Ekran Kartı
Ram (Sistem Belleği)
İşlemci Tipi
SSD Kapasitesi
Fiyat
Ekran Boyutu
İşlemci Nesli
Ekran Kartı Hafızası
İşletim Sistemi
Ekran Yenileme Hızı
İşlemci Modeli
Ram (Sistem Belleği) Tipi
Hard Disk Kapasitesi
Çözünürlük
Ekran Kartı Tipi
Satıcı Tipi
Şarjlı Kullanım Süresi
Renk
Dokunmatik Ekran
Çözünürlük Standartı
Fiyat Geçmişi
Panel Tipi
Garanti Tipi
Cihaz Ağırlığı
SSD Teknolojisi
Garanti Süresi
"

Oyuncu Dizüstü Bilgisayarı

" araması için 6852 sonuç listeleniyor

Yüksek Performans Sunan Oyuncu Dizüstü Bilgisayar Modelleri

Hızla gelişen teknoloji sayesinde hayatı kolaylaştıran elektronik cihazlar, kullanıcıların beğenisine sunulur. Özellikle bilgisayar tablet alanında yaşanan yenilikler pek çok amaca hizmet eder. Kişisel, iş, masaüstü ve dizüstü gibi kategorilere ayrılan bilgisayarlar, her kullanıcı grubu için farklı teknik özellikler ile donatılır. Bu anlamda tercih edebileceğiniz dizüstü oyun bilgisayarı ise oyunseverlerin memnun kalacağı şekilde geliştirilir. Özelleştirilebilir yapısı, güçlü donanımı ve şık tasarımı sayesinde bu ürünler, oyuncuların favorileri arasında yer alır.

Oyun bilgisayarları; yüksek performanslı, güçlü ve dayanıklı cihazlardır. Bu aygıtlar uzun süren oyun maratonları esnasında kalitenin bozulmasını, ısınma probleminin yaşanmasını ve bağlantının kesilmesini engelleyen birçok özellik barındırır. Bunun yanı sıra gaming laptoplarda yüksek kaliteli fanlar bulunur. Bu fanlar uzun süreli kullanımlarda bile ses bakımından rahatsızlık vermez. Özel yazılımlar ise soğutma sistemini çalıştırarak gaming notebookun ısısını optimum düzeyde tutar. Ayrıca online oyunlarda bağlantının yavaşlamasını ve kopmasını engelleyerek eşsiz bir oyun deneyimi sunar. Oynadığınız her oyundaki sesleri, oyun bilgisayarı laptop modelleri sayesinde detaylı bir biçimde şekilde duyabilirsiniz. Bu özellik, milisaniyenin bile önemli olduğu oyunlarda sizi öne geçirecek avantajlar sunar. Örneğin rekabetçi oyunlarda karşı takımdaki kişinin ayak seslerini ve hangi yönden geldiğini kolayca fark edebilirsiniz. Savunmanızı buna göre yapabilir, oyunun yıldızı olabilirsiniz. Dizüstü oyun bilgisayarı modellerinin tepki süreleri de oldukça hızlıdır. Yapmak istediğiniz tüm işlemleri kısa sürede tamamlayarak size pek çok avantaj sunar.

Oyunlar, üretim aşamasında kaliteli grafikler ve teknik özellikler ile donatılır. Bu noktada, bilgisayarların yoğun bir şekilde çalışmasına neden olan bu yazılımları kaldırabilecek donanıma sahip cihazların tercih edilmesi gerekir. Oyuncu laptopları beklentilerinizi kolayca karşılayarak benzersiz bir oyun deneyimi yaşatır. Oyunlara daha hızlı adapte olan bu cihazlar, her oyundan keyif almanızı sağlar. Bunun yanı sıra tercih edeceğiniz oyunun, sahip olduğunuz gamer laptop ile uyumlu olup olmadığını bilmeniz gerekir.

İşlevlerinin yanı sıra şık tasarımlarıyla da dikkat çeken oyuncu notebooklarının çoğu modelinde RGB ışıklandırmaları mevcuttur. Böylece oyun oynarken motivasyonunuz artar. Klavye üzerinde yer alan ışık modlarını dilediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz. Dizüstü oyun bilgisayarı yanında satın alabileceğiniz mouse, mousepad ve kulaklık gibi aksesuarlar sayesinde oyun deneyiminizi bir hayli iyileştirebilirsiniz.

Oyuncu Dizüstü Bilgisayar Modelleri Nelerdir?

