile elektrik algılaması yapılmaktadır. Kontrol kaleminin kullanımı her ne kadar basit olsa da bir noktada bazı problemler ortaya çıkabilmektedir. Kullanım esnasında ortam koşulları ya da kullanıcı koşullarından kaynaklanan belli başlı problemler olabilmektedir. Bu problemler arasında en önemlisi ise gün ışığından lamba ışığının pek seçilememesi karanlıkta ise lambanın yanıyor gibi gözükmesi yer almaktadır. Bu noktada kontrol kalemi güvenilirliğini kaybetmektedir.

Kontrol Kalemi Nedir?

Kontrol kalemi, elektrik akımının tespitini için kullanılan adeta tornavida tarzı bir üründür. Kontrol kalemi sayesinde elektrik akımıyla birlikte kaçakların kontrolü de yapılmaktadır. Bu noktada önemli olan doğru kontrol kalemini seçmek olacaktır. Eğer bozuk ve yanlış bir kontrol kalemi tercih ederseniz doğru bir şekilde elektrik akımını göremezsiniz aynı zamanda elektrik çarpması gibi risklerle de karşı karşıya kalabilmektesiniz. Tüm bunların önüne geçebilmek amacıyla kesinlikle iyi bir kontrol kalemi seçimi yapmalısınız. Kontrol kalemi birçok alanda pratik çözümler sunmaktadır. Özellikle elektrik ve elektronik ile ilgili olan kişilerin her daim yanında bulundurması gereken bir üründür diyebiliriz. Günümüzde devreler çok önemli bir yere sahip olmuştur. Gündelik yaşantımızda kullandığımız her ürün ve cihaz, elektronik yapılar barındırmaktadır. Bu noktada kontrol kalemi kullanımı da ev içinde bile gerekebilmektedir. Kontrol kalemi modelleri, özellikleri ve fiyatı Trendyol’da detayları ile yer alıyor.