İlgili Kategoriler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Teknik Çizim Kalemi

" araması için 7139 sonuç listeleniyor

Teknik Çizim Kalemi

Teknik Çizim Kalemi

Hem mühendisler hem de mimarlar, şemaları oluşturma konusunda ya da diğer teknik çizim işlerinde genişliği ve kalınlığı aynı şekilde devam eden düz çizgilere ihtiyaç duyar. Şema oluşturmanın yanı sıra grafik tasarım, illüstrasyon ve karikatür gibi işler de hassasiyet ve performans gerektirir. Teknik çizim kalemi, dağılmayan zengin pigmentlere sahip mürekkebi ve hassas bir şekilde kullanılabilen iğne uçları ile hızlı, kaliteli ve düzgün sonuçlar elde etmeyi sağlar. Uç kalınlığı ve boyutu, mürekkep türü gibi özelliklere göre farklılık gösteren ürün, teknik kullanımın yanında sanatçılar tarafından da sıklıkla tercih edilir. Bunları belirli bir meslek grubuna veya sanat türüne has bir ürün olarak ele almak doğru değildir. Profesyonel çalışma alanları ve sanat dalları ile birlikte resimle hobi olarak ilgilenen kişiler ve mimarlık eğitimi alan öğrenciler gibi oldukça geniş kitleler tarafından ihtiyaç duyulan bir üründür. Canlılığını koruyan ve solmayan kaliteli mürekkepleri sayesinde teknik çizim kalemleri, çalışmalarınızı pratik ve konforlu bir şekilde sürdürmeye olanak tanır. Düşük kaliteye sahip bir kalem sızdırma yapabilir veya hatalara sebebiyet vererek krokilerinizin, tablolarınızın veya tasarımlarınızın mahvolmasına sebep olabilir. Set halinde de bulabileceğiniz kalemler, kağıdın yanı sıra porselen, metal, ahşap ve çelik gibi farklı yüzeylerde kullanıma uygun olarak tasarlanarak beğeninize farklı çeşitlerde sunulur. Trendyol’u ziyaret ederek geniş bir renk ve uç kalınlığı skalasına sahip setler arasından ihtiyaçlarınıza ve kullanım amacınıza uygun ürünü bulabilirsiniz.

Teknik Çizim Kalemi Çeşitleri ile Kusursuz Çizgiler

Teknik resimler; kesin çizgilere ek olarak matematiksel doğruluk ve mükemmel detaylar gerektirir. Yanlış çizilmiş tek bir çizgi bile planın doğru şekilde okunmasını engelleyebilir. Çizim kalemleri özel olarak tasarlanmış metal uçları, cetveller ve şablonlar ile kullanıma uygun gövdeleri sayesinde yüksek doğruluk düzeyine ulaşmak için ideal araçlardandır. Silindirik uç detayları ile cetvel kenarlarında veya şablonlarda kolaylıkla kullanmanıza olanak tanır. Bilgisayar destekli tasarımın yükselişine rağmen bu araçlar halen mühendisler, mimarlar ve diğer tasarımcılar tarafından yaygın olarak tercih edilir. Mühendisler ve mimarlar için ince uçlu çeşitlerden anime, çizgi film ve manga için tasarlanmış markerlara kadar her türlü ihtiyaca uygun renkte, kalınlıkta ve özellikte seçenekler mevcuttur. Teknik çizim kalem kalınlıkları 0.05 mm’den başlayarak 2.0 mm’ye kadar artan boyutlardadır. ISO standartlarına göre belirlenmiş bu çizgi kalınlıkları, belirli oranları karşılar. Böylece ölçek değişiklikleri kolaylıkla yapılabilir. Dünya çapında bu standart ölçüler sayesinde çizimler mikrofilm, fotokopi ve faks gibi işlemlerden sonra bile okunabilirliğini korur. Uçlu modelleri, markerları ve kömür eskiz kalemleri gibi birçok çeşidi olan ürün; mimarlar, sanatçılar veya hobi amaçlı resim çizen kişiler tarafından sıklıkla kullanılır. İnce çizgilere sahip teknik planlar ve detaylı krokiler, gölgelendirmelerde ve eskizlerde kullanılanlardan farklı kalemler gerektirir. Yumuşaklık derecelerine göre H ve B olarak sınıflandırılan, kalınlıklarına göre ise rakamlarla gruplandırılan eskiz ürünleri içerisinden konunuzu ve projenizin gereksinimlerini göz önüne alarak seçim yapabilirsiniz. Birden çok kalınlığı ve sertlik derecesini bir araya getiren teknik çizim kalemi seti ile projelerinizi eksiksiz bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Kullanışlı kutuları sayesinde kalemleri oldukça taşınabilir hale getiren setler hem profesyonel hem de amatör sanatçıların favorileri arasındadır. Bulaşma yapmayan kaliteli materyalleri ile temiz bir şekilde silinebilir ve kağıtta leke bırakmaz. Modele göre farklılık göstermekle beraber 6B, 5B, 4B, 3B, 2B, B, HB, F, H, 2H, 3H, 4H çizim kalemlerinden oluşan setler son derece çok yönlüdür. Projenizin detaylarını göz önüne alarak ihtiyacınız olan rengi, kalınlığı ve ürün tipini belirleyebilir, Trendyol’da birçok çeşit arasından seçim yaparak projelerinizi pratik bir şekilde hayata geçirebilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Teknik Çizim Kalemleri Fiyatları