Oyuncu Dizüstü Bilgisayar Modelleri Nelerdir?

Kullanıcıların beklentileri göre şekillenen dizüstü oyun bilgisayarı, birbirinden farklı model seçeneklerine sahiptir. Bunun yanı sıra oyun bilgisayarı markaları fiyat, performans, donanım, yazılım ve görsellik bakımından geniş bir yelpaze sunar. Böylece her kullanıcı, kişisel zevklerine ve tercihlerine hitap eden modeli kolaylıkla bulabilir. Bir seçim yaparken ne tür oyunları daha çok oynadığınızı göz önünde bulundurabilirsiniz. Örneğin rekabetçi oyunlardan hoşlanıyorsanız satın alacağınız bilgisayarın ekran yenileme hızının en az 120 Hz olması, size büyük bir avantaj sağlar. Öte yandan hikâye odaklı ve tek kişilik oyunları tercih ediyorsanız RTX teknolojisine sahip bir modeli tercih ederek yüksek grafik ayarlarında oyun oynamanın tadını çıkarabilirsiniz.

Özel olarak geliştirilen ısı özellikleri, dizüstü oyun bilgisayarının tüm bileşenlerini etkili bir biçimde soğutur. Böylece daha uzun bir süre boyunca herhangi bir performans düşüklüğü yaşamadan oyun oynamanız mümkün hâle gelir. Bazı markaların modellerinde yer alan 40.9 cm mikro kenarlı ekran, oyun deneyimini en üst seviyede tutar. Ayrıca geliştirilmiş ses sistemine sahip bir cihaz tercih ettiğinizde oynadığınızın oyundaki tüm ses detaylarını kolaylıkla duyabilirsiniz. Hızlı kablosuz bağlantı özelliği, bulunduğunuz her yerde kesintisiz bağlantı imkânı sunar. FHD IPS ekran, 178 derecelik geniş görüntüleme açısı sayesinde ekranda yer alan içeriği en iyi şekilde görmenizi sağlar. 1920 x 1080 çözünürlük ise oyunların daha keskin bir görüntüye sahip olmasına yardımcı olur.

Bir oyun bilgisayarı monitör özellikleri ile de öne çıkar. Düşük ekran yenileme hızına sahip bir cihazı tercih ederseniz, özellikle rekabetçi oyunlar esnasında hızlı tepki verme avantajını kaybedebilirsiniz. Gaming dizüstü bilgisayar kategorisinde yer alan ürünlerin ekranları genellikle 120, 144 ve 240 Hz yenileme hızına sahiptir. Bu değer ne kadar yüksek olursa ekranda hareket eden tüm görsellerin akıcılığı da aynı oranda artar. Bu özellik sadece oyun esnasında değil, günlük kullanım esnasında avantaj sağlar.

FP oyun bilgisayarı olarak nitelendirilen fiyat performans ürünleri ise hem güçlü bir donanım barındırdığı hem de her bütçeye uygun olduğu için öne çıkar. Bu modeller, genellikle ortalama değerlere sahiptir. Bu tür bir cihaz satın almayı düşünüyorsanız güncel bazı teknolojileri içerisinde barındıramayabileceğinden haberdar olmanız gerekir. Örneğin bu tür bir üründe genellikle önceki nesil işlemciler yer alır. Ancak bu cihazlar birçok oyunu sorunsuz ve akıcı bir şekilde oynamanıza imkân tanır. Bu nedenle pek çok kişinin tercihleri arasında yer alır.

Gamer dizüstü bilgisayar çeşitleri, işlevlerinin yanı sıra tasarımlarıyla da kullanıcıların beklentilerini karşılar. Sürekli olarak seyahat eden biriyseniz ve gittiğiniz yerde oyun keyfini doyasıya yaşamak istiyorsanız mini oyun bilgisayarı modellerini inceleyebilirsiniz. Ergonomik bir tasarıma sahip olan bu cihaz, oldukça hafiftir. Ufak boyutu sayesinde dilediğiniz yere kolayca götürebilirsiniz. Ultra gaming laptop modelleri ise incecik tasarımları ile göz doldurur. Bu modeller, yüksek bir performansa ve uzun süreli bir pil ömrüne sahip olduğu için sürekli olarak seyahat eden kişilerin ilgisini çeker. İnce oyuncu laptopunu çantada kolayca muhafaza edebilir, dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Oyuncu Dizüstü Bilgisayarlarının Özellikleri Nelerdir?

