İlgili Kategoriler
Marka
Yazar
Fiyat
Basım Dili
Basım Yılı
Setli/Tekil
İmzalı
Boyut
Sayfa Sayısı
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Psikoloji Kitabı

" araması için 7950 sonuç listeleniyor

Psikoloji Kitabı

Psikoloji Kitabı Türleri

Kitap okumak insanın kendini geliştirmesi için faydalı ve etkili yöntemlerden biridir. İster kurgu ister kurgu dışı metinler olsun, her yönden kişilik gelişimine çok katkı sunar. Hemen hemen her bilim dalında ve her konuda yazılmış yapıtlar bulmanız mümkündür. Psikoloji alanında da yazılmış birçok kitap bulunur. Psikoloji kitabı diye adlandırılan tür genellikle konunun uzmanları tarafından kaleme alınan ve farklı alt türlere ayrılan çok geniş bir alanı ifade eder. Uzmanlar birçok farklı konuyu işleyerek bu alanda elde ettikleri bilgi ve deneyimi insanlarla paylaşır. İnsan psikolojisinin karmaşık yapısı, tahmin etmesi zor tepkileriyle her dönem ilgi çeken bir konudur. Özellikle günümüzde gelişen psikoterapi yöntemleri, beyin tarama cihazları ve deneysel metotlar sayesinde insanlar kendi türünün psikolojisi üzerinde yoğun bilgi birikimine sahiptir. Bu bilgi birikimini elde eden uzman psikiyatri doktorları ve psikologlar, uzun yıllar elde ettikleri bilgileri kendilerinden sonra gelen uzmanlara aktarmak için yazılı metinleri kullanır. Aynı şekilde gerçekleştirdikleri terapilerde olan ilginç olayları eser haline getirerek topluma sunarlar. Böylelikle insanlar bunlardan okudukları hayatlardan ders çıkarma şansı yakalayabilir. Son yıllarda oldukça popüler olan bu kategori insanların kendilerini tanımalarına ve hayatlarına yön vermelerine yardımcı olur. Özellikle insanların birçoğu kendi hayatlarında aradıkları iç huzuru ve mutluluğu yakalamak adına bu metinlerden yardım alır. İnsanın kendini tanıması adına bu tarz metinleri okuması faydalı olur. Psikoloji üzerine kitaplar içinde bulunan bu hikayelerde aile problemleri, kadın ve erkek davranışları, annelik üzerine bilgiler, çocuk yetiştirmekte doğru yollar ve panik atak gibi hem ilgi çekici hem de eğitici konular hakkında bilgi verilir. Bunlar, bu alanda eğitim görenlere çok fayda sağlayacak eserlerdir. Bunun yanı sıra eğitimi olmayanlar için de harika kişisel gelişim kitaplarıdır. İnsanın kendini anlaması ve düşünce yapısını öğrenebilmesi için psikoloji türü kitaplar önemlidir. Uygun fiyatlı bu türe ait eserleri kolaylıkla Trendyol’da bulabilirsiniz. Eğer siz de insan beyninin işleyişini daha iyi öğrenmek, kendinizi tanımak ve gelişmek istiyorsanız Trendyol’da bulunan bu içerikteki kitaplara göz atabilirsiniz.

