Tarih Kitabı kategorisinde
en çok favorilenen 10. ürün

Kronik Kitap Türkiye'nin Yakın Tarihi 477105

Satıcı : Nehir Kitap
Koleksiyona Ekle
Son 1 ürün
Favorilere Ekle
Ürünün Diğer Satıcıları (16)
Alesta Akademi
9.6
merchant-badge-image
7 saat 57 dakika içinde sipariş verirsen en geç yarın kargoda!
Kurumsal Fatura
Elifin Kitaplığı
9.4
merchant-badge-image
19 saat 57 dakika içinde sipariş verirsen en geç yarın kargoda!
Kurumsal Fatura
79,90 TL
Devinim Kitap
8
7 saat 57 dakika içinde sipariş verirsen en geç yarın kargoda!
Kurumsal Fatura
maçakitap
9.9
merchant-badge-image
19 saat 57 dakika içinde sipariş verirsen en geç yarın kargoda!
Kurumsal Fatura
85,90 TL
DAHA FAZLA SATICI GÖSTER

Ürün Değerlendirmeleri

Henüz Yorum Yazılmamış.

Ürün Bilgileri

Kronik Kitap Türkiye'nin Yakın Tarihi

Geri Bildirim Ver
 • YAKIN TARİHİMİZ"Osmanlı İmparatorluğu gürültüyle ve aniden ortadan kalktı. Büyük imparatorluklar artlarında üç-beş yıllık değil, yüz yıllık sancılar bırakır."“İttihatçılar vatanseverdi, bu onların hem gücüydü hem de hatalarının bir nedeni.”“Türkiye’de iktidar çevreleri Atatürk’ün büyük iddia ve heyecanını anlayamamıştır. Hâlâ da Türk akademi dünyası bu yolda topal adımlarla ilerlemektedir.”"Türk toplumu yeryüzü tarihinin en büyük devrimini yaşayan yerkürenin devlerine karşı varlık mücadelesi vermiştir.""6-7 Eylül olayları, Varlık Vergisi ile birlikte yakın tarihin en büyük sorun çıkaran iki tertibidir. Tertiplerin akışına sorumlular bile hâkim olamamıştır.""Türkiye anayasaları boyuna yenileniyor. Yenilenmeyen politikanın örgütlenme biçimi ve eğitimidir."İLBER ORTAYLI Eserleriyle Türkiye’nin yakın tarihine en kuvvetli feneri tutan İlber Ortaylı
 • gündemden düşmeyen anayasa tarihimizden seçimlere, Birinci Dünya Savaşı’nın acı sonuçlarından İkinci Dünya Savaşı’ndaki denge politikasına, Enver Paşa’nın komutanlığından İsmet İnönü - Adnan Menderes çatışmasına, İran, Irak, Suriye ilişkilerinden ABD, Rusya ve Avrupa Birliği politikasına, askeri darbelerden eğitim sistemimize kadar birçok konuda yakın tarihimizin dönüm noktalarını farklı bir bakış açısıyla ve sıra dışı analizleriyle ele alıyor.Türkiye’nin Yakın Tarihi, geleceğimizi sağlıklı biçimde kurmak adına geçmişimizde neler olup bittiğini tüm ayrıntılarıyla merak edenler için benzersiz bir şaheser. Yazar:İlber Ortaylı Yayınevi:Kronik Kitap Basım Yılı:2018 Yai Grubu:3-6 Cilt Bilgisi:İnce Kapak YayinEvi:Kronik Kitap Kategori:Türk Tarihi Roman Türü:Türk Tarihi Basım Dili:Türkçe
 • Bu üründen en fazla 10 adet sipariş verilebilir. 10 adetin üzerindeki siparişleri Trendyol iptal etme hakkını saklı tutar.
 • Kampanya fiyatından satılmak üzere 5 adetten az stok bulunmaktadır.
 • İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını satıcı belirlemektedir.
 • Bir ürün, birden fazla satıcı tarafından satılabilir. Birden fazla satıcı tarafından satışa sunulan ürünlerin satıcıları ürün için belirledikleri fiyata, satıcı puanlarına, teslimat statülerine, ürünlerdeki promosyonlara, kargonun bedava olup olmamasına ve ürünlerin hızlı teslimat ile teslim edilip edilememesine, ürünlerin stok ve kategorileri bilgilerine göre sıralanmaktadır.