Oyuncu Dizüstü Bilgisayarlarının Özellikleri Nelerdir?

Üst segment dizüstü oyun bilgisayarı modelleri, kullanıcıların beklentilerini ve ihtiyaçlarını karşılayan özellikler ile donatılır. Böylece oyunlar esnasında akıcı ve yüksek bir performans ile karşılaşmak mümkün hâle gelir. Oyun bilgisayarı özelliklerinin başında işlemci performansı gelir. Bilgisayarların temel yapı taşlarından biri olan işlemci, verilen komutların algılanması ve yerine getirilmesi konusunda önemli bir role sahiptir. Yeni nesil teknolojiler ile donatılmış işlemciler, yüksek performanslı çekirdekleri ve hızlı veri aktarımı sağlayan önbellekleri sayesinde beklentilerinizi karşılar. Bu özelliklere sahip modeller, daima bir adım öne çıkar.

Dizüstü oyun bilgisayarı modellerini benzerlerinden ayıran bir diğer unsur ise hızdır. Oyun oynamayı seven kişiler için bu kavram oldukça önemlidir. Milisaniyelerin önemli olduğu rekabetçi oyunlarda tek bir tıklama sayesinde maçı kazanabilirsiniz. Yüksek yenileme ve düşük tepkime hızına sahip bilgisayar modelleri, bu anlamda beklentileri karşılar. Yüksek çözünürlüklü bir ekran ise yenileme hızının dijital olarak artırılmasından kaynaklı olarak meydana gelebilecek piksel kaybolması ihtimalini engeller.

RAM, sürekli olarak ihtiyaç duyulan verilerin geçici olarak depolandığı yer olarak bilinir. Yüksek bellek kapasitesine sahip dizüstü oyun bilgisayarı modelleri, sistemin etkili şekilde çalışmasına yardımcı olur. Bu tür bir cihaz tercih ettiğinizde pek çok programı eş zamanlı olarak çalıştırabilir, bilgisayarın tüm özelliklerinden faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda yavaşlama, donma ve hata alma problemleri de yüksek kapasiteli bir rastgele erişilebilir bellek sayesinde ortadan kalkar.

Dahili depolama alanına sahip bilgisayarlar oyun, video, müzik, belge, fotoğraf ve uygulama gibi pek çok içeriği hafıza ünitesinde kolaycak saklayabilir. Özellikle oyunlar, yüksek depolama alanına ihtiyaç duyar. Bu ihtiyaçları en iyi şekilde karşılayan oyun bilgisayarları, verilerin sorunsuz bir biçimde aktarılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda çalıştırmak istediğiniz oyunları saniyeler içerisinde açarak zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

Bazı oyun bilgisayarı modellerinde SSD yer alırken bazılarında ise HDD bulunur. Bunun yanı sıra her iki disk türünü içeren bilgisayarlar da mevcuttur. SSD olarak adlandırılan depolama donanımları, yüksek hızlı yazma ve okuma teknolojisine sahiptir. İki disk türü arasında veri işleme ve uygulama açma süresi bakımından farklılıklar mevcuttur. Her iki depolama aracının da farklı kapasitelere sahip modelleri mevcuttur. Güncel oyunlar bir hayli fazla yer kapladığı için oyuncuların en az 1 TB’lik bir depolama birimi tercih etmesi önerilir.

Oyun oynamayı seven kişiler klavye, mouse, mousepad ve kulaklık gibi aksesuarlar sayesinde oyun performansını en üst seviyeye çıkarır. Bu sebeple markalar, kasa üretimi sırasında çeşitli bağlantı girişlerine de yer verir. Böylece satın aldığınız her bilgisayarı aksesuarları ile birlikte kullanabilir, oyun keyfinizi ikiye katlayabilirsiniz.

Dizüstü oyun bilgisayarı modellerinin temel özellikleri yüksek performans, işlevsellik ve konforlu kullanım olarak bilinir. Öte yandan dayanıklılık da bilgisayarını sürekli olarak taşıyacak kişilerin dikkat etmesi gereken bir unsurdur. Oyuncu bilgisayarı kasaları; plastik, alüminyum veya magnezyum kullanılarak üretilebilir. Her materyalin performans ve dayanıklılık gibi kavramlar üzerinde farklı etkileri vardır. Bu nedenle kendinize uygun bir model satın almak istiyorsanız bu konu hakkında araştırma yapmanız tavsiye edilir.