Psikoloji Kitabı Türleri

İnsan psikolojisi çok derin ve geniş bir konudur. Bu konu üzerine yazılmış onlarca kitap bulunabilir. Dünya çapında yayılan ve meşhur olan birçok yazar ve o yazarların eserleri gibi ülkemizde de bu alanda çalışan birçok uzman vardır. Psikoloji bölümü kitapları birçok alt kategoriye ayrılır. Bu eserler arasında yoğun ilgi gören türlerden biri psikologların terapi notlarından oluşan derlemelerdir. Bu tarz eserlerle farklı kişilerin hayatlarını yaşama, onların gözünden dünyaya bakma şansı yakalayabilirsiniz. Bu sayede insan kendi psikolojisini kavrama şansı yakalar. Onların hatalarından ders çıkarabilir, kendinizde bulunan davranışların anlamlarını iyi kavrayabilirsiniz. Aynı zamanda kurgu eserler gibi sürükleyici bir yapısı da olan bu kitapları okumak çok zevklidir. Okuyucular tarafından sıklıkla tercih edilen ve beğenilen bir türdür. Bir diğer tür ise kişisel gelişim tabanlı eserlerdir. Bu ürünlerde dikkat ve odaklanma, karar verme ve mutluluk gibi kavramlar son yapılan bilimsel deneylerin verileri ışığında okuyucuya anlatılır. Son yıllarda uzmanların elde ettiği bilgiler sayesinde iyi anlaşılan insan psikolojisi ve karar mekanizması hakkında ciddi veriler mevcuttur. Bu bilgiler ışığında oluşturulan eserler sayesinde kendinizi iyi tanıma şansı yakalayabilirsiniz. Odaklanma yeteneğinizi geliştirebilir, karar verme mekanizması hakkında bilgi edinebilirsiniz. Başarının yollarını iyi kavrama adına bu eserler size çok yardımcı olabilir. Kişisel gelişim olarak da bilinen bu tür eserler son yıllarda çok rağbet gören ve sevilen türler arasındadır. Özellikle iş hayatına atılmayı düşünenler için önemli olduğu gibi aile yaşamı ve insan ilişkilerini geliştirmek adına da yardımcı olan eserlerdir. Anne ve çocuk psikolojisi de önemli bir konudur. Bu konu üzerine yazılmış birçok eser Trendyol’da uygun fiyatlarla müşterilere sunulur. Annelik olgusu, doğum ve annelik dönemi gibi konuların okunması ve bilgi edinilmesi gereken başlıklar arasındadır. Çocuk psikolojisi de ailelerin bilgi edinmesi gereken bir konudur. Çocuklar büyüme esnasında farklı sendrom ve evrelerden geçer. Bu evreleri tanımak, çocuğunuzun hal ve hareketlerini iyi anlamak ve ona büyürken destek olabilmek adına bu eserlerden yararlanabilirsiniz. Bu türlerin yanı sıra geçmişte yaşamış önemli psikologların eserleri de vardır. Freud gibi psikanaliz kuramını geliştiren isimlere ait eserleri uygun fiyatlarla Trendyol’da bulabilirsiniz. Özellikle akademik kariyer yapmayı planlayanlar ve bu alanda kendini geliştirmek isteyenler tarafından tercih edilen bazı baskılar da mevcuttur. Bu bilime başlamak veya bu alanda kendini geliştirmek isteyenler farklı seviyelerde hazırlanan bu türlere göz atabilir. Ülkemizde de bu alanda çalışan uzmanlara ait çok değerli Türk psikoloji kitapları bulunur. Bu eserler uygun fiyat avantajlarıyla Trendyol’da müşterilere sunulur. Eğer siz de kendinizi geliştirmek ve bu alanında okumalar yapmak istiyorsanız Trendyol’da bulunan eserlere göz atabilirsiniz.

