"

Micro Usb

" araması için 25100 sonuç listeleniyor

Bir Çok Cihaza Uygun Micro Usb Çeşitleri Trendyol'da!

Teknolojinin günlük hayattaki yeri arttıkça elektronik parça ve aksesuarlara duyulan ihtiyaç da yoğunlaşır. Pek çok teknolojik ürün, bataryaya sahip olur ve bu cihazların düzenli aralıklarla şarj edilmeleri gerekir. Bunun yanında pek çok teknolojik alet arasında bağlantı kurulması için de çeşitli aparatlara sahip olmak gerekebillir. Micro USB kablo modelleri genel olarak bu ihtiyaçların karşılanması için üretilmiş aparatlardır. Kullanım alanı son derece yaygın olan bu ürünün çok sayıda modeli bulunur.

Çift taraflı micro USB kablo seçenekleri, sahip oldukları geniş kullanım alanı sayesinde oldukça yaygındır. Bunun yanında mini USB şarj modelleri ise kolay taşınabilir ergonomik yapıları ile dikkat çeker. Ayrıca kalın micro USB kablo modelleri de uzun ömürlü ve dayanıklı tasarımları sayesinde önemli bir kitlenin dikkatini çeker. Kısaca micro USB kablo alanında ortaya konulan farklı tür ve modeller, genellikle bir ihtiyaç üzerine oluşturulur. Teknolojinin gelişmesi ile de bu kablo türünde daha pek çok yeni model ortaya çıkar. Örneğin micro USB şarj standı modelleri, yenilikçi tasarımlarıyla kablo dağınıklığını ve büyük bir zahmeti ortadan kaldırır.

İşlevselliğin yanı sıra görsellik ve popüler özelliklere göre farklı micro USB kablo modelleri yaratılır. Pek çok renk ve şekilde şarj setleri görmek mümkündür. Kullanışlı yapıları bir yana dikkat çekici özellikleri ile başta gençler olmak üzere pek çok kişi bu aksesuarlara yönelir. Micro USB ürünlerinde çeşitli yapısal tasarımlar da aynı şekilde ilgi görür. Fermuar şeklinde kablo veya LED ışıklı aksesuar modelleri buna örnek olarak verilebilir. İşlevsel veya estetik tüm özellikler, micro USB kabloların fiyatlarına da etki etmeyi başarır. Hayatımızda oldukça önemli bir yere sahip olan bu teknolojik aparatlar hakkında merak ettiklerinizi yazının devamında bulabilirsiniz.

Micro USB Kablo Kullanım Alanları Nerelerdir?

Micro USB Kablo Kullanım Alanları Nerelerdir?

Android işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonlar ve diğer taşınabilir cihazlar tarafından kullanılan Micro USB kablo, veri transferinin gerçekleşmesini ve bataryaların şarj edilmesini sağlar. Mobil cihazları bilgisayara bağlayarak içindeki fotoğraf, video, dosya gibi verileri bilgisayara aktarmak veya cihazı bilgisayar aracılığı ile şarj etmek için bu kablo kullanılır. Aynı özelliklere sahip kablo, kullanım alanına göre micro usb şarj aleti, data kablosu gibi çeşitli isimlerle nitelendirilebilir. Söz konusu kablonun bir ucu Micro USB, diğer ucu ise USB-A olarak tasarlanmıştır. Klasik USB çıkışı olan USB-A bilgisayara bağlanırken daha ince ve küçük olan Micro USB uç ise akıllı telefon veya tablet gibi mobil cihaza bağlanarak iki cihaz arasında bağlantı oluşturur.

Akıllı cihazların daha verimli kullanılabilmesini sağlayan Micro USB HDMI, USB, 3.5mm jack, kulaklık, ethernet, VGA, AUX, çoklu, JAK dönüştürücü, uzatma kablosu ve data transferi sağlayan diğer kablolar ile benzer şekilde çalışır. Micro USB HDMI kablo modelinde bir uç bilinen ve yaygın olarak kullanılan USB formundadır. Diğer uçta ise HDMI slotuna girecek formda bir tasarım vardır. Bu kablo sayesinde telefon veya bilgisayar gibi cihazların ekran yansıtma özelliğinden faydalanmak mümkündür.