Oyuncu Dizüstü Bilgisayarlarında İşlemci Model Seçenekleri Nelerdir?

Oyuncu Dizüstü Bilgisayarlarında İşlemci Model Seçenekleri Nelerdir?

Dizüstü oyun bilgisayarları, oyun deneyimini sorunsuz ve akıcı bir şekilde yaşamanız için dizayn edilir. Bu cihazlar, günlük olarak ya da iş için kullanılan bilgisayarlara göre daha farklı donanımlara sahiptir. Ayrıca eğitim sürecinde ya da çalışma hayatında yer alan kişiler de bu aygıtları tercih edebilir. Oyuncu laptopları her alanda işinizi kolaylaştıran özelliklere sahiptir. Bu noktada öne çıkan bilgisayar donanımı ise işlemcidir. Bu parça, cihazın beyni olarak adlandırılır ve tüm komutların gerçekleştirilmesini sağlar.

Oyun bilgisayarı üreten markalar, işlemci olarak iki farklı seçenek sunar. Bunlardan ilki AMD, ikincisi ise Intel'dir. Intel ise kendi içerisinde i3, i5, i7 ve i9 gibi kategorilere ayrılır. AMD gaming laptop modelleri hem günlük işlerinizi kolayca yapabileceğiniz hem de oyun oynayabileceğiniz bir performansa sahiptir. Özellikle bu işlemcinin yeni nesil serisi olan Ryzen, mimarisi ile dikkatleri üzerine çeker.

Core i5, i7 ve i9 gibi işlemciler ise Intel markasının en popüler ürünleri arasında yer alır. Çoğu dizüstü oyun bilgisayarında görebileceğiniz bu ana işlem birimleri, yeni nesil özellikleri sayesinde dikkatleri üzerine çeker. İşlemciler arasındaki temel farkları oluşturan unsurlar; hız, önbellek ve çekirdek sayısı olarak sıralanabilir. Örneğin bir i9 oyun bilgisayarı, i7 gaming laptop modellerine göre çok daha hızlıdır. Aynı şekilde i7 oyun bilgisayarı ise i5 oyun bilgisayarına göre çok daha verimli çalışır. Kişisel zevklerinize ve tercihlerinize göre dilediğiniz modeli seçebilir, oyun deneyiminizi başka bir boyuta taşıyabilirsiniz.

Oyuncu Dizüstü Bilgisayarlarının Kullanım Ömürleri Nasıldır?

Oyuncu Dizüstü Bilgisayarlarının Kullanım Ömürleri Nasıldır?

Her gün piyasaya yeni oyunlar sürülür. Bunun sonucunda oyunların gereksinimlerini karşılayabilecek bilgisayarlara ihtiyaç duyulur. Yeni nesil özelliklere sahip oyuncu laptopları, yüksek performans gerektiren tüm işlemleriniz esnasında yanınızdadır. Bu cihazlar yalnızca oyunlarda değil, kişisel ve iş amaçlı kullanımlarda da benzersiz bir performans sergiler. Söz konusu ürünlerde işlemciden ekran kartına, soğutma sisteminden belleğe kadar her birim uyum içerisinde çalışır. Bu nedenle söz konusu cihazların kısa süre içerisinde bozulma belirtisi göstermesi oldukça düşük bir ihtimaldir.

Oyun oynamayı seven kişiler, genellikle oyun oynarken zamanın nasıl geçtiğini anlamaz. Yüksek çözünürlüklü grafiklerin ve kaliteli seslerin büyüsüne kapılır. Markalar, bu durumu göz önünde bulundurarak uzun süreli kullanım ömrüne sahip bilgisayarlar geliştirir. Yüksek teknolojiler ile donatılan cihazlar, uzun ve yoğun kullanımlar için özel olarak üretilir. Bu tür cihazların kullanım ömrü, kişisel alışkanlıklarınız ile doğru orantılıdır. Ancak bu noktada dikkat etmeniz gereken birkaç noktadan bahsedilebilir. Öncelikle bilgisayarınızı direkt olarak güneş ışığı altında bırakmamalısınız. Ayrıca düzenli olarak temizlemeli ve pil durumunu kontrol etmelisiniz. Bu tür önlemler aldığınızda cihazınızı uzun süre boyunca kullanmanız mümkün hâle gelir.

Oyuncu Dizüstü Bilgisayarı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Oyuncu Dizüstü Bilgisayarı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Oyun deneyiminizi iyileştirmek ve yüksek performansa sahip bir cihaz almak için göz önünde bulundurmanız gereken bazı unsurlar vardır. Söz konusu etmenleri dikkate alarak kendinize en uygun olan cihazı kolay bir biçimde seçebilirsiniz.

