placeholder
"

Köpek Oyuncağı

" araması için 13249 sonuç listeleniyor
PATİMİO Ice Cream Köpek Oyun Kemiği
PATİMİOIce Cream Köpek Oyun Kemiği
(1)
55 TL
Sepete Git
PATİMİO Safari Köpek Oyun Kemiği
PATİMİOSafari Köpek Oyun Kemiği
(1)
Safari Köpek Oyun Kemiği
55 TL
Sepete Git

Köpek Oyuncakları

Köpek Oyuncakları ile Eğlenceli Vakit Geçirme Keyfi

Köpek oyuncakları, köpeklerin gelişimini tamamlamaları ve huzurlu olmaları için üretilmiş olan aktivite sağlayıcı ürünlerdir. Köpeklerin daha eğlenceli vakitler geçirmesine olanak vermek için özel olarak tasarlanmaktadırlar. Bu oyuncaklar sayesinde köpekleri eğitmek daha kolay olmakla birlikte, onların tek başına da eğlenebilmesine olanak verirler. Bu kapsamda oyuncak seçimi yaparken köpeğin yaşının ve ihtiyacı olan aktivitelerin ön planda tutulması gerekir. Bunun yanı sıra köpeklere oyuncak seçimi yaparken köpeklerin cinsi de oldukça önemlidir. Karakteristik özelliklere sahip olan köpekler cinslerine göre farklılık göstermektedir. Cinsi ne olursa olsun peluş köpek oyuncakları; yavruların oynayabileceği oyuncak türleri arasında yer almaktadır. Peluş oyuncaklar köpeklerin kendilerini yalnız hissetmemesi ve keyifli vakit geçirmesi için özel olarak tasarlanmışlardır. Peluş oyuncak seçiminde köpeğin boyuna göre bir tercih yapmak gerekir. Köpeğin boyuna göre büyük olan oyuncaklar; köpeklerin oyuncağı bir tehdit olarak algılamasına sebebiyet verebilmektedir. Bu sebeple de her köpeğin boyuna göre bir oyuncak seçimi yapılması gerekir. Köpekler bağlanma ve sahiplenme içgüdüleri gelişmiş hayvanlar olduğu için onlara arkadaşlık edecek bir oyuncak seçimi yapmak oldukça önemlidir. Sosyal bir şekilde vakit geçirmeyi sevmeleri sebebi ile yürüyen köpek oyuncakları arasından da seçimler yapılabilmektedir. Hareket eden oyuncaklar; köpeklerin ilgisini çekmekte olup, onların arkadaşlık kurmalarına da sebep olmaktadır. Bu şekilde köpekler daha sosyal olmakla birlikte, güzel vakit de geçirebilmektedir. Yürüyen oyuncaklar ses çıkarma ve hareket etme özelliğine de sahip olduğu için köpeklerin gelişimlerine de katkı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra; köpeklerin sportif aktivitelerinin yapılmasın a da olanak vermektedir. Hareket eden bir oyuncak, köpeklerin de aynı şekilde hareket etmesini sağlayacak olup, spor yapmasına da sebebiyet verecektir. Bu kapsamda köpeklerin enerjilerini atmaları için hareket eden bir oyuncak tercihi yapmak oldukça önemlidir. Yavru köpek oyuncakları ise; daha minimal ve küçük çaplı olmaktadır. Yavruların kendilerini yalnız hissetmemeleri için peluş oyuncak seçimi yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra, oldukça hareketli olan yavrular için hareket eden köpek oyuncakları arasından seçimler de yapılabilir. Yavru köpeklerin dişlerinin çıkması ve ısırma yetilerinin gelişmesi için de oyuncak seçimi yapmak gerekir. Bu sebeple köpek kemirme oyuncağı seçenekleri arasından da uygun bir oyuncak seçimi yapılmalıdır. Kemirme için tasarlanan oyuncakların yavru köpeklere uygun olan çeşitleri bulunduğu gibi, büyük köpekler için de uygun olan seçenekleri mevcuttur.

