placeholder
"

Micro Usb

" araması için 74626 sonuç listeleniyor

Micro USB ile Her An Bilgileri Yanınızda Taşıyın

Android işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonlar ve diğer taşınabilir cihazlar tarafından kullanılan Micro USB kablo, veri transferinin gerçekleşmesini ve bataryaların şarj edilmesini sağlar. Mobil cihazları bilgisayara bağlayarak içindeki fotoğraf, video, dosya gibi verileri bilgisayara aktarmak veya cihazı bilgisayar aracılığı ile şarj etmek için bu kablo kullanılır. Söz konusu kablonun bir ucu Micro USB, diğer ucu ise USB-A olarak tasarlanmıştır. Klasik USB çıkışı olan USB-A bilgisayara bağlanırken daha ince ve küçük olan Micro USB uç ise akıllı telefon veya tablet gibi mobil cihaza bağlanarak iki cihaz arasında bağlantı oluşturur. Akıllı cihazların daha verimli kullanılabilmesini sağlayan Micro USB HDMI, USB, 3.5mm jack, kulaklık, ethernet, VGA, AUX, çoklu, JAK dönüştürücü, uzatma kablosu ve data transferi sağlayan diğer kablolar ile benzer şekilde çalışır. Android kablosu ve Micro USB hızlı şarj kablosu olarak da bilinen bu kablolar, mobil cihazların orijinal şarj ünitelerinde yer alan prize giren kısmı çıkarıldığında elde kalan kablodur. Marka ve modele göre kalitesi ve özellikleri değişen bu kablolar arasında ışıklı Micro USB kablo gibi farklı tasarım ürünleri de yer alır. Genel olarak kaliteli veri aktarımı ve hızlı batarya dolumu sağlayan bu kablolar, her bütçeye uygun fiyat seçenekleri ile kullanıcıların beğenisine sunulur.

Micro USB Kablo Kullanım Alanları

Micro USB Kablo Kullanım Alanları

Özellikle mobil cihazların şarj kablolarının konnektör kısımlarında meydana gelen deforme gibi durumlarda kullanıcıya oldukça fayda sağlayan Micro USB şarj kablosu olarak kullanılır. Hızlı ve güvenli şarj sağlayan bu kablolar uygun Micro USB soket bulunan her cihaz ile uyumludur. Söz konusu kablolarda Micro USB erkek soket bulunduğu için bağlantı kurulacak cihazda Micro USB dişi soket olması gerekir. Ayrıca Micro USB adaptör kullanarak Type-C bağlantısına sahip cihazları Micro USB kablo ile kullanabilmek de mümkündür. Micro USB dönüştürücü veya Micro USB çevirici olarak adlandırılan bu ürünler sayesinde birbirine uyumsuz cihazlar arasında da bağlantı sağlanır. Diğer taraftan akıllı telefonlar gibi taşınabilir cihazlara, bilgisayar olmadan direkt flash bellek gibi sürücüleri bağlayabilmek için gerekli olan Micro USB OTG, aynı zamanda Android cihaza joystick veya game controller olarak da bilinen oyun kumandası bağlanmasını da sağlar. Hatta Micro USB OTG çoklayıcı kullanılarak aynı telefona birden fazla oyun kumandası bağlamak da mümkündür. Micro USB konnektörlerin farklı versiyonları vardır. Günümüzde standart kabul edilen versiyonu Micro USB 2.0 olsa da 2007 yılında geliştirilen ve süper hızlı USB olarak tanımlanan Micro USB 3.0 sayesinde çok daha hızlı veri aktarımı yapılır. Maksimum 4,8 Gbit/sn hızda veri transferi gerçekleştirebilecek kapasiteye sahip olan Micro USB 3.0, standart versiyonun 10 katı kadar daha hızlı çalışır. Bu sebeple bilgisayara bağlanan flash bellek veya dijital kameralardaki büyük dosyaların transferi çok kısa bir sürede ve kalitesi bozulmadan gerçekleşir. Öte yandan çift yönlü kullanım avantajı sağlayan L tasarımlı Micro USB L kablo modeli ile aşınma ve kopmalara karşı dirençli olarak tasarlanan Micro USB örgü kablo da sıkça tercih edilen bir modellerdir. Android cihazlar ile uyumlu olan Micro USB şarj kablosunun Apple cihazlar için geliştirilen Micro USB Lightning kablo versiyonu da vardır. Söz konusu kablo 8 telli olduğu için standart versiyona kıyasla daha hızlı veri aktarır.