Psikoloji Kitap Tavsiyeleri

Psikoloji Kitap Tavsiyeleri

Psikoloji kitap tavsiyesi denildiği zaman akla birçok alanda birçok farklı eser gelebilir. Kişinin hangi alanda ilerlemek istediği, yapacağı okuma sıralamasını da belirler. Ayrıca çok geniş bir alanı ifade eder. Bu anlamda birbirinden ilginç ve zevkli eserler belirlemeniz mümkündür. Akademik çalışma yürütenler için de güzel eserler bulunur. İleri seviye okuma yapmak isteyenler ve kendini geliştirmeyi planlayanlar için geçmişte yaşamış ve bu alanda kendisini kanıtlamış isimlerden başlayarak günümüzde yaşayan uzmanların yayınlarına kadar binlerce kitap vardır. Bunlardan beğenilen ve sevilen baskıları Trendyol’dan uygun fiyatlarla temin edebilirsiniz. Akademik çalışma dışında farklı bir alan ararsanız kişisel gelişime yönelebilirsiniz. Bu alanda çocuk psikolojisi, annelik ve aile sorunlarından başlayarak insan ilişkileri ve iş yaşamına kadar farklı konularda kitaplar bulmanız mümkündür. Bu eserler arasında aile içinde yaşanan problemler, insan davranışlarının temeli gibi konular hakkında bilgi verenler bulunur. Bunlar sayesinde kendinizi iyi tanıma şansı yakalayabilirsiniz. Hareket ve davranışlarınızın kökenini öğrenebilir, sizi rahatsız eden alışkanlıklarınızdan kolay kurtulabilirsiniz. Bunlar, aile ve sosyal yaşamınızı düzenlemeniz ve kendinizi bir üst seviyeye taşımanız için çok faydalı eserlerdir. İş yaşamı için yazılan kitaplar ise odaklanma, başarı ve çalışma disiplini için faydalıdır. Eğer kariyerinizde emin adımlarla ilerlemek ve başarının basamaklarını adım adım çıkmak istiyorsanız bu eserlerden yardım alabilirsiniz. Bunları detaylı okumanız ve tavsiyeleri hayatınızda düzenli bir şekilde uygulamanız önemlidir. Ayrıca bu alanla hobi olarak ilgilenenler için de farklı eserler bulmak mümkündür. Trendyol’da uygun fiyatlarla elde edebileceğiniz bu kitaplar size hem bu alanda derinleşme hem de kendinizi iyi tanıma şansı sunar. Bu alanda okuma yapanlar insanın duygu durumunun ve beyninin işleyişi hakkında detaylı bilgi edindikleri için sakin ve mutlu olabilirler. Öfke kontrollerini iyi yaparken her alanda kendilerine faydaları olan sonuçlar elde etmeyi başarırlar. Eğer siz de bu alana ilgi duyuyorsanız ve hobi amaçlı okumalar yapmak istiyorsanız, Trendyol’dan bu bilim dalına ait popüler kitapları uygun fiyatlarla elde edebilirsiniz. Ayrıca Trendyol’dan yorum ve önerilere bakarak sizin için doğru olan tercihi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Giriş Seviyesinde Psikoloji Kitapları

Giriş Seviyesinde Psikoloji Kitapları

Psikoloji giriş kitabı denince ilk olarak akla bu alanda yazılmış akademik eserler gelir. Bu eserler genellikle bu bilim dalında okumaya başlamış olan gençlere yönelik hazırlanır. Fakat kimi zaman psikoloji bilimine merak saran ve kendini bu alanda geliştirmek isteyenler de bu eserlerden yararlanabilir. Teknik terimlerle hazırlanan kitaplar işe yarayabilir. Onun dışında birçok insan kendini iyi tanıma adına bu alana merak duyar. Eğer siz de bu amaçla okumaya başladıysanız, Trendyol’da bulabileceğiniz birçok giriş seviyesi eser vardır. Bu eserler okuyucuyu sıkmadan bir kurgu çerçevesinde bu alanın inceliklerini aktarmayı amaçlar. Bunlar kimi zaman kurgu destekli kimi zaman ise basit ve sade bir dille okuyucuya bilgi aktarmayı amaçlayan eserlerdir. Bu alan çok geniş ve kapsamlıdır. İnsanın hemen hemen her türlü davranışı, geçmişe ait olan ve bugünde kendini gösteren eylemleri, sosyal ilişkileri, aile ve iş yaşamı duygu durumlarıyla ilişkilidir. Bu sebeple bu bilim dalında okuma yapıldığı zaman kişisel gelişim anlamında güzel adımlar atılmış olur. Kişisel gelişim kategorisine de dahil olan, uzman psikologlar tarafından kaleme alınan farklı eserler bulunur. Bunlardan faydalanarak hem kendinizde farkettiğiniz davranışlarınızı anlamlandırılabilir hem de bu alanda gelişim göstererek başarı ve mutluluğun kapılarını aralayabilirsiniz. İnsanların yaşamlarındaki yegane amaç olan mutluluk, hayatın içinde kendiliğinden oluşan bir olgu değildir. Mutluluğu elde etmek için insanların onu nasıl yakalayacağını öğrenmesi gerekir. Psikoloji alanında elde edeceğiniz bilgiler ve yapacağınız okumalar sayesinde kendinizi iyi tanıyarak mutluluk yolunda emin adımlarla ilerleyebilirsiniz. İnsanın duygu durumu hakkında bilgi sahibi olması, kendi davranışlarının işleyiş mekanizmalarını anlaması hayatını anlamlandırma adına önemli bir adımdır. Eğer siz de kendinizi bu alanda geliştirmek istiyorsanız, Trendyol’da bulunan uygun fiyatlardan faydalanarak birçok alan kitabına kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Psikoloji Romanları