Android kablosu ve Micro USB hızlı şarj kablosu olarak da bilinen bu kablolar, mobil cihazların orijinal şarj ünitelerinde yer alan prize giren kısmı çıkarıldığında elde kalan kablodur. Micro USB hızlı şarj aleti paketi satın alarak adaptöre ve kabloya aynı anda sahip olabilirsiniz. Marka ve modele göre kalitesi ve özellikleri değişen bu kablolar arasında ışıklı Micro USB kablo gibi farklı tasarım ürünleri de yer alır. Genel olarak kaliteli veri aktarımı ve hızlı batarya dolumu sağlayan bu kablolar, her bütçeye uygun fiyat seçenekleri ile kullanıcıların beğenisine sunulur.

Özellikle mobil cihazların şarj kablolarının konnektör kısımlarında meydana gelen deforme gibi durumlarda kullanıcıya oldukça fayda sağlayan Micro USB şarj kablosu olarak kullanılır. Hızlı ve güvenli şarj sağlayan bu kablolar uygun Micro USB soket bulunan her cihaz ile uyumludur. Söz konusu kablolarda Micro USB erkek soket bulunduğu için bağlantı kurulacak cihazda Micro USB dişi soket olması gerekir. Ayrıca Micro USB adaptör kullanarak Type-C bağlantısına sahip cihazları Micro USB kablo ile kullanabilmek de mümkündür.

Micro USB dönüştürücü veya Micro USB çevirici olarak adlandırılan bu ürünler sayesinde birbirine uyumsuz cihazlar arasında da bağlantı sağlanır. Diğer taraftan akıllı telefonlar gibi taşınabilir cihazlara, bilgisayar olmadan direkt flash bellek gibi sürücüleri bağlayabilmek için gerekli olan Micro USB OTG, aynı zamanda Android cihaza joystick veya game controller olarak da bilinen oyun kumandası bağlanmasını da sağlar. Hatta Micro USB OTG çoklayıcı kullanılarak aynı telefona birden fazla oyun kumandası bağlamak da mümkündür.

Birden fazla uca sahip USB kablo modelleri de işlevsel özellikleri ile dikkat çeker. Bu ürünler sayesinde aynı kabloyu farklı cihazlarda kullanmak mümkün olur. Ayrıca aynı elektronik alet üzerinde farklı işlemler için çeşit çeşit kablolara ihtiyaç duyulmaz. Çoklu micro USB modelleri, sahip oldukları uç sayısına göre adlandırılır. Buna göre 4 port micro USB modelleri, son derece ilgi görür. Bu tür aksesuarlarda çeşitli markalara ait cep telefonlarının şarj slotlarına özel uçlar yer alabilir. Aynı şekilde farklı cihazlarda kullanılmak amacıyla AUX micro USB gibi özel uçlar da bu çoklu kablo modellerinde yer alabilir.

Micro USB konnektörlerin farklı versiyonları vardır. Günümüzde standart kabul edilen versiyonu Micro USB 2.0 olsa da 2007 yılında geliştirilen ve süper hızlı USB olarak tanımlanan Micro USB 3.0 sayesinde çok daha hızlı veri aktarımı yapılır. Maksimum 4,8 Gbit/sn hızda veri transferi gerçekleştirebilecek kapasiteye sahip olan Micro USB 3.0, standart versiyonun 10 katı kadar daha hızlı çalışır. Bu sebeple bilgisayara bağlanan flash bellek veya dijital kameralardaki büyük dosyaların transferi çok kısa bir sürede ve kalitesi bozulmadan gerçekleşir.

Öte yandan çift yönlü kullanım avantajı sağlayan L tasarımlı Micro USB L kablo modeli ile aşınma ve kopmalara karşı dirençli olarak tasarlanan Micro USB örgü kablo da sıkça tercih edilen bir modellerdir. Android cihazlar ile uyumlu olan Micro USB şarj kablosunun Apple cihazlar için geliştirilen Micro USB Lightning kablo versiyonu da vardır. Söz konusu kablo 8 telli olduğu için standart versiyona kıyasla daha hızlı veri aktarır. Bu ürünler, micro USB 8 pin adıyla da bilinir.

Micro USB Fiyat Seçenekleri Nasıldır?

Micro USB Fiyat Seçenekleri Nasıldır?