Öncelikle oyun için bilgisayarı almadan önce çeşitli teknik özellikleri incelemeniz gerekir. Bu özelliklerden bir tanesi ekran kartıdır. Yeni nesil pek çok oyun, gerçekçi grafiklere sahip olacak şekilde tasarlanır. Tercih edeceğiniz bilgisayarın oynamak istediğiniz oyunların grafik gereksinimlerini karşılayacak özelliklere sahip olması gerekir. Güçlü ve iyi soğutulan bir ekran kartı, bu noktada dikkat etmeniz gereken ilk unsurdur. Bunun yanı sıra bellek kapasitesi yüksek olan oyun bilgisayarlar hem profesyonel programları hem de oyunları çok daha verimli bir biçimde çalıştırır.

Bilgisayarların beyni olarak kabul edilen işlemciler, farklı teknik özelliklere sahiptir. Grafik gereksinimi fazla olan oyunları oynamak için çok çekirdekli ve yüksek frekanslı işlemciler tercih etmekte fayda vardır. Bu kriterlere sahip oyuncu bilgisayarları, tüm beklentilerinizi karşılar. Örnek olarak Intel'in Core i7, Intel Turbo Boost teknolojisi sayesinde işlemcinin dâhili hızını artırır. Böylece kesintisiz bir oyun deneyimi mümkün hâle gelir.

Özellikle güncel oyunlar, oldukça yüksek boyutludur. Bu nedenle geniş kapasiteli depolama alanına sahip oyun bilgisayarlarını tercih edebilirsiniz. 128 GB, 256 GB, hatta 1 TB'a sahip SSD'ler hem günlük kullanım hem de oyun esnasında kolaylık sağlar.

Oyun bilgisayarlarının iç tasarımı da oldukça önemlidir. Yüksek ayarlarda çalışan oyunlar zaman içerisinde parçaların ısınmasına sebep olur. Dar alanda kolayca ısınan söz konusu donanımlar, bilgisayarın performansını olumsuz yönde etkileyebilir. Bu tür durumların önüne geçmek için termal tasarımlar tercih edilir. Isınan havanın dışarı atılması, stratejik noktalara konumlandırılan fanlar ile sağlanır. Söz konusu soğutma araçları, cihazın içerisindeki hava sirkülasyonunu artırarak yüksek ısı problemlerinin önüne geçer.

Dizüstü oyun bilgisayarı seçerken tasarım detaylarına da dikkat etmeniz gerekir. Göze hitap eden RGB ışıklar ve keskin dış hatlar sayesinde oyun dünyasına kolayca adapte olabilirsiniz. Çeşitli ışık modları ile klavye renklerini kişiselleştirebilir, bilgisayarınızın farkını hissedebilirsiniz. Ek olarak satın alacağınız ışıklı mouse, mousepad ve kulaklık bir oyuncu istasyonu kurmanızı sağlar.

Kaliteli bir oyun bilgisayarı ek olarak güçlü bir ses sistemine ihtiyaç duyar. Ses sistemi, oyunun atmosferini daha iyi hissetmenizi sağlayan donanımlardan bir tanesidir. Karşı takımdaki kişinin ayak seslerini, şarjör değiştirme sesini ya da nereye gittiğini duyarak büyük bir avantaj elde edebilirsiniz. Bu sebeple tercih edeceğiniz oyun bilgisayarının ses sistemine ve özelliklerine dikkat etmeniz gerekir.

Oyuncu Dizüstü Bilgisayarların Fiyat Aralığı Nasıldır?

Oyuncu Dizüstü Bilgisayarların Fiyat Aralığı Nasıldır?

Dizüstü oyun bilgisayarı fiyatları, pek çok kritere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bu noktada, önceliklerinizi belirlemenizde fayda vardır. Örneğin sadece tek kişilik oyunları oynuyor ve rekabetçi oyunlardan keyif almıyorsanız yüksek yenileme hızına sahip bir cihazı tercih etmeniz size büyük bir avantaj sağlamaz. Ayrıca ekran boyutu, ağırlık ve üretim materyalleri de gaming notebook fiyatlarını etkiler.