Köpek Oyuncakları ile Köpeğinizin Eğitimini Verin

Köpek oyuncakları ile köpeklere eğitim vermek oldukça kolay bir işlemdir. Köpeğin cinsine ve yaşına göre bir oyuncak seçimi yaparak eğitimleri tamamlanabilmektedir. Bunun yanı sıra ihtiyacı olan oyuncakların seçimi ile de daha rahat bir ruh haline girmeleri sağlanabilir. Köpeklerin dişlerinin kaşınması döneminde rahatlayabilmeleri için herhangi bir nesneyi ısırmaları gerekmektedir. Bu dönem düşünülerek özel olarak tasarlanan köpek diş kaşıma oyuncakları; hem köpeklerin dişlerinin rahatlamasına hem de eğlenceli vakitler geçirmesine olanak vermektedir. Dişlerin yapısına göre farklı özelliklerde üretilen bu oyuncaklar, farklı renklerde olmakla birlikte, çeşitli boyutlarda da bulunmaktadır. Köpeğin cinsine göre bir oyuncak seçiminin yapılması çok önemlidir. Çene yapısına göre belirlenen bir oyuncak seçimi ile köpeğin oyuncağı dişleri ile tam olarak kavrayabilmesi gerekir. Tam kavranamayan oyuncaklar, köpeğe uygun olmayacağı için ihtiyacını da karşılayamayacaktır. Bu sebeple köpek ısırma oyuncakları çeşitleri arasından seçim yaparken, köpeğin boyuna uygun bir seçim yapılması önem teşkil etmektedir. Isırma için en çok tercih edilen oyuncaklar arasında toplar bulunmaktadır. Toplar hem oyun oynamak hem de ısırmak için köpeklerin ilgisini çekmekte olup, en sevdikleri oyuncak olarak bilinmektedir. Bu sebeple oyuncak alımında kararsız kalınması durumunda farklı renklerdeki toplar arasından seçimler yapılabilir. Köpekler için üretilmiş olan oyuncaklar farklı özellikler ile donatılarak kişilerin beğenisine sunulmaktadır. Bu kapsamda hareketli, sesli, yumuşak yapılı ya da pilli pek çok farklı oyuncak çeşidi bulabilmek mümkündür. Hareketli köpek oyuncakları; her yaşta ve cinste köpek için tercih edilebilmektedir. Köpeklerin izleme ve gözlem yetisinin gelişmesine olanak veren bu hareketli oyuncaklar; farklı boyutlarda ve şekillerde üretilmektedir. Kişiler; köpeklerine göre bir seçim yaparak onların keyifli zamanlar geçirmesini ve içgüdülerinin daha da gelişmesini sağlayabilmektedir. Hareketli oyuncakların sesli ya da sessiz olan modelleri de bulunmaktadır. Küçük köpek oyuncakları ise; boyut olarak daha küçük olan köpeklere uygun olan tasarımlardır. Küçük ırka mensup olan köpekler, yapısal olarak daha küçük oldukları için oyuncak seçimi yaparken köpekten daha büyük olan bir oyuncağın tercih edilmemesi gerekir. Büyük oyuncaklar hem tehdit olarak algılanmakta, hem de rahat bir şekilde oyun oynamalarına olanak vermemektedir. Bu sebeple daha küçük formlardaki oyuncakların seçilmesi gerekir. Köpek oyuncaklarının boyutları small, medium ve large olarak değişiklik göstermektedir.