Psikoloji Romanları

Bu tarz eserlerde ilk olarak terapi derlemeleri ve akademik çalışmalar akla gelir. Bunlarla birlikte psikoloji kitapları roman halinde, bir kurgu çerçevesinde yazılabilen versiyonlara da sahiptir. Bu eserler insan düşünce yapısını incelemesi, sahip olduğu sürükleyici kurgusu ve birçok insanı cezbeden yanıyla son yılların gözde eserleri arasında yer alır. Rus edebiyatından bilinen eserlerin çoğu, insanın düşünce ve duygu durumu üzerine yazılmış romanlardır. Bunun yanında kitapların yaygınlaşmasından bu yana çok ses getiren ve hala günümüzde etkisini sürdüren romanlarda genellikle psikolojik roman olarak geçer. Bu türde yazılan eserler insan çelişkisini aktarabilmesi sayesinde okuyucuların dikkatini çekmeyi başarır. Sürükleyici bir roman okumak istiyorsanız bu tür eserlere şans verebilirsiniz. Bu eserler, kitap tutkunlarının okumayı çok sevdiği türler arasındadır. Bu türler ruhsal rahatsızlıkları konu alan olay örgülerinden insan çelişkilerine, anlam arayan insanları anlatan hikayelerden duygu durumlarına kadar birçok konuyu ele alır. Aynı zamanda bu tarz eserler akademik kariyeri olmayan sıradan okuyucular için başlangıç kitabı niteliğindedir. Psikoloji alanında okumaya başlamak için yumuşak bir geçiş sağlar. Terimlere ve duygu durumlarına verilen teknik adlara alışmanızı sağladığı gibi bu konuya ne kadar ilgi duyduğunuzu ölçeminize de yardımcı olur. Aynı zamanda, sonrasında ileri seviye bilimsel eserler okumaya başladığınızda konuları anlamanız kolaylaşır. Okumak geliştirici ve dönüştürücü bir eylemdir. İster roman ister bilimsel metinlere sahip eserler olsun bu alanda bilgilendirici içerikler okuyorsanız zaman içinde ilerlediğinizi fark edebilirsiniz. Aynı zamanda tüm bunlara uygun fiyatlarla bir kitap satın alarak sahip olabilirsiniz. Uygun fiyatlı ve çok seçenekli psikoloji eserlerini Trendyol’da bulabilir, uygun fiyat avantajlarıyla hızlı bir şekilde bu yapıtlara sahip olabilirsiniz.