Ürün Özellikleri

 • Boyut Normal Boy
 • Basım Dili Türkçe
 • Yazar İlber Ortaylı
 • Basım Yılı 2020 ve Öncesi
Geri Bildirim Ver

Türkiye'nin Yakın Tarihi - İlber Ortaylı | Kronik Kitap

Birbirinden güzel eserleri ile Türkiye’nin yakın tarihine ışık tutan İlber Ortaylı bu eserinde de harika bir işe imza atar. Türkiye’nin Yakın Tarihi kitap ile buluşur ve bilgilendirici bir eser olarak ortaya çıkarır. Gündemde olan anayasa tarihinden seçimler ile birlikte Birinci Dünya Savaşı’nın kötü sonuçlarında başlayarak anlatır. İkinci Dünya Savaşı ve sonrasında yaşanan denge politikasına da bolca yer verir. Kronik Kitap Türkiye'nin Yakın Tarihi sade ve duru anlatımıyla olayları yazan Ortaylı, güçlü kalemi ile tarihi olaylara yer verir. Türk tarihini olağan tüm detayları ile akıcı bir şekilde anlatır. Anlatım küçük detaylar ile desteklenir. Kitap kapağının da farklı bir tasarıma sahip olması okurların ilgisini çekmesini sağlar.

 • Sade ve akıcı anlatıma sahip
 • Yakın Türkiye tarihinin inanılmaz detayları
 • Sıra dışı analizler

İlber Ortaylı’dan Yakın Tarihe Dair Her Şey

İlber Ortaylı’dan Yakın Tarihe Dair Her Şey

Türkiye’nin Yakın Tarihi İlber Ortaylı ifadeleri ile daha ilgi çekici bir hal alır. Herkes tarafından rahatlıkla okunabilecek ve anlaşılması kolay bir eserdir. Gerek dış tasarımı gerek metnin sürükleyici anlatımı herkesin ilgi odağıdır. Kronik kitap Türkiye'nin Yakın Tarihi İlber Ortaylı meraklısının ihtiyaçlarını karşılamaya yöneliktir. Osmanlı imparatorluğunun son dönemlerinde başlayan bu harika ürün Türklerin başarıları ile doludur. Enver Paşa’nın komutanlığından bahsedilirken İsmet İnönü’nün ve Adnan Menderes‘in tartışmalarına değinilir. Gerek öznel gerek nesnel anlatımlar ile okuyucuyu etkiler. İran, Irak, Suriye ilişkilerinden bahsedilir. Amerika Birleşik Devletleri ve Rusya’nın izlemiş olduğu Avrupa Birliği politikasından, askeri darbelere geniş konu yelpazesine sahiptir. İlber Ortaylı sıra dışı ve farklı bakış açısı ile ele alınan bu eseri siz de okuyabilir yakın tarih hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Sıra Dışı Analizler ile Güçlü Anlatım

Sıra Dışı Analizler ile Güçlü Anlatım

İnanılmaz analizleri ile okuyucuların ufkunu genişletir. Tarihte yaşananlardan gelecekte ders çıkarmayı kolaylaştıracak bir eserdir. Geçmişle bağlantı kurarak geleceği sağlıklı bir şekilde kurmak adına önemli adımların atılmasına yardımcı bir kaynaktır. Tarihinde neler olup bittiğini merak edenler için tüm detayları ile benzersiz bir eserdir. Türkiye’nin Yakın Tarihi İlber Ortaylı yorumlar incelendiğinde eserin herkes tarafından beğenildiği anlaşılır. Kendi sıra dışı analizleri ile akıcı anlatıma sahip Ortaylı, geçmişin inanılmaz olaylarını etkileyici bir şekilde kaleme alır. İlber Ortaylı Türkiye’nin Yakın Tarihi yorum yapanlar incelendiğinde herkesten olumlu dönüşler aldığı görülür. Yakın tarih ile ilgili çarpıcı ifadeler kullanarak analizlerini destekler. Tarih ilgisi olanlara yönelik tasarlanmış olan eser, küçük boyutları ile ilgi çeker. Yakın tarihe ilgi duyan herkesin rahatlıkla okuyup keyif alacağı bu eseri siz de okuyabilirsiniz.

Yakın Türkiye Tarihinin Gerçekleri ve Detayları

Yakın Türkiye Tarihinin Gerçekleri ve Detayları

Gereksiz detaylardan bahsetmeden öz ve sade bir şekilde yazılmış anlatıma sahiptir. Açıklayıcı, anlaşılır ve sade tarza hakim yazıları ile öğrencilerin gözdesidir. Anlaşılması güç ifadeler içermez kolayca anlaşılabilen tabirlerden oluşur. İlber Ortaylı Türkiye’nin Yakın Tarihi içeriğinde konular sistemli bir şekilde düzenlenir. Sıkıcı hiçbir ifade içermeyen kaynak geçmişi eğlenceli bir şekilde öğrenmek isteyen okuyuculara önerilir. Konular birbirleri ile bağlantılı ve sıralı bir şekilde anlatılır. Böylece anlamada bir kopukluk veya eksiklik yaşanmamış olur. Uzun ve gereksiz anlatımlar yerine direkt bilgi veren içeriklere sahip bir eserdir. Kapsamlı bir şekilde bilgi verici ifadeler içerirken konuya hakim olmanızı sağlar. Boyutları küçük ama içeriği geniş ve akıcı bir anlatım içerir. Sistemli bir şekilde kurgulandığından okuması ve anlaması kolay olan bu esere Trendyol üzerinden satın alıp okumaya başlayabilirsiniz.