Köpek Oyuncakları ile Mutlu Köpekler

Köpeklerin mutlu bir ruh halinde olması için sosyal bir ortamda bulunmaları gerekmektedir. Bu sebeple de oyuncak seçiminin ve kullanımının önemi büyüktür. Yumuşak ya da sert yapıda olarak tasarlanmış olan sesli köpek oyuncakları, köpeklerin daha mutlu bir ruh halinde olmalarına olanak vermektedir. Sesli olarak tasarlanmış olan köpek oyuncaklarının farklı yapısal özellikleri bulunmaktadır. Bu kapsamda pilli ya da uygulamalı olarak ses çıkaran oyuncaklar arasından seçim yapabilme imkânı mevcuttur. Uygulamalı olarak ses çıkaran oyuncaklar; köpeklerin ısırması ya da üzerine bastırması ile reaksiyon veren oyuncak çeşitleridir. Bu oyuncaklar yumuşak yapıda olup; köpek ya da tavuk figüründe tasarlanmaktadır. Şekil olarak da köpeklerin dikkatini çeken bu oyuncak türleri ile köpekler keyifli zamanlar geçirebilmektedir. Pilli köpek oyuncakları ise enerjiye gereksinim duyar. Pilli oyuncaklar sert yapıda olabildiği gibi yumuşak formlara da sahip olabilmektedir. Kullanım şekline göre uygun bir oyuncak seçimi yaparak, köpeklerin oyuncaklarla vakit geçirmesi sağlanabilir. Havlayan ya da farklı sesler çıkaran oyuncaklar; köpeklerin dikkatini çekeceği için kendilerini sosyal hissetmelerine olanak verecektir. Bu durum da köpeklerin daha mutlu olmasına ve hareket kabiliyetlerinin gelişmesine destek olmaktadır. Küçük cinsli köpeklerin yanı sıra büyük köpek oyuncakları da geniş çeşitliliğe sahiptir. Köpeklerin daha rahat oynayabilmeleri için özel olarak geliştirilen bu oyuncaklar; köpeklerin cinslerine uygun olarak tasarlanmaktadır. Büyük köpek cinsleri; yapı olarak daha iri oldukları için, seçilecek olan oyuncakların da aynı orantıda büyük olması gerekir. Bu kapsamda diş kaşıma oyuncakları, aktivite oyuncakları, kemirme oyuncakları ve hareket eden oyuncakların boyutları farklılık göstermektedir. Oyuncaklar arasında hem kedilerin hem de köpeklerin oynayabileceği oyuncak seçenekleri de bulunmaktadır. Kedi köpek oyuncakları olarak adlandırılan bu oyuncaklar; tek bir oyuncak ile kem kedilerin hem de köpeklerin güzel vakit geçirmesine olanak sağlamaktadır. Farklı renkleri ve farklı özellikleri bulunan bu çift kullanımlı oyuncaklar arasından uygun seçimler yapılarak evcil hayvanların eğlenceli vakit geçirmesi sağlanabilmektedir. Bu oyuncaklar arasında top, tırmalama kulesi, ısırma oyuncağı gibi pek çok farklı ve fonksiyonel oyuncak çeşitleri bulunmaktadır. Kedi ve köpek oyuncakları fiyatları; seçilecek olan oyuncağın özelliklerine ve boyutuna göre farklılık gösterebilmektedir.