Psikoloji Kitapları Okumanın Faydaları

Psikoloji Kitapları Okumanın Faydaları

İnsanlar farkında olmasa da hayatı şekillendiren ve bugünkü davranışlara yön veren psikolojinin arka planı, geçmiş olaylar ve buna bağlı gelişen hadiselerin toplamıdır. Bu kavram son yıllarda bu bilim dalında hızla önem kazanır. Bu anlamda insanın rasyonel kararlar alan bir canlı olmadığı fikri oluşur. Özellikle 20. yüzyılın sonları ve 21. yüzyılın başları itibarıyla bu algı iyice güçlenerek büyür. Uzmanlar önceki yıllarda insanın mantık ve düşünceyle rasyonel olarak karar alabildiğine inanırken günümüzde bunun tamamen duygular tarafından yönlendirildiği düşünülür. Bu sebeple eğer günlük hayatınızdaki alışkanlıklarınıza anlam vermek istiyorsanız psikoloji hakkında kitaplar okuyabilirsiniz. Bu okumalar sayesinde beyninizin ve duygularınızın hangi olaylar karşısında nasıl kararlar aldığını ve hayatınıza nasıl etki ettiğini öğrenebilirsiniz. Bu etkileri öğrenmek öncelikle aile yaşamı, devamında sosyal yaşam ve iş yaşamında başarı elde etmenizi sağlar. Her insan hem içsel hem de sosyal yaşamında birtakım çatışmalar yaşayabilir. Bu çatışmaları anlamlandırmak için öncelikle kendinizi tanımanız gerekir. Bu tanımlamayı yapabilmeniz için beyin yapısı ve düşünce mekanizmaları hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir. Kitaplar, uygun fiyatları ve kolay taşınabilmesi sayesinde tercih edilen başarılı bilgi aktarım metotlarından biridir. Bu sebeple bu bilim dalında okumalar yapmak size çok başka dünyaların kapılarını açacaktır. Ayrıca terapi derleme kitapları da son yıllarda oldukça moda olan okuma trendleri arasındadır. Bu eserlerden elde ederek başka insanların hayatlarına yolculuklar yapabilir, onları bulundukları duruma sürükleyen olayları inceleyebilirsiniz. Bu incelemeler size geçmişte olan olayların insanın tercihleri üzerinde nasıl etkili olduğunu gösterir. Trendyol’dan uygun fiyatlarla alacağınız bir kitap sayesinde siz de bu avantaja erişebilir, kendinizi geliştirmek için ilk adımı atabilirsiniz.

Psikoloji Kitapları Trendyol’da

Psikoloji Kitapları Trendyol’da

Trendyol hemen her üründe olduğu gibi psikoloji kitap seçeneklerinde de uygun fiyat politikası ve müşteri dostu yapısıyla dikkat çeker. Bu bilim dalına ilgi duyanların ve kitap arayışı içinde olanların ilk tercihleri arasında yer alan Trendyol, onlarca farklı çeşit eseri okuyuculara sunar. Bu alanda yer alan kitapları okuma listesine göre tek tek seçerek alabileceğiniz gibi avantajlı fiyatlardan faydalanmak adına psikoloji kitap seti de satın alabilirsiniz. Bu setler içinde genellikle okuyucunun kolaylık yaşaması adına belli kategorilere ait kitaplar bir araya getirilir. Örneğin, beynin yapısı hakkında okuma yapmak isteyebilirsiniz. Bu alanda çok tercih edilen ve okuyucuların ilgisini çeken bir seti satın alabilirsiniz. Ortak noktada buluşan kitaplarla okuma serisi yapabilirsiniz. Okuyucuların çok sevdikleri ve beğendikleri bu setleri uygun fiyatlarla Trendyol’da bulabilirsiniz. Ayrıca bu ürünler hakkında yazılan yorumlara da bakabilir, setin okuma tarzınıza ya da aradığınız konuya uygun olup olmadığına karar verebilirsiniz. Ürünlere verilen puanlar Trendyol müşterilerine yol gösterici etkiye sahiptir. Böylelikle karar vermeniz kolaylaşır. Psikoloji kitabı oku şeklinde tavsiye alanlar setler yerine kendi okuma sırasını da oluşturabilir. Bu amaçla yola çıkmış bir kişi bu bilime başlangıç kitaplarından ya da romanlardan başlayarak basitten zora doğru bir seçki yapabilir. Bu sayede kendi okumasını mükemmelleştirebilir. Akademik kariyer yapmayı düşünenlerin de sıklıkla tercih ettiği bu kitapları uygun fiyatlarla Trendyol’da bulmanız mümkündür. Böylelikle ileri okumalar yapabilir ve bu alanda kendinizi geliştirebilirsiniz. Psikolojide kendini kanıtlamış çok başarılı uzmanlara ait kaliteli baskıları Trendyol’da bulabilirsiniz. Bu alana ilginiz her geçen gün artıyorsa ve okumalarınızı bu bilim dalında yoğunlaştırarak kendinizi geliştirmek istiyorsanız Trendyol’da bulunan ürünlere göz atabilirsiniz.