Micro USB Fiyat Seçenekleri

Micro USB Fiyat Seçenekleri

Micro USB şarj ve data transfer kabloları farklı uzunluk ve farklı tasarımları olan ürünlerdir. Bu sebeple fiyat aralığı ürünün markasına, modeline, yapıldığı materyale ve hatta kablo uzunluğuna göre farklılık gösterir. Örneğin, 1, 1.5, 2, 3, 5 metre Micro USB kablo ürünleri farklı uzunlukta olduğu için farklı fiyatlar ile kullanıcıların beğenisine sunulur. Genel olarak bakıldığında Micro USB kabloları ve adaptörleri hemen herkesin ihtiyaç duyduğu ve hali hazırda kullanmakta olduğu ürünlerdir. Bütçe dostu olan ürünleri satın alırken yanlış tercih yapmamak için bazı detaylara dikkat etmek gerekir. Android cihazlar ve Apple cihazlar için uygun olan Micro USB kablolar birbirinden farklıdır ve Apple ürünleri için Lightning kablo tercih edilir. Uygun kablo veya adaptör seçiminde dişi ve erkek soketlerin yanı sıra Micro USB ucu da önemli rol oynar. Type A, Type B ve Type C modellerinden hangisine ihtiyaç duyulduğu belirlenmeli ve ona uygun ürün tercih edilmelidir. Aksi halde alınan Micro USB kablo mevcut cihaza uygun olmadığı için kullanılamaz.Micro USB kablo ve adaptörler, markadan markaya farklılık gösteren tasarım, renk, malzeme kalitesi ve sahip olduğu teknoloji ile birbirinden ayrılır. Birçok markanın ekstra özellikler eklediği bu ürünler, genel olarak dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Kullanım koşulları sebebiyle her geçen gün daha dayanıklı ve hızlı versiyonları üretilen Micro USB kablolar, herkes için ulaşılabilir teknoloji sunar. Herkesin akıllı cihazlara sahip olduğu son yıllarda kullanımı da artan bu pratik ürünler, özellikle mobil cihazları şarj etmek ve bir cihazdan diğerine veri aktarmak için gereklidir. Ayrıca Micro USB kablolar sayesinde mobil interneti olan akıllı telefonları internet erişimi olmayan bilgisayarlara modem gibi bağlamak da mümkündür. Kısacası telefonun internetini bilgisayarda da kullanma avantajı sağlayan bu kablolar sayesinde donma ve takılma olmaksızın internet erişimi sağlanır. Micro USB kablolar sağladığı tüm bu avantajlara kıyasla uygun fiyat seçenekleri ile dikkat çeker.

Micro USB Çeşitleri Trendyol’da

Micro USB Çeşitleri Trendyol’da

Akıllı telefonlar, MP3 çalar gibi medya oynatıcıları, tabletler, GPS cihazları, dijital kameralar, fotoğraf yazıcıları gibi mobil cihazları bağlamak için geliştirilen Micro USB arayüzü, standart USB'nin küçük versiyonudur. Bu kablolar sayesinde taşınabilir cihazlar, şarj etme, internet paylaşımı yapma veya veri transferi için daha büyük cihazlara bağlanır. Üstelik Micro USB çoklayıcı sayesinde birden fazla cihaz arasında bağlantı kurmak da mümkündür. Teknolojik özelliklerinin yanı sıra ışıklı, örgülü, spiralli ve renki modelleri de bulunan bu kablolar hayatı kolaylaştıran küçük ancak işlevsel ürünlerdir. Micro USB teknolojisini kullanan kabloların yanı sıra farklı tip soketleri bulunan cihazları birbirine bağlamaya yarayan çeşitli adaptörler ve dönüştürücüler de vardır. Bu ürünler sayesinde normal şartlar altında birbirleri ile uyumlu olmayan cihazlar arası bağlantı kurulur. Hayatı kolaylaştıran bu ürünler sahip olduğunuz tüm akıllı cihazları daha verimli kullanabilmenizi sağlar. Hızlı veri transferi özellikleri sayesinde hem zamandan tasarruf ederken hem de video ve resim gibi önemli dosyalarınızı kalite kaybı olmadan bilgisayara aktarabilir hatta telefonunuzdaki interneti bilgisayarınız ile paylaşabilirsiniz. Aynı teknoloji ile tasarlanan çoklayıcılar sayesinde telefonunuza joystick bağlayabilir, en sevdiğiniz oyunları daha konforlu şekilde oynayabilirsiniz.Siz de ihtiyaçlarınıza uygun Micro USB kablo, adaptör, çoklayıcı veya dönüştürücü ürününe sahip olmak istiyorsanız Trendyol üzerinden hemen sipariş verebilirsiniz. Güvenli ödeme seçenekleri ile dilediğiniz ürüne sahip olabileceğiniz Trendyol’da farklı marka ve model yüzlerce Micro USB ürünü sizleri bekliyor. İhtiyaç ve beklentilerine uygun ürünü bulmak, Micro USB ürünler hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için kullanıcı yorumlarını inceleyebilir, kategori bölümünde bulunan açıklamaları okuyabilirsiniz.