Her Bütçeye Uygun Teknik Çizim Kalemleri Fiyatları

Bir nesnenin veya yapının boyutunu, formunu ve diğer ölçülerini belirten planlarda kullanılması adına üretilen bu ürünler, büyük ilgi görür. Teknik çizim kalemleri fiyatları ise mürekkep türü, renk, uç tipi ve sertlik derecesi gibi birçok faktöre bağlı olarak değişim gösterir. Ürünlerin nasıl üretileceğini anlatan ve imalat sürecinde dikkat edilmesi gereken standartları belirten bu planlar, istenen sonuçları elde etmek için yüksek doğruluk göstermelidir. Mimar, mühendis ve sanatçı gibi birçok meslek grubunun gösterdiği üstün performans sebebi ile yoğun olarak kullandığı ürün sayesinde canlılığını yitirmeyen ve solmayan tablolar, krokiler ve taslaklar oluşturmak mümkündür. Farklı renklerde ve özelliklerde modelleri içeren setler, projeniz üzerinde çalışırken malzeme sıkıntısı yaşama olasılığını ortadan kaldırır. Muntazam çizgi genişliği, küçük uç boyutu, taşınabilir ve pratik yapısı nedeniyle bu kalemler her türden sanatçı tarafından sevilir. İğne biçiminde uca sahip modeller, cetveller ve şablonlar ile kullanıma izin verir. Ayrıca çok ince olan ayrıntıları bile çizmeye imkan sağlar. Su bazlı mürekkebisi sayesinde sulu boya veya diğer su bazlı boyalarla çalışan sanatçıların çizimlerinin netliğini korur. Tek tek satın almak yerine birçok rengi veya kalınlığı bir araya getiren çizim setlerinden yana tercih yapmanız durumunda daha makul fiyatlarla alışverişlerinizi tamamlayabilirsiniz. Çoklu ürün grupları yanında dönem dönem yapılan kampanya ve indirim fırsatlarından da yararlanarak bütçenizi zorlamadan ihtiyaçlarınıza ulaşabilirsiniz. Trendyol’da birçok seçenek arasından yorumları ve puanları inceleyerek teknik çizim kalemi önerisi alabilirsiniz. Alanında dünyaca tanınan kaliteli markaların kroki, taslak, plan ve benzeri teknik çizim projelerinize hız ve pratiklik kazandıracak kalemlerine uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Trendyol’da Teknik Çizim Kalemi

Trendyol’da Teknik Çizim Kalemi

Bilgisayar grafiklerinin ve programlarının yükselmesine rağmen mimarların, tasarımcıların ve illüstratörlerin temel araçları arasında yerini koruyan teknik çizim kalemleri, güvenilirlik ve yüksek performans özellikleri ile ön plana çıkar. Kurşun, mürekkep veya uçlu olarak sınıflandırılan her bir kalem, standart bir nokta boyutuyla veya milimetre cinsinden ifade edilen çizgi genişliğiyle tanımlanır. Teknik çizim kalemi uçlu modelleri mekanik bir kalemin rahatlığını ve tekrar kullanılabilirliğini ahşap bir kalemin gücü ve dayanıklılığı ile birleştirir. Metal gövdelerinin formu sayesinde şık görünmelerinin yanında yüzey eklentileri ile ergonomik tutuşludur. Teknik amaçlı kullanımlar ve tasarım çalışmaları için idealdir. Kurşun seçeneklerin aksine ucunun baştan sona aynı kalınlıkta olması sayesinde çizgilerin düzgün olmasını sağlar. Uçlu modeller yeniden doldurulabilir olduğundan uzun süre kullanım imkanı verir. Özel olarak tasarlanmış bazı seçenekleri, aydınger kağıdı ve asetat dahil çeşitli yüzeylerde kullanımı düşünülerek üretilir. Kurşun modellerse yapıları nedeniyle mimari planlar oluşturmaya uygundur. H serileri açık renkli ve sert çizgiler elde etmeyi sağlarken B serileri ise yumuşak ve siyaha dönük bir sonuç verir. Özellikleri sebebiyle gölgelendirme ve eskiz çalışmalarında tercih edilir. Ürün çeşitlerinden bir diğeri olan beyaz teknik çizim kalemi işaretleme işleri için sıklıkla tercih edilir. Tekstil kumaşların üzerinde çizim yapmaya veya kesilecek alanları belirlemeye uygun tasarlanmış araç, uç kısmının dayanım göstermesi için özel olarak üretilir. Mürekkep bazlı, kurşun veya renkli birçok seçenek arasından çizimlerinizi ve tasarımlarınızı gerçekleştirmek için uygun seçimi yapabilirsiniz. Kişisel sanatsal tarzınızı ve ihtiyaçlarınızı anlamak, iyi bir çizim kalemi ararken seçenekleri daraltmanıza yardımcı olur. Bunun yanında birden fazla araç çeşidi de kullanabilirsiniz. Böylece gereksinimlerinize bağlı olarak farklı kalemler arasında geçiş yapabilirsiniz. Trendyol’da zengin ürün yelpazesi içerisinden ihtiyacınız olan çeşide kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Teknik Çizim Kalemi Nedir?