Micro USB şarj ve data transfer kabloları farklı uzunluk ve farklı tasarımları olan ürünlerdir. Bu sebeple fiyat aralığı ürünün markasına, modeline, yapıldığı materyale ve hatta kablo uzunluğuna göre farklılık gösterir. Örneğin, 1, 1.5, 2, 3, 5 metre Micro USB kablolar, farklı uzunluklarda sunulduğu için bu ürünlerin fiyatları da değişiklik gösterebilir.

Genel olarak bakıldığında Micro USB kabloları ve adaptörleri hemen hemen herkesin ihtiyaç duyduğu ve hâlihazırda kullanmakta olduğu ürünlerdir. Bütçe dostu olan ürünleri satın alırken yanlış tercih yapmamak için bazı detaylara dikkat etmek gerekir. Android ve Apple cihazlar için uygun olan Micro USB kablolar birbirinden farklıdır. Apple ürünleri için Lightning kablo tercih edilir. Uygun kablo veya adaptör seçiminde dişi ve erkek soketlerin yanı sıra Micro USB ucu da önemli rol oynar. Type A, Type B ve Type C modellerinden hangisine ihtiyaç duyulduğu belirlenmeli ve ona uygun ürün tercih edilmelidir. Aksi halde alınan Micro USB kablo mevcut cihaza uygun olmadığı için kullanılamaz.

Micro USB kablo ve adaptörler; markadan markaya farklılık gösteren tasarım, renk, malzeme kalitesi ve sahip olduğu teknoloji ile birbirinden ayrılır. Birçok markanın ekstra özellikler eklediği bu ürünler, genel olarak dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Kaliteli özellikleri yanında bu aparatların görsel niteliklerine de çok dikkat edilir. Micro usb kablo renkleri bu sebeple her geçen gün daha çeşitli bir hâl alır. Ayrıca farklı görsel tasarımlara sahip USB kablo modelleri de mevcuttur. Örgü biçiminde, makaralı, mıknatıslı, micro USB kablo seçenekleri bulunur. Bu ürünler hem şık görünüme hem de daha dayanıklı yapısal özelliklere sahip oldukları için geniş bir kitle tarafından tercih edilir. Micro USB bileklik modelleri de hem ergonomik tasarımları hem de dikkat çekici görsellikleri ile önemli bir kitleye hitap eder.

Kullanım koşulları sebebiyle her geçen gün daha dayanıklı ve hızlı versiyonları üretilen Micro USB kablolar, herkes için ulaşılabilir teknoloji sunar. Herkesin akıllı cihazlara sahip olduğu son yıllarda kullanımı da artan bu pratik ürünler, özellikle mobil cihazları şarj etmek ve bir cihazdan diğerine veri aktarmak için gereklidir. Ayrıca Micro USB kablolar sayesinde mobil interneti olan akıllı telefonları internet erişimi olmayan bilgisayarlara modem gibi bağlamak da mümkündür. Kısacası telefonun internetini bilgisayarda da kullanma avantajı sağlayan bu kablolar sayesinde donma ve takılma olmaksızın internet erişimi sağlanır. Micro USB kablolar sağladığı tüm bu avantajlara kıyasla uygun fiyat seçenekleri ile dikkat çeker.

Micro USB Çeşitleri Trendyol’da

Micro USB Çeşitleri Trendyol’da

Akıllı telefonlar, MP3 çalar gibi medya oynatıcıları, tabletler, GPS cihazları, dijital kameralar, fotoğraf yazıcıları gibi mobil cihazları bağlamak için geliştirilen Micro USB arayüzü, standart USB’nin küçük versiyonudur. Bu kablolar sayesinde taşınabilir cihazlar, şarj etme, internet paylaşımı yapma veya veri transferi için daha büyük cihazlara bağlanır. Üstelik Micro USB çoklayıcı sayesinde birden fazla cihaz arasında bağlantı kurmak da mümkündür. Teknolojik özelliklerinin yanı sıra ışıklı, örgülü, spiralli ve renki modelleri de bulunan bu kablolar hayatı kolaylaştıran küçük ancak işlevsel ürünlerdir.