Köpek Oyuncakları ile Yeni Oyunlar

Farklı işlevleri olan köpek oyuncakları ile yeni oyunlar keşfederek daha farklı bir aktivite yapmak mümkün olmaktadır. Bu kapsamda köpeklerin yapılarına göre özel olarak hazırlanan oyuncaklar arasından seçimler yapılabilmektedir. Köpek oyuncakları top çeşitleri; en çok tercih edilen oyuncaklar arasında yer almaktadır. Her köpek toplar ile oynamayı sevdiği için kişilerin evcil hayvanlarına oyuncak alması esnasında ilk tercihleri, farklı renklerde ve yapılardaki toplar olmaktadır. Farklı renklerde tenis topu tercih edilebileceği gibi, daha yumuşak ya da daha sert formlarda farklı toplar da seçilebilmektedir. Toplar ve köpekler tek başına oyun oynayabilmektedir bunun yanı sıra evcil hayvan sahipleri ile de oyunlar oynamak mümkündür. Topların hem köpeklerin yapılarına hem de oyun şekline uygun olarak seçilmesi gerekir. Bu kapsamda top yakalama oyunu için; daha sert yapıda bir top seçimi yapılmalıdır. Köpeklerin diş yapıları da top seçimini etkileyen unsurlardır. Bu sebeple dişlerin kaşınma durumunun olması halinde yumuşak toplardan uzak durmak gerekmektedir. Isırma kuvveti ile topun parçalanma olasılığı yüksek olduğu için daha sert yapıdaki topların tercih edilmesi gerekir. Yavru köpek diş kaşıma oyuncakları arasında da topların büyük önemi vardır. Bunun yanı sıra çember şeklinde ya da kemik şeklinde üretilmiş olan diş kaşıma oyuncakları arasından da seçimler yapılabilmektedir. Yavru köpeklerin diş yapıları daha narin olduğu için çok sert olmayan ve ağız büyüklüğüne uygun bir diş kaşıma oyuncağı seçimi yapmak gerekir. Hareket eden köpek oyuncakları ise hem büyük hem de küçük ırk köpekler için tercih edilebilmektedir. Genel olarak pil kullanımı ile hareketi sağlayan bu oyuncaklar; köpeklerin dikkatini çekmekte olup tek başlarına oyun oynamalarına olanak vermektedir. Bu sebeple de pek çok evcil hayvan sahibi tarafından tercih edilen oyuncaklar arasında yer almaktadır. Bir diğer oyuncak türü ise; interaktif köpek oyuncakları olarak bilinmektedir. Yeni bir yapıda tasarlanarak kişilerin beğenisine sunulan bu oyuncaklar; daha farklı bir oyun deneyimi sunmaktadır. Farklı modelleri ve renk seçenekleri arasından köpeklerin yapılarına uygun olan seçimler yapılabilmektedir. İnteraktif köpek oyuncaklarının kullanımında köpek cinslerine göre tasarlanmış olan farklı seçenekler bulunmaktadır. Bu seçenekler arasında küçük ırk köpek cinsleri için farklı, büyük ırklar için farklı seçenekler vardır. Büyük ırk köpek oyuncakları arasında seçim yapmak için interaktif oyuncaklar incelenebilmektedir. Büyük ırkların yapılarına uygun bir oyuncak seçimi yapmak zorlayıcı olabilmektedir. Bu sebeple pek çok evcil hayvan sahibi; alternatif olarak interaktif oyuncaklara yönelmektedir. Hangi oyuncağın alınacağına karar verilememesi durumunda ise köpek halat oyuncak seçenekleri değerlendirilebilmektedir. Her cins köpeğin en sevdiği oyuncak türlerinden biri olan bu oyuncak; köpeğin çene kuvvetinin gelişmesine de katkı sağlamaktadır.

Köpek Oyuncakları ile Hareketli Köpekler

Köpekler için üretilmiş olan pek çok farklı oyuncak türü bulunmaktadır. Bunlardan biri de tasmalı köpek oyuncakları olarak bilinir. Bu oyuncak hareket edecek şekilde tasarlandığı için hareketli oyuncaklar arasında yer almaktadır. Tasmasının olması, evcil hayvanın tasmaya alışmasını ve tepki göstermemesini sağlamaktadır. Eğitici oyuncaklar arasında yer alan bu oyuncak ile köpekler bu oyuncağı gözlemleyerek kendilerine örnek alabilmektedir. Bunun yanı sıra köpekler; tasmalı köpek oyuncağını arkadaş olarak da algılayarak tek başına oyun oynayabilmektedir. Köpekler için tasarlanmış olan oyuncakların farklı modelleri olduğu gibi, üretim aşamasında kullanılan malzemeler olarak da farklılıkları bulunmaktadır. Bu kapsamda plastik, kauçuk, peluş gibi farklı materyaller kullanılarak oyuncaklar tasarlanmaktadır. Evcil hayvan sahiplerinin ise köpeklerinin yapılarına uygun bir materyalden yapılmış olan oyuncaklar arasından seçimlerini yapmaları gerekmektedir. Bu kapsamda plastik köpek oyuncakları, en çok tercih edilen oyuncaklar arasında yer almaktadır. Bunun en temel sebebi ise model fazlalığın olmasının yanı sıra uzun ömürlü bir kullanıma olanak vermeleridir. Her cins için ve her köpek için farklı bir plastik oyuncak tasarımı bulabilmek mümkündür. Bunun yanı sıra diş kaşımak için tercih edilecek olan oyuncakların yapımında da plastik malzeme kullanılmaktadır. Sağlık açısından sorun teşkil etmeyen bu oyuncaklar; evcil hayvan sahiplerine de güven vermektedir. Plastik oyuncaklar, parçalanmayan köpek oyuncakları kapsamında bulunduğu için evcil hayvan sahiplerinin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Köpeklerin ısırma yetileri geliştikçe, oyuncaklar belli bir süreden sonra deformasyona uğramaktadır. Bu sebeple de köpekler için özel olarak tasarlanmış olan parçalanmayan oyuncaklar tercih edilmektedir. Kauçuk köpek oyuncakları ise daha yumuşak bir forma sahiptir. Bu sebeple de genel olarak yavru köpekler için tercih edilmektedir. Büyük ırktaki köpekler için ise kendilerini yalnız hissetmemeleri amacıyla tercih edilebilmektedir. Köpek eğitim oyuncakları arasında; kauçuk ya da plastik yapılı oyuncaklar ilk sıralarda yer almaktadır. Eğitim için özel olarak tasarlanan bu oyuncaklar köpeklerin dikkat, odaklanma, komut alma gibi yetilerini geliştirdiği için pek çok evcil hayvan sahibinin tercihleri arasında bulunmaktadır.