Psikolojiye Nereden Başlanmalı?

Psikolojide farkındalık ve gelişim için başlangıç seviyesinde kurgudan uzak kitapların alınması tavsiye edilir. Genel mantık kavradıktan sonra kurgusal psikolojik alt yapıya sahip olan eserlere yönelmek doğru olur. Belirli bir hikaye üzerinde kurulan ve karakterin psikolojik durumu üzerinde gelişen içerikler akıcı bulunur. Bu kitaplar genelde sıkılmadan okunur. Başlangıç seviyesi için ağır dille yazılan eserler yerine kurgusal eserlere yönelmek çoğu kişi için iyi bir rotadır. Karakter üzerinden yapılan çıkarımlar, farklı psikolojik bakış açılarının kazanılması için önemlidir. Hazırlanan okuma listesine eklenen eserlerin zorluk derecelerinin kademeli olarak artırılması tavsiye edilir.

Psikoloji Okumak İsteyenler Hangi Kitapları Okumalı?

Psikoloji bilimini anlamak isteyen herkesin Clifford Thomas Morgan tarafından kaleme alınan Psikolojiye Giriş eserini okuması gerekir. Yazar, kitapta çeşitli vakalar hakkında dünya genelinde yapılan deneylerden söz eder. İnsan Olmanın Psikolojisi öne çıkan eserin bir diğeridir. Abraham Maslow, kitabında insan olmanın gücüne vurgu yapar. Ona göre ruh hastalıkların anlaşılabilmesi için mevcut potansiyelin farkına varılması gerekir. Hümanist bir yaklaşımla kaleme alınan eser, psikoloji bilimine ait pek çok teoriyi reddeder. Irvin D. Yalom imzası bulunan Günübirlik Hayatlar ise ölüm korkusu yaşayan vakalar üzerinde yoğunlaşır. İçerikte genel olarak hayatın anlamı irdelenir. Kısa bir yaşam içerisinde mutlu olmanın ve ölüm korkusunun tam anlamıyla ne ifade ettiği sorgulanır. Rollo May, Kendini Arayan İnsan eserinde iç dünyayı sorgular. Kişisel gelişim için mutlaka okunması gereken kitaplar arasında gösterilir.

Psikolojik Kitaplar Nelerdir?

Psikolojik kitaplarda genel olarak ruh çözümlemeleri yapılır. Karakter merkezli gidiliyorsa; bunalımlar, hesaplaşmalar ve çeşitli dürtüler üzerinde durulur. Ruhsal hastalıklar ve bunlara bakış açıları irdelenir. Deliliğin Tarihi, yaşanan değişime şahitlik edilmesini sağlayan eserlerden biridir. Michel Foucault, Batı’nın psikolojik rahatsızlıklara bakış açısının ne yönde değiştiğine dikkat çeker. Modernleşmenin bir getirisi olarak insanların düşünce tarzları da evrilir. Yaşanan zamana göre zihni meşgul eden, kaygılaya ve korkuya neden olan olgular değişir. Temelde ise geleceğin merak edilmesi yatar. Keşfedilmemiş Benlik, eserinde bu noktalar ele alınır. İnsanların kendilerini fark etmeleri için bir kapı aralanır. Psikolojik bozukluklarla mücadele eden kişilerin hissiyatlarını anlatan Akıl Hastalarının İç Dünyası kitabı da temel yapı taşlarından biridir. Kendinizi geliştirmek için adı geçen eserleri okuyabilirsiniz.