Micro USB teknolojisini kullanan kabloların yanı sıra farklı tip soketleri bulunan cihazları birbirine bağlamaya yarayan çeşitli adaptörler ve dönüştürücüler de vardır. Bu ürünler sayesinde normal şartlar altında birbirleri ile uyumlu olmayan cihazlar arası bağlantı kurulur. Hayatı kolaylaştıran bu ürünler sahip olduğunuz tüm akıllı cihazları daha verimli kullanabilmenizi sağlar. Özellikle micro USB araç şarjı, yolculuk yaparken bile telefonunuzun bataryasını doldurmanıza yardımcı olur. Hızlı veri transferi sayesinde zamandan tasarruf ederken video ve resim gibi önemli dosyalarınızı kalite kaybı olmadan bilgisayara aktarabilirsiniz. Aynı teknoloji ile tasarlanan çoklayıcılar sayesinde telefonunuza joystick bağlayabilir, en sevdiğiniz oyunları daha konforlu şekilde oynayabilirsiniz.

Siz de ihtiyaçlarınıza uygun Micro USB kablo, adaptör, çoklayıcı veya dönüştürücüye kolayca sahip olmak istiyorsanız Trendyol üzerinden hemen sipariş verebilirsiniz. Uzun, kısa micro USB kablo modelleri içerisinden ihtiyacınız olan ölçüyü kolayca bulabilirsiniz. 90 derece micro USB kablo gibi farklı yapıda tasarlanan aparatlar da Trendyol’da mevcuttur. Güvenli ödeme seçenekleri ile dilediğiniz ürüne sahip olabileceğiniz Trendyol’da farklı marka ve modelde yüzlerce Micro USB sizleri bekliyor. İhtiyaç ve beklentilerine uygun ürünü bulmak, Micro USB ürünler hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için kullanıcı yorumlarını inceleyebilir, kategori bölümünde bulunan açıklamaları okuyabilirsiniz.

Micro USB Nedir?

Android işlemciye sahip tasarımların şarj edilebilmesi için micro USB kullanılması gerekir. Taşınabilen cihazlar bu sistemle şarj edilir. Tablet ve cep telefonlarının güvenli olarak şarj edilmesi ihtiyacına göre tasarlanmış bir üründür. Kullanımı kolay ve pratik olan bir tasarıma sahiptir. Micro USB adaptörünün kullanılması ile hızlı şarj imkanı sağlanır. Her an lazım olması durumunda kullanılmaya uygundur. Dışarıda ya da evde, nerede olunursa olunsun bu aparatın yanınızda olması halinde şarj etme imkanı bulunur. Boyut olarak oldukça minimal yapıya sahiptir. Taşıması ve kullanımı kolaydır. Elektrik veya USB girişi olan her yerde rahatlıkla cihazları şarj etmek mümkündür. İsteğe göre renkli modelleri de tercih edilebilir.

Micro USB Type C Midir?

Bakıldığında micro USB ve Type C aynı işleve sahip görünebilir. Bağlantı noktasına göre Type C kablo ters takma durumunda sorunsuz şekilde işlevini yerine getirir. Micro USB ise ters takmaya uygunluk sağlamayan bir yapıdadır. Bu sebeple kablo farklılığına sahiptir. Ancak genel olarak yaptıkları işlem aynıdır. İkisi de cihazları şarj etme ve veri aktarımı yapabilmek için kullanılabilir. Kullanım bakımından aynı işi yapsalar da hız ve kullanım alanı açısından farklılıkları mevcuttur. Type C daha hızlı veri aktarımı yapar ve dizüstü bilgisayar şarj edebilir. Yani micro USB Type C değildir ancak genel özellik bakımından aynı işlerin çoğunu yapabilir. Cihazın şarj soketine göre tercihte bulunabilirsiniz.

Micro USB Android Midir?

Micro USB Android işletim sistemine sahip cihazlara uygunluk gösteren bir üründür. Kullanım alanına göre Android olduğu söylenebilir. Hızlı şarj etme özelliği ve cihazlar arası veri aktarımı yapmak için kullanılır. Teknolojinin ilerlemesiyle micro USB kullanılan cihazlarda artış görülür. Tasarımın kullanışlı ve rahat taşımaya uygun olması da yaygın kullanımı destekler. Cihazlarda kolayca kullanım imkanı için tercih edilir. USB kablo olması sayesinde veri aktarımını da hızlı şekilde yapar. Tüm bu özellikleri ile ilgi çeken Android uygunluğu olan bir ürün seçeneğidir. Dünya genelinde en çok tercih edilen tasarımlar arasında yerini alır ve güvenle kullanılabilir.