Plastik kasaya sahip olan bir cihazın alüminyum veya magnezyum alaşımlı ürünlerden çok daha uygun fiyatlı olacağını göz önünde bulundurmanız gerekir. Ayrıca sürekli olarak seyahat eden oyuncular; taşınabilirlik, şarj süresi ve pil ömrü gibi unsurlara da dikkat etmelidir. Bahsi geçen tüm özellikler, gaming laptop fiyatlarının farklılık göstermesine neden olur. Dilerseniz siz de Trendyol’un geniş ürün yelpazesinde yer alan dizüstü oyuncu bilgisayarı modellerini inceleyebilir, kendinize uygun olan cihazı kolayca bulabilirsiniz.

Gaming Laptop İşlemci Sıcaklığı Kaç Olmalı?

İşlemcinizin sıcaklığının bilgisayar kullanılmıyor durumda iken 35-55 derece aralığında olması gerekmektedir. Eğer bilgisayarınızda oyun oynuyorsanız veya bilgisayarınızda yüklü bir programı çalıştırıyorsanız bu durumda sıcaklık artış gösterebilir. Bu durumlarda artan sıcaklık 85 dereceye kadar çıkabilir. Bu seviyeden sonrası bilgisayarınız için iyi olmayacaktır. Gaming laptoplar performans ve hız açısından pek çok oyun severler tarafından tercih edilir. Bilgisayarda oyun oynarken veya bilgisayarda herhangi bir iş yaparken bilgisayarın ısınması bilgisayarınızın performansı açısından kötüdür. Bilgisayarların sıcaklığının artmasının temel nedenlerinden biri de işlemcinin sıcaklığında meydana gelen artıştan kaynaklanır. Yüksek sıcaklığa maruz kalan bilgisayarınızın işlemcisi zarar görebilir. Yıl içerisinde işlemcinizi bile kaybedebilirsiniz. Bu durumda teknik servisten yardım almak doğru olacaktır. Bilgisayarınıza zarar gelmemesi açısından yardımcı programlar veya gaming laptoplarda kurulu olan programlar yardımıyla işlemcinizin sıcaklığını sıklıkla kontrol edebilirsiniz.

Oyun İçin Laptop Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

İnsanların oyunlara olan merakları her geçen gün iyice artmaktadır. Artan bu oyun oynama merakı ile de gaming laptopların satışlarında da zamanla artış gözlemlenmiştir. Oyun için laptop almak isteyenlerin birçok püf noktaya dikkat etmeleri gerekir. Bu püf noktaların başında laptopun performansını ilgilendiren özellikler vardır. Bilgisayarın performansı açısından bakıldığında RAM kapasiteleri ve ekran kartları büyük önem taşır. Oyun bilgisayarlarını minimum RAM kapasitesinin 16 GB olması gereklidir. Oyun sırasında maksimum performans alabilmek amacıyla bilgisayarların RAM kapasiteleri ne kadar artarsa o kadar verim alınır. Oyun bilgisayarı alırken dikkat edilmesi gereken diğer nokta ise bilgisayar kasasının sağlam olmasıdır. Oyun oynarken ısınan bilgisayarlar bilgisayarın performans düşüklüğüne neden olur. Bu yüzden çabuk ısınan oyun bilgisayarları tercih edilmemelidir. Aradığınız bu modelleri inceleyerek tercihinizi yapabilirsiniz.

Oyun Bilgisayarı Farkı Nedir?

Oyun bilgisayarlarını normal bilgisayarlardan ayıran birden fazla özellik söz konusudur. En temel ve belirgin farklılıkların nedeni performans seviyelerindeki farklardan oluşudur. Oyun bilgisayarlarının normal bilgisayarlara göre işletim sistemleri yüksek olur. Oyun bilgisayarlarına birden fazla oyun veya yüksek performans isteyen programlar yüklendiğinde oyun bilgisayarlarında herhangi bir yavaşlama, donma ve kasma meydana gelmez. Oyun bilgisayarlarının görüntü kalitelerinin yüksek olması amacıyla ekran kartları da farklıdır; normal bilgisayarlara göre daha yüksek olur. Çok fazla oyun oynandığında ve yüklü bir program çalıştırıldığında oyun bilgisayarlarının işlemcileri geç ısındığından dolayı herhangi bir performans düşüklüğü meydana gelmez. Oyun bilgisayarı alırken güvenilir siteden almak daha mantıklıdır. Birbirinden farklı özellikteki yüksek performanslı oyun bilgisayarlarını kolaylıkla ve güvenilir bir yolla Trendyol'dan temin edebilirsiniz.