Mimar ve mühendisler tarafından sıklıkla tercih edilip şemaların rahat şekilde çizilmesine olanak sağlayan teknik çizim kalemi; oldukça işlevsel ayrıca kullanışlıdır. Teknik çizim işlerini kolaylaştıran genişliği ve kalınlığı aynı şekilde devam eden düz çizgiler oluşturmanıza yardım eden bu ürünler; ihtiyaçlarınıza cevap verebilir. Grafik tasarım, şema oluşturma, illüstrasyon ya da karikatür gibi işleri profesyonel ve hassas şekilde yerine getirmenize olanak sağlayan özel tasarım üründür. İğne uçları mürekkebi dağıtmadan kaliteli ve düzgün sonuçlar elde etmenizi sağlar. Teknik kullanımının yanı sıra sanatçılar tarafından da sıklıkla tercih edilir. Farklı meslek gruplarına hitap edebilen profesyonel çalışma alanlarında, çizim ve şema oluşturma sırasında kullanabilirsiniz. Bu ürünlerle işlemlerinizi rahat ve pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Çizim Kalemleri Nasıl Kullanılır?

Sanat hataları ile ilgilenip resim hobisi olan mimarlık eğitimi alan öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği çizim kalemleri el ergonominiz için özel olarak üretilir. Bu sayede rahat kullanım imkanı sunar. Dağılmayan zengin pigmentlere sahip olup mürekkebi verimli ve hassas kullanım avantajı sağlar. Eli kavrayan ve rahat tutuş sağlayan bu ürünlerle çalışmalarınızı zahmetsiz aynı zamanda konforlu şekilde sürdürebilirsiniz. Yüksek kaliteli ürünleri tercih ederek tablo tasarım ve krokilerinizi sızdırma yapmadan, hatalara sebebiyet vermeden kolay şekilde çizebilirsiniz. Kağıdın yanı sıra metal, ahşap ya da çelik porselen gibi farklı yüzeylerde kullanılabilen bu ürünler; geniş renk ve uç tasarımlarına sahiptir. Kullanım amacınıza uygun ürünü tercih ederek çizgileri istediğiniz kalınlıkta, matematiksel doğruluk ve mükemmel detaylarla rahatlıkla çizebilirsiniz.

Teknik Çizim Kalemi Modelleri Nelerdir?

Tüm mimarlık ve mühendislik çalışmalarında tercih edilip çizgilerin doğru plan çerçevesinde çizilmesinde olanak sağlayan çok sayıda teknik çizim kalem modeli bulunmaktadır. Uç ve malzeme kalitesi yüksek ürünler uzun ömürlü kullanım imkanı sunar. Bilgisayar destekli tasarımlar; yükselişe geçmesine rağmen mimar, tasarımcı ve mühendisler en çok silindirik uç detayları ile öne çıkan teknik çizim kalemlerini tercih eder. 0. 05 mm’den başlayıp 0 mm’ye kadar artan boyutlarda dizayn edilen bu ürün ISO standartlarına uygun üretilir. Çizgi kalınlıkları projelerinizin doğru ve kusursuz şekilde çizilmesine olanak sağlar. Fotokopi, faks ya da mikrofilm gibi işlemlerden sonra dahi çizim, yazıların okunurluğunu koruyabilir. Sanatçı, mimar ve hobi amaçlı resim çizen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir. İnce uçlara sahip olan bu ürünleri teknik plan, gölgelendirme, detay ve eskiz çizimlerinde kullanabilirsiniz.