Köpek Oyuncakları Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Köpekler için özel olarak üretilmiş olan oyuncaklar arasında çiftleşme oyuncağı da bulunmaktadır. Köpekler için çiftleşme oyuncağı köpeklerin çiftleşmek istedikleri dönemde oynayabilmeleri ve sakinleşmeleri için tercih edilmektedir. Köpek şeklinde tasarlanan bu oyuncak, köpekler tarafından gerçek olarak algılanmaktadır. Bu oyuncak sayesinde istenmeyen bir çiftleşme durumundan da korunmuş olunmaktadır. Pek çok evcil hayvan sahibi köpeklerin bu durumu için alternatif olarak çiftleşme oyuncağına yönelmektedir. Büyük ya da küçük ırk köpek oyuncakları arasında yer alan çiftleşme oyuncağı her cinsteki köpek için tercih edilebilmektedir. Köpeklerin oyun oynaması, gelişimlerini tamamlayabilmeleri ve eğitimlerinin verilebilmesi için oldukça önemlidir. Bu kapsamda oyuncaklar eğlendirici ve eğitici olarak iki farklı gruba ayrılmaktadır. Eğitici köpekçik oyuncağı olarak tasarlanan oyuncak türünde köpekler hafızalarını güçlendirebilmektedir. Hafızası güçlü olan köpekler ise daha kolay bir şekilde eğitilebilmektedir. Köpeklerin, sahipleri tarafından verilen komutlara uyması ve onları algılaması hafızasının güçlü olmasına bağlıdır. Bu sebeple de eğitici oyuncaklara önem vermek gerekmektedir. Köpekler hangi oyuncakları sever sorusunun cevabı; pek çok kişi tarafından merak edilen konular arasında yer almaktadır. Köpeklerin en çok sevdiği oyuncaklar ise top ve diş ipi olarak bilinmektedir. Bu oyuncaklar, köpeklerin ısırma yetilerine direkt olarak hitap ettiği için en çok tercih edilen oyuncaklar arasında bulunur. Toplar ise daha çok oyun amaçlı tercih edilmektedir. At – getir oyuncaklar arasında bulunan toplar; köpeklerin en sevdiği oyuncak olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra; frizbi, stres ipi, peluş oyuncaklar da köpeklerin sevdiği oyuncak türleri arasında yer alır. Köpeğin yapısına göre eğitici oyuncak seçimleri de yapılabilmektedir. “Köpek oyuncakları nasıl olmalı?” sorusunun cevabı ise köpeğin cinsine ve yaşına göre verilmelidir. Oyuncakların köpeklerin çene yapısına ve boyuna göre seçilmesi gerekir. Isırma yetileri için tercih edilecek oyuncakların köpeklerin çenesine büyük gelmesi durumunda kaliteli bir oyun deneyimi yaşayamayacaktır. Bu sebeple de köpeklerin küçük ırk ya da büyük ırk olmasına göre oyuncak seçiminin şekillenmesi gerekir. Bunun yanı sıra, köpeğin ihtiyacına uygun bir materyale sahip olan oyuncakların seçimi de önem teşkil etmektedir. Tüm köpek oyuncaklarının modellerini, özelliklerini ve fiyatlarını sayfamız üzerinden inceleyebilir, kolaylıkla satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.